2021-12-09   14:59:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Wasasimmet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 26/11 kl. 10:00 (insim kl. 08:50)

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Wasasimmet    Utskriftsdatum  26 november 2017   
  Tvlingsort  Filipstad    Utskriftstid  17:10   
  Arrangr  Filipstads Simklubb         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 november 2017         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: Barilla Sverige AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Mix Lag 1  1996  Karlstads Simsllskap            1:50.60   
  Niclas Lindow  1999      25.74        25.74   
  Elvira Eklund-Rambl  1997      28.79        54.53   
  Samuel Vestin  2002      28.35        1:22.88   
  Axel Rnnquist  2001      27.72        1:50.60   
                     
Sffle SS Mix 2  Sffle Simsllskap            2:01.74   
  Daniel Lithner  2001      26.36        26.36   
  Linna Bruce-Holm  2005      33.50        59.86   
  Tilde Halldan  2005      31.82        1:31.68   
  Erik Mulikov  2005      30.06        2:01.74   
                     
Deje SS Mix 1  Deje Simsllskap            2:02.91   
  Linus Lindkvist  2003      29.77        29.77   
  Amanda Johansson  2005      31.22        1:00.99   
  Alva Nykvist  1999      29.81        1:30.80   
  Isabelle Asp  2001      32.11        2:02.91   
                     
Grums SS Mix Lag 1  Grums Simsllskap            2:03.44   
  Pauline Grubb  2003      30.68        30.68   
  Edvin Axelsson  2004      30.62        1:01.30   
  Lovisa Grubb  2000      31.40        1:32.70   
  Ella Sjbom  2005      30.74        2:03.44   
                     
Filipstad Mix  Filipstads Simklubb            2:05.26   
  Nova Johansson  2004      31.60        31.60   
  Charlie Landeman  2003      30.73        1:02.33   
  Amanda Persson  1996      27.69        1:30.02   
  Emelie Hk  2003      35.24        2:05.26   
                     
Karlstad Mix Lag 3  1996  Karlstads Simsllskap            2:07.44   
  Elias Sjlander  2003      29.83        29.83   
  Agnes Wilde  2005      31.45        1:01.28   
  Ingrid Hellgren  2003      32.89        1:34.17   
  Lex Albringer  2007      33.27        2:07.44   
                     
Karlstad Mix Lag 2  1996  Karlstads Simsllskap            2:08.14   
  Emmy Hedin  2001      30.39        30.39   
  Minea Dautbegovic  2004      33.15        1:03.54   
  Marcus Blund  2004      30.92        1:34.46   
  Elin Segerstrm  2007      33.68        2:08.14   
                     
Grums SS Mix Lag 2  Grums Simsllskap            2:11.86   
  Emil Whln  2004      31.47        31.47   
  Amanda Blom  2004      34.27        1:05.74   
  Anna Kumm  2004      33.70        1:39.44   
  Anna Busacca Hjrtquist  2005      32.42        2:11.86   
                     
Karlstad Mix Lag 5  1996  Karlstads Simsllskap            2:13.08   
  Joline Bakken  2005      31.43        31.43   
  Elin Andersson-Grds  2002      37.15        1:08.58   
  Lazar Jovancic  2004      33.22        1:41.80   
  Erica Segerstrm  2004      31.28        2:13.08   
                     
10  Karlstad Mix Lag 4  1996  Karlstads Simsllskap            2:13.25   
  Filip Hedin  2003      30.79        30.79   
  Alice Johnson  2005      31.99        1:02.78   
  Per Jansson  1999      36.60        1:39.38   
  Elsa Bergsten  2002      33.87        2:13.25   
                     
11  Sffle SS Mix  Sffle Simsllskap            2:20.76   
  Tim Weghammar  2005      36.24        36.24   
  Amanda Orban  2005      35.06        1:11.30   
  Julia Blennrot  2004      35.32        1:46.62   
  Ebba Locken  2006      34.14        2:20.76   
                     
12  Karlstad Mix Lag 8  Karlstads Simsllskap            2:32.66   
  Alva Granzell  2006      36.80        36.80   
  Hazhe Mohammadi  2004      38.53        1:15.33   
  Sara Sjlander  2006      33.61        1:48.94   
  Oskar Mathisen  2009      43.72        2:32.66   
                     
13  Filipstad Mix 2  Filipstads Simklubb            2:33.49   
  Alexander Hrnquist  2001      34.51        34.51   
  Greta Larsson  2006      37.64        1:12.15   
  Isabelle Bohlemark  2008      45.10        1:57.25   
  Sally Wetterskog  2005      36.24        2:33.49   
                     
14  Deje SS Mix 2  Deje Simsllskap            2:34.29   
  Emilia Tallberg  2006      41.59        41.59   
  Oliver Lidman  2003      36.66        1:18.25   
  Hillary Karlsson  2004      35.04        1:53.29   
  Julia Bjrn  2006      41.00        2:34.29   
                     
15  Karlstad Mix Lag 6  1999  Karlstads Simsllskap            2:37.62   
  Erik Pellfolk  2005      36.92        36.92   
  Ellen Lindner  2005      39.03        1:15.95   
  Vincent Johander  2008      43.01        1:58.96   
  Sofie Engvall  2005      38.66        2:37.62   
                     
16  Sffle SS Mix 3  Sffle Simsllskap            2:49.78   
  Sofie Leander  2005      38.88        38.88   
  Linus Locken  2008      45.73        1:24.61   
  Hanna Widing  2006      39.33        2:03.94   
  Melvin Weghammar  2008      45.84        2:49.78   
                     
17  mls SS Mix Bl  2004  mls Simsllskap            2:49.82   
  Hayk Hakobyan  2006      47.66        47.66   
  Asta Hansen  2005      45.33        1:32.99   
  Robin Lundahl  2004      37.27        2:10.26   
  Thea Eriksson  2006      39.56        2:49.82   
                     
18  Karlstad Mix Lag 9  Karlstads Simsllskap            2:54.57   
  Alexander Albringer  2007      42.69        42.69   
  Moa Granzell  2008      41.72        1:24.41   
  Zhino Mohammadi  2006      46.63        2:11.04   
  Love Kjellberg Lundmark  2007      43.53        2:54.57   
                     
19  Filipstad Mix3  Filipstads Simklubb            3:09.06   
  Noel Spelling  2006      36.05        36.05   
  Agnes Larsson  2007      48.79        1:24.84   
  Alicia Bohlemark  2007      51.68        2:16.52   
  Mrta Olsson  2007      52.54        3:09.06   
                     
20  Karlstad Mix Lag 7  1999  Karlstads Simsllskap            3:13.63   
  Hanna Dautbegovic  2005      41.84        41.84   
  Zander Holmgren  2007      50.32        1:32.16   
  Signe Lindberg  2008      53.01        2:25.17   
  Olof Hellgren  2008      48.46        3:13.63   
                     
21  Deje SS Mix 3  Deje Simsllskap            3:34.20   
  Erik Johansson  2008      50.22        50.22   
  Isabella Lidman  2007      57.87        1:48.09   
  Sirin Alameer Hasan  2008      52.39        2:40.48   
  Solaf Alameer Hasan  2008      53.72        3:34.20   
                     
Sffle SS Mix 4  Sffle Simsllskap            DNS   
  Melvin Weghammar  2008                 
  Lavinia Thrner  2008                 
  Frida Weghammar  2010                 
  Nellie Leander  2010              DNS   
                     
mls SS Mix Vit  2004  mls Simsllskap            DNS   
  Albin Svensson  2004                 
  Hayk Hakobyan  2006                 
  Vilma Thorpman  2006                 
  Cornelia Srqvist  2007              DNS   
                     
Karlstad Mix Lag 10  Karlstads Simsllskap            DSQ   
                     
Nora SS  Nora Simsllskap            DSQ   
  Isac Nilsson  2002      34.11        34.11   
  Linnea Ericsson  2004      38.26        1:12.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2017 
Licensierad till: Filipstads Simklubb  Utskriftstid  17:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner