2019-11-21   07:46:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Turbo Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Open    Udskriftsdato  04 februar 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 februar 2017         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            28.19   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003  Helsingør Svømmeklub            29.63   
Oliver Bak Jensen  2002  Helsingør Svømmeklub            30.32   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub            31.34   
Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            34.44   
Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            34.46   
Christian Hartmann  2003  Frederikssund Svømmeklub            36.22   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            31.27   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            31.78   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            34.16   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            34.71   
Bertram H. Mikkelsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            35.21   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            37.86   
Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub            37.95   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            38.98   
Eren Kaya  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            30.00   
Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerød            31.98   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            32.59   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            33.13   
Vincent Eddy Fabricius  2005  Hovedstadens Svømmeklub            35.39   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            32.04   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            41.61   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            43.07   
William Thidemann Brink  2006  Frederikssund Svømmeklub            43.12   
Harald Vitus Pedersen  2006  Frederikssund Svømmeklub            47.51   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.41   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            42.04   
Frederik Gibler Rohde  2007  Sigma Swim Allerød            47.98   
Jens Jermiin  2007  Sigma Swim Allerød            49.67   
Keanu Hansen  2007  Frederikssund Svømmeklub            50.45   
Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            55.12   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            55.29   
Daniel Stubbe  2009  Sigma Swim Allerød            1:03.53   
Jeppe Borring Anderasen  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 februar 2017 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark