2020-04-04   17:46:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for A6 Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hansens Flødeis A6 Cup 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  13:43   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 maj 2017         
 
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1999 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.46 2016-05-21 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,90 - 20-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nathalie Lindborg  1991  Malmö Kappsimningsklubb    26.72        55.37   
Lærke Toft Ruby  1999  A6    28.22        58.54   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    29.26        1:00.16   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    28.54        1:00.23   
Vibe Toftte Jørgensen  1999  A6    30.16        1:02.29   
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub    30.38        1:03.72   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.94        1:04.66   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.14        1:05.59   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.46 2016-05-21 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,90 - 20-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6    26.65        55.53   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning    28.67        59.41   
Katja Korbo Petersson  2001  A6    28.69        59.42   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.00        59.67   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.87        59.69   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.89        1:00.14   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.63        1:00.26   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.49        1:00.90   
Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Svømmeklub    30.21        1:01.10   
10  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  A6    29.56        1:02.44   
11  Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    30.54        1:02.45   
12  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub    31.08        1:03.67   
13  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    30.45        1:04.01   
14  Helena Berg Wenk  2000  Roskilde Svømning    31.00        1:04.28   
15  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    30.91        1:04.37   
16  Natascha Laigaard  2002  Hillerød Svømmeklub    30.73        1:04.55   
17  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    31.05        1:04.64   
18  Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub    31.18        1:05.93   
19  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.68        1:06.37   
20  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.13        1:08.23   
21  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  Hillerød Svømmeklub    32.73        1:08.57   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.46 2016-05-21 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,90 - 20-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Dahl  2003  A6    31.27        1:04.96   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub    31.11        1:05.43   
Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub    31.98        1:06.69   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    31.78        1:07.22   
Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub    33.41        1:10.24   
Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    34.59        1:10.97   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub    35.15        1:13.85   
Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    36.82        1:16.61   
Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.60        1:18.29   
                     
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.46 2016-05-21 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,90 - 20-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.05        1:00.22   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    31.07        1:03.75   
Olivia Møller  2004  Haslev Svømmeklub    32.05        1:07.01   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub    32.55        1:07.52   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub    33.12        1:08.35   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    32.68        1:08.65   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.91        1:09.70   
Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning    33.05        1:09.72   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.60        1:11.20   
10  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    35.26        1:12.67   
11  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    35.10        1:13.03   
12  Sarah Waltenburg  2004  Frederikssund Svømmeklub    36.08        1:15.15   
13  Sille Møller  2004  Kalundborg SK    37.37        1:16.81   
14  Frederikke Meisner From  2004  Roskilde Svømning    36.36        1:18.32   
15  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    38.40        1:19.25   
16  Laura Bjerregaard Withen  2004  Frederiksværk Svømmeklub    37.89        1:19.83   
17  Freya Andreasen  2004  Haslev Svømmeklub    36.96        1:21.74   
18  Nanna Lauritsen  2004  Haslev Svømmeklub    39.93        1:26.29   
                     
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.46 2016-05-21 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,90 - 20-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isabella Larsen  2005  A6    33.09        1:08.53   
Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    33.38        1:09.43   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.02        1:10.12   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svømning    33.79        1:11.65   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.83        1:11.78   
Emily Schile Nilsson  2005  A6    36.20        1:14.76   
Sisse Berg Olesen  2005  Haslev Svømmeklub    35.13        1:15.59   
Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.99        1:16.03   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    37.24        1:19.25   
10  Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    38.34        1:19.42   
11  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.90        1:21.47   
12  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    40.69        1:26.24   
13  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksværk Svømmeklub    42.17        1:31.23   
14  Anine Munch Kofoed  2005  Frederiksværk Svømmeklub    45.22        1:37.10   
15  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.73        1:37.72   
16  Ursula Etwal-Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub    1:09.97        2:21.41   
Anna Carlberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 54.46 2016-05-21 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,90 - 20-12-2009 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  A6    31.97        1:06.84   
SIF Bramm  2006  A6    35.01        1:11.91   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    35.17        1:12.41   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.19        1:13.70   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.98        1:13.81   
Mille Frydendahl  2006  A6    35.83        1:15.04   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.90        1:15.92   
Lærke Stenholt Røpke  2006  A6    38.66        1:19.53   
Karoline Makne  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.85        1:19.92   
10  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.61        1:20.78   
11  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.09        1:21.25   
12  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.63        1:21.45   
13  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.94        1:21.60   
14  Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.13        1:22.58   
15  Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    38.97        1:23.51   
16  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub    39.57        1:23.57   
17  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.28        1:23.58   
18  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.04        1:24.81   
19  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.27        1:25.06   
20  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.65        1:25.80   
21  Tilde Schyth  2006  Roskilde Svømning    41.42        1:26.48   
22  Luna Damgaard  2006  A6    40.54        1:26.50   
23  Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub    41.33        1:26.84   
24  Isabella Westergaard  2006  Kalundborg SK    40.25        1:26.89   
25  Anna Merl Larsen  2006  A6    41.21        1:28.00   
26  K-Lee Hansen  2007  A6    43.22        1:29.72   
27  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    42.33        1:30.61   
28  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.03        1:30.86   
29  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    44.13        1:32.07   
30  Anna Dietrichsen  2006  A6    45.16        1:32.61   
31  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.49        1:32.63   
32  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub    45.50        1:33.10   
33  Naya Høi Greve  2007  A6    41.30        1:35.04   
34  Marcela F. Kristensen  2007  A6    43.07        1:35.19   
35  Sofia Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.76        1:37.68   
36  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning    46.76        1:39.89   
37  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    47.82        1:41.91   
38  Camille Hedvig Miolane  2007  A6    48.84        1:43.22   
39  Flora Rebecca Profeta  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.89        1:45.59   
40  Mira Capito  2007  A6    48.71        1:46.52   
41  Anne-Sofie Griger Bakbøl  2007  A6    50.30        1:47.12   
42  Silke Hansen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    52.92        1:48.21   
43  Mille Frydenlund Hansen  2008  A6    49.91        1:48.79   
44  Helena Lendal  2006  Frederiksværk Svømmeklub    51.54        1:53.29   
45  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub    52.24        1:53.41   
46  Viktoria Larsen  2007  A6    52.05        1:58.85   
47  Caroline Forster  2008  Frederikssund Svømmeklub    58.23        2:09.87   
48  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub    1:00.62        2:10.95   
49  Julie Nyrup Carelli  2007  A6    54.33        2:14.93   
50  Patricia Christensen  2007  Frederiksværk Svømmeklub    1:07.71        2:28.86   
Laura Pedersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Maja Lilja Lützhøft  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  13:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark