2021-04-11   17:02:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Distance forår 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Distance forår 2017    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:26   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Iben Bak  2001      1:08.72  2:21.01  3:33.62  4:47.02  9:34.59   
  Nyborg Svømmeklub  9:13.63      5:59.64  7:12.62  8:24.36       
                     
My Phuong Bui  2003      1:13.85  2:35.06  3:55.91  5:17.22  10:37.09   
  H2Odense  11:09.18      6:39.72  8:00.68  9:20.50       
                     
Maibritt Skjoldborg  2002      1:15.59  2:37.54  3:59.56  5:21.88  10:41.32   
  H2Odense  10:31.46      6:43.66  8:04.61  9:23.93       
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004      1:17.91  2:39.06  4:00.92  5:21.86  10:42.83   
  H2Odense  11:27.22      6:43.70  8:05.02  9:26.02       
                     
Heidi Glintborg  2002      1:13.33  2:33.92  3:54.85  5:16.28  10:46.35   
  H2Odense  10:20.22      6:38.42  8:00.24  9:23.37       
                     
Aurelia Pedersen  2004      1:14.86  2:36.58  3:58.78  5:21.46  10:48.90   
  H2Odense  11:17.08      6:44.08  8:06.21  9:28.22       
                     
Anna Broe  2002      1:14.92  2:34.77  3:56.46  5:18.83  10:51.19   
  H2Odense  11:52.85      6:41.93  8:06.15  9:28.84       
                     
Mai Jørgensen  2003      1:13.77  2:34.85  3:56.41  5:18.52  10:52.64   
  Frem Odense  10:28.82      6:40.77  8:04.10  9:28.92       
                     
Alma Burgaard  2003      1:17.79  2:41.37  4:07.01  5:32.31  11:07.36   
  H2Odense  11:44.06      6:57.62  8:22.65  9:46.46       
                     
10  Malea Benediktson  2001      1:18.16  2:42.34  4:07.17  5:32.12  11:08.47   
  H2Odense  12:00.20      6:57.00  8:21.82  9:46.41       
                     
11  Christine Krogh  2003      1:18.73  2:42.53  4:08.25  5:35.06  11:19.20   
  H2Odense  11:11.96      7:00.93  8:27.91  9:54.33       
                     
12  Kaya Yang Eisensee  2004      1:20.26  2:46.90  4:14.27  5:41.79  11:27.65   
  H2Odense  12:49.56      7:09.86  8:37.25  10:04.15       
                     
13  Josefine Risum Jørgensen  2004      1:20.50  2:46.61  4:14.15  5:42.44  11:28.46   
  H2Odense  12:29.11      7:10.54  8:39.01  10:06.18       
                     
14  Nikoline Andersen  2003      1:21.34  2:49.63  4:19.46  5:50.13  11:46.91   
  H2Odense        7:19.59  8:50.40  10:19.75       
                     
15  Kristine Kipper Pedersen  2004      1:23.65  2:55.30  4:25.54  5:57.36  11:49.29   
  Nyborg Svømmeklub        7:27.44  8:58.65  10:27.21       
                     
16  Ghita Ross Rasmussen  2003      1:23.19  2:55.37  4:27.80  6:01.61  12:05.03   
  Svendborg Svømme Klub        7:34.97  9:07.64  10:39.46       
                     
17  Agnete Habermann  2005      1:23.27  2:55.61  4:28.94  6:02.81  12:11.57   
  H2Odense        7:36.40  9:09.31  10:41.39       
                     
18  Katrine Brolykke Madsen  2003      1:25.28  2:56.81  4:29.12  6:03.36  12:13.70   
  H2Odense  12:25.66      7:36.50  9:10.22  10:44.07       
                     
19  Josefine S Jørgensen  2004      1:24.70  2:57.80  4:32.45  6:07.56  12:26.31   
  H2Odense        7:44.15  9:20.10  10:55.74       
                     
20  Freja S. Falkenstrøm  2004      1:27.83  3:04.77  4:39.18  6:14.63  12:36.19   
  Nyborg Svømmeklub  13:14.67      7:50.32  9:26.76  11:01.96       
                     
21  Amanda Siomone Witte  2003      3:01.71  6:16.05  9:30.46  12:44.26  12:44.26   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
22  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      3:05.26  6:21.59  9:38.93  12:48.87  12:48.87   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Barbara Ammentorp  2003      1:27.07  3:03.78  4:41.91  6:20.94  12:49.90   
  Nyborg Svømmeklub        7:59.18  9:36.82  11:14.37       
                     
24  Nicole Singer  2002      3:09.43  6:39.48  10:11.50  13:35.75  13:35.75   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
25  Tenna Marie Nielsen  2004      3:11.06  6:42.84  10:18.99  13:40.28  13:40.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
26  Laura Riber Memborg  2004      1:32.18  3:15.86  5:01.33  6:48.33  13:48.78   
  Nyborg Svømmeklub        8:37.14  10:24.92  12:11.74       
                     
27  Cecilie Drud Astrup  2005      3:19.36  6:56.02  10:35.12  14:02.70  14:02.70   
  H2Odense                   
                     
28  Esther Ellegaard Nielsen  2005      3:26.06  7:05.54  10:43.37  14:15.28  14:15.28   
  H2Odense                   
                     
Nina Seirup  2005              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Frederikke Honore  2001              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  12:28.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:26 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Distance forår 2017    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:47   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 2, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustav Stahl  2002      1:07.07  2:21.67  3:37.76  4:54.88  19:10.42   
  H2Odense  20:09.67      6:12.02  7:30.19  8:48.23  10:06.59     
          11:25.60  12:43.75  14:02.24  15:21.18     
          16:39.29  17:56.49         
                     
Magnus Dolleris Schroll  2002      1:11.94  2:30.55  3:49.87  5:10.19  19:54.35   
  H2Odense        6:30.44  7:52.11  9:14.30  10:35.28     
          11:56.56  13:17.51  14:38.42  15:59.12     
          17:19.39  18:38.96         
                     
Johan Siksne Kaalund  2002      1:12.12  2:30.45  3:50.16  5:10.61  19:58.57   
  H2Odense  21:03.15      6:31.02  7:53.57  9:15.84  10:37.14     
          11:58.47  13:21.01  14:41.45  16:03.11     
          17:24.03  18:43.19         
                     
Victor Nygaard  2003      1:10.41  2:30.99  3:53.71  5:16.99  20:15.60   
  H2Odense        6:39.55  8:01.80  9:24.26  10:47.91     
          12:10.86  13:33.49  14:54.80  16:17.61     
          17:40.83  19:01.12         
                     
Carl M Gadegaard  2001      1:13.76  2:34.50  3:57.18  5:19.80  20:15.70   
  Nyborg Svømmeklub        6:42.61  8:05.03  9:27.82  10:51.80     
          12:13.01  13:34.33  14:54.92  16:16.67     
          17:38.35  19:00.16         
                     
Hjalte Flader Skov  2002      1:15.29  2:38.01  4:00.60  5:25.16  20:36.90   
  Svendborg Svømme Klub        6:49.07  8:13.88  9:37.34  11:00.88     
          12:23.99  13:47.39  15:10.11  16:33.88     
          17:56.38  19:18.03         
                     
Oliver Hallenborg  2002      1:12.93  2:34.01  3:56.77  5:19.90  21:08.51   
  H2Odense        6:43.31  8:08.53  9:34.11  11:00.34     
          12:27.57  13:54.66  15:21.53  16:48.31     
          18:16.63  19:43.67         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:47 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Distance forår 2017    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:33   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 3, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Laura Glerup Jensen  1998      1:09.93  2:22.09  3:34.03  4:45.33  17:57.57   
  H2Odense  17:40.89      5:56.89  7:09.10  8:20.58  9:32.12     
          10:44.26  11:56.64  13:08.88  14:21.53     
          15:34.46  16:46.66         
                     
Anna Wermuth  1996      1:08.63  2:20.78  3:32.77  4:45.09  18:14.93   
  H2Odense  17:43.48      5:57.52  7:10.31  8:23.29  9:36.42     
          10:50.08  12:04.03  13:17.87  14:32.56     
          15:46.77  17:01.43         
                     
Karina Høybye Olesen  2001      1:10.39  2:24.07  3:38.44  4:53.20  18:27.72   
  Nyborg Svømmeklub  17:53.59      6:07.76  7:22.31  8:36.40  9:50.40     
          11:04.05  12:18.02  13:31.86  14:46.01     
          16:00.18  17:14.35         
                     
Cecilie Baraviec  2000      1:10.64  2:24.35  3:38.63  4:53.11  18:42.75   
  H2Odense  18:37.27      6:07.68  7:22.47  8:36.93  9:51.82     
          11:07.21  12:23.49  13:39.64  14:55.59     
          16:11.71  17:27.94         
                     
Matilde Schrøder  1996      1:11.29  2:26.71  3:43.00  4:58.67  18:48.48   
  H2Odense        6:14.68  7:30.50  8:46.16  10:01.91     
          11:17.87  12:33.66  13:48.82  15:04.09     
          16:19.83  17:35.04         
                     
Thea Lund Petersen  1998      1:10.47  2:27.30  3:44.86  5:02.71  19:29.39   
  Nyborg Svømmeklub        6:20.43  7:38.90  8:57.40  10:16.14     
          11:35.39  12:55.04  14:14.84  15:34.55     
          16:55.00  18:14.44         
                     
Maria Bredal Larsen  2002      1:12.27  2:30.56  3:49.95  5:10.32  19:48.99   
  Nyborg Svømmeklub        6:29.95  7:49.93  9:10.30  10:30.24     
          11:49.99  13:09.52  14:29.47  15:49.37     
          17:09.86  18:29.78         
                     
Gry Floor  2000      1:14.37  2:35.76  3:55.80  5:16.21  19:55.29   
  H2Odense  18:58.69      6:36.58  7:57.20  9:17.28  10:38.11     
          11:58.17  13:19.00  14:39.27  15:59.45     
          17:19.77  18:38.17         
                     
Karen Hazell Brink  2002      1:15.30  2:36.94  3:56.45  5:17.53  20:00.67   
  H2Odense  20:00.00      6:38.34  7:59.48  9:19.60  10:40.40     
          12:00.87  13:20.96  14:41.48  16:01.78     
          17:22.66  18:42.98         
                     
10  Camilla Rask  1999      1:14.51  2:34.36  3:54.35  5:15.30  20:27.12   
  H2Odense  19:41.92      6:36.50  7:57.94  9:19.38  10:41.81     
          12:05.03  13:29.27  14:52.50  16:17.06     
          17:40.68  19:04.19         
                     
11  Randi Jørgensen  2002      1:16.04  2:39.94  4:03.55  5:28.01  21:04.09   
  Nyborg Svømmeklub        6:51.34  8:17.25  9:41.95  11:07.49     
          12:33.69  13:58.24  15:24.77  16:51.11     
          18:16.54  19:42.10         
                     
12  Victoria Bang  2001      1:17.43  2:43.28  4:10.86  5:38.57  21:35.57   
  Svendborg Svømme Klub  21:10.17      7:06.68  8:34.73  10:02.87  11:30.21     
          12:56.95  14:23.61  15:50.65  17:18.04     
          18:45.22  20:12.46         
                     
13  Maria Bebe Hansen  2004      1:22.46  2:51.47  4:20.73  5:49.57  21:58.88   
  Nyborg Svømmeklub        7:19.56  8:46.40  10:14.75  11:42.85     
          13:10.99  14:39.95  16:08.82  17:37.42     
          19:06.26  20:33.40         
                     
14  Amalie Ringkvist  2002      1:19.09  2:47.18  4:18.47  5:50.38  22:38.95   
  H2Odense        7:21.60  8:53.47  10:25.36  11:57.58     
          13:28.28  15:00.09  16:32.90  18:05.18     
          19:36.67  21:08.28         
                     
15  Katrine Hvistendal Hansen  1997      1:21.91  2:54.56  4:29.67  6:03.71  23:19.92   
  Ringe Svømme Klub  22:36.09      7:38.29  9:14.08  10:49.41  12:24.18     
          13:58.58  15:32.81  17:07.25  18:41.70     
          20:15.46  21:48.38         
                     
16  Cecilie Ahrentsen  1998      1:23.23  2:57.38  4:34.29  6:10.98  23:46.88   
  Ringe Svømme Klub  23:10.07      7:47.21  9:24.39  11:01.87  12:39.72     
          14:15.88  15:53.04  17:28.99  19:04.44     
          20:39.20  22:13.41         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:33 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Distance forår 2017    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 4, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Simon Juul Henriksen  2001      1:03.50  2:11.62  3:21.39  4:33.21  9:19.75   
  H2Odense  9:19.15      5:45.38  6:58.23  8:10.00       
                     
Malthe Burgaard  2000      1:08.28  2:21.67  3:36.96  4:51.66  9:32.06   
  H2Odense  9:38.80      6:04.13  7:15.39  8:24.75       
                     
Christian V. Rasmussen  1996      1:07.17  2:18.06  3:30.18  4:43.46  9:41.42   
  H2Odense  8:46.68      5:56.89  7:11.49  8:26.95       
                     
William Vig Stærmose  2002      1:07.74  2:21.55  3:35.93  4:50.42  9:48.04   
  Frem Odense        6:05.24  7:20.51  8:35.07       
                     
Gustav Westerlin Larsen  1999      1:08.37  2:22.97  3:38.53  4:53.06  9:48.29   
  H2Odense  9:22.63      6:07.74  7:22.84  8:36.69       
                     
Nicolai Andersen  1998      1:09.08  2:25.03  3:41.06  4:57.72  9:54.82   
  Nyborg Svømmeklub  9:51.53      6:13.48  7:29.34  8:42.47       
                     
Kaare Fisker Larsen  1998      1:09.18  2:23.64  3:39.35  4:55.72  9:59.92   
  H2Odense  9:25.90      6:12.76  7:28.69  8:45.05       
                     
Martin Madsen  1990      1:08.38  2:23.10  3:40.11  4:58.82  10:20.71   
  Nyborg Svømmeklub        6:19.20  7:41.37  9:03.99       
                     
Mathias Munch Pedersen  2003      1:11.67  2:32.09  3:53.42  5:15.67  10:31.76   
  H2Odense        6:37.15  7:58.50  9:18.13       
                     
10  Jonas Lykke Sandison  2004      1:17.81  2:43.07  4:05.07  5:29.22  10:45.40   
  Nyborg Svømmeklub  11:39.18      6:48.39  8:09.56  9:29.51       
                     
11  Mads Juul Henriksen  2004      1:14.85  2:36.45  3:59.23  5:23.94  10:54.59   
  H2Odense  11:15.11      6:47.41  8:10.44  9:33.02       
                     
12  Stefan Hansen  2002      1:10.73  2:31.81  3:54.95  5:18.86  10:55.10   
  Svendborg Svømme Klub        6:44.17  8:10.59  9:36.63       
                     
13  Alfred Feldskov  2003      1:13.29  2:35.73  4:00.52  5:25.84  11:03.88   
  Svendborg Svømme Klub        6:50.50  8:16.37  9:41.57       
                     
14  Jonas Nibe Klit  1994      1:20.24  2:45.22  4:08.94  5:33.55  11:10.68   
  Svendborg Svømme Klub  11:03.83      6:59.36  8:27.15  9:53.95       
                     
15  Mark Kronbæk Nancke  2004      1:17.52  2:43.15  4:10.49  5:37.48  11:21.90   
  Nyborg Svømmeklub        7:05.01  8:32.00  9:59.15       
                     
16  Peter Fritsdal Refer  2001      1:20.13  2:49.25  4:20.03  5:52.50  11:45.30   
  H2Odense  13:20.06      7:22.17  8:52.70  10:22.07       
                     
17  August B Bjerregaard  2003      1:19.57  2:48.86  4:20.08  5:51.04  11:53.99   
  H2Odense        7:23.65  8:56.11  10:27.89       
                     
18  Joe Tani Fohlmann  2003      1:19.75  2:49.72  4:21.33  5:53.16  12:00.22   
  H2Odense  12:04.78      7:26.13  8:58.21  10:30.32       
                     
19  Casper Bang Clausen  2003      1:19.59  2:50.83  4:22.67  5:55.94  12:07.75   
  H2Odense  12:14.01      7:29.88  9:03.55  10:37.05       
                     
20  Jacob T K Sørensen  2001      1:19.32  2:52.49  4:29.77  6:10.39  12:49.22   
  Svendborg Svømme Klub        7:50.77  9:32.09  11:11.64       
                     
21  Sebastian Graff  2004      1:25.04  3:02.19  4:42.59  6:23.79  13:05.32   
  Nyborg Svømmeklub        8:04.72  9:46.56  11:27.90       
                     
22  Theodor Thuelund  2005      1:36.27  3:20.78  5:02.83  6:41.72  13:07.11   
  Nyborg Svømmeklub  15:15.53      8:18.79  9:56.14  11:33.76       
                     
23  Mikkel Bredal Larsen  2005      1:29.77  3:12.39  4:55.61  6:41.03  13:29.70   
  Nyborg Svømmeklub        8:26.48  10:11.70  11:53.44       
                     
Martin Okkerholm  1974              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  15:00.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner