2019-11-20   15:55:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öjebyspelen 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    1:15.96  2:40.70  4:06.51    5:28.31   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    1:13.49  2:38.60  4:05.05    5:29.26   
Hilde Kuhmunen  2003  Jokkmokks Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    1:13.12  2:33.75  3:55.66    5:15.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    2:01.83  5:33.64      5:33.64   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    1:02.16  2:10.76  3:20.54    4:29.40   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit    1:22.03  4:54.57      6:04.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            25.95   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            27.86   
Maja Schröder  2008  Luleå Simsällskap            29.04   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            20.28   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            20.50   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            20.55   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim            22.36   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            22.82   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            23.56   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            23.68   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto            23.95   
Tova Lindström  2006  Piteå Sim            23.98   
10  Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            24.22   
11  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            24.90   
12  Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim            24.96   
13  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap            26.13   
14  Thyra Vestin  2006  Bureå Simsällskap            26.68   
15  Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            26.81   
16  Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            26.94   
17  Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap            27.44   
18  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap            28.62   
19  Nora Marklund  2006  Bureå Simsällskap            28.81   
20  Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim            30.62   
21  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            35.03   
Lilja Lindqvist  2007  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            17.84   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            18.43   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            18.85   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            19.41   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            19.42   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            20.46   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            20.93   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            21.07   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            21.56   
10  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            21.88   
11  Stina Jonsson  2004  Jokkmokks Simsällskap            22.07   
12  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap            22.21   
13  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            22.57   
14  Saga-Maria Nutti  2004  Jokkmokks Simsällskap            22.99   
15  Amber Mäki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            25.04   
16  Saga Lundmark  2005  Piteå Sim            25.46   
17  Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            26.06   
18  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            26.51   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            18.35   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            18.55   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            18.70   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            18.89   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            19.33   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            21.24   
Sanni Holappa  2003  Haukiputaan Heitto            21.42   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            21.65   
Laura Häkkilä  2002  Kemin Työväen Uimarit            23.18   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            17.60   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap            19.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:46   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap            24.30   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            26.01   
Jack Nyroos  2008  Bureå Simsällskap            26.71   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            29.93   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            21.29   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            24.25   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim            25.19   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            25.86   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            27.37   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            29.11   
Aron Svills  2006  Piteå Sim            29.16   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            18.90   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            23.38   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            23.39   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            23.64   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            13.60   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            18.44   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            18.50   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            19.10   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            21.32   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            14.64   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            17.38   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit            19.90   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    19.47        41.83   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    19.21        43.04   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    21.68        46.49   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    21.95        48.76   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    21.69        49.03   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto    22.38        49.33   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34    23.59        50.28   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    23.91        52.11   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    17.79        38.29   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Luleå Simsällskap    17.45        38.49   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    17.67        38.81   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap    17.54        39.36   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    18.18        39.52   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    18.51        40.01   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    18.29        40.34   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    18.96        40.65   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    18.20        41.54   
10  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit    20.41        43.48   
11  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    20.51        45.51   
12  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    47.50        47.50   
13  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    21.40        48.19   
14  Victoria Vnukova  2005  Luleå Simsällskap    20.23        49.58   
15  Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    22.04        49.94   
16  Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap    22.53        50.73   
17  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    24.25        53.09   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
Uma Naess  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    16.16        34.14   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    15.90        34.50   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    16.86        36.65   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    16.41        36.76   
Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap    18.01        38.68   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.81        39.21   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    19.14        41.66   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.80        44.19   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    21.35        46.53   
10  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    23.95        50.82   
11  Laura Häkkilä  2002  Kemin Työväen Uimarit    24.27        52.97   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    14.54        31.24   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    16.28        35.59   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    16.30        35.92   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    17.04        37.85   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    18.37        40.47   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    21.50        48.94   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    26.04        53.41   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    17.13        37.80   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    23.13        51.31   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    23.11        52.77   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    15.86        34.49   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Työväen Uimarit    16.60        36.64   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    16.59        37.47   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    17.82        38.35   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    18.52        39.01   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    12.81        27.68   
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    13.52        29.23   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    14.17        29.86   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto    14.29        32.63   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    15.95        34.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    22.75  47.22  1:15.11    1:37.73   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    23.59  51.61  1:20.67    1:43.22   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    24.80  51.41  1:21.48    1:44.61   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34    24.32  54.52  1:21.83    1:46.62   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34    29.11  59.44  1:31.25    1:59.39   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap    16.48  36.94  1:02.30    1:23.33   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    18.75  40.74  1:06.84    1:25.01   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    19.50  40.08  1:06.00    1:25.93   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    18.19  41.17  1:07.31    1:26.38   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    18.17  40.68  1:07.21    1:28.33   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    18.90  41.00  1:09.34    1:30.85   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    17.55  40.73  1:09.20    1:32.20   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    19.00  43.93  1:14.75    1:35.16   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    20.98  45.58  1:13.41    1:35.77   
10  Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    21.55  46.16  1:13.73    1:36.28   
11  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    22.71  48.22  1:15.87    1:38.53   
12  Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    22.17  47.52  1:15.72    1:40.01   
13  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    22.58  48.37  1:15.96    1:40.17   
14  Victoria Vnukova  2005  Luleå Simsällskap    21.78  47.74  1:17.08    1:40.98   
15  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    23.48  50.46  1:21.39    1:44.10   
16  Uma Naess  2005  Luleå Simsällskap    23.33  50.98  1:20.14    1:45.67   
17  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    25.49  52.46  1:26.10    1:50.58   
18  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap    24.60  55.50  1:24.84    1:51.19   
19  Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap    28.41  57.63  1:29.24    1:55.86   
20  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    29.00  58.71  1:31.99    1:58.50   
21  Amber Mäki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    24.37  58.04  1:33.78    2:03.29   
Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap            DSQ   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            DSQ   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.19  38.10  1:02.38    1:20.90   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    16.02  37.76  1:02.41    1:21.40   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    16.51  38.02  1:04.73    1:22.84   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    16.67  38.58  1:04.16    1:22.89   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    18.57  41.38  1:06.48    1:26.41   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.63  40.13  1:07.91    1:28.45   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto    21.79  45.22  1:15.17    1:34.15   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    21.39  45.34  1:14.53    1:37.77   
Sandra Engström  2002  Luleå Simsällskap    22.14  48.18  1:15.46    1:38.44   
10  Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    20.76  45.06  1:16.14    1:39.60   
11  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    22.23  49.62  1:18.21    1:40.87   
12  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    23.24  51.30  1:20.30    1:44.12   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    16.10  37.73  1:01.94    1:20.41   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    17.03  38.12  1:04.05    1:23.79   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    19.05  41.10  1:10.56    1:31.43   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    18.58  42.64  1:09.77    1:31.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap    24.00  51.60  1:22.94    1:45.19   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    52.13  1:45.96      1:45.96   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34    23.48  54.18  1:23.21    1:49.03   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    23.85  50.49  1:24.01    1:45.63   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    12.23  27.73  45.34    59.97   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    15.58  37.67  1:01.88    1:20.32   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Työväen Uimarit    17.04  37.80  1:02.42    1:20.76   
Juhani Tapio  2002  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Emil Jernunger  2002  Luleå Simsällskap            DSQ   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    13.98  30.98  52.08    1:08.52   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    16.11  35.26  57.34    1:14.35   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto    15.74  35.98  59.37    1:17.64   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    16.63  36.02  59.52    1:18.38   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit    20.34  44.93  1:11.19    1:33.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            DNS   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            DSQ   
Maja Schröder  2008  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    22.14        47.21   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    22.09        48.51   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    22.93        49.29   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    23.34        49.81   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    24.75        52.21   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    25.19        52.73   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    25.33        53.31   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto    24.77        54.16   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim    26.26        54.76   
10  Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    25.40        56.22   
11  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34    26.69        56.46   
12  Alma Marklund  2006  Piteå Sim    25.23        57.09   
13  Ester Nordholm  2007  Luleå Simsällskap    27.96        57.23   
14  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    26.84        1:00.20   
15  Nora Marklund  2006  Bureå Simsällskap    28.12        1:01.25   
16  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim    31.78        1:08.67   
17  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    33.79        1:10.22   
18  Thyra Vestin  2006  Bureå Simsällskap    33.53        1:11.18   
19  Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim    34.90        1:17.58   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            DSQ   
Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            DSQ   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            DSQ   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    18.78        40.45   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    20.59        44.27   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.61        44.46   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    20.78        45.78   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    22.10        47.30   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    22.14        47.99   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit    22.06        48.18   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    22.28        48.32   
Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap    22.93        48.96   
10  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    49.53        49.53   
11  Noomi Nilsson Lindh  2004  Luleå Simsällskap    23.36        49.84   
12  Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    23.78        50.09   
13  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    24.02        50.43   
14  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    23.46        51.17   
15  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    23.78        51.48   
16  Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap    24.71        52.23   
17  Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    23.80        52.40   
18  Amber Mäki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    23.95        52.82   
19  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.45        52.91   
20  Victoria Vnukova  2005  Luleå Simsällskap    25.04        53.75   
21  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    25.07        53.87   
22  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    24.10        53.98   
23  Stina Jonsson  2004  Jokkmokks Simsällskap    26.18        54.06   
24  Marina Johansson  2005  Piteå Sim    25.74        54.78   
25  Uma Naess  2005  Luleå Simsällskap    26.43        55.11   
26  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    26.92        57.35   
27  Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit    28.12        57.81   
28  Alice Losell  2005  Luleå Simsällskap    29.29        59.21   
29  Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    29.85        1:04.54   
Elina Mueller  2004  Piteå Sim            DNS   
Saga Lundmark  2005  Piteå Sim            DNS   
Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap            DSQ   
Johanna Johansson  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
Saga-Maria Nutti  2004  Jokkmokks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    17.92        38.46   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    17.70        39.13   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.44        41.30   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    20.32        42.90   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    19.50        43.75   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    20.45        44.37   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    20.36        44.60   
Sandra Engström  2002  Luleå Simsällskap    22.17        47.33   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    21.80        47.54   
10  Lova Aira  2003  Jokkmokks Simsällskap    21.70        47.80   
11  Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    23.47        50.17   
12  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    22.76        50.46   
13  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    24.79        51.06   
14  Laura Häkkilä  2002  Kemin Työväen Uimarit    24.15        52.11   
15  Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto    25.24        52.39   
Hilde Kuhmunen  2003  Jokkmokks Simsällskap            DSQ   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit    17.04        37.17   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    18.63        39.93   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    18.16        40.09   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    20.13        44.17   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    21.02        45.71   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    21.20        45.80   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    21.35        46.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Bureå Simsällskap    26.73        56.53   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34    29.11        1:03.36   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    30.42        1:07.39   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    22.16        47.53   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34    24.45        54.51   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    25.11        54.61   
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap    26.07        55.55   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    27.68        1:01.11   
Aron Svills  2006  Piteå Sim    29.29        1:02.02   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    31.14        1:03.22   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    29.25        1:03.65   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim    24.22        50.65   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34    23.28        51.39   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    24.78        51.70   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    25.16        53.83   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    27.18        1:00.45   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    17.61        38.42   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap    19.08        40.82   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    18.86        41.34   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    19.83        43.06   
David Öhman  2002  Piteå Sim    20.02        44.77   
Emil Jernunger  2002  Luleå Simsällskap    23.41        48.65   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    23.18        48.80   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    21.86        49.20   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    24.56        53.68   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    16.88        35.77   
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    16.76        36.04   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto    16.70        36.39   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    17.17        37.55   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    17.92        38.80   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    18.70        40.73   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto    19.08        41.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto    19.06  40.68  1:03.52    1:25.16   
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    20.23  42.78  1:07.77    1:30.74   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    19.93  42.98  1:07.76    1:30.82   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34    21.27  45.74  1:11.32    1:36.12   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    23.36  48.58  1:17.16    1:41.36   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    21.33  46.84  1:14.47    1:41.89   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim    21.50  47.77  1:15.70    1:43.00   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34    22.30  51.38  1:21.54    1:50.43   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    16.20  34.30  53.69    1:12.11   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    16.43  34.67  53.83    1:12.26   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    17.01  37.56  58.41    1:17.44   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    16.76  35.83  56.55    1:17.52   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    18.38  38.53  59.75    1:18.61   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap    17.57  37.56  59.12    1:19.71   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Luleå Simsällskap    17.90  38.36  1:00.92    1:21.68   
Victoria Vnukova  2005  Luleå Simsällskap    18.39  38.44  1:00.44    1:21.74   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    18.75  39.68  1:01.68    1:22.09   
10  Johanna Johansson  2005  Luleå Simsällskap    18.02  38.48  1:01.52    1:23.29   
11  Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    18.33  40.02  1:02.20    1:23.72   
12  Alice Berglund  2004  Skellefte Simsällskap 34    18.04  39.24  1:02.81    1:24.28   
13  Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    18.76  41.02  1:03.29    1:26.06   
14  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    19.11  40.60  1:04.03    1:26.23   
15  Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    18.18  40.84  1:04.43    1:26.69   
16  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    20.21  43.15  1:30.32    1:30.32   
17  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    19.96  43.33  1:08.85    1:30.91   
18  Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap    19.93  43.24  1:08.06    1:30.93   
19  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    20.56  43.90  1:08.32    1:32.20   
20  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    20.58  44.84  1:09.23    1:33.16   
21  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap    20.37  45.02  1:10.86    1:35.39   
22  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    22.21  47.74  1:13.92    1:37.62   
23  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    21.38  46.27  1:38.33    1:38.33   
24  Marina Johansson  2005  Piteå Sim    21.71  47.13  1:14.67    1:39.92   
25  Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap    21.63  47.03  1:14.28    1:41.50   
Uma Naess  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    14.94  31.83  49.22    1:07.83   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.06  33.47  52.60    1:10.50   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    15.85  33.93  52.61    1:10.92   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    16.24  34.84  53.79    1:13.11   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    17.07  36.17  56.75    1:16.29   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.83  1:17.88      1:17.88   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto    40.04  1:22.46      1:22.46   
Sanni Holappa  2003  Haukiputaan Heitto    19.41  41.58  1:04.58    1:26.49   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.14  40.64  1:04.14    1:27.94   
10  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    19.85  44.28  1:09.53    1:32.16   
Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap            DSQ   
Sandra Engström  2002  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit    14.19  29.74  46.34    1:03.07   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    14.82  31.05  48.08    1:04.85   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    15.47  33.59  52.46    1:10.92   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    16.10  34.26  53.00    1:12.23   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    17.54  36.01  56.44    1:15.47   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    18.11  1:00.36      1:21.24   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    38.67  1:21.27      1:21.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap    46.19  1:39.11      1:39.11   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    17.86  39.18  1:00.67    1:22.30   
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap    20.35  45.52  1:10.82    1:32.02   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    20.82  43.87  1:10.58    1:33.33   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    23.62  52.02  1:23.31    1:47.92   
Aron Svills  2006  Piteå Sim    25.60  55.11  1:57.08    1:57.08   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    26.42  58.62  1:30.89    1:59.07   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    16.45  34.84  54.59    1:13.35   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    22.32  47.94  1:13.67    1:36.56   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim    50.62  1:43.81      1:43.81   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    15.74  32.59  51.11    1:08.27   
David Öhman  2002  Piteå Sim    16.25  33.77  51.88    1:09.25   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Työväen Uimarit    15.78  33.42  52.41    1:09.54   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    15.08  33.23  52.60    1:10.08   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    16.09  34.35  54.33    1:12.26   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    18.22  38.23  57.64    1:15.41   
Emil Jernunger  2002  Luleå Simsällskap    18.41  39.59  1:03.47    1:26.60   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    20.26  44.09  1:10.47    1:32.61   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    13.30  27.62  42.42    56.88   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    13.90  28.98  44.61    59.21   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    13.83  28.38  44.05    59.67   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    14.61  30.00  47.69    1:04.77   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto    14.59  30.63  48.19    1:05.50   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    16.19  33.64  52.42    1:10.08   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            17.67   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            18.66   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            20.87   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim            21.44   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            21.48   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto            21.60   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            24.22   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim            28.28   
Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            DNS   
Tova Lindström  2006  Piteå Sim            DNS   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            16.93   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            17.06   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik            17.17   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            17.87   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            18.19   
Alice Berglund  2004  Skellefte Simsällskap 34            18.25   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            18.39   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            20.09   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            20.65   
10  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap            21.98   
11  Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            22.22   
12  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            22.65   
13  Marina Johansson  2005  Piteå Sim            23.84   
Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            14.99   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            15.24   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            15.79   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            15.82   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            19.28   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            21.61   
Laura Häkkilä  2002  Kemin Työväen Uimarit            24.56   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            15.42   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap            17.34   
Erika Eklund  1992  Piteå Sim            21.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            23.01   
Aron Svills  2006  Piteå Sim            DSQ   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            16.52   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            22.07   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            23.01   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            12.33   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            15.44   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            15.73   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            16.54   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare            16.60   
Juhani Tapio  2002  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            13.68   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            15.56   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit            18.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap    27.52        1:00.69   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim    29.89        1:00.80   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim    32.54        1:04.87   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    23.33        46.54   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    24.12        47.97   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    48.73        48.73   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34    25.91        49.82   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    25.00        51.74   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto    25.27        51.99   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap    24.20        52.18   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare    25.94        52.21   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    26.95        54.52   
10  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34    55.66        55.66   
11  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    27.12        57.39   
12  Ester Nordholm  2007  Luleå Simsällskap    31.28        1:05.11   
13  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    31.02        1:05.65   
14  Molly Nilsson  2007  Piteå Sim    33.51        1:09.40   
Tova Lindström  2006  Piteå Sim            DNS   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
Thyra Vestin  2006  Bureå Simsällskap            DSQ   
Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    18.93        37.38   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.38        38.98   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    20.60        41.07   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    20.91        41.75   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Luleå Simsällskap    20.04        41.98   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    21.18        42.76   
Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap    22.24        43.93   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    22.01        44.38   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    22.40        44.59   
10  Victoria Vnukova  2005  Luleå Simsällskap    21.99        44.64   
11  Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    22.06        44.85   
12  Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    22.14        44.91   
13  Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    23.40        46.63   
14  Stina Jonsson  2004  Jokkmokks Simsällskap    23.33        46.86   
15  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit    22.88        47.13   
16  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    48.67        48.67   
17  Marina Johansson  2005  Piteå Sim    23.93        49.04   
18  Saga-Maria Nutti  2004  Jokkmokks Simsällskap    23.80        49.90   
19  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.89        50.41   
20  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    50.67        50.67   
21  Uma Naess  2005  Luleå Simsällskap    26.36        52.65   
22  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap    25.89        54.01   
23  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    55.63        55.63   
24  Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    28.35        57.55   
25  Alice Losell  2005  Luleå Simsällskap    28.88        1:00.13   
Amber Mäki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap            DSQ   
Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    18.75        37.78   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    18.99        38.55   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    19.42        38.60   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.25        38.67   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    20.20        40.32   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    19.67        40.54   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    19.90        40.71   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    42.22        42.22   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    22.83        44.93   
10  Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    22.76        46.04   
11  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    26.32        52.38   
12  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    56.34        56.34   
Laura Häkkilä  2002  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit    16.41        32.90   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    16.94        34.53   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    18.10        36.93   
Emelie Lindgren Åsen  2000  Burträsk Simpolare    19.76        40.12   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    19.93        41.25   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    41.41        41.41   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    21.44        42.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Bureå Simsällskap    27.64        56.99   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    28.99        59.88   
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap            DSQ   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    23.20        45.08   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    25.69        52.11   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    28.92        58.60   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim            DSQ   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    20.64        41.76   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    25.29        50.67   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    25.27        52.58   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34    25.98        53.51   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap    17.41        34.83   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    19.84        39.31   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    19.99        39.74   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    20.05        39.83   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    40.18        40.18   
Juhani Tapio  2002  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    15.89        31.50   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    16.36        32.28   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    16.67        33.05   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    17.94        35.55   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    17.67        35.61   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit    21.82        43.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  18:14   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Maja Schröder  2008  Luleå Simsällskap    28.95  1:03.46  1:38.84    2:16.89   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    22.59  50.08  1:17.38    1:45.38   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    25.37  53.93  1:23.47    1:51.61   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    25.86  55.35  1:26.67    1:54.42   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto    25.18  54.97  1:26.33    1:57.06   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsällskap 34    28.12  57.45  1:29.53    1:58.72   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    25.63  57.21  1:27.96    2:00.04   
Ester Nordholm  2007  Luleå Simsällskap    30.64  1:03.32  1:35.71    2:05.53   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim    26.93  59.75  1:32.05    2:05.54   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    18.47  40.64  1:02.99    1:25.44   
Alice Berglund  2004  Skellefte Simsällskap 34    21.42  46.17  1:12.31    1:38.52   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    21.30  46.13  1:12.97    1:38.80   
Julia Söderholm  2005  Luleå Simsällskap    22.82  49.14  1:16.39    1:43.07   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    23.46  50.63  1:18.44    1:46.51   
Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap    23.30  51.86  1:20.06    1:49.13   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    22.59  51.70  1:20.07    1:49.26   
Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    24.13  52.25  1:20.74    1:49.53   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    24.27  52.14  1:21.34    1:49.56   
10  Victoria Vnukova  2005  Luleå Simsällskap    23.85  52.96  1:22.42    1:50.92   
11  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.32  53.49  1:23.21    1:51.18   
12  Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap    24.30  52.47  1:22.69    1:51.93   
13  Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap    24.95  54.11  1:23.62    1:52.42   
14  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    26.24  54.80  1:26.06    1:56.13   
15  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    25.59  55.88  1:26.64    1:56.88   
16  Uma Naess  2005  Luleå Simsällskap    26.50  55.69  1:27.40    1:57.22   
17  Marina Johansson  2005  Piteå Sim    26.88  56.63  1:28.34    1:57.93   
18  Amber Mäki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.34  56.84  1:27.48    1:59.43   
19  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.66  57.59  1:29.09    2:01.56   
20  Alice Losell  2005  Luleå Simsällskap    28.15  1:01.15  1:34.61    2:09.14   
Elina Mueller  2004  Piteå Sim            DNS   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Luleå Simsällskap            DNS   
Thyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    18.98  40.85  1:04.55    1:27.39   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    20.76  44.97  1:10.13    1:34.98   
Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap    20.50  45.56  1:10.73    1:35.98   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    20.65  45.33  1:11.22    1:36.28   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    20.85  45.18  1:11.49    1:37.15   
Sandra Engström  2002  Luleå Simsällskap    23.18  49.78  1:18.79    1:47.12   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    23.36  51.68  1:20.18    1:47.80   
Lova Aira  2003  Jokkmokks Simsällskap    21.51  48.66  1:16.93    1:47.87   
Hilde Kuhmunen  2003  Jokkmokks Simsällskap    23.69  50.51  1:19.16    1:48.32   
10  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    23.76  53.50  1:21.43    1:49.01   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    19.93  44.65  1:09.41    1:36.17   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    22.48  48.42  1:16.32    1:44.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  18:14 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34    30.65  1:07.36  1:44.27    2:23.21   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    22.75  49.67  1:17.04    1:43.67   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34    26.41  56.23  1:26.85    1:58.16   
Erik Andersson  2006  Luleå Simsällskap    26.79  57.08  1:29.32    1:58.74   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34    26.87  58.70  1:29.52    2:01.54   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    30.34  1:05.97  1:43.42    2:17.62   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    28.78  1:05.05  1:44.98    2:19.93   
Aron Svills  2006  Piteå Sim    29.79  1:07.90  1:44.83    2:22.01   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim    25.96  54.50  1:24.41    1:53.84   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34    24.20  54.75  1:26.07    1:58.80   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    18.68  40.74  1:04.25    1:27.28   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    19.41  41.98  1:06.49    1:30.31   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    20.13  43.99  1:09.63    1:35.13   
David Öhman  2002  Piteå Sim    21.13  45.50  1:11.15    1:37.27   
Emil Jernunger  2002  Luleå Simsällskap    22.72  47.78  1:15.27    1:42.56   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    24.91  53.80  1:26.28    1:56.63   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    17.11  37.20  58.38    1:19.95   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap    19.31  42.84  1:07.30    1:32.18   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto            DSQ   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  18:33 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  18:52   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap    38.51  1:24.07  2:18.12    3:01.46   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    43.18  1:27.68  2:26.17    3:06.60   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    42.76  1:30.67  2:28.81    3:11.67   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    45.15  1:32.56  2:27.69    3:11.92   
Alice Berglund  2004  Skellefte Simsällskap 34    43.35  1:35.34  2:30.70    3:19.55   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    41.10  1:34.13  2:33.23    3:21.19   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    36.26  1:25.34  2:18.31    2:58.56   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    36.26  1:24.13  2:18.41    2:59.93   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    39.07  2:27.34      3:11.78   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    47.65  1:41.40  2:46.32    3:38.22   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    32.58  1:13.09  2:01.38    2:37.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  18:52 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  19:00   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    28.26  1:02.24  1:40.56    2:12.24   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Työväen Uimarit    38.46  1:24.76  2:16.88    2:58.04   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    31.93  1:12.11  1:58.60    2:32.94   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    30.40  1:15.64  2:05.36    2:41.19   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit    47.00  1:37.98  2:34.63    3:20.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  19:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  08:42   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Bureå SS Damer  2001  Bureå Simsällskap            2:10.71   
  Agnes Olsson  2004      16.01  32.66      32.66   
  Petra Andersson  2001      15.13  31.23      1:03.89   
  Alva Lundmark  2001      17.10  35.54      1:39.43   
  Wilma Wenden  2002      15.51  31.28      2:10.71   
                     
Skellefteå Damer Lag1  2017  Skellefte Simsällskap 34            2:13.20   
  Märta Lindström  2002      16.01  32.46      32.46   
  Alice Berglund  2004      17.66  36.73      1:09.19   
  Astrid Lövgren  2002      15.48  32.25      1:41.44   
  Ellen Larsson  2001      15.32  31.76      2:13.20   
                     
Hahe Naiset  2000  Haukiputaan Heitto            2:13.65   
  Anni Katajamäki  2000      14.71  30.45      30.45   
  Pinja Sipovaara  2002      15.26  31.58      1:02.03   
  Reetta Keränen  2006      17.73  37.60      1:39.63   
  Anni Nuottila  2003      16.53  34.02      2:13.65   
                     
Luleå SS Damer  2002  Luleå Simsällskap            2:15.98   
  Alva Andersson  2004      16.06  33.21      33.21   
  Moa Gustavsson  2001      14.31  30.14      1:03.35   
  Julia Söderholm  2005      17.33  37.06      1:40.41   
  Johanna Johansson  2005      16.73  35.57      2:15.98   
                     
Haparanda Dam 1  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            2:20.49   
  Inga-Maarit Viitanen  2001      16.86  35.45      35.45   
  Eliza Happonen  2002      16.64  34.42      1:09.87   
  Elida Hansson  2002      15.46  31.84      1:41.71   
  Maria Brännmark  2002      18.41  38.78      2:20.49   
                     
Hahe Tytöt 2003  2003  Haukiputaan Heitto            2:20.93   
  Anniina Kanste  2004      17.99  36.21      36.21   
  Iiris Isokoski  2003      16.52  34.15      1:10.36   
  Jatta Nurmela  2004      15.94  33.07      1:43.43   
  Sanni Holappa  2003      18.18  37.50      2:20.93   
                     
Luleå SS Damer 2  2004  Luleå Simsällskap            2:28.72   
  Klara Lindqvist  2005      15.67  31.96      31.96   
  Tove Öhrling  2003      16.78  35.46      1:07.42   
  Uma Naess  2005      19.00  40.51      1:47.93   
  Ebba Forssten  2003      19.74  40.79      2:28.72   
                     
Luleå SS Damer 3  2002  Luleå Simsällskap            2:34.95   
  Elin Häggström  2002      19.90  40.66      40.66   
  Sandra Engström  2002      16.90  37.00      1:17.66   
  Astrid Engström  2004      18.47  40.18      1:57.84   
  Noomi Nilsson Lindh  2004      17.72  37.11      2:34.95   
                     
Luleå SS Damer Lag 4  2005  Luleå Simsällskap            2:38.39   
  Moa Krekus  2004      18.83  40.04      40.04   
  Fanny Landstedt Aldengren  2006      18.82  41.01      1:21.05   
  Victoria Vnukova  2005      17.82  36.98      1:58.03   
  Tilde Nordholm  2004      18.67  40.36      2:38.39   
                     
10  Piteå Sim Damer [2005]  2005  Piteå Sim            2:40.53   
  Lisa Bäcklund  2002      16.38  33.51      33.51   
  Marina Johansson  2005      20.97  44.83      1:18.34   
  Nova Markstedt  2006      20.18  44.97      2:03.31   
  Heidi Nilsson  2005      17.66  37.22      2:40.53   
                     
11  Haparanda Dam 2  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            2:45.06   
  Anna Ollinen  2005      20.41  43.23      43.23   
  Disa Eriksson  2004      17.49  37.54      1:20.77   
  Amber Mäki-Ampomah  2005      20.32  44.00      2:04.77   
  Wilma Sandsten  2005      19.10  40.29      2:45.06   
                     
12  Jokkmokk Damer  2000  Jokkmokks Simsällskap            2:47.06   
  Stina Jonsson  2004      21.48  42.72      42.72   
  Saga-Maria Nutti  2004      20.72  44.18      1:26.90   
  Hilde Kuhmunen  2003      18.53  37.90      2:04.80   
  Lova Aira  2003      19.90  42.26      2:47.06   
                     
13  Team Lss  2005  Luleå Simsällskap            3:14.40   
  Thyra Eriksson  2005      24.99  48.92      48.92   
  Ester Nordholm  2007      25.12  53.20      1:42.12   
  Alice Losell  2005      24.08  51.85      2:33.97   
  Ebba Tjärnberg  2004      19.08  40.43      3:14.40   
                     
Skellefteå Damer Lag 2  2017  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
  Selma Westerlund  2004      19.70  40.75      40.75   
  Millie Eriksson  2007      20.37  43.15      1:23.90   
  Elma Lundström  2006      19.65  40.13      2:04.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  08:42 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  08:43   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Kemtu Miehet 1  2000  Kemin Työväen Uimarit            1:50.02   
  Arttu Pirneskoski  2000      13.44  26.99      26.99   
  Jani Leskelä  2001      13.40  27.88      54.87   
  Tatu-Taneli Malinen  2002      14.63  30.22      1:25.09   
  Ronny Brännkärr  2002      11.96  24.93      1:50.02   
                     
Hahe Miehet  1998  Haukiputaan Heitto            1:55.45   
  Aleksi Kanste  1998      13.26  26.73      26.73   
  Tomi Nikula  2001      13.30  27.88      54.61   
  Severi Raunama  2001      14.31  29.62      1:24.23   
  Jeremia Saarinen  2002      15.26  31.22      1:55.45   
                     
Skellefteå Herrar  1996  Skellefte Simsällskap 34            3:09.44   
  Elliot Lundberg  2007      21.18  45.42      45.42   
  Malte Magnusson  2008      23.94  54.00      1:39.42   
  Philip Sandström  2006      21.61  45.46      2:24.88   
  Melwin Magnusson  2005      20.00  44.56      3:09.44   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  08:43 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            27.41   
Maja Schröder  2008  Luleå Simsällskap            27.69   
Lily Franze´n  2008  Piteå Sim            31.44   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            32.09   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim            32.94   
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            35.42   
Esther Svills  2008  Piteå Sim            36.58   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            37.76   
Viktoria Anerud  2009  Älvsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim            21.94   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            22.04   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            22.32   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            23.64   
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto            23.75   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim            24.53   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            24.55   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            24.66   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            24.96   
10  Alma Marklund  2006  Piteå Sim            25.61   
11  Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            26.26   
12  Nora Marklund  2006  Bureå Simsällskap            26.51   
13  Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            27.33   
14  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap            28.44   
15  Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap            28.59   
16  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            30.73   
17  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap            31.94   
18  Thyra Vestin  2006  Bureå Simsällskap            32.34   
19  Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim            34.18   
Lilja Lindqvist  2007  Piteå Sim            DSQ   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            19.11   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            19.95   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            20.30   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            20.58   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik            20.84   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            21.06   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            21.28   
Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            21.81   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            21.92   
10  Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap            23.15   
11  Amber Mäki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            23.16   
12  Elina Mueller  2004  Piteå Sim            24.63   
13  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            24.94   
14  Marina Johansson  2005  Piteå Sim            25.06   
15  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            25.11   
16  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            25.77   
17  Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            26.28   
                     
 
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            19.80   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            19.91   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            19.91   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            21.13   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            23.81   
Laura Häkkilä  2002  Kemin Työväen Uimarit            24.26   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            24.80   
Kajsa Nilsson  2003  Älvsby Simsällskap            24.93   
                     
 
Gren 23, 25m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            19.62   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            20.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Bureå Simsällskap            25.60   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            27.82   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            32.38   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            36.23   
                     
 
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            21.55   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            25.24   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            25.44   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim            26.47   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            27.02   
Aron Svills  2006  Piteå Sim            27.63   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            27.69   
Elliot Mueller  2007  Piteå Sim            DSQ   
Hugo Nilsson  2006  Älvsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34            22.77   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            23.51   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            24.72   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            27.99   
                     
 
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            15.12   
David Öhman  2002  Piteå Sim            19.98   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            22.18   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            22.29   
Viktor Nilsson  2003  Älvsby Simsällskap            26.36   
Juhani Tapio  2002  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 24, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            17.24   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            17.27   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit            19.69   
Mohammad Moseni  1999  Älvsby Simsällskap            22.42   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    18.85  42.18  1:08.28    1:38.95   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsällskap 34    22.34  49.87  1:21.08    1:51.93   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    16.44  35.74  56.47    1:17.58   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    16.39  36.34  57.91    1:19.53   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.55  36.45  59.43    1:23.23   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    16.43  38.48  1:02.24    1:27.52   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    18.07  39.93  1:04.70    1:31.10   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    14.83  32.94  52.37    1:11.41   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    17.14  37.66  1:00.77    1:26.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    17.14  39.26  1:04.08    1:28.66   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    16.58  38.11  1:02.39    1:27.03   
Juhani Tapio  2002  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    13.75  29.68  45.89    1:02.52   
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    14.15  30.33  47.09    1:04.24   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim    14.57  31.22  49.69    1:11.34   
Andreas Jonsson  1997  Älvsby Simsällskap    16.23  38.06  1:03.55    1:34.97   
Otto Luokkala  2001  Kemin Työväen Uimarit    20.72  45.79  1:12.40    1:38.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bureå Simsällskap            22.51   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            22.86   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            23.17   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            24.95   
Maja Schröder  2008  Luleå Simsällskap            26.64   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim            28.97   
Esther Svills  2008  Piteå Sim            30.03   
Juni Högdahl  2008  Piteå Sim            31.07   
Viktoria Anerud  2009  Älvsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Reetta Keränen  2006  Haukiputaan Heitto            16.95   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            17.10   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            17.22   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            18.53   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            18.97   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            18.98   
Felicia Svan  2007  Bureå Simsällskap            19.25   
Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim            19.60   
Nora Marklund  2006  Bureå Simsällskap            20.88   
10  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            21.16   
11  Amanda Lindahl  2006  Luleå Simsällskap            22.06   
12  Thyra Vestin  2006  Bureå Simsällskap            22.78   
13  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap            24.05   
14  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap            24.24   
15  Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap            24.84   
16  Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim            25.51   
17  Lilja Lindqvist  2007  Piteå Sim            26.33   
18  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            26.56   
19  Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            27.05   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            14.86   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            14.98   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik            15.75   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            15.94   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim            16.51   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            16.79   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            16.98   
Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            17.05   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            17.47   
10  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap            17.74   
11  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap            18.08   
12  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            18.38   
13  Amber Mäki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            18.51   
14  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            18.66   
15  Marina Johansson  2005  Piteå Sim            19.47   
16  Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            21.45   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap            14.20   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            14.43   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            14.84   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            15.03   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            15.68   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            16.40   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            17.14   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            17.29   
Sanni Holappa  2003  Haukiputaan Heitto            17.49   
10  Kajsa Nilsson  2003  Älvsby Simsällskap            18.70   
11  Laura Häkkilä  2002  Kemin Työväen Uimarit            19.35   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brännkärr  2001  Kemin Työväen Uimarit            13.59   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            14.85   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            15.98   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap            16.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap            19.53   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsällskap 34            21.99   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            24.37   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            28.30   
Jack Nyroos  2008  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim            19.50   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            19.87   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            20.21   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            23.93   
Hugo Nilsson  2006  Älvsby Simsällskap            26.16   
Elliot Mueller  2007  Piteå Sim            DNS   
Philip Sandström  2006  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            15.47   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            17.40   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            17.78   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsällskap 34            18.36   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            18.45   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            14.04   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Työväen Uimarit            14.54   
David Öhman  2002  Piteå Sim            14.61   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            15.11   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            17.42   
Viktor Nilsson  2003  Älvsby Simsällskap            18.60   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit            13.05   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            13.22   
Alfred Wikström  2001  Bureå Simsällskap            13.45   
Mohammad Moseni  1999  Älvsby Simsällskap            15.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefte Simsällskap 34    23.43  48.41  1:14.57    1:38.80   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34    23.38  49.70  1:15.46    1:39.60   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    19.92  41.23  1:02.56    1:23.17   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap    19.37  40.43  1:03.11    1:24.85   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    20.57  41.56  1:05.54    1:27.61   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Luleå Simsällskap    20.57  44.29  1:08.81    1:31.57   
Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap    22.49  46.96  1:11.42    1:34.35   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    22.04  46.23  1:11.90    1:37.12   
Stella Vinroth  2005  Luleå Simsällskap    50.39  1:43.51      1:43.51   
Moa Krekus  2004  Luleå Simsällskap    24.37  50.79  1:18.74    1:46.67   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    25.76  1:48.66      1:48.66   
10  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    24.94  53.39  1:49.47    1:49.47   
11  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    25.76  53.47  1:22.91    1:50.49   
12  Uma Naess  2005  Luleå Simsällskap    25.66  52.57  1:52.38    1:52.38   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            DSQ   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    20.57  42.95  1:07.32    1:30.12   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    21.05  44.27  1:31.85    1:31.85   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    57.43  1:54.05      1:54.05   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    18.38  38.87  59.90    1:20.58   
Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    43.43  1:27.97      1:27.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öjebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    16.71  34.65  53.72    1:13.00   
Björn Risberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ