Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 49 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 49 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
14:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
578 |
35.24 |
1:12.40 |
1:50.90 |
|
2:28.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
572 |
35.90 |
1:13.46 |
1:51.93 |
|
2:29.38 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
565 |
35.37 |
1:13.46 |
1:52.38 |
|
2:29.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
564 |
35.52 |
1:13.01 |
1:51.51 |
|
2:30.08 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
|
553 |
35.30 |
1:13.44 |
1:52.31 |
|
2:31.07 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
532 |
36.08 |
1:14.58 |
1:54.23 |
|
2:33.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Lund |
2003 |
|
519 |
37.17 |
1:17.11 |
1:56.30 |
|
2:34.36 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
515 |
36.01 |
1:16.20 |
1:55.66 |
|
2:34.69 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
512 |
36.89 |
1:17.19 |
1:57.06 |
|
2:34.99 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
|
498 |
37.52 |
1:17.61 |
1:57.34 |
|
2:36.45 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
My Phuong Bui |
2003 |
|
494 |
37.86 |
1:17.77 |
1:57.47 |
|
2:36.93 |
|
|
H2Odense |
2:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Celia Puggaard |
2003 |
|
491 |
37.08 |
1:16.48 |
1:57.02 |
|
2:37.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
488 |
37.85 |
1:17.76 |
1:58.09 |
|
2:37.48 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
479 |
37.57 |
1:17.29 |
1:58.13 |
|
2:38.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
|
475 |
37.72 |
1:19.18 |
2:00.21 |
|
2:38.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Brædstrup Svømmeklub |
2:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
471 |
38.25 |
1:19.21 |
2:00.36 |
|
2:39.40 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
470 |
38.52 |
1:18.85 |
2:00.00 |
|
2:39.48 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
468 |
37.57 |
1:17.98 |
1:59.01 |
|
2:39.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
|
465 |
37.92 |
1:18.76 |
2:00.40 |
|
2:40.09 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
463 |
38.43 |
1:18.73 |
1:59.85 |
|
2:40.30 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
461 |
38.35 |
1:18.74 |
2:00.30 |
|
2:40.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
460 |
39.69 |
1:19.42 |
2:00.93 |
|
2:40.71 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
|
456 |
38.12 |
1:19.33 |
2:00.47 |
|
2:41.07 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
455 |
37.84 |
1:18.23 |
2:00.09 |
|
2:41.21 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
452 |
38.31 |
1:19.73 |
2:01.47 |
|
2:41.60 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
450 |
38.45 |
1:19.84 |
2:01.25 |
|
2:41.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
449 |
38.13 |
1:19.46 |
2:01.19 |
|
2:41.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
448 |
38.30 |
1:19.63 |
2:01.67 |
|
2:42.08 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mille Pedersen |
2003 |
|
447 |
37.96 |
1:19.24 |
2:01.18 |
|
2:42.14 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
|
446 |
36.43 |
1:17.72 |
2:00.98 |
|
2:42.35 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sille Andersen |
2003 |
|
445 |
38.70 |
1:21.21 |
2:03.30 |
|
2:42.49 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
443 |
38.58 |
1:19.21 |
2:01.32 |
|
2:42.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Amalie Nielsen |
2003 |
|
440 |
39.44 |
1:21.04 |
2:02.66 |
|
2:43.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
440 |
37.44 |
1:18.19 |
2:00.09 |
|
2:43.05 |
|
|
Herlev Svømning |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
432 |
40.20 |
1:22.75 |
2:04.69 |
|
2:44.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
|
432 |
39.67 |
1:22.04 |
2:04.12 |
|
2:44.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
431 |
40.00 |
1:21.20 |
2:03.09 |
|
2:44.16 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Freja Gjerløv |
2003 |
|
430 |
37.88 |
1:20.46 |
2:03.46 |
|
2:44.32 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Laura Fogh |
2003 |
|
428 |
40.11 |
1:20.76 |
2:02.94 |
|
2:44.56 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
411 |
39.50 |
1:21.51 |
2:04.32 |
|
2:46.74 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
397 |
40.09 |
1:22.56 |
2:06.37 |
|
2:48.66 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:14 |
|