Resultater for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Resultat Løb 210 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2017 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2017 |
Løb 210, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.10 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 755 | 26.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.43 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 542 | 29.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 537 | 29.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 535 | 29.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.57 | |||||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | 496 | 30.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 29.70 | |||||||||
6 | Oliver Schiellerup | 2000 | 488 | 30.52 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.73 | |||||||||
7 | Nicklas Andersen | 2001 | 475 | 30.79 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 475 | 30.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 465 | 31.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.27 | |||||||||
10 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 434 | 31.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.14 | |||||||||
11 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 422 | 32.05 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 30.08 | |||||||||
12 | August Hertz Bugge | 2000 | 415 | 32.22 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.22 | |||||||||
13 | Rasmus Nielsen | 2001 | 404 | 32.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.36 | |||||||||
14 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 383 | 33.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.00 | |||||||||
15 | Christian Ong Hansen | 2001 | 371 | 33.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
16 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 367 | 33.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.98 | |||||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 361 | 33.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.26 | |||||||||
18 | Jannick Hansen | 2001 | 341 | 34.39 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.93 | |||||||||
- | Emil Engels Henriksen | 1999 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.88 | |||||||||
- | Frederik Røgind | 2001 | DSQ | Neddykket afslutning | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.59 | |||||||||
- | Mathias Holm | 2001 | DSQ | 15m+ under vand v.st | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |