2020-01-26   12:27:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    553  31.67  1:06.79  1:41.95    2:14.92   
  Holbæk Svømme Klub  2:16.82                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    537  32.34  1:07.96  1:42.68    2:16.28   
  Lyngby Svømmeklub  2:17.76                 
                     
Louise Dahl  2003    509  33.00  1:08.91  1:44.53    2:18.73   
  A6  2:19.47                 
                     
Mathilde Nielsen  2003    508  32.71  1:07.93  1:43.90    2:18.75   
  Holbæk Svømme Klub  2:20.36                 
                     
Silke Larsen  2003    474  33.90  1:10.15  1:46.57    2:22.03   
  Roskilde Svømning  2:28.14                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    457  32.29  1:09.20  1:46.98    2:23.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:25.00                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003    454  32.71  1:09.73  1:47.16    2:24.13   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.31                 
                     
Maria Hagen  2003    436  34.24  1:11.51  1:48.92    2:26.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.29                 
                     
Ella Stenholt  2003    415  34.19  1:12.91  1:51.98    2:28.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.16                 
                     
10  Cathrine Toftelund Larsen  2003    409  34.21  1:11.67  1:50.40    2:29.20   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.22                 
                     
11  Mie Mørkedal  2003    400  35.46  1:13.86  1:52.35    2:30.30   
  Holbæk Svømme Klub  2:28.28                 
                     
12  Annika Egenhardt  2003    387  35.14  1:13.72  1:52.71    2:31.91   
  Vest-Brøndby  2:31.54                 
                     
13  Julie Wolter  2003    375  36.23  1:15.56  1:55.07    2:33.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:27.93                 
                     
14  Annika Lundin Brockdorff  2003    366  34.05  1:13.68  1:55.03    2:34.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.69                 
                     
15  Matilda Colley  2003    356  36.29  1:15.67  1:56.62    2:36.20   
  A6  2:37.36                 
                     
16  Celina Mehr  2003    305  36.93  1:19.96  2:02.71    2:44.42   
  Roskilde Svømning  2:47.31                 
                     
Lea Andersen  2003              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  2:32.17                 
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura L. Hørning  2004    504  32.60  1:07.96  1:43.84    2:19.20   
  Glostrup Svømmeklub  2:23.94                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    500  32.40  1:07.57  1:43.62    2:19.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:19.48                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    452  33.75  1:10.22  1:48.14    2:24.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:22.36                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    438  34.03  1:11.84  1:49.79    2:25.83   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:32.36                 
                     
Julie Danfred Jørgensen  2004    432  34.84  1:13.47  1:50.90    2:26.47   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.43                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    426  33.83  1:12.14  1:50.51    2:27.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.20                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    415  34.28  1:12.27  1:51.15    2:28.41   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.44                 
                     
Emma Ekman  2004    390  35.67  1:14.94  1:53.50    2:31.53   
  A6  2:33.69                 
                     
Astrid Høffer  2004    382  35.51  1:14.42  1:54.10    2:32.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:33.56                 
                     
10  Freja Møller  2004    355  36.06  1:15.83  1:56.81    2:36.41   
  A6  2:37.51                 
                     
11  Emily Maack  2004    350  35.79  1:16.52  1:57.71    2:37.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.99                 
                     
12  Nomi I. K. Schau  2004    302  37.84  1:21.05  2:04.73    2:45.05   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:50.38                 
                     
13  Simone Hoppe  2004    290  37.72  1:20.18  2:04.20    2:47.23   
  Holbæk Svømme Klub  2:51.72                 
                     
14  Maja Buck  2004    285  38.69  1:22.72  2:06.34    2:48.15   
  Holbæk Svømme Klub  2:49.68                 
                     
15  Marie Juul-Olsen  2004    215  43.26  1:30.68  2:19.69    3:04.76   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
16  Isabella Ravn Jensen  2004    208  41.38  1:29.20  2:19.56    3:06.72   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Lise Elton Jokumsen  2004    167  45.45  1:38.99  2:33.62    3:21.07   
  Hillerød Svømmeklub  3:40.01                 
                     
Fiona Andrea Have  2004              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.95                 
                     
Frederikke Elster  2004              DNS   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lucca Andreasen  2004              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  A6                   
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005    438  33.15  1:09.68  1:47.50    2:25.78   
  A6  2:37.33                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    377  35.38  1:14.75  1:54.57    2:33.27   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:33.43                 
                     
Silja Brage  2005    361  37.31  1:17.79  1:57.96    2:35.49   
  A6  2:45.08                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    360  1:17.61  1:58.34  2:35.65    2:35.65   
  Roskilde Svømning  2:47.78                 
                     
Isabella Larsen  2005    357  36.50  1:17.16  1:57.73    2:36.13   
  A6  2:42.26                 
                     
Annika Køhn  2005    354  35.90  1:16.01  1:56.94    2:36.54   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:40.80                 
                     
Luna Christensen  2005    344  37.85  1:19.08  1:59.71    2:38.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.32                 
                     
Asta Palmund  2005    332  36.11  1:17.59  2:00.11    2:39.98   
  Roskilde Svømning  2:38.67                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    316  37.43  1:19.13  2:01.78    2:42.52   
  Greve Svømmeklub  2:43.94                 
                     
10  Mille Hansen  2005    295  37.50  1:20.30  2:04.19    2:46.24   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:49.00                 
                     
11  Asta Højberg  2005    269  39.91  1:23.83  2:08.77    2:51.52   
  Lyngby Svømmeklub  2:56.30                 
                     
12  Helena Fogh Kronborg  2005    258  39.82  1:24.64  2:09.68    2:53.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:50.99                 
                     
13  Frida Høj Andersen  2005    248  41.55  1:27.98  2:13.67    2:56.22   
  Ishøj Svømme Klub  2:53.03                 
                     
14  Silje Lyse Legaard  2006    222  42.20  1:30.31  2:17.58    3:02.79   
  Hillerød Svømmeklub  3:13.88                 
                     
15  Lærke Marie Clausen  2005    214  42.92  1:30.53  2:20.11    3:05.20   
  Greve Svømmeklub  3:07.03                 
                     
16  Alberte Crone Larsen  2006    204  43.40  1:30.34  2:21.59    3:07.97   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
Alma Olivarius  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.63                 
                     
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:59.49                 
                     
Liva Josephine Lang  2006              DNF   
  Greve Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark