2020-06-02   11:38:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Årgangs Drenge 1  Frem Odense            2:16.75   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      30.19        30.19   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005      34.96        1:05.15   
  Christoffer Mejdal  2005      35.58        1:40.73   
  Kasper Duch  2005      36.02        2:16.75   
                     
Rsk Drenge  Ringe Svømme Klub            2:30.01   
  Tobias Damsgaard  2006      37.99        37.99   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      41.75        1:19.74   
  Julius Schier  2006      36.96        1:56.70   
  Luca Hertzog  2005      33.31        2:30.01   
                     
H2Odense Drenge 1  H2Odense            2:33.93   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      33.33        33.33   
  Julian Vitus Pedersen  2007      36.73        1:10.06   
  Gustav Halle  2007      43.01        1:53.07   
  Ludvig L. Møller  2006      40.86        2:33.93   
                     
Frem Talent Drenge  Frem Odense            2:36.97   
  Meng-Joon Koh  2005      33.99        33.99   
  Abdelrahman Doudar  2005      40.05        1:14.04   
  Magnus Villemoes  2005      38.70        1:52.74   
  Harald Heyde Engvad  2007      44.23        2:36.97   
                     
Svendborg Drenge 1  Svendborg Svømme Klub            2:45.42   
  William Romer Jørgensen  2005      40.89        40.89   
  Jim Louis Thomsen  2005      39.65        1:20.54   
  Mads Kristensen  2005      44.12        2:04.66   
  Rasmus Ravn Jørgensen  2005      40.76        2:45.42   
                     
H2Odense Drenge 2  H2Odense            2:52.05   
  Nicklas Bay Rasmussen  2007      42.35        42.35   
  Noah Dalager  2006      43.43        1:25.78   
  Christoffer Banke  2005      44.48        2:10.26   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      41.79        2:52.05   
                     
Frem Talent Drenge 2  Frem Odense            3:08.43   
  Oliver Skjold Nørgaard  2005      50.47        50.47   
  Laurits Hede Sørensen  2005      46.16        1:36.63   
  Anders Hammam Saayda  2006      44.79        2:21.42   
  Jimmy Nguyen  2005      47.01        3:08.43   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark