2020-01-25   04:18:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Turbo Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Open    Udskriftsdato  05 februar 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 februar 2017         
 
 
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Drenge Ag2  2004  Sigma Swim            2:17.69   
  Oscar Boyer  2004      34.84        34.84   
  Oscar Jensen  2003      34.27        1:09.11   
  William Leander Agerskov  2004      35.49        1:44.60   
  Mads Naver  2004      33.09        2:17.69   
                     
Fsk Drenge  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:22.59   
  Marcus Appel  2003      35.19        35.19   
  Lucas Nielsen  2004      31.83        1:07.02   
  Bertram H. Mikkelsen  2004      37.60        1:44.62   
  Mads Frost Sønderby  2004      37.97        2:22.59   
                     
                     
 
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Drenge  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:09.88   
  Mads Møller  2005      30.21        30.21   
  Mikkel Andersen  2005      32.37        1:02.58   
  Vincent Eddy Fabricius  2005      34.34        1:36.92   
  Gustav Abildgaard  2005      32.96        2:09.88   
                     
Gun Boats  2006  Vallensbæk IF Af 1939            2:10.57   
  Anders Gaard  2006      31.82        31.82   
  Sebastian Rendlev  2005      31.88        1:03.70   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      35.20        1:38.90   
  Sean Petersen  2006      31.67        2:10.57   
                     
Birkerøds Badass Boys 1  2005  Sigma Swim Birkerød            2:11.08   
  Sebastian Pedersen  2005      33.97        33.97   
  Nicolaj Pedersen  2005      32.54        1:06.51   
  Tobias Stenderup Jensen  2005      32.11        1:38.62   
  Tobias Rosengaard  2005      32.46        2:11.08   
                     
Ag3 Allerød  2006  Sigma Swim Allerød            2:16.40   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      34.23        34.23   
  Magnus Løfquist  2005      32.42        1:06.65   
  Malthe Funk Larsen  2005      35.92        1:42.57   
  Frederik Gersby  2006      33.83        2:16.40   
                     
Birkerøds Badass Boys 2  2005  Sigma Swim Birkerød            2:21.52   
  Magnus Tullberg  2005      35.27        35.27   
  Ben Hargreaves  2005      37.19        1:12.46   
  Oliver Lassen  2005      35.36        1:47.82   
  Hector Kaltoft  2006      33.70        2:21.52   
                     
Frederikssund Drenge 2  2006  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
  Emil Bantz Nielsen  2007                 
  Harald Vitus Pedersen  2006                 
  William Thidemann Brink  2006                 
  Keanu Hansen  2007              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 februar 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark