2021-04-13   19:27:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Jöns Svanberg 50m

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Jöns Svanbergsimmet 50m    Utskriftsdatum  20 maj 2017   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  20:23   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  20 maj 2017         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            36.11   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            37.83   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            38.40   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            39.52   
Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap            41.11   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            41.92   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            42.00   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb            42.47   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            42.55   
10  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            42.91   
11  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            43.16   
12  Moa Lövbom  2005  Trosabygdens Simsällskap            43.90   
13  Emelie Måtar  2004  Ålands Simförening            44.10   
14  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            44.51   
15  Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            44.76   
16  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            44.87   
17  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            45.28   
18  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            45.40   
19  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            45.41   
20  Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb            45.81   
21  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            46.17   
22  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.59   
23  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            46.71   
24  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            47.27   
25  Emelie Öster  2005  Upsala Simsällskap            47.31   
26  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            47.53   
27  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            47.90   
28  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            48.06   
29  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            48.38   
30  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            48.57   
31  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            49.42   
32  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            49.56   
33  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            49.81   
34  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap            49.87   
35  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            50.23   
36  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            50.25   
37  Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            50.42   
38  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            50.56   
39  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            51.08   
40  Amanda Berlin  2004  Sigtuna Simklubb            51.34   
41  Elise Magnusson  2005  Sigtuna Simklubb            52.06   
42  Filippa Meissner  2004  Upsala Simsällskap            52.22   
43  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            52.56   
44  Josefin Bohman  2004  Sigtuna Simklubb            53.20   
45  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            53.30   
46  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            53.78   
47  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            57.24   
48  Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            58.53   
49  Tove Björnsson  2004  Sigtuna Simklubb            58.55   
50  Ella Andersson  2007  Upsala Simsällskap            58.57   
51  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            58.80   
52  My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            1:02.31   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap            34.17   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            36.15   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap            36.84   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap            37.18   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb            38.05   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            38.38   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            38.76   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            39.14   
Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap            40.37   
10  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            40.59   
11  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            40.65   
12  Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            40.94   
13  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap            41.10   
14  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            41.51   
14  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            41.51   
16  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            41.88   
17  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            42.24   
18  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap            42.35   
19  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap            42.38   
20  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            42.43   
21  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            42.47   
22  Alva Olsson  2002  Upsala Simsällskap            42.67   
23  Victoria Danielsson  2002  Skuru Idrottsklubb            42.86   
24  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap            42.93   
25  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            43.05   
26  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb            43.57   
27  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap            43.62   
28  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap            43.89   
29  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap            44.43   
30  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            44.62   
31  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap            44.64   
32  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb            44.95   
33  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            45.16   
34  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            45.22   
35  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap            45.31   
36  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap            45.34   
37  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap            46.01   
38  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.17   
39  Clara Peuckert  2003  Upsala Simsällskap            46.48   
40  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            47.58   
41  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            47.67   
42  Tilde Varnestig  2003  Skuru Idrottsklubb            50.66   
43  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap            51.54   
Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap            DNS   
Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap            DNS   
Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 2014 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap            34.16   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            34.63   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            34.67   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap            34.94   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            35.88   
Adina Nyström  1999  Eskilstuna Simklubb            36.20   
Rebecka Gustafsson  1998  Södertälje Simsällskap            36.59   
Ellen Woivalin  2001  Ålands Simförening            37.16   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            37.55   
10  Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap            37.60   
11  Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            37.95   
12  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            37.98   
13  Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb            38.03   
14  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            38.95   
15  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            39.24   
16  Clara Lönnberg  2001  Eskilstuna Simklubb            39.62   
17  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            39.65   
18  Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening            40.37   
19  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            40.81   
20  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            41.05   
21  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            41.06   
22  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            41.16   
23  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            41.87   
24  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            41.97   
25  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb            42.13   
26  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap            42.51   
27  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            42.52   
28  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            42.75   
29  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            44.21   
30  Angelica Ljungcrantz  1993  Umeå Simsällskap            50.48   
31  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            50.83   
Solène Arnou  2000  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  20 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  20:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner