2021-04-18   06:47:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Järfälla Nationella 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  17 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  19:31   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:09.42  2:22.59  3:36.62  4:50.96  9:46.67   
          6:04.96  7:18.90  8:34.12       
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    1:11.47  2:27.63  3:43.85  5:00.27  10:01.52   
          6:15.33  7:30.41  8:46.49       
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    1:08.62  2:20.85  3:34.45  4:47.42  10:06.76   
          6:03.68  7:32.59  8:50.48       
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.69  2:28.27  3:46.82  5:04.49  10:12.10   
          6:22.75  7:40.86  8:57.96       
Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    1:08.16  2:22.13  3:39.27  4:58.34  10:13.89   
          6:16.08  7:35.71  8:55.83       
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    1:08.69  2:22.56  3:38.51  4:57.58  10:18.12   
          6:17.13  7:37.81  8:58.54       
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:13.97  2:33.64  3:53.10  5:13.13  10:28.02   
          6:33.37  7:53.54  9:13.17       
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    1:09.81  2:27.04  3:45.49  5:05.87  10:28.73   
          6:27.07  7:47.64  9:08.98       
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:10.56  2:28.36  3:47.93  5:09.42  10:37.32   
          6:31.79  7:54.60  9:16.89       
10  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:15.14  2:35.82  3:56.97  5:18.04  10:41.88   
          6:40.12  8:03.07  9:25.25       
11  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:12.06  2:31.71  3:53.55  5:15.55  10:41.99   
          6:38.23  8:00.87  9:23.21       
12  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:14.50  2:38.14  4:03.02  5:27.79  11:06.94   
          6:53.35  8:19.15  9:44.36       
13  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:16.03  2:39.54  4:04.72  5:30.65  11:08.54   
          6:56.27  8:21.89  9:46.19       
14  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    1:18.78  2:43.79  4:09.46  5:36.26  11:13.09   
          7:02.48  8:28.59  9:52.22       
15  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    1:16.20  2:41.46  4:07.56  5:33.77  11:20.71   
          7:01.04  8:28.93  9:55.95       
16  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    1:17.19  2:43.25  4:09.58  5:37.43  11:28.38   
          7:05.78  8:36.31  10:04.91       
17  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    1:16.15  2:43.85  4:12.83  5:44.46  11:50.61   
          7:16.08  8:49.09  10:20.78       
18  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:22.65  2:53.46  4:27.46  6:02.85  12:14.30   
          7:37.62  9:12.61  10:45.16       
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    1:08.12  2:19.56  3:31.11  4:42.83  9:30.18   
          5:54.88  7:07.16  8:19.26       
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:07.50  2:19.68  3:33.26  4:46.95  9:42.79   
          6:00.47  7:15.41  8:29.83       
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.03  2:23.63  3:37.68  4:50.82  9:43.19   
          6:04.95  7:17.61  8:30.47       
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    1:09.67  2:23.10  3:36.97  4:51.07  9:53.82   
          6:05.67  7:21.01  8:37.49       
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    1:09.73  2:24.58  3:40.53  4:56.55  9:57.33   
          6:12.84  7:28.60  8:43.34       
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.94  2:23.50  3:40.36  4:59.24  10:11.14   
          6:18.26  7:37.11  8:55.07       
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    1:12.26  2:30.80  3:49.66  5:08.69  10:25.40   
          6:27.99  7:48.11  9:08.35       
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    1:13.66  2:34.13  3:55.65  5:17.97  10:48.31   
          6:41.46  8:04.74  9:27.76       
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    1:14.20  2:35.19  3:58.17  5:20.89  10:49.30   
          6:43.59  8:05.73  9:28.44       
10  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    1:19.61  2:45.78  4:13.17  5:40.56  11:27.18   
          7:07.87  8:35.75  10:03.11       
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.32  2:17.38  3:27.82  4:38.61  9:18.36   
          5:48.28  6:58.69  8:08.62       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  17 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  19:31 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  17 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  20:04   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.93  2:14.07  3:25.66  4:37.55  9:22.08   
          5:49.81  7:01.69  8:13.42       
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    1:06.54  2:19.85  3:32.86  4:46.57  9:38.62   
          5:59.54  7:12.68  8:26.82       
Tor Stein  2003  Täby Sim    1:08.39  2:21.66  3:35.59  4:49.52  9:41.44   
          6:03.17  7:17.83  8:32.25       
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    1:08.09  2:21.36  3:35.38  4:49.02  9:41.66   
          6:04.10  7:18.78  8:32.59       
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.76  2:21.22  3:35.72  4:51.29  9:45.56   
          6:05.91  7:19.84  8:33.22       
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    1:07.00  2:20.00  3:33.53  4:48.51  9:49.97   
          6:04.79  7:20.93  8:36.55       
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.82  2:24.18  3:39.32  4:55.09  9:53.23   
          6:11.25  7:28.66  8:42.81       
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    1:09.29  2:25.77  3:43.11  5:02.78  10:15.79   
          6:22.03  7:41.77  9:00.24       
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    1:11.94  2:30.33  3:50.08  5:09.74  10:24.91   
          6:29.51  7:49.00  9:08.63       
10  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    1:11.26  2:30.76  3:52.36  5:17.40  10:53.00   
          6:43.20  8:07.96  9:30.77       
11  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:13.58  2:36.77  3:59.18  5:23.39  10:55.60   
          6:48.35  8:11.75  9:36.84       
12  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:14.74  2:38.03  4:03.17  5:29.51  11:06.80   
          6:55.81  8:21.03  9:46.43       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:00.04  2:03.73  3:07.18  4:10.79  8:21.58   
          5:14.05  6:16.64  7:19.48       
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    1:01.91  2:10.21  3:18.79  4:27.46  9:04.92   
          5:36.43  6:46.22  7:56.38       
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    1:03.32  2:12.02  3:21.20  4:30.74  9:07.34   
          5:39.18  6:48.72  7:58.71       
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:06.02  2:15.93  3:27.09  4:39.70  9:24.64   
          5:50.94  7:03.74  8:15.92       
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    1:05.73  2:18.12  3:30.68  4:44.28  9:40.06   
          5:58.76  7:13.55  8:29.46       
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    1:01.05  2:04.27  3:07.71  4:11.63  8:16.24   
          5:14.71  6:17.35  7:17.60       
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    59.88  2:03.72  3:07.48  4:10.98  8:16.82   
          5:14.01  6:16.79  7:18.01       
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    1:00.58  2:03.84  3:07.64  4:11.58  8:29.83   
          5:15.84  6:20.59  7:25.83       
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    1:00.89  2:04.76  3:08.42  4:13.27  8:37.76   
          5:19.14  6:25.62  7:32.17       
Daniel Jonsson  1999  Södertörns Simsällskap    1:01.14  2:05.73  3:11.83  4:18.88  8:48.16   
          5:25.75  6:33.99  7:41.88       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  17 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  20:04 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  17 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  20:36   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:06.60  2:15.91  3:25.23  4:35.17  17:40.90   
          5:46.02  6:57.95  8:09.74  9:21.34     
          10:32.45  11:43.90  12:56.52  14:09.52     
          15:20.72  16:31.55         
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:08.87  2:22.05  3:35.85  4:48.80  18:30.77   
          6:02.81  7:16.95  8:30.88  9:45.75     
          11:00.64  12:15.20  13:30.09  14:45.49     
          16:00.78  17:16.19         
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.06  2:28.66  3:44.72  5:01.70  19:03.79   
          6:18.25  7:34.19  8:50.64  10:07.30     
          11:23.72  12:41.03  13:58.11  15:15.24     
          16:32.40  17:49.27         
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    1:11.98  2:28.65  3:44.60  5:01.44  19:04.42   
          6:17.44  7:33.67  8:49.90  10:06.71     
          11:23.50  12:41.11  13:58.40  15:16.05     
          16:33.06  17:49.60         
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:13.83  2:34.52  3:56.24  5:19.21  20:53.09   
          6:43.12  8:07.68  9:32.92  10:58.67     
          12:24.31  13:50.94  15:16.84  16:42.54     
          18:07.72  19:31.69         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    1:08.79  2:22.20  3:35.71  4:49.43  18:52.60   
          6:04.30  7:20.28  8:37.11  9:54.47     
          11:10.84  12:27.07  13:43.98  15:01.62     
          16:19.77  17:36.93         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:03.48  2:11.72  3:20.37  4:29.64  17:17.38   
          5:38.77  6:48.36  7:58.35  9:08.44     
          10:19.24  11:29.83  12:40.00  13:50.30     
          15:00.76  16:10.58         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  17 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  20:36 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  17 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  20:56   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:03.08  2:12.24  3:20.43  4:29.21  17:15.29   
          5:38.30  6:47.59  7:56.77  9:07.11     
          10:17.22  11:27.66  12:37.59  13:48.04     
          14:58.96  16:09.74         
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    1:09.50  2:22.25  3:36.10  4:49.76  18:07.82   
          6:02.54  7:15.44  8:28.54  9:41.12     
          10:54.17  12:06.98  13:19.92  14:32.75     
          15:45.45  16:57.81         
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    1:09.21  2:23.57  3:37.92  4:52.94  18:52.92   
          6:08.30  7:23.42  8:40.03  9:57.52     
          11:14.61  12:31.05  13:47.99  15:04.46     
          16:21.43  17:38.29         
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:09.01  2:23.79  3:40.04  4:56.89  19:01.20   
          6:14.51  7:32.32  8:50.68  10:07.84     
          11:25.61  12:42.50  14:00.65  15:18.54     
          16:34.86  17:50.59         
Isac Rune  2003  Täby Sim    1:11.95  2:29.85  3:49.14  5:08.67  19:35.69   
          6:28.48  7:48.12  9:06.45  10:26.52     
          11:45.90  13:05.99  14:25.97  15:43.36     
          17:00.91  18:20.93         
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    1:08.31  2:24.36  3:43.40  5:04.41  19:38.78   
          6:25.54  7:44.93  9:05.37  10:25.39     
          11:45.09  13:05.15  14:24.96  15:44.73     
          17:04.26  18:24.07         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  17 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  20:56 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:04   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap            35.36   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim            35.49   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.69   
Smilla Malm  2003  Täby Sim            35.72   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap            36.68   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            37.36   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            38.34   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            38.37   
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap            39.45   
10  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            40.00   
11  Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap            40.31   
12  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            41.04   
13  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            41.50   
14  Nina Takolander  2003  Täby Sim            41.78   
15  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            42.74   
16  Elin Andersson  2003  Täby Sim            43.48   
17  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim            43.92   
18  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            48.75   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            35.52   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.74   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            36.36   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim            38.92   
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap            38.95   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            38.98   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            40.67   
Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            42.38   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap            34.12   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap            34.80   
Hanna Jörlund  1991  Järfälla Simsällskap            35.06   
Hanna Hyllander  1999  Solna Sundbyberg SS 04            44.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:04 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.09        1:01.70   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    29.37        1:02.91   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    29.71        1:03.81   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    30.12        1:04.34   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.34        1:05.10   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    30.82        1:06.91   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    32.43        1:10.16   
Isac Rune  2003  Täby Sim    33.19        1:11.57   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    33.25        1:11.78   
10  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    33.81        1:15.43   
11  David Alonso  2003  Täby Sim    34.49        1:16.51   
12  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    34.52        1:16.91   
13  Tor Stein  2003  Täby Sim    35.04        1:17.77   
14  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    35.95        1:19.31   
15  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    34.07        1:20.24   
16  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    36.80        1:20.56   
17  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    38.55        1:25.04   
18  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    41.81        1:33.54   
19  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    42.15        1:35.71   
Simon Seel  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    26.70        57.12   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    28.30        1:01.31   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    28.69        1:01.86   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    29.18        1:01.92   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    28.19        1:01.98   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.90        1:02.71   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    30.08        1:04.98   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    31.69        1:07.73   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    31.09        1:08.05   
10  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    30.75        1:09.41   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    27.00        56.87   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    27.33        57.43   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    27.27        57.62   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    27.45        58.69   
Isak Alin  1999  Täby Sim    29.74        1:02.50   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    28.89        1:02.59   
Daniel Jonsson  1999  Södertörns Simsällskap    28.55        1:03.04   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    31.89        1:08.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    29.07        1:01.06   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.77        1:03.92   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    30.69        1:04.09   
Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    30.38        1:04.13   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    30.58        1:04.50   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    31.03        1:04.86   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.48        1:04.93   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    31.16        1:05.08   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    31.01        1:05.46   
10  Thilda Ström  2003  Täby Sim    31.17        1:05.66   
11  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    31.02        1:06.72   
12  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.83        1:06.74   
13  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.19        1:06.89   
14  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    32.12        1:07.38   
15  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    31.92        1:07.44   
16  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    31.59        1:07.72   
17  Elin Andersson  2003  Täby Sim    31.86        1:08.45   
18  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.06        1:08.77   
19  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    32.29        1:08.84   
20  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    32.00        1:08.96   
21  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    32.78        1:09.14   
22  Ida Svensson  2002  Täby Sim    32.65        1:09.37   
23  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.80        1:09.47   
24  Stella Alin  2002  Täby Sim    33.07        1:09.64   
25  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    33.57        1:09.71   
26  Nina Takolander  2003  Täby Sim    33.42        1:11.11   
27  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.64        1:11.20   
28  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    33.91        1:12.47   
29  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    34.51        1:13.84   
30  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    35.74        1:15.04   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    29.61        1:00.52   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    29.77        1:01.19   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    30.35        1:02.89   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.04        1:03.23   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.85        1:03.83   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.60        1:04.01   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    30.67        1:04.06   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    31.48        1:04.33   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    31.24        1:05.56   
10  Johanna Persson  2001  Täby Sim    30.97        1:05.71   
11  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    32.32        1:07.25   
12  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    31.86        1:07.26   
13  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    32.63        1:08.24   
14  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    33.78        1:09.07   
15  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    33.53        1:09.25   
16  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    33.97        1:10.84   
17  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.28        1:12.79   
18  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    35.44        1:14.67   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    27.87        57.97   
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    29.01        59.91   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    29.23        1:00.03   
Hanna Jörlund  1991  Järfälla Simsällskap    29.73        1:01.05   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    30.38        1:03.44   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    30.24        1:03.90   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    32.18        1:07.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.35  2:11.46  3:19.99    4:26.96   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    1:06.39  2:15.68  3:24.86    4:33.06   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:04.27  2:18.37  3:32.94    4:42.98   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    1:05.35  2:18.26  3:31.92    4:43.06   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    1:07.67  2:19.70  3:32.69    4:43.19   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:06.84  2:19.18  3:31.78    4:44.83   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    1:06.46  2:19.81  3:34.11    4:48.32   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    1:08.80  2:24.29  3:41.57    4:57.74   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:09.94  2:31.52  3:54.13    5:14.75   
10  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    1:16.58  2:43.12  4:10.61    5:34.77   
11  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    1:24.29  2:59.59  4:36.58    6:03.54   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    1:01.83  2:09.74  3:17.24    4:23.21   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    1:01.55  2:08.49  3:17.04    4:24.12   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    1:03.36  2:12.24  3:20.77    4:26.92   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    1:02.54  2:11.10  3:20.11    4:29.47   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:07.98  2:18.90  3:30.13    4:39.77   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    1:07.06  2:18.44  3:29.35    4:39.95   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    58.75  2:00.34  3:01.40    4:01.67   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    59.07  2:01.97  3:07.60    4:11.68   
Daniel Jonsson  1999  Södertörns Simsällskap    59.91  2:06.01  3:14.12    4:21.40   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    1:05.62  2:16.76  3:29.15    4:41.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim            31.30   
Smilla Malm  2003  Täby Sim            32.13   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim            32.91   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            33.24   
Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            33.34   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            33.35   
Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            33.76   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim            36.51   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            36.52   
10  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            37.06   
11  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            38.47   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            30.58   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            31.09   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            31.78   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim            32.03   
Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap            32.19   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap            32.79   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            35.10   
Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.41   
Lisa Schubert  2001  Täby Sim            36.62   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap            29.38   
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap            29.60   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap            29.87   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            29.93   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap            29.96   
Hanna Jörlund  1991  Järfälla Simsällskap            30.47   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim            30.95   
Hanna Hyllander  1999  Solna Sundbyberg SS 04            41.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    28.91        59.87   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.87        1:07.02   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    33.99        1:10.61   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    34.63        1:11.56   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    34.82        1:11.69   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    34.82        1:12.20   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    37.57        1:17.09   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    38.87        1:19.48   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    38.61        1:20.69   
10  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    41.28        1:24.13   
11  Arian Parsa  2002  Järfälla Simsällskap    40.21        1:24.68   
12  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    41.85        1:25.84   
13  Simon Seel  2003  Täby Sim    43.83        1:28.89   
14  Edward Tarish  2003  Täby Sim    44.44        1:32.13   
15  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    44.74        1:32.70   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    28.83        59.07   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    30.81        1:02.81   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    30.88        1:03.49   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    32.14        1:05.66   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    34.98        1:11.27   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    34.96        1:12.70   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    28.36        57.01   
Daniel Jonsson  1999  Södertörns Simsällskap    29.84        1:01.39   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    31.06        1:02.68   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    31.17        1:03.78   
Isak Alin  1999  Täby Sim    31.52        1:04.63   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    31.73        1:05.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    31.89  1:09.64  1:53.86    2:27.75   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    33.96  1:13.56  1:55.50    2:31.54   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    32.06  1:10.04  1:58.16    2:34.07   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    34.86  1:16.10  1:58.80    2:34.98   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    33.97  1:13.97  2:00.51    2:35.75   
Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    31.18  1:10.63  1:58.94    2:36.04   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    33.67  1:15.31  2:00.68    2:37.96   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.23  1:13.81  2:01.85    2:38.92   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    33.77  1:14.84  2:01.78    2:40.28   
10  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.66  1:15.43  2:05.52    2:43.67   
11  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.87  1:17.24  2:05.60    2:44.47   
12  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    36.36  1:23.13  2:08.68    2:46.77   
13  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    38.49  1:23.52  2:11.12    2:47.20   
14  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    35.29  1:18.27  2:08.72    2:47.49   
15  Stella Alin  2002  Täby Sim    35.24  1:21.10  2:09.48    2:48.39   
16  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.10  1:20.51  2:10.96    2:48.57   
17  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    35.25  1:19.91  2:11.96    2:51.20   
18  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    37.89  1:25.36  2:12.19    2:51.22   
19  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    35.07  1:17.28  2:12.39    2:51.64   
20  Ida Svensson  2002  Täby Sim    38.18  1:21.30  2:13.25    2:53.48   
21  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    38.22  1:21.11  2:13.71    2:54.03   
22  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    39.12  1:23.44  2:15.03    2:56.50   
23  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    38.33  1:23.78  2:15.72    2:57.73   
24  Elin Andersson  2003  Täby Sim    38.31  1:23.32  2:16.53    2:58.03   
25  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    38.32  1:25.23  2:15.76    2:59.02   
26  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    40.64  1:26.50  2:20.71    3:02.30   
27  Nina Takolander  2003  Täby Sim    42.39  1:27.49  2:22.46    3:04.81   
28  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    40.87  1:30.43  2:26.45    3:07.22   
29  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    44.70  1:36.01  2:31.77    3:18.28   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.56  1:12.15  1:55.78    2:30.30   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    33.71  1:12.08  1:56.58    2:32.84   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.46  1:13.13  1:57.49    2:33.57   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    34.95  1:13.33  2:00.04    2:34.96   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    33.80  1:12.90  1:57.80    2:35.09   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    34.06  1:15.89  2:03.73    2:38.97   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.09  1:15.72  2:01.73    2:39.64   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    36.20  1:15.81  2:03.76    2:41.10   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    35.13  1:17.07  2:06.36    2:44.27   
10  Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    37.26  1:20.15  2:08.86    2:45.98   
11  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    36.14  1:19.25  2:07.09    2:46.82   
12  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.75  1:28.60  2:14.29    2:56.16   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Jörlund  1991  Järfälla Simsällskap    31.32  1:07.78  1:48.30    2:22.35   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    31.44  1:11.46  1:51.66    2:25.36   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.96  1:09.25  1:52.16    2:26.33   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    31.19  1:10.61  1:57.37    2:30.42   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    35.40  1:19.74  2:00.99    2:38.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    38.26  1:21.07  2:03.43    2:45.12   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.32  1:19.59  2:02.31    2:45.23   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    37.11  1:20.01  2:04.84    2:48.29   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    38.92  1:24.04  2:09.41    2:53.84   
Isac Rune  2003  Täby Sim    40.04  1:26.22  2:11.54    2:56.49   
Tor Stein  2003  Täby Sim    38.96  1:24.61  2:11.49    2:56.72   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    39.62  1:25.47  2:12.15    2:59.51   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    40.28  1:26.68  2:14.36    3:01.40   
Simon Seel  2003  Täby Sim    42.65  1:31.60  2:21.61    3:10.71   
10  Edward Tarish  2003  Täby Sim    48.14  1:42.50  2:40.35    3:37.54   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    34.58  1:13.82  1:51.07    2:28.42   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    34.54  1:13.32  1:53.31    2:33.91   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    34.13  1:13.60  1:54.13    2:34.54   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.55  1:16.45  1:58.13    2:39.47   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    35.27  1:16.84  2:01.19    2:46.17   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    37.76  1:20.81  2:05.76    2:49.93   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    32.64  1:08.39  1:44.83    2:23.04   
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    32.67  1:09.59  1:47.42    2:23.47   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    33.83  1:11.92  1:50.28    2:27.50   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    33.78  1:11.85  1:49.87    2:27.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 13, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Järfälla S Herrar  1998  Järfälla Simsällskap            3:35.58   
  Simon Fröde  2003      26.73  55.53      55.53   
  Viktor Fridsjö  1998      25.34  53.39      1:48.92   
  Gustav Swedenborg  1998      25.66  54.34      2:43.26   
  Robin Hanson  2001      24.67  52.32      3:35.58   
                     
Södertörn Herrar [1999]  1999  Södertörns Simsällskap            3:42.39   
  Daniel Jonsson  1999      26.88  55.67      55.67   
  Elliot Nyström  2002      27.09  56.81      1:52.48   
  Pontus Jonsson  2000      26.04  55.07      2:47.55   
  Klaudius Schreck  2001      26.04  54.84      3:42.39   
                     
Järfälla S Herrar Lag 1  Järfälla Simsällskap            3:43.25   
  Elias Fröde  2001      27.34  57.32      57.32   
  Hugo Swanepoel  1998      25.62  54.89      1:52.21   
  Samuel Talback  2000      26.29  54.77      2:46.98   
  Erik Almvret  2002      26.36  56.27      3:43.25   
                     
Täby Sim Herrar Lag 1  2001  Täby Sim            3:57.67   
  Tobias Fernandez  1999      28.62  1:00.09      1:00.09   
  Lukas Roosmark  2002      27.99  59.04      1:59.13   
  Andres Pöllänen  2001      28.14  59.12      2:58.25   
  Jonas Al-Khalili  2002      28.48  59.42      3:57.67   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  2000  Täby Sim            4:08.61   
  Axel Nordén  2001      29.48  1:00.80      1:00.80   
  Anton Forsberg  2001      28.88  1:01.82      2:02.62   
  Erik Åstrand  2003      28.92  1:01.84      3:04.46   
  Isac Persson Taylor  2003      30.52  1:04.15      4:08.61   
                     
Täby Sim Herrar Lag 3  2000  Täby Sim            4:17.15   
  Alexander Bergström  2002      32.16  1:06.80      1:06.80   
  Isac Rune  2003      32.00  1:07.45      2:14.25   
  Tor Stein  2003      30.90  1:03.67      3:17.92   
  Axel von Goës  2002      28.13  59.23      4:17.15   
                     
Järfälla S Herrar Lag 3  Järfälla Simsällskap            4:17.42   
  Sid Lundgren  2003      31.27  1:05.39      1:05.39   
  Rasmus Hanson  2003      30.36  1:04.32      2:09.71   
  Markus Sandh  2002      28.69  1:01.21      3:10.92   
  Nils Malmberg  2004      31.35  1:06.50      4:17.42   
                     
Täby Sim Herrar Lag 4  2001  Täby Sim            4:41.66   
  Simon Lörinc  2003      32.08  1:07.30      1:07.30   
  Liam Gabrielsson  2003      32.70  1:09.65      2:16.95   
  Simon Seel  2003      34.83  1:14.06      3:31.01   
  Edward Tarish  2003      33.38  1:10.65      4:41.66   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap            28.35   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            31.23   
Isac Rune  2003  Täby Sim            33.36   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            34.60   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            35.38   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            36.52   
Albin Kappling  2003  Täby Sim            39.69   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            39.78   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            39.97   
10  Edward Tarish  2003  Täby Sim            40.84   
11  Simon Seel  2003  Täby Sim            41.24   
12  Jousef Hanna  2003  Täby Sim            41.47   
13  Elmer Luttropp Gedda  2004  Spårvägen Simförening            44.85   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap            27.22   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            28.84   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            29.02   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            30.13   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap            31.30   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap            31.99   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim            32.76   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap            33.59   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim            26.14   
Isak Alin  1999  Täby Sim            29.50   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim            29.58   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap            29.71   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap            29.78   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening            36.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    30.79  1:05.40  1:40.48    2:15.46   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    32.34  1:08.01  1:43.05    2:17.35   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    32.25  1:07.30  1:42.80    2:17.60   
Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    31.51  1:06.32  1:42.18    2:17.78   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    32.47  1:07.51  1:43.52    2:19.02   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    31.98  1:07.97  1:43.85    2:19.62   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    31.93  1:06.41  1:42.45    2:19.80   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.75  1:10.22  1:47.54    2:22.61   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    32.10  1:08.56  1:45.83    2:22.77   
10  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.71  1:10.14  1:47.38    2:23.62   
11  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    32.31  1:08.10  1:46.07    2:23.74   
12  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.50  1:10.54  1:48.65    2:25.41   
13  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    33.43  1:11.04  1:49.47    2:26.64   
14  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    33.73  1:12.18  1:51.23    2:27.56   
15  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    34.08  1:11.43  1:49.90    2:27.62   
16  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    33.20  1:11.98  1:51.43    2:28.73   
17  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    34.19  1:11.97  1:51.64    2:30.67   
18  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    35.16  1:14.04  1:53.85    2:32.38   
19  Nina Takolander  2003  Täby Sim    35.30  1:15.17  1:54.32    2:32.59   
20  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    34.17  1:14.30  1:55.88    2:36.18   
21  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    35.01  1:14.87  1:56.01    2:36.84   
22  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    34.56  1:14.59  1:56.95    2:38.76   
23  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    35.44  1:16.02  1:57.63    2:38.88   
24  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    35.65  1:17.36  1:59.48    2:40.58   
25  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    36.75  1:18.56  2:01.36    2:43.73   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    31.70  1:05.38  1:39.64    2:13.04   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.93  1:04.53  1:39.39    2:14.00   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    32.54  1:08.58  1:45.55    2:21.23   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    33.44  1:11.10  1:49.82    2:27.22   
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    33.61  1:10.96  1:50.16    2:28.85   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    34.30  1:12.07  1:50.35    2:29.12   
Lisa Schubert  2001  Täby Sim    34.66  1:12.77  1:53.04    2:33.19   
Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    33.75  1:12.31  1:52.30    2:33.25   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    36.65  1:17.42  1:58.59    2:39.57   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    29.23  1:00.75  1:33.07    2:05.51   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    30.36  1:03.78  1:37.25    2:10.18   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.32  1:04.93  1:38.87    2:12.61   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    33.98  1:10.80  1:47.65    2:24.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Norrtelje resebyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.93   
Axel von Goës  2002  Täby Sim            28.16   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap            28.21   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap            28.62   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            28.64   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap            28.87   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap            29.97   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim            30.73   
Edward Tarish  2003  Täby Sim            30.89   
10  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            30.96   
11  Albin Kappling  2003  Täby Sim            31.59   
12  Simon Seel  2003  Täby Sim            32.12   
13  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            32.14   
14  Jousef Hanna  2003  Täby Sim            33.62   
15  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            34.71   
16  Elmer Luttropp Gedda  2004  Spårvägen Simförening            36.85   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Norrtelje resebyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap            23.93   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            25.46   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap            26.52   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            26.88   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap            28.18   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim            28.19   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Norrtelje resebyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim            24.51   
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim            24.59   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim            24.97   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap            25.11   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap            25.18   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            27.34   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening            27.82   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            28.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 17, 400m Medley Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:11.86  2:30.91  3:59.76    5:08.00   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:14.79  2:42.51  4:15.36    5:32.60   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    1:21.68  2:50.77  4:25.15    5:42.53   
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.52  2:46.94  4:28.23    5:44.31   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:20.60  2:50.09  4:28.42    5:44.86   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    1:26.69  2:58.68  4:43.52    6:04.10   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    1:25.45  3:04.19  4:44.22    6:06.51   
Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    1:27.38  3:03.59  4:50.39    6:16.27   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:18.16  2:37.19  4:11.73    5:23.93   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:15.03  2:43.05  4:15.08    5:31.07   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:21.40  2:49.83  4:23.01    5:41.61   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    1:24.35  2:51.97  4:32.01    5:48.13   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: V/l Larmmontage AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    1:12.86  2:31.00  3:55.26    5:05.37   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    1:07.92  2:29.88  4:04.48    5:15.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.79        1:15.94   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    36.11        1:17.47   
Tor Stein  2003  Täby Sim    38.05        1:19.94   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    38.34        1:21.96   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    37.86        1:22.37   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    39.59        1:24.12   
Simon Seel  2003  Täby Sim    40.88        1:25.14   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    40.65        1:26.84   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    41.20        1:27.40   
10  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    40.47        1:27.56   
11  Albin Kappling  2003  Täby Sim    42.54        1:30.88   
12  Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    43.17        1:33.57   
13  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    45.55        1:35.70   
14  Edward Tarish  2003  Täby Sim            1:35.92   
15  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    46.36        1:38.87   
16  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    49.21        1:43.54   
17  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    52.53        1:49.61   
18  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    51.80        1:50.39   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    31.19        1:06.94   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    32.39        1:08.97   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    34.04        1:12.22   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    34.04        1:13.74   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    35.09        1:13.75   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    37.07        1:19.08   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    31.02        1:04.95   
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    31.40        1:06.04   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    32.70        1:08.11   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    32.38        1:08.16   
Isak Alin  1999  Täby Sim    32.40        1:08.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    35.41  1:14.14  1:52.95    2:31.92   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    35.78  1:14.53  1:53.95    2:32.72   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    38.17  1:17.24  1:57.46    2:36.82   
Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    35.93  1:15.57  1:56.99    2:37.51   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    37.37  1:17.90  1:58.99    2:39.78   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    38.19  1:19.93  2:02.54    2:42.69   
Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    38.97  1:21.78  2:05.64    2:48.55   
Ida Svensson  2002  Täby Sim    39.23  1:22.29  2:06.40    2:50.65   
Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    40.34  1:26.05  2:12.43    2:55.50   
10  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    41.38  1:27.56  2:13.63    2:57.97   
11  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    41.72  1:27.53  2:14.68    2:59.81   
12  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    42.29  1:28.25  2:15.37    3:00.19   
13  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    42.86  1:30.71  2:18.59    3:04.51   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    33.32  1:09.06  1:45.69    2:21.95   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    34.92  1:11.87  1:49.03    2:26.00   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    35.14  1:12.25  1:50.23    2:28.98   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    34.73  1:12.68  1:51.82    2:31.26   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    34.54  1:12.94  1:52.50    2:31.74   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    35.96  1:14.45  1:53.80    2:32.85   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    35.60  1:14.18  1:53.98    2:34.26   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    36.61  1:15.36  1:55.03    2:34.41   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    36.76  1:15.86  1:56.21    2:35.85   
10  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    40.45  1:22.61  2:05.77    2:48.18   
11  Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    39.51  1:22.13  2:07.60    2:52.97   
12  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    42.92  1:28.81  2:15.08    3:00.61   
                     
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    33.71  1:09.85  1:46.06    2:21.25   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    35.99  1:13.81  1:51.93    2:29.76   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    35.88  1:14.64  1:53.24    2:31.49   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    35.25  1:13.02  1:52.50    2:32.08   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    36.74  1:16.72  1:57.89    2:40.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.66  1:08.46  1:45.42    2:23.23   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.69  1:09.02  1:46.92    2:24.82   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    31.52  1:08.96  1:47.63    2:25.71   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.11  1:10.82  1:52.42    2:34.45   
Isac Rune  2003  Täby Sim    35.09  1:15.04  1:56.85    2:38.48   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    33.65  1:17.01  2:02.87    2:47.59   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    36.07  1:17.65  2:02.40    2:49.42   
David Alonso  2003  Täby Sim    35.65  1:18.27  2:05.39    2:55.05   
                     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    29.48  1:03.31  1:38.53    2:14.64   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    29.96  1:04.90  1:43.85    2:22.71   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    29.27  1:02.15  1:35.01    2:06.22   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    28.93  1:01.75  1:34.83    2:07.25   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    29.58  1:03.06  1:37.19    2:10.21   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    31.04  1:09.21  1:49.54    2:30.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 21, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Järfälla S Damer  1995  Järfälla Simsällskap            8:43.73   
  Elin Södersten  2000      1:04.40  2:11.59      2:11.59   
  Emma Rotstam  1998      1:01.77  2:09.74      4:21.33   
  Ida Eriksen  1997      1:01.32  2:06.91      6:28.24   
  Isabelle Hanson  1998      1:05.93  2:15.49      8:43.73   
                     
Täby Sim Damer Lag 1  2000  Täby Sim            9:07.90   
  Ellen Banestig  2002      1:04.53  2:14.37      2:14.37   
  Thilda Ström  2003      1:07.09  2:19.17      4:33.54   
  Esther Rydbeck Nordén  2001      1:05.60  2:16.82      6:50.36   
  Embla Börjesson  2002      1:05.55  2:17.54      9:07.90   
                     
Järfälla S Damer Lag 2  1997  Järfälla Simsällskap            9:11.32   
  Ella Arrhén Andersson  2002      1:03.81  2:10.26      2:10.26   
  Amanda Lindqvist  2002      1:07.56  2:21.49      4:31.75   
  Emma Hansson  2002      1:07.83  2:20.90      6:52.65   
  Lilly Lundgren  2002      1:07.52  2:18.67      9:11.32   
                     
Täby Sim Damer Lag 2  2000  Täby Sim            9:20.13   
  Alexandra Jensen  2001      1:04.76  2:14.68      2:14.68   
  Anna Ladis  2001      1:08.87  2:24.09      4:38.77   
  Josephine Junehed  2002      1:09.15  2:21.62      7:00.39   
  Kristina Isacson  2001      1:08.34  2:19.74      9:20.13   
                     
Järfälla S Damer Lag 3  Järfälla Simsällskap            9:41.03   
  Dimitra Tsirona  2002      1:07.00  2:20.25      2:20.25   
  Louise Larsson  2002      1:10.29  2:27.88      4:48.13   
  Josefine Iwarson  2003      1:08.40  2:24.82      7:12.95   
  Moa Arvehed  2003      1:11.18  2:28.08      9:41.03   
                     
Täby Sim Damer Lag 3  2000  Täby Sim            9:49.97   
  Johanna Persson  2001      1:10.30  2:24.73      2:24.73   
  Amanda Strömdahl  2000      1:11.64  2:29.14      4:53.87   
  Ingrid Franks  2003      1:13.96  2:30.73      7:24.60   
  Malin Sangfelt  2001      1:10.18  2:25.37      9:49.97   
                     
Järfälla S Damer Lag 4  Järfälla Simsällskap            9:56.52   
  Elin Lindqvist  2004      1:09.12  2:24.57      2:24.57   
  Rebecca Policastro  2003      1:11.25  2:29.08      4:53.65   
  Linnea Wall  2001      1:12.24  2:28.95      7:22.60   
  Josefin Andersson  2003      1:13.35  2:33.92      9:56.52   
                     
Järfälla S Damer Lag 5  Järfälla Simsällskap            10:07.00   
  Linnea Zetterlund  2003      1:12.44  2:30.15      2:30.15   
  Cassandra Larsson  2000      1:11.24  2:29.89      5:00.04   
  Louise Hertegren  2004      1:10.57  2:28.10      7:28.14   
  Felicia Göthberg  2004      1:15.62  2:38.86      10:07.00   
                     
Täby Sim Damer Lag 4  99  Täby Sim            10:09.75   
  Stella Alin  2002      1:12.47  2:31.41      2:31.41   
  Lisa Schubert  2001      1:12.36  2:32.05      5:03.46   
  Viktoria Nylund  2001      1:11.01  2:30.31      7:33.77   
  Emelie Bergvall  2003      1:14.57  2:35.98      10:09.75   
                     
10  Täby Sim Damer Lag 5  2004  Täby Sim            10:37.41   
  Nina Takolander  2003      1:15.26  2:37.80      2:37.80   
  Saga Grindberg  2003      1:16.76  2:40.22      5:18.02   
  Maria Tavemark  2001      1:18.19  2:42.71      8:00.73   
  Ida Svensson  2002      1:13.96  2:36.68      10:37.41   
                     
11  Järfälla S Damer Lag 6  Järfälla Simsällskap            10:49.08   
  Ioanna Tsirona  2004      1:16.16  2:42.06      2:42.06   
  Elina Lejonqvist  2004      1:14.65  2:37.30      5:19.36   
  Linnea Mattila  2003      1:17.79  2:42.47      8:01.83   
  Sofia Hansen  2004      1:20.62  2:47.25      10:49.08   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  18:04   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 22, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Järfälla S Herrar  1998  Järfälla Simsällskap            7:46.55   
  Robin Hanson  2001      56.28  1:54.11      1:54.11   
  Viktor Fridsjö  1998      55.98  1:56.44      3:50.55   
  Gustav Swedenborg  1998      56.95  1:57.12      5:47.67   
  Hugo Swanepoel  1998      57.05  1:58.88      7:46.55   
                     
Järfälla S Herrar Lag 1  Järfälla Simsällskap            8:30.16   
  Elias Fröde  2001      1:01.84  2:10.14      2:10.14   
  Linus Nykvist  2001      1:01.50  2:07.80      4:17.94   
  Simon Fröde  2003      1:00.25  2:05.96      6:23.90   
  Samuel Talback  2000      1:00.68  2:06.26      8:30.16   
                     
Täby Sim Herrar Lag 1  2001  Täby Sim            8:53.72   
  Tobias Fernandez  1999      1:04.55  2:16.86      2:16.86   
  Axel Nordén  2001      1:04.83  2:14.18      4:31.04   
  Andres Pöllänen  2001      1:02.61  2:10.50      6:41.54   
  Jonas Al-Khalili  2002      1:04.71  2:12.18      8:53.72   
                     
Järfälla S Herrar Lag 3  Järfälla Simsällskap            9:23.53   
  Rasmus Hanson  2003      1:06.12  2:16.13      2:16.13   
  Markus Sandh  2002      1:05.08  2:15.01      4:31.14   
  Sid Lundgren  2003      1:07.02  2:21.65      6:52.79   
  Nils Malmberg  2004      1:11.64  2:30.74      9:23.53   
                     
Täby Sim Herrar Lag 3  2000  Täby Sim            9:50.05   
  Alexander Bergström  2002      1:11.14  2:28.26      2:28.26   
  Isac Persson Taylor  2003      1:08.51  2:24.24      4:52.50   
  Isac Rune  2003      1:11.83  2:28.20      7:20.70   
  Simon Lörinc  2003      1:11.56  2:29.35      9:50.05   
                     
Täby Sim Herrar Lag 4  2001  Täby Sim            11:12.44   
  Liam Gabrielsson  2003      1:15.31  2:40.67      2:40.67   
  Samuel Nilsson  2003      1:24.78  2:54.24      5:34.91   
  Jousef Hanna  2003      1:17.79  2:43.24      8:18.15   
  Simon Seel  2003      1:22.85  2:54.29      11:12.44   
                     
Täby Sim Herrar Lag 2  2000  Täby Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  18:04 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:01   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Kansliet AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tor Stein  2003  Täby Sim            36.61   
Simon Seel  2003  Täby Sim            37.87   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            40.50   
Albin Kappling  2003  Täby Sim            41.04   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Kansliet AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            31.18   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            31.98   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap            32.18   
Axel Nordén  2001  Täby Sim            33.28   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Kansliet AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap            30.23   
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim            30.26   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            33.71   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap            33.72   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap            34.02   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim            34.23   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening            37.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:01 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    31.75        1:09.38   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    33.12        1:10.45   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    32.92        1:12.17   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    33.48        1:12.61   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    34.45        1:13.70   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    34.56        1:14.65   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    33.91        1:14.82   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.60        1:16.05   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.54        1:16.26   
10  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.30        1:16.33   
11  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.51        1:16.49   
12  Thilda Ström  2003  Täby Sim    35.37        1:16.63   
13  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    36.07        1:20.42   
14  Elin Andersson  2003  Täby Sim    36.12        1:20.89   
15  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    35.56        1:21.23   
16  Stella Alin  2002  Täby Sim    35.86        1:21.42   
17  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    38.69        1:25.00   
18  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.17        1:25.33   
19  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    39.10        1:29.18   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.95        1:08.11   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.68        1:11.20   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    33.99        1:11.33   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    33.25        1:11.95   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    32.75        1:12.04   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    32.83        1:12.93   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.83        1:13.44   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    34.93        1:14.13   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    35.28        1:19.17   
10  Anna Ladis  2001  Täby Sim    36.48        1:21.16   
11  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    36.84        1:22.39   
12  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    38.46        1:25.24   
13  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    38.90        1:25.86   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Utbildningsservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    29.79        1:03.96   
Hanna Jörlund  1991  Järfälla Simsällskap    31.07        1:05.84   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    30.81        1:05.96   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.79        1:08.18   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    33.16        1:14.02   
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    34.89        1:17.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    26.82        56.05   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    27.28        56.51   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    27.14        57.17   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    27.81        58.01   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    28.30        58.41   
Axel von Goës  2002  Täby Sim    28.56        59.53   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    28.75        59.63   
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    28.89        59.66   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    29.42        1:01.03   
10  Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    29.54        1:01.33   
11  Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    29.64        1:01.39   
12  Erik Åstrand  2003  Täby Sim    29.44        1:01.67   
13  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    29.72        1:02.30   
14  Tor Stein  2003  Täby Sim    30.77        1:03.68   
15  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    30.32        1:03.81   
16  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    30.66        1:04.45   
17  Simon Lörinc  2003  Täby Sim    31.39        1:06.24   
18  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    31.97        1:07.06   
19  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    32.12        1:07.43   
20  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.30        1:08.16   
21  Edward Tarish  2003  Täby Sim    32.13        1:08.31   
22  Albin Kappling  2003  Täby Sim    34.72        1:11.62   
23  Simon Seel  2003  Täby Sim    34.49        1:12.20   
24  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    35.58        1:13.50   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    24.98        52.00   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    26.54        55.03   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    26.34        55.16   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    27.21        56.72   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    27.76        58.01   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    27.59        58.37   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    28.47        58.42   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    28.87        59.74   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    29.05        59.76   
10  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    28.70        59.89   
11  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    29.29        1:00.25   
12  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    29.28        1:00.59   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Mango Bar & Grill 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    25.51        52.27   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    25.52        53.19   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    26.20        54.93   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    26.92        55.24   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    26.46        55.33   
Isak Alin  1999  Täby Sim    27.17        55.88   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    26.63        57.46   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    28.00        58.65   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    27.42        58.71   
10  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    28.29        59.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:06.27  2:16.90  3:28.43    4:38.95   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    1:07.80  2:20.46  3:33.42    4:45.31   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:08.58  2:22.58  3:36.13    4:47.40   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.75  2:28.78  3:46.83    5:00.99   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:11.65  2:29.36  3:46.75    5:02.16   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    1:10.04  2:28.85  3:50.44    5:08.76   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:10.92  2:30.16  3:50.80    5:09.07   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:14.94  2:38.07  3:59.27    5:19.01   
Nina Takolander  2003  Täby Sim    1:14.57  2:35.71  3:58.12    5:19.95   
10  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:13.83  2:36.93  4:00.31    5:21.89   
11  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    1:17.11  2:40.75  4:04.95    5:26.20   
12  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    1:18.75  2:42.67  4:07.94    5:33.38   
13  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:19.20  2:45.03  4:11.15    5:36.03   
14  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:23.98  2:50.87  4:18.27    5:42.38   
15  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    1:19.90  2:47.61  4:17.68    5:43.55   
16  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    1:19.38  2:47.67  4:16.68    5:44.83   
17  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    1:21.80  2:50.11  4:19.34    5:47.10   
                     
 
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    1:04.85  2:13.33  3:22.53    4:31.98   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.61  2:22.62  3:33.45    4:41.46   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:06.85  2:19.10  3:31.69    4:42.11   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    1:05.62  2:17.89  3:31.32    4:42.56   
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    1:08.47  2:21.08  3:34.43    4:49.70   
Frida Nöu  2001  Täby Sim    1:08.72  2:23.14  3:38.57    4:52.46   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    1:08.72  2:23.74  3:38.75    4:53.13   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    1:08.65  2:25.09  3:44.37    5:01.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            35.26   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            37.84   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            38.14   
Edward Tarish  2003  Täby Sim            38.36   
Albin Kappling  2003  Täby Sim            40.25   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap            27.53   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim            27.63   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            29.35   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap            30.01   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap            30.54   
                     
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim            25.84   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap            26.28   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim            26.42   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            26.96   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap            27.96   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap            29.43   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap            29.54   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            30.36   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening            30.72   
10  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            31.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    34.38        1:10.41   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.58        1:11.31   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    35.70        1:13.08   
Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.99        1:13.93   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    37.05        1:15.81   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    36.96        1:15.97   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    36.75        1:16.11   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.99        1:16.26   
Dimitra Tsirona  2002  Järfälla Simsällskap    36.34        1:16.38   
10  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    36.94        1:17.21   
11  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    38.74        1:19.24   
12  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    38.06        1:19.46   
13  Elin Andersson  2003  Täby Sim    38.46        1:19.90   
14  Nina Takolander  2003  Täby Sim    39.45        1:20.15   
15  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    38.93        1:20.84   
16  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    39.23        1:22.57   
17  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    40.83        1:24.87   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    34.46        1:09.55   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    33.92        1:10.45   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.91        1:11.13   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.31        1:12.49   
Frida Nöu  2001  Täby Sim    36.30        1:14.11   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    38.33        1:18.24   
Cassandra Larsson  2000  Järfälla Simsällskap    40.53        1:22.31   
Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap    41.78        1:26.82   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Zmaka.se 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    32.05        1:05.67   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    32.44        1:07.02   
Hanna Jörlund  1991  Järfälla Simsällskap    34.18        1:09.17   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    34.40        1:11.18   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    35.76        1:14.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    29.65  1:01.63  1:43.63    2:14.93   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.15  1:05.98  1:48.53    2:21.67   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    30.94  1:08.35  1:52.00    2:24.24   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.88  1:08.07  1:54.22    2:26.91   
Linus Thörn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.77  1:14.14  1:56.59    2:30.71   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    34.21  1:14.28  1:58.58    2:34.03   
Isac Rune  2003  Täby Sim    32.50  1:13.32  1:58.08    2:34.35   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    35.11  1:15.86  2:00.65    2:36.23   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    33.65  1:14.17  1:59.30    2:36.29   
10  Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    33.78  1:14.01  2:02.61    2:39.36   
11  Axel von Goës  2002  Täby Sim    33.15  1:15.48  2:04.26    2:40.73   
12  Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    34.01  1:16.19  2:10.04    2:44.93   
13  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    36.69  1:19.74  2:07.89    2:45.87   
14  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    34.49  1:19.40  2:09.81    2:47.33   
15  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    36.82  1:18.83  2:16.65    2:52.15   
16  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    36.10  1:19.96  2:11.66    2:52.96   
17  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    40.24  1:25.02  2:20.81    2:59.22   
18  Edward Tarish  2003  Täby Sim    39.94  1:29.30  2:25.91    3:11.84   
Simon Seel  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    27.99  1:00.54  1:37.86    2:08.49   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    29.32  1:03.77  1:42.66    2:15.00   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    31.22  1:06.99  1:49.15    2:22.61   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    30.17  1:04.54  1:47.39    2:25.43   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    30.88  1:08.50  1:51.56    2:25.85   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.57  1:08.63  1:55.28    2:26.05   
Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    31.67  1:12.72  1:58.91    2:34.35   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    35.16  1:13.75  2:00.30    2:35.71   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Täby Sim    28.03  59.68  1:35.38    2:05.68   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    27.91  1:02.01  1:39.87    2:11.04   
Isak Alin  1999  Täby Sim    30.04  1:04.90  1:42.96    2:15.67   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    30.24  1:06.26  1:43.36    2:16.96   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    29.67  1:08.20  1:52.60    2:28.62   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    38.08  1:20.07  2:02.41    2:44.47   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    37.87  1:20.22  2:04.70    2:48.47   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    38.05  1:21.66  2:07.16    2:52.53   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    39.24  1:22.74  2:07.32    2:53.00   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    39.72  1:24.40  2:10.68    2:56.45   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    38.73  1:23.40  2:10.13    2:56.91   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    38.49  1:23.69  2:11.10    2:57.53   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    40.15  1:26.67  2:14.82    3:03.66   
Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    42.14  1:29.76  2:17.45    3:05.10   
10  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    42.96  1:32.81  2:22.64    3:11.20   
11  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    43.34  1:33.04  2:24.69    3:16.25   
Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.39  1:20.25  2:04.43    2:48.12   
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    38.87  1:21.98  2:05.79    2:48.54   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    39.09  1:21.77  2:05.92    2:51.81   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    39.32  1:23.45  2:09.81    2:55.74   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    40.35  1:26.13  2:13.06    3:01.11   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    42.46  1:29.95  2:18.24    3:06.90   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: MTO Bilcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    35.56  1:15.55  1:56.43    2:37.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 februari 2017 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Järfälla Nationella 2017    Utskriftsdatum  19 februari 2017   
  Tävlingsort  Järfälla    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Järfälla Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2017         
 
 
Gren 31, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Järfälla S Damer  1995  Järfälla Simsällskap            4:01.60   
  Ella Arrhén Andersson  2002      29.84  1:01.15      1:01.15   
  Hanna Jörlund  1991      29.00  1:00.92      2:02.07   
  Ida Eriksen  1997      27.81  58.00      3:00.07   
  Elin Södersten  2000      29.69  1:01.53      4:01.60   
                     
Södertörn Damer [2001]  2001  Södertörns Simsällskap            4:09.80   
  Wilma Roloff  2000      29.75  1:01.16      1:01.16   
  Emily Lamb  2000      29.79  1:02.56      2:03.72   
  Maya Lindhe  2000      29.58  1:02.89      3:06.61   
  Eva Sigurdsson  2001      30.15  1:03.19      4:09.80   
                     
Täby Sim Damer Lag 1  2000  Täby Sim            4:13.07   
  Alexandra Jensen  2001      30.48  1:03.17      1:03.17   
  Kristina Isacson  2001      30.40  1:03.80      2:06.97   
  Esther Rydbeck Nordén  2001      30.43  1:03.80      3:10.77   
  Embla Börjesson  2002      29.75  1:02.30      4:13.07   
                     
Järfälla S Damer Lag 2  1997  Järfälla Simsällskap            4:13.63   
  Josefine Iwarson  2003      30.67  1:04.15      1:04.15   
  Isabelle Hanson  1998      30.22  1:02.81      2:06.96   
  Emma Hansson  2002      30.27  1:03.50      3:10.46   
  Lilly Lundgren  2002      30.03  1:03.17      4:13.63   
                     
Täby Sim Damer Lag 2  2000  Täby Sim            4:21.60   
  Thilda Ström  2003      31.76  1:06.05      1:06.05   
  Anna Ladis  2001      30.36  1:04.56      2:10.61   
  Josephine Junehed  2002      31.59  1:05.96      3:16.57   
  Johanna Persson  2001      30.52  1:05.03      4:21.60   
                     
Järfälla S Damer Lag 3  Järfälla Simsällskap            4:23.49   
  Amanda Lindqvist  2002      31.82  1:06.39      1:06.39   
  Louise Larsson  2002      30.60  1:05.07      2:11.46   
  Dimitra Tsirona  2002      30.41  1:04.68      3:16.14   
  Rebecca Policastro  2003      31.11  1:07.35      4:23.49   
                     
Täby Sim Damer Lag 3  2000  Täby Sim            4:26.25   
  Viktoria Nylund  2001      32.12  1:06.85      1:06.85   
  Amanda Strömdahl  2000      33.18  1:10.10      2:16.95   
  Sigrid Loid  1999      31.11  1:04.12      3:21.07   
  Malin Sangfelt  2001      30.77  1:05.18      4:26.25   
                     
Järfälla S Damer Lag 4  Järfälla Simsällskap            4:32.54   
  Linnea Zetterlund  2003      32.91  1:07.82      1:07.82   
  Elin Lindqvist  2004      31.68  1:06.90      2:14.72   
  Linnea Wall  2001      32.73  1:08.76      3:23.48   
  Moa Arvehed  2003