2020-01-25   08:54:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  12 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    521  27.88        1:00.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.35                 
                     
Rasmus Hatting Petersen  2002    383  31.03        1:06.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.22                 
                     
Oskar Skov Grell  2002    379  31.44        1:06.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:08.03                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    377  31.63        1:07.03   
  Vest-Brøndby  1:08.27                 
                     
Oliver Breuner  2002    364  31.71        1:07.80   
  Roskilde Svømning  1:14.45                 
                     
Kevin Liang  2002    358  31.67        1:08.16   
  Ishøj Svømme Klub  1:09.61                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    355  31.95        1:08.40   
  Vest-Brøndby  1:07.60                 
                     
Frederik Pedersen  2002    338  32.37        1:09.49   
  Holbæk Svømme Klub  1:17.82                 
                     
Affou Adlouni  2002    315  32.79        1:11.18   
  Roskilde Svømning  1:12.22                 
                     
10  Mark Brandt  2002    305  33.49        1:11.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.74                 
                     
11  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    305  33.44        1:11.94   
  Roskilde Svømning  1:12.56                 
                     
12  Alexander E. Pedersen  2002    273  33.70        1:14.61   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.36                 
                     
13  Martin Jacobsen  2002    240  33.43        1:17.94   
  Vest-Brøndby  1:11.54                 
                     
14  Mikkel Hemmingsen  2002    223  35.24        1:19.79   
  Vest-Brøndby  1:30.01                 
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    433  29.50        1:04.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:05.65                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    365  31.07        1:07.75   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:13.32                 
                     
Peter Vinge-Maigaard  2003    312  32.75        1:11.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.56                 
                     
Oliver Brixner  2003    268  34.22        1:15.07   
  Holbæk Svømme Klub  1:16.83                 
                     
Esben Brasch Jensen  2003    264  34.74        1:15.50   
  Greve Svømmeklub  1:14.86                 
                     
Simon Rytter Eliasen  2003    147  41.16        1:31.66   
  Holbæk Svømme Klub  1:21.31                 
                     
 
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Søby  2004    273  32.88        1:14.61   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:21.54                 
                     
Oscar Isberg  2004    272  34.92        1:14.72   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:17.85                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    188  37.34        1:24.50   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
William Leth  2004    167  43.69        1:27.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:33.19                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    166  40.32        1:28.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:33.75                 
                     
Thorbjørn Bjerrum  2004    157  39.89        1:29.71   
  Vest-Brøndby  1:30.69                 
                     
William Breuner  2005    150  43.99        1:31.16   
  Roskilde Svømning  1:35.08                 
                     
Emil Isaksen  2005    143  44.70        1:32.55   
  Roskilde Svømning  1:34.35                 
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004    132  39.45        1:35.05   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
10  Cilas Madsen  2005    122  43.49        1:37.49   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
11  Jonathan Nyegaard  2007    112  45.77        1:40.30   
  Roskilde Svømning  1:37.61                 
                     
12  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    104  47.47        1:42.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.26                 
                     
13  Balder H. Mikkelsen  2007    82  52.38        1:51.18   
  Frederikssund Svømmeklub  2:19.29                 
                     
Lucas Nielsen  2004              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub  1:23.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  12 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark