2019-10-15   08:57:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för S 71-Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2017         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Persson  2006    182  41.68        1:26.28   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:24.54                 
                     
Emil Hjalmarsson  2006    119  47.89        1:39.30   
  Simklubben Ran                   
                     
Ludvig Rohlin  2006    110  48.40        1:41.88   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:47.72                 
                     
Tim Andersson  2006    110  49.35        1:41.93   
  S71                   
                     
Jonathan Olofsson  2006    109  50.60        1:42.38   
  Simklubben Sydsim  1:36.50                 
                     
Elias Ljung  2007    79  1:53.74        1:53.74   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Hachem  2005    175  42.85        1:27.38   
  Simklubben Ran  1:30.38                 
                     
Yaser Sultan  2005    166  43.43        1:29.00   
  Simklubben Ran  1:42.09                 
                     
Hannes Palmgren  2005    164  44.50        1:29.35   
  Simklubben Sydsim  1:31.93                 
                     
Wille Palm  2005    155  43.36        1:30.95   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Kim Larsson  2005    151  45.55        1:31.83   
  Simklubben Ran  1:40.60                 
                     
Erik Komstedt  2005    144  45.24        1:33.21   
  Simklubben Sydsim  1:34.20                 
                     
Felix Ferm  2005    123  47.66        1:38.29   
  Helsingborgs Simsällskap  1:57.15                 
                     
Oscar Stråth  2005    99  50.82        1:45.40   
  Simklubben Ran                   
                     
Filip Ljung  2005    67  57.03        2:00.25   
  Höganäs Simsällskap  2:10.21                 
                     
10  Charlie Arnell  2005    64  1:00.96        2:02.01   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
Ville Merlöv  2005              DSQ   
  Helsingborgs Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aidan Moore  2004    268  37.89        1:15.86   
  Eidsvoll Svømmeklubb  1:23.00                 
                     
Noah Malmgren  2004    264  37.47        1:16.20   
  S71  1:15.23                 
                     
Anthon Huasson  2004    241  37.92        1:18.51   
  Hörby Simklubb  1:18.94                 
                     
Jonathan Fröjd  2004    232  39.22        1:19.55   
  Simklubben Sydsim  1:19.93                 
                     
Chengyue Li  2004    167  41.12        1:28.74   
  Simklubben Ran  1:31.64                 
                     
Vincent Grahn  2004    144  44.36        1:33.23   
  Höganäs Simsällskap  1:34.19                 
                     
Ville Nordqvist  2004    122  48.98        1:38.49   
  S71  1:38.86                 
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Haakon Handegaard  2003    250  38.80        1:17.62   
  Eidsvoll Svømmeklubb  1:21.00                 
                     
Oskar Lövberg  2003    177  41.85        1:26.99   
  Simklubben Sydsim  1:29.49                 
                     
Edward Gudmundsson  2003              DSQ   
  Höganäs Simsällskap  1:31.99                 
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Dennie Halilovic  2002    330  34.70        1:10.77   
  Simklubben Sydsim  1:07.19                 
                     
Jonathan Seanderdahl  2002    283  35.42        1:14.43   
  Simklubben Sydsim  1:13.04                 
                     
Jesper Franzén  2002    221  38.90        1:20.84   
  Simklubben Sydsim  1:19.54                 
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alexander Trudov  1999    490  30.44        1:02.05   
  S71  1:01.47                 
                     
Philip Chen  2000    475  30.11        1:02.66   
  S71  1:01.37                 
                     
Philip Rantzow  1999    385  32.06        1:07.20   
  Tyringe Simsällskap  1:08.97                 
                     
Eddie Halilovic  1999    301  35.04        1:12.99   
  Simklubben Sydsim  1:11.12                 
                     
Julian Kasapov Alexis  1999    289  35.95        1:13.95   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Herman Nilssen  2001    273  36.83        1:15.32   
  Eidsvoll Svømmeklubb  1:14.41                 
                     
Peter Tufte  2001    204  40.32        1:23.02   
  Eidsvoll Svømmeklubb  1:26.03                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner