2019-10-15   08:18:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 1. afsnit

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    573  32.73  1:13.06  1:52.80    2:26.69   
  Holbæk Svømme Klub  2:31.05                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    504  35.36  1:13.98  1:58.78    2:33.10   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.57                 
                     
Esther Else Grubert  2003    498  32.94  1:12.37  1:58.76    2:33.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.71                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    471  33.52  1:13.49  2:02.44    2:36.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.23                 
                     
Maria Hagen  2003    454  33.75  1:14.94  2:02.76    2:38.47   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.59                 
                     
Amalie Schou  2003    449  35.35  1:17.40  2:02.93    2:39.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.12                 
                     
Christine Henriksen  2003    442  34.66  1:15.25  2:00.94    2:39.95   
  A6  2:43.60                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    438  33.43  1:13.64  2:04.05    2:40.38   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.56                 
                     
Silke Larsen  2003    424  36.92  1:20.90  2:05.20    2:42.19   
  Roskilde Svømning  2:46.03                 
                     
10  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    419  35.30  1:14.26  2:05.32    2:42.76   
  Ishøj Svømme Klub  2:42.99                 
                     
11  Anna Myhre Rottensten  2003    416  36.24  1:20.50  2:07.03    2:43.24   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.86                 
                     
12  Louise Dahl  2003    408  35.17  1:19.42  2:08.23    2:44.24   
  A6  2:49.50                 
                     
13  Sofie Bak  2003    398  37.04  1:21.24  2:05.20    2:45.59   
  Hvidovre Svømme Klub  2:45.65                 
                     
14  Annika Lundin Brockdorff  2003    390  33.33  1:15.49  2:07.52    2:46.67   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.56                 
                     
15  Camille Hvid Ravnholt  2003    377  34.44  1:16.47  2:10.43    2:48.57   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
16  Julie Wolter  2003    377  35.69  1:21.02  2:09.40    2:48.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:47.90                 
                     
17  Mie Mørkedal  2003    366  37.69  1:22.45  2:11.63    2:50.28   
  Holbæk Svømme Klub  2:52.95                 
                     
18  Lea Andersen  2003    344  41.27  1:24.19  2:14.90    2:53.80   
  Holbæk Svømme Klub  2:54.60                 
                     
19  Annika Egenhardt  2003    342  37.56  1:21.19  2:13.57    2:54.18   
  Vest-Brøndby  3:05.30                 
                     
20  Matilda Colley  2003    329  37.88  1:23.61  2:16.03    2:56.46   
  A6  3:00.50                 
                     
21  Celina Mehr  2003    296  39.65  1:28.41  2:21.96    3:02.83   
  Roskilde Svømning  3:22.88                 
                     
Ella Stenholt  2003              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Lyngby Svømmeklub  2:34.05                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003              DSQ  Flyben v120m SW 7.5 
  Hvidovre Svømme Klub  2:52.09                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004    462  35.82  1:15.80  2:00.91    2:37.52   
  Vest-Brøndby  2:39.34                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    454  34.92  1:16.16  2:01.23    2:38.49   
  A6  2:42.53                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    452  34.73  1:14.49  2:02.43    2:38.77   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:37.85                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    445  34.05  1:16.40  2:03.78    2:39.51   
  Hvidovre Svømme Klub  2:40.43                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    407  36.33  1:21.92  2:07.75    2:44.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:52.05                 
                     
Josefine Arbo Sørensen  2004    405  34.28  1:17.83  2:06.53    2:44.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:46.11                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    404  34.20  1:18.04  2:07.51    2:44.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.96                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    397  35.48  1:18.54  2:08.95    2:45.68   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.09                 
                     
Mathilde Mathiesen  2004    396  36.10  1:19.53  2:08.08    2:45.85   
  Albertslund IF  2:53.09                 
                     
10  Freja Møller  2004    394  37.21  1:21.60  2:07.39    2:46.12   
  A6  2:54.01                 
                     
11  Julie Danfred Jørgensen  2004    383  36.88  1:20.45  2:10.33    2:47.71   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.34                 
                     
12  Nicoline H. Baadsgaard  2004    382  34.05  1:17.92  2:05.49    2:47.84   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:49.34                 
                     
13  Emma Ekman  2004    378  38.11  1:21.17  2:08.95    2:48.49   
  A6  2:52.92                 
                     
14  Emily Maack  2004    340  42.12  1:25.97  2:15.20    2:54.46   
  Lyngby Svømmeklub  3:06.19                 
                     
15  Amalie Brammer Kærgaard  2004    338  37.61  1:24.17  2:15.00    2:54.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:02.51                 
                     
16  Fiona Andrea Have  2004    337  36.51  1:23.97  2:17.03    2:54.95   
  Lyngby Svømmeklub  3:11.24                 
                     
17  Astrid Høffer  2004    331  39.09  1:23.76  2:16.72    2:56.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:56.84                 
                     
18  Clara Schmedes  2004    326  38.54  1:22.07  2:16.63    2:57.02   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:00.09                 
                     
19  Julie Dahl  2004    309  37.86  1:24.81  2:17.31    3:00.14   
  Glostrup Svømmeklub  3:02.16                 
                     
20  Emilie Pyndt Hansen  2004    309  38.62  1:22.37  2:19.65    3:00.17   
  Frederikssund Svømmeklub  3:31.47                 
                     
21  Laura Thomadsen  2004    297  40.13  1:26.98  2:20.75    3:02.51   
  Glostrup Svømmeklub  3:07.31                 
                     
21  Lykke Gøtterup Jensen  2004    297  39.71  1:27.25  2:19.77    3:02.51   
  Vest-Brøndby  2:59.81                 
                     
23  Maja Buck  2004    291  42.34  1:29.53  2:23.02    3:03.89   
  Holbæk Svømme Klub  3:05.64                 
                     
24  Lucca Andreasen  2004    258  44.64  1:34.17  2:26.39    3:11.21   
  A6                   
                     
25  Isabella Ravn Jensen  2004    258  43.69  1:35.88  2:25.40    3:11.30   
  Lyngby Svømmeklub  3:13.85                 
                     
26  Mathilde Svendsen  2004    252  39.01  1:30.62  2:27.44    3:12.70   
  Greve Svømmeklub  3:10.55                 
                     
27  Simone Hoppe  2004    242  47.06  1:34.82  2:32.05    3:15.51   
  Holbæk Svømme Klub  3:20.04                 
                     
28  Marie Juul-Olsen  2004    234  47.48  1:40.08  2:31.19    3:17.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
29  Frederikke Meisner From  2004    231  46.27  1:38.80  2:35.21    3:18.44   
  Roskilde Svømning  3:35.01                 
                     
30  Frederikke Elster  2004    230  40.97  1:35.19  2:33.36    3:18.84   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
31  Laura Sonne Steen  2004    221  45.67  1:38.43  2:37.57    3:21.27   
  Hvidovre Svømme Klub  3:39.31                 
                     
Isabel Lillebæk  2004              DNS   
  A6  2:58.39                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Marie Lange  2005    408  33.55  1:14.50  2:04.22    2:44.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.37                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    391  36.91  1:17.24  2:06.47    2:46.63   
  A6  3:07.22                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    359  36.20  1:18.86  2:12.47    2:51.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:02.02                 
                     
Silja Brage  2005    357  39.36  1:26.41  2:13.84    2:51.67   
  A6  3:02.30                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    340  35.98  1:20.86  2:11.33    2:54.53   
  Greve Svømmeklub  2:56.11                 
                     
Isabella Larsen  2005    320  36.98  1:23.17  2:16.28    2:58.03   
  A6  3:10.28                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    314  39.30  1:24.89  2:18.67    2:59.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.97                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    314  37.51  1:22.86  2:16.77    2:59.24   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:00.38                 
                     
Annika Køhn  2005    306  41.65  1:29.04  2:21.55    3:00.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:11.70                 
                     
10  Amalie Jensen  2005    295  39.30  1:25.13  2:23.51    3:02.97   
  Hvidovre Svømme Klub  3:23.35                 
                     
11  Anna Mundt Karup  2005    285  41.25  1:30.02  2:23.50    3:05.01   
  Holbæk Svømme Klub  3:13.48                 
                     
12  Alma Olivarius  2005    280  42.69  1:28.71  2:22.27    3:06.11   
  Lyngby Svømmeklub  3:10.82                 
                     
13  Frida Høj Andersen  2005    274  45.09  1:31.64  2:24.87    3:07.44   
  Ishøj Svømme Klub  3:13.27                 
                     
14  Lærke Dann-Nielsen  2005    268  43.26  1:29.62  2:26.19    3:08.78   
  Hvidovre Svømme Klub  3:09.13                 
                     
15  Mikkeline Timmerman  2005    264  38.77  1:31.11  2:26.83    3:09.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Ella Gohr Metz  2005    264  44.64  1:32.75  2:26.94    3:09.94   
  Vest-Brøndby  3:18.03                 
                     
17  Asta Højberg  2005    260  47.66  1:33.12  2:27.96    3:10.79   
  Lyngby Svømmeklub  3:14.45                 
                     
18  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    226  45.12  1:37.32  2:34.60    3:19.83   
  Hvidovre Svømme Klub  3:28.03                 
                     
19  Alma Gotfredsen  2005    225  39.32  1:31.42  2:32.97    3:20.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:29.94                 
                     
19  Emma Hou Theilade Klausen  2005    225  44.33  1:33.62  2:38.03    3:20.11   
  Greve Svømmeklub  3:29.73                 
                     
21  Elisabeth Augusta Englev  2006    221  44.04  1:36.88  2:35.80    3:21.26   
  Greve Svømmeklub  3:27.78                 
                     
22  Helena Fogh Kronborg  2005    219  45.22  1:37.87  2:37.71    3:21.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:26.90                 
                     
23  Alberte Crone Larsen  2006    198  48.31  1:41.71  2:40.71    3:28.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
24  Frida Caroline Knudsen  2007    191  47.27  1:40.56  2:42.35    3:31.44   
  Greve Svømmeklub                   
                     
25  Lærke Marie Clausen  2005    191  48.39  1:45.70  2:45.29    3:31.53   
  Greve Svømmeklub  3:47.62                 
                     
26  Nana Andersen  2006    176  50.20  1:44.37  2:49.19    3:37.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
27  Silje Lyse Legaard  2006    172  50.06  1:46.79  2:51.32    3:38.78   
  Hillerød Svømmeklub  3:38.68                 
                     
28  Emilie Enevoldsen  2006    149  54.09  1:49.65  2:58.25    3:49.75   
  Roskilde Svømning                   
                     
29  Sophie Amalie Rasmussen  2006    148  53.17  1:50.51  2:59.69    3:50.29   
  Greve Svømmeklub                   
                     
30  Ellen Prescott  2005    138  48.05  1:50.48  2:57.13    3:55.71   
  Hillerød Svømmeklub  3:54.03                 
                     
31  Alma Høj Andersen  2007    129  56.56  1:56.45  3:08.75    4:00.77   
  Ishøj Svømme Klub  3:46.43                 
                     
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  3:22.25                 
                     
Amalie Henriksen  2005              DSQ  ESB v25m SW.8.4 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006              DSQ  Ej rygl v100m SW 6.6 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:08.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark