2019-11-17   08:09:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2017, Eriksdal (Stockholm)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    25.72        55.04   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    27.20        57.15   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    28.09        59.06   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    28.37        59.78   
Victor Simic  2000  Täby Sim    27.56        1:00.00   
Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    30.76        1:04.42   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    36.08        1:14.17   
Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap    37.52        1:19.50   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    25.92        53.71   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    27.75        57.13   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    27.63        57.95   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    27.74        58.61   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    28.71        59.61   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    29.25        59.73   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    28.71        59.90   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    29.51        1:00.82   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    29.48        1:02.23   
10  Elof Kjellberg Olsson  2001  Wisby Simsällskap    30.10        1:02.34   
11  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    29.87        1:02.90   
12  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    30.31        1:02.94   
13  Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    32.16        1:07.58   
14  Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    32.76        1:08.26   
15  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    34.59        1:12.09   
16  Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap    34.58        1:12.69   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    26.57        55.83   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    27.29        56.99   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    27.78        57.58   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    28.03        58.58   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    28.02        59.04   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    28.68        1:00.50   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    29.84        1:00.87   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    29.52        1:01.82   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    29.65        1:01.95   
10  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    29.76        1:02.69   
11  Åke Swahn  2002  Södertörns Simsällskap    30.66        1:04.52   
12  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    31.51        1:04.55   
13  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    30.44        1:04.60   
14  Oliver Dahlin  2002  Tyresö Simsällskap    30.39        1:04.68   
15  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    31.81        1:06.29   
16  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    30.79        1:06.49   
17  Nicolai Kristersson Campe  2002  Tyresö Simsällskap    32.07        1:06.51   
18  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    31.78        1:06.75   
19  Karl Lingham  2002  Täby Sim    31.22        1:06.95   
20  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    32.51        1:08.30   
21  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    32.71        1:08.49   
22  Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap    32.44        1:08.88   
23  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    33.85        1:10.92   
24  Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    33.61        1:12.17   
25  Isac Hagelberg  2002  Gustavsbergs Simsällskap    35.87        1:16.28   
26  Marcus Asplund  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.95        1:17.81   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    27.64        56.98   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    27.72        57.32   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    28.05        58.02   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    29.31        1:00.69   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    28.29        1:00.77   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    29.23        1:00.79   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    30.13        1:02.18   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    29.94        1:02.26   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    29.68        1:02.48   
10  Tor Stein  2003  Täby Sim    30.44        1:02.53   
11  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    29.80        1:02.83   
12  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    30.32        1:03.61   
13  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    30.91        1:03.76   
14  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    30.94        1:03.85   
15  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    30.12        1:03.86   
16  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    30.57        1:03.97   
17  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    31.16        1:04.52   
18  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    31.24        1:04.69   
19  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    30.38        1:05.15   
20  Simon Lörinc  2003  Täby Sim    31.30        1:05.50   
21  Isac Rune  2003  Täby Sim    31.09        1:06.02   
22  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    32.24        1:07.05   
23  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    32.02        1:07.12   
24  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    31.85        1:07.61   
25  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    32.34        1:07.90   
26  Daniel Parsa  2003  Spårvägen Simförening    32.82        1:08.99   
27  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    32.86        1:09.27   
28  Simon Seel  2003  Täby Sim    33.59        1:09.29   
29  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    32.82        1:09.88   
30  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    34.84        1:11.35   
31  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.28        1:11.36   
32  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    35.33        1:13.89   
33  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    34.47        1:14.21   
34  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    37.08        1:17.31   
35  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap    35.26        1:17.58   
36  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.27        1:20.83   
37  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    38.86        1:21.08   
38  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun    37.05        1:22.23   
39  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb    40.10        1:24.27   
Edward Tarish  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    30.78        1:03.82   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    30.95        1:04.86   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    32.60        1:08.12   
Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    32.25        1:08.34   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    33.05        1:08.60   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    33.29        1:09.64   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    33.02        1:09.87   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    34.56        1:11.62   
Emil Halvardsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap    33.56        1:11.80   
10  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    34.57        1:12.13   
11  Elias Svärd Hedenström  2004  Simklubben Neptun    36.78        1:17.01   
12  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    36.55        1:17.04   
13  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    36.28        1:17.15   
14  Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening    36.94        1:17.85   
15  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    36.57        1:19.35   
16  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    37.09        1:19.74   
17  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap    38.55        1:23.69   
18  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    43.41        1:31.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    1:08.27  2:22.48  3:37.49  4:53.46  9:58.63   
          6:10.65  7:28.16  8:45.23       
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    1:08.75  2:24.58  3:41.97  4:59.91  10:08.87   
          6:17.79  7:35.12  8:53.14       
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    1:12.75  2:32.53  3:54.28  5:16.71  10:42.55   
          6:38.80  8:01.27  9:23.50       
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    1:18.69  2:43.81  4:10.31  5:35.69  11:19.28   
          7:01.82  8:28.50  9:54.53       
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    1:17.67  2:41.87  4:07.39  5:34.98  11:20.20   
          7:03.82  8:31.29  9:56.83       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    1:06.59  2:16.69  3:27.21  4:36.83  9:14.55   
          5:46.46  6:56.48  8:06.22       
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:07.40  2:19.84  3:32.20  4:45.74  9:39.14   
          5:59.02  7:13.11  8:27.42       
Frida Nöu  2001  Täby Sim    1:12.75  2:28.89  3:44.58  5:01.09  10:05.28   
          6:18.11  7:34.97  8:51.60       
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:08.37  2:22.62  3:38.47  4:55.85  10:09.20   
          6:13.07  7:31.91  8:51.04       
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    1:09.30  2:26.69  3:45.75  5:06.09  10:27.82   
          6:27.55  7:48.25  9:07.92       
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    1:13.80  2:35.15  3:58.52  5:22.08  10:55.18   
          6:44.13  8:07.18  9:32.32       
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:14.23  2:35.58  3:58.79  5:23.56  10:55.65   
          6:47.68  8:10.64  9:34.56       
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    1:17.62  2:41.25  4:05.20  5:30.06  11:04.06   
          6:55.33  8:19.72  9:43.26       
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:16.70  2:39.04  4:02.68  5:29.84  11:12.09   
          6:56.59  8:27.16  9:50.59       
10  Anna Ladis  2001  Täby Sim    1:15.07  2:37.94  4:00.57  5:26.68  11:13.05   
          6:52.68  8:19.39  9:46.54       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    1:11.45  2:28.04  3:44.83  5:01.73  10:01.64   
          6:17.84  7:33.25  8:48.06       
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.72  2:29.37  3:46.81  5:04.26  10:06.73   
          6:21.60  7:37.93  8:54.81       
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.27  2:27.66  3:44.47  5:01.41  10:07.49   
          6:18.12  7:35.11  8:51.99       
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    1:12.51  2:28.69  3:45.28  5:02.53  10:08.99   
          6:20.25  7:38.18  8:55.53       
Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    1:14.72  2:36.36  3:58.53  5:20.47  10:50.69   
          6:43.12  8:06.03  9:28.99       
Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    1:16.71  2:40.01  4:03.96  5:27.42  11:06.94   
          6:52.67  8:17.80  9:44.43       
Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    1:18.18  2:42.92  4:09.88  5:36.29  11:11.23   
          7:02.36  8:28.10  9:52.32       
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    1:23.92  2:54.84  4:29.54  6:04.55  12:23.51   
          7:41.00  9:16.47  10:51.27       
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    1:25.11  2:59.58  4:35.12  6:11.35  12:26.30   
          7:47.09  9:22.48  10:57.21       
10  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    1:21.82  2:55.66  4:32.16  6:09.15  12:26.77   
          7:45.07  9:21.25  10:55.99       
11  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    1:20.92  2:53.15  4:26.92  6:04.10  12:30.88   
          7:42.61  9:22.47  11:01.06       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:07.46  2:20.06  3:34.39  4:48.95  9:47.70   
          6:03.81  7:18.77  8:33.43       
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.13  2:21.95  3:37.69  4:53.38  9:53.52   
          6:09.32  7:25.54  8:40.96       
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:09.46  2:24.30  3:39.84  4:56.70  10:05.57   
          6:14.50  7:32.44  8:49.60       
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    1:12.42  2:31.31  3:51.58  5:11.26  10:24.94   
          6:30.98  7:50.45  9:09.54       
Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    1:13.84  2:34.25  3:53.90  5:13.43  10:25.19   
          6:32.07  7:51.41  9:09.18       
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:12.00  2:33.32  3:53.27  5:13.43  10:32.04   
          6:32.94  7:53.30  9:13.02       
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:14.68  2:35.74  3:56.67  5:18.45  10:35.44   
          6:40.07  8:00.13  9:19.69       
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:18.09  2:42.18  4:07.17  5:32.81  11:14.81   
          6:59.52  8:25.12  9:50.31       
Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    1:21.20  2:50.23  4:19.71  5:48.29  11:37.21   
          7:16.51  8:44.65  10:11.95       
10  Nina Takolander  2003  Täby Sim    1:19.40  2:47.59  4:18.54  5:49.83  11:41.57   
          7:21.21  8:50.84  10:18.26       
11  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:21.67  2:52.32  4:26.11  6:01.06  12:16.49   
          7:37.04  9:11.70  10:45.30       
12  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    1:27.78  3:08.30  4:48.58  6:30.85  13:14.63   
          8:12.08  9:53.60  11:35.74       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Clara Ersson  2004  Täby Sim    1:18.03  2:43.63  4:10.34  5:37.47  11:27.66   
          7:06.15  8:34.04  10:02.75       
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    1:18.02  2:45.18  4:13.54  5:42.70  11:41.94   
          7:12.60  8:40.40  10:11.56       
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    1:18.20  2:46.44  4:18.13  5:49.55  11:52.82   
          7:22.01  8:54.68  10:27.81       
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:23.48  2:55.41  4:24.75  5:57.71  12:10.98   
          7:33.32  9:07.98  10:42.22       
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    1:24.46  2:57.71  4:32.80  6:08.28  12:18.82   
          7:44.40  9:19.67  10:51.11       
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    29.79  1:03.20  1:37.35    2:11.86   
Victor Halldén  2000  Täby Sim    30.75  1:06.80  1:44.12    2:21.66   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    31.16  1:08.49  1:48.15    2:30.47   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.14  1:07.57  1:47.21    2:25.22   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    33.09  1:13.14  1:55.47    2:38.39   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.23  1:07.42  1:43.94    2:22.17   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    31.26  1:08.46  1:47.80    2:27.01   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    31.83  1:10.75  1:52.49    2:33.01   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    38.42  1:23.53  2:10.49    2:55.25   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    37.67  1:24.27  2:14.04    3:02.08   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    33.85  1:17.38  2:10.46    3:03.56   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening            DNS   
Oliver Dahlin  2002  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    31.45  1:08.34  1:46.13    2:27.48   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    32.58  1:10.47  1:49.87    2:28.78   
Isac Rune  2003  Täby Sim    35.37  1:14.76  1:56.42    2:36.80   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    34.64  1:15.49  2:00.32    2:47.16   
David Alonso  2003  Täby Sim    33.86  1:16.60  2:04.34    2:53.03   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    34.84  1:18.16  2:06.70    2:54.65   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    42.94  1:33.29  2:26.91    3:20.32   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    42.12  1:31.90  2:27.58    3:23.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.45        1:08.51   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    32.90        1:10.95   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    33.12        1:11.29   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    32.70        1:11.67   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    34.06        1:12.31   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    33.20        1:12.39   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    32.84        1:14.84   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    35.29        1:19.14   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    38.45        1:22.90   
10  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    37.66        1:25.16   
11  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    38.35        1:26.20   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.88        1:06.69   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.40        1:07.56   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.24        1:07.88   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.67        1:09.57   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.33        1:12.51   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    33.32        1:13.19   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    34.13        1:14.24   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    33.42        1:14.81   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    35.07        1:15.28   
10  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    36.50        1:18.51   
11  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    37.91        1:22.52   
12  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    36.15        1:22.87   
13  Anna Ladis  2001  Täby Sim    38.59        1:24.90   
14  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.01        1:25.46   
15  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    39.01        1:26.56   
16  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    38.79        1:28.80   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    32.68        1:12.33   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    32.98        1:12.77   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.75        1:12.90   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    33.43        1:14.26   
Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.62        1:14.50   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    33.67        1:14.92   
Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    35.03        1:15.17   
Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.28        1:15.87   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    34.39        1:16.32   
10  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    35.03        1:16.75   
11  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    35.58        1:18.11   
12  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    37.04        1:20.33   
13  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    35.77        1:21.76   
14  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    38.11        1:24.84   
15  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    39.30        1:25.75   
16  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    39.28        1:25.90   
17  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    38.05        1:27.02   
18  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    41.69        1:31.80   
19  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.35        1:36.76   
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    35.53        1:16.32   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    34.90        1:16.34   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    34.45        1:16.59   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    35.77        1:16.59   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    35.18        1:16.64   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    36.89        1:19.71   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    37.45        1:20.07   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    37.11        1:21.08   
Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    36.27        1:21.38   
10  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    36.12        1:21.41   
11  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    38.50        1:21.97   
12  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    38.03        1:23.54   
13  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    36.54        1:23.86   
14  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    38.28        1:24.31   
15  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    37.19        1:24.79   
16  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    40.02        1:25.13   
17  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    39.89        1:28.54   
18  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    38.53        1:29.84   
19  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    41.88        1:31.43   
20  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    38.87        1:31.45   
21  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    43.27        1:33.08   
Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun            DNS   
Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    31.48        1:08.94   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    34.46        1:14.43   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    35.92        1:16.30   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    36.27        1:17.67   
Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap    37.13        1:19.75   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    35.93        1:20.10   
Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    37.25        1:20.17   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    38.82        1:25.14   
Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    40.20        1:25.16   
10  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    39.88        1:25.43   
11  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    37.07        1:26.13   
12  Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    39.26        1:26.90   
13  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    39.55        1:27.40   
14  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    38.63        1:27.68   
15  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    38.37        1:27.96   
16  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap    38.52        1:28.16   
17  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    39.99        1:29.04   
18  Dina Larsson  2004  Täby Sim    40.41        1:30.05   
19  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    39.00        1:30.14   
20  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    39.31        1:31.29   
21  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    41.00        1:31.52   
22  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    42.73        1:31.68   
23  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    41.37        1:32.27   
24  Clara Ersson  2004  Täby Sim    41.03        1:37.07   
25  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    42.65        1:37.89   
26  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    42.93        1:38.60   
27  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    43.07        1:39.03   
28  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    44.06        1:40.39   
Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    36.25  1:13.98  1:51.62    2:29.17   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.34  1:13.30  1:52.19    2:30.86   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    34.95  1:13.56  1:54.02    2:33.61   
Julia Franks  2000  Täby Sim    35.78  1:15.04  1:54.77    2:34.33   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    36.37  1:17.34  1:59.26    2:40.07   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    40.10  1:24.45  2:08.62    2:50.76   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    41.34  1:24.34  2:07.87    2:51.48   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    41.15  1:26.11  2:13.67    2:59.60   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Persson  2001  Täby Sim    35.53  1:12.87  1:50.73    2:28.38   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    35.48  1:14.14  1:53.28    2:31.76   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    36.16  1:15.19  1:54.53    2:33.05   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    36.05  1:15.19  1:54.84    2:33.87   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    35.89  1:16.88  1:57.46    2:34.67   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    36.11  1:15.28  1:55.35    2:34.79   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    37.38  1:18.05  2:00.22    2:42.57   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    38.23  1:19.97  2:03.07    2:45.77   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    40.31  1:22.42  2:04.63    2:45.88   
10  Anna Ladis  2001  Täby Sim    38.82  1:21.15  2:05.00    2:49.14   
11  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    41.82  1:25.20  2:09.83    2:53.81   
12  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    44.29  1:30.60  2:17.41    3:02.71   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.26  1:11.37  1:49.20    2:26.48   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    34.05  1:11.29  1:49.31    2:26.82   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    35.50  1:13.69  1:53.17    2:31.87   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    35.73  1:15.50  1:55.95    2:35.74   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.10  1:15.43  1:55.91    2:35.76   
Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.76  1:17.42  1:59.19    2:40.42   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    37.45  1:17.84  1:58.81    2:40.58   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    38.42  1:19.53  2:01.92    2:43.51   
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    40.47  1:24.58  2:10.81    2:56.48   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    35.76  1:14.07  1:52.64    2:30.81   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    35.38  1:13.64  1:53.12    2:31.70   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    35.64  1:14.91  1:54.45    2:33.49   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    37.08  1:16.92  1:58.10    2:37.28   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    37.60  1:18.51  1:59.03    2:38.28   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.98  1:21.26  2:03.64    2:45.69   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    39.23  1:22.34  2:05.38    2:46.47   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    40.08  1:22.90  2:06.73    2:47.30   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    39.53  1:22.62  2:06.37    2:48.28   
10  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    38.91  1:20.97  2:04.61    2:48.37   
11  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    39.53  1:23.06  2:06.52    2:48.53   
12  Nina Takolander  2003  Täby Sim    40.96  1:24.36  2:07.59    2:49.98   
13  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    41.26  1:24.93  2:08.72    2:50.11   
14  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    41.44  1:26.56  2:11.14    2:51.69   
15  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    41.01  1:25.62  2:11.04    2:55.10   
16  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    41.40  1:26.21  2:12.23    2:55.94   
17  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    42.49  1:27.98  2:14.47    2:59.61   
18  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    41.72  1:29.16  2:17.72    3:04.22   
19  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    45.09  1:33.52  2:22.46    3:09.84   
20  Amanda Vicente  2003  Tyresö Simsällskap    43.02  1:32.47  2:23.05    3:10.37   
21  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    44.65  1:34.30  2:24.45    3:12.31   
Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    34.08  1:11.42  1:50.66    2:28.36   
Dina Larsson  2004  Täby Sim    37.75  1:18.87  2:01.71    2:42.33   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    39.89  1:20.88  2:02.36    2:42.70   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    39.34  1:22.87  2:04.79    2:48.35   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    41.56  1:25.82  2:09.78    2:51.00   
Clara Ersson  2004  Täby Sim    41.46  1:25.49  2:09.79    2:52.47   
Alice Dombos  2004  Lidingö Simklubb    42.23  1:26.20  2:11.86    2:55.79   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    39.64  1:23.88  2:10.20    2:55.90   
Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    42.89  1:29.00  2:15.79    2:58.32   
10  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    39.15  1:23.52  2:11.77    2:58.47   
11  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    41.78  1:28.53  2:15.55    3:00.11   
12  Maja Lingham  2004  Täby Sim    42.76  1:29.36  2:17.48    3:02.01   
13  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    43.62  1:32.01  2:21.83    3:09.16   
14  Emma Sommar  2004  Täby Sim    44.88  1:33.32  2:21.80    3:10.94   
15  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    45.99  1:35.09  2:23.96    3:11.94   
16  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    47.63  1:36.18  2:25.61    3:12.28   
17  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    45.56  1:36.34  2:26.84    3:12.39   
18  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    44.76  1:33.10  2:23.24    3:12.72   
19  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    45.47  1:35.51  2:27.06    3:16.05   
20  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    44.97  1:35.15  2:26.50    3:16.72   
21  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    44.57  1:34.27  2:26.04    3:17.18   
22  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    46.89  1:38.88  2:30.56    3:18.57   
23  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    47.53  1:39.83  2:32.47    3:21.94   
Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    30.94        1:02.97   
Victor Simic  2000  Täby Sim    30.29        1:03.07   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    31.06        1:04.62   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.95        1:05.93   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    32.10        1:07.11   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    32.73        1:08.08   
Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    34.75        1:11.48   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    43.98        1:31.38   
Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap    52.82        1:48.08   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.66        1:03.48   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    32.50        1:06.80   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    33.50        1:09.46   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.47        1:12.53   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    35.21        1:13.51   
Elof Kjellberg Olsson  2001  Wisby Simsällskap    38.01        1:17.87   
Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    38.73        1:21.40   
Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap    39.86        1:23.73   
Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    40.84        1:25.09   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.48        1:05.67   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    32.86        1:06.34   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.43        1:06.66   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    33.23        1:08.58   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.12        1:08.64   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    33.65        1:09.61   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    33.81        1:09.62   
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.79        1:13.42   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    35.92        1:14.21   
10  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    35.80        1:14.47   
11  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    36.71        1:15.08   
12  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    36.73        1:15.72   
13  Oliver Dahlin  2002  Tyresö Simsällskap    37.11        1:16.02   
14  Åke Swahn  2002  Södertörns Simsällskap    37.12        1:17.30   
15  Karl Lingham  2002  Täby Sim    37.62        1:17.71   
16  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    38.50        1:18.35   
17  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    37.39        1:18.41   
18  Nicolai Kristersson Campe  2002  Tyresö Simsällskap    39.06        1:18.97   
19  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    38.63        1:19.06   
20  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    38.95        1:19.49   
21  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    39.74        1:21.34   
22  Daniel Agarwal  2002  Södertälje Simsällskap    40.63        1:23.54   
23  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    41.31        1:24.42   
24  Isac Hagelberg  2002  Gustavsbergs Simsällskap    50.08        1:41.65   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    31.70        1:05.71   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    31.93        1:06.07   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    32.00        1:06.10   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    32.40        1:06.62   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    34.32        1:09.87   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    34.75        1:10.67   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    34.35        1:11.21   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    35.73        1:12.75   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    36.14        1:14.63   
10  Isac Rune  2003  Täby Sim    36.43        1:15.03   
11  Tor Stein  2003  Täby Sim    36.72        1:15.21   
12  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    37.27        1:15.64   
13  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    36.64        1:15.75   
14  Simon Lörinc  2003  Täby Sim    36.91        1:15.99   
15  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    37.48        1:16.46   
16  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    35.68        1:16.74   
17  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    37.76        1:17.50   
18  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    38.16        1:17.58   
19  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    37.17        1:18.32   
20  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    37.70        1:18.38   
21  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    38.61        1:19.13   
22  Daniel Parsa  2003  Spårvägen Simförening    37.75        1:20.30   
23  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    40.54        1:23.58   
24  Edward Tarish  2003  Täby Sim    41.67        1:24.78   
25  Simon Seel  2003  Täby Sim    42.52        1:26.32   
26  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    40.99        1:27.25   
27  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    43.21        1:30.98   
28  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    45.07        1:31.75   
29  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    46.16        1:32.04   
30  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    47.71        1:35.09   
31  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    47.64        1:37.08   
32  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb    52.01        1:49.44   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    36.23        1:14.24   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    37.62        1:19.06   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    38.79        1:20.32   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    39.93        1:20.95   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    39.80        1:21.14   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    39.92        1:21.94   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    40.93        1:23.04   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    40.64        1:24.10   
Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    42.53        1:26.13   
10  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    41.55        1:26.36   
11  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    42.60        1:27.43   
12  Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening    43.09        1:27.58   
13  Spencer Karlström Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    44.35        1:31.10   
14  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    44.45        1:32.68   
15  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap    45.33        1:33.47   
16  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    46.74        1:33.74   
17  Emil Halvardsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap    45.78        1:35.00   
18  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    51.88        1:43.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:43   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    30.30  1:03.66  1:37.80    2:12.17   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    30.70  1:04.30  1:38.84    2:13.39   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    32.13  1:06.18  1:40.15    2:14.22   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    31.06  1:05.53  1:41.00    2:15.94   
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    31.13  1:05.08  1:40.18    2:15.96   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    32.44  1:08.51  1:44.99    2:19.30   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    33.20  1:09.42  1:46.48    2:22.21   
Julia Franks  2000  Täby Sim    33.06  1:09.66  1:47.67    2:26.60   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    33.89  1:11.28  1:49.30    2:26.94   
10  Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    32.60  1:09.05  1:47.98    2:27.83   
11  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    34.39  1:13.65  1:52.44    2:28.15   
12  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    33.96  1:12.21  1:51.56    2:30.33   
13  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    34.53  1:14.43  1:54.42    2:33.08   
14  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    34.76  1:14.68  1:57.59    2:41.26   
15  Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    45.21  1:36.91  2:30.18    3:20.99   
Karin Thorén  1999  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    30.12  1:02.69  1:35.62    2:08.45   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.68  1:05.35  1:38.92    2:11.06   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.41  1:03.67  1:37.82    2:11.64   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.18  1:07.00  1:42.63    2:17.06   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    32.04  1:07.40  1:43.32    2:18.13   
Frida Nöu  2001  Täby Sim    31.49  1:06.68  1:43.13    2:18.29   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    32.38  1:08.47  1:45.29    2:21.59   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.46  1:10.63  1:48.62    2:24.69   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    33.17  1:10.69  1:49.15    2:27.66   
10  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    34.01  1:11.67  1:50.05    2:27.93   
11  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    34.11  1:11.88  1:50.27    2:28.26   
12  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    33.72  1:11.84  1:50.51    2:28.37   
13  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    34.75  1:13.42  1:52.11    2:29.33   
14  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    34.02  1:12.79  1:53.18    2:30.12   
15  Anna Ladis  2001  Täby Sim    35.42  1:13.92  1:53.43    2:30.43   
16  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    36.77  1:17.23  1:58.50    2:38.23   
17  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    35.46  1:18.20  2:04.80    2:49.23   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    31.13  1:06.51  1:42.59    2:17.16   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.10  1:08.76  1:44.00    2:18.13   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.80  1:06.85  1:42.65    2:18.14   
Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    31.91  1:07.28  1:43.97    2:18.90   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.63  1:08.04  1:44.39    2:19.20   
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.74  1:08.35  1:44.49    2:20.26   
Josefine Torell  2002  Lidingö Simklubb    32.10  1:08.05  1:44.52    2:20.34   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    32.47  1:08.26  1:45.03    2:21.14   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    32.93  1:08.96  1:45.24    2:21.47   
10  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.63  1:09.93  1:46.37    2:22.29   
11  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    32.72  1:08.96  1:46.03    2:22.93   
12  Marie-Chantal Ballnus  2002  Simklubben Neptun    34.56  1:11.47  1:49.87    2:27.07   
13  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    34.60  1:11.74  1:51.12    2:29.03   
14  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    34.57  1:13.62  1:52.87    2:29.99   
15  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    34.98  1:13.04  1:51.86    2:30.47   
16  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    35.08  1:13.93  1:52.99    2:30.52   
17  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.10  1:13.39  1:54.02    2:33.46   
18  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    34.15  1:14.74  1:56.24    2:36.19   
19  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    36.20  1:17.15  2:00.16    2:38.79   
20  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    36.81  1:18.28  2:02.80    2:45.35   
21  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    36.82  1:18.73  2:02.97    2:46.65   
22  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    38.54  1:20.18  2:03.73    2:47.60   
23  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    36.70  1:19.48  2:05.16    2:47.73   
24  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    37.66  1:20.23  2:04.92    2:49.14   
25  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    39.99  1:24.37  2:10.30    2:51.11   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    32.58  1:07.92  1:43.70    2:18.02   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    31.86  1:06.90  1:42.88    2:18.44   
Smilla Malm  2003  Täby Sim    32.52  1:08.07  1:43.77    2:19.69   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    32.72  1:08.99  1:45.80    2:21.92   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    34.17  1:11.14  1:48.95    2:25.35   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    32.94  1:10.13  1:49.40    2:26.56   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    35.01  1:12.09  1:50.10    2:26.94   
Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    34.06  1:11.15  1:49.45    2:27.23   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    34.01  1:12.56  1:51.05    2:28.00   
10  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    33.21  1:11.35  1:50.93    2:30.19   
11  Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    34.54  1:12.29  1:51.80    2:31.93   
12  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    35.50  1:14.99  1:55.14    2:33.55   
13  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    33.90  1:13.35  1:54.24    2:34.30   
14  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    34.72  1:14.15  1:54.87    2:34.93   
15  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    35.19  1:14.38  1:55.39    2:35.41   
16  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    37.10  1:17.98  1:58.18    2:37.02   
17  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.62  1:17.36  1:58.73    2:37.65   
18  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    34.88  1:15.25  1:57.58    2:37.81   
19  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    36.11  1:16.61  1:58.19    2:37.86   
20  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    34.70  1:16.43  1:59.20    2:38.82   
21  Nina Takolander  2003  Täby Sim    36.20  1:16.97  1:58.58    2:40.07   
22  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    36.97  1:18.62  2:01.00    2:40.76   
23  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    36.83  1:19.20  2:02.42    2:42.26   
24  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    36.76  1:18.58  2:00.62    2:42.45   
25  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    37.58  1:19.10  2:02.31    2:44.67   
26  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    36.07  1:19.66  2:05.43    2:48.33   
27  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    39.24  1:24.40  2:09.69    2:51.18   
28  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    38.82  1:22.77  2:08.46    2:51.53   
29  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    38.76  1:23.64  2:10.42    2:54.32   
30  Millie Björlin  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    37.12  1:22.24  2:08.60    2:55.39   
31  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    38.43  1:23.68  2:09.92    2:55.47   
32  Tilde Varnestig  2003  Skuru Idrottsklubb    38.81  1:23.18  2:10.27    2:56.85   
33  Amanda Vicente  2003  Tyresö Simsällskap    39.11  1:26.90  2:15.76    2:57.53   
34  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    39.41  1:26.48  2:16.42    3:04.19   
35  Alma Söderqvist  2003  Tyresö Simsällskap    40.47  1:27.05  2:16.31    3:05.91   
36  Jennifer Andersson  2003  Hellas Simklubb    42.12  1:34.16  2:31.72    3:28.85   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    31.24  1:06.42  1:43.15    2:17.49   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    33.68  1:10.66  1:48.37    2:24.60   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    34.67  1:12.89  1:51.44    2:28.35   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    34.79  1:14.16  1:53.69    2:30.69   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    36.87  1:15.76  1:55.11    2:32.23   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    34.46  1:13.37  1:54.98    2:36.60   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    35.06  1:15.88  1:58.35    2:36.91   
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    36.02  1:16.62  1:58.64    2:38.82   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    37.08  1:17.81  2:00.23    2:41.40   
10  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    36.58  1:18.25  2:01.05    2:41.89   
11  Clara Ersson  2004  Täby Sim    37.17  1:17.62  2:00.39    2:42.48   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    36.45  1:18.44  2:01.13    2:42.94   
13  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    37.99  1:20.83  2:03.96    2:43.65   
14  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    36.69  1:19.91  2:03.54    2:44.52   
15  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    37.70  1:21.12  2:05.49    2:44.91   
16  Alice Dombos  2004  Lidingö Simklubb    38.22  1:20.64  2:04.52    2:46.01   
17  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    37.16  1:21.05  2:04.57    2:47.51   
18  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    37.53  1:21.83  2:06.41    2:48.52   
19  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb    39.87  1:23.88  2:08.41    2:49.54   
20  Maja Lingham  2004  Täby Sim    38.06  1:21.58  2:07.21    2:50.12   
21  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    38.31  1:22.05  2:07.05    2:50.31   
22  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    38.26  1:23.14  2:07.90    2:51.81   
23  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    37.79  1:22.32  2:07.79    2:51.99   
24  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    37.77  1:21.90  2:08.26    2:52.85   
25  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    38.20  1:25.04  2:13.06    2:54.35   
26  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    39.46  1:24.28  2:11.54    2:56.23   
27  Emma Sommar  2004  Täby Sim    37.26  1:22.62  2:09.42    2:56.88   
28  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    40.31  1:26.03  2:13.97    3:00.35   
29  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    39.77  1:27.21  2:17.55    3:02.28   
30  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    40.39  1:27.94  2:17.80    3:04.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:21   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    29.52  1:05.90  1:45.76    2:17.92   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    33.03  1:11.59  1:56.30    2:29.27   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    31.99  1:08.34  1:56.19    2:29.88   
Victor Simic  2000  Täby Sim    31.63  1:09.52  1:52.42    2:30.99   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    41.32  1:31.35  2:25.51    3:08.09   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    29.70  1:07.44  1:45.38    2:16.99   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    29.97  1:05.22  1:45.45    2:17.76   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    31.27  1:07.88  1:50.25    2:24.31   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    30.77  1:08.56  1:51.93    2:24.73   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    32.24  1:11.68  1:52.24    2:26.31   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    32.33  1:10.36  1:56.83    2:32.17   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    35.39  1:14.14  1:59.65    2:33.26   
Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    35.03  1:15.58  2:04.71    2:40.00   
Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    34.01  1:17.04  2:08.31    2:44.68   
10  Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap    33.89  1:18.04  2:06.98    2:48.91   
11  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    35.88  1:19.39  2:11.24    2:51.67   
12  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    42.89  1:30.03  2:28.78    3:11.17   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    30.21  1:07.49  1:50.69    2:22.21   
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.94  1:11.75  1:54.96    2:27.98   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    30.80  1:11.34  1:54.53    2:28.09   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    32.88  1:14.41  1:59.74    2:34.87   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    32.29  1:11.54  1:59.30    2:34.89   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    31.69  1:12.15  2:00.15    2:35.43   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.61  1:15.08  1:59.54    2:37.44   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    32.83  1:12.69  2:03.69    2:39.02   
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    33.38  1:16.22  2:06.90    2:42.86   
10  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    34.97  1:18.44  2:09.34    2:46.45   
11  Oliver Dahlin  2002  Tyresö Simsällskap    33.97  1:16.53  2:09.84    2:48.08   
12  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    36.87  1:20.27  2:10.28    2:49.36   
13  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    34.91  1:18.21  2:10.29    2:49.55   
14  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    38.55  1:20.62  2:11.22    2:49.79   
15  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    36.60  1:21.29  2:12.98    2:54.83   
16  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    37.21  1:23.31  2:15.62    2:55.30   
17  Karl Lingham  2002  Täby Sim    40.04  1:24.26  2:17.09    2:56.52   
18  Daniel Agarwal  2002  Södertälje Simsällskap    44.24  1:30.84  2:26.18    3:12.39   
19  Isac Hagelberg  2002  Gustavsbergs Simsällskap    43.65  1:38.61  2:35.89    3:20.27   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
Nicolai Kristersson Campe  2002  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    30.43  1:07.13  1:47.80    2:19.44   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    31.60  1:09.19  1:53.56    2:26.48   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    31.42  1:08.00  1:54.71    2:29.38   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.53  1:13.43  1:56.62    2:30.17   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    32.22  1:11.25  1:57.09    2:31.62   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    31.46  1:12.63  1:57.96    2:32.86   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    35.19  1:14.80  1:59.08    2:34.29   
Tor Stein  2003  Täby Sim    34.68  1:15.19  1:59.34    2:34.83   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    32.89  1:13.75  1:59.98    2:35.28   
10  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    32.26  1:14.11  1:56.53    2:35.50   
11  Isac Rune  2003  Täby Sim    33.67  1:15.87  1:59.98    2:36.98   
12  Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    34.82  1:15.86  2:02.19    2:37.01   
13  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    34.82  1:16.86  2:04.42    2:40.47   
14  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    34.62  1:15.74  2:06.57    2:42.70   
15  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    34.90  1:16.95  2:06.27    2:43.04   
16  Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    34.69  1:18.79  2:07.53    2:43.48   
17  David Alonso  2003  Täby Sim    34.19  1:19.22  2:08.24    2:45.32   
18  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    36.54  1:20.34  2:09.63    2:46.00   
19  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    36.24  1:19.56  2:09.71    2:48.80   
20  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    36.15  1:20.51  2:10.91    2:49.80   
21  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    37.90  1:20.81  2:12.40    2:50.35   
22  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    36.98  1:23.14  2:13.63    2:54.14   
23  Simon Seel  2003  Täby Sim    41.58  1:27.91  2:16.12    2:54.99   
24  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    36.05  1:23.39  2:15.42    2:56.84   
25  Daniel Parsa  2003  Spårvägen Simförening    37.73  1:24.08  2:20.42    3:04.94   
26  Edward Tarish  2003  Täby Sim    39.64  1:25.34  2:20.51    3:06.29   
27  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    39.97  1:30.69  2:27.62    3:08.37   
28  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    42.11  1:30.80  2:30.82    3:13.50   
29  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    42.12  1:33.49  2:31.80    3:14.96   
30  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun    48.35  1:35.54  2:29.37    3:16.72   
31  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    48.86  1:39.71  2:37.29    3:19.09   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            DSQ   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    32.83  1:13.79  2:02.70    2:37.57   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    35.96  1:17.56  2:07.97    2:45.72   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    35.81  1:20.20  2:11.53    2:48.48   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    40.80  1:25.11  2:13.13    2:49.73   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    38.79  1:23.81  2:16.47    2:53.41   
Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    38.16  1:23.95  2:17.67    2:57.31   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    41.81  1:26.47  2:20.05    2:58.86   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    41.14  1:26.75  2:20.86    3:00.81   
Joel Alm  2004  Spårvägen Simförening    39.21  1:27.79  2:22.24    3:03.77   
10  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    41.30  1:31.15  2:30.35    3:11.36   
11  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    44.97  1:33.78  2:30.22    3:13.82   
12  Elias Svärd Hedenström  2004  Simklubben Neptun    44.83  1:35.56  2:31.18    3:14.91   
13  Emil Halvardsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap    44.92  1:37.51  2:39.87    3:21.44   
14  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    45.86  1:39.28  2:40.77    3:24.27   
15  Spencer Karlström Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    41.39  1:35.11  2:38.98    3:28.18   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  17:21 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:05   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    1:13.66  2:34.56  4:05.69    5:14.36   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    1:15.50  2:37.41  4:02.62    5:14.71   
Julia Franks  2000  Täby Sim    1:19.72  2:45.13  4:14.24    5:30.77   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    1:17.22  2:43.86  4:21.65    5:33.34   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    1:19.87  2:52.63  4:31.96    5:48.73   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    1:18.85  2:49.62  4:31.43    5:56.19   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:11.08  2:32.94  4:02.00    5:12.86   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.57  2:36.41  4:08.48    5:20.60   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:20.17  2:41.54  4:16.84    5:27.71   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:17.85  2:43.08  4:19.68    5:33.14   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:16.19  2:44.28  4:28.05    5:43.43   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    1:25.88  2:51.25  4:30.43    5:50.72   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    1:26.07  2:55.72  4:33.99    5:53.88   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    1:26.31  2:57.75  4:42.35    6:01.13   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    1:29.66  3:10.26  4:44.00    6:06.05   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    1:18.37  2:44.41  4:12.53    5:28.75   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    1:21.46  2:48.90  4:19.55    5:36.73   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    1:23.61  2:45.36  4:26.97    5:39.84   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    1:25.75  3:00.10  4:35.32    5:57.06   
Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    1:25.26  2:55.72  4:36.45    5:57.34   
Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    1:33.52  3:12.80  5:10.45    6:34.96   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    1:18.40  2:41.39  4:16.52    5:31.62   
Smilla Malm  2003  Täby Sim    1:20.51  2:49.49  4:21.17    5:39.38   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:19.99  2:49.40  4:26.41    5:40.64   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:24.71  2:53.15  4:26.14    5:41.10   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    1:23.16  2:51.17  4:29.07    5:43.91   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    1:22.06  2:49.50  4:28.40    5:45.72   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    1:25.39  2:55.57  4:32.56    5:51.67   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    1:22.86  2:51.55  4:33.14    5:55.98   
Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    1:26.50  2:55.96  4:40.20    5:59.93   
10  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    1:32.59  3:05.07  4:38.45    6:02.25   
11  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    1:32.28  3:11.68  5:06.82    6:31.01   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    1:16.13  2:39.03  4:11.02    5:26.10   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:22.63  2:51.39  4:29.53    5:42.60   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:22.81  2:56.92  4:37.02    5:58.04   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    1:36.02  3:08.51  4:47.93    6:14.29   
Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    1:35.70  3:09.90  4:57.45    6:18.83   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    1:27.44  3:09.60  4:56.15    6:20.73   
Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    1:23.47  3:05.57  4:51.42    6:21.32   
Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    1:36.27  3:16.87  5:02.99    6:28.80   
Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    1:34.97  3:16.85  5:09.81    6:41.19   
10  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    1:45.72  3:35.28  5:30.97    7:03.73   
Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  18:05 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  12 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    36.33        1:16.49   
Julia Franks  2000  Täby Sim    37.43        1:21.07   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    40.77        1:26.87   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    42.27        1:29.73   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    42.52        1:31.07   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    43.03        1:31.12   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    45.16        1:38.03   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    36.23        1:16.16   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    36.81        1:17.53   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    37.00        1:18.50   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    38.02        1:21.12   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.31        1:22.78   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    39.89        1:24.58   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    39.88        1:25.04   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    40.16        1:25.92   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    42.66        1:28.91   
10  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    41.94        1:28.92   
11  Anna Ladis  2001  Täby Sim    42.14        1:29.51   
12  Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    42.45        1:30.33   
13  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    43.06        1:31.75   
14  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    46.64        1:41.55   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    35.58        1:15.91   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.93        1:18.61   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    36.80        1:18.71   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    37.88        1:19.86   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    38.07        1:21.17   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    39.01        1:22.84   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    39.38        1:23.65   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    39.30        1:24.69   
Stella Alin  2002  Täby Sim    40.50        1:25.71   
10  Josephine Junehed  2002  Täby Sim    40.53        1:26.16   
11  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    40.76        1:26.60   
12  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    40.59        1:26.64   
13  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    42.12        1:28.80   
14  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    42.02        1:28.95   
15  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    41.36        1:29.37   
16  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    42.36        1:30.26   
17  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    42.31        1:30.30   
18  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    43.37        1:33.32   
19  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    45.68        1:36.64   
20  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    45.93        1:37.14   
21  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    47.07        1:38.34   
22  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    48.15        1:40.87   
23  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    47.19        1:43.27   
24  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    47.10        1:43.49   
25  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    49.16        1:45.19   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Smilla Malm  2003  Täby Sim    36.43        1:16.05   
Cecilia Viberg  2003  Lidingö Simklubb    36.71        1:18.59   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    37.10        1:20.15   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    37.62        1:21.26   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    39.31        1:21.75   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    39.08        1:22.74   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    38.85        1:22.79   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    40.18        1:23.51   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    39.94        1:24.47   
10  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    40.11        1:25.13   
11  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    40.87        1:25.28   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    41.71        1:28.19   
13  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    41.51        1:28.82   
14  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    42.77        1:30.84   
15  Nina Takolander  2003  Täby Sim    42.56        1:31.90   
16  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    43.80        1:32.18   
17  Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap    43.31        1:32.24   
18  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    43.31        1:32.71   
19  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    43.50        1:33.02   
20  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    43.75        1:33.88   
21  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    44.15        1:33.95   
22  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    45.23        1:34.75   
23  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    45.04        1:35.91   
24  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    44.38        1:36.20   
25  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    45.20        1:36.49   
26  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    45.62        1:37.14   
27  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    45.94        1:37.27   
28  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    45.61        1:37.81   
29  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    45.69        1:37.91   
30  Millie Björlin  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    45.02        1:38.24   
31  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    45.94        1:38.69   
32  Frida Bohman  2003  Simklubben Neptun    45.69        1:39.00   
33  Jennifer Andersson  2003  Hellas Simklubb    50.90        1:47.98   
34  Tilde Varnestig  2003  Skuru Idrottsklubb    51.58        1:48.29   
35  Alma Söderqvist  2003  Tyresö Simsällskap    50.82        1:53.24   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    36.24        1:17.59   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    36.88        1:19.36   
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    39.86        1:23.44   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    41.40        1:26.03   
Dina Larsson  2004  Täby Sim    41.24        1:28.21   
Clara Ersson  2004  Täby Sim    42.62        1:30.63   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    41.51        1:30.65   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    42.84        1:30.82   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    42.39        1:30.87   
10  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    43.61        1:31.35   
11  Emma Sommar  2004  Täby Sim    43.11        1:31.94   
12  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    43.28        1:32.70   
13  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    44.02        1:32.93   
14  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    44.55        1:33.31   
15  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    43.72        1:33.51   
16  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    44.60        1:33.95   
17  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap    44.54        1:35.08   
18  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    45.69        1:35.49   
19  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    45.54        1:35.70   
20  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    46.38        1:36.03   
21  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    44.61        1:36.62   
22  Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap    45.19        1:37.57   
23  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    46.38        1:37.96   
24  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    46.93        1:38.73   
25  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    46.66        1:40.48   
26  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    48.38        1:40.51   
27  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    47.77        1:40.57   
28  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    48.10        1:44.03   
29  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    50.00        1:45.55   
30  Elma Ridhagen  2004  Tyresö Simsällskap    52.30        1:50.85   
31  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap    55.14        1:58.31   
32  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:10.55        2:22.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  12 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim    34.79  1:14.43  1:56.42    2:40.98   
Wilhelm Lörinc  2000  Täby Sim    38.22  1:21.73  2:05.97    2:51.90   
Adam Hoas  1999  Wisby Simsällskap    48.37  1:45.04  2:43.55    3:39.52   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    33.88  1:12.36  1:51.69    2:31.36   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    34.93  1:13.85  1:53.69    2:32.68   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.66  1:14.87  1:55.53    2:36.93   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    35.88  1:16.20  1:57.04    2:38.44   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    36.60  1:17.74  2:00.09    2:41.94   
Elof Kjellberg Olsson  2001  Wisby Simsällskap    40.39  1:26.36  2:13.58    3:01.54   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    39.65  1:25.33  2:14.05    3:02.02   
Oskar Hedin  2001  Wisby Simsällskap    39.55  1:26.23  2:14.59    3:02.43   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    41.29  1:29.44  2:20.70    3:11.96   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    34.67  1:14.97  1:56.72    2:38.37   
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.05  1:17.44  1:59.98    2:43.06   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    37.03  1:18.82  2:01.17    2:43.33   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    35.98  1:19.27  2:02.38    2:46.63   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    41.45  1:28.79  2:17.54    3:04.97   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.23  1:29.35  2:19.46    3:08.51   
Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    43.92  1:32.75  2:21.25    3:09.62   
Nicolai Kristersson Campe  2002  Tyresö Simsällskap    44.25  1:33.81  2:24.57    3:13.57   
Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    43.20  1:31.51  2:22.73    3:16.06   
10  Isac Hagelberg  2002  Gustavsbergs Simsällskap    48.25  1:44.11  2:42.14    3:38.56   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    35.02  1:14.99  1:55.30    2:36.01   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    35.27  1:15.79  1:57.93    2:38.41   
Isac Rune  2003  Täby Sim    38.93  1:23.35  2:07.64    2:50.73   
Tor Stein  2003  Täby Sim    37.90  1:21.42  2:06.26    2:51.43   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    38.22  1:23.07  2:08.08    2:53.33   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    40.22  1:25.93  2:12.07    2:57.71   
Simon Seel  2003  Täby Sim    42.43  1:30.13  2:16.24    3:01.36   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    39.73  1:26.68  2:14.42    3:04.28   
David Alonso  2003  Täby Sim    41.78  1:28.76  2:17.51    3:05.89   
10  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    41.64  1:28.97  2:18.67    3:07.51   
11  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    40.63  1:30.59  2:20.09    3:07.90   
12  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    42.59  1:31.11  2:20.98    3:10.01   
13  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun    44.85  1:36.66  2:30.55    3:21.73   
14  Edward Tarish  2003  Täby Sim    44.16  1:35.05  2:29.12    3:23.89   
15  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    48.03  1:43.27  2:41.97    3:39.29   
16  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    50.29  1:46.78  2:45.59    3:40.10   
17  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    48.26  1:44.47  2:44.40    3:45.24   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            DNS   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    40.17  1:25.78  2:12.97    2:59.39   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    41.78  1:30.52  2:19.72    3:07.65   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    41.22  1:29.95  2:20.24    3:10.92   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    41.78  1:30.84  2:21.18    3:12.19   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    46.71  1:40.31  2:34.09    3:24.70   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    45.72  1:39.91  2:35.41    3:30.26   
Elias Svärd Hedenström  2004  Simklubben Neptun    46.91  1:41.67  2:38.27    3:30.53   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    47.98  1:42.64  2:38.35    3:32.34   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    50.11  1:45.43  2:40.35    3:35.19   
10  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    56.10  1:56.90  2:57.43    3:56.04   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  12 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    1:07.06  2:18.70  3:31.50    4:45.50   
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    1:07.63  2:21.51  3:36.64    4:51.62   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    1:11.94  2:29.74  3:49.46    5:08.68   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    1:14.68  2:34.05  3:53.91    5:12.96   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    1:13.32  2:35.68  3:56.17    5:18.23   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    1:17.30  2:41.85  4:06.43    5:30.04   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    1:19.55  2:49.37  4:19.57    5:47.64   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    1:05.84  2:14.55  3:23.20    4:31.23   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:07.61  2:17.49  3:27.51    4:35.93   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:06.50  2:16.47  3:26.50    4:36.72   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:05.77  2:16.73  3:28.41    4:39.73   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    1:06.38  2:17.84  3:30.84    4:43.21   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.66  2:20.23  3:35.80    4:51.44   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:07.07  2:19.94  3:35.53    4:51.96   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    1:12.28  2:30.41  3:49.79    5:07.96   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    1:12.81  2:33.24  3:54.73    5:15.43   
10  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:13.91  2:35.46  3:58.77    5:20.41   
11  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:14.90  2:36.28  4:00.91    5:23.95   
12  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    1:16.04  2:40.23  4:04.70    5:28.61   
13  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    1:17.42  2:41.32  4:05.23    5:28.69   
14  Anna Ladis  2001  Täby Sim    1:16.93  2:42.17  4:08.34    5:31.41   
15  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    1:19.55  2:49.72  4:20.04    5:49.60   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    1:07.99  2:23.29  3:39.41    4:53.32   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    1:10.51  2:25.79  3:41.49    4:56.41   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    1:09.54  2:24.98  3:41.22    4:56.88   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.69  2:26.64  3:44.44    4:57.47   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.20  2:25.73  3:43.21    4:57.96   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.16  2:29.91  3:45.39    4:58.69   
Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.92  2:30.72  3:48.65    5:05.31   
Marie-Chantal Ballnus  2002  Simklubben Neptun    1:16.39  2:35.31  3:53.29    5:11.57   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    1:16.86  2:37.93  3:57.80    5:16.41   
10  Stella Alin  2002  Täby Sim    1:13.31  2:34.21  3:57.29    5:19.73   
11  Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    1:18.31  2:48.68  4:20.19    5:50.18   
12  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    1:20.68  2:49.56  4:22.49    5:55.57   
13  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    1:21.52  2:52.79  4:25.63    5:56.29   
14  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    1:22.58  2:53.25  4:24.97    5:56.81   
15  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    1:21.90  2:53.87  4:27.47    5:57.66   
16  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    1:25.00  2:59.06  4:34.22    6:05.96   
17  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    1:23.95  3:00.83  4:39.48    6:10.26   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.27  2:21.41  3:34.84    4:48.32   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:08.17  2:21.22  3:35.09    4:48.48   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:07.92  2:22.87  3:39.44    4:55.29   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    1:10.25  2:27.53  3:45.09    4:59.56   
Smilla Malm  2003  Täby Sim    1:10.84  2:26.86  3:43.74    4:59.78   
Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    1:11.59  2:29.63  3:48.14    5:04.45   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    1:12.78  2:32.07  3:49.23    5:05.65   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    1:13.69  2:32.22  3:51.03    5:07.27   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:16.48  2:39.08  3:59.21    5:15.54   
10  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.00  2:40.43  4:01.57    5:20.34   
11  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    1:15.42  2:38.18  4:02.17    5:25.92   
12  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    1:19.78  2:45.54  4:06.38    5:26.98   
13  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:17.30  2:41.08  4:05.83    5:29.24   
14  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:19.78  2:44.39  4:07.43    5:29.96   
15  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    1:19.93  2:45.77  4:10.83    5:33.42   
16  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    1:21.15  2:46.97  4:11.17    5:33.43   
17  Nina Takolander  2003  Täby Sim    1:16.49  2:42.55  4:09.55    5:34.67   
18  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    1:19.83  2:46.14  4:13.42    5:36.37   
19  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    1:21.49  2:50.24  4:19.50    5:47.60   
20  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    1:29.42  3:10.89  4:52.47    6:30.28   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    1:08.03  2:22.83  3:39.13    4:53.85   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    1:10.03  2:26.86  3:44.78    5:01.41   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:12.16  2:30.99  3:51.00    5:09.14   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.29  2:41.60  4:04.74    5:26.14   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    1:17.86  2:40.48  4:04.04    5:27.63   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    1:16.99  2:40.22  4:04.75    5:28.29   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    1:18.88  2:44.10  4:07.92    5:29.17   
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    1:17.44  2:43.09  4:06.97    5:29.44   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    1:20.79  2:47.51  4:12.78    5:34.58   
10  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:19.03  2:45.28  4:13.73    5:37.58   
11  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    1:20.41  2:47.69  4:13.77    5:37.84   
12  Clara Ersson  2004  Täby Sim    1:18.06  2:44.70  4:11.75    5:38.08   
13  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    1:20.07  2:46.32  4:14.46    5:38.78   
14  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    1:19.53  2:46.46  4:14.28    5:39.76   
15  Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    1:17.00  2:43.14  4:12.57    5:42.06   
16  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    1:22.29  2:51.61  4:21.87    5:49.94   
17  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    1:23.53  2:54.56  4:25.29    5:51.45   
18  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    1:23.43  2:55.94  4:30.26    6:00.03   
19  Dina Larsson  2004  Täby Sim    1:21.94  2:55.18  4:28.60    6:01.21   
20  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.63  2:54.27  4:29.00    6:01.88   
21  Emma Sommar  2004  Täby Sim    1:24.78  2:59.71  4:35.31    6:09.74   
22  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    1:27.32  3:02.86  4:39.35    6:14.37   
23  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    1:26.40  3:04.15  4:41.83    6:16.50   
24  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    1:29.36  3:09.55  4:50.65    6:28.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  12 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:44   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    1:05.16  2:17.23  3:29.13  4:41.10  17:53.97   
          5:54.55  7:07.49  8:20.84  9:33.84     
          10:46.27  11:59.47  13:11.45  14:23.88     
          15:35.88  16:46.63         
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:02.18  2:08.43  3:14.58  4:20.97  16:51.19   
          5:27.84  6:34.73  7:42.20  8:50.90     
          9:59.73  11:07.60  12:16.24  13:25.23     
          14:34.53  15:43.57         
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:07.10  2:17.66  3:28.39  4:38.97  17:53.48   
          5:49.95  7:01.55  8:14.04  9:27.12     
          10:40.33  11:55.07  13:07.73  14:20.38     
          15:33.33  16:45.01         
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.57  2:16.35  3:27.68  4:39.28  17:54.50   
          5:51.99  7:02.86  8:15.10  9:27.88     
          10:40.76  11:53.43  13:06.87  14:19.86     
          15:33.20  16:46.27         
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    1:07.22  2:19.72  3:32.96  4:46.57  18:07.57   
          6:00.72  7:14.57  8:27.11  9:40.08     
          10:53.18  12:05.77  13:18.66  14:32.06     
          15:44.80  16:57.20         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:06.30  2:16.96  3:28.24  4:41.47  18:07.86   
          5:54.32  7:07.75  8:20.82  9:33.56     
          10:46.53  11:59.31  13:13.21  14:26.95     
          15:41.11  16:55.09         
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.94  2:24.99  3:41.39  4:59.96  19:02.33   
          6:15.74  7:33.12  8:50.96  10:08.01     
          11:27.14  12:44.91  14:02.96  15:19.09     
          16:38.37  17:52.72         
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    1:09.52  2:24.68  3:41.31  4:57.50  19:32.48   
          6:15.84  7:35.43  8:54.24  10:12.95     
          11:33.71  12:53.63  14:14.64  15:35.64     
          16:56.14  18:15.27         
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    1:07.04  2:22.45  3:42.07  5:02.28  19:57.10   
          6:22.98  7:44.53  9:07.45  10:29.71     
          11:51.60  13:13.41  14:35.14  15:56.30     
          17:17.61  18:38.47         
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    1:08.28  2:24.98  3:45.50  5:06.26  20:10.81   
          6:28.57  7:50.65  9:14.41  10:39.04     
          12:02.72  13:26.64  14:50.15  16:12.75     
          17:34.19  18:53.29         
Karl Lingham  2002  Täby Sim    1:12.25  2:34.61  3:57.66  5:20.49  20:56.22   
          6:44.57  8:09.30  9:34.87  10:59.71     
          12:24.81  13:51.15  15:17.76  16:44.25     
          18:09.68  19:34.56         
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    1:17.99  2:44.66  4:11.27  5:38.80  21:50.52   
          7:07.71  8:36.01  10:04.23  11:33.07     
          13:01.51  14:31.21  16:03.32  17:34.50     
          19:01.74  20:29.86         
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap    1:16.32  2:43.16  4:12.24  5:41.24  22:14.97   
          7:13.05  8:45.04  10:15.36  11:46.09     
          13:16.88  14:49.96  16:21.63  17:53.59     
          19:23.88  20:50.86         
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    1:23.53  2:56.35  4:30.49  6:05.03  23:06.81   
          7:40.20  9:15.27  10:50.43  12:25.77     
          14:00.26  15:35.37  17:10.34  18:41.98     
          20:14.50  21:44.65         
10  Isac Hagelberg  2002  Gustavsbergs Simsällskap    1:29.48  3:09.38  5:22.16  6:37.15  24:59.39   
          8:50.54  9:55.50  11:38.30  13:20.77     
          15:03.05  16:45.83  18:26.78  20:09.93     
          21:52.07  23:32.31         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tor Stein  2003  Täby Sim    1:07.01  2:20.35  3:34.10  4:49.12  18:25.55   
          6:04.15  7:18.43  8:33.62  9:48.82     
          11:02.51  12:16.42  13:30.92  14:46.02     
          16:00.42  17:15.47         
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:06.80  2:19.35  3:32.93  4:47.54  18:55.17   
          6:02.88  7:17.84  8:32.82  9:48.37     
          11:03.39  12:19.67  13:37.43  14:56.20     
          16:16.54  17:35.86         
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    1:09.68  2:25.49  3:42.64  5:01.34  19:17.40   
          6:20.64  7:39.14  8:57.14  10:15.24     
          11:33.17  12:52.56  14:09.75  15:28.86     
          16:45.40  18:03.02         
Isac Rune  2003  Täby Sim    1:12.45  2:30.57  3:48.53  5:06.71  19:26.69   
          6:26.39  7:44.85  9:04.03  10:23.38     
          11:41.12  13:00.28  14:19.77  15:35.69     
          16:54.37  18:11.47         
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    1:08.33  2:26.46  3:44.10  5:03.09  19:36.93   
          6:22.29  7:41.26  9:01.37  10:20.90     
          11:41.98  13:01.43  14:21.86  15:41.18     
          17:03.20  18:22.26         
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    1:12.76  2:32.49  3:53.68  5:15.42  20:02.53   
          6:37.49  7:59.73  9:21.45  10:42.78     
          12:02.83  13:23.55  14:45.71  16:08.08     
          17:28.91  18:48.04         
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:15.96  2:37.04  3:57.94  5:19.58  20:17.99   
          6:40.98  8:04.14  9:25.90  10:47.89     
          12:09.45  13:32.30  14:54.29  16:16.70     
          17:39.64  19:00.62         
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    1:14.76  2:36.39  4:01.42  5:27.44  20:40.44   
          6:53.65  8:18.62  9:42.97  11:07.66     
          12:30.68  13:54.02  15:17.18  16:41.17     
          18:03.32  19:25.34         
Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    1:16.04  2:41.48  4:09.13  5:35.06  21:01.24   
          7:02.38  8:28.17  9:53.87  11:21.28     
          12:43.78  14:08.29  15:32.27  16:57.27     
          18:19.33  19:42.87         
10  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    1:17.26  2:41.55  4:06.18  5:31.18  21:12.49   
          6:57.56  8:23.70  9:50.44  11:17.78     
          12:43.28  14:09.53  15:36.05  17:03.16     
          18:29.94  19:54.70         
11  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    1:23.85  2:56.33  4:29.27  6:03.05  22:36.77   
          7:37.19  9:08.91  10:41.18  12:13.75     
          13:45.29  15:17.64  16:46.63  18:16.96     
          19:46.49  21:14.01         
12  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:20.39  2:50.47  4:21.56  5:54.33  23:04.69   
          7:26.93  9:00.64  10:34.35  12:07.84     
          13:43.56  15:16.59  16:52.55  18:27.27     
          20:01.90  21:35.61         
13  Simon Seel  2003  Täby Sim    1:24.62  2:57.93  4:32.02  6:06.21  23:09.98   
          7:41.03  9:15.43  10:49.00  12:22.85     
          13:57.35  15:31.74  17:07.13  18:41.20     
          20:15.33  21:45.06         
14  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    2:04.49  3:00.97  4:30.69  6:03.62  23:17.54   
          7:35.07  9:08.22  10:43.24  12:17.52     
          13:53.25  15:28.35  17:03.07  18:39.04     
          20:15.51  21:48.91         
15  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:23.62  2:57.59  4:32.22  6:08.24  23:30.97   
          7:45.44  9:21.22  10:54.22  12:30.02     
          14:04.73  15:39.80  17:16.62  18:53.54     
          20:28.74  22:03.87         
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    1:10.63  2:29.68  3:51.11  5:13.42  20:17.14   
          6:36.24  7:58.46  9:21.88  10:45.94     
          12:08.16  13:30.74  14:53.04  16:16.13     
          17:36.94  18:58.87         
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:22.19  2:53.99  4:27.01  5:59.02  22:12.88   
          7:32.03  9:03.79  10:33.36  12:02.77     
          13:32.40  15:00.72  16:30.47  17:57.44     
          19:23.72  20:51.38         
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:26.82  3:00.56  4:35.04  6:10.84  23:37.52   
          7:46.48  9:21.98  10:57.71  12:33.79     
          14:09.98  15:47.10  17:23.68  19:00.85     
          20:37.18  22:11.72         
Emil Halvardsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:23.48  2:55.33  4:29.65  6:06.92  23:46.20   
          7:42.95  9:19.57  10:57.11  12:34.19     
          14:12.74  15:50.95  17:28.43  19:04.65     
          20:40.61  22:16.88         
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:29.90  3:09.60  4:51.66  6:32.94  24:58.67   
          8:14.20  9:55.35  11:36.53  13:19.56     
          15:00.90  16:44.71  18:26.36  20:08.88     
          21:50.68  23:30.91         
Spencer Karlström Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    1:35.75  3:19.22  5:07.56  6:55.29  26:41.57   
          8:42.39  10:29.76  12:15.88  14:03.73     
          15:51.85  17:40.91  19:30.79  21:21.16     
          23:09.75  24:57.69         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner