2019-10-23   18:15:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Distance forår 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Distance forår 2017    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 4, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Simon Juul Henriksen  2001      1:03.50  2:11.62  3:21.39  4:33.21  9:19.75   
  H2Odense  9:19.15      5:45.38  6:58.23  8:10.00       
                     
Malthe Burgaard  2000      1:08.28  2:21.67  3:36.96  4:51.66  9:32.06   
  H2Odense  9:38.80      6:04.13  7:15.39  8:24.75       
                     
Christian V. Rasmussen  1996      1:07.17  2:18.06  3:30.18  4:43.46  9:41.42   
  H2Odense  8:46.68      5:56.89  7:11.49  8:26.95       
                     
William Vig Stærmose  2002      1:07.74  2:21.55  3:35.93  4:50.42  9:48.04   
  Frem Odense        6:05.24  7:20.51  8:35.07       
                     
Gustav Westerlin Larsen  1999      1:08.37  2:22.97  3:38.53  4:53.06  9:48.29   
  H2Odense  9:22.63      6:07.74  7:22.84  8:36.69       
                     
Nicolai Andersen  1998      1:09.08  2:25.03  3:41.06  4:57.72  9:54.82   
  Nyborg Svømmeklub  9:51.53      6:13.48  7:29.34  8:42.47       
                     
Kaare Fisker Larsen  1998      1:09.18  2:23.64  3:39.35  4:55.72  9:59.92   
  H2Odense  9:25.90      6:12.76  7:28.69  8:45.05       
                     
Martin Madsen  1990      1:08.38  2:23.10  3:40.11  4:58.82  10:20.71   
  Nyborg Svømmeklub        6:19.20  7:41.37  9:03.99       
                     
Mathias Munch Pedersen  2003      1:11.67  2:32.09  3:53.42  5:15.67  10:31.76   
  H2Odense        6:37.15  7:58.50  9:18.13       
                     
10  Jonas Lykke Sandison  2004      1:17.81  2:43.07  4:05.07  5:29.22  10:45.40   
  Nyborg Svømmeklub  11:39.18      6:48.39  8:09.56  9:29.51       
                     
11  Mads Juul Henriksen  2004      1:14.85  2:36.45  3:59.23  5:23.94  10:54.59   
  H2Odense  11:15.11      6:47.41  8:10.44  9:33.02       
                     
12  Stefan Hansen  2002      1:10.73  2:31.81  3:54.95  5:18.86  10:55.10   
  Svendborg Svømme Klub        6:44.17  8:10.59  9:36.63       
                     
13  Alfred Feldskov  2003      1:13.29  2:35.73  4:00.52  5:25.84  11:03.88   
  Svendborg Svømme Klub        6:50.50  8:16.37  9:41.57       
                     
14  Jonas Nibe Klit  1994      1:20.24  2:45.22  4:08.94  5:33.55  11:10.68   
  Svendborg Svømme Klub  11:03.83      6:59.36  8:27.15  9:53.95       
                     
15  Mark Kronbæk Nancke  2004      1:17.52  2:43.15  4:10.49  5:37.48  11:21.90   
  Nyborg Svømmeklub        7:05.01  8:32.00  9:59.15       
                     
16  Peter Fritsdal Refer  2001      1:20.13  2:49.25  4:20.03  5:52.50  11:45.30   
  H2Odense  13:20.06      7:22.17  8:52.70  10:22.07       
                     
17  August B Bjerregaard  2003      1:19.57  2:48.86  4:20.08  5:51.04  11:53.99   
  H2Odense        7:23.65  8:56.11  10:27.89       
                     
18  Joe Tani Fohlmann  2003      1:19.75  2:49.72  4:21.33  5:53.16  12:00.22   
  H2Odense  12:04.78      7:26.13  8:58.21  10:30.32       
                     
19  Casper Bang Clausen  2003      1:19.59  2:50.83  4:22.67  5:55.94  12:07.75   
  H2Odense  12:14.01      7:29.88  9:03.55  10:37.05       
                     
20  Jacob T K Sørensen  2001      1:19.32  2:52.49  4:29.77  6:10.39  12:49.22   
  Svendborg Svømme Klub        7:50.77  9:32.09  11:11.64       
                     
21  Sebastian Graff  2004      1:25.04  3:02.19  4:42.59  6:23.79  13:05.32   
  Nyborg Svømmeklub        8:04.72  9:46.56  11:27.90       
                     
22  Theodor Thuelund  2005      1:36.27  3:20.78  5:02.83  6:41.72  13:07.11   
  Nyborg Svømmeklub  15:15.53      8:18.79  9:56.14  11:33.76       
                     
23  Mikkel Bredal Larsen  2005      1:29.77  3:12.39  4:55.61  6:41.03  13:29.70   
  Nyborg Svømmeklub        8:26.48  10:11.70  11:53.44       
                     
Martin Okkerholm  1974              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  15:00.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark