2020-01-21   12:08:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane (A)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  03 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    813  31.29  1:06.96  1:46.88    2:21.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.48                 
                     
Sofie Maagøe  2003    795  30.49  1:06.81  1:48.47    2:22.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.95                 
                     
Mia Rindshøj  2003    739  31.20  1:07.58  1:50.32    2:26.38   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.33                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    736  32.30  1:12.38  1:51.97    2:26.61   
  Holbæk Svømme Klub  2:31.05                 
                     
Emma Stecher  2003    733  31.56  1:08.51  1:52.51    2:26.78   
  Aalborg Svømmeklub  2:32.46                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    722  32.57  1:10.91  1:53.93    2:27.51   
  Vejle Svømmeklub  2:33.05                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    710  30.94  1:08.05  1:54.07    2:28.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.05                 
                     
Celia Puggaard  2003    701  31.04  1:07.03  1:52.55    2:28.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.97                 
                     
Emilie Meng  2003    689  32.42  1:11.07  1:54.47    2:29.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.66                 
                     
10  Michelle Kramer Andersen  2003    686  32.79  1:12.11  1:54.88    2:30.04   
  Esbjerg Svømmeklub  2:32.37                 
                     
11  Laura Fogh  2003    669  34.03  1:14.74  1:55.50    2:31.28   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:35.96                 
                     
12  Hannah Höesch  2003    653  33.05  1:13.81  1:56.29    2:32.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:39.18                 
                     
13  Ingrid Lindemann  2003    652  32.89  1:12.52  1:57.84    2:32.59   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.54                 
                     
14  Karoline Lagoni  2003    646  32.40  1:12.93  1:57.04    2:33.12   
  Horsens Svømmeklub  2:35.96                 
                     
15  Sofie Bach Nielsen  2003    642  32.52  1:11.05  1:57.15    2:33.38   
  Horsens Svømmeklub  2:33.73                 
                     
16  Amalie Nielsen  2003    638  33.28  1:11.23  1:55.32    2:33.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.40                 
                     
17  Sofia Norre Bendt  2003    637  34.97  1:13.16  1:58.61    2:33.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.57                 
                     
18  Pernille Elm Jensen  2003    634  33.23  1:16.04  1:57.81    2:34.04   
  JGI Svømning  2:36.65                 
                     
19  Luna Gammelgaard  2003    634  35.71  1:12.77  2:00.21    2:34.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.72                 
                     
20  Frederikke Marie Hansen  2003    632  32.68  1:11.22  2:00.27    2:34.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.06                 
                     
21  Lærke Schelde-Mollerup  2003    628  31.68  1:12.23  1:56.75    2:34.50   
  Svømmeklubben Laksen  2:30.05                 
                     
22  Louise Sjørup Jensen  2003    627  35.55  1:17.13  1:58.77    2:34.63   
  Vejle Svømmeklub  2:36.96                 
                     
23  Ella Stenholt  2003    625  35.25  1:12.94  1:58.92    2:34.81   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.05                 
                     
24  Julie K Rose  2003    619  33.07  1:14.32  1:57.75    2:35.28   
  Sigma Swim Allerød  2:32.39                 
                     
25  Caroline Gøttrup Bagge  2003    614  33.58  1:17.45  1:59.60    2:35.68   
  Køge Svømmeklub  2:38.15                 
                     
26  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    612  2:35.83        2:35.83   
  Vejle Svømmeklub  2:40.68                 
                     
27  Line Nøhr Petersen  2003    611  34.15  1:15.88  1:59.74    2:35.96   
  Køge Svømmeklub  2:37.20                 
                     
27  Mia Lindberg  2003    611  35.86  1:15.88  2:00.73    2:35.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.96                 
                     
29  Anna Wrist-Elkjær  2003    609  32.02  1:12.69  1:59.62    2:36.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:40.34                 
                     
30  Caroline Buhl Schrøder  2003    608  34.68  1:12.60  2:00.00    2:36.23   
  Sigma Swim Allerød  2:36.69                 
                     
31  Freya Nørlund Wentzel  2003    605  31.82  1:11.72  1:59.13    2:36.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.39                 
                     
32  Clara Carlquist  2003    605  32.58  1:11.96  1:58.22    2:36.48   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.71                 
                     
33  Caroline Broholm  2003    603  33.23  1:12.11  1:59.36    2:36.63   
  Ringe Svømme Klub  2:39.64                 
                     
34  Amalie Kruse Enemærke  2003    603  32.07  1:12.66  1:56.85    2:36.65   
  Glostrup Svømmeklub  2:41.34                 
                     
35  Mille Pedersen  2003    602  32.05  1:12.86  1:59.59    2:36.73   
  Sigma Swim Allerød  2:37.36                 
                     
36  Sarah Bundgaard  2003    601  34.71  1:13.82  2:00.63    2:36.83   
  Viborg Svømme Klub  2:39.57                 
                     
37  Caroline Veggerby  2003    598  32.00  1:12.18  2:01.09    2:37.07   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:38.67                 
                     
38  Rebekka Giessing  2003    591  34.18  1:15.50  2:01.29    2:37.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.23                 
                     
39  Lærke Høgsted  2003    591  34.06  1:14.58  2:00.81    2:37.71   
  Svømmeklubben S 68  2:40.39                 
                     
40  Emilia Naledi Madonsela  2003    590  33.19  1:14.32  2:00.02    2:37.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.91                 
                     
41  Thea F. Johansen  2003    585  33.42  1:13.02  1:59.94    2:38.20   
  Herlev Svømning  2:37.94                 
                     
42  Matilde Mantzius Mosegård  2003    584  34.12  1:13.70  2:00.59    2:38.30   
  Slagelse Svømmeklub  2:39.15                 
                     
43  Esther Marie Heunicke  2003    583  34.46  1:17.53  2:01.38    2:38.42   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.08                 
                     
44  Ella Christiansen  2003    574  34.21  1:15.88  2:02.40    2:39.24   
  Vejle Svømmeklub  2:39.34                 
                     
45  Luna Emilie Olsen  2003    570  32.85  1:12.36  2:01.37    2:39.60   
  Slangerup Svømmeklub  2:41.28                 
                     
46  Maria Hagen  2003    553  33.20  1:14.65  2:03.53    2:41.23   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.59                 
                     
47  My Phuong Bui  2003    550  32.89  1:13.28  2:04.02    2:41.48   
  H2Odense  2:38.58                 
                     
48  Mathilde Yde Munkebæk  2003    550  34.90  1:15.91  2:05.38    2:41.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.90                 
                     
49  Emma Fjordside Jensen  2003    539  33.35  1:14.80  2:06.80    2:42.59   
  Holstebro Svømme Club  2:40.60                 
                     
50  Nikoline Skovly Larsen  2003    529  35.11  1:17.96  2:04.93    2:43.60   
  Næstved IF  2:39.78                 
                     
Sarah Sirek Hansen  2003              DSQ  SW 9.2afsl p mav100m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  03 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003    673  30.32  1:05.43  1:45.55    2:17.59   
  Holstebro Svømme Club  2:19.56                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    629  30.56  1:06.59  1:48.23    2:20.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.75                 
                     
Joakim Køhn  2003    610  30.09  1:06.98  1:49.89    2:22.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.30                 
                     
Malthe Elkjær  2003    603  30.47  1:07.84  1:48.82    2:22.74   
  Vejle Svømmeklub  2:23.33                 
                     
Valdemar Brøns  2003    585  30.30  1:06.60  1:51.51    2:24.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.88                 
                     
Jonas Kjær  2003    578  30.35  1:07.26  1:50.48    2:24.76   
  Esbjerg Svømmeklub  2:28.52                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    572  30.64  1:06.41  1:52.04    2:25.28   
  Kalundborg SK  2:24.44                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    569  28.95  1:05.93  1:51.46    2:25.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.93                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    563  29.11  1:06.72  1:49.21    2:26.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.61                 
                     
10  Daniel Garne Larsen  2003    563  32.22  1:10.45  1:50.62    2:26.06   
  Sigma Swim Allerød  2:28.80                 
                     
11  Victor Nygaard  2003    559  31.62  1:10.66  1:51.58    2:26.36   
  H2Odense  2:29.31                 
                     
12  Elias Rought  2003    557  32.18  1:12.71  1:51.92    2:26.54   
  Slagelse Svømmeklub  2:30.20                 
                     
13  Valdemar Wichmann  2003    546  31.18  1:08.93  1:52.31    2:27.54   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.67                 
                     
14  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    541  31.33  1:10.79  1:53.75    2:27.96   
  Agfs Svømmeafdeling  2:29.99                 
                     
15  Christian Kornum  2003    530  31.78  1:10.65  1:53.29    2:28.98   
  Svømmeklubben Nord  2:29.81                 
                     
16  Mikkel Jørgensen  2003    530  30.27  1:09.67  1:53.80    2:29.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.08                 
                     
17  Oliver Fenger  2003    530  33.28  1:13.07  1:54.03    2:29.03   
  Horsens Svømmeklub  2:29.13                 
                     
18  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    523  31.72  1:08.48  1:54.56    2:29.63   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:33.40                 
                     
19  Malte Egholm Brøns  2003    522  31.58  1:10.39  1:55.22    2:29.76   
  Hørsholm Svømmeforening  2:28.54                 
                     
20  Valentin Wahl  2003    518  33.11  1:13.71  1:56.54    2:30.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.59                 
                     
21  Carl Heyn Stage  2003    515  32.15  1:09.14  1:55.32    2:30.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.83                 
                     
22  Fillip Bruhn  2003    515  32.30  1:10.46  1:54.57    2:30.42   
  Hørsholm Svømmeforening  2:32.86                 
                     
23  Alexander Tullberg  2003    512  32.68  1:12.59  1:56.94    2:30.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.76                 
                     
Christoffer Rekling  2003              DSQ  SW7.1 2flybenspv125m 
  Sigma Swim Birkerød  2:32.05                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    799  28.38  1:03.16  1:39.72    2:09.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.03                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    795  26.91  57.99  1:38.22    2:10.18   
  Herlev Svømning  2:14.16                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    780  29.39  1:01.74  1:39.91    2:11.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:14.26                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    745  29.66  1:03.97  1:42.33    2:13.02   
  Søllerød Svømmeklub  2:20.75                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    726  28.70  1:03.86  1:43.03    2:14.17   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.20                 
                     
Leo Badaker  2002    702  28.01  1:01.42  1:43.79    2:15.72   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.58                 
                     
David Arneskov  2002    697  29.52  1:03.56  1:44.48    2:16.02   
  Holbæk Svømme Klub  2:18.63                 
                     
Simon Perzynski  2002    677  30.02  1:06.46  1:45.10    2:17.33   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:22.27                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    668  30.15  1:06.82  1:43.03    2:17.98   
  Greve Svømmeklub  2:17.51                 
                     
10  Mads Kloster  2002    657  29.52  1:02.49  1:46.32    2:18.72   
  Thisted Svømmeklub  2:26.61                 
                     
11  Asger Væver Hartvig  2002    650  29.27  1:06.40  1:45.60    2:19.22   
  Hørsholm Svømmeforening  2:18.98                 
                     
12  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    642  29.17  1:06.33  1:47.24    2:19.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.39                 
                     
13  Julius Henriksen  2002    633  29.73  1:05.06  1:49.39    2:20.43   
  Holstebro Svømme Club  2:23.38                 
                     
14  Marcus Skøtt Haslev  2002    622  30.20  1:04.74  1:48.54    2:21.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.72                 
                     
15  Frederik Bojesen  2002    612  29.03  1:05.23  1:50.04    2:22.06   
  JGI Svømning  2:23.71                 
                     
16  Casper Koch Henriksen  2002    612  29.88  1:08.87  1:47.33    2:22.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:27.86                 
                     
17  Gustav Stahl  2002    603  28.89  1:04.97  1:47.16    2:22.72   
  H2Odense  2:20.99                 
                     
18  Mathias Lund Hansen  2002    602  31.68  1:08.69  1:47.75    2:22.81   
  Agfs Svømmeafdeling  2:24.33                 
                     
19  Nikolaj Petlin Kock  2002    595  30.86  1:07.77  1:49.26    2:23.36   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.58                 
                     
20  Jakob Tietgen  2002    585  29.92  1:06.26  1:51.93    2:24.17   
  Frem Odense  2:26.26                 
                     
21  Nicolai Wiuff  2002    575  29.92  1:08.58  1:50.80    2:25.04   
  Herlev Svømning  2:25.98                 
                     
22  Marcus Dessau  2002    574  30.82  1:06.79  1:52.13    2:25.13   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.85                 
                     
23  Jens Bomgaard  2002    558  31.71  1:06.84  1:52.26    2:26.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.55                 
                     
24  Oliver Steenberg  2002    557  29.97  1:09.44  1:51.21    2:26.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:27.47                 
                     
25  Johan Heeno Rasmussen  2002    550  31.67  1:06.43  1:52.20    2:27.17   
  Helsingør Svømmeklub  2:27.65                 
                     
26  Mikkel Eg Ibsen  2002    543  30.97  1:09.39  1:53.86    2:27.85   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.77                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:24.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:23 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  03 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Maagøe  2003    820  1:09.96  2:25.60  3:53.41    5:01.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:08.13                 
                     
Tine Petersen  2003    764  1:11.06  2:27.63  3:58.81    5:08.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:11.58                 
                     
Ida S Olesen  2003    755  1:13.53  2:26.70  3:56.09    5:09.50   
  Aalborg Svømmeklub  5:14.96                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    725  1:13.32  2:34.26  4:05.09    5:13.63   
  Køge Svømmeklub  5:20.30                 
                     
Amalie Michelsen  2003    725  1:09.84  2:33.74  4:00.68    5:13.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:15.54                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    705  1:14.36  2:36.64  4:06.26    5:16.56   
  Vejle Svømmeklub  5:19.82                 
                     
Cecilie Christiansen  2003    693  1:12.60  2:29.60  4:03.49    5:18.35   
  Holstebro Svømme Club  5:25.08                 
                     
Maria Lund  2003    678  1:17.03  2:34.10  4:08.01    5:20.76   
  Sigma Swim Birkerød  5:47.12                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    672  1:12.57  2:29.95  4:10.21    5:21.76   
  Køge Svømmeklub  5:24.74                 
                     
10  Cornelia Bergqvist  2003    670  1:16.51  2:38.94  4:10.90    5:21.98   
  Sigma Swim Birkerød  5:31.11                 
                     
11  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    669  1:13.02  2:39.31  4:04.14    5:22.13   
  Holbæk Svømme Klub  5:23.28                 
                     
12  Sofie Bach Nielsen  2003    660  1:10.99  2:33.96  4:09.86    5:23.67   
  Horsens Svømmeklub  5:31.74                 
                     
13  Mia Lindberg  2003    632  1:21.40  2:43.44  4:16.46    5:28.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:29.95                 
                     
14  Karoline Lagoni  2003    630  1:15.58  2:42.42  4:13.77    5:28.65   
  Horsens Svømmeklub  5:41.61                 
                     
15  Line Lyskjær  2003    629  1:11.67  2:38.88  4:11.82    5:28.87   
  Silkeborg Svømmeklub  5:28.06                 
                     
16  Annika Hausgaard Godt  2003    625  1:17.69  2:41.32  4:08.65    5:29.63   
  Holstebro Svømme Club  5:40.82                 
                     
17  Louise Sjørup Jensen  2003    623  1:21.09  2:48.32  4:15.08    5:29.92   
  Vejle Svømmeklub  5:34.27                 
                     
18  Luna Gammelgaard  2003    616  1:20.39  2:40.76  4:19.75    5:31.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:36.12                 
                     
19  Caroline Buhl Schrøder  2003    599  1:23.65  2:43.07  4:19.76    5:34.18   
  Sigma Swim Allerød  5:41.32                 
                     
20  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    594  1:13.64  2:36.24  4:19.18    5:35.27   
  Vejle Svømmeklub  5:41.59                 
                     
21  Karoline L. Kristensen  2003    589  1:13.40  2:40.13  4:18.99    5:36.08   
  Aalborg Svømmeklub  5:44.49                 
                     
22  Emilie Wolf Sørensen  2003    588  1:16.87  2:40.01  4:19.11    5:36.28   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  5:44.55                 
                     
23  Anna Bull Kramer  2003    580  1:13.10  2:39.82  4:16.01    5:37.79   
  Horsens Svømmeklub  5:44.59                 
                     
24  Cassandra G. Nygaard  2003    580  1:21.07  2:42.46  4:20.01    5:37.96   
  Sigma Swim Allerød  5:40.37                 
                     
25  Luna Fyller Jacobsen  2003    575  1:16.20  2:43.24  4:19.95    5:38.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:48.38                 
                     
26  Matilde Iversen  2003    574  1:16.89  2:44.27  4:20.35    5:39.03   
  Aalborg Svømmeklub  5:49.46                 
                     
27  Ella Christiansen  2003    573  1:18.23  2:45.05  4:22.36    5:39.15   
  Vejle Svømmeklub  5:39.45                 
                     
28  Marie Egeskjold Bruun  2003    567  1:24.10  2:49.23  4:25.60    5:40.49   
  Vejle Svømmeklub  5:50.93                 
                     
29  Emilie Johanna Bülow  2003    567  1:20.28  2:49.44  4:23.91    5:40.51   
  Vejle Svømmeklub  5:48.76                 
                     
30  Camilla Angaard Nielsen  2003    565  1:18.27  2:45.17  4:22.34    5:40.74   
  Odder Svømmeklub  5:45.00                 
                     
31  Astrid Thimmer  2003    555  1:21.14  2:47.80  4:23.98    5:42.83   
  Hørsholm Svømmeforening  5:50.95                 
                     
32  Christine Henriksen  2003    554  1:19.05  2:47.66  4:24.16    5:43.08   
  JGI Svømning  5:43.48                 
                     
33  Amalie Schou  2003    545  1:20.64  2:48.33  4:26.39    5:44.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:39.84                 
                     
34  Josephine B. U. Danielsen  2003    542  1:17.32  2:45.28  4:25.49    5:45.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:48.62                 
                     
35  Christine Krogh  2003    528  1:20.00  2:48.18  4:26.22    5:48.57   
  H2Odense  5:45.15                 
                     
Esther Else Grubert  2003              DSQ  SW7.6 1hå v250m 
  Gladsaxe Svømmeklub  5:24.13                 
                     
Hannah Höesch  2003              DSQ  SW6.5 ej fort bev175 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:36.01                 
                     
Laura Boutrup  2003              DSQ  SW6.5ej fort bev175m 
  Sigma Swim Birkerød  5:47.42                 
                     
Liva Buchholt Johansen  2003              DSQ  SW7.6 ej samt ber225 
  Slangerup Svømmeklub  5:29.96                 
                     
Selma Pruzljanin  2003              DSQ  SW7.6 1hå v 275m 
  Thisted Svømmeklub  5:34.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  03 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    714  1:07.94  2:23.10  3:46.79    4:50.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:08.63                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    714  1:08.14  2:23.53  3:46.60    4:50.78   
  Holstebro Svømme Club  5:01.79                 
                     
Valdemar Brøns  2003    616  1:09.77  2:25.66  3:57.50    5:05.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:09.86                 
                     
Alexander L. Bjørn  2003    606  1:11.09  2:28.81  4:00.79    5:07.15   
  Ikast Svømmeklub  5:20.75                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    606  1:07.31  2:25.04  3:59.46    5:07.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.24                 
                     
Alex Søndergaard  2003    557  1:12.08  2:30.57  4:03.55    5:15.89   
  Thisted Svømmeklub  5:31.53                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    557  1:13.01  2:33.39  4:02.88    5:15.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:29.59                 
                     
Daniel Damsbo  2003    545  1:13.62  2:36.62  4:09.35    5:18.23   
  Vejle Svømmeklub  5:27.66                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    539  1:12.14  2:28.97  4:06.47    5:19.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:29.16                 
                     
10  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    536  1:13.00  2:36.63  4:05.70    5:19.98   
  Agfs Svømmeafdeling  5:18.50                 
                     
11  Frederik Venø Elling  2003    535  1:13.25  2:33.62  4:06.68    5:20.21   
  Silkeborg Svømmeklub  5:30.99                 
                     
12  Valdemar Wichmann  2003    520  1:11.99  2:34.38  4:06.03    5:23.27   
  Agfs Svømmeafdeling  5:23.16                 
                     
13  Jonathan Eskildsen  2003    512  1:09.97  2:34.00  4:09.81    5:24.94   
  Køge Svømmeklub  5:32.10                 
                     
14  Mikkel Hjelm  2003    507  1:13.41  2:33.69  4:12.73    5:25.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:30.72                 
                     
15  Mads Stamholt  2003    500  1:13.59  2:37.85  4:12.06    5:27.47   
  Haderslev Svømme Klub  5:39.63                 
                     
16  Lasse Darlem Brandt  2003    478  1:12.03  2:34.84  4:16.57    5:32.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:32.83                 
                     
17  Jacob Lyse Søe  2003    468  1:16.49  2:42.68  4:16.72    5:34.69   
  Odder Svømmeklub  5:30.50                 
                     
18  Jakob Legaard  2003    466  1:20.07  2:42.03  4:16.31    5:35.22   
  Sigma Swim Allerød  5:40.69                 
                     
Christopher G. Trandum  2003              DSQ  SW. 7.5 Asy ben2-300 
  Gentofte Svømme Klub  5:24.76                 
                     
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    836  1:03.14  2:15.79  3:31.49    4:35.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:46.79                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    779  1:02.57  2:15.08  3:35.85    4:42.47   
  Ikast Svømmeklub  4:48.08                 
                     
David Arneskov  2002    757  1:06.08  2:18.62  3:41.69    4:45.22   
  Holbæk Svømme Klub  4:51.77                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    750  1:02.35  2:13.95  3:39.27    4:46.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:50.98                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    696  1:05.40  2:17.27  3:44.33    4:53.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:58.93                 
                     
Alfred Højberg  2002    688  1:06.36  2:19.97  3:45.59    4:54.39   
  Lyngby Svømmeklub  5:01.74                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    670  1:09.13  2:22.37  3:51.35    4:57.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:04.85                 
                     
Morten Østergaard  2002    667  1:06.49  2:26.09  3:47.95    4:57.47   
  Svømmeklubben Laksen  4:57.35                 
                     
Frederik Møller  2002    653  1:04.84  2:20.55  3:50.09    4:59.60   
  Ringsted Svømme Klub  4:54.62                 
                     
10  Alexander Søgaard  2002    621  1:08.06  2:27.83  3:51.67    5:04.65   
  Ringsted Svømme Klub  5:01.44                 
                     
11  Janus Rosholm  2002    609  1:11.76  2:26.83  3:53.90    5:06.60   
  Søllerød Svømmeklub  5:08.83                 
                     
12  Gustav Stahl  2002    607  1:10.04  2:29.17  3:53.95    5:07.01   
  H2Odense  5:03.67                 
                     
13  Andreas Blaaberg  2002    605  1:07.26  2:28.17  3:59.30    5:07.26   
  Vejle Svømmeklub  5:15.77                 
                     
14  Wilfred Hove Lasthein  2002    598  1:11.48  2:28.52  4:01.29    5:08.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  5:19.67                 
                     
15  August Ryom  2002    598  1:05.78  2:26.66  3:57.80    5:08.54   
  Køge Svømmeklub  5:12.02                 
                     
16  Oskar Allerslev  2002    595  1:18.19  2:35.51  3:59.34    5:09.06   
  Holstebro Svømme Club  5:15.18                 
                     
17  Emil Steenberg  2002    592  1:10.85  2:29.92  4:01.03    5:09.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:11.70                 
                     
18  Magnus Dolleris Schroll  2002    581  1:05.88  2:25.27  3:58.66    5:11.49   
  H2Odense  5:22.63                 
                     
19  William Ohrt  2002    569  1:15.43  2:35.37  4:02.12    5:13.57   
  Kolding SK  5:18.44                 
                     
20  Emil Kildahl Døssing  2002    566  1:12.81  2:30.13  4:03.40    5:14.23   
  Sigma Swim Birkerød  5:13.40                 
                     
21  Anders Bredal Storgaard  2002    562  1:09.45  2:30.79  4:02.61    5:15.00   
  Svendborg Svømme Klub  5:18.85                 
                     
22  Daniel Gallacher  2002    550  1:07.77  2:24.86  4:04.64    5:17.25   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  5:22.68                 
                     
23  Thomas Langvad  2002    540  1:17.26  2:35.05  4:09.13    5:19.20   
  Glostrup Svømmeklub  5:19.53                 
                     
24  Oskar Skov Grell  2002    512  1:11.47  2:33.37  4:09.63    5:24.96   
  Glostrup Svømmeklub  5:14.70                 
                     
Casper Brinch  2002              DSQ  SW7.1 2flybensp227m 
  Vejle Svømmeklub  5:15.38                 
                     
Jens Bomgaard  2002              DSQ  SW7.6 1hå v vend275m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  04 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    755  28.29        59.49   
  Vejle Svømmeklub  1:01.22                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    752  29.29        59.58   
  Svømmeklubben Laksen  59.50                 
                     
Sofie Maagøe  2003    745  28.59        59.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.80                 
                     
Tine Petersen  2003    735  29.78        1:00.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.49                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    734  29.44        1:00.06   
  Køge Svømmeklub  59.72                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    722  29.09        1:00.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.06                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    715  29.57        1:00.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.97                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    708  29.52        1:00.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.20                 
                     
Sarah Sirek Hansen  2003    692  29.85        1:01.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.27                 
                     
10  Mille Pedersen  2003    688  29.43        1:01.38   
  Sigma Swim Allerød  1:03.74                 
                     
11  Rebecca E. Jakobsen  2003    685  29.75        1:01.47   
  Viborg Svømme Klub  1:03.70                 
                     
12  Sofie Theophil Petersen  2003    681  29.56        1:01.58   
  Vejle Svømmeklub  1:02.24                 
                     
13  Luna Gammelgaard  2003    662  29.78        1:02.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.48                 
                     
14  Emma Fjordside Jensen  2003    652  30.12        1:02.48   
  Holstebro Svømme Club  1:03.57                 
                     
15  My Phuong Bui  2003    649  30.07        1:02.58   
  H2Odense  1:02.39                 
                     
16  Karoline Lagoni  2003    648  30.13        1:02.59   
  Horsens Svømmeklub  1:02.58                 
                     
17  Emma Stecher  2003    648  30.50        1:02.60   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.11                 
                     
18  Sofia Norre Bendt  2003    639  29.80        1:02.91   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.98                 
                     
19  Ida S Olesen  2003    638  30.37        1:02.94   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.38                 
                     
20  Anna Wrist-Elkjær  2003    637  30.22        1:02.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:04.47                 
                     
21  Thippe de Neergaard  2003    636  30.76        1:03.01   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.61                 
                     
22  Elena Westmark Holm  2003    629  30.33        1:03.24   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.64                 
                     
23  Cornelia Bergqvist  2003    628  30.93        1:03.27   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.81                 
                     
24  Mia Lindberg  2003    623  30.65        1:03.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.76                 
                     
25  Therese Sand Frederiksen  2003    620  30.27        1:03.53   
  Sigma Swim Allerød  1:04.06                 
                     
26  Caroline Broholm  2003    620  30.03        1:03.55   
  Ringe Svømme Klub  1:04.16                 
                     
27  Mathilde Yde Munkebæk  2003    618  31.18        1:03.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.83                 
                     
28  Mia Borgensgaard  2003    617  30.60        1:03.65   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.42                 
                     
29  Rebekka Giessing  2003    613  30.27        1:03.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.78                 
                     
30  Lærke Høgsted  2003    610  30.82        1:03.88   
  Svømmeklubben S 68  1:02.51                 
                     
31  Matilde Mantzius Mosegård  2003    610  30.51        1:03.89   
  Slagelse Svømmeklub  1:04.67                 
                     
32  Sarah Bundgaard  2003    609  30.57        1:03.93   
  Viborg Svømme Klub  1:04.65                 
                     
33  Freja Stenbækgård  2003    603  30.82        1:04.14   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.01                 
                     
34  Caroline Buhl Schrøder  2003    601  30.91        1:04.19   
  Sigma Swim Allerød  1:05.34                 
                     
35  Holly Lønne Turner  2003    600  31.01        1:04.22   
  Vejle Svømmeklub  1:04.10                 
                     
36  Caroline Veggerby  2003    596  30.58        1:04.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:03.39                 
                     
37  Luna Emilie Olsen  2003    595  30.66        1:04.42   
  Slangerup Svømmeklub  1:03.67                 
                     
38  Selma Pruzljanin  2003    593  31.44        1:04.49   
  Thisted Svømmeklub  1:05.23                 
                     
39  Mie Bidsted Hansen  2003    592  31.80        1:04.52   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.23                 
                     
40  Julie Bruun Jørgensen  2003    591  31.15        1:04.54   
  Svømmeklubben Syd  1:05.00                 
                     
41  Pil Sylvander  2003    583  30.55        1:04.85   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.42                 
                     
42  Naya Høgholt Sejr  2003    574  31.11        1:05.19   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.24                 
                     
43  Ella Christiansen  2003    572  31.31        1:05.27   
  Vejle Svømmeklub  1:05.12                 
                     
44  Katrine Duus  2003    569  31.41        1:05.39   
  Næstved IF  1:05.99                 
                     
45  Louise Dahl  2003    568  31.41        1:05.41   
  JGI Svømning  1:06.11                 
                     
46  Cathrine Toftelund Larsen  2003    568  30.55        1:05.42   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.77                 
                     
47  Laura Boutrup  2003    567  31.97        1:05.46   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.40                 
                     
48  Mathilde Nielsen  2003    558  31.73        1:05.82   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.29                 
                     
49  Olivia Ida Madsen  2003    552  31.56        1:06.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.53                 
                     
50  Sofie Lund-Scherbeck  2003    549  31.71        1:06.16   
  Værløse Svømmeklub  1:07.99                 
                     
51  Louise Houe Andersen  2003    539  31.20        1:06.55   
  Viborg Svømme Klub  1:02.97                 
                     
52  Camille Hvid Ravnholt  2003    533  31.24        1:06.82   
  Frederikssund Svømmeklub  1:08.54                 
                     
52  Maja Marie Elmgreen  2003    533  32.12        1:06.82   
  Helsinge Svømmeklub  1:05.99                 
                     
54  Julie Wolter  2003    516  32.27        1:07.52   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:07.95                 
                     
55  Lærke Asmussen  2003    485  32.28        1:08.93   
  Svømmeklubben S 68  1:10.48                 
                     
56  Anna Skovmand Rasmussen  2003    479  32.24        1:09.24   
  Frem Odense  1:08.62                 
                     
57  Alma Burgaard  2003    444  33.91        1:10.98   
  H2Odense  1:07.44                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:14 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  04 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    803  24.82        52.64   
  Vallensbæk IF Af 1939  54.21                 
                     
Valdemar Brøns  2003    664  26.88        56.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.50                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    654  27.78        56.36   
  Holstebro Svømme Club  59.10                 
                     
Alexander Tullberg  2003    650  27.35        56.48   
  Sigma Swim Birkerød  57.96                 
                     
Joakim Køhn  2003    645  27.20        56.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.27                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    589  27.48        58.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.86                 
                     
Carl Heyn Stage  2003    584  27.98        58.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.14                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    577  28.02        58.77   
  Kalundborg SK  59.22                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    567  28.69        59.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.95                 
                     
10  Christopher G. Trandum  2003    564  28.92        59.22   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.01                 
                     
11  Mads Stamholt  2003    545  28.80        59.90   
  Haderslev Svømme Klub  1:01.21                 
                     
12  Emil Lykke Grann  2003    542  28.89        1:00.00   
  Silkeborg Svømmeklub  1:01.22                 
                     
13  Mikkel Hjelm  2003    539  28.87        1:00.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.84                 
                     
14  Alexander L. Bjørn  2003    538  29.00        1:00.14   
  Ikast Svømmeklub  1:01.48                 
                     
15  Harald Franck  2003    536  28.82        1:00.20   
  Næstved IF  1:01.72                 
                     
16  Fillip Bruhn  2003    535  28.45        1:00.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.24                 
                     
17  Malte Egholm Brøns  2003    534  29.29        1:00.31   
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.41                 
                     
18  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    531  28.69        1:00.42   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.65                 
                     
19  Marco Knudsen  2003    530  29.46        1:00.45   
  Greve Svømmeklub  1:01.90                 
                     
20  Kristian B. Rasmussen  2003    525  29.17        1:00.63   
  Svømmeklubben S 68  1:02.04                 
                     
21  Lucas Emil Christensen  2003    523  29.63        1:00.71   
  Sigma Swim Allerød  1:01.98                 
                     
22  Marcus Hiort  2003    521  29.24        1:00.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.09                 
                     
23  Jonathan Eskildsen  2003    519  28.83        1:00.87   
  Køge Svømmeklub  1:01.86                 
                     
24  Rasmus Skarby Madsen  2003    519  28.85        1:00.88   
  Slangerup Svømmeklub  1:01.38                 
                     
25  Alex Søndergaard  2003    518  29.03        1:00.90   
  Thisted Svømmeklub  1:02.26                 
                     
26  Oscar Thinghøjen  2003    515  29.30        1:01.03   
  VAT Copenhagen-MK31  1:01.33                 
                     
27  Lukas Pedersen  2003    510  29.39        1:01.24   
  Roskilde Svømning  1:04.45                 
                     
28  Benjamin Bodal  2003    506  29.83        1:01.38   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.88                 
                     
29  Ole Hovmand  2003    500  29.48        1:01.63   
  Svømmeklubben Syd  1:00.67                 
                     
30  Mathias Munch Pedersen  2003    498  29.37        1:01.71   
  H2Odense  1:01.47                 
                     
31  Niklas Højbjerg  2003    497  28.63        1:01.76   
  Svømmeklubben S 68  1:05.87                 
                     
32  Lucas Jul Pedersen  2003    496  29.69        1:01.78   
  Næstved IF  1:01.77                 
                     
33  Mohammed Ghizzaui  2003    489  29.31        1:02.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  59.39                 
                     
34  Lasse Darlem Brandt  2003    457  30.17        1:03.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.82                 
                     
35  Anders Elsborg  2003    447  30.96        1:03.95   
  Viborg Svømme Klub  1:05.08                 
                     
36  Emil Osberg Poulsen  2003    446  30.20        1:04.01   
  Dragsholm Svømmeklub  1:04.99                 
                     
37  Victor Abel Brandi  2003    434  30.06        1:04.59   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.73                 
                     
Matias Ersgaard Sandbirk  2003              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub  1:03.33                 
                     
Valentin Wahl  2003              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.86                 
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leo Badaker  2002    766  25.71        53.47   
  Gentofte Svømme Klub  54.42                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    756  25.63        53.70   
  Ikast Svømmeklub  55.51                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    721  26.48        54.55   
  Aalborg Svømmeklub  55.36                 
                     
Rasmus Petersen  2002    718  26.11        54.64   
  Haderslev Svømme Klub  57.16                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    687  26.54        55.45   
  Søllerød Svømmeklub  55.59                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    683  26.22        55.56   
  Lyngby Svømmeklub  55.33                 
                     
Alfred Højberg  2002    681  26.78        55.59   
  Lyngby Svømmeklub  56.06                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    679  26.58        55.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.99                 
                     
Frederik Bojesen  2002    676  55.74        55.74   
  JGI Svømning  56.47                 
                     
10  Julius Henriksen  2002    675  27.04        55.77   
  Holstebro Svømme Club  55.79                 
                     
11  August Schade Cantby  2002    674  26.97        55.79   
  Slagelse Svømmeklub  56.14                 
                     
12  Marcus Skøtt Haslev  2002    671  26.56        55.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.12                 
                     
13  Mads Kloster  2002    663  26.89        56.11   
  Thisted Svømmeklub  56.96                 
                     
14  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    656  27.38        56.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  56.97                 
                     
15  Jakob Tietgen  2002    652  27.20        56.41   
  Frem Odense  57.13                 
                     
16  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    637  27.17        56.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  57.45                 
                     
17  Gustav Stahl  2002    636  26.97        56.89   
  H2Odense  58.17                 
                     
18  Wilfred Hove Lasthein  2002    632  27.31        56.99   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  57.70                 
                     
19  Frederik Eg Ibsen  2002    629  26.89        57.09   
  Sigma Swim Birkerød  56.73                 
                     
20  August Ryom  2002    628  27.23        57.11   
  Køge Svømmeklub  58.42                 
                     
21  Artúr Jegesi  2002    616  57.49        57.49   
  Agfs Svømmeafdeling  57.39                 
                     
22  Daniel Gallacher  2002    615  27.67        57.51   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  59.65                 
                     
23  Patrick Zakaryan Olsen  2002    611  27.71        57.65   
  Horsens Svømmeklub  57.92                 
                     
24  Andreas Blaaberg  2002    608  27.66        57.74   
  Vejle Svømmeklub  59.57                 
                     
25  Gustav Fabiansen  2002    606  27.71        57.81   
  Lyngby Svømmeklub  58.21                 
                     
26  Kasper Bonnichsen  2002    604  27.71        57.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.45                 
                     
27  Johan Bendixen Nissen  2002    601  28.02        57.96   
  Skanderborg Svømmeklub  58.54                 
                     
28  Mikkel Eg Ibsen  2002    601  27.82        57.97   
  Sigma Swim Birkerød  58.16                 
                     
29  Gustav Haugård Hansen  2002    600  27.79        57.99   
  Hvidovre Svømme Klub  59.15                 
                     
30  Marcus Ipsen  2002    600  27.94        58.00   
  Slagelse Svømmeklub  57.82                 
                     
31  Nikolai Pagh Pedersen  2002    600  27.56        58.01   
  Nakskov Svømme Klub  59.96                 
                     
32  Niels Skovbye Brandt  2002    598  28.16        58.05   
  Sigma Swim Allerød  59.24                 
                     
33  Anders Skousen  2002    592  27.60        58.25   
  Hvidovre Svømme Klub  59.21                 
                     
34  Mads Enghave  2002    588  28.00        58.39   
  Ishøj Svømme Klub  59.19                 
                     
35  Theodor L Munch-Jensen  2002    586  27.49        58.45   
  Solrød Svømmeklub  58.07                 
                     
36  Marcus Dessau  2002    578  28.16        58.71   
  Gentofte Svømme Klub  59.65                 
                     
37  Anders Bredal Storgaard  2002    569  28.73        59.02   
  Svendborg Svømme Klub  59.15                 
                     
38  Silas Storm Nielsen  2002    564  28.36        59.22   
  Dragsholm Svømmeklub  1:01.87                 
                     
39  Nicolai Wiuff  2002    554  28.32        59.55   
  Herlev Svømning  59.19                 
                     
40  Frede Meincke  2002    553  29.06        59.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.88                 
                     
41  Emil Steenberg  2002    553  29.14        59.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.89                 
                     
42  Kevin Liang  2002    550  28.46        59.69   
  Ishøj Svømme Klub  1:00.24                 
                     
43  Johan Heeno Rasmussen  2002    541  28.95        1:00.03   
  Helsingør Svømmeklub  59.84                 
                     
44  Emil Carstensen  2002    536  29.00        1:00.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.99                 
                     
45  Karl Gustav B. Toft  2002    521  29.29        1:00.79   
  Søllerød Svømmeklub  59.56                 
                     
46  Nicklas Taylor  2002    517  29.55        1:00.94   
  Sigma Swim Allerød  1:01.51                 
                     
47  Stefan Hansen  2002    514  1:01.05        1:01.05   
  Svendborg Svømme Klub  1:03.06                 
                     
48  Ejnar Truelsen  2002    514  29.29        1:01.07   
  Herning Svømmeklub  1:01.01                 
                     
49  Joakim Mortensen  2002    507  29.52        1:01.33   
  Ringsted Svømme Klub  1:05.07                 
                     
Joachim Hjertmann  2002                Akut syg 
  Lyseng IF  56.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  05 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    765  29.80  1:01.91  1:35.13    2:07.71   
  Køge Svømmeklub  2:12.41                 
                     
Sofie Maagøe  2003    751  30.19  1:03.18  1:36.35    2:08.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.36                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    745  30.42  1:03.52  1:36.81    2:08.85   
  Svømmeklubben Laksen  2:10.03                 
                     
Tine Petersen  2003    740  30.59  1:03.75  1:37.09    2:09.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.96                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    720  30.58  1:03.92  1:37.79    2:10.30   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.15                 
                     
Emma Stecher  2003    691  30.78  1:04.17  1:38.21    2:12.13   
  Aalborg Svømmeklub  2:11.54                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    685  31.47  1:05.15  1:39.26    2:12.50   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.79                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    682  31.03  1:04.40  1:38.68    2:12.69   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.47                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    676  30.58  1:03.90  1:39.06    2:13.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.36                 
                     
10  Terese Kjøller Rudbeck  2003    674  30.96  1:04.49  1:38.78    2:13.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.61                 
                     
11  Michelle Kramer Andersen  2003    661  30.98  1:05.26  1:40.09    2:14.10   
  Esbjerg Svømmeklub  2:16.65                 
                     
12  Mille Pedersen  2003    658  31.18  1:04.93  1:39.81    2:14.30   
  Sigma Swim Allerød  2:18.73                 
                     
13  Sophie Grandjean  2003    658  31.46  1:05.76  1:40.69    2:14.32   
  Ringsted Svømme Klub  2:20.37                 
                     
14  Sofie Theophil Petersen  2003    654  31.33  1:05.67  1:40.53    2:14.57   
  Vejle Svømmeklub  2:13.97                 
                     
15  Emilie Meng  2003    654  31.42  1:05.01  1:40.32    2:14.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:17.25                 
                     
16  Mia Lindberg  2003    648  31.47  1:05.72  1:40.50    2:14.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.06                 
                     
17  Karoline Lagoni  2003    643  31.43  1:05.57  1:41.03    2:15.34   
  Horsens Svømmeklub  2:17.37                 
                     
18  Rebekka Giessing  2003    642  30.99  1:05.66  1:40.89    2:15.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.18                 
                     
19  Sarah Sirek Hansen  2003    634  32.13  1:07.18  1:42.19    2:15.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.10                 
                     
20  Sofia Norre Bendt  2003    633  31.63  1:05.93  1:41.27    2:16.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:17.76                 
                     
21  Lærke Høgsted  2003    632  31.48  1:05.70  1:40.34    2:16.07   
  Svømmeklubben S 68  2:14.78                 
                     
22  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    629  32.60  1:08.70  1:43.24    2:16.33   
  Holbæk Svømme Klub  2:16.82                 
                     
23  Ida S Olesen  2003    620  31.78  1:06.17  1:41.88    2:16.98   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.42                 
                     
24  Caroline Gøttrup Bagge  2003    620  31.51  1:06.74  1:42.61    2:17.01   
  Køge Svømmeklub  2:18.32                 
                     
25  Luna Gammelgaard  2003    615  31.15  1:05.83  1:41.68    2:17.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.75                 
                     
26  Thippe de Neergaard  2003    613  31.74  1:07.12  1:43.34    2:17.49   
  VAT Copenhagen-MK31  2:19.09                 
                     
27  Julie Bruun Jørgensen  2003    608  31.42  1:06.60  1:43.09    2:17.86   
  Svømmeklubben Syd  2:17.34                 
                     
28  Laura Boutrup  2003    604  32.19  1:07.37  1:43.19    2:18.20   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.28                 
                     
29  Emma Fjordside Jensen  2003    603  31.58  1:06.21  1:42.41    2:18.24   
  Holstebro Svømme Club  2:19.49                 
                     
30  Selma Pruzljanin  2003    601  31.91  1:07.35  1:43.03    2:18.40   
  Thisted Svømmeklub  2:20.59                 
                     
31  Sarah Bundgaard  2003    598  31.35  1:06.63  1:42.66    2:18.61   
  Viborg Svømme Klub  2:21.50                 
                     
32  Caroline Buhl Schrøder  2003    598  31.77  1:07.01  1:42.93    2:18.64   
  Sigma Swim Allerød  2:19.49                 
                     
33  Mia Borgensgaard  2003    594  31.57  1:06.68  1:43.10    2:18.98   
  Agfs Svømmeafdeling  2:17.52                 
                     
34  Louise Dahl  2003    587  32.05  1:07.68  1:43.69    2:19.47   
  JGI Svømning  2:20.10                 
                     
35  Ella Christiansen  2003    586  32.34  1:07.59  1:42.90    2:19.60   
  Vejle Svømmeklub  2:19.54                 
                     
36  Mie Bidsted Hansen  2003    584  32.96  1:08.48  1:44.54    2:19.71   
  Hvidovre Svømme Klub  2:22.61                 
                     
37  Mathilde Nielsen  2003    583  31.97  1:07.21  1:43.74    2:19.78   
  Holbæk Svømme Klub  2:21.27                 
                     
38  Naya Høgholt Sejr  2003    575  32.05  1:07.37  1:44.24    2:20.45   
  Agfs Svømmeafdeling  2:19.72                 
                     
39  Caroline Veggerby  2003    571  31.51  1:07.68  1:44.70    2:20.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:19.94                 
                     
40  Mathilde Yde Munkebæk  2003    568  32.94  1:09.63  1:46.04    2:21.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.78                 
                     
41  Pil Sylvander  2003    567  31.68  1:07.27  1:44.51    2:21.15   
  Helsingør Svømmeklub  2:22.11                 
                     
42  Nikoline V Gallop  2003    559  33.67  1:10.14  1:46.58    2:21.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.93                 
                     
43  Katrine Duus  2003    559  32.07  1:07.76  1:45.12    2:21.78   
  Næstved IF  2:23.10                 
                     
44  Laura Fogh  2003    558  32.75  1:08.79  1:45.60    2:21.83   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:19.94                 
                     
45  Line Nøhr Petersen  2003    553  32.06  1:08.31  1:45.67    2:22.28   
  Køge Svømmeklub  2:21.45                 
                     
46  Luna Fyller Jacobsen  2003    550  31.84  1:08.00  1:45.52    2:22.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.42                 
                     
46  Marie Egeskjold Bruun  2003    550  32.55  1:09.00  1:45.71    2:22.57   
  Vejle Svømmeklub  2:26.30                 
                     
48  Olivia Ida Madsen  2003    544  33.58  1:09.84  1:47.02    2:23.07   
  Helsingør Svømmeklub  2:32.91                 
                     
49  Matilde Iversen  2003    523  33.85  1:11.18  1:48.27    2:24.93   
  Aalborg Svømmeklub  2:24.44                 
                     
50  Louise Houe Andersen  2003    515  32.74  1:09.43  1:47.66    2:25.72   
  Viborg Svømme Klub  2:18.07                 
                     
51  Nikoline Skovly Larsen  2003    513  32.14  1:09.56  1:47.50    2:25.92   
  Næstved IF  2:22.41                 
                     
52  Isabella Rosenberg  2003    497  33.65  1:10.98  1:49.42    2:27.49   
  VAT Copenhagen-MK31  2:31.79                 
                     
53  Amalie Kristensen  2003    484  34.38  1:12.23  1:50.67    2:28.71   
  Herning Svømmeklub  2:27.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  05 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    757  26.28  56.34  1:27.18    1:58.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:02.04                 
                     
Joakim Køhn  2003    678  28.61  59.34  1:31.16    2:02.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.48                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    669  28.29  59.42  1:31.81    2:03.16   
  Holstebro Svømme Club  2:08.24                 
                     
Valdemar Brøns  2003    662  28.34  59.37  1:31.80    2:03.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:07.96                 
                     
Alexander Tullberg  2003    621  29.28  1:00.87  1:34.20    2:06.26   
  Sigma Swim Birkerød  2:10.23                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    610  28.45  1:00.22  1:33.54    2:06.96   
  Kalundborg SK  2:06.93                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    601  29.49  1:01.61  1:34.70    2:07.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.56                 
                     
Jonas Kjær  2003    585  29.66  1:01.93  1:35.46    2:08.73   
  Esbjerg Svømmeklub  2:12.83                 
                     
Carl Heyn Stage  2003    572  28.34  1:00.31  1:34.78    2:09.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:08.44                 
                     
10  Emil Lykke Grann  2003    566  30.53  1:03.18  1:37.24    2:10.16   
  Silkeborg Svømmeklub  2:14.61                 
                     
11  Lucas Emil Christensen  2003    561  29.50  1:02.69  1:36.97    2:10.59   
  Sigma Swim Allerød  2:10.89                 
                     
12  Alexander L. Bjørn  2003    558  30.28  1:03.40  1:37.31    2:10.78   
  Ikast Svømmeklub  2:13.91                 
                     
13  Malte Egholm Brøns  2003    557  30.92  1:05.92  1:39.03    2:10.86   
  Hørsholm Svømmeforening  2:14.31                 
                     
14  Ole Hovmand  2003    553  29.79  1:02.84  1:36.56    2:11.19   
  Svømmeklubben Syd  2:13.68                 
                     
15  Mikkel Hjelm  2003    549  29.80  1:02.90  1:37.47    2:11.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:12.55                 
                     
16  Mads Stamholt  2003    546  30.17  1:03.32  1:38.15    2:11.73   
  Haderslev Svømme Klub  2:13.04                 
                     
17  Benjamin Bodal  2003    544  30.66  1:04.08  1:38.32    2:11.95   
  Ringsted Svømme Klub  2:16.32                 
                     
18  Daniel Damsbo  2003    542  30.24  1:04.30  1:38.77    2:12.08   
  Vejle Svømmeklub  2:17.24                 
                     
19  Christian Boutrup  2003    529  30.69  1:04.47  1:39.36    2:13.17   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.04                 
                     
20  Noah Koefoed Weiss  2003    509  31.10  1:05.59  1:40.69    2:14.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.82                 
                     
21  Lucas Jul Pedersen  2003    504  30.08  1:04.14  1:39.73    2:15.33   
  Næstved IF  2:14.86                 
                     
22  Mathias Munch Pedersen  2003    501  30.58  1:05.21  1:41.10    2:15.61   
  H2Odense  2:23.14                 
                     
23  Tobias Svenningsen  2003    445  32.61  1:08.40  1:44.93    2:21.01   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.15                 
                     
24  Oscar Thinghøjen  2003    438  30.64  1:06.21  1:43.65    2:21.75   
  VAT Copenhagen-MK31  2:16.85                 
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    830  26.64  55.91  1:25.09    1:54.60   
  Ikast Svømmeklub  1:58.45                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    759  27.50  57.18  1:27.74    1:58.06   
  Søllerød Svømmeklub  1:59.16                 
                     
Leo Badaker  2002    759  26.97  56.51  1:26.53    1:58.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:59.30                 
                     
Frederik Bojesen  2002    736  26.82  57.44  1:28.39    1:59.26   
  JGI Svømning  2:06.32                 
                     
Alfred Højberg  2002    712  27.69  58.24  1:29.72    2:00.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.97                 
                     
David Arneskov  2002    699  28.46  58.69  1:29.94    2:01.37   
  Holbæk Svømme Klub  2:03.00                 
                     
Mads Kloster  2002    686  27.85  58.76  1:30.71    2:02.08   
  Thisted Svømmeklub  2:06.49                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    685  28.08  58.76  1:30.81    2:02.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:03.08                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    677  27.92  58.88  1:30.58    2:02.65   
  Sigma Swim Birkerød  2:02.49                 
                     
10  Gustav Fabiansen  2002    660  28.63  59.57  1:31.38    2:03.68   
  Lyngby Svømmeklub  2:07.95                 
                     
11  Jakob Tietgen  2002    658  28.33  59.85  1:32.25    2:03.82   
  Frem Odense  2:10.11                 
                     
12  William Vig Stærmose  2002    657  28.92  1:00.84  1:32.63    2:03.86   
  Frem Odense  2:09.89                 
                     
13  Gustav Stahl  2002    652  27.58  58.70  1:31.51    2:04.18   
  H2Odense  2:05.67                 
                     
14  August Schade Cantby  2002    651  28.47  59.93  1:33.05    2:04.27   
  Slagelse Svømmeklub  2:04.97                 
                     
15  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    647  27.83  59.96  1:32.12    2:04.52   
  Lyngby Svømmeklub  2:06.77                 
                     
16  Julius Henriksen  2002    641  27.46  58.42  1:30.98    2:04.88   
  Holstebro Svømme Club  2:02.24                 
                     
17  Simon Perzynski  2002    639  28.64  1:00.01  1:32.88    2:05.01   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:10.74                 
                     
18  Silas Storm Nielsen  2002    638  28.90  1:00.67  1:33.05    2:05.07   
  Dragsholm Svømmeklub  2:11.87                 
                     
19  Rasmus Petersen  2002    637  27.99  59.79  1:32.73    2:05.18   
  Haderslev Svømme Klub  2:11.19                 
                     
20  August Ryom  2002    633  28.64  1:00.91  1:33.81    2:05.41   
  Køge Svømmeklub  2:10.12                 
                     
21  Mikkel Eg Ibsen  2002    631  29.73  1:01.27  1:33.60    2:05.56   
  Sigma Swim Birkerød  2:06.97                 
                     
22  Andreas Blaaberg  2002    626  27.93  59.73  1:33.21    2:05.86   
  Vejle Svømmeklub  2:05.70                 
                     
23  Marcus Dessau  2002    625  28.32  1:00.04  1:32.79    2:05.94   
  Gentofte Svømme Klub  2:10.63                 
                     
24  Christopher H. Brown  2002    624  29.24  1:01.16  1:33.75    2:06.04   
  Holbæk Svømme Klub  2:08.67                 
                     
25  Casper Mørkhøj Hartington  2002    622  29.69  1:01.58  1:34.03    2:06.14   
  Greve Svømmeklub  2:06.42                 
                     
26  Alexander Søgaard  2002    614  28.61  1:00.82  1:34.11    2:06.70   
  Ringsted Svømme Klub  2:10.23                 
                     
27  Sebastian Bonde  2002    614  29.66  1:01.70  1:34.35    2:06.71   
  Holbæk Svømme Klub  2:11.38                 
                     
28  Esben F. Buchwaldt  2002    611  28.98  1:01.17  1:34.25    2:06.92   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.40                 
                     
29  Frede Meincke  2002    607  29.39  1:01.52  1:34.25    2:07.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.96                 
                     
30  Emil Steenberg  2002    606  30.59  1:01.22  1:34.15    2:07.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.25                 
                     
31  Artúr Jegesi  2002    594  30.39  1:03.32  1:35.92    2:08.08   
  Agfs Svømmeafdeling  2:08.13                 
                     
32  Marcus Ipsen  2002    591  29.24  1:02.16  1:35.99    2:08.34   
  Slagelse Svømmeklub  2:09.58                 
                     
33  Mathias Lund Hansen  2002    579  29.58  1:02.36  1:35.77    2:09.17   
  Agfs Svømmeafdeling  2:09.65                 
                     
34  Silas Bøjsen  2002    572  29.43  1:02.45  1:36.59    2:09.71   
  Holbæk Svømme Klub  2:16.62                 
                     
35  Emil Kildahl Døssing  2002    571  30.33  1:02.88  1:36.69    2:09.79   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.72                 
                     
36  Nicklas Taylor  2002    525  31.34  1:06.08  1:40.52    2:13.51   
  Sigma Swim Allerød  2:19.71                 
                     
37  Vilhelm Damm Thorsell  2002    506  30.37  1:04.80  1:40.36    2:15.17   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:19.64                 
                     
Joachim Hjertmann  2002                Akut syg 
  Lyseng IF  2:05.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:16 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  04 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Maagøe  2003    764  1:05.85  2:14.86  3:23.81    4:30.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:32.94                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    735  1:05.84  2:15.53  3:25.52    4:34.07   
  Vejle Svømmeklub  4:42.90                 
                     
Tine Petersen  2003    733  1:06.68  2:16.28  3:26.24    4:34.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:32.11                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    720  1:07.16  2:17.55  3:28.18    4:35.92   
  Svømmeklubben Laksen  4:41.24                 
                     
Emma Stecher  2003    710  1:07.17  2:18.23  3:28.56    4:37.26   
  Aalborg Svømmeklub  4:40.50                 
                     
Sophie Grandjean  2003    697  1:06.49  2:17.69  3:29.04    4:38.88   
  Ringsted Svømme Klub  4:58.30                 
                     
Mia Lindberg  2003    686  1:06.00  2:16.62  3:28.67    4:40.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:38.64                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    683  1:08.55  2:20.18  3:32.06    4:40.81   
  Sigma Swim Birkerød  4:44.70                 
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    660  1:07.27  2:20.02  3:32.70    4:44.02   
  Esbjerg Svømmeklub  4:49.85                 
                     
10  Julie Bruun Jørgensen  2003    658  1:07.84  2:20.76  3:33.26    4:44.33   
  Svømmeklubben Syd  4:51.57                 
                     
11  Naya Modin Thomsen  2003    655  1:07.96  2:20.26  3:32.93    4:44.71   
  Køge Svømmeklub  4:43.37                 
                     
12  Sarah Sirek Hansen  2003    640  1:08.26  2:21.70  3:34.39    4:46.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:48.62                 
                     
13  Rebekka Giessing  2003    638  1:08.63  2:21.26  3:34.30    4:47.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:41.98                 
                     
14  Alberte V. Bisgaard  2003    633  1:07.61  2:21.19  3:35.50    4:48.00   
  Gentofte Svømme Klub  4:47.40                 
                     
15  Mille Pedersen  2003    632  1:08.23  2:22.84  3:36.76    4:48.19   
  Sigma Swim Allerød  4:53.10                 
                     
16  Karoline Lagoni  2003    628  1:08.34  2:22.12  3:36.96    4:48.85   
  Horsens Svømmeklub  4:58.59                 
                     
17  Mia Borgensgaard  2003    621  1:08.29  2:22.66  3:36.86    4:49.84   
  Agfs Svømmeafdeling  4:53.51                 
                     
18  Selma Pruzljanin  2003    619  1:08.52  2:22.55  3:36.44    4:50.18   
  Thisted Svømmeklub  4:53.15                 
                     
19  Sofia Norre Bendt  2003    614  1:08.56  2:22.93  3:37.03    4:50.98   
  Lyngby Svømmeklub  4:57.17                 
                     
20  Line Nøhr Petersen  2003    610  1:09.57  2:24.26  3:38.66    4:51.54   
  Køge Svømmeklub  4:56.05                 
                     
21  Laura Boutrup  2003    609  1:09.89  2:24.55  3:38.80    4:51.81   
  Sigma Swim Birkerød  4:53.97                 
                     
22  Luna Gammelgaard  2003    601  1:08.92  2:23.86  3:38.81    4:53.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:49.08                 
                     
23  Naya Høgholt Sejr  2003    601  1:09.63  2:24.17  3:38.63    4:53.12   
  Agfs Svømmeafdeling  4:54.83                 
                     
24  Mie Bidsted Hansen  2003    594  1:10.95  2:25.52  3:39.94    4:54.13   
  Hvidovre Svømme Klub  5:00.29                 
                     
25  Thippe de Neergaard  2003    591  1:10.14  2:25.84  3:42.42    4:54.64   
  VAT Copenhagen-MK31  4:58.85                 
                     
26  Ella Christiansen  2003    590  1:08.80  2:23.65  3:39.90    4:54.85   
  Vejle Svømmeklub  4:54.07                 
                     
27  Lærke Høgsted  2003    589  1:09.47  2:24.58  3:39.24    4:55.10   
  Svømmeklubben S 68  4:49.66                 
                     
28  Caroline Buhl Schrøder  2003    586  1:09.48  2:24.50  3:40.05    4:55.46   
  Sigma Swim Allerød  4:48.37                 
                     
29  Mathilde Nielsen  2003    586  1:09.01  2:24.37  3:40.24    4:55.52   
  Holbæk Svømme Klub  4:53.65                 
                     
30  Emilie Wolf Sørensen  2003    581  1:11.12  2:27.08  3:42.15    4:56.41   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:57.81                 
                     
31  Pil Sylvander  2003    578  1:09.28  2:25.40  3:41.84    4:56.91   
  Helsingør Svømmeklub  5:02.04                 
                     
32  Nikoline V Gallop  2003    578  1:11.40  2:26.93  3:42.83    4:56.96   
  Aalborg Svømmeklub  4:59.76                 
                     
33  Luna Fyller Jacobsen  2003    576  1:10.89  2:26.72  3:42.57    4:57.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:56.88                 
                     
34  Therese Sand Frederiksen  2003    575  1:11.13  2:27.21  3:43.07    4:57.47   
  Sigma Swim Allerød  4:59.26                 
                     
35  Marie Egeskjold Bruun  2003    575  1:09.64  2:25.84  3:41.89    4:57.49   
  Vejle Svømmeklub  5:10.54                 
                     
36  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    574  1:09.95  2:25.89  3:41.57    4:57.54   
  Vejle Svømmeklub  5:02.35                 
                     
37  Julie K Rose  2003    573  1:09.22  2:24.82  3:41.13    4:57.77   
  Sigma Swim Allerød  4:47.93                 
                     
38  Katrine Duus  2003    559  1:09.86  2:26.94  3:44.94    5:00.14   
  Næstved IF  4:58.44                 
                     
39  Isabella Rosenberg  2003    552  1:11.45  2:28.98  3:46.83    5:01.49   
  VAT Copenhagen-MK31  5:09.13                 
                     
40  My Phuong Bui  2003    547  1:13.27  2:29.53  3:46.08    5:02.33   
  H2Odense  4:59.60                 
                     
41  Fiona Burmester  2003    528  1:13.79  2:32.16  3:50.61    5:05.96   
  Helsingør Svømmeklub  5:02.59                 
                     
42  Emilie Nepper-Christensen  2003    526  1:13.65  2:32.06  3:50.76    5:06.29   
  Søllerød Svømmeklub  5:05.65                 
                     
Caroline Veggerby  2003              DNS   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:56.51                 
                     
Olivia Ida Madsen  2003              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub  4:58.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  04 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003    712  58.76  2:03.77  3:10.37    4:16.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:28.30                 
                     
Joakim Køhn  2003    671  1:01.11  2:07.95  3:15.69    4:22.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:25.34                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    661  1:01.22  2:07.98  3:16.03    4:23.39   
  Kalundborg SK  4:30.75                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    652  1:02.45  2:10.37  3:19.01    4:24.66   
  Holstebro Svømme Club  4:34.79                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    649  1:02.55  2:10.35  3:18.76    4:25.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:31.78                 
                     
Valdemar Brøns  2003    642  1:01.84  2:09.30  3:17.43    4:25.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:32.67                 
                     
Alexander Tullberg  2003    574  1:04.62  2:16.40  3:26.73    4:36.07   
  Sigma Swim Birkerød  4:37.00                 
                     
Emil Lykke Grann  2003    568  1:05.79  2:17.72  3:28.49    4:36.98   
  Silkeborg Svømmeklub  4:45.12                 
                     
Benjamin Bodal  2003    567  1:05.47  2:15.79  3:27.21    4:37.25   
  Ringsted Svømme Klub  4:39.18                 
                     
10  Ole Hovmand  2003    563  1:05.40  2:16.85  3:28.26    4:37.83   
  Svømmeklubben Syd  4:43.61                 
                     
11  Lucas Emil Christensen  2003    551  1:05.93  2:17.06  3:28.57    4:39.88   
  Sigma Swim Allerød  4:41.04                 
                     
12  Daniel Damsbo  2003    545  1:08.18  2:20.20  3:31.11    4:40.83   
  Vejle Svømmeklub  4:42.98                 
                     
13  Lucas Jul Pedersen  2003    515  1:04.40  2:17.52  3:32.66    4:46.31   
  Næstved IF  4:47.24                 
                     
14  Mads Stamholt  2003    514  1:07.31  2:21.02  3:35.32    4:46.49   
  Haderslev Svømme Klub  4:49.58                 
                     
15  Noah Koefoed Weiss  2003    510  1:07.06  2:20.68  3:33.62    4:47.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:47.28                 
                     
16  Oliver Fenger  2003    474  1:08.55  2:23.67  3:39.59    4:54.32   
  Horsens Svømmeklub  4:43.63                 
                     
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    812  59.31  2:01.41  3:04.16    4:05.95   
  Søllerød Svømmeklub  4:14.39                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    791  59.58  2:02.43  3:05.78    4:08.09   
  Ikast Svømmeklub  4:17.56                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    789  59.58  2:02.22  3:05.34    4:08.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.89                 
                     
Leo Badaker  2002    735  59.50  2:02.54  3:07.95    4:14.24   
  Gentofte Svømme Klub  4:19.24                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    721  1:01.45  2:04.27  3:08.86    4:15.89   
  Aalborg Svømmeklub  4:21.44                 
                     
David Arneskov  2002    714  1:01.94  2:07.50  3:12.09    4:16.71   
  Holbæk Svømme Klub  4:19.61                 
                     
Frederik Bojesen  2002    697  1:01.65  2:06.13  3:11.48    4:18.78   
  JGI Svømning  4:21.07                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    682  1:01.39  2:07.80  3:14.27    4:20.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:23.84                 
                     
Mads Kloster  2002    668  1:02.30  2:09.25  3:17.28    4:22.46   
  Thisted Svømmeklub  4:30.15                 
                     
10  Marcus Dessau  2002    658  1:01.61  2:07.21  3:15.42    4:23.74   
  Gentofte Svømme Klub  4:30.80                 
                     
11  Christopher H. Brown  2002    654  1:03.64  2:11.71  3:18.86    4:24.29   
  Holbæk Svømme Klub  4:33.78                 
                     
12  Frederik Eg Ibsen  2002    649  1:01.91  2:08.76  3:17.24    4:25.05   
  Sigma Swim Birkerød  4:21.95                 
                     
13  Silas Storm Nielsen  2002    647  1:03.57  2:11.45  3:19.12    4:25.22   
  Dragsholm Svømmeklub  4:34.40                 
                     
14  Andreas Blaaberg  2002    647  1:02.24  2:10.36  3:18.50    4:25.32   
  Vejle Svømmeklub  4:31.95                 
                     
15  Kasper Bonnichsen  2002    637  1:02.73  2:11.01  3:19.81    4:26.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:25.54                 
                     
16  Mathias Lund Hansen  2002    631  1:04.48  2:12.72  3:21.19    4:27.45   
  Agfs Svømmeafdeling  4:35.44                 
                     
17  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    631  1:03.69  2:12.51  3:20.37    4:27.50   
  Lyngby Svømmeklub  4:27.95                 
                     
18  William Vig Stærmose  2002    627  1:02.31  2:09.86  3:19.35    4:28.11   
  Frem Odense  4:32.95                 
                     
19  Frede Meincke  2002    619  1:04.00  2:13.05  3:21.29    4:29.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:32.52                 
                     
20  Mikkel Eg Ibsen  2002    613  1:04.49  2:13.05  3:22.23    4:30.11   
  Sigma Swim Birkerød  4:30.79                 
                     
21  Jens Bomgaard  2002    607  1:03.38  2:12.72  3:22.44    4:30.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:29.97                 
                     
22  Sebastian Bonde  2002    600  1:04.58  2:13.51  3:23.41    4:31.99   
  Holbæk Svømme Klub  4:34.31                 
                     
23  Emil Kildahl Døssing  2002    599  1:04.06  2:13.20  3:23.38    4:32.23   
  Sigma Swim Birkerød  4:34.04                 
                     
24  Nicolai Wiuff  2002    598  1:03.15  2:11.48  3:21.61    4:32.29   
  Herlev Svømning  4:31.13                 
                     
25  August Schade Cantby  2002    594  1:03.28  2:13.42  3:24.03    4:32.97   
  Slagelse Svømmeklub  4:33.90                 
                     
26  Emil Steenberg  2002    589  1:06.63  2:15.63  3:25.08    4:33.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:37.94                 
                     
27  August Ryom  2002    579  1:04.34  2:13.96  3:24.58    4:35.25   
  Køge Svømmeklub  4:33.90                 
                     
28  Gustav Fabiansen  2002    559  1:06.75  2:16.70  3:27.79    4:38.45   
  Lyngby Svømmeklub  4:37.17                 
                     
29  Nicklas Taylor  2002    549  1:07.33  2:18.71  3:30.69    4:40.20   
  Sigma Swim Allerød  4:39.79                 
                     
30  Mattias Houen  2002    529  1:07.92  2:20.31  3:32.62    4:43.70   
  Helsingør Svømmeklub  4:38.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  05 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003    772          30.49   
  Gentofte Svømme Klub  30.83                 
Rebecca E. Jakobsen  2003    743          30.88   
  Viborg Svømme Klub  31.29                 
Celia Puggaard  2003    725          31.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.83                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    713          31.31   
  Køge Svømmeklub  32.03                 
Thea F. Johansen  2003    709          31.37   
  Herlev Svømning  32.09                 
Frederikke Marie Hansen  2003    686          31.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.44                 
Alberte V. Bisgaard  2003    674          31.90   
  Gentofte Svømme Klub  30.89                 
Louise Jensen  2003    669          31.98   
  Erritsø Gymnastik Og IF  32.90                 
Ida S Olesen  2003    655          32.21   
  Aalborg Svømmeklub  32.43                 
10  Matilde Mantzius Mosegård  2003    651          32.28   
  Slagelse Svømmeklub  32.23                 
11  Luna Emilie Olsen  2003    648          32.33   
  Slangerup Svømmeklub  32.75                 
12  Amalie Nielsen  2003    627          32.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.01                 
13  Maria Lund  2003    626          32.70   
  Sigma Swim Birkerød  32.57                 
14  Sofie Trekær Klausen  2003    625          32.71   
  Brædstrup Svømmeklub  32.79                 
15  Sofie Lund-Scherbeck  2003    616          32.88   
  Værløse Svømmeklub  34.24                 
16  Ella Stenholt  2003    615          32.90   
  Lyngby Svømmeklub  32.98                 
17  Caroline Broholm  2003    599          33.19   
  Ringe Svømme Klub  33.52                 
18  Sofie Bach Nielsen  2003    596          33.23   
  Horsens Svømmeklub  34.52                 
19  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    595          33.25   
  Vejle Svømmeklub  32.82                 
20  Selma Pruzljanin  2003    590          33.35   
  Thisted Svømmeklub  32.54                 
21  Cecilie Christiansen  2003    581          33.53   
  Holstebro Svømme Club  32.73                 
22  Anna Skovmand Rasmussen  2003    578          33.58   
  Frem Odense  34.12                 
23  Mille Pedersen  2003    575          33.64   
  Sigma Swim Allerød  32.97                 
24  Elena Westmark Holm  2003    569          33.75   
  Hørsholm Svømmeforening  33.96                 
25  Maria Hagen  2003    566          33.82   
  Lyngby Svømmeklub  34.11                 
26  Camille Hvid Ravnholt  2003    563          33.87   
  Frederikssund Svømmeklub  35.40                 
27  Caroline Buhl Schrøder  2003    561          33.91   
  Sigma Swim Allerød  33.90                 
28  Anna Bull Kramer  2003    561          33.92   
  Horsens Svømmeklub  34.28                 
29  Liva Buchholt Johansen  2003    560          33.94   
  Slangerup Svømmeklub  34.58                 
30  Lærke Asmussen  2003    551          34.11   
  Svømmeklubben S 68  34.72                 
31  Emilie Wolf Sørensen  2003    550          34.15   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  34.84                 
32  Clara Carlquist  2003    548          34.18   
  Gentofte Svømme Klub  33.08                 
32  Luna Gammelgaard  2003    548          34.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.93                 
34  Mikala Ravn Borch  2003    547          34.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.43                 
35  Sofia Norre Bendt  2003    546          34.22   
  Lyngby Svømmeklub  34.95                 
36  My Phuong Bui  2003    542          34.30   
  H2Odense  33.63                 
37  Freja Gjerløv  2003    537          34.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.36                 
38  Sarah Sirek Hansen  2003    536          34.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.16                 
39  Signe Thomsen  2003    535          34.45   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  34.75                 
40  Mathilde Yde Munkebæk  2003    532          34.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.31                 
41  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    525          34.67   
  Ishøj Svømme Klub  34.38                 
42  Nikoline Skovly Larsen  2003    521          34.76   
  Næstved IF  34.59                 
43  Freja Stenbækgård  2003    516          34.87   
  Helsingør Svømmeklub  38.85                 
44  Rebekka Giessing  2003    503          35.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.38                 
45  Mathilde Wisborg Fog  2003    503          35.17   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.99                 
46  Olivia Mammen  2003    462          36.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:27 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  05 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003    629          29.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.12                 
Thor Brunsgaard  2003    609          29.93   
  Swim Team Neptun  30.50                 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    597          30.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  31.56                 
Carl Heyn Stage  2003    587          30.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.73                 
Christopher G. Trandum  2003    585          30.34   
  Gentofte Svømme Klub  31.00                 
Kristian B. Rasmussen  2003    565          30.70   
  Svømmeklubben S 68  30.52                 
Malthe Elkjær  2003    554          30.90   
  Vejle Svømmeklub  32.97                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    531          31.34   
  Agfs Svømmeafdeling  32.30                 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    527          31.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.76                 
10  Daniel Garne Larsen  2003    524          31.48   
  Sigma Swim Allerød  32.34                 
11  Daniel Østerballe  2003    514          31.67   
  Viborg Svømme Klub  32.39                 
12  Frederik Venø Elling  2003    513          31.69   
  Silkeborg Svømmeklub  32.59                 
13  Christian Kornum  2003    507          31.82   
  Svømmeklubben Nord  32.86                 
14  Joshua P. Sidebotham  2003    503          31.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.07                 
15  Nicolai Therkelsen  2003    499          31.99   
  Svømmeklubben Laksen  31.84                 
16  Alex Søndergaard  2003    498          32.01   
  Thisted Svømmeklub  34.15                 
17  Lucas Emil Christensen  2003    495          32.07   
  Sigma Swim Allerød  32.29                 
18  Marco Knudsen  2003    491          32.15   
  Greve Svømmeklub  33.03                 
19  Oscar Cleemann  2003    486          32.26   
  Hvidovre Svømme Klub  33.08                 
20  Marcus Hiort  2003    482          32.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.72                 
21  Tobias Davidsen  2003    481          32.37   
  Vest-Brøndby  33.25                 
22  Kasper Johnsen  2003    473          32.57   
  Odder Svømmeklub  32.43                 
23  Lukas Stæhr Bentsen  2003    466          32.73   
  H2Odense  33.66                 
24  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    453          33.04   
  Lyngby Svømmeklub  33.51                 
25  Matias Ersgaard Sandbirk  2003    451          33.09   
  Vordingborg Svømme Klub  33.62                 
26  Christoffer Rekling  2003    446          33.20   
  Sigma Swim Birkerød  33.60                 
27  Asger Hugo Juul  2003    445          33.23   
  Søllerød Svømmeklub  34.48                 
28  Gustav Bendix Beiter  2003    428          33.66   
  Herlev Svømning  34.02                 
29  Andreas Hoffmann  2003    424          33.77   
  Sigma Swim Birkerød  33.90                 
30  Villads Kruse  2003    424          33.78   
  Hillerød Svømmeklub  33.93                 
31  Lukas Majvig Andersen  2003    415          34.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.10                 
32  Erik Li  2003    413          34.07   
  Herlev Svømning  34.48                 
33  Anders Elsborg  2003    397          34.53   
  Viborg Svømme Klub  34.02                 
34  Nikolai Sander  2003    394          34.60   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  33.61                 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    904          26.24   
  Herlev Svømning  26.53                 
Tobias Dan Hansen  2002    790          27.45   
  Glostrup Svømmeklub  28.05                 
Mads Kloster  2002    765          27.74   
  Thisted Svømmeklub  28.63                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    704          28.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.15                 
Jakob Strunge Nissen  2002    685          28.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.55                 
Jakob Alexander Jensen  2002    627          29.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.80                 
Marcus Skøtt Haslev  2002    624          29.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.77