Resultater for Sigmaswim Ã…rgangscup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.88 | ||||||
2 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.32 | ||||||
3 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.64 | ||||||
4 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.62 | ||||||
5 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.49 | ||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.79 | ||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.35 | ||||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.82 | ||||||
9 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.85 | ||||||
10 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.74 | ||||||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:19.97 | ||||||
12 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.47 | ||||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.36 | ||||||
14 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.34 | ||||||
15 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.69 | ||||||
16 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.49 | ||||||
17 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.98 | ||||||
- | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.78 | ||||||
2 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.94 | ||||||
3 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.06 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.41 | ||||||
5 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.30 | ||||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | ||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.21 | ||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.21 | ||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:24.36 | ||||||
10 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.59 | ||||||
11 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.00 | ||||||
12 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:44.64 | ||||||
- | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.96 | ||||||
2 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.17 | ||||||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.66 | ||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.33 | ||||||
5 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:02 |