2021-11-30   23:17:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Turbo Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Sigma Open    Udskriftsdato  04 februar 2017   
  Stvne by  Birkerd    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangr  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  04 februar 2017         
 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerd            28.19   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003  Helsingr Svmmeklub            29.63   
Oliver Bak Jensen  2002  Helsingr Svmmeklub            30.32   
Alexander Strkr  2002  Helsingr Svmmeklub            31.34   
Oliver Gadegaard  2003  Kge Svmmeklub            34.44   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerd            34.46   
Christian Hartmann  2003  Frederikssund Svmmeklub            36.22   
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            31.27   
Bjrn Cramer Hansen  2004  Helsingr Svmmeklub            31.78   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerd            34.16   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerd            34.71   
Bertram H. Mikkelsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            35.21   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub            37.86   
Mads Frost Snderby  2004  Frederikssund Svmmeklub            37.95   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerd            38.98   
Eren Kaya  2004  Kge Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingr Svmmeklub            30.00   
Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerd            31.98   
Magnus Lfquist  2005  Sigma Swim Allerd            32.59   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerd            33.13   
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svmmeklub            35.39   
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939            32.04   
Calvin Christian Axen  2006  Kge Svmmeklub            41.61   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerd            43.07   
William Thidemann Brink  2006  Frederikssund Svmmeklub            43.12   
Harald Vitus Pedersen  2006  Frederikssund Svmmeklub            47.51   
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939            35.41   
Valdemar Mller-Ern  2008  Vallensbk IF Af 1939            42.04   
Frederik Gibler Rohde  2007  Sigma Swim Allerd            47.98   
Jens Jermiin  2007  Sigma Swim Allerd            49.67   
Keanu Hansen  2007  Frederikssund Svmmeklub            50.45   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            55.12   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd            55.29   
Daniel Stubbe  2009  Sigma Swim Allerd            1:03.53   
Jeppe Borring Anderasen  2008  Sigma Swim Allerd            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 februar 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner