2020-02-24   06:43:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS-yngre 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m) 2017    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Simklubben Elfsborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 41, 50m Ryggsim Po 13, Finaler 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:29.33 år 2005 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            31.38   
Gabriel Eriksson  2004  Jönköpings Simsällskap            32.73   
Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            33.28   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.59   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            33.68   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            34.98   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            35.65   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            35.73   
Noah Malmgren  2004  S71            35.81   
10  Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            35.83   
11  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            35.86   
12  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            36.05   
13  Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.11   
14  Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.19   
15  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.23   
16  Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb            36.43   
17  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap            36.70   
18  Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            36.71   
19  Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            36.82   
20  Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            36.94   
21  William Meurling  2004  S77 Stenungsund            37.40   
22  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            37.47   
23  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            37.73   
24  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            38.09   
25  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            38.12   
26  August Anderud  2004  Simklubben Laxen            38.33   
27  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            38.72   
28  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.75   
29  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians            38.85   
30  Vincent Hua  2004  Hörby Simklubb            39.04   
31  David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.26   
32  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen            39.54   
33  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.63   
34  David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            40.23   
35  Nils Gröndahl  2004  Simklubben Laxen            40.40   
36  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.71   
37  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap            41.18   
38  Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            41.74   
39  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            41.88   
40  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap            42.09   
41  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap            42.59   
42  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            43.44   
43  Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            43.62   
44  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.11   
Sam Heidarpour  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  09:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner