2020-06-02   11:37:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Børnemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Børnemesterskaber    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    155          40.56   
  H2Odense                   
Harald Heyde Engvad  2007    47          1:00.26   
  Frem Odense                   
Peter Kristensen  2007    43          1:01.91   
  Ringe Svømme Klub                   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    29          1:10.43   
  Ringe Svømme Klub                   
Gustav Halle  2007              DSQ  ej samt.ber.v.50m 
  H2Odense                   
Lars Peter Flarup  2007              DSQ  brystben 25-50m 
  H2Odense                   
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Møller Nielsen  2006    91          48.36   
  Ringe Svømme Klub  51.99                 
Julius Schier  2006    76          51.28   
  Ringe Svømme Klub  55.62                 
Ludvig L. Møller  2006    55          57.18   
  H2Odense                   
Anders Hammam Saayda  2006    52          58.16   
  Frem Odense  59.17                 
Tobias Damsgaard  2006              DSQ  async.arm 25m 
  Ringe Svømme Klub  49.21                 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    278          33.39   
  Frem Odense                   
Luca Hertzog  2005    193          37.68   
  Ringe Svømme Klub  42.12                 
Meng-Joon Koh  2005    180          38.58   
  Frem Odense  40.42                 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    179          38.67   
  H2Odense  40.69                 
Anders Mosbæk Johannessen  2005    173          39.09   
  Frem Odense  38.39                 
Magnus Villemoes  2005    130          42.96   
  Frem Odense  57.97                 
Christoffer Mejdal  2005    99          47.12   
  Frem Odense                   
Kasper Duch  2005    94          47.79   
  Frem Odense                   
Abdelrahman Doudar  2005    94          47.92   
  Frem Odense                   
10  Rasmus Ravn Jørgensen  2005    86          49.27   
  Svendborg Svømme Klub  50.75                 
11  Laurits Hede Sørensen  2005    49          59.44   
  Frem Odense                   
12  Jimmy Nguyen  2005    47          1:00.36   
  Frem Odense  1:02.99                 
13  Oliver Skjold Nørgaard  2005    30          1:09.56   
  Frem Odense  1:15.76                 
Christoffer Banke  2005              DSQ  async ben 
  H2Odense                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark