Resultat för UMESTÄNKET 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UMESTÄNKET 2017 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Umeå | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Umeå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 februari 2017 |
Gren 19, 25m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindgren | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 16.90 | ||||||
2 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 17.05 | ||||||
3 | Karoline Lundgren | 2001 | IKSU Simning | 17.39 | ||||||
4 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 17.56 | ||||||
5 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 18.56 | ||||||
6 | Linnea Sjöström | 2001 | Umeå Simsällskap | 18.80 | ||||||
7 | Elina Gullehag | 2002 | IKSU Simning | 19.19 | ||||||
8 | Nellie Karppinen | 2002 | IKSU Simning | 19.62 | ||||||
- | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sandra Nilsson | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 18.07 | ||||||
2 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 18.53 | ||||||
3 | Kajsa Söderlind | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 18.77 | ||||||
4 | Mia Suorsa | 2004 | Hörnefors Idrottsförening | 19.82 | ||||||
5 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 20.19 | ||||||
6 | Malin Nyberg | 2003 | Hörnefors Idrottsförening | 20.83 | ||||||
7 | Ester Söderlind | 2004 | Björna Idrottsförening | 21.08 | ||||||
8 | Emma Jakobsson | 2003 | Björna Idrottsförening | 22.03 | ||||||
9 | Elsa Hennig-Jakobsson | 2004 | Umeå Simsällskap | 22.21 | ||||||
10 | Anne Biret Somby | 2003 | Hörnefors Idrottsförening | 22.70 | ||||||
11 | Stephany Attia | 2003 | Hörnefors Idrottsförening | 22.74 | ||||||
12 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 23.42 | ||||||
13 | Ellen Johansson | 2004 | IKSU Simning | 24.41 | ||||||
14 | Tilda Johansson | 2004 | IKSU Simning | 25.01 | ||||||
15 | Jenny Ahlgren | 2004 | Hörnefors Idrottsförening | 27.44 | ||||||
16 | Emmy Berggren | 2004 | Burträsk Simpolare | 29.01 | ||||||
17 | Ida Andersson | 2003 | Björna Idrottsförening | 29.58 | ||||||
- | Agnes Landfors | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Sjöberg | 2004 | Björna Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Jonna Hellgren | 2004 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
- | Mathilda Zemgals | 2004 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 19.35 | ||||||
2 | Emilia Sponseller | 2005 | Umeå Simsällskap | 19.75 | ||||||
3 | Vilma Fagerström | 2005 | IKSU Simning | 19.86 | ||||||
4 | Nora Johansson Shelström | 2005 | IKSU Simning | 20.04 | ||||||
5 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 20.27 | ||||||
6 | Nellie Moström | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 21.24 | ||||||
7 | Tyra Wickman | 2006 | Umeå Simsällskap | 21.77 | ||||||
8 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 21.87 | ||||||
9 | Maija Andersson | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 22.10 | ||||||
10 | Tuva Lindvall | 2006 | Umeå Simsällskap | 22.81 | ||||||
11 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 23.32 | ||||||
12 | Stina Koskenniemi | 2006 | Umeå Simsällskap | 23.78 | ||||||
13 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 24.10 | ||||||
14 | Emma Schelin | 2005 | Höga Kustens Simsällskap | 24.54 | ||||||
15 | Alma Persson | 2006 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.81 | ||||||
16 | Lovisa Brygt | 2006 | Höga Kustens Simsällskap | 25.04 | ||||||
17 | Wilma Andersson | 2005 | Umeå Simsällskap | 25.45 | ||||||
18 | Klara Lundström | 2005 | Umeå Simsällskap | 25.64 | ||||||
19 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.64 | ||||||
20 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.26 | ||||||
21 | Elsa Åström | 2006 | Umeå Simsällskap | 28.71 | ||||||
22 | Saga Lindqvist | 2005 | Umeå Simsällskap | 29.10 | ||||||
23 | Fanny Berggren | 2006 | Burträsk Simpolare | 29.84 | ||||||
- | Alma Bäckström | 2006 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
- | Ida Martinell | 2005 | Björna Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Hällman | 2007 | IKSU Simning | 20.85 | ||||||
2 | Freja Engström | 2007 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 23.66 | ||||||
3 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 24.04 | ||||||
4 | Susanna Wahlqvist | 2007 | Umeå Simsällskap | 26.66 | ||||||
5 | Alva Löfgren | 2008 | Umeå Simsällskap | 28.30 | ||||||
6 | Emelie Wiberg | 2008 | Umeå Simsällskap | 29.46 | ||||||
7 | Minea Luthman | 2008 | Umeå Simsällskap | 33.97 | ||||||
- | Emma Lindström | 2008 | IKSU Simning | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 februari 2017 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |