Results for Aarhus Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 23 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.85 | 2:30.46 | |||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.05 | 2:40.46 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.58 | 2:19.73 | |||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.88 | 2:20.08 | |||||
3 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:12.07 | 2:30.30 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.77 | 2:22.04 | |||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.16 | 2:23.47 | |||||
3 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.00 | 2:24.00 | |||||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.36 | 2:37.19 | |||||
5 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.88 | 2:39.06 | |||||
6 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:18.15 | 2:43.63 | |||||
7 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:24.44 | 2:53.89 | |||||
8 | Mirko Wagner | 1994 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:23.89 | 2:55.95 | |||||
9 | Martin Futtrup | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:33.75 | 3:08.85 | |||||
10 | Jonathan Bitch Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.75 | 3:28.22 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.45 | 2:42.54 | |||||
2 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.29 | 2:51.00 | |||||
3 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.81 | 2:57.35 | |||||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.10 | 3:00.01 | |||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.45 | 3:05.19 | |||||
6 | Christian Nymark | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 3:10.37 | 3:10.37 | |||||
7 | Jesper Jensen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 1:35.63 | 3:14.74 | |||||
8 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.35 | 3:19.66 | |||||
9 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:40.29 | 3:23.85 | |||||
10 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:43.77 | 3:24.42 | |||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:44.47 | 3:29.85 | |||||
- | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | DSQ | Flyder v/150m | |||||
- | Sebastian Klepp Bjerrum | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Dobbelt armtag v/50m | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.49 | 2:43.31 | |||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.82 | 3:08.68 | |||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 3:13.42 | 3:13.42 | |||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 3:18.72 | 3:18.72 | |||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 3:35.37 | 3:35.37 | |||||
6 | Benjamin Green | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:57.01 | 3:54.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |