2019-11-22   03:08:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Turbo Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Open    Udskriftsdato  04 februar 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 februar 2017         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub            2:35.82   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:36.09   
Mathilde Stuhr Petersen  2004  Køge Svømmeklub            3:29.78   
Silje Gärtner  2003  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:53.54   
Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            2:59.41   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:45.14   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:53.25   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            3:00.75   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            3:03.09   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            3:06.41   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            3:08.60   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:10.16   
Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:15.47   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            3:15.65   
10  Signe Østergaard Lilja  2006  Sigma Swim Birkerød            3:36.89   
11  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            3:52.42   
12  Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød            3:56.99   
Lykke Jørgensen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Efb v 50 mv 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            3:29.67   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            3:31.05   
Mona Ørum Maxild  2007  Sigma Swim Birkerød            3:38.88   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            3:56.87   
Josephine Lund Schmidt  2007  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            4:03.63   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            4:26.33   
Katja Andkær  2008  Sigma Swim Allerød            4:32.92   
Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            4:34.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 februar 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark