2021-12-04   08:20:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XXXIV Oskarin uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXIV Oskarin Uinnit    Tulostuspivmr  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Jyvskyl    Tulostusaika  18:32   
  Jrjestj  Swimming Jyvskyl         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 23, 50m PU Miehet ja Erityisr, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Sorri  2005    232          36.47   
  Swimming Jyvskyl  36.88                 
Riku Huuhka  2005    119          45.54   
  Lahden Uimaseura  45.61                 
Arto Pulkkinen  2005    107          47.14   
  Lahden Uimaseura  47.27                 
Alex Laitiainen  2005    98          48.50   
  Swimming Jyvskyl  50.39                 
Viacheslav Semenov  2006    93          49.34   
  Lahden Uimaseura                   
Sebastian Sojolin  2006    93          49.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.05                 
Denis Katunov  2006    89          50.18   
  Lahden Uimaseura  1:00.73                 
Maksim Karvanen  2005    86          50.66   
  Lahden Uimaseura  46.12                 
Miko Virtanen  2005    79          52.21   
  Lahden Uimaseura  51.97                 
10  Joonas Pulkkinen  2007    67          55.02   
  Lahden Uimaseura  52.15                 
11  Vilho Teno  2006    64          55.84   
  Lahden Uimaseura  51.29                 
12  Rasmus Kinnunen  2007    50          1:00.50   
  Kemin Tyven Uimarit  1:00.50                 
13  Lenni Uosukainen  2005    46          1:02.50   
  Lahden Uimaseura  57.34                 
14  Rasmus Kekola  2006    41          1:04.64   
  Seinjoen Uimarit-58                   
 
Laji 23, 50m PU Miehet ja Erityisr, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmeri Aho  2004    202          38.22   
  Seinjoen Uimarit-58  39.86                 
Pyry Aspholm  2004    178          39.86   
  Vaajakosken Uimaseura  43.18                 
Egor Bortsov  2004    131          44.09   
  Lahden Uimaseura  50.03                 
Juuso Salenius  2004    112          46.50   
  Keuruun Toverit  43.33                 
 
Laji 23, 50m PU Miehet ja Erityisr, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    742          24.77   
  Cetus Espoo  24.48                 
Ville Kallinen  1989    697          25.29   
  Kampuksen Plaani  25.28                 
Teemu Vuorela  1994    667          25.66   
  Swimming Jyvskyl  25.19                 
Miikka Ruohoniemi  1993    660          25.76   
  Swimming Jyvskyl  25.71                 
Arttu Erkinaro  1992    651          25.88   
  Oulun Uinti 1906  25.63                 
Juho Seppl  1999    628          26.19   
  Simmis Wanda  26.04                 
Danila Dobrzhanskiy  1998    587          26.78   
  Swimming Jyvskyl  27.31                 
Antti Rantanen  1992    555          27.29   
  Kampuksen Plaani  27.18                 
Arttu Pirneskoski  2000    493          28.38   
  Kemin Tyven Uimarit  28.20                 
10  Elias Soukola  1999    477          28.70   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.12                 
11  Miiro Vartiainen  2001    465          28.94   
  Joensuun Uimaseura  29.31                 
12  Eerik Tikkakoski  2001    433          29.63   
  TaTu Tampere  29.70                 
13  Eetu Malvela  2000    425          29.82   
  Kampuksen Plaani  31.24                 
14  Niklas Laine  2002    422          29.89   
  Kampuksen Plaani  30.89                 
15  Patrick de Monte  2001    412          30.13   
  Keuruun Toverit  31.11                 
16  Juuso Hietanen  2001    349          31.83   
  Lappeenrannan Uimarit  33.40                 
17  Kasperi Koskinen  2001    349          31.85   
  Keuruun Toverit  32.90                 
18  Eemeli Puhakka  2001    345          31.95   
  Joensuun Uimaseura  32.13                 
19  Aapo Puikkonen  2001    325          32.60   
  TaTu Tampere  33.64                 
20  Aksel Kansanniva  2000    320          32.77   
  Kuopion Uimaseura  34.86                 
21  Taneli Hrknen  1997    319          32.82   
  Lappeenrannan Uimarit  30.75                 
22  Joona Forsell  2002    308          33.20   
  Kuopion Uimaseura  33.40                 
23  Juho Ratava  1983    305          33.30   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  34.00                 
24  Lauri Anttila  2002    246          35.77   
  Porin Uimaseura  29.03                 
25  Miska Birkstedt  2002    232          36.48   
  TaTu Tampere  34.21                 
26  Aleksi Kaidesoja  1997    228          36.67   
  Swimming Jyvskyl  37.00                 
27  Manu Lahtinen  1991    210          37.70   
  Swimming Jyvskyl  36.70                 
28  Eero Hirvilammi  2002    209          37.78   
  Seinjoen Uimarit-58  39.76                 
29  Leo Pessi  2002    191          38.93   
  Lappeenrannan Uimarit  40.42                 
30  Perttu Yl-Sahra  1994    182          39.57   
  Kampuksen Plaani  39.63                 
31  Joni Mkinen  1989    130          44.21   
  Swimming Jyvskyl  44.29                 
Severi Rys  1994              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  1:03.77                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner