Tulokset Vest Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 04 marts 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 709 | 30.20 | 1:04.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.61 | |||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 653 | 31.64 | 1:06.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.48 | |||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 631 | 31.35 | 1:07.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.19 | |||||||||
4 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 601 | 32.39 | 1:08.60 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.23 | |||||||||
5 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 599 | 33.38 | 1:08.69 | |||||
H2Odense | 1:02.64 | |||||||||
6 | Emil Houlborg | 1998 | 591 | 32.24 | 1:09.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.12 | |||||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 588 | 32.11 | 1:09.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.79 | |||||||||
8 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 584 | 32.46 | 1:09.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.58 | |||||||||
9 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 558 | 33.33 | 1:10.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.06 | |||||||||
10 | Peter Birk | 1996 | 548 | 32.97 | 1:10.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
11 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 544 | 33.33 | 1:10.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 540 | 33.05 | 1:11.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.70 | |||||||||
13 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 533 | 33.29 | 1:11.43 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:10.92 | |||||||||
14 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 532 | 33.31 | 1:11.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
15 | Jakob Juul | 2000 | 524 | 33.71 | 1:11.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
16 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 523 | 33.76 | 1:11.85 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.23 | |||||||||
17 | Marcus Brandborg | 1997 | 513 | 33.69 | 1:12.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.81 | |||||||||
18 | Andreas Hansen | 2000 | 511 | 33.83 | 1:12.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.57 | |||||||||
19 | Magnus V. Ancker | 2001 | 505 | 34.68 | 1:12.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.67 | |||||||||
20 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 499 | 34.03 | 1:13.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.28 | |||||||||
21 | Jakob Grene | 2001 | 493 | 33.80 | 1:13.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
22 | Emil Kragh | 2001 | 491 | 34.48 | 1:13.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
23 | Morten Due Nielsen | 1999 | 482 | 34.34 | 1:13.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
24 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 476 | 35.06 | 1:14.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
25 | Mads Sørensen | 2001 | 476 | 35.15 | 1:14.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
26 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 473 | 33.46 | 1:14.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odder Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
27 | Lawrence Langley | 2001 | 468 | 34.03 | 1:14.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
28 | Malthe Burgaard | 2000 | 450 | 35.57 | 1:15.56 | |||||
H2Odense | 1:17.74 | |||||||||
29 | Casper Krohn | 2001 | 448 | 34.69 | 1:15.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.73 | |||||||||
30 | Anders Eenberg | 2001 | 434 | 36.00 | 1:16.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
31 | Peter Hymøller | 2001 | 428 | 35.92 | 1:16.80 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.72 | |||||||||
32 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 426 | 36.11 | 1:16.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.78 | |||||||||
33 | Martin Harder Bruun | 1998 | 413 | 36.52 | 1:17.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.88 | |||||||||
34 | Carl M Gadegaard | 2001 | 407 | 36.09 | 1:18.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
35 | Martin Broch | 2001 | 405 | 36.09 | 1:18.27 | |||||
DeltaSwim | 1:17.85 | |||||||||
36 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 400 | 36.80 | 1:18.57 | |||||
Swim Team Midtjylland | 1:11.67 | |||||||||
36 | Anders Vestergaard | 2001 | 400 | 36.31 | 1:18.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
38 | Ehab Basha | 2000 | 393 | 37.14 | 1:19.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.26 | |||||||||
39 | Christian Hovmark | 2001 | 392 | 36.02 | 1:19.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
40 | Mathias Teuchler | 2000 | 387 | 37.07 | 1:19.43 | |||||
DeltaSwim | 1:15.76 | |||||||||
41 | Anders Rasmussen | 2001 | 377 | 37.01 | 1:20.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
42 | Andreas Hansen | 2001 | 372 | 36.56 | 1:20.49 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.48 | |||||||||
43 | Hugin Juliansson | 2000 | 366 | 37.37 | 1:20.91 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.87 | |||||||||
44 | Jonas Melchiorsen | 2001 | 351 | 38.27 | 1:22.09 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:19.42 | |||||||||
45 | Kasper Jørgensen | 2000 | 340 | 38.51 | 1:22.98 | |||||
Kolding SK | 1:17.61 | |||||||||
46 | Simon Andersen | 2000 | 303 | 40.40 | 1:26.23 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.84 | |||||||||
- | Lasse Jensen | 2000 | Akut syg | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.14 | |||||||||
- | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
- | Mads L. Werther | 2000 | DSQ | 2 flyben eft. start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:15 |