Resultater for Dansk Open Masters 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
12 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1948-1952 |
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-1957 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
|
|
|
|
|
|
35.32 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanne Stevnsborg |
1957 |
|
|
|
|
|
|
36.18 |
|
|
Køge Svømmeklub |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 |
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanne Juel |
1965 |
|
|
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Næstved IF |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rita Hauge |
1965 |
|
|
|
|
|
|
30.87 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulla Olin |
1963 |
|
|
|
|
|
|
34.20 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jannie Aarkrogh Steen |
1968 |
|
|
|
|
|
|
31.97 |
|
|
Næstved IF |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katja Kousgard |
1974 |
|
|
|
|
|
|
29.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilde Juul |
1974 |
|
|
|
|
|
|
30.33 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susanne Kaavé |
1975 |
|
|
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lund Tietze |
1984 |
|
|
|
|
|
|
26.83 |
|
|
Køge Svømmeklub |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kathleen Kent |
1986 |
|
|
|
|
|
|
30.92 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Roslyng |
1983 |
|
|
|
|
|
|
31.02 |
|
|
Hsk Hermes Masters |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
|
|
|
|
|
|
29.01 |
|
|
Hsk Hermes Masters |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Bech |
1988 |
|
|
|
|
|
|
33.10 |
|
|
Hsk Hermes Masters |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
12 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|