2017-12-11   05:06:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigmaswim Årgangscup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag (Birkerød)

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:32   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.74   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            32.12   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            32.29   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            33.24   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            34.60   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.52   
Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.95   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            39.07   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.02   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            32.64   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            32.91   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.46   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            33.72   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            33.98   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            34.43   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            34.52   
Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub            35.14   
10  William Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            35.67   
11  Mathias Ehlers  2003  Søllerød Svømmeklub            36.48   
12  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            37.35   
13  Max Albertsen  2003  Søllerød Svømmeklub            38.94   
14  Valdemar Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            39.82   
15  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            40.78   
16  Kasper Milton Smith  2003  Søllerød Svømmeklub            41.19   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            35.95   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            36.81   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            37.29   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            37.74   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            38.36   
Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            40.33   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            40.86   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            40.96   
Sebastian Alexander West  2004  Søllerød Svømmeklub            42.40   
10  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            42.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare