Resultat för Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2017 - Langbane |
|
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 |
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
|
59.55 |
2:02.98 |
3:06.68 |
|
4:09.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
|
59.80 |
2:04.00 |
3:10.05 |
|
4:13.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
|
1:00.06 |
2:05.14 |
3:10.59 |
|
4:14.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
|
1:01.05 |
2:07.73 |
3:12.32 |
|
4:17.95 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
4:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 |
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
|
59.53 |
2:03.21 |
3:08.21 |
|
4:11.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
|
1:03.14 |
2:09.59 |
3:15.47 |
|
4:19.84 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
|
1:02.84 |
2:08.84 |
3:15.60 |
|
4:20.34 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
|
1:01.93 |
2:08.52 |
3:15.24 |
|
4:20.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Schytte |
2000 |
|
|
1:01.54 |
2:08.33 |
3:14.81 |
|
4:21.34 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
|
1:01.36 |
2:07.74 |
3:15.95 |
|
4:21.48 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
|
1:02.55 |
2:09.45 |
3:16.80 |
|
4:21.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Toft |
2001 |
|
|
1:04.16 |
2:11.36 |
3:16.67 |
|
4:21.70 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
|
1:01.38 |
2:08.15 |
3:15.70 |
|
4:22.60 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
|
1:01.45 |
2:08.02 |
3:15.73 |
|
4:22.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
|
1:03.70 |
2:11.86 |
3:18.90 |
|
4:23.20 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
|
1:01.79 |
2:08.61 |
3:17.07 |
|
4:26.90 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
|
1:02.89 |
2:10.97 |
3:20.24 |
|
4:29.12 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
|
1:02.53 |
2:11.58 |
3:20.53 |
|
4:30.22 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
|
1:02.18 |
2:10.11 |
3:20.87 |
|
4:31.90 |
|
|
Næstved IF |
4:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
|
1:04.86 |
2:15.28 |
3:24.38 |
|
4:32.57 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Martin Szokody |
1999 |
|
|
1:03.70 |
2:14.65 |
3:25.84 |
|
4:35.26 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
|
|
1:08.79 |
2:20.70 |
3:33.88 |
|
4:46.19 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
|
1:05.91 |
2:18.06 |
3:31.61 |
|
4:47.63 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
|
1:08.56 |
2:23.25 |
3:39.15 |
|
4:53.09 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
4:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
|
|
1:10.86 |
2:27.87 |
3:44.78 |
|
5:00.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Kristiansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
18:45 |
|