Resultat för HC Andersen Swim Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: SPORT MASTER |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.08) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.55 | 1:02.86 | 1:35.93 | 2:09.04 | |||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 30.67 | 1:04.41 | 1:38.04 | 2:10.49 | |||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.96 | 1:04.63 | 1:38.17 | 2:10.92 | |||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.02 | 1:03.83 | 1:37.35 | 2:11.03 | |||
5 | Anna Wermuth | 1996 | H2Odense | 31.19 | 1:04.25 | 1:37.85 | 2:11.71 | |||
6 | Giorgia Tison | 2001 | Rari Nantes Legano | 30.96 | 1:04.52 | 1:39.68 | 2:14.61 | |||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 31.30 | 1:05.53 | 1:40.36 | 2:14.91 | |||
8 | Emma Travaini | 2000 | Rari Nantes Legano | 31.81 | 1:05.77 | 1:40.63 | 2:15.44 | |||
9 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 31.78 | 1:05.96 | 1:41.03 | 2:15.78 | |||
10 | Camilla Rask | 1999 | H2Odense | 31.12 | 1:05.58 | 1:40.89 | 2:16.23 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.70 | 1:06.60 | 1:42.59 | 2:17.61 | |||
12 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.73 | 1:07.74 | 1:42.88 | 2:18.44 | |||
13 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.76 | 1:07.17 | 1:43.83 | 2:18.72 | |||
14 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 33.03 | 1:09.39 | 1:45.98 | 2:19.55 | |||
15 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 32.12 | 1:07.80 | 1:43.83 | 2:19.89 | |||
16 | Sascha Lausten | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.76 | 1:11.73 | 1:47.02 | 2:21.15 | |||
17 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.86 | 1:07.87 | 1:44.60 | 2:21.51 | |||
18 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.73 | 1:08.06 | 1:45.11 | 2:22.13 | |||
19 | Laura Gam | 2001 | Swim Team Midtjylland | 33.55 | 1:11.19 | 1:48.23 | 2:22.92 | |||
20 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.42 | 1:08.52 | 1:45.50 | 2:23.11 | |||
21 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.14 | 1:09.68 | 1:46.86 | 2:23.71 | |||
22 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 32.55 | 1:09.23 | 1:47.32 | 2:24.46 | |||
23 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.80 | 1:09.41 | 1:47.20 | 2:25.09 | |||
24 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.76 | 1:09.18 | 1:47.77 | 2:25.30 | |||
25 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.40 | 1:08.66 | 1:47.71 | 2:25.74 | |||
26 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 33.89 | 1:11.39 | 1:50.08 | 2:27.49 | |||
27 | Signe Bach | 2002 | Swim Team Midtjylland | 35.51 | 1:14.00 | 1:52.29 | 2:27.92 | |||
28 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DeltaSwim | 32.98 | 1:10.10 | 1:49.52 | 2:29.35 | |||
29 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.52 | 1:12.14 | 1:51.20 | 2:29.68 | |||
30 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | 1:13.51 | 1:53.02 | 2:32.28 | |||
31 | Frederikke Kruse | 2002 | Swim Team Midtjylland | 35.87 | 1:15.44 | 1:55.13 | 2:33.64 | |||
32 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.75 | 1:16.35 | 1:57.21 | 2:33.89 | |||
33 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 34.89 | 1:13.92 | 1:53.80 | 2:33.90 | |||
34 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.28 | 1:14.31 | 1:54.68 | 2:34.63 | |||
35 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.64 | 1:13.64 | 1:53.97 | 2:34.75 | |||
36 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 36.45 | 1:17.29 | 1:59.43 | 2:37.19 | |||
37 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.35 | 1:15.70 | 1:56.91 | 2:37.29 | |||
38 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 35.95 | 1:16.60 | 1:58.04 | 2:39.81 | |||
39 | Maria Hall | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.71 | 1:18.86 | 2:01.95 | 2:43.21 | |||
40 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.46 | 1:21.78 | 2:08.77 | 2:49.83 | |||
41 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 39.64 | 1:23.56 | 2:08.67 | 2:50.41 | |||
42 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.86 | 1:24.75 | 2:11.86 | 2:57.42 | |||
43 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 42.36 | 1:34.46 | 2:26.29 | 3:16.88 | |||
- | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |