2017-12-11   01:22:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigmaswim Årgangscup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            33.52   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            34.41   
Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub            34.41   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            34.60   
Sarah Trier Abel  2005  Lyngby Svømmeklub            38.88   
Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub            39.27   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            39.96   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            28.59  Deltager ikke i finalen 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            28.85   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.55   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            29.73   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            30.46   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            30.48   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.18   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.38   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            31.86   
10  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.94   
11  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.95   
12  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            32.01   
13  Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            32.36   
14  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            32.37   
15  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            32.96   
16  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            33.96   
17  Frederikke Smidt  2004  Søllerød Svømmeklub            35.38   
18  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            36.79   
19  Ida Husebø  2004  Søllerød Svømmeklub            40.73   
Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Emilie Svare  2004  Søllerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.51   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            29.10   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            29.21   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            29.32   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            30.02   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.09   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.32   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            30.59   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            31.08   
10  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            31.19   
11  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.24   
12  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            31.29   
13  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            31.30   
14  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            31.59   
15  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.76   
16  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.23   
17  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            33.22   
18  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            33.40   
19  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            33.41   
20  Annika Gøtze Iversen  2003  Søllerød Svømmeklub            35.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:16 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.28   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            28.47   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            28.83   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            29.23   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.47   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            30.22   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            29.17   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.59   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            30.21   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            30.35   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            30.42   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            30.63   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            33.26   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            33.80   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            33.88   
Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub            34.06   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            37.47   
Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub            39.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            25.39   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.48   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.74   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            27.87   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            28.33  Deltager ikke i finalen 
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            28.40  Deltager ikke i finalen 
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            28.78   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.22   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.29   
10  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            30.57   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            26.53   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            26.93   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            27.27   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            27.73   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.25   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            28.33   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.84   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            29.15   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            29.54   
10  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.77   
11  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            30.09   
12  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            30.43   
13  Valdemar Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            31.18   
14  Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            31.88   
15  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            35.00   
16  Kasper Milton Smith  2003  Søllerød Svømmeklub            35.69   
17  Sebastian Magnus Schøn  2003  Søllerød Svømmeklub            36.69   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            30.21   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.81  Deltager ikke i finalen 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            32.20   
Sebastian Alexander West  2004  Søllerød Svømmeklub            34.67   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            34.90   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            35.22   
Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            35.37   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            41.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:16 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            25.43   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.82   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.83   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            27.98   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            28.34   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            28.34   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            26.59   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            26.91   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            27.11   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            27.76   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            28.25   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.67   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            30.85   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            31.38   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            34.02   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            34.14   
Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            34.39   
Sebastian Alexander West  2004  Søllerød Svømmeklub            34.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            30.43   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            31.06   
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            31.30   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            32.56   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.77   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            32.90   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.47   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            33.60   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            33.90   
10  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            33.91   
11  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            33.98   
12  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            34.10   
13  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            34.15   
14  Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.35   
15  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            34.43   
16  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            34.50   
17  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            34.84   
18  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.11   
19  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            35.45   
20  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.57   
21  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            35.62   
22  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            35.95   
23  Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub            36.32   
24  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.41   
25  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            37.68   
26  Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            38.10   
27  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            38.22   
28  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            38.36   
29  Bolette Nimskov  2005  Lyngby Svømmeklub            38.40   
30  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            38.72   
31  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.90   
32  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            40.48   
33  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            42.03   
34  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            43.92   
35  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            44.20   
36  Frederikke Smidt  2004  Søllerød Svømmeklub            45.36   
37  Ida Husebø  2004  Søllerød Svømmeklub            46.19   
38  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            48.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:22 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:34   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            32.90   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            33.21   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.39   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.34   
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            33.25   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            33.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:34 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:27   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            27.90   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            28.14   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            28.22   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.96   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            29.49   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.19   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            30.36   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            30.45   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.41   
10  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            31.42   
11  Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            31.48   
12  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.87   
13  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.93   
14  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            32.46   
15  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            33.11   
16  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            33.64   
17  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.65   
18  Mathias Ehlers  2003  Søllerød Svømmeklub            34.30   
19  William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            34.61   
20  Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            34.99   
21  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            35.13   
22  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            36.22   
23  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            36.76   
24  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            36.89   
25  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            37.45   
26  Valdemar Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            37.46   
27  Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            38.94   
28  Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            39.95   
29  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            40.35   
30  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            50.35   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:27 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:36   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.17   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            29.28   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            29.16   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.00   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            30.04   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:08.13   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:39.18   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            5:40.37   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            5:43.55   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            5:47.42   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:54.33   
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:26.38   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:51.33   
Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            6:36.30   
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:57.95   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            6:17.04   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            6:17.16   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            6:32.10   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            6:36.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:48 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:01   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            5:01.74   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            5:13.40   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            5:27.64   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:09.86   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            5:13.48   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            5:40.69   
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            6:46.90   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  EFB ved 175m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            35.71   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            36.60   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            37.03   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.36   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            38.40   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            38.42   
Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            38.88   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            38.99   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            39.24   
10  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            39.27   
11  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            39.65   
12  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            39.81   
13  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            39.97   
14  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            40.58   
15  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            41.03   
16  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            41.23   
17  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            41.42   
18  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            41.56   
19  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            41.94   
20  Annika Gøtze Iversen  2003  Søllerød Svømmeklub            42.10   
21  Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            42.31   
22  Dicte Eriksen  2004  Søllerød Svømmeklub            42.57   
23  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            42.73   
24  Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub            43.00   
25  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            43.05   
26  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            43.83   
27  Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub            43.84   
28  Mikkeline Mailund Clan  2004  Søllerød Svømmeklub            44.06   
29  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            44.27   
30  Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            45.18   
31  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            45.19   
32  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            45.52   
33  Anne Bagge Ravn  2003  Søllerød Svømmeklub            45.77   
34  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            46.51   
35  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            46.75   
36  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            47.84   
37  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            53.67   
38  Frederikke Smidt  2004  Søllerød Svømmeklub            54.32   
39  Ida Husebø  2004  Søllerød Svømmeklub            57.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:07   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            38.04   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.55   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            38.23   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            37.85   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            38.13   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            38.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:07 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            33.78   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            34.78   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            35.98   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            36.39  Deltager ikke i finalen 
Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            36.89   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            37.78   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            38.77   
Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            40.22   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            34.22   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            35.16   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            36.15   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            36.72   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            36.77   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            37.01   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            37.66   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            38.65   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            39.32   
10  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            39.85   
11  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            41.41   
12  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            43.86   
13  Sebastian Magnus Schøn  2003  Søllerød Svømmeklub            54.48   
Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            38.75   
Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            39.27   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            39.63   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            41.39   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            43.23   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            43.49   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            44.39   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            44.61   
Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            47.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  08:16 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:08   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            34.48   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            34.89   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.19   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            35.59   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            35.11   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            36.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:08 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:36   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            33.56   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            33.97   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.00   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.01   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            34.29   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            35.81   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            35.92   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            36.22   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            36.73   
10  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.98   
11  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            38.40   
12  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            38.54   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            33.14   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            34.64   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.42   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            36.22   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            37.44   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            38.09   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            38.12   
Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            38.80   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            39.24   
10  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            39.48   
11  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            39.98   
12  Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            40.90   
Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Emilie Svare  2004  Søllerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            38.54   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            39.14   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            39.26   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            40.27   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            40.76   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            40.80   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            41.66   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            42.51   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            43.19   
10  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            43.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            32.97   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.13   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.93   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            34.11   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            34.70   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            35.86   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            32.92   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            34.72   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.33   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.66   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.94   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            36.37   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            38.24   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            38.59   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            38.94   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            39.02   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            40.53   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            41.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:32   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.74   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            32.12   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            32.29   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            33.24   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            34.60   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.52   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.95   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            39.07   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.02   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            32.64   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            32.91   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.46   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            33.72   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            33.98   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.43   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            34.52   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            35.14   
10  William Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            35.67   
11  Mathias Ehlers  2003  Søllerød Svømmeklub            36.48   
12  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            37.35   
13  Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub            38.94   
14  Valdemar Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            39.82   
15  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            40.78   
16  Kasper Milton Smith  2003  Søllerød Svømmeklub            41.19   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            35.95   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            36.81   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            37.29   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            37.74   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            38.36   
Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            40.33   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            40.86   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            40.96   
Sebastian Alexander West  2004  Søllerød Svømmeklub            42.40   
10  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            42.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:32 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.21   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.75   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.80   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            31.89   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            33.89   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            34.96   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.17   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            32.29   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            32.34   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.07   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            33.70   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            33.90   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            34.52   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            36.28   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            36.30   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            36.80   
Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            40.29   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            42.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            4:44.70   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            4:47.93   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            4:48.35   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            4:48.37   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:49.08   
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            4:53.10   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            4:57.17   
Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            4:58.39   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            4:59.26   
10  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:59.52   
11  Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            5:02.04   
12  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            5:02.59   
13  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            5:04.37   
14  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:05.98   
15  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            5:08.17   
16  Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            5:11.53   
17  Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            5:14.28   
18  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            5:16.71   
19  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            5:16.74   
20  Mia Mørk Kuramoto  2003  Helsingør Svømmeklub            5:17.44   
21  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            5:25.79   
22  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            5:29.57   
23  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            5:32.65   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:51.66   
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            4:58.73   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:00.62   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            5:01.44   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            5:01.79   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            5:04.72   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            5:08.24   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:17.62   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            5:18.23   
10  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            5:23.29   
11  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            5:26.57   
12  Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            5:29.18   
13  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            5:53.07   
Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:07.20   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:22.45   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            5:35.78   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:35.93   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            5:41.99   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            5:49.52   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            6:00.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:28 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            4:21.95   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            4:23.98   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            4:27.95   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            4:29.97   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            4:30.79   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            4:34.04   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            4:37.17   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            4:38.59   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            4:39.79   
10  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            4:52.94   
11  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            4:54.34   
12  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            5:00.16   
13  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            5:24.42   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            4:37.00   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:41.86   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            4:42.52   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:47.28   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            4:48.37   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            4:50.47   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            5:06.51   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            5:08.37   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            5:16.94   
10  Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            5:19.61   
11  Sebastian Magnus Schøn  2003  Søllerød Svømmeklub            6:19.67   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            5:04.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:56 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:37   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.67   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:51.46   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            2:52.59   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            2:52.66   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:53.96   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            2:55.71   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:56.97   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:58.54   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.79   
Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            2:50.78   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:55.33   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            3:00.67   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            3:03.17   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:54.79   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.80   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:12.12   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:20.21   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:26.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:37 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:46   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:23.32   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.98   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            2:40.21   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:27.18   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            2:31.83   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:32.42   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:32.59   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.13   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            2:44.81   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:45.70   
William Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            2:51.70   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            2:57.50   
10  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            3:00.02   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:36.07   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:49.35   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:57.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:46 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.26   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:04.13   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:05.01   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:05.18   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:05.40   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            1:05.53   
Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            1:06.04   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:06.15   
Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            1:07.89   
10  Rebecca Sangild  2003  Søllerød Svømmeklub            1:09.28   
11  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:09.50   
12  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:09.73   
13  Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:09.89   
14  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:11.49   
15  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            1:12.11   
16  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:12.18   
17  Anne Bagge Ravn  2003  Søllerød Svømmeklub            1:18.71   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:03.78   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:05.31   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:06.87   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:07.11   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:08.18   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:08.59   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            1:09.46   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:10.67   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:11.41   
10  Dicte Eriksen  2004  Søllerød Svømmeklub            1:14.30   
11  Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            1:17.44   
12  Frederikke Smidt  2004  Søllerød Svømmeklub            1:19.61   
13  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:22.63   
14  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:26.39   
15  Ida Husebø  2004  Søllerød Svømmeklub            1:36.53   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            1:10.29   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            1:10.33   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:13.05   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            1:13.27   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:15.56   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            1:17.05   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.06   
Bolette Nimskov  2005  Lyngby Svømmeklub            1:17.27   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:17.60   
10  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:17.91   
11  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:19.56   
12  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:20.55   
13  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            1:21.45   
14  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:26.97   
15  Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub            1:28.00   
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Sarah Trier Abel  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:48   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    30.32        1:02.48   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    31.03        1:03.81   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub    30.99        1:04.42   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub    31.10        1:04.77   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub    30.87        1:05.05   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    32.31        1:06.74   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub    30.01        1:03.75   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    31.19        1:04.72   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød    31.49        1:05.98   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    31.86        1:06.51   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    32.57        1:07.92   
Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub    32.82        1:08.11   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    33.65        1:08.99   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    32.73        1:09.88   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød    33.30        1:09.99   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub    35.55        1:13.96   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    35.84        1:15.26   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød    35.60        1:15.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:48 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            56.13   
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            56.80   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            58.16   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            59.18   
Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            59.56  Deltager ikke i finalen 
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:00.65   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:01.22   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            1:01.51   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.08   
10  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            1:07.00   
11  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            1:09.86   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            59.10   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            59.95   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.13   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:03.22   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.26   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:05.01   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:05.29   
William Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            1:07.82   
Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            1:11.37   
10  Kasper Milton Smith  2003  Søllerød Svømmeklub            1:16.76   
11  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            1:16.92   
12  Sebastian Magnus Schøn  2003  Søllerød Svømmeklub            1:21.50   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            1:06.48   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            1:07.18   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.25  Deltager ikke i finalen 
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            1:08.37   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:09.70   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:10.94   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            1:11.20   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            1:16.99   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            1:17.45   
10  Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            1:19.49   
11  Sebastian Alexander West  2004  Søllerød Svømmeklub            1:19.73   
12  Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            1:19.88   
13  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:21.47   
14  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:25.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    27.20        56.37   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    27.47        56.49   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    28.11        58.33   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    28.74        59.24   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    28.75        1:00.05   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    30.21        1:01.91   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød    28.18        58.25   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub    28.39        58.85   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    28.95        58.95   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    30.21        1:03.23   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    30.69        1:03.72   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub    30.96        1:04.59   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    31.95        1:06.34   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    32.24        1:07.21   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød    32.89        1:09.11   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    33.36        1:09.73   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    33.50        1:10.90   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    34.46        1:12.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            2:26.84   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:27.21   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            2:30.15   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            2:34.64   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            2:35.11   
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            2:37.50   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            2:38.46   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:40.26   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:45.20   
10  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.42   
11  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            2:46.60   
12  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:47.40   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            2:36.71   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:38.39   
Mathilde Hagihara  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.43   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:42.08   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            2:47.01   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            2:49.34   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:49.78   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:49.81   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            2:55.50   
10  Mikkeline Mailund Clan  2004  Søllerød Svømmeklub            3:01.02   
11  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            3:03.69   
12  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            3:27.46   
Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.12   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.15   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:53.84   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:57.63   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            2:58.51   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:59.15   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:02.24   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:04.91   
Mathilde Friis Autzen  2005  Sigma Swim Allerød            3:11.59   
10  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:11.90   
11  Stella Stamov  2005  Lyngby Svømmeklub            3:44.61   
Bolette Nimskov  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            2:18.62   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:23.14   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:24.05   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            2:26.29   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            2:28.66   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            2:23.52   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.88   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            2:26.05   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:26.45   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            2:33.43   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:36.44   
Kasper Milton Smith  2003  Søllerød Svømmeklub            2:58.49   
Sebastian Magnus Schøn  2003  Søllerød Svømmeklub            3:13.82   
Mathias Ehlers  2003  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Fuldt nedd v afsl 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:26.60   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:35.87   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            2:42.03   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:42.62   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:43.20   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            2:59.55   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            3:10.01   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            DSQ  Fuld nedd v afsl 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.72   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:25.79   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            1:26.07   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:26.08   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.33   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub            1:26.46   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            1:26.91   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            1:30.60   
Freja Stenbækgård  2003  Helsingør Svømmeklub            1:31.33   
10  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            1:31.55   
11  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.51   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:21.16   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.19   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:26.32   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.39   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            1:27.31   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:29.94   
Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            1:30.33   
Dicte Eriksen  2004  Søllerød Svømmeklub            1:30.59   
Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:31.91   
10  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            1:32.94   
11  Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub            1:33.68   
12  Rebecca Hoeck  2004  Hovedstadens Svømmeklub            1:38.68   
13  Mikkeline Mailund Clan  2004  Søllerød Svømmeklub            1:39.43   
14  Emma Jakobsen  2004  Søllerød Svømmeklub            1:39.45   
15  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:41.67   
Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.99   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            1:32.16   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:34.02   
Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub            1:37.00   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:38.42   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:40.06   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            1:41.75   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:42.59   
Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            1:50.06   
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Sarah Trier Abel  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.58        1:21.64   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    39.43        1:22.63   
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.14        1:22.87   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    39.69        1:24.34   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    40.47        1:24.49   
Pil Sylvander  2003  Helsingør Svømmeklub    41.26        1:27.97   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    38.78        1:22.06   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.37        1:23.55   
Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    39.23        1:23.59   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    39.95        1:23.84   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød    40.28        1:25.52   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    43.63        1:32.34   
                     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    41.82        1:28.48   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub    45.57        1:34.38   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.90        1:35.04   
Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub    44.91        1:35.12   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    46.00        1:35.36   
Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    45.71        1:36.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:46 
 
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.80   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            1:16.54   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:17.15   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:18.14   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.19   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:25.13   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            1:28.58   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:20.22   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:20.83   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.70   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.88   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            DNS   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Dobb pullout v 75m 
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            1:23.93   
Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            1:26.75   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            1:26.78   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:26.81   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            1:29.39   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:29.91   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            1:31.74   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            1:33.90   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            1:35.34   
10  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:44.78   
11  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:54.18   
Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ESB v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    34.11        1:12.14   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    36.61        1:16.71   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    36.70        1:17.62   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.82        1:17.69   
Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    37.88        1:18.88   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    39.85        1:24.56   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.51        1:18.39   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.52        1:18.47   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    37.86        1:19.66   
Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.77        1:23.55   
                     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub    41.43        1:24.99   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    40.48        1:25.80   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub    41.07        1:26.70   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød    42.20        1:27.72   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    44.56        1:32.11   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    43.71        1:32.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:56 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.90   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            2:34.05   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            2:35.13   
Mille Pedersen  2003  Sigma Swim Allerød            2:37.36   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:37.54   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.76   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            2:40.08   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:40.59   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:43.40   
10  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:44.01   
11  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:44.56   
12  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            2:46.11   
13  Olivia Ida Madsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:48.54   
14  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            2:49.56   
14  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            2:49.56   
16  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            2:52.26   
17  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            3:04.86   
18  Anne Bagge Ravn  2003  Søllerød Svømmeklub            3:25.68   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            DNS   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej afs på ryg v 100m 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:37.60   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            2:45.41   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:49.05   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            2:49.89   
Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.46   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:51.50   
Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub            2:52.87   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:53.34   
Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            2:58.74   
10  Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub            3:00.58   
11  Laura Nellemann  2004  Søllerød Svømmeklub            3:05.30   
12  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            3:06.19   
13  Emma Jakobsen  2004  Søllerød Svømmeklub            3:11.17   
14  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            3:13.85   
15  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            3:16.67   
16  Frederikke Smidt  2004  Søllerød Svømmeklub            3:20.54   
17  Ida Husebø  2004  Søllerød Svømmeklub            3:37.26   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Laura Bang  2004  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Efb v 75m 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:44.90   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.92   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:51.20   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub            2:58.62   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            2:59.63   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            2:59.78   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:00.96   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:03.16   
Sophie Simmonds  2005  Sigma Swim Birkerød            3:10.54   
10  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            3:10.82   
11  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:11.46   
12  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            3:14.45   
13  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            3:15.45   
14  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            3:35.54   
Bolette Nimskov  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Sarah Trier Abel  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:38 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            2:18.99   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:24.16   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:27.77   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            2:28.57   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:28.90   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            2:29.66   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            2:29.97   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:31.65   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            2:32.50   
10  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            2:35.45   
11  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød            2:43.34   
12  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            2:57.23   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ESB v. 150m 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.88   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            2:29.76   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:32.05   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:36.26   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            2:36.59   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            2:37.66   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:38.40   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            2:41.63   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            2:44.15   
10  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            2:44.96   
11  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            2:45.55   
12  Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            2:58.03   
Mathias Ehlers  2003  Søllerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.52   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:46.22   
Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            2:47.35   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            2:48.70   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:53.99   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            2:56.88   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            2:59.01   
Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            3:12.32   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            3:15.55   
10  Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            3:15.89   
11  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            3:16.83   
Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej afs på ryg v 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:32   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Ag1 Piger 1  2003  Sigma Swim            2:06.84   
  Maria Lund  2003      32.87        32.87   
  Julie K Rose  2003      36.33        1:09.20   
  Therese Sand Frederiksen  2003      29.34        1:38.54   
  Mille Pedersen  2003      28.30        2:06.84   
                     
Sigma Ag1 Piger 2  2003  Sigma Swim            2:13.60   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      34.06        34.06   
  Emma Stoltz  2004      37.77        1:11.83   
  Esther Marie Heunicke  2003      32.57        1:44.40   
  Ingrid Lindemann  2003      29.20        2:13.60   
                     
Padawans Lyngby  2003  Lyngby Svømmeklub            2:13.88   
  Ella Stenholt  2003      33.20        33.20   
  Sofia Norre Bendt  2003      38.88        1:12.08   
  Lærke Vinneck Hansen  2004      32.12        1:44.20   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      29.68        2:13.88   
                     
Tornado Tøzerne 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:13.96   
  Luna Gammelgaard  2003      34.45        34.45   
  Sofie Maagøe  2003      36.48        1:10.93   
  Hannah Höesch  2003      32.95        1:43.88   
  Olivia Callesen  2004      30.08        2:13.96   
                     
Helsingør Piger  2003  Helsingør Svømmeklub            2:17.12   
  Linnea Hietala  2004      33.18        33.18   
  Amalie Kolstrup-Timm  2003      40.68        1:13.86   
  Pil Sylvander  2003      34.95        1:48.81   
  Freja Stenbækgård  2003      28.31        2:17.12   
                     
Piger 2 Lyngby  2003  Lyngby Svømmeklub            2:18.79   
  Laura Borre Jacobsen  2004      36.28        36.28   
  Anna Myhre Rottensten  2003      40.30        1:16.58   
  Maria Hagen  2003      31.64        1:48.22   
  Annika Lundin Brockdorff  2003      30.57        2:18.79   
                     
Tornado Tøzerne 2  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:19.89   
  Thea Pedersen  2003      38.05        38.05   
  Clara Carlquist  2003      39.66        1:17.71   
  Jasmin Philip  2004      32.73        1:50.44   
  Mia Lindberg  2003      29.45        2:19.89   
                     
Sigma Ag1 Piger 3  2003  Sigma Swim            2:21.73   
  Cassandra G. Nygaard  2003      37.04        37.04   
  Camille Nørby  2004      38.71        1:15.75   
  Laura Boutrup  2003      36.37        1:52.12   
  Cornelia Bergqvist  2003      29.61        2:21.73   
                     
Helsingør Piger 2  2003  Helsingør Svømmeklub            2:25.50   
  Olivia Ida Madsen  2003      37.80        37.80   
  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003      41.95        1:19.75   
  Fiona Burmester  2003      34.30        1:54.05   
  Ellen A. Skov  2003      31.45        2:25.50   
                     
10  Sigma Piger Ag2 A  2005  Sigma Swim            2:31.38   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      40.17        40.17   
  Signe Krag Andersen  2004      38.87        1:19.04   
  Sophie Simmonds  2005      40.26        1:59.30   
  Caroline Bach Mindested  2005      32.08        2:31.38   
                     
11  Piger Lyngby  2004  Lyngby Svømmeklub            2:34.22   
  Alma Olivarius  2005      38.67        38.67   
  Isabella Ravn Jensen  2004      41.22        1:19.89   
  Bolette Nimskov  2005      39.25        1:59.14   
  Asta Højberg  2005      35.08        2:34.22   
                     
12  Søllerød Girls  2003  Søllerød Svømmeklub            2:37.25   
  Alba Lyhne Weiner  2004      39.95        39.95   
  Anne Bagge Ravn  2003      47.06        1:27.01   
  Anna Nørskov  2004      34.67        2:01.68   
  Pauline Drucker  2004      35.57        2:37.25   
                     
13  Sigma Piger Ag2 B  2005  Sigma Swim            2:49.85   
  Camilla Porsdal  2005      41.76        41.76   
  Nikoline R. Amstrup  2005      45.77        1:27.53   
  Catrine Porsdal  2005      47.51        2:15.04   
  Mathilde Friis Autzen  2005      34.81        2:49.85   
                     
Helsingør Piger 3  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
  Olivia Ida Madsen  2003                 
  Ulrikke Juul Søeborg  2003                 
  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003                 
  Emma F. Rouse  2004              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:32 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:09   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Ag1 Piger 1  2003  Sigma Swim            2:05.24   
  Maria Lund  2003      32.57        32.57   
  Julie K Rose  2003      35.03        1:07.60   
  Therese Sand Frederiksen  2003      29.57        1:37.17   
  Mille Pedersen  2003      28.07        2:05.24   
                     
Padawans Lyngby  2003  Lyngby Svømmeklub            2:10.33   
  Ella Stenholt  2003      32.98        32.98   
  Sofia Norre Bendt  2003      37.69        1:10.67   
  Maria Hagen  2003      30.98        1:41.65   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      28.68        2:10.33   
                     
Sigma Ag1 Piger 2  2003  Sigma Swim            2:11.67   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      33.90        33.90   
  Emma Stoltz  2004      36.93        1:10.83   
  Esther Marie Heunicke  2003      32.98        1:43.81   
  Ingrid Lindemann  2003      27.86        2:11.67   
                     
Tornado Tøzerne 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:11.92   
  Luna Gammelgaard  2003      34.32        34.32   
  Hannah Höesch  2003      37.68        1:12.00   
  Sofie Maagøe  2003      30.28        1:42.28   
  Mia Lindberg  2003      29.64        2:11.92   
                     
Piger 2 Lyngby  2003  Lyngby Svømmeklub            2:16.70   
  Lærke Vinneck Hansen  2004      34.92        34.92   
  Anna Myhre Rottensten  2003      40.07        1:14.99   
  Annika Lundin Brockdorff  2003      31.94        1:46.93   
  Laura Borre Jacobsen  2004      29.77        2:16.70   
                     
Helsingør Piger  2003  Helsingør Svømmeklub            2:17.06   
  Linnea Hietala  2004      33.66        33.66   
  Amalie Kolstrup-Timm  2003      40.20        1:13.86   
  Pil Sylvander  2003      34.50        1:48.36   
  Freja Stenbækgård  2003      28.70        2:17.06   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:09 
 
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hovedstaden Halvhjerner1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:59.01   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      30.96        30.96   
  Bertram Dreyer Riis  2002      33.09        1:04.05   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      28.40        1:32.45   
  Valdemar Brøns  2003      26.56        1:59.01   
                     
Sigma Ag1 Drenge 1  2002  Sigma Swim            2:01.61   
  Emil Kildahl Døssing  2002      32.19        32.19   
  Daniel Garne Larsen  2003      34.12        1:06.31   
  Frederik Eg Ibsen  2002      28.38        1:34.69   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      26.92        2:01.61   
                     
Padawans Lyngby  2002  Lyngby Svømmeklub            2:02.06   
  Alfred Højberg  2002      30.95        30.95   
  Lucas Reüter  2002      35.92        1:06.87   
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      27.73        1:34.60   
  Mikkel Quaade  2003      27.46        2:02.06   
                     
Hovedstaden Halvhjerner2  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:06.83   
  Jens Bomgaard  2002      32.48        32.48   
  Jeppe Seelig Larsen  2002      34.90        1:07.38   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      31.36        1:38.74   
  Joshua P. Sidebotham  2003      28.09        2:06.83   
                     
Helsingør Drenge 1  2002  Helsingør Svømmeklub            2:07.15   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      31.59        31.59   
  Mattias Houen  2002      35.16        1:06.75   
  Lucas Burmester  2002      31.75        1:38.50   
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      28.65        2:07.15   
                     
Drenge 2 Lyngbys  2002  Lyngby Svømmeklub            2:10.24   
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      34.71        34.71   
  Christoffer W Frederiksen  2003      36.65        1:11.36   
  Gustav Fabiansen  2002      29.44        1:40.80   
  Anders Lundin Brockdorff  2003      29.44        2:10.24   
                     
Sigma Ag1 Drenge 2  2002  Sigma Swim            2:11.90   
  Christoffer Rekling  2003      33.60        33.60   
  Nicholas Svane  2002      39.74        1:13.34   
  Lucas Emil Christensen  2003      30.10        1:43.44   
  Nicklas Taylor  2002      28.46        2:11.90   
                     
Sigma Drenge Ag2 B  2004  Sigma Swim            2:21.23   
  Alexander Vergereau  2004      36.18        36.18   
  Mads Liechti  2004      38.80        1:14.98   
  William Ølshøj  2004      34.31        1:49.29   
  Jonathan Beck  2004      31.94        2:21.23   
                     
Drenge Lyngbys  2004  Lyngby Svømmeklub            2:31.20   
  Oliver Sperling  2004      37.75        37.75   
  Phillip Niemann Madsen  2004      40.25        1:18.00   
  Kasper Thorn  2004      40.35        1:58.35   
  Michael Halck  2004      32.85        2:31.20   
                     
10  Sigma Drenge Ag2 A  2004  Sigma Swim            2:43.53   
  Oscar Boyer  2004      43.95        43.95   
  Villads Arfelt  2004      42.48        1:26.43   
  Oscar Jensen  2003      41.98        2:08.41   
  William Leander Agerskov  2004      35.12        2:43.53   
                     
Sigma Ag1 Drenge 3  2002  Sigma Swim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hovedstaden Halvhjerner1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.99   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      30.80        30.80   
  Bertram Dreyer Riis  2002      33.06        1:03.86   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      28.12        1:31.98   
  Valdemar Brøns  2003      26.01