2019-10-21   12:58:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Distance forår 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Distance forår 2017    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:33   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 3, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Laura Glerup Jensen  1998      1:09.93  2:22.09  3:34.03  4:45.33  17:57.57   
  H2Odense  17:40.89      5:56.89  7:09.10  8:20.58  9:32.12     
          10:44.26  11:56.64  13:08.88  14:21.53     
          15:34.46  16:46.66         
                     
Anna Wermuth  1996      1:08.63  2:20.78  3:32.77  4:45.09  18:14.93   
  H2Odense  17:43.48      5:57.52  7:10.31  8:23.29  9:36.42     
          10:50.08  12:04.03  13:17.87  14:32.56     
          15:46.77  17:01.43         
                     
Karina Høybye Olesen  2001      1:10.39  2:24.07  3:38.44  4:53.20  18:27.72   
  Nyborg Svømmeklub  17:53.59      6:07.76  7:22.31  8:36.40  9:50.40     
          11:04.05  12:18.02  13:31.86  14:46.01     
          16:00.18  17:14.35         
                     
Cecilie Baraviec  2000      1:10.64  2:24.35  3:38.63  4:53.11  18:42.75   
  H2Odense  18:37.27      6:07.68  7:22.47  8:36.93  9:51.82     
          11:07.21  12:23.49  13:39.64  14:55.59     
          16:11.71  17:27.94         
                     
Matilde Schrøder  1996      1:11.29  2:26.71  3:43.00  4:58.67  18:48.48   
  H2Odense        6:14.68  7:30.50  8:46.16  10:01.91     
          11:17.87  12:33.66  13:48.82  15:04.09     
          16:19.83  17:35.04         
                     
Thea Lund Petersen  1998      1:10.47  2:27.30  3:44.86  5:02.71  19:29.39   
  Nyborg Svømmeklub        6:20.43  7:38.90  8:57.40  10:16.14     
          11:35.39  12:55.04  14:14.84  15:34.55     
          16:55.00  18:14.44         
                     
Maria Bredal Larsen  2002      1:12.27  2:30.56  3:49.95  5:10.32  19:48.99   
  Nyborg Svømmeklub        6:29.95  7:49.93  9:10.30  10:30.24     
          11:49.99  13:09.52  14:29.47  15:49.37     
          17:09.86  18:29.78         
                     
Gry Floor  2000      1:14.37  2:35.76  3:55.80  5:16.21  19:55.29   
  H2Odense  18:58.69      6:36.58  7:57.20  9:17.28  10:38.11     
          11:58.17  13:19.00  14:39.27  15:59.45     
          17:19.77  18:38.17         
                     
Karen Hazell Brink  2002      1:15.30  2:36.94  3:56.45  5:17.53  20:00.67   
  H2Odense  20:00.00      6:38.34  7:59.48  9:19.60  10:40.40     
          12:00.87  13:20.96  14:41.48  16:01.78     
          17:22.66  18:42.98         
                     
10  Camilla Rask  1999      1:14.51  2:34.36  3:54.35  5:15.30  20:27.12   
  H2Odense  19:41.92      6:36.50  7:57.94  9:19.38  10:41.81     
          12:05.03  13:29.27  14:52.50  16:17.06     
          17:40.68  19:04.19         
                     
11  Randi Jørgensen  2002      1:16.04  2:39.94  4:03.55  5:28.01  21:04.09   
  Nyborg Svømmeklub        6:51.34  8:17.25  9:41.95  11:07.49     
          12:33.69  13:58.24  15:24.77  16:51.11     
          18:16.54  19:42.10         
                     
12  Victoria Bang  2001      1:17.43  2:43.28  4:10.86  5:38.57  21:35.57   
  Svendborg Svømme Klub  21:10.17      7:06.68  8:34.73  10:02.87  11:30.21     
          12:56.95  14:23.61  15:50.65  17:18.04     
          18:45.22  20:12.46         
                     
13  Maria Bebe Hansen  2004      1:22.46  2:51.47  4:20.73  5:49.57  21:58.88   
  Nyborg Svømmeklub        7:19.56  8:46.40  10:14.75  11:42.85     
          13:10.99  14:39.95  16:08.82  17:37.42     
          19:06.26  20:33.40         
                     
14  Amalie Ringkvist  2002      1:19.09  2:47.18  4:18.47  5:50.38  22:38.95   
  H2Odense        7:21.60  8:53.47  10:25.36  11:57.58     
          13:28.28  15:00.09  16:32.90  18:05.18     
          19:36.67  21:08.28         
                     
15  Katrine Hvistendal Hansen  1997      1:21.91  2:54.56  4:29.67  6:03.71  23:19.92   
  Ringe Svømme Klub  22:36.09      7:38.29  9:14.08  10:49.41  12:24.18     
          13:58.58  15:32.81  17:07.25  18:41.70     
          20:15.46  21:48.38         
                     
16  Cecilie Ahrentsen  1998      1:23.23  2:57.38  4:34.29  6:10.98  23:46.88   
  Ringe Svømme Klub  23:10.07      7:47.21  9:24.39  11:01.87  12:39.72     
          14:15.88  15:53.04  17:28.99  19:04.44     
          20:39.20  22:13.41         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark