2019-08-21   11:18:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indledende kl. 10.00

Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2017    Udskriftsdato  03 april 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 april 2017         
 
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rikke Møller Pedersen  1989    841  32.96        1:08.17   
  Holbæk Svømme Klub  1:06.58                 
                     
Josephine Kruse  2002    785  32.73        1:09.73  Dansk Rekord - Junior 
  Sigma Swim Allerød  1:10.40                 
                     
Matilde Schrøder  1996    750  33.81        1:10.80   
  H2Odense  1:08.68                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999    732  33.38        1:11.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.94                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    727  34.57        1:11.56   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.25                 
                     
Anna Wermuth  1996    708  33.98        1:12.18   
  H2Odense  1:11.02                 
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    675  33.95        1:13.33   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.41                 
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997    674  34.62        1:13.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.43                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    674  35.05        1:13.36  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:11.13                 
                     
10  Mari-Louise Tran  1997    652  35.05        1:14.20  Deltager ikke i finalen 
  Helsingborgs Simsällskap  1:10.65                 
                     
11  Emma Bjørnholdt  2000    631  35.12        1:15.01   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.89                 
                     
12  Olivia Berglund  1998    628  35.70        1:15.11  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.30                 
                     
13  Amalie H. Falck-Schmith  1989    622  35.59        1:15.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.30                 
                     
14  Clara Rybak-Andersen  2003    619  35.89        1:15.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.09                 
                     
15  Astrid Nielsen  2002    617  34.85        1:15.57   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.18                 
                     
16  Emmi Kölhi  2000    605  35.53        1:16.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.24                 
                     
17  Frederikke Echardt  2002    602  36.35        1:16.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:14.84                 
                     
18  Esther Flø  2001    598  35.86        1:16.37   
  Silkeborg Svømmeklub  1:16.35                 
                     
19  Celine Termark Brock  2000    594  36.02        1:16.52   
  Herlev Svømning  1:15.78                 
                     
20  Josephine G. Lauridsen  2001    594  36.12        1:16.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:13.68                 
                     
21  Katrine V. Sørensen  1996    591  36.32        1:16.67   
  Vest-Brøndby  1:15.53                 
                     
22  Josefine Søgaard Andresen  2000    589  36.50        1:16.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.14                 
                     
23  Mathilde Hager  2001    589  35.80        1:16.74  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.42                 
                     
24  Sigrid Lei Lamberg  2002    588  34.99        1:16.81   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:14.85                 
                     
25  Johanna Berthelsen  2000    581  36.35        1:17.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.68                 
                     
25  Julie Bak  1997    581  35.85        1:17.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:14.91                 
                     
27  Tenna Jensen  1998    577  37.18        1:17.29  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.26                 
                     
28  Maria Møller Glargaard  2001    571  35.89        1:17.56   
  Esbjerg Svømmeklub  1:16.88                 
                     
29  Pernille Jensen  1998    570  36.58        1:17.58   
  Holbæk Svømme Klub  1:14.71                 
                     
30  Emilie Nyegaard  2001    568  36.63        1:17.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:16.10                 
                     
31  Maria Bebe Hansen  2004    567  37.40        1:17.71   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.19                 
                     
32  Victoria Haahr Pallesen  2002    565  37.03        1:17.81  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  1:14.97                 
                     
33  Thea Laurberg Simonsen  1997    557  36.38        1:18.20   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.54                 
                     
34  Regitze Gotthard  2002    555  36.39        1:18.30   
  Slagelse Svømmeklub  1:16.41                 
                     
35  Anna Brandenborg Jensen  1999    552  37.07        1:18.42   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:16.88                 
                     
36  Isabel Mass  1998    538  36.70        1:19.11   
  JGI Svømning  1:16.99                 
                     
37  Kamille Auerbach-Lind  2001    536  37.87        1:19.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:16.65                 
                     
38  Sofie Strandby  1999    525  36.44        1:19.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:16.24                 
                     
39  Katharina N Møller  2001    524  37.65        1:19.77   
  Vest-Brøndby  1:20.42                 
                     
40  Frederikke Mertins  2000    523  37.74        1:19.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.36                 
                     
41  Elisabeth Sølvkjær  2002    523  37.31        1:19.86   
  Thisted Svømmeklub  1:18.70                 
                     
42  Melanie Degner  2000    520  36.53        1:19.98   
  Køge Svømmeklub  1:15.46                 
                     
43  Ida Jensdottir Fremming  2002    507  38.07        1:20.65   
  Herlev Svømning  1:18.64                 
                     
44  Kathrine Fog  2000    507  36.95        1:20.69   
  Viborg Svømme Klub  1:16.45                 
                     
45  Silke Mehr  2000    492  37.90        1:21.46   
  Roskilde Svømning  1:16.81                 
                     
46  Mikkeline Mentz  2001    488  37.83        1:21.71   
  Holbæk Svømme Klub  1:20.51                 
                     
47  Emma Mikkelsen  2001    476  38.10        1:22.41   
  Vest-Brøndby  1:20.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 april 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark