Results for SB-Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2017 |
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Drenge 1 | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:44.52 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 26.25 | 26.25 | |||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 25.85 | 52.10 | |||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 25.85 | 1:17.95 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 26.57 | 1:44.52 | |||||||
2 | Dragsholm Drenge 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:50.96 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 28.29 | 55.03 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 29.51 | 1:24.54 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 26.42 | 1:50.96 | |||||||
3 | Stv Drenge 2 | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:51.65 | ||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.05 | 55.13 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 28.44 | 1:23.57 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 28.08 | 1:51.65 | |||||||
4 | Vsk Horror Vordingborg | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 1:54.28 | ||||||
Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 29.17 | 57.73 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 29.64 | 1:27.37 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 26.91 | 1:54.28 | |||||||
5 | Ringsted 1 | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:59.17 | ||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 27.96 | 57.36 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 30.31 | 1:27.67 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 31.50 | 1:59.17 | |||||||
6 | Stv Drenge 3 | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 2:03.63 | ||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 30.73 | 1:02.08 | |||||||
Daniel Mir | 2003 | 30.23 | 1:32.31 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 31.32 | 2:03.63 | |||||||
7 | Køge Drenge | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:10.49 | ||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Eren Kaya | 2004 | 32.98 | 1:08.53 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 31.30 | 1:39.83 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 30.66 | 2:10.49 | |||||||
8 | Nemos Homies | 2004 | SVØM Korsør | 2:13.63 | ||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Lucas Leal | 2001 | 33.06 | 1:06.93 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 33.92 | 1:40.85 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 32.78 | 2:13.63 | |||||||
9 | Dragsholm Drenge 2 | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 2:15.21 | ||||||
Elias Noe | 2004 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 35.05 | 1:05.94 | |||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 33.22 | 1:39.16 | |||||||
Marcus Madsen | 2005 | 36.05 | 2:15.21 | |||||||
10 | Ringsted 2 | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:20.01 | ||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 34.66 | 1:08.16 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 35.61 | 1:43.77 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 36.24 | 2:20.01 | |||||||
11 | Vest Talent Drenge 1 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:26.02 | ||||||
Theodor Møller | 2005 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 39.35 | 1:15.85 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 35.63 | 1:51.48 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 34.54 | 2:26.02 | |||||||
12 | Dorys Venner | 2004 | SVØM Korsør | 2:26.99 | ||||||
Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 34.96 | 1:08.73 | |||||||
Casper Pedersen | 2004 | 40.23 | 1:48.96 | |||||||
Christian Quist | 2007 | 38.03 | 2:26.99 | |||||||
13 | Ringsted 3 | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 2:27.28 | ||||||
Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 37.53 | 37.53 | |||||||
Jeremy William Millard | 2005 | 37.38 | 1:14.91 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 36.97 | 1:51.88 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 35.40 | 2:27.28 | |||||||
14 | Vest Talent Drenge 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:34.14 | ||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.60 | 1:12.54 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 35.65 | 1:48.19 | |||||||
William Scavenius Borg | 2006 | 45.95 | 2:34.14 | |||||||
15 | Vest Talent Drenge 3 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:36.18 | ||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 40.92 | 1:20.42 | |||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 37.75 | 1:58.17 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 38.01 | 2:36.18 | |||||||
16 | Næstved Boys | 2007 | Næstved IF | 2:55.38 | ||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Simon Brandt Zachariassen | 2007 | 43.23 | 1:15.77 | |||||||
Tao Tang | 2005 | 47.01 | 2:02.78 | |||||||
Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | 52.60 | 2:55.38 | |||||||
17 | Vest Minitalent Drenge | 2006 | Vest-Brøndby | 3:24.28 | ||||||
Matil Kelm | 2007 | 56.86 | 56.86 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 50.34 | 1:47.20 | |||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 47.38 | 2:34.58 | |||||||
Peter Damsø | 2007 | 49.70 | 3:24.28 | |||||||
- | K1 Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Emil Mosegaard | 2001 | |||||||||
Nicolai Quist | 2003 | |||||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | |||||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | DNS | ||||||||
- | Ståldrenge 1 Fr.værk | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Silas Folke Drigsdahl | 2004 | |||||||||
Alexander Asmussen | 2004 | |||||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | |||||||||
Daniel Didriksen | 2002 | DNS | ||||||||
- | K3 Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | DSQ | tyvstart | |||||
Noah Vester Nielsen | 2004 | 37.96 | 37.96 | |||||||
- | Ringsted 4 | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:34 |