2020-01-21   13:03:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane (A)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (A)    Udskriftsdato  03 februar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    714  1:07.94  2:23.10  3:46.79    4:50.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:08.63                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    714  1:08.14  2:23.53  3:46.60    4:50.78   
  Holstebro Svømme Club  5:01.79                 
                     
Valdemar Brøns  2003    616  1:09.77  2:25.66  3:57.50    5:05.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:09.86                 
                     
Alexander L. Bjørn  2003    606  1:11.09  2:28.81  4:00.79    5:07.15   
  Ikast Svømmeklub  5:20.75                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    606  1:07.31  2:25.04  3:59.46    5:07.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.24                 
                     
Alex Søndergaard  2003    557  1:12.08  2:30.57  4:03.55    5:15.89   
  Thisted Svømmeklub  5:31.53                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    557  1:13.01  2:33.39  4:02.88    5:15.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:29.59                 
                     
Daniel Damsbo  2003    545  1:13.62  2:36.62  4:09.35    5:18.23   
  Vejle Svømmeklub  5:27.66                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    539  1:12.14  2:28.97  4:06.47    5:19.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:29.16                 
                     
10  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    536  1:13.00  2:36.63  4:05.70    5:19.98   
  Agfs Svømmeafdeling  5:18.50                 
                     
11  Frederik Venø Elling  2003    535  1:13.25  2:33.62  4:06.68    5:20.21   
  Silkeborg Svømmeklub  5:30.99                 
                     
12  Valdemar Wichmann  2003    520  1:11.99  2:34.38  4:06.03    5:23.27   
  Agfs Svømmeafdeling  5:23.16                 
                     
13  Jonathan Eskildsen  2003    512  1:09.97  2:34.00  4:09.81    5:24.94   
  Køge Svømmeklub  5:32.10                 
                     
14  Mikkel Hjelm  2003    507  1:13.41  2:33.69  4:12.73    5:25.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:30.72                 
                     
15  Mads Stamholt  2003    500  1:13.59  2:37.85  4:12.06    5:27.47   
  Haderslev Svømme Klub  5:39.63                 
                     
16  Lasse Darlem Brandt  2003    478  1:12.03  2:34.84  4:16.57    5:32.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:32.83                 
                     
17  Jacob Lyse Søe  2003    468  1:16.49  2:42.68  4:16.72    5:34.69   
  Odder Svømmeklub  5:30.50                 
                     
18  Jakob Legaard  2003    466  1:20.07  2:42.03  4:16.31    5:35.22   
  Sigma Swim Allerød  5:40.69                 
                     
Christopher G. Trandum  2003              DSQ  SW. 7.5 Asy ben2-300 
  Gentofte Svømme Klub  5:24.76                 
                     
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    836  1:03.14  2:15.79  3:31.49    4:35.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:46.79                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    779  1:02.57  2:15.08  3:35.85    4:42.47   
  Ikast Svømmeklub  4:48.08                 
                     
David Arneskov  2002    757  1:06.08  2:18.62  3:41.69    4:45.22   
  Holbæk Svømme Klub  4:51.77                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    750  1:02.35  2:13.95  3:39.27    4:46.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:50.98                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    696  1:05.40  2:17.27  3:44.33    4:53.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:58.93                 
                     
Alfred Højberg  2002    688  1:06.36  2:19.97  3:45.59    4:54.39   
  Lyngby Svømmeklub  5:01.74                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    670  1:09.13  2:22.37  3:51.35    4:57.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:04.85                 
                     
Morten Østergaard  2002    667  1:06.49  2:26.09  3:47.95    4:57.47   
  Svømmeklubben Laksen  4:57.35                 
                     
Frederik Møller  2002    653  1:04.84  2:20.55  3:50.09    4:59.60   
  Ringsted Svømme Klub  4:54.62                 
                     
10  Alexander Søgaard  2002    621  1:08.06  2:27.83  3:51.67    5:04.65   
  Ringsted Svømme Klub  5:01.44                 
                     
11  Janus Rosholm  2002    609  1:11.76  2:26.83  3:53.90    5:06.60   
  Søllerød Svømmeklub  5:08.83                 
                     
12  Gustav Stahl  2002    607  1:10.04  2:29.17  3:53.95    5:07.01   
  H2Odense  5:03.67                 
                     
13  Andreas Blaaberg  2002    605  1:07.26  2:28.17  3:59.30    5:07.26   
  Vejle Svømmeklub  5:15.77                 
                     
14  Wilfred Hove Lasthein  2002    598  1:11.48  2:28.52  4:01.29    5:08.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  5:19.67                 
                     
15  August Ryom  2002    598  1:05.78  2:26.66  3:57.80    5:08.54   
  Køge Svømmeklub  5:12.02                 
                     
16  Oskar Allerslev  2002    595  1:18.19  2:35.51  3:59.34    5:09.06   
  Holstebro Svømme Club  5:15.18                 
                     
17  Emil Steenberg  2002    592  1:10.85  2:29.92  4:01.03    5:09.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:11.70                 
                     
18  Magnus Dolleris Schroll  2002    581  1:05.88  2:25.27  3:58.66    5:11.49   
  H2Odense  5:22.63                 
                     
19  William Ohrt  2002    569  1:15.43  2:35.37  4:02.12    5:13.57   
  Kolding SK  5:18.44                 
                     
20  Emil Kildahl Døssing  2002    566  1:12.81  2:30.13  4:03.40    5:14.23   
  Sigma Swim Birkerød  5:13.40                 
                     
21  Anders Bredal Storgaard  2002    562  1:09.45  2:30.79  4:02.61    5:15.00   
  Svendborg Svømme Klub  5:18.85                 
                     
22  Daniel Gallacher  2002    550  1:07.77  2:24.86  4:04.64    5:17.25   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  5:22.68                 
                     
23  Thomas Langvad  2002    540  1:17.26  2:35.05  4:09.13    5:19.20   
  Glostrup Svømmeklub  5:19.53                 
                     
24  Oskar Skov Grell  2002    512  1:11.47  2:33.37  4:09.63    5:24.96   
  Glostrup Svømmeklub  5:14.70                 
                     
Casper Brinch  2002              DSQ  SW7.1 2flybensp227m 
  Vejle Svømmeklub  5:15.38                 
                     
Jens Bomgaard  2002              DSQ  SW7.6 1hå v vend275m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 februar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark