2019-12-07   22:46:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Försök 2017, Skövde

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 101 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök - VSSF    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  13:17   
  Arrangör  Skövde SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Agerborn Filip  2006  BILLINGEN  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.76   
Alfredsson Agnes  2006  SK GÖTENE  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  43.03   
Andersson Hugo  2006  SK GÖTENE  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  50.95   
Andersson Myra  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.08   
Andersson Stella  2007  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  43.77   
Ankarin Nova  2007  SK GÖTENE  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  49.49   
Askengren Stråhle Max  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.29   
Avdic Sara  2006  S 02  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  38.75   
Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  36.86   
Borg Daniela  2007  SK ALINGSÅ  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  45.41   
Böhrén Emma  2008  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  47.31   
Caspersen Andreas  2007  SK ALINGSÅ  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  45.05   
Cronin Shane  2006  SK GÖTENE  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  54.23   
Engström Lukas  2007  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  45.95   
Figas Tova  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  44.57   
Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  37.89   
Florén Elsa  2007  FALKÖPING  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  50.30   
Franzén Ida  2006  S 02  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  39.96   
Fredriksson Edith  2007  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.40   
Frid Cornelia  2006  BILLINGEN  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  DNS   
Golic Erna  2006  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  45.30   
Grundell Alexander  2008  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  45.97   
Grundell Filippa  2007  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  44.01   
Ha Elin  2006  GÖTEBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  35.75   
Ha Max  2006  GÖTEBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  37.13   
Haggård Hanna  2007  MARIESTAD  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  DNS   
Haknert Alma  2007  SK ALINGSÅ  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  48.21   
Hansson Clara  2009  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  46.86   
Hansson Philip  2007  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  45.46   
Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  32.16   
Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  35.06   
Jelvestam Petersson Elsa  2007  S 02  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  44.63   
Johansson Ellen  2008  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  42.97   
Johansson Isac  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  DNS   
Jonsson Clara  2006  FALKÖPING  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  40.27   
Jukic Saga  2008  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  43.47   
Klasson Svea  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.57   
Kvarnstedt Elias  2008  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  42.75   
Källström Hilda  2006  FALKÖPING  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  42.33   
Landahl Kerstin  2008  SK GÖTENE  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  37.55   
Larsson Josefin  2008  LIDKÖPING  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  55.97   
Lendin Lundgren Wilma  2007  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  47.88   
Leo Saga  2006  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  40.61   
Lind Max  2007  FALKÖPING  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.35   
Linder Isabelle  2008  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  55.58   
Maltesson Linn  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  48.69   
Markevind Sara  2006  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  33.14   
Mellegård Fastén Alma  2006  GÖTEBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  40.24   
Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  39.00   
Nygren Tilda  2007  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  DNS   
Nyman Hanna  2008  BILLINGEN  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  43.78   
Olofsson Lukas  2006  S 02  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  38.58   
Olsson Esther  2008  MARIESTAD  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  42.85   
Partanen Leo  2007  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  50.26   
Pettersson Edvin  2008  SK ALINGSÅ  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  52.05   
Pettersson Enzo  2006  S 02  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  DNS   
Sabo Oscar  2008  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  46.26   
Samuelsson Lova  2006  FALKÖPING  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.97   
Schimmel Jasper  2006  SKÖVDE SS  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  DNS   
Sillerström Saga  2006  S 02  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  36.71   
Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  36.92   
Sponga Unni  2006  GÖTEBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  41.61   
Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  35.53   
Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  39.10   
Söderqvist Denize  2007  ELFSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  43.17   
Törnqvist Irma  2008  KARLSBORG  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  50.33   
Vajzovic Ajla  2006  S 02  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  42.01   
Woollett Jacob  2006  BILLINGEN  101  50m Frisim Mixed 11oY  Finaler  52.69   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  13:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner