2019-12-14   11:17:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SuSvim Stevna

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Susvim Stevna    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Vágur    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  Suðuroyar Svimjifelag         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 marts 2017         
 
 
Løb 34, 4X100m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Susvim Mix 1  1998              4:20.89   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Hugin Næs Lave  2001      32.32  1:05.55      1:05.55   
  Róland Toftum  1998      31.29  1:06.97      2:12.52   
  Sára R. Nysted  2001      30.81  1:06.93      3:19.45   
  Alisa Vestergård  2003      28.69  1:01.44      4:20.89   
                     
Ægir 1 Lið 1 Mix  1999              4:28.32   
  Ægir Klaksvik                   
  Signhild Joensen  2000      31.14  1:04.15      1:04.15   
  Rókur Trygvason  2000      33.36  1:12.60      2:16.75   
  Jana B. Thomsen  2000      32.41  1:09.57      3:26.32   
  Martin Sivertsen  2002      28.82  1:02.00      4:28.32   
                     
Susvim Mix 2  1998              5:01.20   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Brynhild Johannessen  2002      36.43  1:15.82      1:15.82   
  Rani Jacobsen  2001      34.89  1:15.82      2:31.64   
  Lea Midjord  2002      40.74  1:27.04      3:58.68   
  Bartal Debess  2002      28.18  1:02.52      5:01.20   
                     
Hs 3 Wahoos  2002              5:35.07   
  Havnar Svimjifelag                   
  Mateus Magalhaes  2004      43.36  1:30.43      1:30.43   
  Nancy N. Dam  2005      46.77  1:37.26      3:07.69   
  Sakaris Sakarisson  2001      31.93  1:11.51      4:19.20   
  Signa Vár Dávadóttir  1998      35.67  1:15.87      5:35.07   
                     
Ægir 2 Lið 1 Mix  2000              5:37.28   
  Ægir Klaksvik                   
  Rebekka Trygvadóttir  2004      40.52  1:23.34      1:23.34   
  Sólvá A. Sigurðsson  2002      42.49  1:27.85      2:51.19   
  Denis Voropaev  2000      33.50  1:19.01      4:10.20   
  Rókur Dragaberg  2004      42.08  1:27.08      5:37.28   
                     
Hs 3 Ambassadors  2001              5:39.63   
  Havnar Svimjifelag                   
  Bjørg Ólavsdóttir  2004      42.54  1:28.13      1:28.13   
  Jónas L. Schiller  2003      40.50  1:26.20      2:54.33   
  Kristina Í Skála  2005      43.30  1:35.83      4:30.16   
  Jóhannis Erlendsson  2003      32.85  1:09.47      5:39.63   
                     
Susvim Mix 3  1998              5:41.64   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Lilja D Jacobsen  2003      39.12  1:22.95      1:22.95   
  Elin Christiansen  2004      43.63  1:33.27      2:56.22   
  Hans Jacob Hjelm  2003      38.77  1:29.15      4:25.37   
  Rókur Zivanovic Í Lágabø  2003      37.11  1:16.27      5:41.64   
                     
Hs 3 Bluesharks  2002              5:59.67   
  Havnar Svimjifelag                   
  Dánjal Olsen  2004      45.64  1:33.41      1:33.41   
  Ronja Ró Í Dímun  2004      47.65  1:41.79      3:15.20   
  Óðin Jákupsson  2002      38.97  1:25.76      4:40.96   
  Miriam Mortensen  2004      37.02  1:18.71      5:59.67   
                     
Hs Reyð Mix  2005              6:32.12   
  Havnar Svimjifelag                   
  Símun G. Nielsen  2005      47.18  1:34.67      1:34.67   
  Pauli Jacobsen  2002      47.47  1:40.10      3:14.77   
  Bára D. Nattestad  2004      50.46  1:57.05      5:11.82   
  Emma Clarita Sakarisson  2003      37.58  1:20.30      6:32.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Suðuroyar Svimjifelag  Udskriftstidspunkt  16:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark