2018-06-18   02:14:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Mass  1998              36.19   
  A6  35.83                 
Amanda Højberg  1998              37.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.11                 
Sara Fogh Myrup  1997              37.29   
  Sigma Swim Birkerød  35.32                 
Emilie Hørlykke  1998              39.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.97                 
Sara Krog Christoffersen  1996              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  33.15                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002              33.67   
  Sigma Swim Allerød  33.05                 
Frederikke Mertins  2000              36.17   
  Hvidovre Svømme Klub  34.93                 
Alberte Kjærsgaard  2001              36.91   
  Hillerød Svømmeklub  35.07                 
Nina Toft  2000              37.38   
  Gentofte Svømme Klub  38.50                 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001              37.59   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mikkeline Mentz  2001              37.67   
  Holbæk Svømme Klub  36.07                 
Katja Korbo Petersson  2001              38.02   
  A6  40.44                 
Zenia Aarestrup  2001              38.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.92                 
Ida Just Mikkelsen  2001              38.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  52.52                 
10  Nynne Nørlem  2002              40.55   
  Holbæk Svømme Klub  40.43                 
11  Caroline Bendtsen  2002              41.40   
  Næstved IF  41.48                 
12  Andrea M. Lang Bolvig  2000              42.04   
  Sigma Swim Birkerød  48.57                 
13  Mathilde Emilie K. Larsen  2002              42.65   
  Hillerød Svømmeklub  43.68                 
14  Katja Kjær Nielsen  2002              42.86   
  Ringsted Svømme Klub                   
15  Astrid Nørret Schmidt  2002              43.06   
  Ringsted Svømme Klub  44.47                 
16  Freja Petersen  2000              43.66   
  Vordingborg Svømme Klub  39.96                 
17  Ida Larsen  2000              43.72   
  Holbæk Svømme Klub  45.79                 
Astrid Katrine Andersen  2002              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  40.89                 
Victoria Bierre  2000              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  50.62                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003              35.47   
  Gentofte Svømme Klub  36.17                 
Mia Rindshøj  2003              35.91   
  Gentofte Svømme Klub  36.62                 
Pernille Elm Jensen  2003              35.93   
  A6  35.53                 
Julie K Rose  2003              36.22   
  Sigma Swim Allerød  36.13                 
Caroline Gøttrup Bagge  2003              36.63   
  Køge Svømmeklub  36.43                 
Liva Buchholt Johansen  2003              36.96   
  A6  34.72                 
Esther Marie Heunicke  2003              37.46   
  Sigma Swim Birkerød  37.09                 
Line Nøhr Petersen  2003              37.52   
  Køge Svømmeklub  40.15                 
Viola Demuth Andersen  2003              37.70   
  Gentofte Svømme Klub  37.58                 
10  Mille Pedersen  2003              38.58   
  Sigma Swim Allerød  46.76                 
11  Maria Lund  2003              38.67   
  Sigma Swim Birkerød  40.58                 
12  Christine Henriksen  2003              39.09   
  A6  38.48                 
13  Josephine B. U. Danielsen  2003              39.10   
  VAT Copenhagen  39.13                 
13  Nikoline Skovly Larsen  2003              39.10   
  Næstved IF  38.98                 
15  Ingrid Lindemann  2003              39.59   
  Sigma Swim Birkerød  43.58                 
16  Cornelia Bergqvist  2003              39.66   
  Sigma Swim Birkerød  40.27                 
17  Caroline Vang-Jensen  2003              40.10   
  Gentofte Svømme Klub  41.52                 
18  Luna Emilie Olsen  2003              41.36   
  A6  41.46                 
19  Katrine Duus  2003              41.57   
  Næstved IF  42.27                 
20  Louise Dahl  2003              42.46   
  A6  42.25                 
21  Gaya Josefine Maar  2003              43.85   
  Næstved IF  47.95                 
22  Kathrine Sofie Jensen  2003              44.24   
  Køge Svømmeklub  42.93                 
23  Sophie Grandjean  2003              45.37   
  Ringsted Svømme Klub                   
24  Emma M. Andersen  2003              46.52   
  Ringsted Svømme Klub  45.31                 
25  Ida Hebeltoft  2003              48.56   
  Herlev Svømning  48.23                 
26  Isabel Valsted Bavnbæk  2003              49.33   
  Vordingborg Svømme Klub  55.55                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benedicte Them Jensen  2004              36.85   
  Køge Svømmeklub  37.23                 
Anna Marie Nielsen  2004              38.43   
  Hvidovre Svømme Klub  38.38                 
Signe Krag Andersen  2004              39.17   
  Sigma Swim Allerød  40.16                 
Anne Sofie Evald  2004              39.31   
  Gentofte Svømme Klub  39.49                 
Elisabeth Them Jensen  2004              40.00   
  Køge Svømmeklub  40.08                 
Anna Maria Madsen  2004              40.21   
  VAT Copenhagen  39.95                 
Laura L. Hørning  2004              40.52   
  VAT Copenhagen  40.29                 
Anja Xin Andersen  2004              41.36   
  Herlev Svømning  41.91                 
Katrine Bonefeld  2004              41.54   
  Sigma Swim Birkerød  41.21                 
10  Astrid Høffer  2004              42.07   
  VAT Copenhagen  43.33                 
11  Freja Søndergaard  2004              43.30   
  Vordingborg Svømme Klub  46.47                 
12  Laura Thomadsen  2004              44.65   
  VAT Copenhagen  45.16                 
13  Katrine Mørkeberg  2004              48.55   
  Næstved IF  51.01                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Hauerberg Terp  2005              39.83   
  A6  39.73                 
Freya Ry Nielsen  2005              41.18   
  Glostrup Svømmeklub  41.90                 
Alberte Kreiser-Petersen  2005              42.86   
  Gentofte Svømme Klub  43.98                 
Rebecca Chur Fischer  2005              43.06   
  Gentofte Svømme Klub  45.24                 
Silja Brage  2005              44.33   
  A6  43.71                 
Freja Juul  2006              44.51   
  Næstved IF  47.90                 
Patricia Petersen  2005              44.72   
  Gentofte Svømme Klub  46.99                 
Emma S. Kristensen  2005              44.73   
  Gentofte Svømme Klub  46.82                 
Emmeline S. Bertelsen  2005              45.21   
  Ringsted Svømme Klub  44.11                 
10  Anna Østerby  2005              46.19   
  Glostrup Svømmeklub  48.33                 
11  Agnes Barner Hansen  2005              47.31   
  Næstved IF  47.81                 
12  Freja Arentsen  2005              47.37   
  Næstved IF  48.04                 
13  Malene Reynolds  2005              47.85   
  Ringsted Svømme Klub  53.91                 
14  Kaja Waag Kallesøe  2005              47.99   
  Herlev Svømning  47.15                 
15  Stella Demuth Andersen  2006              48.32   
  Gentofte Svømme Klub  52.43                 
16  Molly Szczepanski  2006              48.38   
  Gentofte Svømme Klub  50.82                 
17  Christine Stubbe Lundsby  2006              48.79   
  Gentofte Svømme Klub  53.26                 
18  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005              49.33   
  Hvidovre Svømme Klub  46.55                 
19  Signe Eie  2005              49.62   
  Herlev Svømning  50.79                 
20  Dicte Maar  2006              52.70   
  Næstved IF  54.34                 
21  Lara W. S. Olsen  2006              52.89   
  Ringsted Svømme Klub  55.95                 
22  Leonora Franck  2006              54.42   
  Næstved IF  56.99                 
23  Merle Holmgaard  2005              54.70   
  Næstved IF  54.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark