2018-08-18   21:50:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 4:41.96 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 4:49.95 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994      1:01.75  2:07.85  3:14.32    4:18.90   
  Sigma Swim Allerød  4:17.23                 
                     
Anna Boutrup  1998      1:05.94  2:16.09  3:25.48    4:33.42   
  Sigma Swim Birkerød  4:21.31                 
                     
Lærke Toft Ruby  1999      1:05.06  2:15.31  3:25.78    4:35.17   
  A6  4:29.44                 
                     
Annabelle Grønbech Ladik  1997      1:06.18  2:16.95  3:28.02    4:36.17   
  Ringsted Svømme Klub  4:36.97                 
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999      1:07.64  2:18.15  3:27.90    4:36.53   
  Gentofte Svømme Klub  4:40.70                 
                     
Caroline Erichsen  1998      1:06.31  2:17.24  3:27.51    4:36.67   
  Sigma Swim Birkerød  4:29.51                 
                     
Amanda Højberg  1998      1:05.73  2:15.75  3:25.56    4:36.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:36.78                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997      1:06.20  2:16.99  3:29.75    4:43.06   
  Sigma Swim Allerød  4:39.44                 
                     
Camilla Dufour  1996      1:08.81  2:20.52  3:32.20    4:44.68   
  Sigma Swim Allerød  4:47.46                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 4:41.96 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 4:49.95 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Toft  2000      1:02.67  2:09.44  3:17.72    4:25.59   
  Gentofte Svømme Klub  4:30.64                 
                     
Mai Pallvi  2000      1:06.42  2:17.09  3:27.56    4:34.78   
  Holbæk Svømme Klub  4:38.09                 
                     
Mia Steen Duus  2001      1:05.18  2:15.71  3:26.29    4:35.29   
  Sigma Swim Birkerød  4:29.26                 
                     
Josephine Kruse  2002      1:05.81  2:15.79  3:27.58    4:36.13   
  Sigma Swim Allerød  4:37.99                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001      1:07.34  2:17.66  3:28.56    4:38.34   
  Gentofte Svømme Klub  4:38.43                 
                     
Michelle Mortensen  2002      1:08.59  2:19.58  3:30.42    4:40.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:41.65                 
                     
Amanda Egerod Lund  2000      1:09.08  2:20.84  3:33.03    4:42.11   
  Sigma Swim Allerød  4:35.47                 
                     
Julie Stampe  2002      1:09.79  2:22.62  3:34.01    4:42.98   
  Sigma Swim Allerød  4:47.37                 
                     
Caroline Hørlykke  2000      1:06.64  2:19.01  3:31.88    4:44.86   
  Gentofte Svømme Klub  4:33.26                 
                     
10  Kristine Mikkelsen  2000      1:05.80  2:18.36  3:32.80    4:45.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Cecilie Porsdal  2002      1:09.63  2:22.42  3:35.57    4:47.44   
  Sigma Swim Birkerød  5:00.27                 
                     
12  Karina Garne Larsen  2000      1:09.23  2:22.21  3:36.11    4:49.27   
  Sigma Swim Allerød  4:51.99                 
                     
13  Katharina Nekhorochko  2000      1:07.88  2:21.82  3:36.44    4:49.61   
  Sigma Swim Allerød  5:02.90                 
                     
14  Caroline Waage Nowak  2001      1:07.54  2:20.33  3:35.15    4:49.80   
  Gentofte Svømme Klub  4:41.03                 
                     
15  Josefine Søgaard Andresen  2000      1:07.20  2:22.58  3:39.52    4:54.65   
  Gentofte Svømme Klub  4:55.00                 
                     
16  Thea Blomsterberg  2002      1:10.13  2:24.34  3:40.02    4:55.53   
  Sigma Swim Birkerød  4:52.16                 
                     
17  Katja Kjær Nielsen  2002      1:07.98  2:23.31  3:39.92    4:56.28   
  Ringsted Svømme Klub  4:45.40                 
                     
18  Josephine Wismann  2002      1:09.95  2:25.51  3:41.60    4:56.93   
  Ringsted Svømme Klub  4:58.58                 
                     
19  Jasmin Larsen  2002      1:11.42  2:27.99  3:45.51    5:01.13   
  Ringsted Svømme Klub  4:52.64                 
                     
20  Maria Szokody  2002      1:11.74  2:29.11  3:46.41    5:01.70   
  Ringsted Svømme Klub  4:57.58                 
                     
21  Clara Qvade Rasmusen  2001      1:11.52  2:29.35  3:48.15    5:03.12   
  Hillerød Svømmeklub  4:56.26                 
                     
22  Cathrine Wismann  2002      1:09.88  2:27.46  3:46.27    5:05.27   
  Ringsted Svømme Klub  5:01.72                 
                     
23  Matilde Weibel  2002      1:13.09  2:31.51  3:50.14    5:07.15   
  Hillerød Svømmeklub  4:58.71                 
                     
24  Natascha Laigaard  2002      1:11.23  2:29.01  3:48.69    5:07.58   
  Hillerød Svømmeklub  4:47.51                 
                     
25  Karla Sejling  2001      1:10.79  2:29.44  3:52.28    5:13.62   
  Ringsted Svømme Klub  5:00.52                 
                     
26  Anne-Sofie P. Clausen  2002      1:11.82  2:34.53  3:58.61    5:20.44   
  Næstved IF  5:13.80                 
                     
27  Astrid Nørret Schmidt  2002      1:21.95  2:55.26  4:29.52    5:59.98   
  Ringsted Svømme Klub  6:14.38                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub  5:11.38                 
                     
Victoria Bierre  2000              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:54.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:17 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark