2020-04-05   06:36:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Linköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Linköpings Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.25  1:33.17  2:25.45    3:02.07   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    41.43  1:31.63  2:28.51    3:09.20   
Hugo Eriksson  2006  Finspångs Simklubb    46.75  1:34.81  2:30.36    3:11.89   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    44.38  1:36.34  2:33.01    3:14.42   
Olle Blom  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.71  1:34.82  2:33.05    3:14.75   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    51.53  1:37.93  2:30.35    3:15.40   
Johannes Ertas  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.52  1:29.88  2:31.70    3:19.74   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    45.47  1:35.18  2:38.30    3:23.93   
Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    48.97  1:45.81  2:50.55    3:47.77   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    32.42  1:12.43  1:51.99    2:27.32   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    33.50  1:14.63  2:00.87    2:35.83   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    35.16  1:17.54  2:01.95    2:37.81   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    36.75  1:16.19  2:04.19    2:40.32   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap    34.50  1:17.91  2:08.86    2:46.10   
Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    43.27  1:31.32  2:29.30    3:10.74   
Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    44.77  1:32.45  2:28.45    3:11.18   
David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    31.24  1:09.13  1:49.37    2:23.21   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.10  1:15.89  2:03.44    2:39.44   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    41.33  1:43.07  2:41.34    3:32.34   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    32.21  1:13.76  1:53.61    2:27.63   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    31.72  1:11.70  2:02.29    2:35.19   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    34.59  1:17.82  2:02.42    2:37.95   
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.56  1:20.35  2:09.34    2:48.49   
Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    36.51  1:19.80  2:13.08    2:50.00   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    32.44  1:13.67  2:01.78    2:37.82   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.77  1:20.47  2:07.07    2:45.85   
Elias Fölling Barck  2001  Västerviks Simsällskap    35.55  1:22.19  2:10.40    2:48.07   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leopold Grinnemo  2005  Jönköpings Simsällskap    37.28  1:22.58  2:10.48    2:46.33   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.49  1:23.21  2:12.99    2:50.82   
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    40.51  1:27.01  2:17.25    2:58.32   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.38  1:24.11  2:18.78    3:01.86   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    43.73  1:32.22  2:23.94    3:02.58   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    40.17  1:26.77  2:24.44    3:03.41   
Tim Sanders  2005  Jönköpings Simsällskap    43.82  1:34.70  2:32.25    3:13.71   
Jacob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap    50.18  1:45.04  2:46.27    3:32.11   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    26.72  58.38  1:35.92    2:06.81   
Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    33.42  1:17.54  2:03.79    2:44.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner