2019-11-18   19:41:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2017, Eriksdal (Stockholm)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  11 mars 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Neptun_Gustavsberg_Skuru         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 mars 2017         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    1:08.27  2:22.48  3:37.49  4:53.46  9:58.63   
          6:10.65  7:28.16  8:45.23       
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    1:08.75  2:24.58  3:41.97  4:59.91  10:08.87   
          6:17.79  7:35.12  8:53.14       
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    1:12.75  2:32.53  3:54.28  5:16.71  10:42.55   
          6:38.80  8:01.27  9:23.50       
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    1:18.69  2:43.81  4:10.31  5:35.69  11:19.28   
          7:01.82  8:28.50  9:54.53       
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    1:17.67  2:41.87  4:07.39  5:34.98  11:20.20   
          7:03.82  8:31.29  9:56.83       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    1:06.59  2:16.69  3:27.21  4:36.83  9:14.55   
          5:46.46  6:56.48  8:06.22       
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:07.40  2:19.84  3:32.20  4:45.74  9:39.14   
          5:59.02  7:13.11  8:27.42       
Frida Nöu  2001  Täby Sim    1:12.75  2:28.89  3:44.58  5:01.09  10:05.28   
          6:18.11  7:34.97  8:51.60       
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:08.37  2:22.62  3:38.47  4:55.85  10:09.20   
          6:13.07  7:31.91  8:51.04       
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    1:09.30  2:26.69  3:45.75  5:06.09  10:27.82   
          6:27.55  7:48.25  9:07.92       
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    1:13.80  2:35.15  3:58.52  5:22.08  10:55.18   
          6:44.13  8:07.18  9:32.32       
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:14.23  2:35.58  3:58.79  5:23.56  10:55.65   
          6:47.68  8:10.64  9:34.56       
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    1:17.62  2:41.25  4:05.20  5:30.06  11:04.06   
          6:55.33  8:19.72  9:43.26       
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:16.70  2:39.04  4:02.68  5:29.84  11:12.09   
          6:56.59  8:27.16  9:50.59       
10  Anna Ladis  2001  Täby Sim    1:15.07  2:37.94  4:00.57  5:26.68  11:13.05   
          6:52.68  8:19.39  9:46.54       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    1:11.45  2:28.04  3:44.83  5:01.73  10:01.64   
          6:17.84  7:33.25  8:48.06       
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.72  2:29.37  3:46.81  5:04.26  10:06.73   
          6:21.60  7:37.93  8:54.81       
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.27  2:27.66  3:44.47  5:01.41  10:07.49   
          6:18.12  7:35.11  8:51.99       
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    1:12.51  2:28.69  3:45.28  5:02.53  10:08.99   
          6:20.25  7:38.18  8:55.53       
Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    1:14.72  2:36.36  3:58.53  5:20.47  10:50.69   
          6:43.12  8:06.03  9:28.99       
Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    1:16.71  2:40.01  4:03.96  5:27.42  11:06.94   
          6:52.67  8:17.80  9:44.43       
Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    1:18.18  2:42.92  4:09.88  5:36.29  11:11.23   
          7:02.36  8:28.10  9:52.32       
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    1:23.92  2:54.84  4:29.54  6:04.55  12:23.51   
          7:41.00  9:16.47  10:51.27       
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    1:25.11  2:59.58  4:35.12  6:11.35  12:26.30   
          7:47.09  9:22.48  10:57.21       
10  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    1:21.82  2:55.66  4:32.16  6:09.15  12:26.77   
          7:45.07  9:21.25  10:55.99       
11  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    1:20.92  2:53.15  4:26.92  6:04.10  12:30.88   
          7:42.61  9:22.47  11:01.06       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:07.46  2:20.06  3:34.39  4:48.95  9:47.70   
          6:03.81  7:18.77  8:33.43       
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.13  2:21.95  3:37.69  4:53.38  9:53.52   
          6:09.32  7:25.54  8:40.96       
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:09.46  2:24.30  3:39.84  4:56.70  10:05.57   
          6:14.50  7:32.44  8:49.60       
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    1:12.42  2:31.31  3:51.58  5:11.26  10:24.94   
          6:30.98  7:50.45  9:09.54       
Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    1:13.84  2:34.25  3:53.90  5:13.43  10:25.19   
          6:32.07  7:51.41  9:09.18       
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:12.00  2:33.32  3:53.27  5:13.43  10:32.04   
          6:32.94  7:53.30  9:13.02       
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:14.68  2:35.74  3:56.67  5:18.45  10:35.44   
          6:40.07  8:00.13  9:19.69       
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:18.09  2:42.18  4:07.17  5:32.81  11:14.81   
          6:59.52  8:25.12  9:50.31       
Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    1:21.20  2:50.23  4:19.71  5:48.29  11:37.21   
          7:16.51  8:44.65  10:11.95       
10  Nina Takolander  2003  Täby Sim    1:19.40  2:47.59  4:18.54  5:49.83  11:41.57   
          7:21.21  8:50.84  10:18.26       
11  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:21.67  2:52.32  4:26.11  6:01.06  12:16.49   
          7:37.04  9:11.70  10:45.30       
12  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    1:27.78  3:08.30  4:48.58  6:30.85  13:14.63   
          8:12.08  9:53.60  11:35.74       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Clara Ersson  2004  Täby Sim    1:18.03  2:43.63  4:10.34  5:37.47  11:27.66   
          7:06.15  8:34.04  10:02.75       
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    1:18.02  2:45.18  4:13.54  5:42.70  11:41.94   
          7:12.60  8:40.40  10:11.56       
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    1:18.20  2:46.44  4:18.13  5:49.55  11:52.82   
          7:22.01  8:54.68  10:27.81       
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:23.48  2:55.41  4:24.75  5:57.71  12:10.98   
          7:33.32  9:07.98  10:42.22       
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    1:24.46  2:57.71  4:32.80  6:08.28  12:18.82   
          7:44.40  9:19.67  10:51.11       
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 mars 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner