Tulokset Viking Line -uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:05 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 1, 100m vu Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karine Gagnon | 1985 | 480 | 31.98 | 1:06.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.60 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 460 | 32.58 | 1:07.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.64 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 10:05 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:06 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 2, 100m vu Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topi Könkö | 1992 | 514 | 27.73 | 58.53 | |||||
Salon Uimarit | 58.02 | |||||||||
2 | Oskari Alanen | 1990 | 406 | 29.94 | 1:03.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.71 | |||||||||
3 | Tatu Kantonen | 1984 | 156 | 41.58 | 1:26.98 | |||||
Raision Urheilijat | 1:19.81 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 10:06 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 415 | 1:16.10 | 2:38.92 | 4:01.01 | 5:19.38 | |||
Cetus Espoo | 5:17.68 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 414 | 1:14.00 | 2:36.75 | 3:59.47 | 5:19.75 | |||
Cetus Espoo | 5:14.66 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 401 | 1:18.36 | 2:42.23 | 4:05.43 | 5:23.12 | |||
Cetus Espoo | 5:27.35 | |||||||||
4 | Roosa Tuomainen | 2005 | 384 | 1:17.36 | 2:41.57 | 4:06.58 | 5:27.67 | |||
Salon Uimarit | 5:39.37 | |||||||||
5 | Louna Kasvio | 2006 | 368 | 1:18.56 | 2:44.42 | 4:10.19 | 5:32.52 | |||
Cetus Espoo | 5:30.48 | |||||||||
6 | Kerttu Taponen | 2005 | 367 | 1:21.81 | 2:48.28 | 4:12.22 | 5:32.64 | |||
Aurajoen Uinti | 5:59.16 | |||||||||
7 | Kukka Kangas | 2005 | 362 | 1:20.21 | 2:48.24 | 4:15.07 | 5:34.26 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:47.72 | |||||||||
8 | Inka Vahtola | 2005 | 354 | 1:20.51 | 2:47.27 | 4:13.08 | 5:36.65 | |||
Cetus Espoo | 5:33.11 | |||||||||
9 | Ella Suominen | 2005 | 349 | 1:21.77 | 2:48.97 | 4:16.01 | 5:38.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:41.54 | |||||||||
10 | Wilma Sundt | 2006 | 342 | 1:21.54 | 2:49.39 | 4:16.69 | 5:40.68 | |||
Cetus Espoo | 6:03.12 | |||||||||
11 | Fiona Laakso | 2005 | 333 | 1:19.39 | 2:49.22 | 4:18.61 | 5:43.71 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:47.40 | |||||||||
12 | Siri Kaskeala | 2005 | 333 | 1:21.55 | 2:51.56 | 4:20.34 | 5:43.72 | |||
Cetus Espoo | 5:52.41 | |||||||||
13 | Milla Karttunen | 2005 | 324 | 1:22.36 | 2:52.25 | 4:21.12 | 5:46.75 | |||
Raision Urheilijat | 5:44.13 | |||||||||
14 | Nelli Rauhanen | 2005 | 322 | 1:19.04 | 2:49.55 | 4:21.22 | 5:47.49 | |||
Raision Urheilijat | 5:56.67 | |||||||||
15 | Maura Bergström | 2005 | 314 | 1:23.38 | 2:52.87 | 4:23.54 | 5:50.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:47.14 | |||||||||
16 | Sofia Rinne | 2005 | 309 | 1:23.21 | 2:53.40 | 4:24.96 | 5:52.34 | |||
Cetus Espoo | 6:02.71 | |||||||||
17 | Celina Siggberg | 2005 | 306 | 1:20.83 | 2:52.38 | 4:24.50 | 5:53.40 | |||
Cetus Espoo | 5:40.72 | |||||||||
18 | Elsa Vira | 2006 | 305 | 1:24.18 | 2:56.19 | 4:27.24 | 5:53.88 | |||
Aurajoen Uinti | 6:24.03 | |||||||||
19 | Julianna Kurkela | 2005 | 290 | 1:25.15 | 2:57.27 | 4:30.26 | 5:59.92 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:04.58 | |||||||||
20 | Säde Ryynänen | 2005 | 289 | 1:25.65 | 2:57.39 | 4:29.84 | 6:00.24 | |||
Cetus Espoo | 6:09.95 | |||||||||
21 | Minttu Kiili | 2005 | 288 | 1:20.41 | 2:51.82 | 4:26.38 | 6:00.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:56.70 | |||||||||
22 | Kukka Peill | 2005 | 287 | 1:25.99 | 2:58.66 | 4:31.60 | 6:01.32 | |||
Cetus Espoo | 6:01.27 | |||||||||
23 | Jasmin Savonen | 2005 | 275 | 1:27.84 | 3:01.10 | 4:34.56 | 6:06.23 | |||
Cetus Espoo | 6:07.12 | |||||||||
24 | Elina Ruha | 2005 | 273 | 1:28.68 | 3:04.04 | 4:37.85 | 6:07.28 | |||
Cetus Espoo | 6:21.62 | |||||||||
25 | Rina Rantanen | 2005 | 257 | 1:27.87 | 3:05.42 | 4:42.69 | 6:14.62 | |||
Cetus Espoo | 6:17.12 | |||||||||
26 | Laura Turunen | 2005 | 253 | 1:28.21 | 3:05.23 | 4:43.46 | 6:16.76 | |||
Cetus Espoo | 6:44.12 | |||||||||
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 608 | 1:07.65 | 2:19.17 | 3:31.18 | 4:41.22 | |||
Raision Urheilijat | 4:44.21 | |||||||||
2 | Venla Salminen | 2002 | 552 | 1:09.36 | 2:23.32 | 3:37.74 | 4:50.49 | |||
Cetus Espoo | 4:51.83 | |||||||||
3 | Irene Mäkilä | 2004 | 531 | 1:10.53 | 2:25.98 | 3:40.94 | 4:54.24 | |||
Raision Urheilijat | 4:51.72 | |||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 519 | 1:10.44 | 2:26.28 | 3:42.20 | 4:56.52 | |||
Aurajoen Uinti | 4:58.73 | |||||||||
5 | Lydia Rintanen | 2002 | 509 | 1:12.12 | 2:28.92 | 3:43.93 | 4:58.49 | |||
Aurajoen Uinti | 4:52.09 | |||||||||
6 | Anni Savolainen | 2002 | 507 | 1:13.31 | 2:29.85 | 3:45.24 | 4:58.81 | |||
Cetus Espoo | 4:54.88 | |||||||||
7 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 507 | 1:10.71 | 2:27.18 | 3:44.71 | 4:58.83 | |||
Aurajoen Uinti | 4:58.34 | |||||||||
8 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 506 | 1:14.74 | 2:30.26 | 3:45.45 | 4:58.94 | |||
Raision Urheilijat | 4:58.57 | |||||||||
9 | Helmi Heinonen | 2002 | 468 | 1:13.73 | 2:32.27 | 3:50.08 | 5:06.91 | |||
Raision Urheilijat | 4:51.73 | |||||||||
10 | Daniela Degenhardt | 2003 | 457 | 1:13.18 | 2:32.83 | 3:53.29 | 5:09.31 | |||
Aurajoen Uinti | 5:12.71 | |||||||||
11 | Helmi Viitasalo | 2002 | 456 | 1:12.48 | 2:31.59 | 3:51.47 | 5:09.62 | |||
Rauman Uimaseura | 5:12.21 | |||||||||
12 | Roosa Aho | 2003 | 452 | 1:13.10 | 2:32.12 | 3:51.25 | 5:10.58 | |||
Raision Urheilijat | 4:53.52 | |||||||||
13 | Olivia Koski | 2002 | 440 | 1:13.45 | 2:32.40 | 3:53.68 | 5:13.38 | |||
Aurajoen Uinti | 5:16.47 | |||||||||
14 | Riikka Niskala | 2004 | 429 | 1:14.02 | 2:35.96 | 3:57.16 | 5:16.05 | |||
Raision Urheilijat | 5:29.65 | |||||||||
15 | Iris Hanski | 2003 | 428 | 1:11.97 | 2:33.18 | 3:55.61 | 5:16.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:07.00 | |||||||||
16 | Hilda Helo | 2003 | 424 | 1:16.13 | 2:37.97 | 4:01.34 | 5:17.12 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:20.97 | |||||||||
17 | Viivi Sorri | 2003 | 401 | 1:14.84 | 2:38.35 | 4:02.80 | 5:23.06 | |||
Gladius Kirkkonummi | 5:14.96 | |||||||||
18 | Ida Maliranta | 2004 | 376 | 1:17.14 | 2:42.46 | 4:08.49 | 5:30.15 | |||
Raision Urheilijat | 5:25.95 | |||||||||
19 | Helka Suomäki | 2003 | 375 | 1:19.42 | 2:45.24 | 4:08.33 | 5:30.32 | |||
Aurajoen Uinti | 6:01.20 | |||||||||
20 | Cinja Åvist | 2003 | 375 | 1:18.66 | 2:44.03 | 4:09.66 | 5:30.34 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:27.60 | |||||||||
21 | Milla Rintanen | 2004 | 359 | 1:19.98 | 2:45.86 | 4:13.09 | 5:35.23 | |||
Aurajoen Uinti | 5:28.13 | |||||||||
22 | Alina Hakkarainen | 2002 | 349 | 1:18.79 | 2:45.16 | 4:13.81 | 5:38.51 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 5:40.28 | |||||||||
23 | Iisa Karpela | 2004 | 330 | 1:21.17 | 2:51.00 | 4:21.16 | 5:44.60 | |||
Cetus Espoo | 5:46.50 | |||||||||
24 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 326 | 1:20.51 | 2:50.02 | 4:19.00 | 5:46.11 | |||
Gladius Kirkkonummi | 6:06.05 | |||||||||
25 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 315 | 1:21.42 | 2:52.73 | 4:22.75 | 5:49.99 | |||
Aurajoen Uinti | 6:10.58 | |||||||||
26 | Liisa Penttinen | 2003 | 300 | 1:23.18 | 2:55.13 | 4:26.94 | 5:56.02 | |||
Nummelan Kisaajat | 5:55.67 | |||||||||
27 | Greta Kandolin | 2003 | 297 | 1:21.62 | 2:54.87 | 4:27.56 | 5:56.90 | |||
Aurajoen Uinti | 5:41.85 | |||||||||
28 | Susanna Kuisma | 2003 | 285 | 1:21.92 | 2:54.76 | 4:28.34 | 6:01.86 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:53.72 | |||||||||
29 | Maisa Brusila | 2004 | 217 | 1:33.43 | 4:04.97 | 5:47.69 | 6:36.60 | |||
Cetus Espoo | 6:56.00 | |||||||||
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 575 | 1:08.08 | 2:21.60 | 3:34.65 | 4:46.58 | |||
Uinti Tampere | 4:40.97 | |||||||||
2 | Heini Hammar | 1999 | 544 | 1:09.56 | 2:24.45 | 3:39.56 | 4:51.98 | |||
Uinti Tampere | 4:51.03 | |||||||||
3 | Emma Männikkö | 1998 | 523 | 1:08.79 | 2:24.75 | 3:41.02 | 4:55.73 | |||
Uinti Tampere | 5:05.83 | |||||||||
4 | Cia Wacklin | 2001 | 522 | 1:09.25 | 2:24.55 | 3:40.88 | 4:55.91 | |||
Cetus Espoo | 4:53.88 | |||||||||
5 | Inga Virtanen | 1994 | 509 | 1:07.73 | 2:22.80 | 3:40.96 | 4:58.45 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:30.79 | |||||||||
6 | Janette Setälä | 2001 | 500 | 1:10.26 | 2:26.52 | 3:43.86 | 5:00.20 | |||
Aurajoen Uinti | 5:01.42 | |||||||||
7 | Lotta Auvinen | 2001 | 500 | 1:11.58 | 2:28.52 | 3:44.94 | 5:00.32 | |||
Cetus Espoo | 4:51.05 | |||||||||
8 | Roosa Mäkinen | 1999 | 454 | 1:11.03 | 2:28.67 | 3:48.00 | 5:09.92 | |||
Uinti Tampere | 4:52.64 | |||||||||
9 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 446 | 1:13.02 | 2:33.25 | 3:53.46 | 5:11.84 | |||
Aurajoen Uinti | 5:09.66 | |||||||||
10 | Meri-Maari Mäkinen | 1992 | 194 | 1:38.61 | 3:22.62 | 5:07.78 | 6:51.55 | |||
Raision Urheilijat | 6:28.01 | |||||||||
- | Noora Kanerva | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 5:01.35 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:52 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 357 | 1:14.76 | 2:35.39 | 3:54.44 | 5:09.99 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:21.61 | |||||||||
2 | Jaakko Pihlava | 2004 | 357 | 1:12.13 | 2:31.61 | 3:51.74 | 5:10.09 | |||
Aurajoen Uinti | 5:15.33 | |||||||||
3 | Juuso Leppänen | 2004 | 356 | 1:15.89 | 2:37.10 | 3:56.97 | 5:10.24 | |||
Aurajoen Uinti | 5:17.01 | |||||||||
4 | Tuomas Toppinen | 2005 | 336 | 1:15.92 | 2:39.00 | 4:01.34 | 5:16.32 | |||
Aurajoen Uinti | 5:29.97 | |||||||||
5 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 323 | 1:15.73 | 2:37.82 | 4:00.12 | 5:20.59 | |||
Aurajoen Uinti | 5:33.86 | |||||||||
6 | Olli Havia | 2004 | 290 | 1:19.75 | 2:45.94 | 4:10.72 | 5:32.40 | |||
Salon Uimarit | 5:48.25 | |||||||||
7 | Alexander Nyman | 2004 | 281 | 1:19.64 | 2:45.54 | 4:13.52 | 5:35.61 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 5:47.92 | |||||||||
8 | Viktor Asklöf | 2004 | 271 | 1:17.15 | 2:43.43 | 4:12.56 | 5:39.95 | |||
Cetus Espoo | 5:32.21 | |||||||||
9 | Einari Palmu | 2004 | 256 | 1:23.39 | 2:52.65 | 4:20.76 | 5:46.35 | |||
Aurajoen Uinti | 5:43.45 | |||||||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | 254 | 1:17.82 | 2:48.40 | 4:20.75 | 5:47.23 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:32.42 | |||||||||
10 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 254 | 1:21.50 | 2:51.36 | 4:20.80 | 5:47.23 | |||
Cetus Espoo | 5:47.45 | |||||||||
12 | Olli Paaskoski | 2005 | 253 | 1:22.14 | 2:51.99 | 4:21.19 | 5:47.73 | |||
Cetus Espoo | 6:04.23 | |||||||||
13 | Eero Mäenpää | 2005 | 249 | 1:25.12 | 2:55.81 | 4:23.96 | 5:49.46 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:42.26 | |||||||||
14 | Tomi Silander | 2006 | 248 | 1:23.90 | 2:54.79 | 4:26.65 | 5:50.18 | |||
Cetus Espoo | 6:01.91 | |||||||||
15 | Yufei Meng | 2004 | 227 | 1:26.84 | 2:58.97 | 4:32.08 | 6:00.63 | |||
Cetus Espoo | 6:01.66 | |||||||||
16 | Samuel Saari | 2004 | 223 | 1:24.18 | 2:58.08 | 4:33.48 | 6:02.83 | |||
Cetus Espoo | 6:20.27 | |||||||||
17 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 221 | 1:19.60 | 2:52.62 | 4:28.77 | 6:03.72 | |||
Aurajoen Uinti | 5:39.85 | |||||||||
18 | Matteus Einiö | 2004 | 219 | 1:24.49 | 2:59.65 | 4:36.38 | 6:04.68 | |||
Gladius Kirkkonummi | 6:24.19 | |||||||||
19 | Lucas Lönnblad | 2004 | 211 | 1:26.75 | 3:02.51 | 4:37.38 | 6:09.34 | |||
Cetus Espoo | 6:45.72 | |||||||||
20 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 202 | 1:26.14 | 3:03.04 | 4:41.35 | 6:14.76 | |||
Rauman Uimaseura | 6:23.22 | |||||||||
21 | Rasmus Rekola | 2004 | 199 | 1:28.22 | 3:07.27 | 4:47.48 | 6:16.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:35.14 | |||||||||
22 | Casper Leo | 2004 | 183 | 1:31.43 | 3:12.95 | 4:52.74 | 6:27.28 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 7:12.87 | |||||||||
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 566 | 1:04.86 | 2:12.49 | 3:19.53 | 4:26.02 | |||
Cetus Espoo | 4:26.16 | |||||||||
2 | Elias Laine | 2002 | 506 | 1:04.46 | 2:14.46 | 3:25.60 | 4:36.08 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:31.00 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 504 | 1:02.59 | 2:13.21 | 3:24.76 | 4:36.49 | |||
Aurajoen Uinti | 4:23.25 | |||||||||
4 | Aku Kaila | 2003 | 471 | 1:05.59 | 2:17.81 | 3:31.52 | 4:42.66 | |||
Raision Urheilijat | 4:31.54 | |||||||||
5 | Hugo Enroth | 2001 | 447 | 1:05.89 | 2:18.82 | 3:33.76 | 4:47.66 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:55.75 | |||||||||
6 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 423 | 1:06.52 | 2:21.54 | 3:37.92 | 4:52.99 | |||
Raision Urheilijat | 4:45.73 | |||||||||
7 | Akira Konttinen | 2003 | 374 | 1:11.87 | 2:30.70 | 3:49.98 | 5:05.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:59.41 | |||||||||
8 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 370 | 1:11.01 | 2:30.19 | 3:49.95 | 5:06.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:10.87 | |||||||||
9 | Kuutti Suominen | 2003 | 363 | 1:13.85 | 2:33.02 | 3:51.55 | 5:08.27 | |||
Raision Urheilijat | 5:09.41 | |||||||||
10 | Eetu Mikkonen | 2003 | 358 | 1:10.85 | 2:31.79 | 3:52.55 | 5:09.84 | |||
Aurajoen Uinti | 5:20.90 | |||||||||
11 | Pyry Talvitie | 2002 | 313 | 1:14.48 | 2:39.27 | 4:03.22 | 5:24.05 | |||
Gladius Kirkkonummi | 5:26.60 | |||||||||
12 | Kasper Holopainen | 2003 | 303 | 1:14.32 | 2:37.56 | 4:03.45 | 5:27.50 | |||
Nummelan Kisaajat | 5:35.68 | |||||||||
13 | Otto Lindroos | 2001 | 286 | 1:15.66 | 2:43.26 | 4:11.24 | 5:33.84 | |||
Aurajoen Uinti | 5:37.20 | |||||||||
14 | Daniel Pavlov | 2003 | 275 | 1:14.49 | 2:39.86 | 4:09.48 | 5:38.35 | |||
Aurajoen Uinti | 5:39.75 | |||||||||
15 | Niko Viitala | 2003 | 271 | 1:18.92 | 2:45.05 | 4:11.01 | 5:39.90 | |||
Aurajoen Uinti | 5:49.85 | |||||||||
16 | Daniel Ruotsi | 2002 | 248 | 1:21.76 | 2:51.78 | 4:24.75 | 5:50.04 | |||
Gladius Kirkkonummi | 6:17.53 | |||||||||
- | Roni Koskinen | 2003 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 5:29.44 | |||||||||
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 625 | 59.86 | 2:05.31 | 3:11.25 | 4:17.33 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:11.45 | |||||||||
2 | Reko Patinen | 1998 | 607 | 1:01.94 | 2:08.28 | 3:14.80 | 4:19.81 | |||
Nummelan Kisaajat | 4:15.33 | |||||||||
3 | Emil Martikainen | 1997 | 599 | 1:00.12 | 2:05.98 | 3:13.43 | 4:21.00 | |||
Rauman Uimaseura | 4:11.45 | |||||||||
4 | Elias Kuusisto | 1999 | 595 | 1:01.89 | 2:07.86 | 3:14.97 | 4:21.63 | |||
Aurajoen Uinti | 4:15.47 | |||||||||
5 | Emil Perkkiö | 2000 | 572 | 1:03.95 | 2:13.01 | 3:21.00 | 4:25.10 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:28.88 | |||||||||
6 | Elmo Kiuru | 1997 | 565 | 1:00.11 | 2:05.93 | 3:15.24 | 4:26.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:31.50 | |||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 541 | 1:02.80 | 2:10.21 | 3:19.83 | 4:30.03 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 4:24.69 | |||||||||
8 | Jakob Sievers | 2000 | 533 | 1:04.07 | 2:14.00 | 3:23.39 | 4:31.28 | |||
Uinti Tampere | 4:29.23 | |||||||||
9 | Eetu Nyman | 1999 | 523 | 1:02.66 | 2:12.57 | 3:22.81 | 4:33.11 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 4:31.65 | |||||||||
10 | Joona Korhonen | 2000 | 518 | 1:03.11 | 2:13.13 | 3:22.63 | 4:33.96 | |||
TaTu Tampere | 4:25.04 | |||||||||
11 | Jonni Aho | 1999 | 488 | 1:04.55 | 2:15.58 | 3:27.56 | 4:39.36 | |||
Cetus Espoo | 4:30.68 | |||||||||
12 | Lassi Ruohonen | 1998 | 483 | 1:04.60 | 2:15.30 | 3:27.18 | 4:40.46 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:31.71 | |||||||||
13 | Jon Byskov | 2000 | 408 | 1:09.73 | 2:24.18 | 3:40.28 | 4:56.54 | |||
Nurmijärven Uinti | 4:51.19 | |||||||||
14 | Jani-Markus Sula | 1999 | 381 | 1:00.86 | 2:06.67 | 3:42.64 | 5:03.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:40.06 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 11:52 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:15 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Holma | 2008 | 209 | 39.98 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 41.56 | |||||||||
2 | Lumia Ele | 2008 | 170 | 42.81 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 47.46 | |||||||||
3 | Tiia Mattila | 2008 | 124 | 47.54 | ||||||
Uinti-Vakka | 51.64 | |||||||||
4 | Matilda Jokinen | 2008 | 103 | 50.50 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 54.75 | |||||||||
5 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 101 | 50.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.27 | |||||||||
6 | Daniela Stancikas | 2009 | 88 | 53.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.40 | |||||||||
7 | Jade Isomaa | 2008 | 84 | 54.03 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 51.54 | |||||||||
8 | Matilda Saarinen | 2008 | 79 | 55.11 | ||||||
Salon Uimarit | 1:00.82 | |||||||||
9 | Saara Pakomäki | 2008 | 70 | 57.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 346 | 33.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.70 | |||||||||
2 | Saara Lehto | 2007 | 238 | 38.28 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.73 | |||||||||
3 | Kerttu Rantanen | 2007 | 225 | 38.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.87 | |||||||||
4 | Sofia Oksa | 2007 | 217 | 39.47 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 42.66 | |||||||||
5 | Anita Mäkinen | 2007 | 214 | 39.67 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 40.19 | |||||||||
6 | Iina-Maaria Vanne | 2007 | 213 | 39.72 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.33 | |||||||||
7 | Emilia Tähkänen | 2007 | 159 | 43.79 | ||||||
Uinti-Vakka | 47.22 | |||||||||
8 | Justiina Junnila | 2007 | 127 | 47.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Emilia Leinonen | 2007 | 88 | 53.27 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 58.67 | |||||||||
10 | Aava Sulanterä | 2007 | 50 | 1:04.32 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:03.39 | |||||||||
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 701 | 26.71 | ||||||
Uinti Tampere | 26.68 | |||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 661 | 27.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Paula Peltola | 2001 | 651 | 27.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.03 | |||||||||
4 | Reetta Rantakokko | 2001 | 637 | 27.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.97 | |||||||||
5 | Sini Silvennoinen | 2002 | 634 | 27.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.10 | |||||||||
6 | Vuokko Suomäki | 2001 | 615 | 27.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.21 | |||||||||
7 | Sara Kazi | 1999 | 607 | 28.02 | ||||||
Raision Urheilijat | 27.49 | |||||||||
8 | Nea Virta | 1996 | 600 | 28.12 | ||||||
Uinti Tampere | 27.74 | |||||||||
9 | Siiri Einiö | 2003 | 600 | 28.13 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 28.58 | |||||||||
10 | Suvi Huhtanen | 1999 | 597 | 28.18 | ||||||
Uinti Tampere | 27.48 | |||||||||
11 | Peppi Siirtola | 2002 | 594 | 28.22 | ||||||
Cetus Espoo | 27.56 | |||||||||
12 | Armi Auvinen | 2000 | 580 | 28.44 | ||||||
Uinti Tampere | 28.86 | |||||||||
13 | Oona Laakso | 2002 | 564 | 28.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.88 | |||||||||
14 | Vilma Iisalo | 2001 | 562 | 28.74 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.48 | |||||||||
15 | Nea Tiesmäki | 2000 | 545 | 29.05 | ||||||
Cetus Espoo | 29.03 | |||||||||
16 | Emma Nieminen | 1996 | 542 | 29.10 | ||||||
Uinti Tampere | 28.48 | |||||||||
17 | Marilla Parhiala | 2000 | 537 | 29.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.43 | |||||||||
18 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 531 | 29.29 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 29.83 | |||||||||
19 | Peppi Pinomäki | 2002 | 529 | 29.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.61 | |||||||||
20 | Vilma Hottinen | 2002 | 525 | 29.41 | ||||||
Simmis Wanda | 29.46 | |||||||||
21 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 519 | 29.52 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.58 | |||||||||
22 | Erika Lahtinen | 1998 | 511 | 29.68 | ||||||
Uinti Tampere | 29.30 | |||||||||
23 | Vilma Roman | 2000 | 508 | 29.74 | ||||||
Raision Urheilijat | 29.66 | |||||||||
24 | Cia Wacklin | 2001 | 506 | 29.77 | ||||||
Cetus Espoo | 29.24 | |||||||||
25 | Hanna Rautiainen | 1999 | 505 | 29.79 | ||||||
Uinti Tampere | 30.68 | |||||||||
26 | Annika Laihonen | 1997 | 501 | 29.87 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 28.74 | |||||||||
26 | Karine Gagnon | 1985 | 501 | 29.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.98 | |||||||||
28 | Emmi Heine | 2002 | 499 | 29.90 | ||||||
Rauman Uimaseura | 29.91 | |||||||||
29 | Roosa Rekola | 2000 | 495 | 29.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.33 | |||||||||
30 | Maarit Vainio | 1980 | 494 | 30.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.51 | |||||||||
31 | Milla Nikkanen | 2002 | 492 | 30.05 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.69 | |||||||||
32 | Sara Taskinen | 2000 | 489 | 30.11 | ||||||
Simmis Wanda | 30.17 | |||||||||
33 | Merili Kallas | 2001 | 474 | 30.43 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.63 | |||||||||
34 | Jasmin Rosnell | 2000 | 469 | 30.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.95 | |||||||||
35 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 468 | 30.56 | ||||||
Uinti Tampere | 30.32 | |||||||||
36 | Alida Öhberg | 2002 | 467 | 30.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.45 | |||||||||
37 | Marianne Killström | 1998 | 466 | 30.60 | ||||||
Salon Uimarit | 30.70 | |||||||||
38 | Hilla Nieminen | 2001 | 460 | 30.74 | ||||||
Uinti Tampere | 30.69 | |||||||||
39 | Agneta Kallas | 2002 | 458 | 30.77 | ||||||
Simmis Wanda | 30.66 | |||||||||
39 | Lotta Aho | 2000 | 458 | 30.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.63 | |||||||||
41 | Amanda Mankinen | 2001 | 439 | 31.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.47 | |||||||||
42 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 439 | 31.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.42 | |||||||||
43 | Olivia Koski | 2002 | 437 | 31.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.21 | |||||||||
43 | Saana Vähämaa | 2002 | 437 | 31.25 | ||||||
Rauman Uimaseura | 32.24 | |||||||||
45 | Elina Palojärvi | 2002 | 437 | 31.26 | ||||||
Uinti Tampere | 31.35 | |||||||||
46 | Sini Heikkilä | 2003 | 435 | 31.30 | ||||||
Salon Uimarit | 32.34 | |||||||||
47 | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | 432 | 31.38 | ||||||
Salon Uimarit | 31.08 | |||||||||
48 | Jessika Rissanen | 2001 | 427 | 31.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.91 | |||||||||
49 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 417 | 31.74 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 31.55 | |||||||||
49 | Riina Karola | 2000 | 417 | 31.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.44 | |||||||||
51 | Kira Lindroos | 2005 | 410 | 31.93 | ||||||
Cetus Espoo | 31.44 | |||||||||
52 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 393 | 32.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.59 | |||||||||
53 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 392 | 32.41 | ||||||
Salon Uimarit | 33.61 | |||||||||
54 | Nea Juslén | 2002 | 379 | 32.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.36 | |||||||||
55 | Silja Villanen | 2005 | 370 | 33.05 | ||||||
Salon Uimarit | 34.48 | |||||||||
56 | Venla Koskinen | 2003 | 368 | 33.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.12 | |||||||||
57 | Sara Laivo | 2003 | 358 | 33.40 | ||||||
Uinti-Vakka | 34.96 | |||||||||
57 | Tiia Kuisma | 2003 | 358 | 33.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.35 | |||||||||
59 | Odelia Oinas | 2003 | 358 | 33.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.02 | |||||||||
60 | Ilona Juuri | 2002 | 356 | 33.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.73 | |||||||||
61 | Laura Kinnunen | 2002 | 325 | 34.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.19 | |||||||||
62 | Venla Salminen | 2004 | 322 | 34.60 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 34.29 | |||||||||
63 | Ni Lam | 2002 | 308 | 35.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.46 | |||||||||
64 | Veera Maijala | 2005 | 292 | 35.74 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.90 | |||||||||
65 | Veera Ele | 2006 | 286 | 35.98 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 37.19 | |||||||||
66 | Sanna Rouhiainen | 2002 | 283 | 36.13 | ||||||
Uinti-Vakka | 37.57 | |||||||||
67 | Iida Kallio | 2004 | 278 | 36.32 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 36.65 | |||||||||
68 | Hanna Martola | 2005 | 273 | 36.56 | ||||||
Cetus Espoo | 37.26 | |||||||||
69 | Bettina Sandelin | 2005 | 272 | 36.60 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.38 | |||||||||
70 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 268 | 36.79 | ||||||
Salon Uimarit | 38.67 | |||||||||
71 | Eveliina Laine | 2005 | 264 | 36.99 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.56 | |||||||||
72 | Nora Laine | 2003 | 258 | 37.26 | ||||||
Uinti-Vakka | 37.63 | |||||||||
73 | Laura Lilja | 2004 | 232 | 38.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.43 | |||||||||
74 | Noora Ketola | 2003 | 209 | 39.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.52 | |||||||||
75 | Kätrin Koppel | 2005 | 204 | 40.29 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.39 | |||||||||
76 | Venla Ristimäki | 2004 | 188 | 41.42 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
77 | Maikki Hämäläinen | 2006 | 181 | 41.88 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 42.95 | |||||||||
78 | Viivi Laiho | 2005 | 175 | 42.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.73 | |||||||||
79 | Alina Vanhatalo | 2006 | 141 | 45.57 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 47.47 | |||||||||
80 | Elina Toivonen | 2006 | 139 | 45.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.90 | |||||||||
81 | Julia Huovinen | 2005 | 105 | 50.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.41 | |||||||||
82 | Aino Viitala | 2006 | 50 | 1:04.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:03.66 | |||||||||
- | Aino Norrdal | 2006 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | 51.93 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sanni Ylösmäki | 2002 | DSQ | |||||||
Someron Esa | 31.88 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 12:15 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:30 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Tikka | 2007 | 159 | 38.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.24 | |||||||||
2 | Elias Salo | 2007 | 89 | 46.74 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 46.81 | |||||||||
3 | Joel Sulonen | 2007 | 78 | 48.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.39 | |||||||||
4 | Christian Edelman | 2007 | 78 | 48.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.49 | |||||||||
5 | Jasu Nieminen | 2007 | 77 | 49.03 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 47.23 | |||||||||
6 | Kaapo Saarinen | 2007 | 73 | 49.91 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 54.26 | |||||||||
7 | Leo Laine | 2007 | 57 | 54.15 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 49.10 | |||||||||
8 | Akseli Laukkanen | 2007 | 45 | 58.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Alvar Kankare | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 49.11 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Romeo Manner | 2008 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 46.38 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 203 | 35.56 | ||||||
Cetus Espoo | 35.27 | |||||||||
2 | Lauri Aho | 2006 | 198 | 35.83 | ||||||
Raision Urheilijat | 35.04 | |||||||||
3 | Leevi Saarinen | 2006 | 164 | 38.13 | ||||||
Uinti-Vakka | 41.37 | |||||||||
4 | Matias Kotilainen | 2006 | 161 | 38.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.53 | |||||||||
5 | Matti Penttinen | 2006 | 142 | 40.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 39.91 | |||||||||
6 | Peter Kanninen | 2006 | 108 | 43.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.33 | |||||||||
7 | Romeo Maranzani | 2006 | 106 | 44.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.11 | |||||||||
8 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 104 | 44.43 | ||||||
Salon Uimarit | 46.95 | |||||||||
9 | Lauri Korkeakangas | 2006 | 102 | 44.61 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
10 | Eemeli Jaakkola | 2006 | 82 | 48.00 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 47.89 | |||||||||
11 | Aleksi Nurmi | 2006 | 57 | 54.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.29 | |||||||||
- | Joonatan Davie | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 39.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jaakko Rautalin | 1989 | 658 | 24.04 | ||||||
Uinti Tampere | 23.30 | |||||||||
2 | Otto Rannikko | 1999 | 630 | 24.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.15 | |||||||||
3 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 628 | 24.41 | ||||||
Uinti Tampere | 24.24 | |||||||||
4 | Konsta Kallinen | 1999 | 621 | 24.50 | ||||||
Oulun Lohet | 24.46 | |||||||||
5 | Juho Seppälä | 1999 | 572 | 25.18 | ||||||
Simmis Wanda | 24.91 | |||||||||
6 | Juho Grönblom | 1998 | 557 | 25.40 | ||||||
Raision Urheilijat | 24.92 | |||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 528 | 25.86 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.27 | |||||||||
8 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 527 | 25.88 | ||||||
Vanders | 25.14 | |||||||||
9 | Lassi Grönroos | 2000 | 524 | 25.93 | ||||||
Salon Uimarit | 25.68 | |||||||||
10 | Mohamed Ezzat | 2001 | 511 | 26.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 25.53 | |||||||||
11 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 501 | 26.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.48 | |||||||||
12 | Jani-Markus Sula | 1999 | 501 | 26.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.05 | |||||||||
13 | Henri Koski | 2000 | 499 | 26.36 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 25.47 | |||||||||
14 | Saku Salo | 1995 | 489 | 26.54 | ||||||
Uinti Tampere | 25.84 | |||||||||
15 | Henri Hellström | 1997 | 479 | 26.72 | ||||||
Raision Urheilijat | 25.38 | |||||||||
16 | Oskari Hynynen | 2001 | 470 | 26.89 | ||||||
Salon Uimarit | 25.87 | |||||||||
17 | Miro Juvonen | 1994 | 455 | 27.17 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 26.12 | |||||||||
18 | Severi Nieminen | 1999 | 452 | 27.23 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.04 | |||||||||
19 | Isak Gramén | 2001 | 443 | 27.41 | ||||||
Cetus Espoo | 27.87 | |||||||||
20 | Jere Oikarainen | 2002 | 435 | 27.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.06 | |||||||||
21 | Tatu Hörkkö | 2001 | 430 | 27.69 | ||||||
Uinti Tampere | 26.87 | |||||||||
22 | Jere Nevalainen | 2001 | 426 | 27.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.14 | |||||||||
23 | Oskari Alanen | 1990 | 425 | 27.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.04 | |||||||||
24 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 415 | 28.03 | ||||||
Uinti Tampere | 28.06 | |||||||||
25 | Markus Äijälä | 1998 | 401 | 28.35 | ||||||
Salon Uimarit | 28.90 | |||||||||
26 | Arttu Heikkinen | 2000 | 400 | 28.36 | ||||||
Uinti Tampere | 27.72 | |||||||||
27 | Veikka Saren | 2002 | 378 | 28.90 | ||||||
Someron Esa | 29.15 | |||||||||
28 | Markus Kuisma | 1998 | 368 | 29.16 | ||||||
Salon Uimarit | 28.72 | |||||||||
29 | Joonas Maaranen | 2004 | 353 | 29.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.19 | |||||||||
30 | Repe Kupila | 2001 | 346 | 29.77 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.26 | |||||||||
31 | Oliver Oinas | 2001 | 338 | 29.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.43 | |||||||||
32 | Ville Kaipainen | 2000 | 338 | 30.01 | ||||||
Salon Uimarit | 29.29 | |||||||||
33 | Joonas Cranston | 2003 | 327 | 30.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 31.69 | |||||||||
34 | Aaron Utulahti | 2002 | 313 | 30.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 31.24 | |||||||||
35 | Sharo Mamandi | 2002 | 284 | 31.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.06 | |||||||||
36 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 261 | 32.68 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.53 | |||||||||
37 | Mio Heinola | 2005 | 243 | 33.49 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.77 | |||||||||
38 | Nico Peltonen | 2005 | 239 | 33.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.69 | |||||||||
39 | Jesper Isomaa | 2004 | 220 | 34.59 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 32.60 | |||||||||
40 | Julius Sandelin | 2005 | 216 | 34.81 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.31 | |||||||||
41 | Olli Paaskoski | 2005 | 207 | 35.31 | ||||||
Cetus Espoo | 35.21 | |||||||||
42 | Olli Erkkilä | 2003 | 205 | 35.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.80 | |||||||||
43 | Aaro Puutio | 2003 | 198 | 35.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.06 | |||||||||
44 | John Laaksonen | 2003 | 188 | 36.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.66 | |||||||||
45 | Eemil Reijonen | 2005 | 179 | 37.10 | ||||||
Cetus Espoo | 37.77 | |||||||||
46 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 171 | 37.65 | ||||||
Salon Uimarit | 43.61 | |||||||||
47 | Matias Lähti | 2003 | 160 | 38.47 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
48 | Aimo Rantasuo | 2003 | 154 | 38.99 | ||||||
Uinti-Vakka | 41.82 | |||||||||
49 | Jimi Miromaa | 1996 | 139 | 40.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.78 | |||||||||
50 | Oliver Jokinen | 2005 | 119 | 42.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
51 | Paavo Rautava | 2004 | 110 | 43.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
52 | Aaron Hannula | 2005 | 78 | 48.79 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 47.93 | |||||||||
- | Juho Erkkilä | 2004 | DSQ | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 12:30 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:31 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 489 | 38.59 | 1:21.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.79 | |||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 333 | 44.42 | 1:32.80 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.76 | |||||||||
3 | Aino Kuusisto | 2006 | 265 | 47.69 | 1:40.13 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:41.78 | |||||||||
4 | Sini Mäkilä | 2006 | 218 | 50.65 | 1:46.80 | |||||
Raision Urheilijat | 1:46.20 | |||||||||
5 | Veera Ele | 2006 | 218 | 50.36 | 1:46.82 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:49.21 | |||||||||
6 | Kaisla Korvonen | 2006 | 218 | 51.43 | 1:46.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.36 | |||||||||
7 | Enni Tammilehto | 2006 | 217 | 51.63 | 1:47.06 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.10 | |||||||||
8 | Emilia Pakkanen | 2006 | 212 | 52.31 | 1:47.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.97 | |||||||||
9 | Kia Mäennenä | 2006 | 207 | 53.86 | 1:48.69 | |||||
Cetus Espoo | 1:54.15 | |||||||||
10 | Malva Salmelin | 2006 | 206 | 50.14 | 1:48.82 | |||||
Salon Uimarit | 1:50.30 | |||||||||
11 | Ninja Brelo | 2006 | 198 | 53.35 | 1:50.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:59.14 | |||||||||
12 | Wilma Turpeinen | 2006 | 194 | 53.74 | 1:51.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:52.08 | |||||||||
13 | Katriina Kallio | 2006 | 191 | 52.89 | 1:51.70 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.77 | |||||||||
14 | Iida Vartiainen | 2006 | 183 | 52.69 | 1:53.14 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:58.20 | |||||||||
15 | Emma Haapanen | 2006 | 183 | 55.08 | 1:53.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:55.23 | |||||||||
16 | Erin Heinikangas | 2007 | 182 | 54.13 | 1:53.54 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:58.96 | |||||||||
17 | Jenna Juhola | 2006 | 178 | 55.93 | 1:54.24 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:57.14 | |||||||||
18 | Anita Mäkinen | 2007 | 176 | 53.19 | 1:54.67 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:55.27 | |||||||||
19 | Ronja Vilska | 2006 | 175 | 54.97 | 1:55.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:53.18 | |||||||||
20 | Heli Kuisma | 2006 | 173 | 55.82 | 1:55.44 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:56.55 | |||||||||
21 | Linnea Koski | 2007 | 172 | 54.53 | 1:55.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:55.73 | |||||||||
22 | Fia Meltovaara | 2006 | 168 | 54.46 | 1:56.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.76 | |||||||||
23 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 161 | 57.38 | 1:58.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Rahma Ezzat | 2007 | 161 | 57.26 | 1:58.16 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Rita Heinonen | 2006 | 160 | 56.55 | 1:58.51 | |||||
Raision Urheilijat | 1:58.63 | |||||||||
26 | Aino Norrdal | 2006 | 159 | 57.86 | 1:58.78 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:02.34 | |||||||||
27 | Elina Toivonen | 2006 | 158 | 1:00.02 | 1:58.89 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:00.79 | |||||||||
28 | Kerttu Rantanen | 2007 | 155 | 57.21 | 1:59.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Nea Salmela | 2006 | 147 | 58.80 | 2:01.92 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
30 | Tilda Aaltonen | 2006 | 143 | 58.69 | 2:03.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:03.70 | |||||||||
31 | Kerttu Heinä | 2006 | 140 | 58.63 | 2:03.86 | |||||
Salon Uimarit | 2:26.29 | |||||||||
32 | Rianna Hoda | 2006 | 139 | 58.06 | 2:04.19 | |||||
Loimaan Uimaseura | 2:04.16 | |||||||||
33 | Maikki Hämäläinen | 2006 | 135 | 58.84 | 2:05.40 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:16.43 | |||||||||
34 | Matilda Jokinen | 2008 | 127 | 1:00.64 | 2:07.87 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
35 | Aino Suomalainen | 2007 | 126 | 58.95 | 2:08.06 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Nina Oikarinen | 2006 | 120 | 1:02.07 | 2:10.32 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
37 | Petra Korkeakangas | 2007 | 112 | 57.32 | 2:13.48 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
38 | Justiina Junnila | 2007 | 107 | 1:05.28 | 2:15.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Sonja Heikkilä | 2006 | 94 | 1:06.01 | 2:21.26 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
40 | Essi Kallio | 2008 | 92 | 1:05.96 | 2:22.27 | |||||
Loimaan Uimaseura | 2:28.41 | |||||||||
41 | Elsa Koskinen | 2006 | 72 | 1:13.91 | 2:34.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Aino Viitala | 2006 | 71 | 1:12.17 | 2:34.80 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Amanda Ruusuvaara | 2008 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Sara Suonio | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rebekka Luoto | 2003 | 667 | 34.91 | 1:13.62 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.74 | |||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 643 | 34.64 | 1:14.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.75 | |||||||||
3 | Emma Uusküla | 2002 | 542 | 37.13 | 1:18.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.41 | |||||||||
4 | Vilma Hottinen | 2002 | 506 | 37.76 | 1:20.72 | |||||
Simmis Wanda | 1:21.54 | |||||||||
5 | Mirka Mettinen | 2002 | 503 | 38.05 | 1:20.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.54 | |||||||||
6 | Peppi Siirtola | 2002 | 477 | 38.39 | 1:22.31 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.33 | |||||||||
7 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 449 | 40.85 | 1:24.03 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.13 | |||||||||
8 | Rina Rantanen | 2005 | 436 | 40.85 | 1:24.80 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.02 | |||||||||
9 | Wilma Rintala | 2002 | 413 | 40.74 | 1:26.40 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.87 | |||||||||
10 | Tuuli Pippuri | 2005 | 409 | 40.60 | 1:26.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.39 | |||||||||
11 | Agneta Kallas | 2002 | 399 | 40.60 | 1:27.34 | |||||
Simmis Wanda | 1:27.68 | |||||||||
12 | Venla Salminen | 2002 | 393 | 42.89 | 1:27.80 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.31 | |||||||||
13 | Ella Alanko | 2003 | 390 | 39.81 | 1:28.05 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.77 | |||||||||
14 | Helmi Heinonen | 2002 | 381 | 43.27 | 1:28.73 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.35 | |||||||||
15 | Matilda Laitinen | 2004 | 366 | 42.17 | 1:29.89 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.78 | |||||||||
16 | Sonja Salmimies | 2004 | 365 | 41.43 | 1:29.98 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:26.30 | |||||||||
17 | Saana Vähämaa | 2002 | 362 | 43.43 | 1:30.27 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:32.99 | |||||||||
18 | Mimosa Rintala | 2003 | 361 | 42.74 | 1:30.35 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:32.41 | |||||||||
19 | Lidian Vihervä | 2002 | 358 | 42.84 | 1:30.56 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:31.88 | |||||||||
20 | Senni Tuominen | 2003 | 349 | 43.16 | 1:31.33 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:32.18 | |||||||||
21 | Oona Kuusivaara | 2002 | 344 | 42.03 | 1:31.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.48 | |||||||||
22 | Ellen Kettunen | 2005 | 326 | 45.52 | 1:33.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.75 | |||||||||
23 | Kukka Kangas | 2005 | 321 | 44.48 | 1:33.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.63 | |||||||||
24 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 310 | 43.95 | 1:34.98 | |||||
Someron Esa | 1:35.65 | |||||||||
25 | Helmi Viitasalo | 2002 | 310 | 45.65 | 1:35.02 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:32.89 | |||||||||
26 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 307 | 45.74 | 1:35.35 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.93 | |||||||||
27 | Aliisa Jalo | 2002 | 298 | 45.77 | 1:36.27 | |||||
Someron Esa | 1:46.53 | |||||||||
28 | Inka Vahtola | 2005 | 296 | 45.79 | 1:36.47 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.24 | |||||||||
29 | Iisa Karpela | 2004 | 295 | 47.87 | 1:36.62 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.37 | |||||||||
30 | Nea Palanen | 2003 | 292 | 45.65 | 1:36.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.38 | |||||||||
31 | Sofia Rinne | 2005 | 291 | 45.95 | 1:37.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.79 | |||||||||
32 | Anni Haavisto | 2002 | 287 | 44.23 | 1:37.48 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:36.68 | |||||||||
33 | Julianna Kurkela | 2005 | 287 | 46.24 | 1:37.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.44 | |||||||||
34 | Ella Suominen | 2005 | 286 | 46.23 | 1:37.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.91 | |||||||||
35 | Erika Korpela | 2003 | 284 | 46.11 | 1:37.88 | |||||
Salon Uimarit | 1:40.47 | |||||||||
36 | Saara Seppälä | 2005 | 279 | 47.17 | 1:38.45 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:38.59 | |||||||||
37 | Kia Kivelä | 2003 | 278 | 46.14 | 1:38.58 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:38.79 | |||||||||
38 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | 275 | 46.24 | 1:38.94 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.28 | |||||||||
39 | Maura Bergström | 2005 | 266 | 47.59 | 1:40.05 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.34 | |||||||||
40 | Aada Salminen | 2004 | 263 | 47.07 | 1:40.32 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:42.83 | |||||||||
41 | Veera Maijala | 2005 | 256 | 48.34 | 1:41.29 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:44.37 | |||||||||
42 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 256 | 48.95 | 1:41.32 | |||||
Salon Uimarit | 1:42.04 | |||||||||
43 | Kata Koskinen | 2005 | 255 | 47.47 | 1:41.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:52.58 | |||||||||
44 | Sini Kaivola | 2005 | 246 | 49.47 | 1:42.69 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:46.06 | |||||||||
45 | Soile Auvinen | 2002 | 239 | 48.85 | 1:43.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.89 | |||||||||
46 | Celina Siggberg | 2005 | 239 | 49.85 | 1:43.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.09 | |||||||||
47 | Laura Turunen | 2005 | 239 | 47.71 | 1:43.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:47.28 | |||||||||
48 | Olivia Oinas | 2003 | 235 | 48.99 | 1:44.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.88 | |||||||||
49 | Mette Peltola | 2005 | 230 | 49.19 | 1:44.91 | |||||
Raision Urheilijat | 1:45.04 | |||||||||
50 | Roosa Lahti | 2004 | 224 | 50.33 | 1:45.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.17 | |||||||||
51 | Ronja Maude | 2005 | 217 | 51.37 | 1:47.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.33 | |||||||||
52 | Kukka Peill | 2005 | 213 | 50.88 | 1:47.62 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.13 | |||||||||
53 | Siri Kaskeala | 2005 | 213 | 53.54 | 1:47.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.69 | |||||||||
54 | Emma Nieminen | 2005 | 207 | 50.25 | 1:48.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.34 | |||||||||
55 | Eveliina Laine | 2005 | 204 | 53.15 | 1:49.27 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:57.48 | |||||||||
56 | Joanna Hauhia | 2004 | 200 | 51.93 | 1:49.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:57.10 | |||||||||
57 | Peppi Eskola | 2005 | 200 | 52.15 | 1:50.01 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:49.24 | |||||||||
58 | Enni Huttunen | 2005 | 198 | 48.99 | 1:50.39 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
59 | Bettina Sandelin | 2005 | 196 | 52.49 | 1:50.68 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:52.02 | |||||||||
60 | Pilvi Österman | 2005 | 196 | 52.39 | 1:50.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:52.27 | |||||||||
61 | Celina Sandell | 2005 | 189 | 53.31 | 1:52.02 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:10.87 | |||||||||
62 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 186 | 54.31 | 1:52.64 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:57.66 | |||||||||
63 | Maisa Brusila | 2004 | 184 | 54.68 | 1:53.03 | |||||
Cetus Espoo | 1:59.45 | |||||||||
64 | Veera Mäkelä | 2004 | 177 | 54.31 | 1:54.48 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:56.51 | |||||||||
65 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 176 | 52.99 | 1:54.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:51.57 | |||||||||
66 | Aada Rantanen | 2004 | 175 | 56.10 | 1:54.88 | |||||
Raision Urheilijat | 1:53.38 | |||||||||
67 | Aleksandra Hiekka | 2004 | 175 | 55.60 | 1:54.93 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:08.46 | |||||||||
68 | Kätrin Koppel | 2005 | 171 | 53.59 | 1:55.73 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:58.70 | |||||||||
69 | Viivi Laiho | 2005 | 166 | 56.26 | 1:56.93 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
70 | Emma Loo | 2004 | 157 | 57.00 | 1:59.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:57.82 | |||||||||
71 | Rakel Ronimus | 2004 | 145 | 58.16 | 2:02.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.66 | |||||||||
72 | Julia Huovinen | 2005 | 81 | 1:08.14 | 2:28.21 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Aino Kurki | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:50.55 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Anni Törmänen | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lyydia Leskinen | 2005 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 676 | 34.39 | 1:13.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.98 | |||||||||
2 | Roosa Mäkinen | 1999 | 624 | 35.29 | 1:15.27 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.63 | |||||||||
3 | Oona Ahinko | 2001 | 547 | 37.53 | 1:18.68 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:18.73 | |||||||||
4 | Johanna Suova | 1999 | 532 | 37.12 | 1:19.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.08 | |||||||||
5 | Emma Ingberg | 1999 | 529 | 36.42 | 1:19.53 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.55 | |||||||||
6 | Erika Lahtinen | 1998 | 489 | 38.67 | 1:21.64 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.95 | |||||||||
7 | Nelli Ohvo | 2001 | 433 | 38.09 | 1:25.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.36 | |||||||||
8 | Minka Halava | 2001 | 429 | 40.83 | 1:25.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.69 | |||||||||
9 | Kaisa Siukonen | 2001 | 419 | 41.20 | 1:25.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.80 | |||||||||
10 | Lotta Aho | 2000 | 404 | 40.62 | 1:27.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.31 | |||||||||
11 | Lotta Auvinen | 2001 | 402 | 42.20 | 1:27.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.41 | |||||||||
12 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 380 | 42.69 | 1:28.79 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.11 | |||||||||
13 | Anna Rantanen | 2001 | 333 | 43.46 | 1:32.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.56 | |||||||||
14 | Meri Pohjola | 2001 | 322 | 43.11 | 1:33.81 | |||||
Salon Uimarit | 1:27.68 | |||||||||
15 | Kamilla Karppinen | 2001 | 309 | 44.81 | 1:35.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:32.58 | |||||||||
16 | Hilla Nieminen | 2001 | 306 | 45.15 | 1:35.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.35 | |||||||||
17 | Fiia Pyykkö | 2001 | 290 | 45.54 | 1:37.21 | |||||
Salon Uimarit | 1:41.08 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 13:31 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:55 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sakari Korri | 2005 | 239 | 43.75 | 1:33.27 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:38.16 | |||||||||
2 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 211 | 45.96 | 1:37.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.26 | |||||||||
3 | Konsta Vainio | 2005 | 197 | 48.32 | 1:39.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.87 | |||||||||
4 | Jasper Oikarainen | 2005 | 186 | 49.20 | 1:41.37 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.44 | |||||||||
5 | Kasperi Jalonen | 2005 | 186 | 48.60 | 1:41.45 | |||||
Raision Urheilijat | 1:44.25 | |||||||||
6 | Niklas Nordquist | 2005 | 184 | 48.75 | 1:41.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:45.30 | |||||||||
7 | Julius Sandelin | 2005 | 178 | 49.26 | 1:42.96 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:39.41 | |||||||||
8 | Anton Kettunen | 2005 | 175 | 48.51 | 1:43.39 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:47.10 | |||||||||
9 | Veeti Salminen | 2006 | 173 | 50.29 | 1:43.91 | |||||
Someron Esa | 1:52.19 | |||||||||
10 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 163 | 50.60 | 1:45.86 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:48.43 | |||||||||
11 | Eemil Reijonen | 2005 | 161 | 51.69 | 1:46.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:39.10 | |||||||||
12 | Patrik Reiman | 2005 | 157 | 51.26 | 1:47.16 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:57.11 | |||||||||
13 | Matias Cavrag | 2005 | 156 | 51.71 | 1:47.53 | |||||
Raision Urheilijat | 1:48.48 | |||||||||
14 | Veeti Valdolin | 2005 | 148 | 52.20 | 1:49.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.85 | |||||||||
15 | Felix Kandolin | 2007 | 148 | 51.94 | 1:49.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:01.84 | |||||||||
16 | Alex Mukkulainen | 2006 | 133 | 54.22 | 1:53.20 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Miika Nurminen | 2005 | 130 | 53.45 | 1:54.17 | |||||
Salon Uimarit | 1:57.44 | |||||||||
18 | Santeri Leinonen | 2005 | 128 | 53.57 | 1:54.79 | |||||
Rauman Uimaseura | 2:01.11 | |||||||||
19 | Eero Mäenpää | 2005 | 125 | 56.37 | 1:55.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.29 | |||||||||
20 | Eemeli Arnell | 2005 | 125 | 55.02 | 1:55.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.73 | |||||||||
21 | Maksim Amosov | 2005 | 123 | 53.70 | 1:56.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:58.07 | |||||||||
22 | Frans Sandblom | 2006 | 123 | 57.56 | 1:56.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:09.50 | |||||||||
23 | Alvar Kankare | 2007 | 118 | 57.93 | 1:57.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 116 | 54.05 | 1:58.72 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Joonas Arponen | 2005 | 111 | 57.79 | 2:00.44 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
26 | Santeri Holmberg | 2006 | 101 | 58.33 | 2:04.05 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 101 | 59.93 | 2:04.32 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Rufus Strandell | 2005 | 100 | 59.65 | 2:04.77 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 2:05.52 | |||||||||
29 | Leo Laine | 2007 | 98 | 58.64 | 2:05.54 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
30 | Matias Seppä | 2006 | 90 | 1:00.42 | 2:09.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Viljam Savolainen | 2008 | 88 | 1:00.40 | 2:10.11 | |||||
Salon Uimarit | 2:12.43 | |||||||||
32 | Romeo Manner | 2008 | 75 | 1:04.55 | 2:17.03 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Julius Linde | 2007 | 73 | 1:05.05 | 2:18.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Peter Kanninen | 2006 | 73 | 1:05.47 | 2:18.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Ossi Tikka | 2007 | 65 | 1:04.91 | 2:23.69 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Ilari Linderborg | 2006 | 61 | 1:11.71 | 2:26.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Oliver Jokinen | 2005 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Aarni Linderborg | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.42 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eelis Lummaa | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Emil Kataja | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Ivan Kovalchuk | 2005 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kasper Kainonen | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Yrjälä | 2006 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | 1:59.13 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 515 | 33.52 | 1:12.24 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.63 | |||||||||
2 | Oskari Arvo | 2002 | 482 | 34.35 | 1:13.85 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.62 | |||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 476 | 34.32 | 1:14.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.45 | |||||||||
4 | Eetu Einto | 2001 | 426 | 34.46 | 1:16.95 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:12.97 | |||||||||
5 | Hugo Enroth | 2001 | 420 | 35.52 | 1:17.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.08 | |||||||||
6 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 394 | 37.38 | 1:19.00 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.19 | |||||||||
7 | Eemil Kankare | 2003 | 377 | 37.72 | 1:20.12 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.53 | |||||||||
8 | Janne Juven | 2001 | 373 | 37.36 | 1:20.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.10 | |||||||||
9 | Juuso Toivonen | 2001 | 352 | 38.05 | 1:22.01 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.47 | |||||||||
10 | Kasper Vaittinen | 2001 | 339 | 37.90 | 1:23.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.67 | |||||||||
11 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 322 | 39.14 | 1:24.44 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.06 | |||||||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 320 | 39.60 | 1:24.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.40 | |||||||||
13 | Aku Kaila | 2003 | 310 | 39.34 | 1:25.52 | |||||
Raision Urheilijat | 1:24.05 | |||||||||
14 | Akseli Maaranen | 2004 | 297 | 41.80 | 1:26.76 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:25.72 | |||||||||
15 | Samu Hatakka | 2003 | 285 | 41.45 | 1:27.94 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:31.27 | |||||||||
16 | Santeri Kinnunen | 2002 | 257 | 43.48 | 1:31.01 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:36.67 | |||||||||
17 | Aleksi Nissilä | 2001 | 232 | 42.41 | 1:34.24 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:40.00 | |||||||||
18 | Kuutti Suominen | 2003 | 229 | 45.85 | 1:34.62 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.72 | |||||||||
19 | Osku Muuri | 2002 | 227 | 43.35 | 1:34.85 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:34.22 | |||||||||
20 | Joonas Karttunen | 2003 | 223 | 46.21 | 1:35.38 | |||||
Raision Urheilijat | 1:32.03 | |||||||||
21 | Joona Pohjola | 2004 | 221 | 46.42 | 1:35.77 | |||||
Salon Uimarit | 1:39.91 | |||||||||
22 | Lucas Lönnblad | 2004 | 220 | 46.34 | 1:35.82 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.05 | |||||||||
23 | Aapo Kinnunen | 2004 | 213 | 45.80 | 1:36.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.05 | |||||||||
24 | Elmeri Eronen | 2002 | 210 | 43.30 | 1:37.29 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:44.53 | |||||||||
25 | Miko Muuri | 2004 | 210 | 45.88 | 1:37.32 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:36.41 | |||||||||
26 | Rasmus Rekola | 2004 | 209 | 45.59 | 1:37.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.31 | |||||||||
27 | Samuel Salminen | 2003 | 202 | 45.84 | 1:38.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.92 | |||||||||
28 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 201 | 47.48 | 1:38.87 | |||||
Salon Uimarit | 1:39.25 | |||||||||
29 | Jesper Isomaa | 2004 | 180 | 46.48 | 1:42.47 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:42.42 | |||||||||
30 | Jan Byskov | 2004 | 174 | 48.46 | 1:43.65 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:49.53 | |||||||||
31 | Rasmus Rauhala | 2004 | 173 | 48.80 | 1:43.83 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:46.59 | |||||||||
32 | Axel Leppähaara | 2004 | 161 | 51.32 | 1:46.39 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:47.75 | |||||||||
33 | Samuel Saari | 2004 | 158 | 50.96 | 1:47.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.97 | |||||||||
34 | Raman Veisi | 2004 | 124 | 55.06 | 1:56.11 | |||||
Raision Urheilijat | 1:54.21 | |||||||||
35 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 117 | 52.55 | 1:58.30 | |||||
Salon Uimarit | 2:11.50 | |||||||||
36 | Paavo Rautava | 2004 | 115 | 56.85 | 1:59.00 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Casper Leo | 2004 | 110 | 58.05 | 2:00.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.53 | |||||||||
- | Santeri Ahinko | 2004 | DSQ | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:42.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miika Nuorinko | 1996 | 618 | 31.18 | 1:07.99 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.95 | |||||||||
2 | Walentin Koskinen | 2000 | 524 | 32.89 | 1:11.80 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.46 | |||||||||
3 | Lauri Elomaa | 2000 | 490 | 33.92 | 1:13.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.28 | |||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 472 | 34.20 | 1:14.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.59 | |||||||||
5 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 461 | 34.39 | 1:14.97 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.92 | |||||||||
6 | Atte Kulmala | 1998 | 443 | 31.63 | 1:15.93 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.90 | |||||||||
7 | Elias Lampinen | 1997 | 440 | 35.92 | 1:16.10 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:13.46 | |||||||||
8 | Arttu Heikkinen | 2000 | 395 | 36.65 | 1:18.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.69 | |||||||||
9 | Mika Arkkila | 2000 | 312 | 40.08 | 1:25.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 13:55 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:01 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 199 | 40.27 | 1:35.93 | 2:31.15 | 3:28.63 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Odessa Haikara | 2004 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 3:40.08 | |||||||||
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Salla Puhtimäki | 1998 | 508 | 32.95 | 1:12.84 | 1:52.57 | 2:32.60 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:31.57 | |||||||||
2 | Hanna Rautiainen | 1999 | 493 | 35.24 | 1:12.43 | 1:52.64 | 2:34.09 | |||
Uinti Tampere | 2:25.14 | |||||||||
3 | Jenni Kukkonen | 1999 | 490 | 33.64 | 1:12.12 | 1:51.93 | 2:34.41 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:38.26 | |||||||||
4 | Daniela Degenhardt | 2003 | 183 | 38.26 | 1:33.68 | 2:35.66 | 3:34.42 | |||
Aurajoen Uinti | 3:36.93 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:01 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:04 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | 622 | 28.28 | 1:02.01 | 1:36.60 | 2:10.63 | |||
Rauman Uimaseura | 2:07.58 | |||||||||
2 | Eemil Varho | 1997 | 563 | 29.08 | 1:03.31 | 1:38.33 | 2:14.98 | |||
Rauman Uimaseura | 2:10.19 | |||||||||
3 | Verneri Mattila | 1999 | 535 | 30.34 | 1:04.90 | 1:40.94 | 2:17.29 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.94 | |||||||||
4 | Markus Äijälä | 1998 | 430 | 31.53 | 1:09.11 | 1:47.97 | 2:27.70 | |||
Salon Uimarit | 2:29.03 | |||||||||
5 | Aleksi Nissilä | 2001 | 197 | 39.31 | 1:28.31 | 2:19.25 | 3:11.44 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
- | Herman Widbom | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 2:23.36 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:04 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:11 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 463 | 1:17.48 | 2:45.66 | 4:29.14 | 5:46.96 | |||
Nummelan Kisaajat | 6:05.02 | |||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 389 | 1:23.52 | 2:59.85 | 4:42.47 | 6:07.41 | |||
Nurmijärven Uinti | 6:20.25 | |||||||||
3 | Louna Kasvio | 2006 | 352 | 1:30.69 | 3:06.00 | 4:56.18 | 6:20.08 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Rina Rantanen | 2005 | 296 | 1:43.30 | 3:26.84 | 5:10.82 | 6:42.65 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 620 | 1:09.32 | 2:33.79 | 4:03.05 | 5:14.74 | |||
Raision Urheilijat | 5:07.42 | |||||||||
2 | Mirka Mettinen | 2002 | 484 | 1:22.06 | 2:51.76 | 4:21.94 | 5:41.67 | |||
Cetus Espoo | 5:42.04 | |||||||||
3 | Anni Savolainen | 2002 | 446 | 1:28.97 | 3:00.49 | 4:35.51 | 5:51.33 | |||
Cetus Espoo | 6:01.68 | |||||||||
4 | Nelli Ohvo | 2001 | 395 | 1:30.70 | 3:00.10 | 4:39.70 | 6:05.76 | |||
Cetus Espoo | 5:41.26 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:11 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:26 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 12, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jaakko Pihlava | 2004 | 278 | 1:36.52 | 3:11.02 | 4:54.28 | 6:13.29 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Juuso Leppänen | 2004 | 276 | 1:38.12 | 3:11.02 | 4:54.22 | 6:14.21 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 12, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 623 | 1:03.13 | 2:19.50 | 3:37.34 | 4:45.42 | |||
Uinti Tampere | 4:30.02 | |||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 532 | 1:05.65 | 2:24.03 | 3:52.62 | 5:00.86 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:06.11 | |||||||||
3 | Roope Paatos | 2002 | 514 | 1:09.60 | 2:30.93 | 3:55.59 | 5:04.35 | |||
Raision Urheilijat | 4:57.54 | |||||||||
4 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 507 | 1:12.32 | 2:35.91 | 4:04.54 | 5:05.61 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Lauri Kinnunen | 2003 | 475 | 1:05.74 | 2:29.48 | 3:59.05 | 5:12.46 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Jere Oikarainen | 2002 | 471 | 1:09.72 | 2:33.77 | 4:00.78 | 5:13.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Veikka Saren | 2002 | 459 | 1:13.62 | 2:33.86 | 4:04.85 | 5:16.06 | |||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Kasper Vaittinen | 2001 | 392 | 1:16.41 | 2:37.19 | 4:17.64 | 5:32.97 | |||
Cetus Espoo | 5:20.01 | |||||||||
9 | Jere Nevalainen | 2001 | 329 | 1:30.19 | 2:52.76 | 4:40.44 | 5:52.93 | |||
Aurajoen Uinti | 5:31.61 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:26 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:52 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 228 | 39.95 | ||||||
Rauman Uimaseura | 44.67 | |||||||||
2 | Tuuli Peltola | 2007 | 209 | 41.13 | ||||||
Raision Urheilijat | 48.09 | |||||||||
3 | Petra Korkeakangas | 2007 | 132 | 47.96 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 48.76 | |||||||||
4 | Aino Laine | 2007 | 130 | 48.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.17 | |||||||||
5 | Saara Lehto | 2007 | 112 | 50.66 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Iina-Maaria Vanne | 2007 | 109 | 50.99 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Erin Heinikangas | 2007 | 96 | 53.20 | ||||||
Rauman Uimaseura | 50.38 | |||||||||
8 | Aino Suomalainen | 2007 | 81 | 56.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.96 | |||||||||
9 | Moona Simola | 2007 | 80 | 56.62 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
10 | Joanna Ågren | 2007 | 69 | 59.49 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 315 | 35.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.08 | |||||||||
2 | Aino Kuusisto | 2006 | 265 | 37.99 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 41.84 | |||||||||
3 | Elsa Vira | 2006 | 234 | 39.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.44 | |||||||||
4 | Wilma Sundt | 2006 | 205 | 41.39 | ||||||
Cetus Espoo | 40.14 | |||||||||
5 | Rita Heinonen | 2006 | 156 | 45.32 | ||||||
Raision Urheilijat | 46.58 | |||||||||
6 | Mirella Sauhula | 2006 | 138 | 47.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.17 | |||||||||
7 | Ninja Brelo | 2006 | 128 | 48.43 | ||||||
Cetus Espoo | 52.43 | |||||||||
8 | Heli Kuisma | 2006 | 112 | 50.65 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.04 | |||||||||
9 | Malva Salmelin | 2006 | 110 | 50.91 | ||||||
Salon Uimarit | 51.62 | |||||||||
10 | Siiri Lahtinen | 2006 | 110 | 50.92 | ||||||
Rauman Uimaseura | 48.74 | |||||||||
11 | Nea Salmela | 2006 | 108 | 51.17 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 49.35 | |||||||||
12 | Emilia Pakkanen | 2006 | 108 | 51.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.36 | |||||||||
13 | Kia Mäennenä | 2006 | 106 | 51.60 | ||||||
Cetus Espoo | 52.17 | |||||||||
14 | Kerttu Heinä | 2006 | 92 | 53.98 | ||||||
Salon Uimarit | 51.10 | |||||||||
15 | Rianna Hoda | 2006 | 86 | 55.32 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 55.03 | |||||||||
16 | Enni Tammilehto | 2006 | 85 | 55.51 | ||||||
Cetus Espoo | 53.79 | |||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 686 | 27.69 | ||||||
Uinti Tampere | 27.66 | |||||||||
2 | Paula Peltola | 2001 | 602 | 28.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.25 | |||||||||
3 | Suvi Huhtanen | 1999 | 572 | 29.43 | ||||||
Uinti Tampere | 28.80 | |||||||||
4 | Hanna Kareinen | 2000 | 537 | 30.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.16 | |||||||||
5 | Vuokko Suomäki | 2001 | 525 | 30.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.30 | |||||||||
6 | Emma Nieminen | 1996 | 521 | 30.36 | ||||||
Uinti Tampere | 29.52 | |||||||||
7 | Heini Hammar | 1999 | 503 | 30.71 | ||||||
Uinti Tampere | 30.04 | |||||||||
8 | Salla Puhtimäki | 1998 | 497 | 30.84 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 30.45 | |||||||||
9 | Marilla Parhiala | 2000 | 487 | 31.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.42 | |||||||||
10 | Emma Männikkö | 1998 | 476 | 31.28 | ||||||
Uinti Tampere | 30.36 | |||||||||
11 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 475 | 31.29 | ||||||
Uinti Tampere | 30.70 | |||||||||
12 | Rebekka Luoto | 2003 | 472 | 31.37 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.79 | |||||||||
13 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 454 | 31.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.65 | |||||||||
14 | Karine Gagnon | 1985 | 442 | 32.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.48 | |||||||||
15 | Sara Taskinen | 2000 | 433 | 32.28 | ||||||
Simmis Wanda | 32.45 | |||||||||
16 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 427 | 32.42 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 33.83 | |||||||||
17 | Maarit Vainio | 1980 | 426 | 32.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.05 | |||||||||
18 | Johanna Suova | 1999 | 408 | 32.92 | ||||||
Uinti Tampere | 31.63 | |||||||||
19 | Janette Setälä | 2001 | 401 | 33.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.08 | |||||||||
20 | Marianne Killström | 1998 | 400 | 33.14 | ||||||
Salon Uimarit | 34.11 | |||||||||
21 | Emmi Heine | 2002 | 399 | 33.18 | ||||||
Rauman Uimaseura | 32.93 | |||||||||
22 | Nea Tiesmäki | 2000 | 392 | 33.36 | ||||||
Cetus Espoo | 32.90 | |||||||||
23 | Fiia Pyykkö | 2001 | 374 | 33.88 | ||||||
Salon Uimarit | 33.33 | |||||||||
24 | Jasmin Rosnell | 2000 | 373 | 33.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.05 | |||||||||
25 | Milla Nikkanen | 2002 | 372 | 33.95 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 34.97 | |||||||||
26 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 363 | 34.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.23 | |||||||||
27 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 356 | 34.44 | ||||||
Uinti Tampere | 34.21 | |||||||||
28 | Lotta Aho | 2000 | 355 | 34.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.11 | |||||||||
29 | Cia Wacklin | 2001 | 354 | 34.53 | ||||||
Cetus Espoo | 34.16 | |||||||||
30 | Sanni Ylösmäki | 2002 | 345 | 34.83 | ||||||
Someron Esa | 35.72 | |||||||||
31 | Viivi Sorri | 2003 | 336 | 35.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 33.01 | |||||||||
32 | Oona Ahinko | 2001 | 333 | 35.22 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 35.81 | |||||||||
33 | Alida Öhberg | 2002 | 332 | 35.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.15 | |||||||||
34 | Amanda Mankinen | 2001 | 332 | 35.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.09 | |||||||||
35 | Mimosa Rintala | 2003 | 325 | 35.50 | ||||||
Rauman Uimaseura | 36.26 | |||||||||
36 | Wilma Rintala | 2002 | 322 | 35.62 | ||||||
Raision Urheilijat | 35.53 | |||||||||
37 | Ella Alanko | 2003 | 319 | 35.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.79 | |||||||||
38 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 314 | 35.94 | ||||||
Salon Uimarit | 35.89 | |||||||||
39 | Anna Rantanen | 2001 | 312 | 36.01 | ||||||
Uinti Tampere | 35.46 | |||||||||
40 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 297 | 36.58 | ||||||
Someron Esa | 36.35 | |||||||||
41 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 274 | 37.59 | ||||||
Salon Uimarit | 36.40 | |||||||||
42 | Daniela Degenhardt | 2003 | 272 | 37.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.91 | |||||||||
43 | Ilona Juuri | 2002 | 268 | 37.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.53 | |||||||||
44 | Tiia Kuisma | 2003 | 262 | 38.15 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.15 | |||||||||
45 | Venla Koskinen | 2003 | 248 | 38.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.31 | |||||||||
46 | Nea Palanen | 2003 | 227 | 40.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.10 | |||||||||
47 | Oona Kuusivaara | 2002 | 226 | 40.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.47 | |||||||||
48 | Sini Kaivola | 2005 | 212 | 40.97 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 44.24 | |||||||||
49 | Venla Salminen | 2004 | 207 | 41.28 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 43.80 | |||||||||
50 | Lidian Vihervä | 2002 | 203 | 41.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.97 | |||||||||
51 | Inka Vahtola | 2005 | 198 | 41.91 | ||||||
Cetus Espoo | 37.19 | |||||||||
52 | Senni Tuominen | 2003 | 195 | 42.08 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 45.01 | |||||||||
53 | Charlotta Koivisto | 2004 | 174 | 43.68 | ||||||
Uinti-Vakka | 45.93 | |||||||||
54 | Kukka Peill | 2005 | 157 | 45.19 | ||||||
Cetus Espoo | 43.58 | |||||||||
55 | Meri-Maari Mäkinen | 1992 | 139 | 47.07 | ||||||
Raision Urheilijat | 43.33 | |||||||||
56 | Veera Mäkelä | 2004 | 130 | 48.17 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.29 | |||||||||
57 | Aleksandra Hiekka | 2004 | 103 | 52.00 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
58 | Lyydia Leskinen | 2005 | 92 | 54.01 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 54.05 | |||||||||
59 | Enni Huttunen | 2005 | 92 | 54.11 | ||||||
Rauman Uimaseura | 55.50 | |||||||||
60 | Eveliina Laine | 2005 | 86 | 55.21 | ||||||
Rauman Uimaseura | 53.25 | |||||||||
- | Jessika Rissanen | 2001 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.40 | |||||||||
- | Sini Salmi | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | 40.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:52 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:00 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Aho | 2006 | 188 | 39.15 | ||||||
Raision Urheilijat | 41.86 | |||||||||
2 | Tomi Silander | 2006 | 154 | 41.82 | ||||||
Cetus Espoo | 40.58 | |||||||||
3 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 140 | 43.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.08 | |||||||||
4 | Tomas Laine | 2006 | 109 | 46.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.23 | |||||||||
5 | Matias Kotilainen | 2006 | 103 | 47.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.68 | |||||||||
6 | Veeti Salminen | 2006 | 89 | 50.20 | ||||||
Someron Esa | 47.54 | |||||||||
7 | Matias Saarinen | 2006 | 85 | 50.82 | ||||||
Salon Uimarit | 51.22 | |||||||||
8 | Alex Mukkulainen | 2006 | 85 | 50.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.99 | |||||||||
9 | Joonatan Davie | 2006 | 80 | 52.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.02 | |||||||||
10 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 65 | 55.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.20 | |||||||||
11 | Elias Salo | 2007 | 56 | 58.57 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
12 | Onni Yrjälä | 2006 | 56 | 58.60 | ||||||
Rauman Uimaseura | 56.45 | |||||||||
13 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 40 | 1:05.25 | ||||||
Salon Uimarit | 1:02.13 | |||||||||
- | Viljam Savolainen | 2008 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 313 | 33.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.13 | |||||||||
2 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 271 | 34.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.63 | |||||||||
3 | Sakari Korri | 2005 | 266 | 34.85 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.25 | |||||||||
4 | Nico Peltonen | 2005 | 240 | 36.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.23 | |||||||||
5 | Jasper Oikarainen | 2005 | 203 | 38.13 | ||||||
Raision Urheilijat | 40.59 | |||||||||
6 | Joonas Arponen | 2005 | 192 | 38.87 | ||||||
Rauman Uimaseura | 42.84 | |||||||||
7 | Olli Paaskoski | 2005 | 190 | 38.97 | ||||||
Cetus Espoo | 39.82 | |||||||||
8 | Veeti Valdolin | 2005 | 175 | 40.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.02 | |||||||||
9 | Matias Cavrag | 2005 | 170 | 40.44 | ||||||
Raision Urheilijat | 41.35 | |||||||||
10 | Eero Mäenpää | 2005 | 170 | 40.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.12 | |||||||||
11 | Konsta Vainio | 2005 | 163 | 40.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.77 | |||||||||
12 | Mio Heinola | 2005 | 161 | 41.22 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 41.32 | |||||||||
13 | Niklas Nordquist | 2005 | 158 | 41.46 | ||||||
Raision Urheilijat | 39.62 | |||||||||
14 | Anton Kettunen | 2005 | 138 | 43.39 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.73 | |||||||||
15 | Kasperi Jalonen | 2005 | 134 | 43.73 | ||||||
Raision Urheilijat | 43.98 | |||||||||
16 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 134 | 43.79 | ||||||
Rauman Uimaseura | 42.77 | |||||||||
17 | Julius Sandelin | 2005 | 119 | 45.60 | ||||||
Rauman Uimaseura | 42.91 | |||||||||
18 | Ossi Barck | 2005 | 100 | 48.21 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 52.59 | |||||||||
19 | Rufus Strandell | 2005 | 87 | 50.51 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 49.70 | |||||||||
20 | Miika Nurminen | 2005 | 70 | 54.29 | ||||||
Salon Uimarit | 1:03.19 | |||||||||
- | Eemil Reijonen | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 48.58 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eemil Varho | 1997 | 688 | 25.40 | ||||||
Rauman Uimaseura | 24.75 | |||||||||
2 | Jaakko Rautalin | 1989 | 673 | 25.59 | ||||||
Uinti Tampere | 24.91 | |||||||||
3 | Juho Grönblom | 1998 | 654 | 25.83 | ||||||
Raision Urheilijat | 25.69 | |||||||||
4 | Juho Seppälä | 1999 | 639 | 26.04 | ||||||
Simmis Wanda | 26.07 | |||||||||
5 | Mikael Laakso | 1997 | 614 | 26.39 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 25.20 | |||||||||
6 | Antti Leiponen | 1998 | 585 | 26.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.63 | |||||||||
7 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 556 | 27.27 | ||||||
Vanders | 27.09 | |||||||||
8 | Saku Salo | 1995 | 551 | 27.35 | ||||||
Uinti Tampere | 26.72 | |||||||||
9 | Joona Korhonen | 2000 | 520 | 27.88 | ||||||
TaTu Tampere | 28.22 | |||||||||
10 | Verneri Mattila | 1999 | 506 | 28.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.69 | |||||||||
11 | Elias Kuusisto | 1999 | 493 | 28.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.02 | |||||||||
12 | Topi Könkö | 1992 | 493 | 28.39 | ||||||
Salon Uimarit | 28.85 | |||||||||
13 | Tatu Hörkkö | 2001 | 481 | 28.61 | ||||||
Uinti Tampere | 28.49 | |||||||||
14 | Henri Hellström | 1997 | 480 | 28.64 | ||||||
Raision Urheilijat | 27.28 | |||||||||
15 | Lassi Ruohonen | 1998 | 459 | 29.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.79 | |||||||||
16 | Oskari Hynynen | 2001 | 442 | 29.43 | ||||||
Salon Uimarit | 28.99 | |||||||||
17 | Eetu Einto | 2001 | 440 | 29.49 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 28.97 | |||||||||
18 | Atte Kulmala | 1998 | 433 | 29.63 | ||||||
Uinti Tampere | 29.26 | |||||||||
19 | Emil Perkkiö | 2000 | 424 | 29.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.71 | |||||||||
20 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 423 | 29.86 | ||||||
Uinti Tampere | 29.04 | |||||||||
21 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 409 | 30.21 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.95 | |||||||||
22 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 373 | 31.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.51 | |||||||||
23 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 364 | 31.39 | ||||||
Uinti Tampere | 31.52 | |||||||||
24 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 357 | 31.60 | ||||||
Salon Uimarit | 33.26 | |||||||||
25 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 355 | 31.67 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 30.98 | |||||||||
26 | Markus Kuisma | 1998 | 351 | 31.79 | ||||||
Salon Uimarit | 30.45 | |||||||||
27 | Jere Nevalainen | 2001 | 340 | 32.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.09 | |||||||||
28 | Juuso Toivonen | 2001 | 317 | 32.89 | ||||||
Uinti Tampere | 36.54 | |||||||||
29 | Oskari Alanen | 1990 | 313 | 33.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.83 | |||||||||
30 | Pyry Talvitie | 2002 | 296 | 33.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.53 | |||||||||
31 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 293 | 33.75 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 33.75 | |||||||||
32 | Aleksi Vuorio | 2002 | 289 | 33.90 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 37.55 | |||||||||
33 | Sharo Mamandi | 2002 | 224 | 36.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.84 | |||||||||
34 | Joona Pohjola | 2004 | 180 | 39.70 | ||||||
Salon Uimarit | 41.78 | |||||||||
35 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 171 | 40.36 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 44.19 | |||||||||
36 | Jan Byskov | 2004 | 169 | 40.55 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 42.35 | |||||||||
37 | Samuel Salminen | 2003 | 153 | 41.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.54 | |||||||||
38 | Santeri Ahinko | 2004 | 117 | 45.78 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 49.01 | |||||||||
39 | Casper Leo | 2004 | 113 | 46.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.57 | |||||||||
40 | Aimo Rantasuo | 2003 | 99 | 48.38 | ||||||
Uinti-Vakka | 47.91 | |||||||||
41 | Jimi Miromaa | 1996 | 83 | 51.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.77 | |||||||||
- | Isak Gramén | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 28.26 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lassi Grönroos | 2000 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 28.68 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 15:00 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:25 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 234 | 39.01 | 1:24.41 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:32.92 | |||||||||
2 | Tuuli Peltola | 2007 | 227 | 40.84 | 1:25.32 | |||||
Raision Urheilijat | 1:25.17 | |||||||||
3 | Linnea Koski | 2007 | 211 | 41.43 | 1:27.45 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.65 | |||||||||
4 | Saara Lehto | 2007 | 191 | 43.01 | 1:30.39 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:31.26 | |||||||||
5 | Sofia Oksa | 2007 | 190 | 42.09 | 1:30.43 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:26.67 | |||||||||
6 | Erin Heinikangas | 2007 | 188 | 43.29 | 1:30.83 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:35.59 | |||||||||
7 | Kiia Koivisto | 2007 | 154 | 45.82 | 1:36.97 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
8 | Rahma Ezzat | 2007 | 148 | 47.08 | 1:38.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.64 | |||||||||
9 | Emilia Tähkänen | 2007 | 143 | 46.94 | 1:39.37 | |||||
Uinti-Vakka | 1:39.79 | |||||||||
10 | Joanna Ågren | 2007 | 127 | 49.63 | 1:43.48 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:46.68 | |||||||||
11 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 120 | 50.56 | 1:45.37 | |||||
Salon Uimarit | 1:46.01 | |||||||||
12 | Tiia Mattila | 2008 | 112 | 52.08 | 1:47.87 | |||||
Uinti-Vakka | ||||||||||
13 | Moona Simola | 2007 | 102 | 50.38 | 1:51.31 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
14 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 98 | 55.27 | 1:52.69 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
15 | Nea Nirhamo | 2008 | 79 | 55.73 | 2:01.23 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
- | Justiina Junnila | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saima Peltonen | 2007 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 633 | 29.92 | 1:00.63 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:01.64 | |||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 627 | 29.18 | 1:00.81 | |||||
Cetus Espoo | 59.48 | |||||||||
3 | Oona Laakso | 2002 | 576 | 29.85 | 1:02.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.52 | |||||||||
4 | Irene Mäkilä | 2004 | 549 | 30.59 | 1:03.56 | |||||
Raision Urheilijat | 1:03.73 | |||||||||
5 | Venla Salminen | 2002 | 544 | 30.86 | 1:03.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.84 | |||||||||
6 | Julia Koivisto | 2002 | 530 | 30.46 | 1:04.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:03.65 | |||||||||
7 | Peppi Pinomäki | 2002 | 504 | 31.11 | 1:05.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.21 | |||||||||
8 | Emmi Heine | 2002 | 501 | 31.44 | 1:05.54 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:06.27 | |||||||||
9 | Vilma Leppähaara | 2005 | 489 | 31.86 | 1:06.09 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:08.59 | |||||||||
10 | Emilia Sihvo | 2004 | 476 | 32.70 | 1:06.68 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.71 | |||||||||
11 | Olivia Koski | 2002 | 467 | 32.20 | 1:07.10 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.92 | |||||||||
11 | Roosa Aho | 2003 | 467 | 32.20 | 1:07.10 | |||||
Raision Urheilijat | 1:06.50 | |||||||||
13 | Alida Öhberg | 2002 | 466 | 32.38 | 1:07.15 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.77 | |||||||||
14 | Hilda Helo | 2003 | 451 | 33.10 | 1:07.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.43 | |||||||||
15 | Elina Palojärvi | 2002 | 444 | 33.10 | 1:08.22 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.38 | |||||||||
16 | Kira Lindroos | 2005 | 436 | 33.01 | 1:08.66 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.03 | |||||||||
17 | Lydia Rintanen | 2002 | 434 | 32.38 | 1:08.75 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.04 | |||||||||
18 | Sanni Ylösmäki | 2002 | 430 | 33.59 | 1:08.94 | |||||
Someron Esa | 1:10.81 | |||||||||
19 | Matilda Laitinen | 2004 | 427 | 33.18 | 1:09.12 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.10 | |||||||||
20 | Riikka Niskala | 2004 | 419 | 33.07 | 1:09.57 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.33 | |||||||||
21 | Anni Savolainen | 2002 | 411 | 33.37 | 1:09.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.70 | |||||||||
22 | Kukka Kangas | 2005 | 410 | 33.55 | 1:10.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.92 | |||||||||
23 | Sini Heikkilä | 2003 | 409 | 32.63 | 1:10.10 | |||||
Salon Uimarit | 1:08.69 | |||||||||
24 | Soile Auvinen | 2002 | 405 | 33.65 | 1:10.35 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.45 | |||||||||
25 | Nelli Rauhanen | 2005 | 401 | 33.53 | 1:10.59 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.38 | |||||||||
26 | Milla Lempiälä | 2005 | 398 | 34.45 | 1:10.76 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:11.48 | |||||||||
27 | Anni Haavisto | 2002 | 389 | 34.32 | 1:11.30 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:12.47 | |||||||||
28 | Mimosa Rintala | 2003 | 382 | 33.25 | 1:11.75 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:11.46 | |||||||||
29 | Lidian Vihervä | 2002 | 379 | 34.88 | 1:11.91 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:11.95 | |||||||||
30 | Suvi-Maaria Heinonen | 2002 | 379 | 34.61 | 1:11.93 | |||||
Salon Uimarit | 1:12.23 | |||||||||
31 | Ella Suominen | 2005 | 377 | 34.55 | 1:12.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.75 | |||||||||
32 | Ellen Kaituri | 2006 | 376 | 34.28 | 1:12.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.37 | |||||||||
33 | Aliisa Jalo | 2002 | 376 | 35.57 | 1:12.12 | |||||
Someron Esa | 1:18.22 | |||||||||
34 | Nea Juslén | 2002 | 372 | 34.86 | 1:12.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.12 | |||||||||
35 | Heinä Tanskanen | 2003 | 361 | 34.37 | 1:13.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.39 | |||||||||
36 | Anna Hakkarainen | 2005 | 360 | 35.01 | 1:13.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.54 | |||||||||
37 | Milla Karttunen | 2005 | 359 | 33.95 | 1:13.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.74 | |||||||||
38 | Fiona Laakso | 2005 | 359 | 35.24 | 1:13.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.49 | |||||||||
39 | Milla Rintanen | 2004 | 355 | 34.68 | 1:13.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.66 | |||||||||
40 | Iisa Karpela | 2004 | 350 | 35.85 | 1:13.82 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.10 | |||||||||
41 | Sini Mäkilä | 2006 | 348 | 35.95 | 1:14.01 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.87 | |||||||||
42 | Louna Kasvio | 2006 | 347 | 35.39 | 1:14.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.42 | |||||||||
43 | Maura Bergström | 2005 | 339 | 36.40 | 1:14.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.26 | |||||||||
44 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 335 | 35.53 | 1:14.92 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.83 | |||||||||
45 | Odessa Haikara | 2004 | 334 | 34.79 | 1:14.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.26 | |||||||||
46 | Julianna Kurkela | 2005 | 331 | 35.60 | 1:15.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.28 | |||||||||
47 | Odelia Oinas | 2003 | 323 | 36.69 | 1:15.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.75 | |||||||||
48 | Siri Kaskeala | 2005 | 320 | 36.76 | 1:16.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.85 | |||||||||
49 | Olivia Oinas | 2003 | 316 | 36.87 | 1:16.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.56 | |||||||||
50 | Liisa Penttinen | 2003 | 308 | 36.55 | 1:17.02 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.55 | |||||||||
51 | Laura Kinnunen | 2002 | 302 | 37.24 | 1:17.58 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.82 | |||||||||
52 | Jenna Rautava | 2003 | 284 | 38.02 | 1:19.19 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:18.35 | |||||||||
53 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 280 | 37.39 | 1:19.55 | |||||
Salon Uimarit | 1:20.99 | |||||||||
54 | Elina Ruha | 2005 | 276 | 37.98 | 1:19.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:22.13 | |||||||||
55 | Saara Seppälä | 2005 | 276 | 38.93 | 1:19.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:26.50 | |||||||||
56 | Säde Ryynänen | 2005 | 276 | 37.66 | 1:19.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.28 | |||||||||
57 | Aada Rantanen | 2004 | 275 | 37.89 | 1:20.04 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.90 | |||||||||
58 | Peppi Eskola | 2005 | 274 | 37.62 | 1:20.12 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:17.89 | |||||||||
59 | Hanna Martola | 2005 | 273 | 38.12 | 1:20.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.28 | |||||||||
60 | Veera Maijala | 2005 | 273 | 37.08 | 1:20.26 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:20.27 | |||||||||
61 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 265 | 38.03 | 1:21.03 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:19.98 | |||||||||
62 | Jasmin Savonen | 2005 | 265 | 39.13 | 1:21.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.67 | |||||||||
63 | Ni Lam | 2002 | 265 | 38.59 | 1:21.06 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.11 | |||||||||
64 | Kia Kivelä | 2003 | 264 | 38.98 | 1:21.14 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:19.73 | |||||||||
65 | Katriina Kallio | 2006 | 263 | 38.25 | 1:21.19 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.20 | |||||||||
66 | Emma Nieminen | 2005 | 255 | 38.16 | 1:22.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.75 | |||||||||
67 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 255 | 38.69 | 1:22.07 | |||||
Salon Uimarit | 1:23.10 | |||||||||
68 | Sanna Rouhiainen | 2002 | 247 | 39.57 | 1:22.89 | |||||
Uinti-Vakka | 1:28.74 | |||||||||
69 | Bettina Sandelin | 2005 | 242 | 39.35 | 1:23.49 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:23.26 | |||||||||
70 | Pilvi Österman | 2005 | 233 | 39.40 | 1:24.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.85 | |||||||||
71 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 226 | 40.05 | 1:25.47 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.04 | |||||||||
72 | Nora Laine | 2003 | 224 | 39.60 | 1:25.64 | |||||
Uinti-Vakka | ||||||||||
73 | Kata Koskinen | 2005 | 223 | 40.60 | 1:25.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.74 | |||||||||
74 | Anni Törmänen | 2005 | 221 | 40.36 | 1:26.05 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
75 | Eveliina Laine | 2005 | 221 | 41.57 | 1:26.09 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.01 | |||||||||
76 | Amanda Koistinen | 2005 | 214 | 39.70 | 1:26.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.24 | |||||||||
77 | Siiri Lahtinen | 2006 | 214 | 40.97 | 1:27.02 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:35.28 | |||||||||
78 | Iida Vartiainen | 2006 | 213 | 39.75 | 1:27.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.58 | |||||||||
79 | Kaisla Korvonen | 2006 | 213 | 41.92 | 1:27.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.69 | |||||||||
80 | Mette Peltola | 2005 | 211 | 39.70 | 1:27.34 | |||||
Raision Urheilijat | 1:25.18 | |||||||||
81 | Joanna Hauhia | 2004 | 209 | 40.74 | 1:27.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.33 | |||||||||
82 | Rakel Ronimus | 2004 | 209 | 40.70 | 1:27.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.76 | |||||||||
83 | Maisa Brusila | 2004 | 208 | 41.78 | 1:27.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.22 | |||||||||
84 | Noora Ketola | 2003 | 195 | 41.04 | 1:29.66 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.69 | |||||||||
85 | Celina Sandell | 2005 | 195 | 42.48 | 1:29.68 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:39.21 | |||||||||
86 | Charlotta Koivisto | 2004 | 183 | 42.86 | 1:31.63 | |||||
Uinti-Vakka | 1:40.17 | |||||||||
87 | Erika Korpela | 2003 | 179 | 41.67 | 1:32.24 | |||||
Salon Uimarit | 1:30.92 | |||||||||
88 | Aada Salminen | 2004 | 179 | 40.30 | 1:32.25 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:34.62 | |||||||||
89 | Fia Meltovaara | 2006 | 179 | 44.77 | 1:32.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.47 | |||||||||
90 | Kätrin Koppel | 2005 | 177 | 44.20 | 1:32.69 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:36.61 | |||||||||
91 | Tilda Aaltonen | 2006 | 176 | 44.86 | 1:32.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.05 | |||||||||
92 | Ronja Vilska | 2006 | 173 | 44.38 | 1:33.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.09 | |||||||||
93 | Jenna Juhola | 2006 | 172 | 44.32 | 1:33.49 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:32.83 | |||||||||
94 | Emma Loo | 2004 | 172 | 43.65 | 1:33.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.41 | |||||||||
95 | Maikki Hämäläinen | 2006 | 165 | 43.70 | 1:34.77 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:39.06 | |||||||||
96 | Enni Huttunen | 2005 | 163 | 44.34 | 1:35.26 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
97 | Maija Nurminen | 2005 | 163 | 43.08 | 1:35.29 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.55 | |||||||||
98 | Ronja Maude | 2005 | 153 | 44.09 | 1:37.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
99 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 133 | 48.16 | 1:41.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.88 | |||||||||
100 | Sara Suonio | 2006 | 119 | 50.24 | 1:45.84 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
101 | Elsa Koskinen | 2006 | 109 | 50.74 | 1:48.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.92 | |||||||||
102 | Elina Toivonen | 2006 | 104 | 51.44 | 1:50.38 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:51.49 | |||||||||
103 | Diana Raduly Baka | 2006 | 101 | 50.74 | 1:51.61 | |||||
Salon Uimarit | 1:56.39 | |||||||||
104 | Julia Huovinen | 2005 | 95 | 48.90 | 1:53.95 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:52.88 | |||||||||
105 | Sonja Heikkilä | 2006 | 82 | 54.15 | 1:59.50 | |||||
Salon Uimarit | 2:04.97 | |||||||||
106 | Aino Norrdal | 2006 | 71 | 57.86 | 2:05.67 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:14.00 | |||||||||
107 | Siiri Keskimäki | 2006 | 69 | 59.07 | 2:06.52 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
108 | Aino Viitala | 2006 | 44 | 1:09.00 | 2:26.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:23.93 | |||||||||
- | Minttu Kiili | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.44 | |||||||||
- | Aino Kurki | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.57 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Viivi Laiho | 2005 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:52.82 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 682 | 28.63 | 59.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.31 | |||||||||
2 | Paula Peltola | 2001 | 631 | 29.09 | 1:00.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.82 | |||||||||
3 | Inga Virtanen | 1994 | 624 | 28.81 | 1:00.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.33 | |||||||||
4 | Suvi Huhtanen | 1999 | 605 | 29.86 | 1:01.55 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.20 | |||||||||
5 | Mari Ääri | 1980 | 598 | 29.58 | 1:01.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.15 | |||||||||
6 | Reetta Rantakokko | 2001 | 582 | 29.55 | 1:02.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.85 | |||||||||
7 | Vilma Iisalo | 2001 | 556 | 29.86 | 1:03.30 | |||||
Raision Urheilijat | 1:02.66 | |||||||||
8 | Marilla Parhiala | 2000 | 547 | 30.52 | 1:03.63 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.77 | |||||||||
9 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 547 | 30.45 | 1:03.65 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:03.29 | |||||||||
10 | Armi Auvinen | 2000 | 542 | 30.36 | 1:03.86 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.93 | |||||||||
11 | Emma Ingberg | 1999 | 528 | 30.69 | 1:04.41 | |||||
Simmis Wanda | 1:04.06 | |||||||||
12 | Minka Halava | 2001 | 526 | 30.90 | 1:04.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.11 | |||||||||
13 | Cia Wacklin | 2001 | 520 | 30.87 | 1:04.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.46 | |||||||||
14 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 515 | 30.47 | 1:04.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.06 | |||||||||
15 | Aino Jussila | 2000 | 504 | 31.15 | 1:05.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.62 | |||||||||
16 | Annika Laihonen | 1997 | 498 | 30.58 | 1:05.68 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.27 | |||||||||
17 | Nea Tiesmäki | 2000 | 497 | 31.05 | 1:05.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.05 | |||||||||
18 | Roosa Mäkinen | 1999 | 492 | 30.92 | 1:05.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.26 | |||||||||
19 | Lotta Auvinen | 2001 | 489 | 32.21 | 1:06.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.10 | |||||||||
20 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 480 | 32.08 | 1:06.48 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.90 | |||||||||
21 | Hilla Nieminen | 2001 | 467 | 32.17 | 1:07.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.63 | |||||||||
22 | Anna Rantanen | 2001 | 467 | 32.07 | 1:07.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.43 | |||||||||
23 | Noora Kanerva | 2000 | 450 | 32.35 | 1:07.92 | |||||
Simmis Wanda | 1:07.31 | |||||||||
24 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 449 | 32.45 | 1:07.98 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:07.88 | |||||||||
25 | Merili Kallas | 2001 | 439 | 33.28 | 1:08.50 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:04.56 | |||||||||
26 | Lotta Aho | 2000 | 406 | 32.64 | 1:10.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.00 | |||||||||
27 | Riina Karola | 2000 | 395 | 33.26 | 1:10.95 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.08 | |||||||||
28 | Kaisa Siukonen | 2001 | 381 | 33.29 | 1:11.78 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.98 | |||||||||
29 | Kamilla Karppinen | 2001 | 365 | 34.92 | 1:12.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.18 | |||||||||
30 | Meri-Maari Mäkinen | 1992 | 195 | 43.98 | 1:29.78 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.57 | |||||||||
- | Jessika Rissanen | 2001 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.01 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 16:25 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:52 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomas Laine | 2006 | 195 | 38.08 | 1:20.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.13 | |||||||||
2 | Felix Kandolin | 2007 | 153 | 41.03 | 1:27.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.19 | |||||||||
3 | Leevi Saarinen | 2006 | 149 | 42.81 | 1:28.29 | |||||
Uinti-Vakka | 1:35.81 | |||||||||
4 | Ossi Tikka | 2007 | 149 | 39.71 | 1:28.37 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.57 | |||||||||
5 | Matti Penttinen | 2006 | 142 | 41.61 | 1:29.91 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:32.48 | |||||||||
6 | Onni Yrjälä | 2006 | 130 | 43.34 | 1:32.53 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:35.58 | |||||||||
7 | Marius Koivisto | 2006 | 120 | 44.13 | 1:34.88 | |||||
Uinti-Vakka | 1:40.68 | |||||||||
8 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 115 | 43.66 | 1:36.34 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.21 | |||||||||
9 | Romeo Manner | 2008 | 112 | 45.91 | 1:37.03 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.16 | |||||||||
10 | Santeri Holmberg | 2006 | 111 | 44.44 | 1:37.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.25 | |||||||||
11 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 109 | 44.27 | 1:38.10 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.05 | |||||||||
12 | Frans Sandblom | 2006 | 107 | 46.43 | 1:38.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.44 | |||||||||
13 | Matias Seppä | 2006 | 106 | 44.83 | 1:38.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.23 | |||||||||
14 | Peter Kanninen | 2006 | 99 | 45.43 | 1:41.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:50.98 | |||||||||
15 | Julius Linde | 2007 | 95 | 49.10 | 1:42.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.63 | |||||||||
16 | Romeo Maranzani | 2006 | 91 | 48.53 | 1:44.21 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.52 | |||||||||
17 | Alvar Kankare | 2007 | 84 | 51.23 | 1:46.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:00.77 | |||||||||
18 | Eelis Lummaa | 2007 | 81 | 48.06 | 1:48.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Eemeli Jaakkola | 2006 | 81 | 49.65 | 1:48.33 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
20 | Kaapo Saarinen | 2007 | 75 | 51.55 | 1:51.21 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:58.22 | |||||||||
21 | Niilo Lehtinen | 2009 | 61 | 56.05 | 1:58.77 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Akseli Laukkanen | 2007 | 61 | 54.57 | 1:59.02 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Ilari Linderborg | 2006 | 58 | 58.82 | 2:01.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Veeti Akkanen | 2006 | 54 | 52.85 | 2:03.93 | |||||
Salon Uimarit | 2:01.65 | |||||||||
25 | Aleksi Nurmi | 2006 | 49 | 57.85 | 2:07.66 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:17.35 | |||||||||
- | Emil Kataja | 2006 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:08.99 | |||||||||
- | Veeti Salminen | 2006 | DSQ | |||||||
Someron Esa | 1:19.82 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 569 | 27.41 | 56.60 | |||||
Cetus Espoo | 55.67 | |||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 496 | 28.64 | 59.24 | |||||
Cetus Espoo | 58.73 | |||||||||
3 | Elias Laine | 2002 | 467 | 28.49 | 1:00.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.19 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 446 | 29.42 | 1:01.38 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:00.30 | |||||||||
5 | Mikael Jokinen | 2001 | 415 | 28.95 | 1:02.86 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:03.84 | |||||||||
6 | Eemil Kankare | 2003 | 376 | 30.70 | 1:04.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.98 | |||||||||
7 | Kasper Vaittinen | 2001 | 375 | 30.70 | 1:05.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.00 | |||||||||
8 | Eetu Mikkonen | 2003 | 372 | 31.95 | 1:05.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.32 | |||||||||
9 | Repe Kupila | 2001 | 364 | 30.88 | 1:05.67 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:06.24 | |||||||||
10 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 362 | 32.12 | 1:05.77 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:06.10 | |||||||||
11 | Oliver Oinas | 2001 | 353 | 32.62 | 1:06.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.41 | |||||||||
12 | Janne Juven | 2001 | 351 | 31.51 | 1:06.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.84 | |||||||||
13 | Akira Konttinen | 2003 | 345 | 32.81 | 1:06.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.38 | |||||||||
14 | Elmeri Eronen | 2002 | 336 | 31.25 | 1:07.42 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:08.21 | |||||||||
15 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 333 | 32.62 | 1:07.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.04 | |||||||||
16 | Aaron Utulahti | 2002 | 313 | 32.85 | 1:09.03 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:10.01 | |||||||||
17 | Joonas Cranston | 2003 | 313 | 33.55 | 1:09.06 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:08.76 | |||||||||
18 | Sakari Korri | 2005 | 309 | 32.85 | 1:09.34 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:09.61 | |||||||||
19 | Aleksi Vuorio | 2002 | 307 | 33.22 | 1:09.48 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:08.76 | |||||||||
20 | Daniel Ruotsi | 2002 | 301 | 33.45 | 1:09.93 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:11.36 | |||||||||
21 | Akseli Maaranen | 2004 | 299 | 34.00 | 1:10.10 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.95 | |||||||||
22 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 286 | 33.53 | 1:11.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.75 | |||||||||
23 | Aapo Kinnunen | 2004 | 284 | 33.38 | 1:11.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.15 | |||||||||
24 | Santeri Kinnunen | 2002 | 283 | 33.58 | 1:11.42 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:12.37 | |||||||||
25 | Matias Muurinen | 2002 | 277 | 33.75 | 1:11.93 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:25.70 | |||||||||
26 | Kasper Holopainen | 2003 | 268 | 35.49 | 1:12.74 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:15.09 | |||||||||
27 | Viktor Asklöf | 2004 | 257 | 34.97 | 1:13.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.35 | |||||||||
28 | Sharo Mamandi | 2002 | 249 | 33.60 | 1:14.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.46 | |||||||||
29 | Osku Muuri | 2002 | 248 | 35.54 | 1:14.60 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:13.81 | |||||||||
30 | Einari Palmu | 2004 | 240 | 36.56 | 1:15.40 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.23 | |||||||||
31 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 236 | 35.96 | 1:15.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.31 | |||||||||
32 | Yufei Meng | 2004 | 234 | 36.06 | 1:16.12 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.64 | |||||||||
33 | Matteus Einiö | 2004 | 232 | 36.11 | 1:16.25 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:18.00 | |||||||||
34 | Rasmus Rauhala | 2004 | 226 | 36.35 | 1:16.94 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:19.96 | |||||||||
35 | Eero Mäenpää | 2005 | 213 | 37.97 | 1:18.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.57 | |||||||||
36 | Joonas Arponen | 2005 | 213 | 37.98 | 1:18.47 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.53 | |||||||||
37 | Rasmus Rekola | 2004 | 212 | 37.15 | 1:18.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.52 | |||||||||
38 | Samuel Salminen | 2003 | 207 | 36.66 | 1:19.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.61 | |||||||||
39 | Konsta Vainio | 2005 | 206 | 39.34 | 1:19.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.50 | |||||||||
40 | Aaro Puutio | 2003 | 202 | 37.78 | 1:19.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.47 | |||||||||
41 | Maksim Amosov | 2005 | 200 | 37.89 | 1:20.09 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.17 | |||||||||
42 | Casper Leo | 2004 | 200 | 38.41 | 1:20.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.84 | |||||||||
43 | Veeti Valdolin | 2005 | 195 | 38.32 | 1:20.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.54 | |||||||||
44 | Eemil Reijonen | 2005 | 191 | 39.61 | 1:21.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.32 | |||||||||
45 | Raman Veisi | 2004 | 185 | 39.21 | 1:22.27 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.26 | |||||||||
46 | Ossi Barck | 2005 | 183 | 39.33 | 1:22.54 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:26.89 | |||||||||
47 | Aku Hyrsylä | 2003 | 182 | 38.82 | 1:22.67 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.68 | |||||||||
48 | Henry Vaga | 2003 | 180 | 38.62 | 1:22.95 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.51 | |||||||||
49 | Olli Erkkilä | 2003 | 180 | 38.76 | 1:23.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.46 | |||||||||
50 | Patrik Reiman | 2005 | 178 | 39.75 | 1:23.36 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:26.30 | |||||||||
51 | Julius Sandelin | 2005 | 174 | 40.13 | 1:23.95 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:19.26 | |||||||||
52 | Axel Leppähaara | 2004 | 167 | 39.49 | 1:25.06 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.76 | |||||||||
53 | Aarni Linderborg | 2005 | 148 | 42.67 | 1:28.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.95 | |||||||||
54 | Samuli Pykälämaa | 2005 | 147 | 40.81 | 1:28.75 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.77 | |||||||||
55 | John Laaksonen | 2003 | 147 | 43.09 | 1:28.79 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.99 | |||||||||
56 | Aimo Rantasuo | 2003 | 145 | 42.48 | 1:29.22 | |||||
Uinti-Vakka | 1:27.26 | |||||||||
57 | Eemeli Arnell | 2005 | 134 | 43.43 | 1:31.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.66 | |||||||||
58 | Oliver Jokinen | 2005 | 129 | 42.52 | 1:32.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
59 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 128 | 43.52 | 1:33.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.27 | |||||||||
60 | Miika Nurminen | 2005 | 125 | 43.03 | 1:33.82 | |||||
Salon Uimarit | 1:35.48 | |||||||||
61 | Paavo Rautava | 2004 | 102 | 48.18 | 1:40.33 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
62 | Juho Erkkilä | 2004 | 71 | 50.25 | 1:52.93 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
- | Kasper Kainonen | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miko Muuri | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | 1:19.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 684 | 25.56 | 53.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.85 | |||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 682 | 25.59 | 53.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 51.55 | |||||||||
3 | Elmo Kiuru | 1997 | 638 | 26.12 | 54.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.10 | |||||||||
4 | Reko Patinen | 1998 | 621 | 26.37 | 54.98 | |||||
Nummelan Kisaajat | 54.33 | |||||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | 612 | 26.25 | 55.24 | |||||
Oulun Lohet | 54.34 | |||||||||
6 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 591 | 27.06 | 55.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.70 | |||||||||
7 | Elias Lampinen | 1997 | 590 | 26.78 | 55.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | 53.33 | |||||||||
8 | Eetu Nyman | 1999 | 553 | 26.91 | 57.13 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 57.02 | |||||||||
9 | Emil Perkkiö | 2000 | 546 | 27.75 | 57.39 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.13 | |||||||||
10 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 542 | 26.71 | 57.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 57.22 | |||||||||
11 | Mikael Laakso | 1997 | 532 | 27.31 | 57.86 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 55.17 | |||||||||
12 | Miika Nuorinko | 1996 | 524 | 27.74 | 58.18 | |||||
Nummelan Kisaajat | 55.67 | |||||||||
13 | Antti Leiponen | 1998 | 518 | 27.38 | 58.39 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 55.58 | |||||||||
14 | Henri Koski | 2000 | 512 | 27.73 | 58.60 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 56.74 | |||||||||
15 | Elias Soukola | 1999 | 511 | 28.00 | 58.67 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 57.86 | |||||||||
16 | Jonni Aho | 1999 | 502 | 27.97 | 59.01 | |||||
Cetus Espoo | 57.45 | |||||||||
17 | Walentin Koskinen | 2000 | 492 | 28.04 | 59.41 | |||||
Uinti Tampere | 57.44 | |||||||||
18 | Severi Nieminen | 1999 | 471 | 29.04 | 1:00.29 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 59.58 | |||||||||
19 | Jon Byskov | 2000 | 396 | 30.73 | 1:03.88 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.39 | |||||||||
20 | Mika Arkkila | 2000 | 361 | 30.84 | 1:05.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.99 | |||||||||
21 | Ville Kaipainen | 2000 | 327 | 30.98 | 1:08.05 | |||||
Salon Uimarit | 1:05.01 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 16:52 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:01 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Salmimies | 2004 | 409 | 42.14 | 1:30.82 | 2:20.56 | 3:07.28 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:09.91 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 404 | 43.24 | 1:32.55 | 2:20.76 | 3:08.17 | |||
Cetus Espoo | 3:09.38 | |||||||||
3 | Roosa Tuomainen | 2005 | 344 | 46.51 | 1:37.78 | 2:29.17 | 3:18.40 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Venla Salminen | 2004 | 299 | 48.02 | 1:42.73 | 2:36.86 | 3:27.81 | |||
Uimaseura Kaarina | 3:31.61 | |||||||||
5 | Vilma Halava | 2004 | 243 | 51.28 | 1:48.10 | 2:48.40 | 3:42.77 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Iida Kallio | 2004 | 211 | 53.22 | 1:53.52 | 2:54.83 | 3:53.31 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 601 | 36.97 | 1:18.93 | 2:01.86 | 2:44.76 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:45.97 | |||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 589 | 37.79 | 1:20.66 | 2:03.73 | 2:45.92 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:43.94 | |||||||||
3 | Oona Ahinko | 2001 | 576 | 38.49 | 1:21.53 | 2:04.72 | 2:47.19 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:46.95 | |||||||||
4 | Johanna Suova | 1999 | 521 | 39.10 | 1:23.09 | 2:08.19 | 2:52.82 | |||
Uinti Tampere | 2:51.80 | |||||||||
5 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 430 | 42.86 | 1:30.68 | 2:18.09 | 3:04.24 | |||
Aurajoen Uinti | 3:06.01 | |||||||||
6 | Senni Tuominen | 2003 | 337 | 42.60 | 1:33.05 | 2:26.96 | 3:19.77 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 3:16.03 | |||||||||
7 | Susanna Kuisma | 2003 | 312 | 48.05 | 1:39.73 | 2:34.90 | 3:25.01 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:25.33 | |||||||||
8 | Cinja Åvist | 2003 | 306 | 46.91 | 1:39.39 | 2:35.37 | 3:26.43 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:28.10 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 17:01 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:11 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aapo Huhti | 2003 | 331 | 40.70 | 1:28.08 | 2:17.42 | 3:03.53 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:10.05 | |||||||||
2 | Samu Hatakka | 2003 | 293 | 43.83 | 1:33.47 | 2:22.72 | 3:11.05 | |||
Rauman Uimaseura | 3:16.19 | |||||||||
3 | Santeri Ahinko | 2004 | 201 | 48.68 | 1:43.66 | 2:39.98 | 3:36.48 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 3:37.22 | |||||||||
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joona Korhonen | 2000 | 521 | 35.24 | 1:15.49 | 1:57.06 | 2:37.75 | |||
TaTu Tampere | 2:31.94 | |||||||||
2 | Emil Martikainen | 1997 | 517 | 35.45 | 1:14.61 | 1:57.44 | 2:38.24 | |||
Rauman Uimaseura | 2:33.10 | |||||||||
3 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 421 | 36.83 | 1:19.49 | 2:03.88 | 2:49.43 | |||
Uinti Tampere | 2:44.71 | |||||||||
4 | Hugo Enroth | 2001 | 393 | 39.08 | 1:22.33 | 2:07.28 | 2:53.27 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:46.16 | |||||||||
5 | Juuso Toivonen | 2001 | 360 | 38.99 | 1:23.76 | 2:11.13 | 2:58.50 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 214 | 46.15 | 1:41.91 | 2:37.37 | 3:32.08 | |||
Gladius Kirkkonummi | 3:29.75 | |||||||||
- | Aapo Liljaniemi | 2002 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | 2:55.39 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 17:11 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:38 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Holma | 2008 | 187 | 47.29 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 54.20 | |||||||||
2 | Nea Nirhamo | 2008 | 120 | 54.81 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:00.00 | |||||||||
3 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 118 | 55.09 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 56.44 | |||||||||
4 | Daniela Stancikas | 2009 | 107 | 56.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:05.49 | |||||||||
5 | Tiia Mattila | 2008 | 101 | 58.02 | ||||||
Uinti-Vakka | 57.73 | |||||||||
6 | Sofia Maude | 2008 | 99 | 58.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Jade Isomaa | 2008 | 98 | 58.66 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:04.69 | |||||||||
8 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 80 | 1:02.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:05.86 | |||||||||
9 | Essi Kallio | 2008 | 80 | 1:02.72 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 57.35 | |||||||||
10 | Saara Pakomäki | 2008 | 71 | 1:05.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Matilda Saarinen | 2008 | 67 | 1:06.37 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Selma Syrjänen | 2009 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 317 | 39.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.53 | |||||||||
2 | Aino Laine | 2007 | 241 | 43.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.37 | |||||||||
3 | Iina-Maaria Vanne | 2007 | 227 | 44.35 | ||||||
Rauman Uimaseura | 46.90 | |||||||||
4 | Aliisa Soini | 2007 | 201 | 46.19 | ||||||
Rauman Uimaseura | 47.87 | |||||||||
5 | Sofia Oksa | 2007 | 162 | 49.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 48.01 | |||||||||
6 | Joanna Ågren | 2007 | 142 | 51.82 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 57.34 | |||||||||
7 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 130 | 53.29 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Kiia Koivisto | 2007 | 130 | 53.31 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 58.30 | |||||||||
8 | Saima Peltonen | 2007 | 130 | 53.31 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Justiina Junnila | 2007 | 128 | 53.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Moona Simola | 2007 | 105 | 57.29 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 54.42 | |||||||||
12 | Emilia Leinonen | 2007 | 83 | 1:01.98 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:07.85 | |||||||||
13 | Aava Sulanterä | 2007 | 58 | 1:09.51 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:06.36 | |||||||||
- | Anita Mäkinen | 2007 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 49.75 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 657 | 31.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.75 | |||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 626 | 31.62 | ||||||
Cetus Espoo | 29.91 | |||||||||
3 | Suvi Huhtanen | 1999 | 612 | 31.86 | ||||||
Uinti Tampere | 29.92 | |||||||||
4 | Vilma Iisalo | 2001 | 581 | 32.42 | ||||||
Raision Urheilijat | 31.77 | |||||||||
5 | Helmi Heinonen | 2002 | 577 | 32.50 | ||||||
Raision Urheilijat | 31.56 | |||||||||
6 | Mila Manner | 2001 | 544 | 33.14 | ||||||
Uinti Tampere | 34.07 | |||||||||
7 | Aino Jussila | 2000 | 541 | 33.19 | ||||||
Uinti Tampere | 31.97 | |||||||||
8 | Nea Tiesmäki | 2000 | 539 | 33.25 | ||||||
Cetus Espoo | 32.63 | |||||||||
9 | Emma Männikkö | 1998 | 529 | 33.45 | ||||||
Uinti Tampere | 31.74 | |||||||||
10 | Nea Virta | 1996 | 517 | 33.71 | ||||||
Uinti Tampere | 32.49 | |||||||||
11 | Janette Setälä | 2001 | 512 | 33.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.95 | |||||||||
12 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 510 | 33.85 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 32.76 | |||||||||
13 | Milla Nikkanen | 2002 | 505 | 33.96 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 32.69 | |||||||||
14 | Riina Karola | 2000 | 436 | 35.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.35 | |||||||||
15 | Jasmin Rosnell | 2000 | 433 | 35.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.22 | |||||||||
16 | Maarit Vainio | 1980 | 427 | 35.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.20 | |||||||||
17 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 420 | 36.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.71 | |||||||||
18 | Agneta Kallas | 2002 | 419 | 36.16 | ||||||
Simmis Wanda | 36.75 | |||||||||
19 | Sini Salmi | 2004 | 418 | 36.19 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 36.13 | |||||||||
20 | Roosa Rekola | 2000 | 404 | 36.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.44 | |||||||||
21 | Ilona Juuri | 2002 | 384 | 37.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.67 | |||||||||
22 | Heinä Tanskanen | 2003 | 376 | 37.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.48 | |||||||||
23 | Sini Heikkilä | 2003 | 374 | 37.54 | ||||||
Salon Uimarit | 35.55 | |||||||||
24 | Marianne Killström | 1998 | 373 | 37.59 | ||||||
Salon Uimarit | 37.01 | |||||||||
25 | Alina Hakkarainen | 2002 | 367 | 37.78 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 39.98 | |||||||||
25 | Venla Koskinen | 2003 | 367 | 37.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.31 | |||||||||
27 | Meri Pohjola | 2001 | 356 | 38.17 | ||||||
Salon Uimarit | 36.93 | |||||||||
28 | Saana Vähämaa | 2002 | 352 | 38.31 | ||||||
Rauman Uimaseura | 38.22 | |||||||||
29 | Silja Villanen | 2005 | 351 | 38.34 | ||||||
Salon Uimarit | 39.13 | |||||||||
30 | Sofia Rinne | 2005 | 337 | 38.85 | ||||||
Cetus Espoo | 39.69 | |||||||||
31 | Wilma Rintala | 2002 | 335 | 38.96 | ||||||
Raision Urheilijat | 36.33 | |||||||||
32 | Kaisa Siukonen | 2001 | 334 | 38.97 | ||||||
Uinti Tampere | 37.73 | |||||||||
33 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 332 | 39.05 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 39.15 | |||||||||
34 | Aliisa Jalo | 2002 | 324 | 39.38 | ||||||
Someron Esa | 38.88 | |||||||||
35 | Soile Auvinen | 2002 | 321 | 39.49 | ||||||
Uinti Tampere | 38.92 | |||||||||
36 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 307 | 40.08 | ||||||
Someron Esa | 38.80 | |||||||||
37 | Olivia Oinas | 2003 | 303 | 40.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.79 | |||||||||
38 | Celina Siggberg | 2005 | 295 | 40.64 | ||||||
Cetus Espoo | 47.76 | |||||||||
39 | Sara Laivo | 2003 | 282 | 41.22 | ||||||
Uinti-Vakka | 42.71 | |||||||||
40 | Jessi Isomaa | 2004 | 275 | 41.58 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 40.99 | |||||||||
41 | Aino Kallio | 2003 | 271 | 41.77 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 40.90 | |||||||||
42 | Ni Lam | 2002 | 266 | 42.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.73 | |||||||||
43 | Venla Salminen | 2004 | 258 | 42.48 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 43.11 | |||||||||
44 | Liina-Milana Isotalo | 2003 | 221 | 44.70 | ||||||
Salon Uimarit | 47.54 | |||||||||
45 | Kaisla Korvonen | 2006 | 221 | 44.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.69 | |||||||||
46 | Anni Törmänen | 2005 | 218 | 44.93 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
47 | Veera Mäkelä | 2004 | 208 | 45.62 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
48 | Kukka Peill | 2005 | 207 | 45.69 | ||||||
Cetus Espoo | 47.53 | |||||||||
49 | Erika Korpela | 2003 | 202 | 46.10 | ||||||
Salon Uimarit | 47.19 | |||||||||
50 | Sanna Rouhiainen | 2002 | 194 | 46.71 | ||||||
Uinti-Vakka | 46.37 | |||||||||
51 | Noora Ketola | 2003 | 192 | 46.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.64 | |||||||||
52 | Kamilla Karppinen | 2001 | 191 | 46.96 | ||||||
Uinti Tampere | 42.76 | |||||||||
53 | Maikki Hämäläinen | 2006 | 168 | 48.97 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 49.09 | |||||||||
54 | Laura Kinnunen | 2002 | 167 | 49.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.19 | |||||||||
55 | Tilda Aaltonen | 2006 | 165 | 49.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.40 | |||||||||
56 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 163 | 49.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.17 | |||||||||
57 | Emma Haapanen | 2006 | 160 | 49.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.92 | |||||||||
58 | Laura Lilja | 2004 | 155 | 50.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.17 | |||||||||
59 | Sara Suonio | 2006 | 130 | 53.30 | ||||||
Salon Uimarit | 55.53 | |||||||||
60 | Viivi Laiho | 2005 | 127 | 53.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.98 | |||||||||
61 | Alina Vanhatalo | 2006 | 124 | 54.23 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 55.47 | |||||||||
62 | Elsa Koskinen | 2006 | 119 | 54.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.51 | |||||||||
63 | Diana Raduly Baka | 2006 | 117 | 55.31 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
64 | Nina Oikarinen | 2006 | 101 | 57.93 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 56.48 | |||||||||
65 | Elina Toivonen | 2006 | 91 | 59.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:00.20 | |||||||||
66 | Aino Norrdal | 2006 | 90 | 1:00.26 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:01.79 | |||||||||
67 | Aino Viitala | 2006 | 86 | 1:01.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:02.40 | |||||||||
68 | Julia Huovinen | 2005 | 68 | 1:06.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:02.36 | |||||||||
- | Ronja Maude | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 17:38 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 117 | 49.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.05 | |||||||||
2 | Eelis Lummaa | 2007 | 115 | 49.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Julius Linde | 2007 | 110 | 50.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.49 | |||||||||
4 | Kaapo Saarinen | 2007 | 95 | 52.55 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 54.46 | |||||||||
5 | Elias Salo | 2007 | 92 | 53.08 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:01.36 | |||||||||
6 | Ossi Tikka | 2007 | 91 | 53.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.57 | |||||||||
7 | Jasu Nieminen | 2007 | 85 | 54.55 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
8 | Akseli Laukkanen | 2007 | 73 | 57.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Christian Edelman | 2007 | 71 | 57.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.64 | |||||||||
10 | Joel Sulonen | 2007 | 69 | 58.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.76 | |||||||||
11 | Niilo Lehtinen | 2009 | 64 | 59.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Alvar Kankare | 2007 | 64 | 59.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.65 | |||||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 206 | 40.69 | ||||||
Cetus Espoo | 40.55 | |||||||||
2 | Santeri Holmberg | 2006 | 142 | 46.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.13 | |||||||||
3 | Veeti Salminen | 2006 | 137 | 46.55 | ||||||
Someron Esa | 44.72 | |||||||||
4 | Matias Saarinen | 2006 | 123 | 48.28 | ||||||
Salon Uimarit | 47.61 | |||||||||
5 | Leevi Saarinen | 2006 | 117 | 49.04 | ||||||
Uinti-Vakka | 49.26 | |||||||||
6 | Alex Mukkulainen | 2006 | 114 | 49.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.97 | |||||||||
7 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 105 | 50.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.20 | |||||||||
8 | Frans Sandblom | 2006 | 94 | 52.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.97 | |||||||||
9 | Peter Kanninen | 2006 | 91 | 53.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.09 | |||||||||
10 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 87 | 54.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.32 | |||||||||
11 | Matias Seppä | 2006 | 82 | 55.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.04 | |||||||||
12 | Romeo Maranzani | 2006 | 80 | 55.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.05 | |||||||||
13 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 67 | 58.92 | ||||||
Salon Uimarit | 57.76 | |||||||||
14 | Ilari Linderborg | 2006 | 64 | 1:00.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Eemeli Jaakkola | 2006 | 59 | 1:01.58 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 58.35 | |||||||||
16 | Veeti Akkanen | 2006 | 59 | 1:01.68 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
17 | Emil Kataja | 2006 | 58 | 1:02.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.11 | |||||||||
18 | Aleksi Nurmi | 2006 | 50 | 1:04.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:04.33 | |||||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 597 | 28.54 | ||||||
Uinti Tampere | 28.67 | |||||||||
2 | Lauri Elomaa | 2000 | 580 | 28.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.71 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 532 | 29.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.12 | |||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 528 | 29.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.63 | |||||||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | 514 | 30.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.06 | |||||||||
6 | Miro Juvonen | 1994 | 493 | 30.43 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.35 | |||||||||
7 | Isak Gramén | 2001 | 487 | 30.55 | ||||||
Cetus Espoo | 29.56 | |||||||||
8 | Lassi Grönroos | 2000 | 480 | 30.70 | ||||||
Salon Uimarit | 31.67 | |||||||||
9 | Jere Oikarainen | 2002 | 448 | 31.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.41 | |||||||||
10 | Severi Nieminen | 1999 | 445 | 31.48 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 31.03 | |||||||||
11 | Kasper Vaittinen | 2001 | 423 | 32.00 | ||||||
Cetus Espoo | 30.83 | |||||||||
12 | Oskari Alanen | 1990 | 423 | 32.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.11 | |||||||||
13 | Atte Kulmala | 1998 | 418 | 32.15 | ||||||
Uinti Tampere | 30.32 | |||||||||
14 | Jere Nevalainen | 2001 | 355 | 33.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.24 | |||||||||
15 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 331 | 34.72 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 35.35 | |||||||||
16 | Oliver Oinas | 2001 | 302 | 35.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.51 | |||||||||
17 | Santeri Kinnunen | 2002 | 282 | 36.65 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 36.76 | |||||||||
18 | Aleksi Vuorio | 2002 | 279 | 36.76 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 36.65 | |||||||||
19 | Repe Kupila | 2001 | 272 | 37.07 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 35.98 | |||||||||
20 | Akira Konttinen | 2003 | 269 | 37.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.95 | |||||||||
21 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 254 | 37.93 | ||||||
Uinti Tampere | 43.35 | |||||||||
22 | Daniel Ruotsi | 2002 | 240 | 38.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.22 | |||||||||
23 | Sakari Korri | 2005 | 240 | 38.68 | ||||||
Rauman Uimaseura | 37.81 | |||||||||
24 | Aaro Puutio | 2003 | 176 | 42.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.73 | |||||||||
25 | Joona Pohjola | 2004 | 145 | 45.74 | ||||||
Salon Uimarit | 46.97 | |||||||||
26 | John Laaksonen | 2003 | 140 | 46.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.51 | |||||||||
27 | Olli Erkkilä | 2003 | 131 | 47.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.89 | |||||||||
28 | Kasper Kainonen | 2005 | 121 | 48.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.91 | |||||||||
29 | Oliver Jokinen | 2005 | 104 | 51.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Aaron Hannula | 2005 | 84 | 54.85 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 57.33 | |||||||||
31 | Paavo Rautava | 2004 | 77 | 56.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Juho Erkkilä | 2004 | 64 | 59.92 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
- | Martti Tervanen | 2000 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.54 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:01 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Leppähaara | 2005 | 372 | 35.28 | 1:17.32 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:20.28 | |||||||||
2 | Peppi Eskola | 2005 | 254 | 42.16 | 1:27.83 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:31.52 | |||||||||
3 | Fiona Laakso | 2005 | 247 | 40.49 | 1:28.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.00 | |||||||||
4 | Aino Kuusisto | 2006 | 245 | 40.83 | 1:28.80 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
5 | Nelli Rauhanen | 2005 | 200 | 39.89 | 1:35.02 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Jasmin Savonen | 2005 | 184 | 46.44 | 1:37.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.26 | |||||||||
7 | Ellen Kettunen | 2005 | 184 | 46.03 | 1:37.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.12 | |||||||||
8 | Saara Seppälä | 2005 | 180 | 45.49 | 1:38.40 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:42.89 | |||||||||
9 | Milla Karttunen | 2005 | 166 | 44.95 | 1:41.22 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.82 | |||||||||
10 | Bettina Sandelin | 2005 | 149 | 46.06 | 1:44.75 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:39.01 | |||||||||
11 | Säde Ryynänen | 2005 | 149 | 47.33 | 1:44.95 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.13 | |||||||||
12 | Elina Ruha | 2005 | 137 | 47.79 | 1:47.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:48.13 | |||||||||
- | Maija Nurminen | 2005 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 648 | 30.28 | 1:04.28 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.33 | |||||||||
2 | Sini Silvennoinen | 2002 | 522 | 31.71 | 1:09.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.98 | |||||||||
3 | Julia Koivisto | 2002 | 452 | 33.00 | 1:12.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.29 | |||||||||
4 | Mirka Mettinen | 2002 | 411 | 33.60 | 1:14.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.09 | |||||||||
5 | Lydia Rintanen | 2002 | 408 | 33.80 | 1:14.96 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.71 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 355 | 36.06 | 1:18.56 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.67 | |||||||||
7 | Emmi Heine | 2002 | 334 | 36.11 | 1:20.17 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:19.26 | |||||||||
8 | Viivi Sorri | 2003 | 310 | 36.59 | 1:22.15 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:17.87 | |||||||||
9 | Hilda Helo | 2003 | 309 | 36.30 | 1:22.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.55 | |||||||||
10 | Elina Palojärvi | 2002 | 288 | 38.72 | 1:24.24 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.09 | |||||||||
11 | Saana Vähämaa | 2002 | 284 | 38.15 | 1:24.63 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:24.74 | |||||||||
12 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 264 | 38.21 | 1:26.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.91 | |||||||||
13 | Helka Suomäki | 2003 | 221 | 39.34 | 1:31.99 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.05 | |||||||||
14 | Annaliina Hintukainen | 2002 | 194 | 44.04 | 1:35.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:43.44 | |||||||||
15 | Odessa Haikara | 2004 | 181 | 40.33 | 1:38.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.21 | |||||||||
16 | Greta Kandolin | 2003 | 180 | 42.06 | 1:38.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.41 | |||||||||
17 | Odelia Oinas | 2003 | 177 | 46.18 | 1:38.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.51 | |||||||||
- | Peppi Kolari | 2003 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:47.83 | |||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 735 | 28.65 | 1:01.63 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.20 | |||||||||
2 | Salla Puhtimäki | 1998 | 536 | 32.22 | 1:08.49 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:07.52 | |||||||||
3 | Hanna Rautiainen | 1999 | 523 | 32.15 | 1:09.02 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.38 | |||||||||
4 | Jenni Kukkonen | 1999 | 523 | 32.57 | 1:09.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.03 | |||||||||
5 | Armi Auvinen | 2000 | 517 | 32.80 | 1:09.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.32 | |||||||||
6 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 486 | 33.37 | 1:10.73 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.81 | |||||||||
7 | Heini Hammar | 1999 | 471 | 33.61 | 1:11.50 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.01 | |||||||||
8 | Minka Halava | 2001 | 462 | 33.80 | 1:11.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.47 | |||||||||
9 | Vuokko Suomäki | 2001 | 448 | 32.01 | 1:12.67 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.07 | |||||||||
10 | Marilla Parhiala | 2000 | 402 | 34.16 | 1:15.38 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.68 | |||||||||
11 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 345 | 34.92 | 1:19.29 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.21 | |||||||||
12 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 285 | 38.39 | 1:24.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.74 | |||||||||
13 | Amanda Mankinen | 2001 | 254 | 39.73 | 1:27.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.32 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 18:01 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:13 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 247 | 33.67 | 1:19.39 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:24.53 | |||||||||
2 | Joonas Maaranen | 2004 | 214 | 37.98 | 1:23.27 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.38 | |||||||||
3 | Juuso Leppänen | 2004 | 199 | 38.43 | 1:25.24 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.52 | |||||||||
4 | Jaakko Pihlava | 2004 | 172 | 41.29 | 1:29.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.39 | |||||||||
5 | Alexander Nyman | 2004 | 116 | 44.60 | 1:42.06 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.78 | |||||||||
6 | Matteus Einiö | 2004 | 110 | 47.92 | 1:43.97 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Samuel Saari | 2004 | 108 | 48.49 | 1:44.54 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.05 | |||||||||
8 | Raman Veisi | 2004 | 90 | 49.29 | 1:50.97 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 45 | 1:03.20 | 2:19.48 | |||||
Salon Uimarit | 2:23.92 | |||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 509 | 28.35 | 1:02.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.35 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 495 | 29.16 | 1:02.97 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.53 | |||||||||
3 | Isak Gramén | 2001 | 483 | 29.06 | 1:03.49 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.28 | |||||||||
4 | Mohamed Ezzat | 2001 | 475 | 29.13 | 1:03.83 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:00.23 | |||||||||
5 | Tatu Hörkkö | 2001 | 455 | 29.35 | 1:04.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.66 | |||||||||
6 | Lauri Kinnunen | 2003 | 454 | 30.48 | 1:04.78 | |||||
Raision Urheilijat | 1:06.89 | |||||||||
7 | Eetu Einto | 2001 | 379 | 31.76 | 1:08.84 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:05.93 | |||||||||
8 | Hugo Enroth | 2001 | 375 | 31.49 | 1:09.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.76 | |||||||||
9 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 347 | 31.23 | 1:10.87 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.13 | |||||||||
10 | Aku Kaila | 2003 | 345 | 32.55 | 1:10.99 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.29 | |||||||||
11 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 262 | 35.16 | 1:17.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.35 | |||||||||
12 | Pyry Talvitie | 2002 | 230 | 38.52 | 1:21.29 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:20.69 | |||||||||
13 | Roni Koskinen | 2003 | 189 | 36.99 | 1:26.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.63 | |||||||||
14 | Niko Viitala | 2003 | 174 | 40.40 | 1:29.13 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.86 | |||||||||
15 | Kasper Holopainen | 2003 | 146 | 42.41 | 1:34.40 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:31.14 | |||||||||
16 | Daniel Pavlov | 2003 | 143 | 39.79 | 1:35.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.77 | |||||||||
17 | Aku Hyrsylä | 2003 | 98 | 49.21 | 1:47.93 | |||||
Salon Uimarit | 1:50.65 | |||||||||
18 | Henry Vaga | 2003 | 65 | 50.19 | 2:03.65 | |||||
Salon Uimarit | 1:56.31 | |||||||||
- | Otto Lindroos | 2001 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:30.13 | |||||||||
- | Joonas Cranston | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jaakko Rautalin | 1989 | 645 | 26.41 | 57.65 | |||||
Uinti Tampere | 55.82 | |||||||||
2 | Eemil Varho | 1997 | 629 | 27.28 | 58.12 | |||||
Rauman Uimaseura | 56.18 | |||||||||
3 | Verneri Mattila | 1999 | 533 | 28.86 | 1:01.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.13 | |||||||||
4 | Jakob Sievers | 2000 | 509 | 29.37 | 1:02.36 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.80 | |||||||||
5 | Saku Salo | 1995 | 434 | 28.91 | 1:05.79 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.90 | |||||||||
6 | Arttu Heikkinen | 2000 | 426 | 29.92 | 1:06.21 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.79 | |||||||||
7 | Jon Byskov | 2000 | 232 | 36.21 | 1:20.99 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:20.54 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 18:13 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 308 | 38.76 | 1:26.31 | 2:23.97 | 3:06.62 | |||
Aurajoen Uinti | 3:13.43 | |||||||||
2 | Aliisa Soini | 2007 | 221 | 43.63 | 1:37.79 | 2:41.79 | 3:28.54 | |||
Rauman Uimaseura | 3:44.38 | |||||||||
3 | Linnea Koski | 2007 | 198 | 48.26 | 1:46.33 | 2:49.21 | 3:36.30 | |||
Aurajoen Uinti | 3:38.83 | |||||||||
4 | Erin Heinikangas | 2007 | 166 | 55.52 | 1:56.90 | 2:56.53 | 3:49.35 | |||
Rauman Uimaseura | 3:52.33 | |||||||||
5 | Aino Laine | 2007 | 155 | 55.88 | 1:53.05 | 3:03.24 | 3:54.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Aino Suomalainen | 2007 | 142 | 57.34 | 2:06.09 | 3:11.26 | 4:01.60 | |||
Aurajoen Uinti | 4:11.01 | |||||||||
7 | Saara Lehto | 2007 | 141 | 57.85 | 2:02.37 | 3:10.75 | 4:02.14 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Rahma Ezzat | 2007 | 139 | 1:04.13 | 2:06.37 | 3:13.00 | 4:03.44 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Emilia Tähkänen | 2007 | 135 | 57.06 | 2:05.31 | 3:09.56 | 4:05.41 | |||
Uinti-Vakka | 3:59.33 | |||||||||
10 | Petra Korkeakangas | 2007 | 122 | 52.28 | 2:03.26 | 3:16.43 | 4:13.74 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 411 | 37.02 | 1:22.31 | 2:10.60 | 2:49.62 | |||
Cetus Espoo | 2:53.54 | |||||||||
2 | Matilda Laitinen | 2004 | 406 | 37.69 | 1:23.33 | 2:12.64 | 2:50.22 | |||
Aurajoen Uinti | 2:58.25 | |||||||||
3 | Kukka Kangas | 2005 | 403 | 37.79 | 1:20.99 | 2:13.83 | 2:50.69 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:54.33 | |||||||||
4 | Ellen Kaituri | 2006 | 400 | 37.91 | 1:26.63 | 2:11.00 | 2:51.08 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:59.22 | |||||||||
5 | Tuuli Pippuri | 2005 | 390 | 38.61 | 1:24.29 | 2:12.81 | 2:52.53 | |||
Cetus Espoo | 2:52.03 | |||||||||
6 | Milla Lempiälä | 2005 | 367 | 39.73 | 1:25.99 | 2:18.26 | 2:56.07 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:00.70 | |||||||||
7 | Louna Kasvio | 2006 | 356 | 38.62 | 1:24.63 | 2:19.70 | 2:57.93 | |||
Cetus Espoo | 2:57.78 | |||||||||
8 | Lilli Kulpakko | 2005 | 348 | 38.28 | 1:25.50 | 2:15.59 | 2:59.24 | |||
Aurajoen Uinti | 2:52.60 | |||||||||
9 | Ida Maliranta | 2004 | 345 | 38.93 | 1:27.04 | 2:18.39 | 2:59.76 | |||
Raision Urheilijat | 3:03.60 | |||||||||
10 | Ella Suominen | 2005 | 328 | 42.94 | 1:30.62 | 2:22.37 | 3:02.75 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:09.52 | |||||||||
11 | Julianna Kurkela | 2005 | 326 | 40.85 | 1:28.06 | 2:21.76 | 3:03.19 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:13.17 | |||||||||
12 | Milla Rintanen | 2004 | 325 | 40.62 | 1:29.34 | 2:24.07 | 3:03.37 | |||
Aurajoen Uinti | 3:00.88 | |||||||||
13 | Iisa Karpela | 2004 | 324 | 41.45 | 1:27.98 | 2:25.21 | 3:03.58 | |||
Cetus Espoo | 3:06.88 | |||||||||
14 | Kerttu Taponen | 2005 | 323 | 42.96 | 1:29.31 | 2:22.78 | 3:03.70 | |||
Aurajoen Uinti | 3:10.16 | |||||||||
15 | Fiona Laakso | 2005 | 323 | 41.51 | 1:26.88 | 2:25.00 | 3:03.79 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:09.10 | |||||||||
16 | Sofia Rinne | 2005 | 318 | 40.07 | 1:27.49 | 2:23.17 | 3:04.64 | |||
Cetus Espoo | 3:06.90 | |||||||||
17 | Rina Rantanen | 2005 | 315 | 43.76 | 1:32.38 | 2:24.32 | 3:05.25 | |||
Cetus Espoo | 3:03.24 | |||||||||
18 | Sini Salmi | 2004 | 312 | 40.15 | 1:25.75 | 2:25.77 | 3:05.81 | |||
Uimaseura Kaarina | 3:08.81 | |||||||||
19 | Inka Vahtola | 2005 | 307 | 44.52 | 1:33.69 | 2:25.42 | 3:06.88 | |||
Cetus Espoo | 2:58.49 | |||||||||
20 | Wilma Sundt | 2006 | 306 | 45.46 | 1:36.53 | 2:27.11 | 3:07.14 | |||
Cetus Espoo | 3:04.33 | |||||||||
21 | Maura Bergström | 2005 | 301 | 45.07 | 1:30.88 | 2:27.33 | 3:08.03 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:11.66 | |||||||||
22 | Celina Siggberg | 2005 | 295 | 43.40 | 1:31.50 | 2:29.22 | 3:09.41 | |||
Cetus Espoo | 3:06.71 | |||||||||
23 | Elsa Vira | 2006 | 282 | 45.39 | 1:34.58 | 2:31.09 | 3:12.17 | |||
Aurajoen Uinti | 3:29.01 | |||||||||
24 | Siri Kaskeala | 2005 | 281 | 44.47 | 1:32.31 | 2:34.01 | 3:12.39 | |||
Cetus Espoo | 3:09.76 | |||||||||
25 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | 277 | 42.44 | 1:32.08 | 2:30.07 | 3:13.30 | |||
Aurajoen Uinti | 3:10.76 | |||||||||
26 | Kukka Peill | 2005 | 270 | 44.84 | 1:35.06 | 2:32.56 | 3:14.94 | |||
Cetus Espoo | 3:17.59 | |||||||||
27 | Sini Kaivola | 2005 | 240 | 43.76 | 1:39.02 | 2:37.86 | 3:22.82 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:28.82 | |||||||||
28 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 230 | 48.15 | 1:39.77 | 2:40.14 | 3:25.80 | |||
Aurajoen Uinti | 3:28.84 | |||||||||
29 | Laura Turunen | 2005 | 229 | 47.69 | 1:40.88 | 2:40.81 | 3:25.94 | |||
Cetus Espoo | 3:24.55 | |||||||||
30 | Enni Tammilehto | 2006 | 227 | 55.45 | 1:47.03 | 2:43.86 | 3:26.46 | |||
Cetus Espoo | 3:28.63 | |||||||||
31 | Wilma Turpeinen | 2006 | 217 | 48.36 | 1:42.71 | 2:43.15 | 3:29.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:40.33 | |||||||||
32 | Jessi Isomaa | 2004 | 216 | 47.18 | 1:37.98 | 2:44.04 | 3:30.12 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:40.28 | |||||||||
33 | Pilvi Österman | 2005 | 208 | 48.34 | 1:45.03 | 2:48.46 | 3:32.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:35.57 | |||||||||
34 | Jenna Juhola | 2006 | 198 | 54.32 | 1:49.01 | 2:48.45 | 3:36.31 | |||
Rauman Uimaseura | 3:58.27 | |||||||||
35 | Emma Haapanen | 2006 | 197 | 51.29 | 1:48.24 | 2:50.68 | 3:36.63 | |||
Aurajoen Uinti | 3:43.68 | |||||||||
36 | Kia Mäennenä | 2006 | 194 | 55.57 | 1:54.24 | 2:53.95 | 3:37.76 | |||
Cetus Espoo | 3:39.57 | |||||||||
37 | Charlotta Koivisto | 2004 | 193 | 45.03 | 1:45.00 | 2:49.55 | 3:38.12 | |||
Uinti-Vakka | 4:00.19 | |||||||||
38 | Kätrin Koppel | 2005 | 193 | 53.37 | 1:47.10 | 2:51.18 | 3:38.17 | |||
Rauman Uimaseura | 3:54.58 | |||||||||
39 | Rita Heinonen | 2006 | 193 | 53.72 | 1:48.95 | 2:54.07 | 3:38.21 | |||
Raision Urheilijat | 3:37.49 | |||||||||
40 | Roosa Lahti | 2004 | 189 | 53.89 | 1:50.15 | 2:47.83 | 3:39.40 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Ninja Brelo | 2006 | 189 | 54.62 | 1:53.80 | 2:52.72 | 3:39.48 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Mirella Sauhula | 2006 | 186 | 49.91 | 1:45.63 | 2:54.04 | 3:40.85 | |||
Aurajoen Uinti | 3:47.71 | |||||||||
43 | Amanda Koistinen | 2005 | 182 | 50.45 | 1:49.12 | 2:52.58 | 3:42.51 | |||
Aurajoen Uinti | 3:47.01 | |||||||||
44 | Iida Vartiainen | 2006 | 161 | 56.17 | 1:57.20 | 3:00.63 | 3:51.48 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
45 | Vilma Halava | 2004 | 159 | 57.58 | 1:58.65 | 2:58.48 | 3:52.38 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:08.53 | |||||||||
46 | Siiri Lahtinen | 2006 | 159 | 52.67 | 1:53.37 | 3:02.39 | 3:52.50 | |||
Rauman Uimaseura | 4:01.12 | |||||||||
47 | Fia Meltovaara | 2006 | 136 | 56.88 | 1:55.53 | 3:06.55 | 4:04.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:51.96 | |||||||||
48 | Ronja Vilska | 2006 | 125 | 1:12.66 | 2:15.42 | 3:14.90 | 4:11.58 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 613 | 30.82 | 1:11.04 | 1:54.48 | 2:28.42 | |||
Aurajoen Uinti | 2:29.99 | |||||||||
2 | Mila Manner | 2001 | 580 | 31.95 | 1:10.49 | 1:55.70 | 2:31.23 | |||
Uinti Tampere | 2:26.75 | |||||||||
3 | Emma Nieminen | 1996 | 577 | 32.08 | 1:09.63 | 1:55.49 | 2:31.46 | |||
Uinti Tampere | 2:25.14 | |||||||||
4 | Sini Silvennoinen | 2002 | 563 | 32.18 | 1:13.82 | 1:58.13 | 2:32.69 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.64 | |||||||||
5 | Siiri Einiö | 2003 | 507 | 34.94 | 1:18.51 | 2:02.70 | 2:38.13 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:42.23 | |||||||||
6 | Mirka Mettinen | 2002 | 501 | 33.54 | 1:16.17 | 2:00.74 | 2:38.76 | |||
Cetus Espoo | 2:40.21 | |||||||||
7 | Janette Setälä | 2001 | 486 | 35.74 | 1:15.92 | 2:04.69 | 2:40.40 | |||
Aurajoen Uinti | 2:38.98 | |||||||||
8 | Venla Salminen | 2002 | 481 | 34.65 | 1:18.09 | 2:06.82 | 2:40.93 | |||
Cetus Espoo | 2:43.52 | |||||||||
9 | Nea Tiesmäki | 2000 | 472 | 35.99 | 1:16.53 | 2:06.39 | 2:41.90 | |||
Cetus Espoo | 2:44.69 | |||||||||
10 | Oona Laakso | 2002 | 471 | 34.40 | 1:15.30 | 2:04.64 | 2:42.00 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:34.77 | |||||||||
11 | Emilia Liven | 2002 | 458 | 36.78 | 1:22.62 | 2:06.33 | 2:43.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.55 | |||||||||
12 | Lotta Auvinen | 2001 | 448 | 36.27 | 1:21.22 | 2:07.35 | 2:44.74 | |||
Cetus Espoo | 2:37.94 | |||||||||
13 | Elli-Kaisa Saarinen | 2001 | 429 | 35.22 | 1:18.96 | 2:08.26 | 2:47.13 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:48.70 | |||||||||
14 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 420 | 37.59 | 1:23.24 | 2:10.36 | 2:48.31 | |||
Salon Uimarit | 2:45.75 | |||||||||
15 | Cia Wacklin | 2001 | 417 | 36.23 | 1:20.47 | 2:11.54 | 2:48.77 | |||
Cetus Espoo | 2:44.41 | |||||||||
16 | Mimosa Rintala | 2003 | 415 | 36.55 | 1:19.28 | 2:09.22 | 2:48.98 | |||
Rauman Uimaseura | 2:54.13 | |||||||||
17 | Anni Savolainen | 2002 | 392 | 37.52 | 1:26.42 | 2:12.54 | 2:52.24 | |||
Cetus Espoo | 2:46.97 | |||||||||
18 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 380 | 36.18 | 1:21.65 | 2:14.80 | 2:54.01 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:56.57 | |||||||||
19 | Ella Alanko | 2003 | 332 | 40.04 | 1:26.37 | 2:20.01 | 3:02.13 | |||
Aurajoen Uinti | 3:03.36 | |||||||||
20 | Nea Palanen | 2003 | 299 | 42.83 | 1:30.52 | 2:26.90 | 3:08.42 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:05.06 | |||||||||
21 | Aino Kallio | 2003 | 280 | 41.99 | 1:31.65 | 2:29.75 | 3:12.75 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:13.59 | |||||||||
22 | Tiia Kuisma | 2003 | 276 | 41.54 | 1:32.99 | 2:31.93 | 3:13.52 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:16.70 | |||||||||
23 | Liisa Penttinen | 2003 | 267 | 47.57 | 1:37.18 | 2:35.85 | 3:15.68 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:18.89 | |||||||||
24 | Kia Kivelä | 2003 | 247 | 48.09 | 1:40.14 | 2:34.01 | 3:20.77 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:28.71 | |||||||||
25 | Jenna Rautava | 2003 | 242 | 43.11 | 1:37.89 | 2:35.91 | 3:22.31 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
26 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 207 | 52.25 | 1:45.34 | 2:50.48 | 3:33.19 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:35.35 | |||||||||
- | Minka Halava | 2001 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:35.70 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:31 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 219 | 43.87 | 1:34.76 | 2:28.82 | 3:09.00 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:24.36 | |||||||||
2 | Tomi Silander | 2006 | 201 | 44.84 | 1:33.86 | 2:32.98 | 3:14.38 | |||
Cetus Espoo | 3:13.94 | |||||||||
3 | Felix Kandolin | 2007 | 171 | 48.47 | 1:36.32 | 2:38.95 | 3:25.12 | |||
Aurajoen Uinti | 3:33.24 | |||||||||
4 | Tomas Laine | 2006 | 156 | 53.40 | 1:46.47 | 2:47.97 | 3:31.32 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:31.23 | |||||||||
5 | Matti Penttinen | 2006 | 139 | 53.97 | 1:49.63 | 2:48.13 | 3:39.69 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Matias Kotilainen | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eemil Kankare | 2003 | 348 | 35.48 | 1:17.22 | 2:04.26 | 2:41.95 | |||
Aurajoen Uinti | 2:37.19 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 312 | 32.93 | 1:16.51 | 2:12.31 | 2:47.95 | |||
Salon Uimarit | 2:56.87 | |||||||||
3 | Aapo Huhti | 2003 | 294 | 36.84 | 1:23.45 | 2:10.64 | 2:51.33 | |||
Loimaan Uimaseura | 3:01.96 | |||||||||
4 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 271 | 39.95 | 1:25.95 | 2:19.36 | 2:56.04 | |||
Aurajoen Uinti | 2:48.30 | |||||||||
5 | Tuomas Toppinen | 2005 | 269 | 39.26 | 1:26.22 | 2:18.32 | 2:56.56 | |||
Aurajoen Uinti | 2:59.42 | |||||||||
6 | Samu Hatakka | 2003 | 264 | 39.87 | 1:28.60 | 2:19.40 | 2:57.50 | |||
Rauman Uimaseura | 3:05.88 | |||||||||
7 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 259 | 37.11 | 1:22.01 | 2:19.32 | 2:58.66 | |||
Aurajoen Uinti | 2:55.08 | |||||||||
8 | Einari Palmu | 2004 | 236 | 44.40 | 1:28.19 | 2:23.83 | 3:04.26 | |||
Aurajoen Uinti | 3:07.78 | |||||||||
9 | Konsta Vainio | 2005 | 233 | 46.67 | 1:35.11 | 2:25.91 | 3:05.14 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:12.29 | |||||||||
10 | Olli Paaskoski | 2005 | 224 | 40.17 | 1:30.08 | 2:23.84 | 3:07.61 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Veeti Valdolin | 2005 | 215 | 42.74 | 1:33.41 | 2:30.31 | 3:10.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:27.43 | |||||||||
12 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 214 | 43.31 | 1:33.59 | 2:28.91 | 3:10.33 | |||
Cetus Espoo | 3:09.43 | |||||||||
13 | Viktor Asklöf | 2004 | 211 | 47.59 | 1:33.94 | 2:31.14 | 3:11.30 | |||
Cetus Espoo | 3:10.43 | |||||||||
14 | Rasmus Rekola | 2004 | 211 | 39.81 | 1:34.96 | 2:29.00 | 3:11.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:13.39 | |||||||||
15 | Lucas Lönnblad | 2004 | 205 | 43.62 | 1:35.11 | 2:29.35 | 3:13.07 | |||
Cetus Espoo | 3:13.82 | |||||||||
16 | Yufei Meng | 2004 | 205 | 43.81 | 1:34.45 | 2:32.61 | 3:13.15 | |||
Cetus Espoo | 3:12.56 | |||||||||
17 | Jan Byskov | 2004 | 202 | 41.56 | 1:34.30 | 2:29.08 | 3:14.20 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:21.27 | |||||||||
18 | Matias Cavrag | 2005 | 197 | 43.18 | 1:34.68 | 2:34.77 | 3:15.64 | |||
Raision Urheilijat | 3:25.48 | |||||||||
19 | Samuel Salminen | 2003 | 192 | 44.37 | 1:40.07 | 2:35.04 | 3:17.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:30.14 | |||||||||
20 | Anton Kettunen | 2005 | 177 | 46.16 | 1:41.37 | 2:39.17 | 3:22.70 | |||
Gladius Kirkkonummi | 3:24.00 | |||||||||
21 | Tuomas Mäkinen | 2005 | 175 | 46.44 | 1:42.36 | 2:40.14 | 3:23.51 | |||
Rauman Uimaseura | 3:22.94 | |||||||||
22 | Casper Leo | 2004 | 166 | 48.52 | 1:43.95 | 2:46.81 | 3:27.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:33.62 | |||||||||
23 | Jasper Oikarainen | 2005 | 164 | 45.58 | 1:45.97 | 2:42.93 | 3:28.16 | |||
Raision Urheilijat | 3:27.94 | |||||||||
24 | Kasperi Jalonen | 2005 | 161 | 50.40 | 1:48.10 | 2:44.95 | 3:29.31 | |||
Raision Urheilijat | 3:37.37 | |||||||||
25 | Niklas Nordquist | 2005 | 161 | 49.15 | 1:47.20 | 2:45.20 | 3:29.40 | |||
Raision Urheilijat | 3:34.93 | |||||||||
26 | Eemil Reijonen | 2005 | 153 | 53.50 | 1:51.78 | 2:48.95 | 3:32.91 | |||
Cetus Espoo | 3:28.77 | |||||||||
27 | Maksim Amosov | 2005 | 142 | 49.63 | 1:46.30 | 2:52.84 | 3:38.13 | |||
Aurajoen Uinti | 4:01.46 | |||||||||
28 | Axel Leppähaara | 2004 | 142 | 50.70 | 1:55.67 | 2:52.25 | 3:38.49 | |||
Aurajoen Uinti | 3:44.15 | |||||||||
29 | Aarni Linderborg | 2005 | 128 | 56.01 | 1:50.82 | 2:59.03 | 3:45.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:44.65 | |||||||||
30 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 103 | 53.72 | 1:54.05 | 3:11.34 | 4:03.08 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Eero Mäenpää | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:15.73 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Joonas Arponen | 2005 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | 3:28.46 | |||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Rufus Strandell | 2005 | DSQ | su | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 639 | 27.88 | 1:03.80 | 1:40.82 | 2:12.29 | |||
Uinti Tampere | 2:04.90 | |||||||||
2 | Reko Patinen | 1998 | 583 | 28.79 | 1:04.50 | 1:44.62 | 2:16.42 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:14.61 | |||||||||
3 | Elias Kuusisto | 1999 | 572 | 30.45 | 1:06.58 | 1:46.39 | 2:17.31 | |||
Aurajoen Uinti | 2:15.51 | |||||||||
4 | Jakob Sievers | 2000 | 529 | 29.56 | 1:06.26 | 1:48.33 | 2:20.88 | |||
Uinti Tampere | 2:20.02 | |||||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | 494 | 28.53 | 1:06.50 | 1:49.67 | 2:24.13 | |||
Oulun Lohet | 2:16.52 | |||||||||
6 | Lauri Elomaa | 2000 | 476 | 30.46 | 1:08.81 | 1:50.19 | 2:25.91 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:23.80 | |||||||||
7 | Walentin Koskinen | 2000 | 474 | 30.12 | 1:09.95 | 1:51.95 | 2:26.11 | |||
Uinti Tampere | 2:20.38 | |||||||||
8 | Jere Oikarainen | 2002 | 471 | 30.60 | 1:10.29 | 1:52.00 | 2:26.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.88 | |||||||||
9 | Jonni Aho | 1999 | 457 | 29.86 | 1:12.08 | 1:53.39 | 2:27.96 | |||
Cetus Espoo | 2:18.82 | |||||||||
10 | Oskari Hynynen | 2001 | 444 | 30.84 | 1:09.55 | 1:56.32 | 2:29.43 | |||
Salon Uimarit | 2:27.28 | |||||||||
11 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 429 | 31.06 | 1:12.82 | 1:56.64 | 2:31.05 | |||
Uinti Tampere | 2:25.67 | |||||||||
12 | Henri Koski | 2000 | 417 | 28.99 | 1:10.84 | 1:57.36 | 2:32.48 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:34.69 | |||||||||
13 | Kasper Vaittinen | 2001 | 383 | 33.65 | 1:11.68 | 1:59.61 | 2:36.91 | |||
Cetus Espoo | 2:33.78 | |||||||||
14 | Mikael Jokinen | 2001 | 292 | 33.19 | 1:21.85 | 2:10.89 | 2:51.71 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
15 | Aaron Utulahti | 2002 | 219 | 38.23 | 1:26.13 | 2:26.86 | 3:08.92 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:15.49 | |||||||||
16 | Matias Muurinen | 2002 | 180 | 43.69 | 1:39.45 | 2:37.39 | 3:21.57 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 19:31 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 20:13 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 25, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 648 | 1:07.39 | 2:18.19 | 3:29.43 | 4:40.95 | 17:49.27 | ||
Riihimäen Uimaseura | 17:14.00 | 5:52.83 | 7:04.64 | 8:16.54 | 9:28.26 | |||||
10:40.37 | 11:52.53 | 13:04.37 | 14:16.18 | |||||||
15:28.30 | 16:40.15 | |||||||||
2 | Peppi Pinomäki | 2002 | 502 | 1:13.59 | 2:31.87 | 3:49.15 | 5:06.27 | 19:23.87 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:24.16 | 7:42.29 | 9:00.13 | 10:18.24 | ||||||
11:35.78 | 12:53.78 | 14:12.02 | 15:30.67 | |||||||
16:49.08 | 18:07.48 | |||||||||
3 | Alida Öhberg | 2002 | 442 | 1:13.40 | 2:35.32 | 3:57.86 | 5:20.05 | 20:14.66 | ||
Aurajoen Uinti | 6:42.65 | 8:04.68 | 9:27.03 | 10:48.77 | ||||||
12:10.01 | 13:32.15 | 14:53.65 | 16:14.97 | |||||||
17:36.02 | 18:56.84 | |||||||||
4 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 427 | 1:13.54 | 2:35.96 | 3:58.69 | 5:21.55 | 20:28.80 | ||
Aurajoen Uinti | 20:42.50 | 6:44.58 | 8:07.56 | 9:30.50 | 10:53.84 | |||||
12:16.33 | 13:38.94 | 15:01.44 | 16:23.82 | |||||||
17:47.45 | 19:09.57 | |||||||||
5 | Jasmin Rosnell | 2000 | 410 | 1:19.92 | 2:43.24 | 4:06.20 | 5:30.45 | 20:45.45 | ||
Aurajoen Uinti | 6:54.37 | 8:18.84 | 9:43.62 | 11:07.45 | ||||||
12:31.60 | 13:55.51 | 15:18.67 | 16:41.47 | |||||||
18:04.51 | 19:25.76 | |||||||||
6 | Olivia Koski | 2002 | 407 | 1:20.13 | 2:43.84 | 4:06.72 | 5:30.62 | 20:48.03 | ||
Aurajoen Uinti | 6:54.69 | 8:19.16 | 9:43.18 | 11:07.29 | ||||||
12:31.77 | 13:55.80 | 15:19.20 | 16:42.22 | |||||||
18:05.73 | 19:27.56 | |||||||||
7 | Daniela Degenhardt | 2003 | 406 | 1:19.92 | 2:43.80 | 4:07.24 | 5:30.60 | 20:49.40 | ||
Aurajoen Uinti | 6:54.77 | 8:19.37 | 9:43.92 | 11:08.07 | ||||||
12:32.63 | 13:56.62 | 15:20.02 | 16:43.81 | |||||||
18:07.51 | 19:28.48 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 20:13 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 20:23 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Laji 26, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | 610 | 1:04.27 | 2:10.78 | 3:18.34 | 4:26.92 | 17:06.69 | ||
Riihimäen Uimaseura | 16:30.46 | 5:35.59 | 6:43.43 | 7:52.36 | 9:01.48 | |||||
10:10.62 | 11:20.28 | 12:29.91 | 13:39.17 | |||||||
14:48.60 | 15:57.56 | |||||||||
2 | Elias Soukola | 1999 | 568 | 1:05.08 | 2:13.85 | 3:23.54 | 4:33.86 | 17:31.46 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 17:40.06 | 5:44.92 | 6:55.67 | 8:06.54 | 9:17.82 | |||||
10:28.61 | 11:39.68 | 12:50.54 | 14:01.30 | |||||||
15:12.25 | 16:22.56 | |||||||||
3 | Elias Laine | 2002 | 525 | 1:06.99 | 2:18.98 | 3:31.21 | 4:43.63 | 17:59.66 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:55.77 | 7:07.65 | 8:19.57 | 9:31.70 | ||||||
10:43.74 | 11:56.32 | 13:09.38 | 14:22.26 | |||||||
15:35.18 | 16:47.40 | |||||||||
4 | Eetu Nyman | 1999 | 523 | 1:06.79 | 2:18.96 | 3:31.50 | 4:44.18 | 18:01.01 | ||
Vesihelmen Uimaseura | 5:56.77 | 7:09.05 | 8:21.73 | 9:34.29 | ||||||
10:47.57 | 12:01.33 | 13:15.03 | 14:28.02 | |||||||
15:40.65 | 16:52.74 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 20:23 |