2017-12-11   05:06:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigmaswim Årgangscup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag (Birkerød)

Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Swim Årgangscup 2016    Udskriftsdato  02 december 2016   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:27   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            27.90   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            28.14   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            28.22   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.96   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            29.49   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.19   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            30.36   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            30.45   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.41   
10  Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            31.42   
11  Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            31.48   
12  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.87   
13  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.93   
14  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            32.46   
15  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            33.11   
16  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            33.64   
17  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.65   
18  Mathias Ehlers  2003  Søllerød Svømmeklub            34.30   
19  William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            34.61   
20  Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            34.99   
21  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            35.13   
22  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            36.22   
23  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            36.76   
24  Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            36.89   
25  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            37.45   
26  Valdemar Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            37.46   
27  Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            38.94   
28  Frederik Sandbjerg  2004  Søllerød Svømmeklub            39.95   
29  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            40.35   
30  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            50.35   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 december 2016 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare