2019-06-17   13:17:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  23 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:33   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 syyskuu 2017         
 
 
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annukka Pihkamäki  2004    484  32.02        1:09.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:08.54                 
                     
Karla Tiainen  2005    399  33.32        1:14.16   
  Simmis Wanda  1:13.66                 
                     
Louna Kasvio  2006    398  34.32        1:14.18   
  Cetus Espoo  1:22.83                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    366  35.15        1:16.29   
  Cetus Espoo  1:16.60                 
                     
Kira Lindroos  2005    305  38.00        1:21.11   
  Cetus Espoo  1:19.95                 
                     
Ada Hakkarainen  2005    278  37.64        1:23.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.72                 
                     
Maija Hinkkala  2005    274  37.47        1:24.04   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.54                 
                     
Alma Hörkkö  2005    254  40.64        1:26.23   
  Simmis Wanda  1:24.66                 
                     
Anna-Maria Siivonen  2004    239  41.48        1:27.93   
  Riihimäen Uimaseura  1:27.01                 
                     
10  Iiris Virtanen  2004    239  40.15        1:27.96   
  Simmis Grani  1:29.28                 
                     
11  Jasmin Savonen  2005    235  41.15        1:28.42   
  Cetus Espoo  1:29.88                 
                     
12  Hanna Martola  2005    225  41.54        1:29.71   
  Cetus Espoo  1:31.26                 
                     
13  Iina Kukkonen  2005    159  45.39        1:40.77   
  Mikkelin Uimaseura  1:35.06                 
                     
14  Bettina Sandelin  2005    156  47.46        1:41.40   
  Rauman Uimaseura  1:36.12                 
                     
15  Elina Ruha  2005    147  48.74        1:43.42   
  Cetus Espoo  1:45.84                 
                     
Aada Rissanen  2004              DSQ   
  Vanders  1:13.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tanja Kylliäinen  1993    730  28.67        1:00.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kaisla Kollanus  1993    722  28.68        1:00.87   
  Helsingfors Simsällskap  59.36                 
                     
Laura Lahtinen  2003    663  29.84        1:02.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.09                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    653  29.86        1:02.93   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.41                 
                     
Julia Bruneau  1999    631  29.27        1:03.64   
  Lahden Uimaseura  1:04.47                 
                     
Kiira Mauranen  1999    620  30.45        1:04.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.75                 
                     
Vilma Oura  2001    597  30.82        1:04.84   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.86                 
                     
Viola Kilpeläinen  1998    587  30.22        1:05.21   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.83                 
                     
Olivia Hellsten  2000    546  31.22        1:06.81   
  Simmis Wanda  1:06.56                 
                     
10  Lotta Upanne  1998    540  31.16        1:07.03   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.36                 
                     
11  Hanna Kareinen  2000    537  31.54        1:07.15   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.57                 
                     
12  Helene Hirvonen  2001    528  32.00        1:07.55   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.87                 
                     
13  Anniina Perkiö  1999    506  32.82        1:08.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.46                 
                     
14  Jenni Kukkonen  1999    506  32.46        1:08.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.70                 
                     
15  Nea Winqvist  2002    502  31.30        1:08.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.71                 
                     
16  Janna Appelberg  2001    500  32.14        1:08.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.65                 
                     
17  Erika Lappalainen  1996    498  32.58        1:08.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Siiri Reiniluoto  2003    497  32.74        1:08.91   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.00                 
                     
19  Laura Kellberg  2003    487  32.10        1:09.37   
  Cetus Espoo  1:12.34                 
                     
20  Roosa Lehtola  2001    472  32.99        1:10.11   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.23                 
                     
21  Minttu Paalanen  2003    471  33.28        1:10.17   
  Lahden Uimaseura  1:06.12                 
                     
22  Daniela Nummi  2000    468  33.34        1:10.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.71                 
                     
23  Siiri Jämsä  2002    458  32.05        1:10.81   
  Mikkelin Uimaseura  1:05.40                 
                     
24  Marilla Parhiala  2000    450  33.36        1:11.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.22                 
                     
25  Emma Koiranen  2001    442  33.20        1:11.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.10                 
                     
26  Emilia Sjölund  2002    436  33.37        1:11.99   
  Simmis Wanda  1:12.00                 
                     
27  Mariel Mylly  2001    409  33.68        1:13.51   
  Järvenpään Uintiklubi  1:11.58                 
                     
28  Ada Nyström  2001    396  34.04        1:14.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.43                 
                     
28  Lotta Hämäläinen  1998    396  34.79        1:14.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.70                 
                     
30  Aida Pasma  2003    389  34.90        1:14.80   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.47                 
                     
31  Vilma Uuttu  2001    382  34.88        1:15.20   
  Lahden Uimaseura  1:16.50                 
                     
32  Nadine Medarhri  2000    369  34.28        1:16.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
33  Meri Lauronen  2002    367  34.07        1:16.27   
  Uimaseura Aquila                   
                     
34  Veera Saarelainen  2002    358  34.09        1:16.84   
  Mikkelin Uimaseura  1:17.68                 
                     
35  Saana Vähämaa  2002    355  35.82        1:17.07   
  Rauman Uimaseura  1:22.63                 
                     
36  Stella Freystätter  2003    336  35.39        1:18.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.92                 
                     
37  Emma Jokilammi  2002    334  34.99        1:18.70   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.82                 
                     
38  Nikita Ravalt  2002    332  37.17        1:18.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.37                 
                     
39  Enni Silvennoinen  2003    309  36.99        1:20.74   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.17                 
                     
40  Jenny Kareinen  2002    260  39.03        1:25.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.92                 
                     
41  Ida Nuppola  2002    215  39.22        1:31.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Melek Ayarci  1999              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:16.94                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  23 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner