2020-01-26   13:27:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  12 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    571  35.93  1:17.90  2:00.33    2:42.17   
  Holbæk Svømme Klub  2:42.72                 
                     
Julie Wolter  2003    391  41.54  1:28.73  2:16.48    3:04.00   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:10.42                 
                     
Annika Egenhardt  2003    337  42.93  1:31.89  2:22.67    3:13.35   
  Vest-Brøndby  3:14.16                 
                     
Lea Andersen  2003              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  3:12.44                 
                     
 
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004    479  38.43  1:22.39  2:06.94    2:51.91   
  Vest-Brøndby  2:56.40                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    410  41.38  1:27.89  2:15.93    3:01.05   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:08.48                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    407  40.19  1:25.77  2:13.88    3:01.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:01.18                 
                     
Laura L. Hørning  2004    394  40.54  1:26.56  2:14.41    3:03.56   
  Glostrup Svømmeklub  2:59.00                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    331  43.04  1:32.77  2:24.11    3:14.42   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Ida Mørk  2004    317  44.86  1:35.73  2:27.61    3:17.31   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:20.78                 
                     
Maja Buck  2004    301  45.73  1:37.35  2:30.39    3:20.79   
  Holbæk Svømme Klub  3:25.94                 
                     
 
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luna Christensen  2005    400  41.47  1:28.05  2:15.68    3:02.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:19.24                 
                     
Josefine Staudt  2005    368  45.11  1:33.18  2:21.67    3:07.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:12.35                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    317  45.82  1:36.49  2:27.69    3:17.25   
  Roskilde Svømning  3:17.19                 
                     
Mille Hansen  2005    298  44.45  1:36.57  2:29.16    3:21.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:28.04                 
                     
Frida Høj Andersen  2005    293  46.80  1:39.29  2:31.72    3:22.38   
  Ishøj Svømme Klub  3:34.25                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    244  48.58  1:44.87  2:40.62    3:35.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:04.19                 
                     
Alma Gotfredsen  2005    197  52.95  1:51.23  2:51.31    3:51.18   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Emma Mølholm  2005    153  56.71  2:01.62  3:07.76    4:11.55   
  Hillerød Svømmeklub  4:08.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  12 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark