Results for DM Ã…rgang Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 567 | 32.24 | 1:07.84 | 1:42.67 | 2:16.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.30 | |||||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | 537 | 31.43 | 1:06.85 | 1:43.16 | 2:18.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.42 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 535 | 32.15 | 1:08.82 | 1:44.61 | 2:19.14 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.23 | |||||||||
4 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 533 | 31.59 | 1:07.09 | 1:43.81 | 2:19.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.29 | |||||||||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 531 | 32.15 | 1:07.74 | 1:44.32 | 2:19.46 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.03 | |||||||||
6 | Elma Gabela | 2004 | 519 | 32.91 | 1:08.85 | 1:45.25 | 2:20.53 | |||
Kolding SK | 2:17.85 | |||||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 518 | 32.65 | 1:08.53 | 1:44.43 | 2:20.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.25 | |||||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | 518 | 31.90 | 1:08.52 | 1:45.10 | 2:20.63 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.79 | |||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 515 | 32.88 | 1:08.71 | 1:45.20 | 2:20.90 | |||
Lyseng IF | 2:19.61 | |||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 509 | 31.67 | 1:07.09 | 1:44.06 | 2:21.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.28 | |||||||||
11 | Cille Christensen | 2004 | 507 | 33.27 | 1:09.64 | 1:46.32 | 2:21.60 | |||
Kolding SK | 2:16.31 | |||||||||
12 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 506 | 32.78 | 1:09.78 | 1:47.13 | 2:21.73 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.10 | |||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 504 | 32.59 | 1:08.46 | 1:46.10 | 2:21.89 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:20.04 | |||||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | 488 | 33.33 | 1:10.74 | 1:47.51 | 2:23.44 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:27.63 | |||||||||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 482 | 33.63 | 1:11.23 | 1:48.45 | 2:24.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.75 | |||||||||
16 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 477 | 34.07 | 1:11.26 | 1:48.48 | 2:24.56 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.13 | |||||||||
17 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 5 | 476 | 33.16 | 1:10.45 | 1:47.94 | 2:24.63 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:20.85 | |||||||||
18 | Josefine Zebitz | 2004 | 469 | 34.35 | 1:11.92 | 1:49.05 | 2:25.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.89 | |||||||||
19 | Malou Soelberg | 2004 | 468 | 34.23 | 1:11.52 | 1:48.51 | 2:25.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.02 | |||||||||
20 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 467 | 33.94 | 1:11.39 | 1:49.60 | 2:25.53 | |||
H2Odense | 2:21.33 | |||||||||
21 | Aurelia Pedersen | 2004 | 465 | 34.13 | 1:11.58 | 1:49.19 | 2:25.79 | |||
H2Odense | 2:24.91 | |||||||||
22 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 465 | 33.62 | 1:11.15 | 1:49.53 | 2:25.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.73 | |||||||||
23 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 464 | 34.74 | 1:12.16 | 1:49.22 | 2:25.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.36 | |||||||||
24 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 461 | 34.28 | 1:12.15 | 1:50.15 | 2:26.16 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:23.87 | |||||||||
25 | Nele Schulze | 2004 | 459 | 32.49 | 1:09.18 | 1:48.69 | 2:26.40 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:25.41 | |||||||||
26 | Signe Krag Andersen | 2004 | 453 | 33.90 | 1:11.66 | 1:49.96 | 2:27.05 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.78 | |||||||||
27 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 450 | 33.47 | 1:10.72 | 1:49.78 | 2:27.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:28.73 | |||||||||
28 | Liva Søby | 2004 | 447 | 33.95 | 1:11.73 | 1:50.85 | 2:27.75 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.73 | |||||||||
29 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 445 | 34.10 | 1:11.83 | 1:49.69 | 2:27.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.80 | |||||||||
30 | Laura L. Hørning | 2004 | 444 | 33.87 | 1:11.55 | 1:49.82 | 2:28.03 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.71 | |||||||||
31 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 442 | 33.74 | 1:11.73 | 1:50.69 | 2:28.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.16 | |||||||||
32 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 440 | 33.60 | 1:11.79 | 1:50.63 | 2:28.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:25.31 | |||||||||
33 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 439 | 34.30 | 1:12.26 | 1:50.68 | 2:28.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.46 | |||||||||
34 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 434 | 34.00 | 1:11.69 | 1:50.53 | 2:29.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
34 | Victoria Underbjerg | 2004 | 434 | 33.98 | 1:12.01 | 1:51.30 | 2:29.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.74 | |||||||||
36 | Anne Sofie Evald | 2004 | 431 | 34.38 | 1:12.54 | 1:51.51 | 2:29.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.57 | |||||||||
37 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 430 | 34.86 | 1:13.25 | 1:52.11 | 2:29.67 | |||
Swim Team Neptun | 2:29.81 | |||||||||
38 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 428 | 34.38 | 1:12.89 | 1:52.44 | 2:29.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.30 | |||||||||
39 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 426 | 34.83 | 1:13.15 | 1:52.55 | 2:30.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
40 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 419 | 33.30 | 1:12.22 | 1:52.09 | 2:30.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.08 | |||||||||
41 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 417 | 34.05 | 1:12.94 | 1:53.02 | 2:31.19 | |||
Kolding SK | 2:24.26 | |||||||||
42 | Anna Nørskov | 2004 | 416 | 34.88 | 1:14.15 | 1:53.08 | 2:31.28 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:28.77 | |||||||||
43 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 407 | 35.19 | 1:14.56 | 1:54.90 | 2:32.40 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:30.51 | |||||||||
44 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 404 | 34.43 | 1:13.79 | 1:53.92 | 2:32.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.52 | |||||||||
45 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 403 | 34.76 | 1:13.45 | 1:53.23 | 2:32.88 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.47 | |||||||||
46 | Clara Toft | 2004 | 400 | 35.22 | 1:14.27 | 1:53.83 | 2:33.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.17 | |||||||||
47 | Josephine Larsen | 2004 | 396 | 35.33 | 1:13.57 | 1:53.86 | 2:33.79 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:26.50 | |||||||||
47 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 396 | 35.26 | 1:14.35 | 1:54.54 | 2:33.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:29.16 | |||||||||
49 | Karoline Kristensen | 2004 | 389 | 34.64 | 1:15.13 | 1:55.29 | 2:34.74 | |||
DeltaSwim | 2:30.27 | |||||||||
50 | Anna Larsen | 2004 | 368 | 36.60 | 1:17.31 | 1:58.73 | 2:37.58 | |||
Kalundborg SK | 2:37.52 | |||||||||
51 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 363 | 36.64 | 1:17.24 | 1:58.31 | 2:38.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.04 | |||||||||
52 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 356 | 36.62 | 1:18.52 | 1:58.59 | 2:39.40 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.61 | |||||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | Afmeldt | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:38 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 20 | 603 | 30.90 | 1:05.40 | 1:39.88 | 2:13.71 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.30 | |||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 19 | 565 | 32.02 | 1:06.80 | 1:42.21 | 2:16.63 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.29 | |||||||||
3 | Jasmin Philip | 2004 | 18 | 564 | 31.53 | 1:06.05 | 1:41.11 | 2:16.69 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.42 | |||||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 17 | 554 | 32.06 | 1:07.31 | 1:42.69 | 2:17.56 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.03 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 16 | 538 | 32.04 | 1:07.58 | 1:43.69 | 2:18.90 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.23 | |||||||||
6 | Nønne Christensen | 2004 | 15 | 528 | 31.47 | 1:07.58 | 1:44.07 | 2:19.77 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.79 | |||||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | 14 | 524 | 32.29 | 1:07.82 | 1:44.10 | 2:20.05 | ||
Kolding SK | 2:17.85 | |||||||||
8 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 13 | 529 | 32.82 | 1:09.25 | 1:44.34 | 2:19.68 | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:20.04 | |||||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 12 | 523 | 32.34 | 1:08.59 | 1:45.09 | 2:20.16 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.75 | |||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 11 | 519 | 33.12 | 1:08.65 | 1:44.95 | 2:20.57 | ||
Lyseng IF | 2:19.61 | |||||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | 10 | 501 | 32.58 | 1:09.16 | 1:45.63 | 2:22.25 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.28 | |||||||||
12 | Emma Stoltz | 2004 | 9 | 489 | 33.73 | 1:10.49 | 1:48.30 | 2:23.35 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:27.63 | |||||||||
13 | Cille Christensen | 2004 | 8 | 488 | 33.72 | 1:10.62 | 1:47.26 | 2:23.45 | ||
Kolding SK | 2:16.31 | |||||||||
14 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 7 | 488 | 32.79 | 1:09.95 | 1:47.31 | 2:23.48 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:20.10 | |||||||||
15 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 6 | 484 | 33.74 | 1:10.93 | 1:48.12 | 2:23.80 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:27.13 | |||||||||
- | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 548 | 29.37 | 1:01.41 | 1:33.98 | 2:04.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.65 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 544 | 28.92 | 1:00.25 | 1:32.72 | 2:04.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.50 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 537 | 30.16 | 1:02.02 | 1:34.41 | 2:05.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.19 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 537 | 29.22 | 1:01.36 | 1:33.25 | 2:05.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.78 | |||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 511 | 29.48 | 1:02.12 | 1:34.79 | 2:07.55 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:04.63 | |||||||||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | 506 | 28.70 | 1:00.83 | 1:33.99 | 2:07.95 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Neptun | 2:08.10 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 500 | 29.13 | 1:01.67 | 1:34.98 | 2:08.48 | |||
Kalundborg SK | 2:08.25 | |||||||||
8 | Christian Boutrup | 2003 | 489 | 30.36 | 1:03.21 | 1:36.56 | 2:09.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.84 | |||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 483 | 29.58 | 1:02.15 | 1:36.04 | 2:09.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.47 | |||||||||
10 | Mathias Knudsen | 2003 | 462 | 29.33 | 1:02.35 | 1:37.18 | 2:11.88 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:14.07 | |||||||||
11 | Emil Lykke Grann | 2003 | 457 | 30.13 | 1:03.67 | 1:37.77 | 2:12.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:12.57 | |||||||||
12 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 451 | 30.54 | 1:04.33 | 1:38.98 | 2:12.95 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:12.59 | |||||||||
12 | Mads Stamholt | 2003 | 451 | 30.57 | 1:04.39 | 1:38.49 | 2:12.95 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:14.88 | |||||||||
14 | Christoffer Rekling | 2003 | 447 | 30.97 | 1:05.58 | 1:40.78 | 2:13.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.49 | |||||||||
15 | Marcus Hiort | 2003 | 431 | 30.72 | 1:04.75 | 1:40.06 | 2:14.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.21 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 431 | 30.46 | 1:04.25 | 1:39.39 | 2:14.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.43 | |||||||||
17 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 420 | 30.80 | 1:05.32 | 1:40.98 | 2:16.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.27 | |||||||||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 418 | 31.44 | 1:06.77 | 1:42.26 | 2:16.38 | Deltager ikke i finalen | ||
Hørsholm Svømmeforening | 2:14.06 | |||||||||
19 | Kasper Johnsen | 2003 | 416 | 30.95 | 1:05.91 | 1:41.18 | 2:16.57 | |||
Odder Svømmeklub | 2:16.42 | |||||||||
20 | Benjamin Bodal | 2003 | 416 | 31.73 | 1:06.71 | 1:42.33 | 2:16.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.62 | |||||||||
21 | Christian Kornum | 2003 | 405 | 32.61 | 1:08.20 | 1:44.10 | 2:17.79 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:16.07 | |||||||||
22 | Daniel Østerballe | 2003 | 405 | 31.53 | 1:07.36 | 1:42.59 | 2:17.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.23 | |||||||||
23 | Ole Hovmand | 2003 | 402 | 31.84 | 1:06.69 | 1:43.08 | 2:18.20 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:14.39 | |||||||||
24 | Marius Gystad | 2003 | 398 | 32.44 | 1:09.09 | 1:43.66 | 2:18.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 395 | 30.54 | 1:05.45 | 1:42.30 | 2:18.90 | |||
Næstved IF | 2:13.59 | |||||||||
26 | Victor Nygaard | 2003 | 393 | 29.92 | 1:05.05 | 1:42.75 | 2:19.18 | |||
H2Odense | 2:13.43 | |||||||||
27 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 379 | 32.35 | 1:08.08 | 1:45.21 | 2:20.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.94 | |||||||||
28 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 375 | 31.91 | 1:08.62 | 1:45.87 | 2:21.42 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:16.40 | |||||||||
29 | Christian Johannesen | 2003 | 369 | 31.86 | 1:07.86 | 1:45.80 | 2:22.14 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.24 | |||||||||
30 | Valentin Wahl | 2003 | 368 | 31.67 | 1:08.04 | 1:44.91 | 2:22.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.46 | |||||||||
31 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 363 | 30.93 | 1:06.29 | 1:44.49 | 2:22.89 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:15.24 | |||||||||
32 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 362 | 32.20 | 1:08.59 | 1:46.09 | 2:23.10 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:17.96 | |||||||||
- | Lukas Pedersen | 2003 | DSQ | SW 4,4 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:15.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 20 | 568 | 29.18 | 1:00.60 | 1:32.67 | 2:03.11 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.65 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 19 | 566 | 29.30 | 1:00.21 | 1:32.28 | 2:03.26 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.19 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 18 | 561 | 28.86 | 1:00.31 | 1:32.10 | 2:03.62 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.78 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 17 | 528 | 29.39 | 1:00.79 | 1:33.02 | 2:06.12 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.50 | |||||||||
5 | Mikkel Mortensen | 2003 | 16 | 520 | 29.37 | 1:01.58 | 1:34.13 | 2:06.77 | ||
Kalundborg SK | 2:08.25 | |||||||||
6 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 15 | 503 | 28.81 | 1:00.44 | 1:33.44 | 2:08.24 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:04.63 | |||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 14 | 480 | 30.65 | 1:03.34 | 1:37.38 | 2:10.26 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.84 | |||||||||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | 13 | 441 | 30.16 | 1:04.25 | 1:39.40 | 2:13.99 | ||
Svømmeklubben Nord | 2:14.07 | |||||||||
9 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 12 | 460 | 30.61 | 1:04.28 | 1:38.58 | 2:12.06 | ||
Ikast Svømmeklub | 2:12.59 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 11 | 457 | 30.87 | 1:05.49 | 1:38.68 | 2:12.38 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:12.57 | |||||||||
11 | Mads Stamholt | 2003 | 10 | 445 | 31.44 | 1:05.78 | 1:40.13 | 2:13.58 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:14.88 | |||||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 9 | 441 | 31.21 | 1:05.91 | 1:40.73 | 2:13.92 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.27 | |||||||||
13 | Marcus Hiort | 2003 | 8 | 441 | 30.97 | 1:05.16 | 1:40.34 | 2:13.96 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.21 | |||||||||
14 | Christoffer Rekling | 2003 | 7 | 437 | 32.13 | 1:06.29 | 1:41.13 | 2:14.40 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.49 | |||||||||
15 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 6 | 429 | 31.39 | 1:06.10 | 1:41.25 | 2:15.24 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.43 | |||||||||
16 | Kasper Johnsen | 2003 | 5 | 405 | 30.81 | 1:05.40 | 1:41.77 | 2:17.85 | ||
Odder Svømmeklub | 2:16.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 621 | 30.36 | 1:03.94 | 1:39.02 | 2:12.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.61 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 608 | 30.88 | 1:04.69 | 1:39.46 | 2:13.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.03 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 593 | 31.20 | 1:05.32 | 1:40.03 | 2:14.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.41 | |||||||||
4 | Ingrid Lindemann | 2003 | 587 | 30.92 | 1:04.42 | 1:39.65 | 2:14.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.92 | |||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 587 | 31.47 | 1:06.08 | 1:41.41 | 2:14.88 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:11.75 | |||||||||
6 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 573 | 30.67 | 1:04.14 | 1:39.28 | 2:16.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.37 | |||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 566 | 31.46 | 1:05.83 | 1:41.25 | 2:16.58 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:12.85 | |||||||||
8 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 550 | 32.33 | 1:08.22 | 1:43.77 | 2:17.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.66 | |||||||||
9 | Rebekka Giessing | 2003 | 549 | 30.89 | 1:05.27 | 1:41.35 | 2:17.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.26 | |||||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | 548 | 32.52 | 1:08.16 | 1:43.21 | 2:18.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.24 | |||||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | 544 | 31.53 | 1:06.09 | 1:42.37 | 2:18.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.18 | |||||||||
12 | Emma Stecher | 2003 | 543 | 31.90 | 1:06.48 | 1:42.95 | 2:18.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.44 | |||||||||
13 | Mia Borgensgaard | 2003 | 542 | 32.07 | 1:06.89 | 1:42.87 | 2:18.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.48 | |||||||||
14 | Mille Pedersen | 2003 | 534 | 31.86 | 1:06.52 | 1:42.88 | 2:19.20 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.20 | |||||||||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | 534 | 32.28 | 1:07.51 | 1:43.55 | 2:19.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.01 | |||||||||
16 | Hannah Höesch | 2003 | 533 | 31.92 | 1:07.85 | 1:43.96 | 2:19.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.84 | |||||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 533 | 32.69 | 1:07.75 | 1:43.61 | 2:19.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.06 | |||||||||
18 | Lærke Høgsted | 2003 | 532 | 32.17 | 1:07.27 | 1:43.24 | 2:19.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:16.22 | |||||||||
19 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 532 | 31.09 | 1:05.47 | 1:42.32 | 2:19.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.10 | |||||||||
20 | Thippe de Neergaard | 2003 | 522 | 31.13 | 1:06.65 | 1:43.77 | 2:20.29 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.29 | |||||||||
21 | Freja Stenbækgård | 2003 | 520 | 31.99 | 1:08.23 | 1:45.28 | 2:20.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.66 | |||||||||
22 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 519 | 31.75 | 1:07.29 | 1:44.50 | 2:20.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:18.96 | |||||||||
23 | Sophie Grandjean | 2003 | 519 | 32.69 | 1:08.85 | 1:45.46 | 2:20.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:17.22 | |||||||||
24 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 519 | 32.64 | 1:08.83 | 1:45.02 | 2:20.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.88 | |||||||||
25 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 518 | 31.94 | 1:07.36 | 1:43.93 | 2:20.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.66 | |||||||||
26 | Laura Boutrup | 2003 | 517 | 33.22 | 1:09.10 | 1:45.53 | 2:20.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.83 | |||||||||
27 | Selma Pruzljanin | 2003 | 516 | 32.10 | 1:07.84 | 1:44.18 | 2:20.77 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.31 | |||||||||
28 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 512 | 32.90 | 1:08.17 | 2:21.22 | 2:21.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:17.01 | |||||||||
29 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 511 | 32.69 | 1:08.89 | 1:45.73 | 2:21.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.48 | |||||||||
30 | Clara Carlquist | 2003 | 510 | 31.84 | 1:06.81 | 1:43.84 | 2:21.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.79 | |||||||||
31 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 506 | 32.92 | 1:09.31 | 1:46.01 | 2:21.75 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:18.54 | |||||||||
32 | Naja Thomsen | 2003 | 504 | 32.57 | 1:08.74 | 1:46.02 | 2:21.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.96 | |||||||||
33 | Mathilde Nielsen | 2003 | 500 | 32.90 | 1:08.20 | 1:45.14 | 2:22.27 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.95 | |||||||||
34 | Ella Christiansen | 2003 | 493 | 33.43 | 1:10.11 | 1:45.99 | 2:22.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:21.84 | |||||||||
35 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 493 | 32.21 | 1:09.29 | 1:47.07 | 2:22.98 | |||
Herlev Svømning | 2:19.57 | |||||||||
36 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 493 | 33.09 | 1:09.47 | 1:47.91 | 2:23.01 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:20.24 | |||||||||
37 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 492 | 33.56 | 1:09.98 | 1:47.68 | 2:23.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.68 | |||||||||
38 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 486 | 33.14 | 1:09.41 | 1:47.15 | 2:23.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.74 | |||||||||
39 | Louise Dahl | 2003 | 486 | 33.26 | 1:09.39 | 1:46.78 | 2:23.64 | |||
JGI Svømning | 2:21.63 | |||||||||
40 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 483 | 31.65 | 1:07.68 | 1:45.73 | 2:23.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.12 | |||||||||
41 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 482 | 33.62 | 1:10.16 | 1:47.43 | 2:24.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:21.84 | |||||||||
42 | Pil Sylvander | 2003 | 481 | 32.69 | 1:09.73 | 1:47.17 | 2:24.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.00 | |||||||||
43 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 480 | 33.41 | 1:10.12 | 1:47.71 | 2:24.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.78 | |||||||||
44 | Sarah Bundgaard | 2003 | 479 | 32.13 | 1:08.69 | 1:46.95 | 2:24.39 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.51 | |||||||||
45 | Isabella Rosenberg | 2003 | 476 | 34.32 | 1:11.35 | 1:48.58 | 2:24.61 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.40 | |||||||||
46 | Katrine Duus | 2003 | 475 | 32.71 | 1:09.54 | 1:46.99 | 2:24.80 | |||
Næstved IF | 2:24.68 | |||||||||
47 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 472 | 34.14 | 1:11.41 | 1:48.38 | 2:25.09 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.52 | |||||||||
48 | Amalie Schou | 2003 | 471 | 33.88 | 1:09.65 | 1:46.97 | 2:25.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.64 | |||||||||
49 | Emilie Egerup | 2003 | 464 | 34.12 | 1:11.52 | 1:49.32 | 2:25.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.53 | |||||||||
50 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 463 | 34.28 | 1:12.48 | 1:49.89 | 2:25.94 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:22.82 | |||||||||
51 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 453 | 34.01 | 1:10.73 | 1:48.97 | 2:27.02 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.62 | |||||||||
52 | Mai Jørgensen | 2003 | 453 | 33.99 | 1:11.50 | 1:49.74 | 2:27.03 | |||
Frem Odense | 2:27.49 | |||||||||
53 | Nikoline V Gallop | 2003 | 447 | 33.58 | 1:11.59 | 1:50.61 | 2:27.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.60 | |||||||||
54 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 439 | 34.18 | 1:11.69 | 1:50.24 | 2:28.58 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.50 | |||||||||
55 | Maria Mehlsen | 2003 | 435 | 33.54 | 1:11.97 | 1:51.66 | 2:29.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.46 | |||||||||
56 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 426 | 34.36 | 1:12.47 | 1:51.72 | 2:30.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:29.38 | |||||||||
57 | Louise Houe Andersen | 2003 | 422 | 33.42 | 1:11.42 | 1:51.01 | 2:30.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:20.97 | |||||||||
58 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 416 | 32.66 | 1:10.06 | 1:50.64 | 2:31.30 | |||
DeltaSwim | 2:29.35 | |||||||||
59 | Matilde Iversen | 2003 | 400 | 34.75 | 1:13.53 | 1:53.87 | 2:33.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.34 | |||||||||
60 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 385 | 34.22 | 1:13.55 | 1:54.59 | 2:35.23 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:31.94 | |||||||||
61 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 358 | 35.28 | 1:14.95 | 1:57.59 | 2:39.11 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 20 | 646 | 30.31 | 1:03.67 | 1:37.68 | 2:10.65 | ||
Køge Svømmeklub | 2:10.61 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 19 | 642 | 30.58 | 1:03.89 | 1:37.82 | 2:10.93 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.03 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 18 | 627 | 30.58 | 1:03.74 | 1:38.32 | 2:11.98 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.41 | |||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 17 | 625 | 31.38 | 1:04.59 | 1:38.72 | 2:12.11 | ||
Svømmeklubben Laksen | 2:11.75 | |||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 16 | 623 | 30.48 | 1:03.69 | 1:38.52 | 2:12.27 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:12.85 | |||||||||
6 | Ingrid Lindemann | 2003 | 15 | 613 | 30.97 | 1:04.71 | 1:38.95 | 2:12.94 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.92 | |||||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 14 | 564 | 32.08 | 1:06.70 | 1:42.35 | 2:16.70 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.66 | |||||||||
8 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 13 | 506 | 31.13 | 1:06.44 | 1:43.35 | 2:21.70 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.37 | |||||||||
9 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 12 | 574 | 31.86 | 1:06.08 | 1:41.31 | 2:15.94 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.06 | |||||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | 11 | 568 | 32.17 | 1:07.19 | 1:41.96 | 2:16.38 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.24 | |||||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | 10 | 541 | 31.77 | 1:07.20 | 1:42.73 | 2:18.65 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.26 | |||||||||
12 | Mille Pedersen | 2003 | 9 | 539 | 32.32 | 1:07.99 | 1:43.85 | 2:18.75 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:17.20 | |||||||||
13 | Esther Else Grubert | 2003 | 8 | 536 | 31.74 | 1:06.86 | 1:43.00 | 2:19.03 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.01 | |||||||||
13 | Luna Gammelgaard | 2003 | 8 | 536 | 31.66 | 1:06.52 | 1:42.74 | 2:19.03 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.18 | |||||||||
15 | Mia Borgensgaard | 2003 | 6 | 528 | 32.05 | 1:07.31 | 1:43.38 | 2:19.72 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.48 | |||||||||
16 | Hannah Höesch | 2003 | 5 | 491 | 32.67 | 1:09.24 | 1:46.54 | 2:23.14 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 622 | 27.87 | 57.94 | 1:28.88 | 1:59.47 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:01.26 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 611 | 27.77 | 58.50 | 1:29.17 | 2:00.20 | |||
Ikast Svømmeklub | 1:57.80 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 595 | 28.23 | 59.58 | 1:30.86 | 2:01.21 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:00.14 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 587 | 28.45 | 59.33 | 1:30.91 | 2:01.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:01.27 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 576 | 28.40 | 59.69 | 1:31.81 | 2:02.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.92 | |||||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | 572 | 27.49 | 58.37 | 1:30.75 | 2:02.85 | |||
JGI Svømning | 2:02.46 | |||||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 566 | 28.44 | 59.66 | 1:31.64 | 2:03.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.40 | |||||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | 564 | 28.89 | 59.88 | 1:31.92 | 2:03.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:03.49 | |||||||||
9 | Mads Kloster | 2002 | 556 | 28.34 | 59.43 | 1:31.76 | 2:04.01 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | 2:03.55 | |||||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 555 | 59.89 | 2:04.06 | 2:04.06 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:05.02 | |||||||||
11 | Alfred Højberg | 2002 | 555 | 28.79 | 1:00.14 | 1:32.56 | 2:04.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:03.80 | |||||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 554 | 1:00.04 | 1:39.35 | 2:04.12 | 2:04.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.62 | |||||||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 551 | 28.77 | 59.70 | 1:31.86 | 2:04.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.85 | |||||||||
14 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 549 | 28.12 | 59.81 | 2:04.55 | 2:04.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.62 | |||||||||
15 | Marcus Dessau | 2002 | 535 | 28.87 | 1:00.16 | 1:32.59 | 2:05.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.50 | |||||||||
16 | David Arneskov | 2002 | 516 | 29.40 | 1:01.89 | 1:34.46 | 2:07.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:04.32 | |||||||||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 516 | 29.78 | 1:01.20 | 1:34.39 | 2:07.16 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:09.27 | |||||||||
18 | Jens Bomgaard | 2002 | 506 | 29.29 | 1:01.51 | 1:35.17 | 2:07.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.47 | |||||||||
19 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 501 | 29.99 | 1:03.05 | 1:35.83 | 2:08.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.06 | |||||||||
20 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 498 | 30.73 | 1:02.81 | 1:35.81 | 2:08.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.32 | |||||||||
21 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 490 | 29.53 | 1:02.49 | 1:36.02 | 2:09.35 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:08.27 | |||||||||
22 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 488 | 1:02.05 | 1:36.40 | 2:09.52 | 2:09.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.30 | |||||||||
23 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 485 | 29.80 | 1:02.89 | 1:35.97 | 2:09.75 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:06.17 | |||||||||
23 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 485 | 30.71 | 1:04.12 | 1:36.82 | 2:09.75 | |||
Odder Svømmeklub | 2:10.05 | |||||||||
25 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 481 | 30.04 | 1:03.26 | 1:37.05 | 2:10.16 | |||
Greve Svømmeklub | 2:07.49 | |||||||||
26 | Rasmus Petersen | 2002 | 479 | 29.16 | 1:01.42 | 1:35.81 | 2:10.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:08.38 | |||||||||
27 | William Vig Stærmose | 2002 | 475 | 29.84 | 1:02.88 | 1:37.11 | 2:10.69 | |||
Frem Odense | 2:07.06 | |||||||||
28 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 475 | 29.18 | 1:02.02 | 1:36.14 | 2:10.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.86 | |||||||||
29 | August Ryom | 2002 | 474 | 29.64 | 1:02.19 | 1:36.73 | 2:10.79 | |||
Køge Svømmeklub | 2:07.39 | |||||||||
30 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 473 | 30.01 | 1:03.06 | 1:37.08 | 2:10.88 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:08.11 | |||||||||
31 | August Schade Cantby | 2002 | 469 | 29.47 | 1:02.59 | 1:36.51 | 2:11.20 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:07.22 | |||||||||
31 | Nicolai Wiuff | 2002 | 469 | 29.77 | 1:03.20 | 1:37.65 | 2:11.20 | |||
Herlev Svømning | 2:11.89 | |||||||||
33 | Frede Meincke | 2002 | 469 | 30.17 | 1:03.98 | 1:37.45 | 2:11.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.59 | |||||||||
34 | Mattias Houen | 2002 | 466 | 29.98 | 1:03.38 | 1:37.51 | 2:11.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.37 | |||||||||
35 | Gustav Fabiansen | 2002 | 465 | 30.12 | 1:03.64 | 1:37.53 | 2:11.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.88 | |||||||||
36 | Anders Skousen | 2002 | 463 | 30.58 | 1:03.92 | 1:38.45 | 2:11.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.48 | |||||||||
37 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 459 | 30.10 | 1:03.47 | 1:38.61 | 2:12.16 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:10.61 | |||||||||
38 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 457 | 30.04 | 1:03.90 | 1:37.95 | 2:12.36 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:11.37 | |||||||||
39 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 451 | 29.54 | 1:03.23 | 1:38.84 | 2:13.00 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:11.68 | |||||||||
40 | Emil Steenberg | 2002 | 450 | 31.34 | 1:04.77 | 1:38.69 | 2:13.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.43 | |||||||||
41 | Jakob Tietgen | 2002 | 445 | 29.36 | 1:02.72 | 1:38.07 | 2:13.57 | |||
Frem Odense | 2:07.02 | |||||||||
42 | Mads Lind | 2002 | 441 | 30.24 | 1:04.08 | 1:39.87 | 2:13.94 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.56 | |||||||||
43 | Mads Enghave | 2002 | 427 | 29.46 | 1:03.59 | 1:40.17 | 2:15.40 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:12.34 | |||||||||
44 | Silas Bøjsen | 2002 | 420 | 29.91 | 1:03.59 | 1:40.48 | 2:16.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.19 | |||||||||
45 | Mark Brandt | 2002 | 413 | 30.67 | 1:05.06 | 1:41.20 | 2:16.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
46 | Sebastian Bonde | 2002 | 411 | 31.05 | 1:05.36 | 1:40.44 | 2:17.14 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:09.91 | |||||||||
47 | Oliver L Nelander | 2002 | 408 | 30.80 | 1:05.03 | 1:41.50 | 2:17.46 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:14.78 | |||||||||
- | Emil Carstensen | 2002 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:11.84 | |||||||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 20 | 639 | 27.81 | 58.16 | 1:28.26 | 1:58.38 | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:01.26 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 19 | 626 | 27.43 | 57.38 | 1:27.84 | 1:59.21 | ||
Ikast Svømmeklub | 1:57.80 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 18 | 618 | 27.04 | 57.07 | 1:28.46 | 1:59.69 | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:00.14 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 17 | 591 | 27.89 | 57.87 | 1:29.25 | 2:01.54 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:01.27 | |||||||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | 16 | 570 | 27.81 | 58.73 | 1:31.11 | 2:02.95 | ||
JGI Svømning | 2:02.46 | |||||||||
6 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 15 | 561 | 28.36 | 59.31 | 1:31.43 | 2:03.65 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.92 | |||||||||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | 14 | 546 | 29.22 | 1:00.55 | 1:32.94 | 2:04.78 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:03.49 | |||||||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 13 | 538 | 28.87 | 1:00.24 | 1:32.90 | 2:05.34 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.40 | |||||||||
9 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 12 | 558 | 29.19 | 1:00.54 | 1:33.10 | 2:03.89 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:05.02 | |||||||||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 11 | 555 | 28.80 | 1:00.16 | 1:32.70 | 2:04.07 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.85 | |||||||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 10 | 552 | 28.93 | 1:00.44 | 1:33.03 | 2:04.32 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.62 | |||||||||
12 | Alfred Højberg | 2002 | 9 | 549 | 28.81 | 1:00.07 | 1:32.71 | 2:04.52 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:03.80 | |||||||||
13 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 8 | 541 | 28.10 | 1:00.14 | 1:32.87 | 2:05.14 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.62 | |||||||||
14 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 7 | 526 | 29.60 | 1:00.99 | 1:33.94 | 2:06.32 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:09.27 | |||||||||
15 | Marcus Dessau | 2002 | 6 | 524 | 29.35 | 1:00.75 | 1:33.24 | 2:06.48 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.50 | |||||||||
16 | David Arneskov | 2002 | 5 | 519 | 28.71 | 1:00.35 | 1:33.80 | 2:06.87 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:04.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 522 | 35.72 | 1:12.16 | |||||
H2Odense | 1:12.39 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 520 | 35.05 | 1:12.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.29 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 514 | 34.98 | 1:12.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.09 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 510 | 35.49 | 1:12.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.61 | |||||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 499 | 35.39 | 1:13.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.49 | |||||||||
6 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 483 | 36.35 | 1:14.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
7 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 472 | 36.48 | 1:14.60 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.08 | |||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 469 | 36.11 | 1:14.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 469 | 36.36 | 1:14.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.33 | |||||||||
10 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 467 | 36.91 | 1:14.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
11 | Martha Bjerg | 2004 | 466 | 37.81 | 1:14.92 | |||||
Lyseng IF | 1:13.26 | |||||||||
12 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 462 | 36.49 | 1:15.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
13 | Josefine Zebitz | 2004 | 459 | 37.02 | 1:15.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
14 | Katrine Bonefeld | 2004 | 453 | 37.25 | 1:15.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.07 | |||||||||
15 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 452 | 36.78 | 1:15.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 447 | 37.01 | 1:15.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
17 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 441 | 37.70 | 1:16.34 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.24 | |||||||||
18 | Christina M. Glargaard | 2004 | 435 | 36.91 | 1:16.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
19 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 423 | 1:17.41 | 1:17.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
20 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 421 | 38.34 | 1:17.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.31 | |||||||||
21 | Clara Sass Husum | 2004 | 420 | 38.58 | 1:17.55 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.09 | |||||||||
22 | Sia Aagaard | 2004 | 416 | 38.13 | 1:17.84 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.25 | |||||||||
23 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 412 | 38.43 | 1:18.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.19 | |||||||||
24 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 401 | 38.51 | 1:18.80 | |||||
H2Odense | 1:15.63 | |||||||||
25 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 399 | 38.06 | 1:18.92 | |||||
Swim Team Midtjylland | 1:18.44 | |||||||||
26 | Frida Saks Justesen | 2004 | 397 | 38.50 | 1:19.07 | |||||
Lyseng IF | 1:17.29 | |||||||||
27 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 395 | 38.38 | 1:19.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
28 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 394 | 37.78 | 1:19.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.41 | |||||||||
29 | Laura L. Hørning | 2004 | 389 | 39.01 | 1:19.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.95 | |||||||||
30 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 389 | 39.33 | 1:19.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.87 | |||||||||
31 | Aurelia Pedersen | 2004 | 389 | 38.89 | 1:19.58 | |||||
H2Odense | 1:15.58 | |||||||||
32 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 388 | 1:19.64 | 1:19.64 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.82 | |||||||||
33 | Caroline Madsen | 2004 | 386 | 38.62 | 1:19.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
34 | Emma Ekman | 2004 | 386 | 39.47 | 1:19.80 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:16.78 | |||||||||
35 | Mia Hvarre | 2004 | 383 | 38.34 | 1:20.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.18 | |||||||||
36 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 381 | 38.70 | 1:20.17 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
37 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 379 | 37.93 | 1:20.29 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.32 | |||||||||
38 | Anja Xin Andersen | 2004 | 377 | 39.16 | 1:20.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.41 | |||||||||
39 | Josefine Krumbak | 2004 | 371 | 42.39 | 1:20.82 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.57 | |||||||||
40 | Clara Dreier | 2004 | 365 | 37.90 | 1:21.26 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
41 | Isabel Lillebæk | 2004 | 364 | 39.31 | 1:21.40 | |||||
JGI Svømning | 1:16.53 | |||||||||
42 | Wilma Anker | 2004 | 360 | 40.23 | 1:21.64 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
43 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 360 | 39.63 | 1:21.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.96 | |||||||||
44 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 356 | 38.98 | 1:21.94 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.84 | |||||||||
45 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 351 | 40.48 | 1:22.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.47 | |||||||||
46 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 316 | 40.07 | 1:25.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.08 | |||||||||
47 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 315 | 39.81 | 1:25.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
48 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 312 | 1:25.63 | 1:25.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 20 | 566 | 34.12 | 1:10.25 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.49 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 19 | 548 | 33.84 | 1:11.00 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.09 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 18 | 539 | 35.41 | 1:11.40 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.61 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 17 | 534 | 35.35 | 1:11.63 | ||||
H2Odense | 1:12.39 | |||||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | 16 | 527 | 34.45 | 1:11.94 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.29 | |||||||||
6 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 15 | 512 | 35.18 | 1:12.63 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | 14 | 504 | 34.67 | 1:13.00 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
8 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 13 | 475 | 35.80 | 1:14.48 | ||||
Kalundborg SK | 1:12.08 | |||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 12 | 510 | 34.85 | 1:12.71 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.33 | |||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 11 | 493 | 36.70 | 1:13.55 | ||||
Lyseng IF | 1:13.26 | |||||||||
11 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 10 | 474 | 36.41 | 1:14.54 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
12 | Katrine Bonefeld | 2004 | 9 | 470 | 36.82 | 1:14.75 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.07 | |||||||||
13 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 8 | 462 | 36.69 | 1:15.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
14 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 7 | 460 | 36.89 | 1:15.24 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | 6 | 444 | 37.28 | 1:16.16 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 5 | 422 | 37.38 | 1:17.48 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 492 | 32.21 | 1:05.78 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.59 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 487 | 32.28 | 1:05.99 | |||||
Swim Team Neptun | 1:04.42 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 472 | 31.85 | 1:06.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | 456 | 32.36 | 1:07.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.17 | |||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 448 | 32.88 | 1:07.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.24 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 447 | 32.83 | 1:07.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.35 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 445 | 33.45 | 1:07.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.47 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 429 | 33.44 | 1:08.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | 420 | 33.34 | 1:09.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.46 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 412 | 34.08 | 1:09.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
11 | Oscar Cleemann | 2003 | 411 | 33.69 | 1:09.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.89 | |||||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 410 | 33.64 | 1:09.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.89 | |||||||||
13 | Daniel Østerballe | 2003 | 406 | 33.92 | 1:10.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
14 | Kasper Johnsen | 2003 | 392 | 34.51 | 1:10.93 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
15 | Tobias Davidsen | 2003 | 383 | 34.90 | 1:11.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.22 | |||||||||
16 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 377 | 34.38 | 1:11.84 | |||||
H2Odense | 1:11.57 | |||||||||
17 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 374 | 35.27 | 1:12.08 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
18 | Andreas Hoffmann | 2003 | 373 | 34.98 | 1:12.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.11 | |||||||||
19 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 363 | 35.19 | 1:12.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.12 | |||||||||
20 | Jonas Kjær | 2003 | 363 | 34.58 | 1:12.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
21 | Marco Knudsen | 2003 | 363 | 35.35 | 1:12.80 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
22 | Mathias Knudsen | 2003 | 345 | 35.75 | 1:14.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.50 | |||||||||
23 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 340 | 36.96 | 1:14.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
24 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 338 | 34.93 | 1:14.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
25 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 324 | 36.28 | 1:15.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.47 | |||||||||
26 | Erik Li | 2003 | 311 | 37.31 | 1:16.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.48 | |||||||||
27 | William Kristensen | 2003 | 292 | 38.04 | 1:18.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
- | Anders Elsborg | 2003 | DSQ | SW 6.5 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 20 | 500 | 31.98 | 1:05.44 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.59 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 19 | 488 | 32.01 | 1:05.95 | ||||
Swim Team Neptun | 1:04.42 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 18 | 484 | 32.34 | 1:06.15 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 17 | 458 | 32.38 | 1:07.37 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.35 | |||||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 17 | 458 | 33.12 | 1:07.37 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.24 | |||||||||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | 15 | 451 | 33.13 | 1:07.70 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.17 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 14 | 429 | 33.70 | 1:08.85 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.47 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 13 | 415 | 33.88 | 1:09.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | 12 | 428 | 33.05 | 1:08.92 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.46 | |||||||||
10 | Oscar Cleemann | 2003 | 11 | 422 | 33.35 | 1:09.23 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.89 | |||||||||
11 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 10 | 407 | 34.56 | 1:10.03 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.89 | |||||||||
12 | Daniel Østerballe | 2003 | 9 | 405 | 33.98 | 1:10.20 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.46 | |||||||||
13 | Tobias Davidsen | 2003 | 8 | 397 | 34.82 | 1:10.62 | ||||
Vest-Brøndby | 1:10.22 | |||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 7 | 395 | 34.26 | 1:10.73 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
15 | Kasper Johnsen | 2003 | 6 | 393 | 34.22 | 1:10.89 | ||||
Odder Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
16 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 5 | 393 | 34.49 | 1:10.90 | ||||
H2Odense | 1:11.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 629 | 32.04 | 1:07.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.30 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 601 | 33.85 | 1:08.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.38 | |||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 579 | 33.87 | 1:09.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.59 | |||||||||
4 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 561 | 33.81 | 1:10.43 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 559 | 34.52 | 1:10.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 546 | 33.91 | 1:11.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.31 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 545 | 35.07 | 1:11.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.09 | |||||||||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | 536 | 34.28 | 1:11.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.35 | |||||||||
9 | Maria Lund | 2003 | 518 | 35.10 | 1:12.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.22 | |||||||||
10 | Ida S Olesen | 2003 | 517 | 35.06 | 1:12.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
11 | Louise Jensen | 2003 | 517 | 34.83 | 1:12.38 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.87 | |||||||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | 513 | 35.19 | 1:12.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
13 | Celia Puggaard | 2003 | 512 | 35.27 | 1:12.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.29 | |||||||||
14 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 502 | 35.59 | 1:13.12 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
15 | Lærke Asmussen | 2003 | 501 | 36.24 | 1:13.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.39 | |||||||||
16 | My Phuong Bui | 2003 | 486 | 36.05 | 1:13.89 | |||||
H2Odense | 1:11.59 | |||||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 479 | 36.50 | 1:14.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
18 | Sofie Nielsen | 2003 | 479 | 35.62 | 1:14.28 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
19 | Caroline Veggerby | 2003 | 465 | 35.63 | 1:14.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.46 | |||||||||
20 | Selma Pruzljanin | 2003 | 464 | 36.37 | 1:15.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
21 | Amalie Nielsen | 2003 | 464 | 37.08 | 1:15.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.59 | |||||||||
22 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 459 | 36.23 | 1:15.31 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.92 | |||||||||
23 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 457 | 36.65 | 1:15.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
24 | Signe Thomsen | 2003 | 455 | 37.18 | 1:15.52 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.41 | |||||||||
25 | Clara Carlquist | 2003 | 454 | 36.90 | 1:15.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.14 | |||||||||
26 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 452 | 36.79 | 1:15.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.44 | |||||||||
27 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 450 | 37.34 | 1:15.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.45 | |||||||||
28 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 444 | 36.50 | 1:16.13 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:14.67 | |||||||||
29 | Freja Gjerløv | 2003 | 442 | 36.79 | 1:16.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.99 | |||||||||
30 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 441 | 36.75 | 1:16.33 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.13 | |||||||||
31 | Caroline Broholm | 2003 | 440 | 36.25 | 1:16.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.57 | |||||||||
32 | Sille Andersen | 2003 | 440 | 36.95 | 1:16.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.07 | |||||||||
33 | Louise Houe Andersen | 2003 | 438 | 37.84 | 1:16.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.91 | |||||||||
34 | Luna Gammelgaard | 2003 | 434 | 37.70 | 1:16.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
35 | Elena Westmark Holm | 2003 | 422 | 38.29 | 1:17.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.27 | |||||||||
36 | Maria Hagen | 2003 | 422 | 37.37 | 1:17.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
37 | Josefine Heuer | 2003 | 415 | 37.74 | 1:17.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.67 | |||||||||
38 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 408 | 38.31 | 1:18.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.75 | |||||||||
39 | Thea Pedersen | 2003 | 403 | 37.85 | 1:18.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.92 | |||||||||
40 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 388 | 37.43 | 1:19.64 | |||||
Frem Odense | 1:14.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 20 | 635 | 32.56 | 1:07.61 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.30 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 19 | 613 | 33.83 | 1:08.40 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.38 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 18 | 587 | 33.24 | 1:09.41 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.09 | |||||||||
4 | Cecilie Christiansen | 2003 | 17 | 578 | 33.92 | 1:09.76 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.59 | |||||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 16 | 565 | 34.24 | 1:10.29 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 15 | 554 | 34.63 | 1:10.73 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
7 | Thea F. Johansen | 2003 | 14 | 548 | 34.27 | 1:10.98 | ||||
Herlev Svømning | 1:08.35 | |||||||||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 13 | 528 | 34.62 | 1:11.90 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:08.31 | |||||||||
9 | Maria Lund | 2003 | 12 | 540 | 35.05 | 1:11.33 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.22 | |||||||||
10 | Celia Puggaard | 2003 | 11 | 514 | 35.34 | 1:12.52 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.29 | |||||||||
11 | Ida S Olesen | 2003 | 10 | 514 | 35.21 | 1:12.53 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
12 | Louise Jensen | 2003 | 9 | 511 | 34.58 | 1:12.67 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.87 | |||||||||
13 | Ella Stenholt | 2003 | 8 | 506 | 35.63 | 1:12.93 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
14 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 7 | 494 | 34.94 | 1:13.49 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
15 | Lærke Asmussen | 2003 | 6 | 486 | 36.22 | 1:13.89 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.39 | |||||||||
16 | My Phuong Bui | 2003 | 5 | 464 | 36.61 | 1:15.03 | ||||
H2Odense | 1:11.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 691 | 28.05 | 58.73 | |||||
Herlev Svømning | 58.37 | |||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 598 | 29.90 | 1:01.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.99 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 568 | 30.11 | 1:02.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.58 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 565 | 30.15 | 1:02.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:01.00 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 541 | 30.66 | 1:03.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 539 | 30.76 | 1:03.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.18 | |||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 507 | 31.74 | 1:05.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
8 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 505 | 32.25 | 1:05.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.40 | |||||||||
9 | Daniel Gallacher | 2002 | 493 | 31.07 | 1:05.71 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.56 | |||||||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 492 | 32.45 | 1:05.79 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
11 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 482 | 32.56 | 1:06.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
12 | David Arneskov | 2002 | 479 | 32.31 | 1:06.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.00 | |||||||||
13 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 477 | 32.15 | 1:06.44 | |||||
H2Odense | 1:07.11 | |||||||||
14 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 477 | 32.36 | 1:06.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.87 | |||||||||
15 | Janus Rosholm | 2002 | 457 | 32.67 | 1:07.40 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.48 | |||||||||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 446 | 33.33 | 1:07.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.05 | |||||||||
17 | Anders Skousen | 2002 | 445 | 32.48 | 1:08.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.94 | |||||||||
18 | Joakim Mortensen | 2002 | 444 | 33.81 | 1:08.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.17 | |||||||||
19 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 443 | 33.02 | 1:08.12 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.42 | |||||||||
20 | Jens Bomgaard | 2002 | 440 | 32.97 | 1:08.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
21 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 435 | 33.07 | 1:08.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.75 | |||||||||
22 | Gustav Stahl | 2002 | 433 | 32.41 | 1:08.65 | |||||
H2Odense | 1:06.15 | |||||||||
23 | Frederik Pedersen | 2002 | 428 | 33.40 | 1:08.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.24 | |||||||||
24 | Emil Carstensen | 2002 | 417 | 33.13 | 1:09.48 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.43 | |||||||||
25 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 417 | 33.51 | 1:09.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.72 | |||||||||
26 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 412 | 33.67 | 1:09.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.36 | |||||||||
27 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 411 | 33.84 | 1:09.81 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.68 | |||||||||
28 | Mads Enghave | 2002 | 410 | 33.92 | 1:09.89 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:06.67 | |||||||||
29 | Mads Baltzer | 2002 | 401 | 34.30 | 1:10.38 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
30 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 393 | 34.12 | 1:10.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.73 | |||||||||
31 | Ejnar Truelsen | 2002 | 391 | 35.67 | 1:10.98 | |||||
Swim Team Midtjylland | 1:07.08 | |||||||||
32 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 374 | 34.65 | 1:12.07 | |||||
Frem Odense | 1:09.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 20 | 652 | 28.93 | 59.88 | ||||
Herlev Svømning | 58.37 | |||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 19 | 608 | 29.93 | 1:01.31 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.99 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 18 | 595 | 30.07 | 1:01.73 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.58 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 17 | 572 | 29.89 | 1:02.57 | ||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 16 | 528 | 31.07 | 1:04.25 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.18 | |||||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 15 | 503 | 31.55 | 1:05.28 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
7 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 14 | 460 | 32.68 | 1:07.24 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.40 | |||||||||
8 | Daniel Gallacher | 2002 | 13 | 454 | 32.54 | 1:07.54 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.56 | |||||||||
9 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 12 | 518 | 31.74 | 1:04.64 | ||||
Odder Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 11 | 507 | 31.99 | 1:05.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.87 | |||||||||
11 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 10 | 479 | 32.18 | 1:06.35 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
12 | Anders Skousen | 2002 | 9 | 463 | 31.87 | 1:07.10 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.94 | |||||||||
13 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 8 | 448 | 33.45 | 1:07.86 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.05 | |||||||||
14 | Janus Rosholm | 2002 | 7 | 438 | 33.06 | 1:08.36 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.48 | |||||||||
15 | Joakim Mortensen | 2002 | 6 | 438 | 34.02 | 1:08.38 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:07.17 | |||||||||
16 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 5 | 413 | 34.03 | 1:09.74 | ||||
H2Odense | 1:07.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 593 | 36.83 | 1:18.41 | 2:01.37 | 2:45.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 557 | 38.91 | 1:21.85 | 2:05.49 | 2:49.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.43 | |||||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | 542 | 39.33 | 1:22.50 | 2:05.98 | 2:50.60 | |||
Lyseng IF | 3:05.17 | |||||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 521 | 39.26 | 1:22.92 | 2:08.16 | 2:52.82 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:54.44 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 495 | 38.18 | 1:22.72 | 2:09.79 | 2:55.76 | |||
Køge Svømmeklub | 2:51.71 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 488 | 38.01 | 1:23.42 | 2:09.89 | 2:56.58 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:52.34 | |||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 477 | 39.60 | 1:24.74 | 2:11.38 | 2:57.94 | |||
Vest-Brøndby | 2:55.51 | |||||||||
8 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 467 | 40.57 | 1:27.46 | 2:14.03 | 2:59.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:56.03 | |||||||||
9 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 466 | 41.04 | 1:27.05 | 2:13.75 | 2:59.35 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 3:01.12 | |||||||||
10 | Elma Gabela | 2004 | 463 | 40.23 | 1:26.82 | 2:13.18 | 2:59.80 | |||
Kolding SK | 2:57.40 | |||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 461 | 41.17 | 1:27.18 | 2:13.29 | 2:59.99 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:57.04 | |||||||||
12 | Emma Stoltz | 2004 | 457 | 40.49 | 1:27.05 | 2:14.40 | 3:00.47 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:02.99 | |||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 454 | 40.85 | 1:27.01 | 2:13.73 | 3:00.94 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:02.58 | |||||||||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | 452 | 41.95 | 1:27.96 | 2:15.30 | 3:01.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.88 | |||||||||
15 | Laura Vangkilde | 2004 | 448 | 41.56 | 1:28.39 | 2:14.71 | 3:01.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.54 | |||||||||
16 | Anne Sofie Evald | 2004 | 443 | 40.80 | 1:27.18 | 2:15.23 | 3:02.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.65 | |||||||||
16 | Camille Nørby | 2004 | 443 | 44.18 | 1:31.86 | 2:18.00 | 3:02.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.09 | |||||||||
18 | Emma Ekman | 2004 | 442 | 41.93 | 1:28.89 | 2:16.08 | 3:02.53 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:59.95 | |||||||||
19 | Caroline Holm | 2004 | 442 | 41.21 | 1:27.46 | 2:14.57 | 3:02.54 | |||
Kalundborg SK | 3:04.54 | |||||||||
20 | Olivia Callesen | 2004 | 431 | 40.93 | 1:28.74 | 2:16.33 | 3:04.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.14 | |||||||||
21 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 428 | 41.95 | 1:28.84 | 2:16.89 | 3:04.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.69 | |||||||||
22 | Kathrine Weide | 2004 | 423 | 41.12 | 1:28.75 | 2:17.20 | 3:05.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.33 | |||||||||
23 | Clara Toft | 2004 | 414 | 42.50 | 1:30.25 | 2:18.57 | 3:06.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.43 | |||||||||
24 | Nicoline Dyrman | 2004 | 413 | 40.99 | 1:28.55 | 2:17.93 | 3:06.69 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:01.53 | |||||||||
25 | Freja Møller | 2004 | 413 | 42.08 | 1:30.19 | 2:18.00 | 3:06.79 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:00.22 | |||||||||
26 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 412 | 43.74 | 1:30.72 | 2:18.92 | 3:06.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:09.03 | |||||||||
27 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 409 | 41.15 | 1:27.90 | 2:16.68 | 3:07.39 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:09.25 | |||||||||
28 | Emily Maack | 2004 | 408 | 42.01 | 1:30.15 | 2:18.87 | 3:07.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:06.11 | |||||||||
29 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 408 | 42.12 | 1:30.36 | 2:19.34 | 3:07.44 | |||
Køge Svømmeklub | 3:04.22 | |||||||||
30 | Karoline Nielsen | 2004 | 406 | 42.70 | 1:29.26 | 2:17.79 | 3:07.75 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:03.44 | |||||||||
31 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 405 | 40.83 | 1:28.31 | 2:18.20 | 3:07.87 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:08.49 | |||||||||
32 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 398 | 43.59 | 1:31.52 | 2:20.57 | 3:09.04 | |||
Lyseng IF | 3:05.44 | |||||||||
33 | Anna Maria Madsen | 2004 | 395 | 42.67 | 1:30.81 | 2:19.52 | 3:09.57 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:03.13 | |||||||||
34 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 386 | 43.42 | 1:32.77 | 2:21.82 | 3:11.01 | |||
Kolding SK | 3:05.63 | |||||||||
35 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 360 | 45.23 | 1:36.29 | 2:26.41 | 3:15.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:13.65 | |||||||||
36 | Søs Freund | 2004 | 360 | 43.43 | 1:35.00 | 2:25.06 | 3:15.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:01.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 20 | 603 | 37.22 | 1:17.91 | 2:01.27 | 2:44.64 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 19 | 583 | 38.33 | 1:20.50 | 2:03.37 | 2:46.52 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.43 | |||||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | 18 | 553 | 38.21 | 1:20.69 | 2:05.13 | 2:49.39 | ||
Lyseng IF | 3:05.17 | |||||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 17 | 546 | 38.63 | 1:21.47 | 2:06.15 | 2:50.13 | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:54.44 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 16 | 529 | 38.10 | 1:22.19 | 2:06.99 | 2:51.95 | ||
Køge Svømmeklub | 2:51.71 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 15 | 487 | 41.15 | 1:25.97 | 2:10.70 | 2:56.70 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:52.34 | |||||||||
7 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 14 | 481 | 40.76 | 1:26.48 | 2:12.36 | 2:57.54 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:56.03 | |||||||||
8 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 13 | 469 | 38.46 | 1:23.02 | 2:10.17 | 2:59.04 | ||
Vest-Brøndby | 2:55.51 | |||||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | 12 | 505 | 40.83 | 1:25.48 | 2:10.10 | 2:54.59 | ||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.09 | |||||||||
10 | Eva Hjort | 2004 | 11 | 486 | 40.59 | 1:25.54 | 2:11.35 | 2:56.85 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:57.04 | |||||||||
11 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 10 | 462 | 41.53 | 1:27.88 | 2:14.68 | 2:59.88 | ||
Skive Svømmeklub Poseidon | 3:01.12 | |||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 9 | 461 | 40.66 | 1:26.50 | 2:13.06 | 3:00.05 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.54 | |||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 8 | 456 | 41.03 | 1:26.20 | 2:13.36 | 3:00.64 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:02.58 | |||||||||
14 | Elma Gabela | 2004 | 7 | 450 | 41.46 | 1:28.44 | 2:15.11 | 3:01.50 | ||
Kolding SK | 2:57.40 | |||||||||
15 | Emma Stoltz | 2004 | 6 | 446 | 41.58 | 1:28.54 | 2:15.29 | 3:01.99 | ||
Sigma Swim Allerød | 3:02.99 | |||||||||
16 | Josefine Zebitz | 2004 | 5 | 443 | 41.90 | 1:28.89 | 2:16.39 | 3:02.39 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 494 | 35.39 | 1:16.33 | 1:58.63 | 2:40.59 | |||
H2Odense | 2:41.21 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 467 | 36.18 | 1:17.63 | 1:59.71 | 2:43.62 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.42 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 458 | 38.14 | 1:19.94 | 2:02.89 | 2:44.76 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:42.91 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 451 | 36.68 | 1:18.87 | 2:02.66 | 2:45.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:49.26 | |||||||||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 434 | 37.00 | 1:19.15 | 2:02.85 | 2:47.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.98 | |||||||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 423 | 38.44 | 1:21.31 | 2:05.19 | 2:49.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.65 | |||||||||
7 | Asger Johansen | 2003 | 422 | 37.68 | 1:21.05 | 2:05.77 | 2:49.25 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:51.05 | |||||||||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 421 | 39.52 | 1:24.40 | 2:07.92 | 2:49.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.43 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 420 | 38.73 | 1:22.60 | 2:06.70 | 2:49.50 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:49.58 | |||||||||
10 | Oliver Lystlund | 2003 | 411 | 37.59 | 1:21.69 | 2:05.93 | 2:50.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:55.05 | |||||||||
11 | Valentin Wahl | 2003 | 400 | 37.86 | 1:22.18 | 2:07.00 | 2:52.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.46 | |||||||||
12 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 394 | 39.13 | 1:24.07 | 2:09.05 | 2:53.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.11 | |||||||||
13 | Mikkel Hansen | 2003 | 393 | 39.32 | 1:23.32 | 2:08.30 | 2:53.31 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:54.39 | |||||||||
14 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 380 | 40.06 | 1:25.19 | 2:11.24 | 2:55.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.34 | |||||||||
15 | Sune Schaarup | 2003 | 372 | 40.52 | 1:26.11 | 2:12.04 | 2:56.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.15 | |||||||||
16 | Tobias Svenningsen | 2003 | 372 | 38.73 | 1:23.62 | 2:09.64 | 2:56.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.17 | |||||||||
17 | Karl August B. Balle | 2003 | 6 | 369 | 40.67 | 1:25.94 | 2:11.40 | 2:57.05 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.91 | |||||||||
18 | Marius Gystad | 2003 | 5 | 355 | 39.84 | 1:26.31 | 2:13.35 | 2:59.36 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:54.65 | |||||||||
19 | Villads Kruse | 2003 | 355 | 39.97 | 1:26.42 | 2:12.35 | 2:59.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:59.13 | |||||||||
20 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 338 | 40.66 | 1:27.09 | 2:14.85 | 3:02.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:58.58 | |||||||||
21 | Victor Toftehøj | 2003 | 330 | 42.98 | 1:29.53 | 2:16.75 | 3:03.72 | |||
JGI Svømning | 3:09.53 | |||||||||
22 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 329 | 40.94 | 1:27.73 | 2:15.31 | 3:03.85 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:00.59 | |||||||||
23 | Anton Pedersen | 2003 | 329 | 40.19 | 1:27.36 | 2:15.72 | 3:03.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.38 | |||||||||
24 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 327 | 42.65 | 1:30.84 | 2:18.48 | 3:04.27 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:03.49 | |||||||||
25 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 323 | 38.28 | 1:23.16 | 2:12.45 | 3:05.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:02.63 | |||||||||
26 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 317 | 40.62 | 1:27.26 | 2:16.43 | 3:06.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.34 | |||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 20 | 514 | 35.81 | 1:16.22 | 1:57.95 | 2:38.55 | ||
H2Odense | 2:41.21 | |||||||||
2 | Oliver Fenger | 2003 | 19 | 471 | 37.25 | 1:19.03 | 2:01.03 | 2:43.24 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:42.91 | |||||||||
3 | Markus Toft | 2003 | 18 | 457 | 37.14 | 1:18.73 | 2:02.10 | 2:44.79 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:49.26 | |||||||||
4 | Asger Johansen | 2003 | 17 | 449 | 37.50 | 1:19.38 | 2:02.63 | 2:45.78 | ||
Glostrup Svømmeklub | 2:51.05 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 16 | 442 | 36.81 | 1:18.58 | 2:01.98 | 2:46.73 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.65 | |||||||||
6 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 15 | 415 | 37.33 | 1:19.80 | 2:04.45 | 2:50.26 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.98 | |||||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 14 | 404 | 38.63 | 1:21.61 | 2:06.45 | 2:51.70 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.43 | |||||||||
8 | Valentin Wahl | 2003 | 13 | 414 | 38.21 | 1:22.38 | 2:06.66 | 2:50.41 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.46 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 12 | 407 | 38.91 | 1:23.01 | 2:07.78 | 2:51.30 | ||
Svømmeklubben Nord | 2:49.58 | |||||||||
10 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 11 | 384 | 38.70 | 1:23.61 | 2:09.73 | 2:54.67 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:53.34 | |||||||||
11 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 10 | 383 | 38.88 | 1:23.54 | 2:09.38 | 2:54.79 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.11 | |||||||||
12 | Tobias Svenningsen | 2003 | 9 | 378 | 37.70 | 1:22.51 | 2:08.69 | 2:55.53 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.17 | |||||||||
13 | Mikkel Hansen | 2003 | 8 | 378 | 39.41 | 1:24.67 | 2:10.62 | 2:55.63 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:54.39 | |||||||||
14 | Sune Schaarup | 2003 | 7 | 377 | 39.99 | 1:25.45 | 2:11.05 | 2:55.72 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:58.15 | |||||||||
- | Elias Rought | 2003 | DSQ | SW 7,6 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.42 | |||||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | DSQ | SW 4,4 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:55.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 674 | 36.42 | 1:16.04 | 1:56.88 | 2:38.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.38 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 612 | 37.09 | 1:18.99 | 2:01.08 | 2:43.81 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:41.31 | |||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 608 | 37.71 | 1:19.95 | 2:02.09 | 2:44.18 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:39.70 | |||||||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 600 | 38.52 | 1:20.28 | 2:01.63 | 2:44.91 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:42.89 | |||||||||
5 | Julie K Rose | 2003 | 596 | 38.08 | 1:20.45 | 2:02.63 | 2:45.23 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:47.57 | |||||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | 592 | 37.06 | 1:18.42 | 2:01.42 | 2:45.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.17 | |||||||||
7 | Caroline Lysgaard | 2003 | 568 | 39.13 | 1:22.85 | 2:05.78 | 2:47.93 | |||
Lyseng IF | 2:55.66 | |||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 548 | 36.95 | 1:19.91 | 2:04.64 | 2:49.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.35 | |||||||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | 544 | 39.15 | 1:22.57 | 2:06.22 | 2:50.38 | |||
Kolding SK | 2:49.34 | |||||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | 537 | 38.62 | 1:21.99 | 2:06.24 | 2:51.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.42 | |||||||||
11 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 521 | 38.86 | 1:22.74 | 2:07.63 | 2:52.83 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.57 | |||||||||
12 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 514 | 39.87 | 1:23.27 | 2:07.88 | 2:53.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.73 | |||||||||
13 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 512 | 37.86 | 1:22.95 | 2:08.82 | 2:53.82 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.57 | |||||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | 499 | 39.70 | 1:24.86 | 2:09.85 | 2:55.29 | |||
Frem Odense | 2:53.88 | |||||||||
15 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 499 | 38.88 | 1:23.48 | 2:09.23 | 2:55.38 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:47.41 | |||||||||
16 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 496 | 40.67 | 1:25.44 | 2:10.67 | 2:55.68 | |||
Herlev Svømning | 2:54.14 | |||||||||
17 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 496 | 40.31 | 1:24.75 | 2:10.09 | 2:55.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.18 | |||||||||
18 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 491 | 39.45 | 1:23.68 | 2:10.39 | 2:56.33 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:46.57 | |||||||||
19 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 487 | 38.60 | 1:23.49 | 2:09.80 | 2:56.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.55 | |||||||||
20 | Emilie Egerup | 2003 | 485 | 40.87 | 1:25.98 | 2:11.32 | 2:56.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:51.25 | |||||||||
21 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 475 | 40.28 | 1:25.99 | 2:12.63 | 2:58.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.26 | |||||||||
22 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 467 | 39.69 | 1:25.28 | 2:12.53 | 2:59.25 | |||
Næstved IF | 2:51.45 | |||||||||
23 | Mia Lindberg | 2003 | 464 | 40.67 | 1:26.17 | 2:12.69 | 2:59.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.62 | |||||||||
24 | Anna Bull Kramer | 2003 | 462 | 40.00 | 1:25.34 | 2:12.38 | 2:59.92 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:58.10 | |||||||||
25 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 453 | 39.84 | 1:25.47 | 2:13.06 | 3:01.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.69 | |||||||||
26 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 451 | 40.07 | 1:25.89 | 2:13.75 | 3:01.33 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:57.65 | |||||||||
27 | Sofie Bak | 2003 | 447 | 40.98 | 1:28.92 | 2:15.73 | 3:01.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.17 | |||||||||
28 | Christine Henriksen | 2003 | 444 | 40.85 | 1:28.19 | 2:15.46 | 3:02.28 | |||
JGI Svømning | 2:58.91 | |||||||||
29 | Naja Thomsen | 2003 | 443 | 41.18 | 1:27.51 | 2:14.64 | 3:02.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.92 | |||||||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 441 | 42.82 | 1:29.57 | 2:16.97 | 3:02.67 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:02.73 | |||||||||
31 | Caroline Broholm | 2003 | 440 | 40.51 | 1:26.94 | 2:14.99 | 3:02.86 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:03.63 | |||||||||
32 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 438 | 40.98 | 1:27.92 | 2:15.40 | 3:03.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:08.69 | |||||||||
33 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 434 | 42.05 | 1:28.73 | 2:16.14 | 3:03.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.58 | |||||||||
34 | Line Lyskjær | 2003 | 434 | 41.37 | 1:27.76 | 2:15.27 | 3:03.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:02.72 | |||||||||
35 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 432 | 41.90 | 1:29.62 | 2:16.42 | 3:03.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.52 | |||||||||
36 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 429 | 41.29 | 1:27.91 | 2:16.07 | 3:04.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.72 | |||||||||
37 | Lærke Blond | 2003 | 426 | 40.21 | 1:26.77 | 2:15.71 | 3:04.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:02.15 | |||||||||
38 | Barbara Ammentorp | 2003 | 417 | 41.01 | 1:29.31 | 2:17.85 | 3:06.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:01.44 | |||||||||
39 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 414 | 42.30 | 1:30.12 | 2:18.25 | 3:06.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:00.79 | |||||||||
40 | Olivia Mammen | 2003 | 408 | 41.87 | 1:28.65 | 2:18.54 | 3:07.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:00.85 | |||||||||
41 | Sarah Bundgaard | 2003 | 386 | 43.05 | 1:31.15 | 2:20.66 | 3:10.95 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:00.99 | |||||||||
42 | Ella Christiansen | 2003 | 385 | 42.67 | 1:31.32 | 2:20.40 | 3:11.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.61 | |||||||||
43 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 380 | 45.18 | 1:33.49 | 2:22.35 | 3:11.90 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 3:02.36 | |||||||||
44 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 353 | 45.31 | 1:35.28 | 2:25.89 | 3:16.80 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:05.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 20 | 692 | 36.07 | 1:15.73 | 1:56.46 | 2:37.27 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.38 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 19 | 613 | 37.04 | 1:18.56 | 2:00.76 | 2:43.69 | ||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:41.31 | |||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 18 | 611 | 38.36 | 1:20.32 | 2:01.38 | 2:43.89 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:42.89 | |||||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 17 | 600 | 37.70 | 1:19.04 | 2:02.90 | 2:44.89 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:39.70 | |||||||||
5 | Julie K Rose | 2003 | 16 | 595 | 37.54 | 1:20.01 | 2:03.01 | 2:45.34 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:47.57 | |||||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | 15 | 589 | 37.05 | 1:18.63 | 2:01.24 | 2:45.87 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.17 | |||||||||
7 | Caroline Lysgaard | 2003 | 14 | 560 | 38.39 | 1:22.53 | 2:06.26 | 2:48.72 | ||
Lyseng IF | 2:55.66 | |||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 13 | 521 | 37.81 | 1:21.05 | 2:06.70 | 2:52.86 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.35 | |||||||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | 12 | 526 | 39.37 | 1:23.66 | 2:08.47 | 2:52.26 | ||
Kolding SK | 2:49.34 | |||||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | 11 | 523 | 40.08 | 1:24.15 | 2:08.65 | 2:52.61 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.42 | |||||||||
11 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 10 | 518 | 37.59 | 1:21.81 | 2:07.69 | 2:53.19 | ||
Køge Svømmeklub | 2:49.57 | |||||||||
12 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 9 | 514 | 38.84 | 1:23.23 | 2:08.11 | 2:53.56 | ||
Køge Svømmeklub | 2:46.57 | |||||||||
13 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 8 | 514 | 39.09 | 1:23.38 | 2:09.16 | 2:53.65 | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:47.41 | |||||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | 7 | 511 | 39.30 | 1:24.10 | 2:09.30 | 2:53.99 | ||
Frem Odense | 2:53.88 | |||||||||
15 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 6 | 486 | 38.60 | 1:23.20 | 2:09.42 | 2:56.92 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:59.73 | |||||||||
16 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 5 | 485 | 39.79 | 1:25.44 | 2:11.05 | 2:56.96 | ||
Herlev Svømning | 2:54.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 611 | 34.57 | 1:12.65 | 1:50.83 | 2:29.61 | |||
Greve Svømmeklub | 2:26.38 | |||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 553 | 34.46 | 1:13.88 | 1:54.31 | 2:34.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.60 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 553 | 34.47 | 1:14.89 | 1:55.33 | 2:34.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.00 | |||||||||
4 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 551 | 34.49 | 1:13.91 | 1:53.88 | 2:34.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.28 | |||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 550 | 35.10 | 1:14.85 | 1:55.85 | 2:34.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.10 | |||||||||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 545 | 34.93 | 1:14.95 | 1:55.06 | 2:35.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:28.91 | |||||||||
7 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 537 | 35.49 | 1:15.95 | 1:56.10 | 2:36.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.75 | |||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 529 | 35.67 | 1:16.28 | 1:56.95 | 2:36.99 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:35.53 | |||||||||
9 | Filip Cederstrøm | 2002 | 529 | 35.06 | 1:15.97 | 1:57.05 | 2:37.02 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:31.75 | |||||||||
10 | Simon Perzynski | 2002 | 527 | 35.46 | 1:15.59 | 1:56.38 | 2:37.15 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:36.61 | |||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 483 | 36.81 | 1:18.34 | 2:00.41 | 2:41.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.49 | |||||||||
12 | Morten Østergaard | 2002 | 479 | 35.97 | 1:17.30 | 1:59.38 | 2:42.31 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:35.79 | |||||||||
13 | Mattias Houen | 2002 | 472 | 37.39 | 1:19.15 | 2:01.20 | 2:43.05 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.56 | |||||||||
14 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 470 | 36.33 | 1:18.28 | 2:00.80 | 2:43.25 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:43.33 | |||||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 469 | 36.59 | 1:17.80 | 2:00.37 | 2:43.43 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:45.80 | |||||||||
16 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 441 | 37.47 | 1:20.35 | 2:03.22 | 2:46.84 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:46.15 | |||||||||
17 | Anton Leth | 2002 | 439 | 38.39 | 1:21.56 | 2:04.83 | 2:47.09 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.40 | |||||||||
18 | Janus Rosholm | 2002 | 435 | 36.15 | 1:18.91 | 2:03.72 | 2:47.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:43.04 | |||||||||
19 | Oskar Allerslev | 2002 | 434 | 36.98 | 1:19.98 | 2:02.92 | 2:47.66 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:41.36 | |||||||||
20 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 432 | 34.89 | 1:17.09 | 2:01.12 | 2:47.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.29 | |||||||||
21 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 432 | 38.07 | 1:21.04 | 2:04.40 | 2:47.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.60 | |||||||||
22 | Jacob Christensen | 2002 | 414 | 38.50 | 1:23.43 | 2:07.51 | 2:50.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.14 | |||||||||
23 | Casper Brinch | 2002 | 384 | 39.86 | 1:25.14 | 2:10.71 | 2:54.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:46.61 | |||||||||
24 | Casper Koch | 2002 | 381 | 39.00 | 1:24.15 | 2:09.38 | 2:55.06 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:49.07 | |||||||||
- | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:58.94 | |||||||||
- | Oliver Bak Jensen | 2002 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 20 | 631 | 33.92 | 1:12.06 | 1:50.46 | 2:28.04 | ||
Greve Svømmeklub | 2:26.38 | |||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 19 | 574 | 34.43 | 1:13.81 | 1:53.48 | 2:32.82 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.60 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 18 | 572 | 33.87 | 1:13.11 | 1:53.35 | 2:32.94 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.00 | |||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 17 | 562 | 36.28 | 1:15.71 | 1:54.48 | 2:33.83 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 2:28.91 | |||||||||
5 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 16 | 560 | 34.55 | 1:13.63 | 1:53.39 | 2:34.07 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.28 | |||||||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 15 | 556 | 34.95 | 1:14.40 | 1:54.66 | 2:34.44 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.75 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 14 | 554 | 33.99 | 1:12.58 | 1:53.07 | 2:34.61 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.10 | |||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 13 | 526 | 35.13 | 1:15.54 | 1:56.18 | 2:37.29 | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:35.53 | |||||||||
9 | Simon Perzynski | 2002 | 12 | 551 | 35.11 | 1:14.50 | 1:54.86 | 2:34.91 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:36.61 | |||||||||
10 | Filip Cederstrøm | 2002 | 11 | 523 | 32.98 | 1:11.98 | 1:54.28 | 2:37.61 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:31.75 | |||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 10 | 511 | 36.22 | 1:16.32 | 1:57.54 | 2:38.78 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.49 | |||||||||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 9 | 470 | 36.89 | 1:19.15 | 2:01.10 | 2:43.34 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:43.33 | |||||||||
13 | Morten Østergaard | 2002 | 8 | 464 | 35.89 | 1:17.34 | 1:59.77 | 2:44.04 | ||
Svømmeklubben Laksen | 2:35.79 | |||||||||
14 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 7 | 463 | 36.65 | 1:17.99 | 2:01.07 | 2:44.16 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:46.15 | |||||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 6 | 457 | 38.24 | 1:20.35 | 2:03.00 | 2:44.82 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:45.80 | |||||||||
16 | Mattias Houen | 2002 | 5 | 450 | 37.51 | 1:19.93 | 2:03.65 | 2:45.69 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 539 | 31.83 | 1:08.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.41 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 510 | 32.28 | 1:09.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 501 | 32.33 | 1:10.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.05 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 501 | 33.32 | 1:10.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.68 | |||||||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | 496 | 32.45 | 1:10.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.41 | |||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 488 | 33.12 | 1:10.63 | |||||
Kolding SK | 1:09.74 | |||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 465 | 33.02 | 1:11.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.81 | |||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 457 | 33.66 | 1:12.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
9 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 457 | 33.70 | 1:12.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
10 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 456 | 34.32 | 1:12.28 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.04 | |||||||||
11 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 454 | 32.48 | 1:12.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.76 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 453 | 34.21 | 1:12.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
13 | Frederikke Falk-List | 2004 | 446 | 33.87 | 1:12.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.73 | |||||||||
14 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 440 | 32.75 | 1:13.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
15 | Christina M. Glargaard | 2004 | 434 | 34.20 | 1:13.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
16 | Anna Nørskov | 2004 | 421 | 34.94 | 1:14.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
17 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 420 | 34.53 | 1:14.29 | |||||
Frem Odense | 1:14.29 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 413 | 35.06 | 1:14.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.36 | |||||||||
19 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 412 | 34.17 | 1:14.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.02 | |||||||||
20 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 409 | 34.33 | 1:14.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.72 | |||||||||
21 | Clara Skrydstrup | 2004 | 403 | 35.30 | 1:15.30 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.86 | |||||||||
22 | Sarah Carugati | 2004 | 402 | 34.71 | 1:15.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.32 | |||||||||
23 | Wilma Anker | 2004 | 401 | 34.71 | 1:15.39 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
24 | Anna Toft Petersen | 2004 | 398 | 34.89 | 1:15.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
25 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 397 | 35.06 | 1:15.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.50 | |||||||||
26 | Olivia Møller | 2004 | 391 | 35.39 | 1:16.03 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
27 | Eva Hjort | 2004 | 390 | 34.90 | 1:16.15 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.98 | |||||||||
28 | Josephine Larsen | 2004 | 385 | 35.89 | 1:16.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.55 | |||||||||
29 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 384 | 34.12 | 1:16.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.48 | |||||||||
30 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 382 | 35.20 | 1:16.67 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.46 | |||||||||
31 | Liva Søby | 2004 | 382 | 34.95 | 1:16.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.88 | |||||||||
31 | Nicoline Dyrman | 2004 | 382 | 35.50 | 1:16.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.60 | |||||||||
33 | Victoria Underbjerg | 2004 | 373 | 34.14 | 1:17.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
34 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 372 | 35.04 | 1:17.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.53 | |||||||||
35 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 368 | 36.58 | 1:17.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
36 | Kathrine Weide | 2004 | 363 | 36.31 | 1:17.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
37 | Aurelia Pedersen | 2004 | 357 | 35.25 | 1:18.37 | |||||
H2Odense | 1:15.83 | |||||||||
38 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 357 | 35.56 | 1:18.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.22 | |||||||||
39 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 355 | 35.95 | 1:18.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.19 | |||||||||
40 | Ida Juul Grønning | 2004 | 352 | 36.25 | 1:18.73 | |||||
H2Odense | 1:18.77 | |||||||||
41 | Frida Saks Justesen | 2004 | 347 | 37.02 | 1:19.17 | |||||
Lyseng IF | 1:19.21 | |||||||||
42 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 345 | 37.05 | 1:19.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.38 | |||||||||
43 | Sarah Larsen | 2004 | 345 | 37.15 | 1:19.29 | |||||
Lyseng IF | 1:16.17 | |||||||||
44 | Josefine Krumbak | 2004 | 339 | 35.96 | 1:19.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
45 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 337 | 36.41 | 1:19.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.59 | |||||||||
46 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 335 | 35.93 | 1:20.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.71 | |||||||||
47 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 330 | 36.76 | 1:20.50 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:19.53 | |||||||||
48 | Signe Krag Andersen | 2004 | 329 | 35.55 | 1:20.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.41 | |||||||||
49 | Laura Marie Dige | 2004 | 327 | 37.15 | 1:20.73 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.14 | |||||||||
50 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 326 | 36.88 | 1:20.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
51 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 323 | 36.82 | 1:21.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.30 | |||||||||
52 | Clara Dreier | 2004 | 321 | 35.94 | 1:21.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.33 | |||||||||
53 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 312 | 38.07 | 1:22.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.36 | |||||||||
54 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 264 | 38.65 | 1:26.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 20 | 566 | 31.83 | 1:07.24 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.41 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 19 | 555 | 31.60 | 1:07.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.05 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 18 | 537 | 31.27 | 1:08.42 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 17 | 498 | 32.94 | 1:10.18 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.41 | |||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 16 | 493 | 33.12 | 1:10.39 | ||||
Kolding SK | 1:09.74 | |||||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 15 | 481 | 33.34 | 1:10.97 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.68 | |||||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | 14 | 475 | 33.48 | 1:11.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 13 | 433 | 33.60 | 1:13.51 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.81 | |||||||||
9 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 12 | 483 | 32.02 | 1:10.91 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.76 | |||||||||
10 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 11 | 474 | 34.09 | 1:11.34 | ||||
Kalundborg SK | 1:12.04 | |||||||||
11 | Malou Soelberg | 2004 | 10 | 474 | 33.52 | 1:11.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 9 | 451 | 33.47 | 1:12.52 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
13 | Frederikke Falk-List | 2004 | 8 | 432 | 34.17 | 1:13.58 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.73 | |||||||||
14 | Christina M. Glargaard | 2004 | 7 | 429 | 33.91 | 1:13.74 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
15 | Anna Nørskov | 2004 | 6 | 428 | 33.97 | 1:13.78 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
16 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 5 | 425 | 33.52 | 1:14.00 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 540 | 28.51 | 1:01.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 527 | 28.56 | 1:01.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.35 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 497 | 30.07 | 1:02.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.12 | |||||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | 440 | 30.33 | 1:05.49 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.81 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 436 | 30.65 | 1:05.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.14 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 433 | 31.19 | 1:05.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.43 | |||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 423 | 29.76 | 1:06.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.85 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 414 | 30.46 | 1:06.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.78 | |||||||||
9 | Mathias Knudsen | 2003 | 413 | 30.75 | 1:06.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.96 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 413 | 31.24 | 1:06.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.92 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 399 | 32.37 | 1:07.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
12 | Jonas Kjær | 2003 | 399 | 30.35 | 1:07.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
13 | Silas Lykke | 2003 | 399 | 29.58 | 1:07.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 393 | 31.18 | 1:07.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.48 | |||||||||
15 | Daniel Damsbo | 2003 | 391 | 31.40 | 1:08.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
16 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 385 | 31.80 | 1:08.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.77 | |||||||||
17 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 376 | 31.68 | 1:08.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.94 | |||||||||
18 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 368 | 32.73 | 1:09.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
18 | William Kristensen | 2003 | 368 | 32.08 | 1:09.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 368 | 30.95 | 1:09.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.42 | |||||||||
21 | Christopher Z. Christense | 2003 | 365 | 32.33 | 1:09.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
22 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 364 | 32.42 | 1:09.73 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.03 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 364 | 32.62 | 1:09.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.65 | |||||||||
24 | Christoffer Rekling | 2003 | 361 | 32.88 | 1:09.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.74 | |||||||||
25 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 355 | 32.37 | 1:10.35 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:08.28 | |||||||||
26 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 352 | 32.26 | 1:10.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.15 | |||||||||
27 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 346 | 32.89 | 1:10.94 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.84 | |||||||||
28 | Andreas Hoffmann | 2003 | 345 | 33.94 | 1:10.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.16 | |||||||||
29 | Christian Kornum | 2003 | 345 | 32.44 | 1:11.02 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.52 | |||||||||
30 | Marcus Hiort | 2003 | 344 | 32.03 | 1:11.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
31 | Mads Stamholt | 2003 | 337 | 32.89 | 1:11.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.14 | |||||||||
32 | Elias Rought | 2003 | 335 | 33.00 | 1:11.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.36 | |||||||||
33 | Oliver Fenger | 2003 | 327 | 33.86 | 1:12.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
34 | Simon Degn | 2003 | 324 | 33.69 | 1:12.48 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:11.68 | |||||||||
35 | Frederik Venø Elling | 2003 | 323 | 33.28 | 1:12.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.78 | |||||||||
36 | Kasper Johnsen | 2003 | 319 | 32.57 | 1:12.87 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
37 | Niklas Højbjerg | 2003 | 317 | 32.08 | 1:13.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.54 | |||||||||
38 | Benjamin Bodal | 2003 | 309 | 33.69 | 1:13.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.04 | |||||||||
39 | Alexander Tullberg | 2003 | 308 | 34.49 | 1:13.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.75 | |||||||||
40 | Bror Textor-Broch | 2003 | 306 | 34.69 | 1:13.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
41 | Erik Li | 2003 | 301 | 34.00 | 1:14.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.00 | |||||||||
42 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 300 | 33.02 | 1:14.38 | |||||
JGI Svømning | 1:24.18 | |||||||||
- | Lukas Pedersen | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:12.45 | |||||||||
- | Ole Hovmand | 2003 | DSQ | SW 8.2 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.82 | |||||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 20 | 549 | 28.45 | 1:00.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 19 | 536 | 28.80 | 1:01.32 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.35 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 18 | 515 | 29.19 | 1:02.12 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.12 | |||||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | 17 | 456 | 30.21 | 1:04.69 | ||||
Kalundborg SK | 1:06.81 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 16 | 447 | 29.84 | 1:05.15 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.85 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 15 | 441 | 30.19 | 1:05.43 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.43 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 14 | 432 | 29.72 | 1:05.89 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.14 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 13 | 418 | 30.37 | 1:06.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.78 | |||||||||
9 | Mathias Knudsen | 2003 | 12 | 423 | 30.51 | 1:06.33 | ||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.96 | |||||||||
10 | Noah Bred | 2003 | 11 | 418 | 31.88 | 1:06.62 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 10 | 406 | 30.34 | 1:07.23 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 10 | 406 | 30.97 | 1:07.23 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.92 | |||||||||
13 | Silas Lykke | 2003 | 8 | 393 | 31.07 | 1:07.96 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
14 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 7 | 390 | 31.41 | 1:08.15 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.77 | |||||||||
15 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 6 | 381 | 31.11 | 1:08.71 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.48 | |||||||||
16 | Daniel Damsbo | 2003 | 5 | 356 | 31.66 | 1:10.28 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 567 | 31.54 | 1:07.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
2 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 558 | 31.47 | 1:07.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.69 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 544 | 32.47 | 1:08.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.38 | |||||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | 539 | 32.08 | 1:08.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 531 | 32.46 | 1:08.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.21 | |||||||||
6 | Amalie Michelsen | 2003 | 524 | 32.10 | 1:08.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.41 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 520 | 32.06 | 1:09.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.54 | |||||||||
8 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 518 | 31.22 | 1:09.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.36 | |||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | 518 | 33.01 | 1:09.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.38 | |||||||||
10 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 511 | 32.00 | 1:09.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.62 | |||||||||
11 | Celia Puggaard | 2003 | 510 | 32.44 | 1:09.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.64 | |||||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 502 | 33.12 | 1:09.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.76 | |||||||||
13 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 499 | 32.66 | 1:10.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 493 | 32.14 | 1:10.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.23 | |||||||||
15 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 490 | 32.74 | 1:10.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
16 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 485 | 32.50 | 1:10.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.45 | |||||||||
17 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 479 | 33.02 | 1:11.07 | |||||
JGI Svømning | 1:10.85 | |||||||||
18 | My Phuong Bui | 2003 | 477 | 32.86 | 1:11.17 | |||||
H2Odense | 1:10.99 | |||||||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | 470 | 33.55 | 1:11.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
20 | Fiona Burmester | 2003 | 444 | 33.54 | 1:12.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
21 | Camilla Kjær | 2003 | 440 | 34.10 | 1:13.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
22 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 436 | 33.58 | 1:13.35 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
22 | Mille Pedersen | 2003 | 436 | 34.26 | 1:13.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.84 | |||||||||
24 | Line Lyskjær | 2003 | 431 | 34.65 | 1:13.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
25 | Anna Bull Kramer | 2003 | 429 | 34.22 | 1:13.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.74 | |||||||||
26 | Thippe de Neergaard | 2003 | 427 | 33.40 | 1:13.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.62 | |||||||||
27 | Josefine Heuer | 2003 | 426 | 34.28 | 1:13.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.99 | |||||||||
28 | Thea F. Johansen | 2003 | 425 | 34.42 | 1:13.99 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.49 | |||||||||
29 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 419 | 34.25 | 1:14.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
30 | Elena Westmark Holm | 2003 | 418 | 32.93 | 1:14.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.60 | |||||||||
31 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 417 | 35.13 | 1:14.43 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
32 | Laura Boutrup | 2003 | 415 | 35.46 | 1:14.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.97 | |||||||||
33 | Maria Hagen | 2003 | 414 | 33.65 | 1:14.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
34 | Caroline Veggerby | 2003 | 410 | 33.76 | 1:14.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.13 | |||||||||
35 | Astrid Thimmer | 2003 | 407 | 34.12 | 1:15.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.21 | |||||||||
36 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 406 | 34.86 | 1:15.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
37 | Nikoline Andersen | 2003 | 403 | 34.96 | 1:15.29 | |||||
H2Odense | 1:17.99 | |||||||||
38 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 395 | 34.83 | 1:15.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.71 | |||||||||
39 | Ella Stenholt | 2003 | 372 | 34.61 | 1:17.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
40 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 365 | 34.31 | 1:17.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.95 | |||||||||
41 | Ellen A. Skov | 2003 | 361 | 35.67 | 1:18.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.43 | |||||||||
42 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 352 | 35.72 | 1:18.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.26 | |||||||||
43 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 349 | 37.05 | 1:18.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.23 | |||||||||
44 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 343 | 34.95 | 1:19.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 20 | 570 | 31.16 | 1:07.08 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.69 | |||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 19 | 567 | 31.07 | 1:07.20 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 18 | 552 | 31.92 | 1:07.82 | ||||
Herlev Svømning | 1:11.38 | |||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 17 | 548 | 31.80 | 1:07.96 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.54 | |||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 16 | 530 | 31.93 | 1:08.75 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.41 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 15 | 528 | 31.93 | 1:08.84 | ||||
Herlev Svømning | 1:08.36 | |||||||||
7 | Mia Borgensgaard | 2003 | 14 | 517 | 32.51 | 1:09.31 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.21 | |||||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | 13 | 515 | 32.09 | 1:09.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
9 | Celia Puggaard | 2003 | 12 | 555 | 31.73 | 1:07.70 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.64 | |||||||||
10 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 11 | 513 | 32.29 | 1:09.48 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.62 | |||||||||
11 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 10 | 509 | 32.46 | 1:09.66 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.76 | |||||||||
12 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 9 | 488 | 32.78 | 1:10.64 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
13 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 8 | 487 | 32.56 | 1:10.71 | ||||
JGI Svømning | 1:10.85 | |||||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 7 | 485 | 32.09 | 1:10.79 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.23 | |||||||||
15 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 6 | 471 | 32.73 | 1:11.48 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
16 | My Phuong Bui | 2003 | 5 | 455 | 32.90 | 1:12.33 | ||||
H2Odense | 1:10.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 641 | 26.45 | 57.76 | |||||
Herlev Svømning | 58.68 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 627 | 27.41 | 58.19 | |||||
Herlev Svømning | 58.67 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 589 | 27.95 | 59.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.09 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 579 | 27.68 | 59.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.31 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 550 | 28.87 | 1:00.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 548 | 28.74 | 1:00.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.79 | |||||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 542 | 28.73 | 1:01.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.07 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 530 | 28.35 | 1:01.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.31 | |||||||||
9 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 519 | 29.11 | 1:01.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.57 | |||||||||
10 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 518 | 29.01 | 1:02.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.04 | |||||||||
11 | Christoffer Weiss | 2002 | 517 | 28.79 | 1:02.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.29 | |||||||||
12 | Julius Henriksen | 2002 | 515 | 28.35 | 1:02.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.44 | |||||||||
13 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 500 | 29.14 | 1:02.76 | |||||
H2Odense | 1:04.22 | |||||||||
14 | David Arneskov | 2002 | 490 | 29.65 | 1:03.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.75 | |||||||||
15 | Simon Perzynski | 2002 | 486 | 29.54 | 1:03.34 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.73 | |||||||||
16 | August Ryom | 2002 | 486 | 29.21 | 1:03.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
17 | Alexander Søgaard | 2002 | 480 | 28.99 | 1:03.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.99 | |||||||||
17 | Mads Kloster | 2002 | 480 | 29.31 | 1:03.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
19 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 476 | 29.35 | 1:03.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.18 | |||||||||
20 | August Schade Cantby | 2002 | 476 | 28.94 | 1:03.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
21 | Nicolai Wiuff | 2002 | 471 | 29.17 | 1:03.99 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.21 | |||||||||
22 | Rasmus Petersen | 2002 | 467 | 28.99 | 1:04.18 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.28 | |||||||||
23 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 466 | 30.28 | 1:04.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.53 | |||||||||
24 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 441 | 29.52 | 1:05.44 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.83 | |||||||||
25 | Christopher H. Brown | 2002 | 440 | 30.85 | 1:05.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.06 | |||||||||
26 | Asbjørn Guldager | 2002 | 434 | 29.41 | 1:05.79 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.20 | |||||||||
27 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 425 | 30.47 | 1:06.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.44 | |||||||||
28 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 422 | 30.89 | 1:06.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.01 | |||||||||
29 | Alfred Højberg | 2002 | 419 | 30.28 | 1:06.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.32 | |||||||||
30 | Andreas Kronborg | 2002 | 417 | 29.55 | 1:06.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
31 | Mikkel Riis | 2002 | 414 | 31.22 | 1:06.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.65 | |||||||||
32 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 412 | 31.12 | 1:06.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.98 | |||||||||
33 | Mads Enghave | 2002 | 411 | 30.34 | 1:06.97 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:06.71 | |||||||||
34 | Oskar Skov Grell | 2002 | 410 | 30.66 | 1:07.03 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
35 | Marcus Ipsen | 2002 | 404 | 30.68 | 1:07.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
36 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 397 | 31.17 | 1:07.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.17 | |||||||||
37 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 395 | 31.56 | 1:07.89 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.07 | |||||||||
38 | Tobias Boström | 2002 | 394 | 31.66 | 1:07.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.48 | |||||||||
39 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 391 | 30.71 | 1:08.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.43 | |||||||||
40 | Daniel Gallacher | 2002 | 387 | 31.44 | 1:08.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:05.48 | |||||||||
41 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 378 | 31.56 | 1:08.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
42 | Mikkel Gummer | 2002 | 354 | 33.51 | 1:10.40 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.66 | |||||||||
43 | Kevin Liang | 2002 | 340 | 32.52 | 1:11.36 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:09.56 | |||||||||
44 | Oliver Breuner | 2002 | 315 | 33.78 | 1:13.22 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.20 | |||||||||
- | Lucas Burmester | 2002 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 20 | 617 | 26.91 | 58.51 | ||||
Herlev Svømning | 58.68 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 19 | 617 | 27.37 | 58.52 | ||||
Herlev Svømning | 58.67 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 18 | 593 | 27.38 | 59.28 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.09 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 17 | 588 | 27.68 | 59.45 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.31 | |||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 16 | 578 | 28.14 | 59.80 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 15 | 567 | 28.23 | 1:00.19 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.79 | |||||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 14 | 555 | 28.69 | 1:00.60 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.07 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 13 | 511 | 28.59 | 1:02.30 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.31 | |||||||||
9 | Julius Henriksen | 2002 | 12 | 526 | 28.27 | 1:01.70 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.44 | |||||||||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | 11 | 519 | 29.03 | 1:01.98 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.29 | |||||||||
11 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 10 | 519 | 29.21 | 1:01.99 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.57 | |||||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 9 | 513 | 28.93 | 1:02.20 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.04 | |||||||||
13 | August Ryom | 2002 | 8 | 501 | 29.18 | 1:02.70 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
14 | David Arneskov | 2002 | 7 | 493 | 29.50 | 1:03.03 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.75 | |||||||||
15 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 6 | 473 | 29.20 | 1:03.93 | ||||
H2Odense | 1:04.22 | |||||||||
16 | Simon Perzynski | 2002 | 5 | 469 | 29.69 | 1:04.08 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 20 | 559 | 31.46 | 1:06.58 | 1:41.87 | 2:17.12 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.59 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 19 | 497 | 32.77 | 1:09.97 | 1:47.26 | 2:22.54 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.66 | |||||||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 18 | 492 | 31.58 | 1:07.48 | 1:45.10 | 2:23.08 | ||
Køge Svømmeklub | 2:23.93 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 17 | 477 | 32.55 | 1:09.59 | 1:47.08 | 2:24.53 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.60 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 16 | 474 | 32.10 | 1:08.39 | 1:47.12 | 2:24.89 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:27.63 | |||||||||
6 | Amalie Østerlund | 2005 | 15 | 452 | 33.75 | 1:10.81 | 1:49.17 | 2:27.21 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.32 | |||||||||
7 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 14 | 440 | 33.67 | 1:11.81 | 1:50.55 | 2:28.47 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.20 | |||||||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 13 | 439 | 33.70 | 1:12.04 | 1:51.35 | 2:28.59 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.86 | |||||||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | 12 | 433 | 34.26 | 1:12.90 | 1:51.81 | 2:29.23 | ||
Herlev Svømning | 2:32.50 | |||||||||
10 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 11 | 433 | 32.89 | 1:09.30 | 1:48.99 | 2:29.26 | ||
JGI Svømning | 2:28.68 | |||||||||
11 | Fenja Romanski | 2005 | 10 | 431 | 32.67 | 1:09.87 | 1:49.90 | 2:29.48 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:25.71 | |||||||||
12 | Elida Thornsen | 2005 | 9 | 431 | 34.75 | 1:13.37 | 1:52.17 | 2:29.54 | ||
SVØM Korsør | 2:28.39 | |||||||||
13 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 8 | 427 | 33.49 | 1:11.08 | 1:50.85 | 2:29.99 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.74 | |||||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | 7 | 424 | 34.29 | 1:12.89 | 1:52.41 | 2:30.28 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
15 | Liva Lund Hansen | 2005 | 6 | 421 | 34.80 | 1:13.83 | 1:52.62 | 2:30.65 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.18 | |||||||||
16 | Anna Varming | 2005 | 5 | 420 | 35.60 | 1:14.91 | 1:53.33 | 2:30.81 | ||
Viborg Svømme Klub | 2:31.48 | |||||||||
17 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 4 | 415 | 34.53 | 1:13.58 | 1:53.96 | 2:31.42 | ||
Haslev Svømmeklub | 2:32.67 | |||||||||
18 | Cille Kirketerp | 2005 | 3 | 415 | 34.64 | 1:13.57 | 1:53.27 | 2:31.43 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:32.24 | |||||||||
19 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 2 | 410 | 36.30 | 1:15.74 | 1:55.13 | 2:31.96 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:34.96 | |||||||||
20 | Malou Sejr | 2005 | 1 | 410 | 35.13 | 1:13.29 | 1:53.32 | 2:32.05 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.84 | |||||||||
21 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 404 | 35.28 | 1:13.43 | 1:52.65 | 2:32.72 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:36.00 | |||||||||
22 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 403 | 34.86 | 1:14.57 | 1:54.04 | 2:32.84 | |||
Kolding SK | 2:32.29 | |||||||||
23 | Silja Brage | 2005 | 397 | 36.21 | 1:16.14 | 1:55.62 | 2:33.64 | |||
JGI Svømning | 2:34.80 | |||||||||
24 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 396 | 34.84 | 1:14.59 | 1:55.63 | 2:33.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:37.41 | |||||||||
25 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 393 | 33.26 | 1:11.09 | 1:52.46 | 2:34.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.40 | |||||||||
25 | Isabella Larsen | 2005 | 393 | 35.64 | 1:15.56 | 1:55.83 | 2:34.22 | |||
JGI Svømning | 2:35.74 | |||||||||
27 | Lise Refsgaard | 2005 | 391 | 35.24 | 1:14.11 | 1:54.45 | 2:34.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.01 | |||||||||
28 | Amalie Jensen | 2005 | 388 | 35.86 | 1:15.61 | 1:56.82 | 2:34.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.14 | |||||||||
29 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 385 | 35.16 | 1:15.93 | 1:56.12 | 2:35.20 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:32.84 | |||||||||
30 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 385 | 34.77 | 1:14.20 | 1:55.44 | 2:35.25 | |||
Roskilde Svømning | 2:36.84 | |||||||||
31 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 384 | 35.92 | 1:16.13 | 1:57.49 | 2:35.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:43.96 | |||||||||
32 | Victoria W. Stahl | 2005 | 382 | 35.44 | 1:14.60 | 1:55.40 | 2:35.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.78 | |||||||||
33 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 377 | 35.13 | 1:14.79 | 1:56.11 | 2:36.39 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:32.85 | |||||||||
34 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 375 | 34.99 | 1:16.28 | 1:58.25 | 2:36.58 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:42.65 | |||||||||
35 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 374 | 35.95 | 1:15.97 | 1:57.08 | 2:36.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.13 | |||||||||
36 | Filippa Eiler | 2005 | 374 | 35.10 | 1:15.98 | 1:57.07 | 2:36.79 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:36.79 | |||||||||
37 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 372 | 35.69 | 1:15.40 | 1:56.59 | 2:36.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.62 | |||||||||
38 | Asta Palmund | 2005 | 371 | 36.17 | 1:17.50 | 1:57.91 | 2:37.19 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.88 | |||||||||
39 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 370 | 35.75 | 1:16.69 | 1:57.86 | 2:37.30 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:44.77 | |||||||||
40 | Annika Køhn | 2005 | 365 | 34.83 | 1:15.25 | 1:56.88 | 2:37.95 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.30 | |||||||||
41 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 362 | 37.09 | 1:18.37 | 2:00.83 | 2:38.51 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.53 | |||||||||
42 | Liv Salhauge | 2005 | 361 | 37.12 | 1:18.45 | 1:59.93 | 2:38.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.97 | |||||||||
43 | Agnete Høyer | 2005 | 351 | 37.08 | 1:18.09 | 2:00.01 | 2:40.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.06 | |||||||||
44 | Tilde Søe Bach | 2005 | 350 | 34.23 | 1:16.13 | 1:58.91 | 2:40.19 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:53.26 | |||||||||
45 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 350 | 37.42 | 1:17.69 | 1:59.65 | 2:40.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.35 | |||||||||
46 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 335 | 36.55 | 1:18.08 | 2:01.39 | 2:42.58 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.19 | |||||||||
47 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 332 | 36.18 | 1:18.52 | 2:03.33 | 2:43.12 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:04.11 | |||||||||
48 | Camilla Porsdal | 2005 | 316 | 38.88 | 1:21.70 | 2:04.55 | 2:45.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.40 | |||||||||
49 | Catrine Porsdal | 2005 | 310 | 36.79 | 1:20.13 | 2:04.75 | 2:46.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 497 | 30.51 | 1:03.90 | 1:37.25 | 2:08.74 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.39 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 19 | 479 | 30.90 | 1:04.35 | 1:38.04 | 2:10.30 | ||
Viborg Svømme Klub | 2:12.33 | |||||||||
3 | Karsten Olsen | 2004 | 18 | 465 | 31.00 | 1:05.29 | 1:38.55 | 2:11.58 | ||
Svømmeklubben Laksen | 2:12.38 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 17 | 433 | 30.92 | 1:05.20 | 1:40.09 | 2:14.74 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
5 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 16 | 432 | 30.74 | 1:05.05 | 1:40.42 | 2:14.84 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:16.38 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 15 | 427 | 31.75 | 1:06.18 | 1:41.02 | 2:15.43 | ||
Odder Svømmeklub | 2:19.95 | |||||||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 14 | 416 | 30.99 | 1:06.17 | 1:41.91 | 2:16.56 | ||
H2Odense | 2:16.84 | |||||||||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | 13 | 406 | 30.34 | 1:05.52 | 1:41.84 | 2:17.72 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.04 | |||||||||
9 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 12 | 400 | 31.44 | 1:06.59 | 1:43.27 | 2:18.36 | ||
Herlev Svømning | 2:20.88 | |||||||||
10 | Troels Fode | 2004 | 11 | 400 | 31.90 | 1:07.13 | 1:43.23 | 2:18.39 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.42 | |||||||||
11 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 10 | 395 | 31.80 | 1:06.93 | 1:43.13 | 2:19.01 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.69 | |||||||||
12 | Alexander Vergereau | 2004 | 9 | 394 | 32.05 | 1:08.20 | 1:44.11 | 2:19.08 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.23 | |||||||||
13 | Mathias Christensen | 2004 | 8 | 393 | 32.23 | 1:07.64 | 1:43.95 | 2:19.18 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.77 | |||||||||
14 | Mads Mikkelsen | 2004 | 7 | 391 | 33.11 | 1:10.57 | 1:44.90 | 2:19.38 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:20.33 | |||||||||
15 | Lukas Frederiksen | 2004 | 6 | 377 | 32.84 | 1:08.99 | 1:45.16 | 2:21.10 | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:22.05 | |||||||||
16 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 5 | 368 | 31.66 | 1:07.96 | 1:45.84 | 2:22.31 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
17 | Emil Søby | 2004 | 4 | 367 | 32.96 | 1:10.16 | 1:47.72 | 2:22.37 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:23.04 | |||||||||
18 | Oscar Isberg | 2004 | 3 | 365 | 32.74 | 1:08.83 | 1:46.60 | 2:22.65 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:24.06 | |||||||||
19 | Emil Neumann | 2004 | 2 | 363 | 33.22 | 1:09.75 | 1:46.75 | 2:22.87 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:23.39 | |||||||||
20 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 1 | 359 | 31.84 | 1:08.17 | 1:46.00 | 2:23.41 | ||
Greve Svømmeklub | 2:22.02 | |||||||||
21 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 358 | 32.36 | 1:08.41 | 1:46.00 | 2:23.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.64 | |||||||||
22 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 347 | 32.89 | 1:10.51 | 1:48.16 | 2:25.11 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:23.45 | |||||||||
23 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 343 | 34.05 | 1:11.03 | 1:48.82 | 2:25.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.33 | |||||||||
24 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 339 | 33.07 | 1:10.22 | 1:48.59 | 2:26.23 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:23.70 | |||||||||
25 | William Ølshøj | 2004 | 336 | 32.93 | 1:11.75 | 1:49.58 | 2:26.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.87 | |||||||||
26 | Lukas Hedegaard | 2004 | 336 | 34.13 | 1:12.07 | 1:49.55 | 2:26.71 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:24.23 | |||||||||
27 | Anton Poulsen | 2004 | 334 | 35.77 | 1:13.61 | 1:51.92 | 2:26.99 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:34.48 | |||||||||
28 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 327 | 33.31 | 1:10.87 | 1:49.78 | 2:27.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:23.27 | |||||||||
29 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 322 | 33.83 | 1:11.82 | 1:49.57 | 2:28.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.94 | |||||||||
30 | Tobias Nielsen | 2004 | 321 | 33.90 | 1:12.39 | 1:50.19 | 2:28.87 | |||
Odder Svømmeklub | 2:29.25 | |||||||||
31 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 312 | 32.14 | 1:09.83 | 1:50.35 | 2:30.23 | |||
Vest-Brøndby | 2:32.26 | |||||||||
32 | Mads Naver | 2004 | 300 | 35.13 | 1:13.29 | 1:52.52 | 2:32.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:33.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 20 | 492 | 32.83 | 1:10.47 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.71 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 19 | 477 | 32.62 | 1:11.19 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.48 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 18 | 456 | 33.39 | 1:12.24 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.94 | |||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 17 | 413 | 35.03 | 1:14.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.90 | |||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 16 | 413 | 35.10 | 1:14.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.86 | |||||||||
6 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 15 | 410 | 34.32 | 1:14.87 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
7 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 14 | 408 | 34.39 | 1:14.99 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.97 | |||||||||
8 | Louise Sunesen | 2005 | 13 | 391 | 35.43 | 1:16.05 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.14 | |||||||||
9 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 12 | 389 | 35.55 | 1:16.21 | ||||
Herlev Svømning | 1:17.91 | |||||||||
10 | Elida Thornsen | 2005 | 11 | 387 | 34.63 | 1:16.30 | ||||
SVØM Korsør | 1:14.98 | |||||||||
11 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 10 | 372 | 35.02 | 1:17.33 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.26 | |||||||||
12 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 9 | 366 | 36.42 | 1:17.77 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
13 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 8 | 363 | 35.88 | 1:17.98 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
14 | Liva Lund Hansen | 2005 | 7 | 353 | 36.20 | 1:18.67 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.50 | |||||||||
15 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 6 | 352 | 35.43 | 1:18.76 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:15.93 | |||||||||
16 | Rebecca Petersen | 2005 | 5 | 343 | 37.95 | 1:19.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
17 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 4 | 341 | 37.60 | 1:19.62 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
18 | Antoinette Zafra | 2005 | 3 | 333 | 36.20 | 1:20.23 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.70 | |||||||||
19 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 2 | 322 | 37.22 | 1:21.12 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
20 | Thea Mikkelsen | 2005 | 1 | 317 | 37.78 | 1:21.60 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.70 | |||||||||
21 | Louise Lie Thisted | 2005 | 316 | 36.82 | 1:21.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
22 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 311 | 36.57 | 1:22.04 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
23 | Ida Hovmark | 2005 | 311 | 36.98 | 1:22.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.07 | |||||||||
24 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 307 | 37.88 | 1:22.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.67 | |||||||||
25 | Karla Kristensen | 2005 | 306 | 39.26 | 1:22.53 | |||||
Kolding SK | 1:24.49 | |||||||||
26 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 303 | 38.00 | 1:22.77 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:25.74 | |||||||||
27 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 298 | 37.45 | 1:23.22 | |||||
Swim Team Neptun | 1:24.04 | |||||||||
28 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 298 | 38.60 | 1:23.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.58 | |||||||||
29 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 295 | 37.90 | 1:23.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.80 | |||||||||
30 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 292 | 39.07 | 1:23.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.30 | |||||||||
31 | Ida Marie Platzer | 2005 | 286 | 38.85 | 1:24.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.66 | |||||||||
32 | Laura S. Olesen | 2005 | 282 | 39.16 | 1:24.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
33 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 279 | 38.46 | 1:25.07 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.27 | |||||||||
34 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 278 | 38.96 | 1:25.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.67 | |||||||||
35 | Liv Salhauge | 2005 | 277 | 39.93 | 1:25.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.95 | |||||||||
36 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 270 | 38.20 | 1:26.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.47 | |||||||||
37 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 267 | 38.72 | 1:26.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.74 | |||||||||
38 | Emilie Moberg | 2005 | 263 | 39.10 | 1:26.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
39 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 259 | 38.70 | 1:27.25 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.74 | |||||||||
40 | Malou Sejr | 2005 | 255 | 41.77 | 1:27.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.64 | |||||||||
41 | Alyssa Cao | 2005 | 245 | 39.64 | 1:28.89 | |||||
Frem Odense | 1:25.11 | |||||||||
42 | Alma Gotfredsen | 2005 | 182 | 41.14 | 1:38.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 504 | 29.12 | 1:02.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
2 | Karsten Olsen | 2004 | 19 | 450 | 31.05 | 1:04.98 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 1:06.17 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 18 | 422 | 31.84 | 1:06.40 | ||||
Lyseng IF | 1:09.04 | |||||||||
4 | Christian Landtved | 2004 | 17 | 417 | 30.54 | 1:06.66 | ||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.89 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 16 | 412 | 31.34 | 1:06.91 | ||||
H2Odense | 1:08.64 | |||||||||
6 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 15 | 371 | 31.64 | 1:09.31 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 14 | 349 | 32.94 | 1:10.70 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.01 | |||||||||
8 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 13 | 334 | 32.42 | 1:11.79 | ||||
Greve Svømmeklub | 1:13.80 | |||||||||
9 | Tobias Gammelvind | 2004 | 12 | 327 | 35.12 | 1:12.29 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.82 | |||||||||
10 | Mathias Christensen | 2004 | 11 | 325 | 33.58 | 1:12.40 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.83 | |||||||||
11 | Pelle Colmorten | 2004 | 10 | 324 | 33.74 | 1:12.51 | ||||
Roskilde Svømning | 1:14.28 | |||||||||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | 9 | 310 | 33.38 | 1:13.56 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.39 | |||||||||
13 | Troels Fode | 2004 | 8 | 310 | 34.22 | 1:13.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.21 | |||||||||
14 | Lucas Nielsen | 2004 | 7 | 304 | 33.53 | 1:14.04 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
15 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 6 | 304 | 33.82 | 1:14.07 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.08 | |||||||||
16 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 5 | 300 | 33.68 | 1:14.41 | ||||
Greve Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
17 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 4 | 299 | 33.72 | 1:14.45 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.94 | |||||||||
18 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 3 | 298 | 35.09 | 1:14.54 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.66 | |||||||||
19 | Mathias Lindgaard | 2004 | 2 | 297 | 35.03 | 1:14.67 | ||||
Herlev Svømning | 1:17.33 | |||||||||
20 | Silas Waterval | 2004 | 1 | 296 | 35.02 | 1:14.74 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.87 | |||||||||
21 | William Ølshøj | 2004 | 292 | 34.73 | 1:15.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.09 | |||||||||
22 | Sebastian Greisen | 2004 | 283 | 34.87 | 1:15.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.70 | |||||||||
23 | Anton Skov Grell | 2004 | 283 | 35.48 | 1:15.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
24 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 279 | 35.00 | 1:16.16 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.62 | |||||||||
25 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 278 | 34.25 | 1:16.30 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.90 | |||||||||
26 | Anders Mose | 2004 | 277 | 35.06 | 1:16.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.79 | |||||||||
27 | Oscar Isberg | 2004 | 276 | 35.42 | 1:16.50 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.12 | |||||||||
28 | Søren Have | 2004 | 275 | 34.45 | 1:16.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.59 | |||||||||
29 | Emil Søby | 2004 | 275 | 34.82 | 1:16.56 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.01 | |||||||||
30 | Oscar Kroos | 2004 | 271 | 34.35 | 1:16.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.67 | |||||||||
31 | Oliver Schultz | 2004 | 270 | 33.98 | 1:17.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.20 | |||||||||
32 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 265 | 35.74 | 1:17.47 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.82 | |||||||||
33 | Joost Rijkhoff | 2004 | 264 | 35.27 | 1:17.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
34 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 263 | 34.98 | 1:17.74 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
35 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 253 | 33.42 | 1:18.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.76 | |||||||||
36 | Alexander Vergereau | 2004 | 249 | 35.77 | 1:19.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.41 | |||||||||
37 | Victor Dyrhauge | 2004 | 228 | 37.78 | 1:21.53 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
38 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 187 | 39.46 | 1:27.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | 40 | 619 | 4:07.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:06.00 | |||||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.80 | 1:02.01 | 1:02.01 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 29.74 | 1:03.39 | 2:05.40 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.80 | 1:01.15 | 3:06.55 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.15 | 1:00.97 | 4:07.52 | ||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2003 | 38 | 600 | 4:10.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:12.48 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.78 | 1:02.39 | 1:02.39 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.95 | 1:03.62 | 2:06.01 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.97 | 1:01.10 | 3:07.11 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 30.06 | 1:03.03 | 4:10.14 | ||||||
3 | Helsingør Piger | 2003 | 36 | 599 | 4:10.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 4:12.00 | |||||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 29.50 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 29.73 | 1:02.60 | 2:04.16 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 29.05 | 1:02.03 | 3:06.19 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 30.15 | 1:04.08 | 4:10.27 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2003 | 34 | 597 | 4:10.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 4:11.22 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.87 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 30.57 | 1:03.56 | 2:05.67 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 29.78 | 1:03.82 | 3:09.49 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 29.10 | 1:01.05 | 4:10.54 | ||||||
5 | Sigma Damer A | 2003 | 32 | 575 | 4:13.58 | |||||
Sigma Swim | 4:13.02 | |||||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 29.99 | 1:02.37 | 1:02.37 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 30.01 | 1:03.05 | 2:05.42 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.43 | 1:03.66 | 3:09.08 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 30.23 | 1:04.50 | 4:13.58 | ||||||
6 | Hovedstaden A | 2003 | 30 | 570 | 4:14.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.82 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 30.73 | 1:03.45 | 1:03.45 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 30.09 | 1:02.76 | 2:06.21 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 30.81 | 1:04.92 | 3:11.13 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 29.90 | 1:03.23 | 4:14.36 | ||||||
7 | Køge Piger 1 | 2003 | 28 | 567 | 4:14.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 4:12.67 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 30.03 | 1:01.32 | 1:01.32 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 29.91 | 1:03.62 | 2:04.94 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.85 | 1:05.60 | 3:10.54 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.01 | 1:04.36 | 4:14.90 | ||||||
8 | Esv Piger | 2003 | 26 | 555 | 4:16.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 4:16.00 | |||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 29.94 | 1:02.94 | 1:02.94 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.68 | 1:04.81 | 2:07.75 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 31.09 | 1:05.93 | 3:13.68 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.61 | 1:02.90 | 4:16.58 | ||||||
9 | Vs Piger 1 | 2003 | 24 | 547 | 4:17.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | 4:18.23 | |||||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 32.18 | 1:07.90 | 1:07.90 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.46 | 1:04.46 | 2:12.36 | ||||||
Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 28.82 | 1:01.04 | 3:13.40 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.46 | 1:04.45 | 4:17.85 | ||||||
10 | A6 Piger 1 | 2003 | 22 | 545 | 4:18.17 | |||||
A6 | 4:13.02 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 30.44 | 1:03.26 | 1:03.26 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 31.62 | 1:07.26 | 2:10.52 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 31.50 | 1:04.32 | 3:14.84 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.89 | 1:03.33 | 4:18.17 | ||||||
11 | Agf Piger 1 | 2003 | 20 | 523 | 4:21.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:18.88 | |||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 32.71 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 31.96 | 1:06.64 | 2:14.55 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 30.35 | 1:04.22 | 3:18.77 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 30.15 | 1:03.05 | 4:21.82 | ||||||
12 | Aalborg Damer | 2003 | 18 | 521 | 4:22.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 4:18.50 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.55 | 1:05.74 | 1:05.74 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 31.50 | 1:06.01 | 2:11.75 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.98 | 1:05.07 | 3:16.82 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 31.58 | 1:05.28 | 4:22.10 | ||||||
13 | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | 16 | 519 | 4:22.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 4:25.74 | |||||||||
Maria Hagen | 2003 | 31.96 | 1:06.37 | 1:06.37 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 30.90 | 1:36.43 | 2:42.80 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 32.60 | 1:05.17 | 3:47.97 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.52 | 34.52 | 4:22.49 | ||||||
14 | Vat Piger 1 | 2003 | 14 | 511 | 4:23.75 | |||||
VAT Copenhagen | 4:19.00 | |||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 31.65 | 1:07.12 | 1:07.12 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 30.19 | 1:03.39 | 2:10.51 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 31.43 | 1:05.68 | 3:16.19 | ||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 32.45 | 1:07.56 | 4:23.75 | ||||||
15 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | 12 | 511 | 4:23.81 | |||||
Aarhus Swim | 4:20.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.79 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 32.40 | 1:07.49 | 2:13.35 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 31.23 | 1:04.77 | 3:18.12 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 30.79 | 1:05.69 | 4:23.81 | ||||||
16 | Esbjerg Piger 1 | 2004 | 10 | 509 | 4:24.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:17.40 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.83 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 29.86 | 1:02.77 | 2:08.63 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 31.45 | 1:06.99 | 3:15.62 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 31.92 | 1:08.53 | 4:24.15 | ||||||
17 | Herlev Piger | 2003 | 506 | 4:24.59 | ||||||
Herlev Svømning | 4:23.79 | |||||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 30.90 | 1:04.78 | 1:04.78 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 32.29 | 1:07.34 | 2:12.12 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 31.22 | 1:05.85 | 3:17.97 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 31.52 | 1:06.62 | 4:24.59 | ||||||
18 | Hørsholm Piger | 2003 | 489 | 4:27.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:16.00 | |||||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 31.06 | 1:04.94 | 1:04.94 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 31.84 | 1:07.51 | 2:12.45 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 32.73 | 1:09.36 | 3:21.81 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 30.60 | 1:05.84 | 4:27.65 | ||||||
19 | Horsens Piger | 2003 | 488 | 4:27.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:23.12 | |||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 31.53 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 31.73 | 1:06.10 | 2:12.58 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 32.07 | 1:07.94 | 3:20.52 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 32.67 | 1:07.35 | 4:27.87 | ||||||
20 | Kalundborg Piger | 2004 | 483 | 4:28.74 | ||||||
Kalundborg SK | 4:20.00 | |||||||||
Thea Kaiser | 2004 | 32.38 | 1:07.71 | 1:07.71 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 30.69 | 1:04.23 | 2:11.94 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 32.58 | 1:09.15 | 3:21.09 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 32.60 | 1:07.65 | 4:28.74 | ||||||
21 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | 474 | 4:30.48 | ||||||
H2Odense | 4:27.42 | |||||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 32.97 | 1:09.15 | 1:09.15 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 33.30 | 1:09.23 | 2:18.38 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 32.28 | 1:09.20 | 3:27.58 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.58 | 1:02.90 | 4:30.48 | ||||||
22 | Gti Piger | 2003 | 468 | 4:31.73 | ||||||
GTI | 4:35.30 | |||||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 33.50 | 1:09.73 | 1:09.73 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 32.92 | 1:10.29 | 2:20.02 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 30.75 | 1:05.43 | 3:25.45 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 31.86 | 1:06.28 | 4:31.73 | ||||||
23 | S68 - 1 | 2003 | 467 | 4:31.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:32.46 | |||||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 33.49 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 29.97 | 1:02.87 | 2:13.65 | ||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 33.41 | 1:09.59 | 3:23.24 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 32.69 | 1:08.65 | 4:31.89 | ||||||
24 | Hsc Piger | 2003 | 459 | 4:33.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:29.90 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 31.16 | 1:04.72 | 1:04.72 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 30.63 | 1:03.45 | 2:08.17 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 34.66 | 1:13.62 | 3:21.79 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 34.48 | 1:11.68 | 4:33.47 | ||||||
25 | Triton Årgang Piger | 2005 | 459 | 4:33.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:27.73 | |||||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 30.84 | 1:04.29 | 1:04.29 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 31.94 | 1:07.44 | 2:11.73 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 33.27 | 1:11.71 | 3:23.44 | ||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 32.72 | 1:10.04 | 4:33.48 | ||||||
26 | Silkeborg Piger | 2003 | 441 | 4:37.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:37.17 | |||||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.94 | 1:07.22 | 1:07.22 | ||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 33.82 | 1:10.46 | 2:17.68 | ||||||
Mette Marie H. Petersen | 2005 | 35.33 | 1:13.69 | 3:31.37 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 31.55 | 1:05.75 | 4:37.12 | ||||||
27 | Frem Piger | 2003 | 428 | 4:39.94 | ||||||
Frem Odense | 4:38.00 | |||||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 33.09 | 1:09.92 | 1:09.92 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 33.70 | 1:11.60 | 2:21.52 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 32.92 | 1:09.18 | 3:30.70 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 33.46 | 1:09.24 | 4:39.94 | ||||||
28 | Haslev Piger | 2003 | 422 | 4:41.19 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 4:26.84 | |||||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 31.86 | 1:07.35 | 1:07.35 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 34.15 | 1:11.44 | 2:18.79 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 33.64 | 1:11.24 | 3:30.03 | ||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 33.56 | 1:11.16 | 4:41.19 | ||||||
29 | Søllerød Girls | 2003 | 416 | 4:42.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Anna Nørskov | 2004 | 33.48 | 1:09.07 | 1:09.07 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 33.11 | 1:10.30 | 2:19.37 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 35.49 | 1:15.63 | 3:35.00 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 32.40 | 1:07.42 | 4:42.42 | ||||||
30 | Hvidovre Piger | 2003 | 400 | 4:46.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:41.13 | |||||||||
Sofie Bak | 2003 | 33.70 | 1:11.68 | 1:11.68 | ||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 34.00 | 1:13.07 | 2:24.75 | ||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 32.18 | 1:09.43 | 3:34.18 | ||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 33.89 | 1:11.98 | 4:46.16 | ||||||
31 | Nord Valkyrier | 2003 | 387 | 4:49.28 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:54.85 | |||||||||
Karoline Iversen | 2005 | 36.95 | 1:16.87 | 1:16.87 | ||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 32.37 | 1:10.87 | 2:27.74 | ||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 33.22 | 1:10.44 | 3:38.18 | ||||||
Daphne Sander | 2003 | 33.20 | 1:11.10 | 4:49.28 | ||||||
32 | Kolding Piger Kolding | 2003 | 379 | 4:51.36 | ||||||
Kolding SK | 4:27.26 | |||||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 34.76 | 1:12.83 | 1:12.83 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 32.99 | 1:10.07 | 2:22.90 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 37.43 | 1:19.34 | 3:42.24 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 32.37 | 1:09.12 | 4:51.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | 40 | 596 | 3:43.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.96 | 55.79 | 55.79 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 28.21 | 59.17 | 1:54.96 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 26.23 | 55.25 | 2:50.21 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 25.19 | 53.44 | 3:43.65 | ||||||
2 | Hovedstaden A | 2002 | 38 | 586 | 3:44.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.32 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 27.42 | 57.45 | 57.45 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 26.57 | 55.75 | 1:53.20 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 56.07 | 1:22.48 | 3:15.68 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 29.14 | 29.14 | 3:44.82 | ||||||
3 | Gentofte Drenge | 2002 | 36 | 545 | 3:50.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:53.33 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 27.38 | 57.40 | 57.40 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.47 | 1:00.19 | 1:57.59 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 27.51 | 58.20 | 2:55.79 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 26.08 | 54.66 | 3:50.45 | ||||||
4 | Sigma Herrer A | 2002 | 34 | 541 | 3:50.99 | |||||
Sigma Swim | 3:55.43 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.60 | 57.14 | 57.14 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 28.19 | 58.30 | 1:55.44 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.42 | 58.97 | 2:54.41 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 27.24 | 56.58 | 3:50.99 | ||||||
5 | Holbæk | 2002 | 32 | 517 | 3:54.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 3:57.42 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 27.95 | 58.08 | 58.08 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 27.87 | 58.14 | 1:56.22 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 27.11 | 58.21 | 2:54.43 | ||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 28.02 | 1:00.04 | 3:54.47 | ||||||
6 | Kvik Drenge 1 | 2004 | 30 | 514 | 3:54.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:54.90 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 27.70 | 58.61 | 58.61 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 27.11 | 57.96 | 1:56.57 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 26.87 | 57.24 | 2:53.81 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 28.80 | 1:01.07 | 3:54.88 | ||||||
7 | Triton Årgang Drenge | 2004 | 28 | 508 | 3:55.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:58.57 | |||||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 28.82 | 1:00.77 | 1:00.77 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 26.38 | 55.85 | 1:56.62 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 29.12 | 1:01.89 | 2:58.51 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 26.86 | 57.33 | 3:55.84 | ||||||
8 | Gsc Drenge 1 | 2002 | 26 | 505 | 3:56.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:56.67 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 26.41 | 56.51 | 56.51 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.47 | 58.00 | 1:54.51 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.37 | 1:01.61 | 2:56.12 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.19 | 1:00.12 | 3:56.24 | ||||||
9 | Ringsted Drenge | 2002 | 24 | 498 | 3:57.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 4:01.44 | |||||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 29.24 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 26.69 | 55.95 | 1:57.11 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 27.20 | 59.33 | 2:56.44 | ||||||
Emil Carstensen | 2002 | 29.07 | 1:01.03 | 3:57.47 | ||||||
10 | Hsc Drenge | 2003 | 22 | 494 | 3:58.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | 3:55.83 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 28.17 | 58.73 | 58.73 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 29.14 | 1:02.10 | 2:00.83 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 28.45 | 1:00.83 | 3:01.66 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 26.52 | 56.42 | 3:58.08 | ||||||
11 | Hvidovre Drenge | 2002 | 20 | 486 | 3:59.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:08.80 | |||||||||
Anders Skousen | 2002 | 27.90 | 58.95 | 58.95 | ||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 29.13 | 1:02.30 | 2:01.25 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 28.01 | 59.11 | 3:00.36 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 27.07 | 59.06 | 3:59.42 | ||||||
12 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 18 | 471 | 4:01.90 | |||||
Aarhus Swim | 4:02.00 | |||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 28.58 | 59.90 | 59.90 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 30.25 | 1:02.70 | 2:02.60 | ||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 28.67 | 1:01.26 | 3:03.86 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 27.84 | 58.04 | 4:01.90 | ||||||
13 | A6 Drenge 1 | 2002 | 16 | 470 | 4:01.96 | |||||
A6 | 4:02.51 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 27.23 | 57.70 | 57.70 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 28.41 | 1:00.14 | 1:57.84 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 28.69 | 1:01.91 | 2:59.75 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 29.56 | 1:02.21 | 4:01.96 | ||||||
14 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | 14 | 461 | 4:03.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.10 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 29.87 | 1:02.25 | 1:02.25 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 28.01 | 59.13 | 2:01.38 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 28.76 | 1:00.52 | 3:01.90 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 29.18 | 1:01.75 | 4:03.65 | ||||||
15 | Stv Drenge | 2002 | 12 | 451 | 4:05.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
August Schade Cantby | 2002 | 27.29 | 57.81 | 57.81 | ||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 28.57 | 1:00.02 | 1:57.83 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 29.82 | 1:03.47 | 3:01.30 | ||||||
Silas Lykke | 2003 | 29.38 | 1:04.04 | 4:05.34 | ||||||
16 | Gti 2 Drenge | 2002 | 10 | 449 | 4:05.71 | |||||
GTI | 3:57.10 | |||||||||
Kevin Liang | 2002 | 29.32 | 1:01.42 | 1:01.42 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 27.75 | 59.90 | 2:01.32 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 29.65 | 1:02.85 | 3:04.17 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 28.69 | 1:01.54 | 4:05.71 | ||||||
17 | Esv Drenge | 2003 | 445 | 4:06.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:06.53 | |||||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 30.23 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 29.01 | 1:01.14 | 2:03.48 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 29.50 | 1:02.66 | 3:06.14 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 28.20 | 1:00.33 | 4:06.47 | ||||||
18 | Helsingør Drenge | 2002 | 445 | 4:06.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:11.00 | |||||||||
Mattias Houen | 2002 | 28.94 | 59.82 | 59.82 | ||||||
Lucas Burmester | 2002 | 30.12 | 1:03.35 | 2:03.17 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 28.58 | 1:00.13 | 3:03.30 | ||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 29.55 | 1:03.22 | 4:06.52 | ||||||
19 | Vs Drenge 1 | 2002 | 443 | 4:06.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:09.83 | |||||||||
Anders Elsborg | 2003 | 31.37 | 1:04.76 | 1:04.76 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 28.88 | 1:01.71 | 2:06.47 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 28.75 | 1:29.15 | 3:35.62 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 31.23 | 31.23 | 4:06.85 | ||||||
20 | Vat Drenge 1 | 2002 | 441 | 4:07.15 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:09.90 | |||||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 28.51 | 59.17 | 59.17 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 29.69 | 1:02.65 | 2:01.82 | ||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 29.13 | 1:02.14 | 3:03.96 | ||||||
Asger Johansen | 2003 | 29.61 | 1:03.19 | 4:07.15 | ||||||
21 | Nord Vikinger 1 | 2002 | 428 | 4:09.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:11.02 | |||||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 28.65 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 28.43 | 1:02.10 | 2:01.91 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 30.06 | 1:04.43 | 3:06.34 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 30.07 | 1:03.36 | 4:09.70 | ||||||
22 | Agf Drenge 1 | 2002 | 425 | 4:10.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:59.87 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 29.53 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 28.77 | 1:01.26 | 2:03.53 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 30.57 | 1:05.86 | 3:09.39 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 28.42 | 1:00.79 | 4:10.18 | ||||||
23 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 419 | 4:11.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 4:09.28 | |||||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 32.85 | 1:08.69 | 1:08.69 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 26.68 | 56.10 | 2:04.79 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 30.28 | 1:04.06 | 3:08.85 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 29.69 | 1:02.55 | 4:11.40 | ||||||
24 | Silkeborg Drenge | 2003 | 418 | 4:11.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:15.37 | |||||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 30.29 | 1:02.86 | 1:02.86 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.12 | 1:01.51 | 2:04.37 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 30.30 | 1:03.55 | 3:07.92 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 30.28 | 1:03.73 | 4:11.65 | ||||||
25 | Horsens Drenge 2 | 2002 | 409 | 4:13.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:19.33 | |||||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 30.24 | 1:04.51 | 1:04.51 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 30.94 | 1:06.84 | 2:11.35 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 30.49 | 1:04.42 | 3:15.77 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 27.08 | 57.82 | 4:13.59 | ||||||
26 | Odder Drenge | 2002 | 396 | 4:16.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:15.50 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 30.55 | 1:03.72 | 1:03.72 | ||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 30.87 | 1:03.84 | 2:07.56 | ||||||
Tobias Nielsen | 2004 | 31.99 | 1:09.07 | 3:16.63 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 27.96 | 59.61 | 4:16.24 | ||||||
27 | Aalborg Herrer | 2002 | 371 | 4:21.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:16.50 | |||||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 29.29 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 30.13 | 1:03.63 | 2:05.96 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 31.82 | 1:07.22 | 3:13.18 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 32.24 | 1:08.75 | 4:21.93 | ||||||
28 | Hørsholm Drenge | 2002 | 358 | 4:24.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:59.00 | |||||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 30.94 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 28.38 | 1:01.68 | 2:08.06 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 30.42 | 1:05.55 | 3:13.61 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 33.04 | 1:11.31 | 4:24.92 | ||||||
29 | Pingvinen Drenge | 2003 | 345 | 4:28.31 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:17.40 | |||||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 31.40 | 1:06.77 | 1:06.77 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 31.32 | 1:07.65 | 2:14.42 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 31.03 | 1:06.43 | 3:20.85 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 31.88 | 1:07.46 | 4:28.31 | ||||||
- | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
H2Odense | 4:00.40 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 27.51 | 58.17 | 58.17 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 27.82 | 1:00.79 | 1:58.96 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 28.74 | 1:01.22 | 3:00.18 | ||||||
- | Herlev Drenge | 2002 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Herlev Svømning | 3:55.79 | |||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 26.28 | 56.16 | 56.16 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 28.60 | 1:01.47 | 1:57.63 | ||||||
- | Søllerød Boys | 2002 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:03.00 | |||||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 31.03 | 1:05.06 | 1:05.06 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 30.76 | 1:04.01 | 2:09.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 537 | 30.04 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.77 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 488 | 31.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.65 | |||||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 483 | 31.12 | ||||||
Kalundborg SK | 32.32 | |||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 480 | 31.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.60 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 474 | 31.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 472 | 31.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.32 | |||||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 470 | 31.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 457 | 31.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
9 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 455 | 31.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.15 | |||||||||
10 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 442 | 32.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
11 | Cille Christensen | 2004 | 441 | 32.08 | ||||||
Kolding SK | 32.31 | |||||||||
12 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 435 | 32.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.40 | |||||||||
13 | Jasmin Philip | 2004 | 435 | 32.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
14 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 431 | 32.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.40 | |||||||||
15 | Signe Krag Andersen | 2004 | 430 | 32.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.68 | |||||||||
16 | Christina M. Glargaard | 2004 | 427 | 32.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
17 | Clara Skrydstrup | 2004 | 427 | 32.44 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.36 | |||||||||
18 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 426 | 32.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.01 | |||||||||
19 | Malou Soelberg | 2004 | 418 | 32.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
20 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 418 | 32.66 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.19 | |||||||||
21 | Anna Toft Petersen | 2004 | 415 | 32.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
22 | Olivia Callesen | 2004 | 414 | 32.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
23 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 411 | 32.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.50 | |||||||||
23 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 411 | 32.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.91 | |||||||||
25 | Clara Sass Husum | 2004 | 407 | 32.94 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
25 | Eva Hjort | 2004 | 407 | 32.94 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.36 | |||||||||
27 | Wilma Anker | 2004 | 404 | 33.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
28 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 403 | 33.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.99 | |||||||||
28 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 403 | 33.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
30 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 402 | 33.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.70 | |||||||||
31 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 400 | 33.13 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.28 | |||||||||
32 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 397 | 33.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.76 | |||||||||
33 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 397 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.99 | |||||||||
34 | Liva Søby | 2004 | 395 | 33.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.64 | |||||||||
35 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 395 | 33.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
35 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 395 | 33.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
37 | Ida Juul Grønning | 2004 | 385 | 33.56 | ||||||
H2Odense | 33.78 | |||||||||
38 | Alma Heyn Stage | 2004 | 382 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.43 | |||||||||
38 | Josephine Larsen | 2004 | 382 | 33.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.23 | |||||||||
40 | Aurelia Pedersen | 2004 | 381 | 33.69 | ||||||
H2Odense | 33.45 | |||||||||
40 | Frida Saks Justesen | 2004 | 381 | 33.69 | ||||||
Lyseng IF | 33.88 | |||||||||
42 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 380 | 33.71 | ||||||
Frem Odense | 33.43 | |||||||||
43 | Olivia Møller | 2004 | 375 | 33.87 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
44 | Anne Sofie Evald | 2004 | 373 | 33.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.19 | |||||||||
44 | Nicoline Dyrman | 2004 | 373 | 33.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.21 | |||||||||
46 | Nønne Christensen | 2004 | 367 | 34.12 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.54 | |||||||||
47 | Anna Nørskov | 2004 | 365 | 34.18 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
48 | Freja Friborg | 2004 | 360 | 34.32 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.13 | |||||||||
49 | Anja Xin Andersen | 2004 | 360 | 34.34 | ||||||
Herlev Svømning | 33.44 | |||||||||
50 | Josefine Krumbak | 2004 | 358 | 34.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
51 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 357 | 34.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
52 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 353 | 34.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.88 | |||||||||
53 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 349 | 34.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
54 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 348 | 34.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
55 | Isabel Lillebæk | 2004 | 346 | 34.79 | ||||||
JGI Svømning | 36.47 | |||||||||
56 | Clara Dreier | 2004 | 345 | 34.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
57 | Anna Maria Madsen | 2004 | 338 | 35.04 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.91 | |||||||||
58 | Caroline Madsen | 2004 | 332 | 35.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
59 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 332 | 35.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
60 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 324 | 35.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.76 | |||||||||
61 | Fiona Andrea Have | 2004 | 320 | 35.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
62 | Camille Nørby | 2004 | 311 | 36.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.59 | |||||||||
63 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 308 | 36.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.86 | |||||||||
64 | Anna Larsen | 2004 | 307 | 36.20 | ||||||
Kalundborg SK | 36.18 | |||||||||
- | Nele Schulze | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 20 | 536 | 30.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.77 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 19 | 520 | 30.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.60 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 18 | 518 | 30.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 17 | 515 | 30.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 30.65 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 16 | 509 | 30.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
6 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 15 | 506 | 30.64 | |||||
Kalundborg SK | 32.32 | |||||||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | 14 | 483 | 31.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 31.32 | |||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 13 | 474 | 31.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 12 | 459 | 31.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 32.40 | |||||||||
10 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 11 | 453 | 31.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 10 | 451 | 31.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 32.15 | |||||||||
12 | Signe Krag Andersen | 2004 | 9 | 443 | 32.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | 32.68 | |||||||||
13 | Cille Christensen | 2004 | 8 | 442 | 32.07 | |||||
Kolding SK | 32.31 | |||||||||
14 | Jasmin Philip | 2004 | 7 | 440 | 32.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
15 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 6 | 431 | 32.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 33.40 | |||||||||
16 | Christina M. Glargaard | 2004 | 5 | 413 | 32.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 656 | 25.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 524 | 27.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 519 | 27.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.20 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 504 | 28.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.82 | |||||||||
5 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 487 | 28.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.36 | |||||||||
6 | Mathias Knudsen | 2003 | 467 | 28.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.00 | |||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 465 | 28.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
H2Odense | 30.10 | |||||||||
8 | Thor Brunsgaard | 2003 | 459 | 29.07 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.37 | |||||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 455 | 29.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.13 | |||||||||
10 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 453 | 29.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 450 | 29.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
12 | Mikkel Mortensen | 2003 | 450 | 29.26 | ||||||
Kalundborg SK | 32.00 | |||||||||
13 | Silas Lykke | 2003 | 439 | 29.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
14 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 432 | 29.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 430 | 29.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | |||||||||
16 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 423 | 29.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.09 | |||||||||
17 | Nikolai Sander | 2003 | 419 | 29.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.15 | |||||||||
18 | Oscar Cleemann | 2003 | 417 | 30.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.32 | |||||||||
19 | Christian Kornum | 2003 | 412 | 30.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.71 | |||||||||
20 | Niklas Højbjerg | 2003 | 409 | 30.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.61 | |||||||||
21 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 407 | 30.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
22 | Christoffer Rekling | 2003 | 404 | 30.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.99 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 400 | 30.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | |||||||||
24 | Alexander Tullberg | 2003 | 397 | 30.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.15 | |||||||||
24 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 397 | 30.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.00 | |||||||||
26 | Kasper Johnsen | 2003 | 393 | 30.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
27 | Mads Stamholt | 2003 | 390 | 30.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.11 | |||||||||
28 | Daniel Damsbo | 2003 | 389 | 30.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
29 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 384 | 30.85 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.46 | |||||||||
30 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 381 | 30.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.64 | |||||||||
31 | Mikkel Hjelm | 2003 | 380 | 30.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.24 | |||||||||
32 | Lukas Pedersen | 2003 | 377 | 31.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.83 | |||||||||
33 | William Kristensen | 2003 | 375 | 31.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
34 | Andreas Hoffmann | 2003 | 373 | 31.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.80 | |||||||||
35 | Noah Bred | 2003 | 373 | 31.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
36 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 372 | 31.18 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 30.41 | |||||||||
37 | Simon Degn | 2003 | 371 | 31.19 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.45 | |||||||||
38 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 368 | 31.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.83 | |||||||||
39 | Mikkel Quaade | 2003 | 368 | 31.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.06 | |||||||||
40 | Marcus Hiort | 2003 | 366 | 31.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
41 | Christopher Z. Christense | 2003 | 363 | 31.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
41 | Emil Lykke Grann | 2003 | 363 | 31.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
43 | Elias Rought | 2003 | 357 | 31.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.81 | |||||||||
44 | Asger Johansen | 2003 | 356 | 31.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
45 | Tobias Davidsen | 2003 | 353 | 31.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.43 | |||||||||
46 | Erik Li | 2003 | 348 | 31.88 | ||||||
Herlev Svømning | 32.22 | |||||||||
47 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 347 | 31.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.22 | |||||||||
48 | William Sloth | 2003 | 345 | 31.95 | ||||||
Lyseng IF | 31.79 | |||||||||
49 | Marco Knudsen | 2003 | 342 | 32.06 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.72 | |||||||||
50 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 339 | 32.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
51 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 338 | 32.17 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.72 | |||||||||
52 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 338 | 32.18 | ||||||
JGI Svømning | 31.92 | |||||||||
53 | Benjamin Bodal | 2003 | 335 | 32.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.47 | |||||||||
54 | Harald Franck | 2003 | 334 | 32.32 | ||||||
Næstved IF | 31.80 | |||||||||
55 | Frederik Venø Elling | 2003 | 320 | 32.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
56 | Bror Textor-Broch | 2003 | 316 | 32.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
57 | Ole Hovmand | 2003 | 312 | 33.07 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.04 | |||||||||
58 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 307 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.43 | |||||||||
59 | Victor Toftehøj | 2003 | 298 | 33.55 | ||||||
JGI Svømning | 33.65 | |||||||||
60 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 289 | 33.90 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 36.74 | |||||||||
61 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 263 | 34.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 20 | 667 | 25.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 19 | 527 | 27.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 28.20 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 18 | 520 | 27.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.82 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 17 | 517 | 27.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
5 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 16 | 484 | 28.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.36 | |||||||||
6 | Mathias Knudsen | 2003 | 15 | 459 | 29.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | 30.00 | |||||||||
7 | Thor Brunsgaard | 2003 | 14 | 455 | 29.15 | |||||
Swim Team Neptun | 31.37 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 13 | 449 | 29.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.13 | |||||||||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | 12 | 477 | 28.69 | |||||
Kalundborg SK | 32.00 | |||||||||
10 | Silas Lykke | 2003 | 11 | 467 | 28.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
11 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 10 | 460 | 29.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
12 | Jonas Kjær | 2003 | 9 | 459 | 29.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
13 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 8 | 447 | 29.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
14 | Valdemar Wichmann | 2003 | 7 | 435 | 29.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | |||||||||
15 | Oscar Cleemann | 2003 | 6 | 418 | 29.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.32 | |||||||||
16 | Nikolai Sander | 2003 | 5 | 410 | 30.18 | |||||
Svømmeklubben Nord | 31.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 647 | 27.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.54 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 611 | 27.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 598 | 28.16 | ||||||
Herlev Svømning | 28.32 | |||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 592 | 28.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 590 | 28.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.18 | |||||||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 582 | 28.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
7 | My Phuong Bui | 2003 | 579 | 28.46 | ||||||
H2Odense | 28.55 | |||||||||
7 | Tine Petersen | 2003 | 579 | 28.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | |||||||||
9 | Karoline Lagoni | 2003 | 578 | 28.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
10 | Emilie Meng | 2003 | 574 | 28.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.79 | |||||||||
11 | Freja Stenbækgård | 2003 | 573 | 28.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.82 | |||||||||
12 | Mille Pedersen | 2003 | 558 | 28.81 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.99 | |||||||||
13 | Caroline Brink | 2003 | 557 | 28.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.08 | |||||||||
14 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 553 | 28.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | 547 | 29.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.85 | |||||||||
16 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 540 | 29.14 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
17 | Elena Westmark Holm | 2003 | 537 | 29.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.86 | |||||||||
18 | Caroline Broholm | 2003 | 533 | 29.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.12 | |||||||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 531 | 29.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.20 | |||||||||
20 | Celia Puggaard | 2003 | 530 | 29.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.91 | |||||||||
21 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 529 | 29.34 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 29.00 | |||||||||
22 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 523 | 29.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
23 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 520 | 29.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
24 | Thippe de Neergaard | 2003 | 518 | 29.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.22 | |||||||||
25 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 517 | 29.56 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.16 | |||||||||
26 | Sofie Nielsen | 2003 | 509 | 29.71 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
27 | Clara Carlquist | 2003 | 504 | 29.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
28 | Sarah Bundgaard | 2003 | 502 | 29.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
29 | Astrid Thimmer | 2003 | 501 | 29.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.78 | |||||||||
30 | Laura Fogh | 2003 | 499 | 29.90 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.07 | |||||||||
31 | Louise Jensen | 2003 | 498 | 29.92 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.70 | |||||||||
31 | Pil Sylvander | 2003 | 498 | 29.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
33 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 494 | 30.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.61 | |||||||||
34 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 491 | 30.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
35 | Naja Thomsen | 2003 | 484 | 30.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
36 | Fiona Burmester | 2003 | 483 | 30.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
36 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 483 | 30.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.39 | |||||||||
38 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 482 | 30.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | |||||||||
39 | Luna Gammelgaard | 2003 | 481 | 30.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
39 | Maria Mehlsen | 2003 | 481 | 30.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.94 | |||||||||
41 | Louise Houe Andersen | 2003 | 477 | 30.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.93 | |||||||||
42 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 474 | 30.42 | ||||||
DeltaSwim | 30.70 | |||||||||
43 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 470 | 30.51 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
44 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 470 | 30.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
45 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 464 | 30.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.75 | |||||||||
46 | Freja Romanski | 2003 | 460 | 30.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.49 | |||||||||
47 | Lærke Asmussen | 2003 | 452 | 30.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.78 | |||||||||
48 | Freja Gjerløv | 2003 | 449 | 30.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.16 | |||||||||
49 | Nikoline Andersen | 2003 | 438 | 31.24 | ||||||
H2Odense | 31.99 | |||||||||
50 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 433 | 31.35 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.18 | |||||||||
51 | Caroline Veggerby | 2003 | 427 | 31.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.00 | |||||||||
52 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 423 | 31.60 | ||||||
Frem Odense | 31.46 | |||||||||
53 | Olivia Mammen | 2003 | 384 | 32.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | |||||||||
54 | Lærke Blond | 2003 | 357 | 33.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.60 | |||||||||
- | Mikala Ravn Borch | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 20 | 661 | 27.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | 28.54 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 19 | 618 | 27.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 28.18 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 19 | 618 | 27.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 17 | 608 | 28.00 | |||||
Herlev Svømning | 28.32 | |||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 16 | 599 | 28.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
6 | My Phuong Bui | 2003 | 15 | 562 | 28.74 | |||||
H2Odense | 28.55 | |||||||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 14 | 558 | 28.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
8 | Tine Petersen | 2003 | 13 | 549 | 28.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | |||||||||
9 | Mille Pedersen | 2003 | 12 | 583 | 28.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 28.99 | |||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 11 | 576 | 28.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
11 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 10 | 564 | 28.71 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
11 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 10 | 564 | 28.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
13 | Freja Stenbækgård | 2003 | 8 | 561 | 28.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 28.82 | |||||||||
14 | Ingrid Lindemann | 2003 | 7 | 549 | 28.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 28.85 | |||||||||
15 | Elena Westmark Holm | 2003 | 6 | 535 | 29.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.86 | |||||||||
16 | Caroline Brink | 2003 | 5 | 490 | 30.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 612 | 24.62 | ||||||
Herlev Svømning | 25.04 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 587 | 24.97 | ||||||
Herlev Svømning | 25.99 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 585 | 25.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 24.53 | |||||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | 556 | 25.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.31 | |||||||||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 548 | 25.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.05 | |||||||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 546 | 25.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.29 | |||||||||
7 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 534 | 25.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.99 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 524 | 25.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.73 | |||||||||
9 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 511 | 26.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.37 | |||||||||
10 | August Schade Cantby | 2002 | 506 | 26.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.83 | |||||||||
11 | August Ryom | 2002 | 499 | 26.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 498 | 26.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.77 | |||||||||
13 | Gustav Stahl | 2002 | 495 | 26.42 | ||||||
H2Odense | 26.61 | |||||||||
14 | Jakob Tietgen | 2002 | 487 | 26.56 | ||||||
Frem Odense | 27.42 | |||||||||
15 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 487 | 26.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.04 | |||||||||
16 | Simon Perzynski | 2002 | 482 | 26.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.89 | |||||||||
17 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 480 | 26.69 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
18 | Julius Henriksen | 2002 | 479 | 26.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.93 | |||||||||
19 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 479 | 26.72 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.66 | |||||||||
20 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 478 | 26.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
21 | Frederik Bojesen | 2002 | 476 | 26.77 | ||||||
JGI Svømning | 27.03 | |||||||||
22 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 467 | 26.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
23 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 460 | 27.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.91 | |||||||||
24 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 455 | 27.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.24 | |||||||||
25 | Mads Kloster | 2002 | 454 | 27.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
26 | Marcus Ipsen | 2002 | 453 | 27.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.33 | |||||||||
27 | Simon Blidarevic | 2002 | 452 | 27.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.55 | |||||||||
28 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 452 | 27.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.44 | |||||||||
29 | Anders Skousen | 2002 | 451 | 27.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.78 | |||||||||
30 | Mingus Okkerholm | 2002 | 450 | 27.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
31 | Mads Lind | 2002 | 447 | 27.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.59 | |||||||||
32 | Frederik Pedersen | 2002 | 446 | 27.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.87 | |||||||||
33 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 443 | 27.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.96 | |||||||||
34 | Alexander Søgaard | 2002 | 440 | 27.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.27 | |||||||||
35 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 438 | 27.53 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.02 | |||||||||
36 | Mads Enghave | 2002 | 434 | 27.60 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 27.21 | |||||||||
37 | Andreas Kronborg | 2002 | 432 | 27.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
38 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 428 | 27.73 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 26.92 | |||||||||
39 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 420 | 27.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.52 | |||||||||
40 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 414 | 28.04 | ||||||
H2Odense | 27.82 | |||||||||
41 | Mads Baltzer | 2002 | 408 | 28.19 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
42 | Oliver Breuner | 2002 | 404 | 28.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.10 | |||||||||
43 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 396 | 28.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.97 | |||||||||
44 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 394 | 28.52 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
45 | Kevin Liang | 2002 | 389 | 28.63 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 27.31 | |||||||||
46 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 354 | 29.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.96 | |||||||||
47 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 346 | 29.78 | ||||||
Frem Odense | 30.14 | |||||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
- | Oliver Bak Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
- | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 20 | 617 | 24.55 | |||||
Herlev Svømning | 25.04 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 19 | 597 | 24.83 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 24.53 | |||||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 18 | 580 | 25.07 | |||||
Herlev Svømning | 25.99 | |||||||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | 17 | 564 | 25.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 26.31 | |||||||||
5 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 16 | 530 | 25.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.99 | |||||||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 15 | 515 | 26.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 26.29 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 14 | 497 | 26.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 25.73 | |||||||||
8 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 13 | 485 | 26.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 26.37 | |||||||||
9 | August Ryom | 2002 | 12 | 520 | 25.99 | |||||
Køge Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
10 | August Schade Cantby | 2002 | 11 | 518 | 26.02 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 25.83 | |||||||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 10 | 507 | 26.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 26.77 | |||||||||
12 | Simon Perzynski | 2002 | 9 | 485 | 26.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.89 | |||||||||
13 | Gustav Stahl | 2002 | 8 | 483 | 26.64 | |||||
H2Odense | 26.61 | |||||||||
14 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 7 | 475 | 26.79 | |||||
Svømmeklubben Nord | 27.04 | |||||||||
15 | Jakob Tietgen | 2002 | 6 | 469 | 26.90 | |||||
Frem Odense | 27.42 | |||||||||
16 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 5 | 461 | 27.06 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 568 | 32.44 | 1:13.38 | 1:56.29 | 2:32.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.52 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 526 | 33.25 | 1:14.17 | 1:59.98 | 2:36.20 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.53 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 518 | 34.65 | 1:16.99 | 2:01.21 | 2:37.03 | |||
Køge Svømmeklub | 2:39.65 | |||||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | 508 | 34.49 | 1:18.32 | 2:02.43 | 2:37.98 | |||
Kolding SK | 2:35.41 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 503 | 35.17 | 1:17.14 | 2:01.74 | 2:38.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.55 | |||||||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | 500 | 34.27 | 1:14.38 | 2:03.23 | 2:38.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.73 | |||||||||
7 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 495 | 33.80 | 1:17.44 | 2:03.25 | 2:39.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.85 | |||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 494 | 32.74 | 1:18.26 | 2:02.04 | 2:39.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
9 | Cille Christensen | 2004 | 488 | 33.13 | 1:19.48 | 2:04.64 | 2:40.11 | |||
Kolding SK | 2:33.67 | |||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 488 | 34.43 | 1:15.95 | 2:04.17 | 2:40.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.30 | |||||||||
11 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 487 | 32.62 | 1:12.66 | 2:02.36 | 2:40.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.31 | |||||||||
12 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 486 | 32.76 | 1:13.95 | 2:03.27 | 2:40.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.92 | |||||||||
13 | Christina M. Glargaard | 2004 | 485 | 33.57 | 1:15.13 | 2:04.28 | 2:40.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.06 | |||||||||
14 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 479 | 33.00 | 1:13.73 | 2:04.47 | 2:41.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.67 | |||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 474 | 35.72 | 1:17.49 | 2:06.38 | 2:41.75 | |||
Lyseng IF | 2:44.72 | |||||||||
16 | Sarah Carugati | 2004 | 471 | 34.41 | 1:15.61 | 2:05.03 | 2:42.01 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.69 | |||||||||
17 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 470 | 33.73 | 1:15.48 | 2:06.37 | 2:42.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.96 | |||||||||
18 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 468 | 35.23 | 1:16.88 | 2:03.97 | 2:42.38 | |||
Vest-Brøndby | 2:39.23 | |||||||||
19 | Frederikke Falk-List | 2004 | 465 | 34.49 | 1:14.52 | 2:04.01 | 2:42.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.15 | |||||||||
20 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 464 | 34.85 | 1:16.48 | 2:05.91 | 2:42.81 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:40.75 | |||||||||
21 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 457 | 35.46 | 1:17.81 | 2:06.19 | 2:43.69 | |||
Kolding SK | 2:40.10 | |||||||||
22 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 455 | 34.23 | 1:18.00 | 2:07.55 | 2:43.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.77 | |||||||||
23 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 455 | 34.49 | 1:18.85 | 2:05.59 | 2:43.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.00 | |||||||||
24 | Kathrine Weide | 2004 | 453 | 36.08 | 1:20.50 | 2:06.70 | 2:44.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.34 | |||||||||
25 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 450 | 35.16 | 1:20.52 | 2:06.60 | 2:44.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.39 | |||||||||
26 | Sarah Larsen | 2004 | 450 | 37.74 | 1:19.57 | 2:04.89 | 2:44.50 | |||
Lyseng IF | 2:46.41 | |||||||||
27 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 449 | 36.30 | 1:18.58 | 2:08.67 | 2:44.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.08 | |||||||||
28 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 448 | 35.42 | 1:19.27 | 2:06.18 | 2:44.72 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:41.39 | |||||||||
29 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 444 | 34.70 | 1:20.64 | 2:08.82 | 2:45.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.41 | |||||||||
30 | Anne Sofie Evald | 2004 | 444 | 36.39 | 1:20.71 | 2:09.33 | 2:45.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.02 | |||||||||
30 | Laura Marie Dige | 2004 | 444 | 35.72 | 1:17.85 | 2:05.08 | 2:45.21 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:42.30 | |||||||||
32 | Anna Toft Petersen | 2004 | 443 | 35.72 | 1:19.55 | 2:07.59 | 2:45.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.70 | |||||||||
33 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 443 | 34.37 | 1:21.02 | 2:08.22 | 2:45.39 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.68 | |||||||||
34 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 442 | 33.91 | 1:18.68 | 2:08.00 | 2:45.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.67 | |||||||||
35 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 440 | 38.57 | 1:20.04 | 2:08.88 | 2:45.74 | |||
H2Odense | 2:39.95 | |||||||||
36 | Emma Stoltz | 2004 | 437 | 38.71 | 1:24.55 | 2:10.36 | 2:46.13 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:44.20 | |||||||||
37 | Katrine Bonefeld | 2004 | 435 | 37.93 | 1:20.54 | 2:09.54 | 2:46.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.96 | |||||||||
38 | Malou Soelberg | 2004 | 434 | 35.03 | 1:19.77 | 2:08.82 | 2:46.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.02 | |||||||||
39 | Sia Aagaard | 2004 | 433 | 35.14 | 1:18.14 | 2:07.67 | 2:46.69 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:46.21 | |||||||||
40 | Nønne Christensen | 2004 | 432 | 35.87 | 1:22.56 | 2:09.97 | 2:46.73 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:43.90 | |||||||||
41 | Nicoline Dyrman | 2004 | 431 | 35.09 | 1:19.69 | 2:07.06 | 2:46.93 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:44.99 | |||||||||
42 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 430 | 35.88 | 1:20.87 | 2:08.46 | 2:47.08 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:40.56 | |||||||||
43 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 428 | 34.69 | 1:17.42 | 2:09.50 | 2:47.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.04 | |||||||||
44 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 426 | 37.19 | 1:22.33 | 2:08.60 | 2:47.51 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.70 | |||||||||
45 | Eva Hjort | 2004 | 424 | 35.31 | 1:20.60 | 2:08.22 | 2:47.76 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:46.39 | |||||||||
46 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 424 | 35.37 | 1:21.80 | 2:09.18 | 2:47.82 | |||
Frem Odense | 2:44.46 | |||||||||
47 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 423 | 38.62 | 1:25.39 | 2:08.94 | 2:48.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:39.88 | |||||||||
48 | Clara Skrydstrup | 2004 | 422 | 34.88 | 1:18.40 | 2:06.81 | 2:48.07 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:52.75 | |||||||||
49 | Linnea Hietala | 2004 | 419 | 35.67 | 1:19.31 | 2:10.72 | 2:48.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.78 | |||||||||
50 | Laura Vangkilde | 2004 | 418 | 38.67 | 1:23.70 | 2:09.14 | 2:48.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.37 | |||||||||
51 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 417 | 36.53 | 1:20.58 | 2:09.36 | 2:48.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.51 | |||||||||
52 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 417 | 36.40 | 1:24.05 | 2:10.26 | 2:48.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.75 | |||||||||
53 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 415 | 37.55 | 1:23.79 | 2:10.28 | 2:49.00 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:46.88 | |||||||||
54 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 409 | 35.55 | 1:19.55 | 2:11.74 | 2:49.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.63 | |||||||||
55 | Laura L. Hørning | 2004 | 407 | 37.11 | 1:22.23 | 2:11.70 | 2:50.07 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:43.59 | |||||||||
56 | Camille Nørby | 2004 | 405 | 38.14 | 1:25.31 | 2:10.74 | 2:50.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:46.23 | |||||||||
57 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 403 | 36.99 | 1:23.20 | 2:12.42 | 2:50.73 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:45.96 | |||||||||
58 | Freja Møller | 2004 | 394 | 37.67 | 1:22.82 | 2:11.41 | 2:51.94 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:50.94 | |||||||||
59 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 393 | 35.75 | 1:18.85 | 2:12.79 | 2:52.13 | |||
Swim Team Midtjylland | 2:53.36 | |||||||||
60 | Josefine Krumbak | 2004 | 390 | 35.82 | 1:20.58 | 2:13.85 | 2:52.58 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.79 | |||||||||
61 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 389 | 36.53 | 1:23.12 | 2:13.55 | 2:52.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.90 | |||||||||
62 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 376 | 36.89 | 1:18.89 | 2:11.77 | 2:54.60 | |||
Odder Svømmeklub | 2:49.97 | |||||||||
63 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 295 | 40.46 | 1:25.97 | 2:24.08 | 3:09.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:04.27 | |||||||||
- | Isabella Ravn Jensen | 2004 | DNF | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:04.33 | |||||||||
- | Jasmin Philip | 2004 | DSQ | sw9.2 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 20 | 589 | 32.51 | 1:12.52 | 1:55.00 | 2:30.40 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.52 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 19 | 538 | 33.66 | 1:15.75 | 1:58.60 | 2:35.02 | ||
Køge Svømmeklub | 2:39.65 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 18 | 534 | 34.65 | 1:17.29 | 2:00.73 | 2:35.43 | ||
Kolding SK | 2:35.41 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 17 | 530 | 32.22 | 1:13.87 | 1:58.56 | 2:35.79 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 16 | 526 | 32.46 | 1:13.45 | 2:00.34 | 2:36.16 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.53 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 15 | 520 | 33.32 | 1:15.59 | 2:00.43 | 2:36.74 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.85 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 14 | 518 | 34.11 | 1:14.63 | 2:01.06 | 2:36.95 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.73 | |||||||||
8 | Nele Schulze | 2004 | 13 | 482 | 34.55 | 1:16.69 | 2:02.53 | 2:40.84 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.55 | |||||||||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 12 | 516 | 32.60 | 1:12.05 | 2:00.40 | 2:37.20 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.92 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 11 | 503 | 33.06 | 1:14.30 | 2:02.41 | 2:38.52 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.06 | |||||||||
11 | Cille Christensen | 2004 | 10 | 494 | 33.25 | 1:16.87 | 2:03.22 | 2:39.46 | ||
Kolding SK | 2:33.67 | |||||||||
12 | Martha Bjerg | 2004 | 9 | 492 | 36.04 | 1:15.88 | 2:04.86 | 2:39.71 | ||
Lyseng IF | 2:44.72 | |||||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 8 | 491 | 33.10 | 1:14.29 | 2:04.27 | 2:39.83 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.67 | |||||||||
14 | Olivia Callesen | 2004 | 7 | 491 | 33.65 | 1:14.90 | 2:02.80 | 2:39.84 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.30 | |||||||||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 6 | 480 | 34.46 | 1:16.85 | 2:06.17 | 2:41.06 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.96 | |||||||||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 5 | 465 | 35.71 | 1:17.79 | 2:04.77 | 2:42.72 | ||
Vest-Brøndby | 2:39.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 514 | 30.21 | 1:07.97 | 1:50.26 | 2:22.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.43 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 512 | 28.89 | 1:06.51 | 1:49.91 | 2:22.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.18 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 511 | 30.20 | 1:06.48 | 1:48.60 | 2:22.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:17.58 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 478 | 30.55 | 1:08.46 | 1:53.32 | 2:25.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.24 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 459 | 32.77 | 1:13.14 | 1:56.52 | 2:27.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.46 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 459 | 29.37 | 1:07.15 | 1:55.10 | 2:27.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.43 | |||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 451 | 29.42 | 1:10.26 | 1:49.97 | 2:28.57 | |||
H2Odense | 2:23.20 | |||||||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | 451 | 30.68 | 1:08.58 | 1:55.63 | 2:28.64 | |||
Kalundborg SK | 2:24.98 | |||||||||
9 | Oliver Fenger | 2003 | 449 | 33.05 | 1:12.97 | 1:55.02 | 2:28.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.30 | |||||||||
10 | Jonas Kjær | 2003 | 433 | 30.96 | 1:10.55 | 1:55.76 | 2:30.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
11 | Christian Kornum | 2003 | 432 | 30.93 | 1:11.25 | 1:55.60 | 2:30.71 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:29.23 | |||||||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | 432 | 31.49 | 1:08.70 | 1:57.13 | 2:30.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.97 | |||||||||
13 | Christopher G. Trandum | 2003 | 430 | 30.53 | 1:08.31 | 1:58.77 | 2:30.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.49 | |||||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 429 | 31.25 | 1:09.84 | 1:57.48 | 2:31.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
15 | Elias Rought | 2003 | 425 | 32.24 | 1:13.65 | 1:56.11 | 2:31.59 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.43 | |||||||||
16 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 425 | 31.53 | 1:10.00 | 1:57.33 | 2:31.62 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:32.93 | |||||||||
17 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 424 | 31.10 | 1:12.75 | 1:57.17 | 2:31.66 | Deltager ikke i finalen | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.62 | |||||||||
18 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 424 | 32.58 | 1:10.98 | 1:57.99 | 2:31.74 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:30.88 | |||||||||
19 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 421 | 32.50 | 1:12.59 | 1:59.73 | 2:32.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:31.84 | |||||||||
20 | Marcus Hiort | 2003 | 416 | 33.06 | 1:13.32 | 1:57.07 | 2:32.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.39 | |||||||||
21 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 416 | 30.41 | 1:57.16 | 2:32.68 | 2:32.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.49 | |||||||||
22 | Emil Lykke Grann | 2003 | 415 | 32.55 | 1:12.69 | 1:58.12 | 2:32.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.62 | |||||||||
23 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 406 | 30.89 | 1:12.00 | 1:58.34 | 2:33.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.36 | |||||||||
24 | Daniel Damsbo | 2003 | 405 | 32.35 | 1:13.25 | 2:00.58 | 2:33.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.67 | |||||||||
25 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 404 | 33.60 | 1:12.80 | 1:58.76 | 2:34.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.91 | |||||||||
26 | Valentin Wahl | 2003 | 399 | 33.01 | 1:16.32 | 1:58.84 | 2:34.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.18 | |||||||||
27 | Christoffer Rekling | 2003 | 396 | 32.82 | 1:12.57 | 2:00.51 | 2:35.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.64 | |||||||||
28 | Frederik Venø Elling | 2003 | 391 | 33.63 | 1:12.53 | 1:59.01 | 2:35.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.25 | |||||||||
29 | Mads Stamholt | 2003 | 391 | 33.98 | 1:15.77 | 2:01.60 | 2:35.88 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:30.65 | |||||||||
30 | Carl Heyn Stage | 2003 | 389 | 32.64 | 1:14.49 | 2:02.48 | 2:36.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.31 | |||||||||
31 | Silas Lykke | 2003 | 387 | 30.87 | 1:59.61 | 2:36.32 | 2:36.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
32 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 384 | 32.20 | 1:13.11 | 2:00.51 | 2:36.71 | |||
Køge Svømmeklub | 2:33.64 | |||||||||
33 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 372 | 34.01 | 2:02.51 | 2:38.49 | 2:38.49 | |||
Odder Svømmeklub | 2:33.81 | |||||||||
34 | Victor Abel Brandi | 2003 | 370 | 34.62 | 1:17.11 | 2:02.03 | 2:38.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.57 | |||||||||
35 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 363 | 34.80 | 1:18.49 | 2:01.93 | 2:39.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.87 | |||||||||
36 | Markus Toft | 2003 | 360 | 34.90 | 1:21.02 | 2:02.86 | 2:40.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.86 | |||||||||
37 | Christian Johannesen | 2003 | 359 | 34.01 | 1:19.55 | 2:03.13 | 2:40.35 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.48 | |||||||||
38 | Sune Schaarup | 2003 | 349 | 37.28 | 1:20.07 | 2:04.87 | 2:41.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.43 | |||||||||
39 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 348 | 34.43 | 1:16.26 | 2:03.30 | 2:41.97 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.11 | |||||||||
40 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 348 | 34.56 | 1:18.19 | 2:06.32 | 2:42.03 | |||
Næstved IF | 2:32.98 | |||||||||
41 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 341 | 33.84 | 1:18.34 | 2:04.41 | 2:43.08 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:43.16 | |||||||||
42 | Benjamin Bodal | 2003 | 339 | 34.02 | 1:17.37 | 2:07.68 | 2:43.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.59 | |||||||||
43 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 338 | 35.06 | 1:18.22 | 2:05.77 | 2:43.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:45.82 | |||||||||
44 | Karl August B. Balle | 2003 | 335 | 35.19 | 1:19.83 | 2:05.27 | 2:44.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.65 | |||||||||
45 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 334 | 33.48 | 1:17.28 | 2:06.51 | 2:44.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.14 | |||||||||
46 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 329 | 33.73 | 1:18.72 | 2:09.14 | 2:45.12 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:37.77 | |||||||||
47 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 326 | 35.95 | 1:21.36 | 2:06.89 | 2:45.50 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:40.95 | |||||||||
48 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 323 | 35.88 | 1:18.39 | 2:07.80 | 2:46.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.70 | |||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 20 | 538 | 30.57 | 1:07.60 | 1:49.33 | 2:20.16 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.43 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 19 | 529 | 30.47 | 1:07.39 | 1:49.00 | 2:20.93 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:17.58 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 18 | 524 | 28.81 | 1:05.62 | 1:49.19 | 2:21.40 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.18 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 17 | 483 | 31.70 | 1:10.62 | 1:53.01 | 2:25.25 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.46 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 16 | 478 | 29.57 | 1:07.59 | 1:53.17 | 2:25.73 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.24 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 15 | 470 | 30.46 | 1:07.86 | 1:54.74 | 2:26.53 | ||
Kalundborg SK | 2:24.98 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 14 | 470 | 29.46 | 1:07.21 | 1:55.05 | 2:26.54 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.43 | |||||||||
8 | Victor Nygaard | 2003 | 13 | 458 | 31.36 | 1:10.15 | 1:52.39 | 2:27.80 | ||
H2Odense | 2:23.20 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 12 | 444 | 30.83 | 1:10.46 | 1:54.69 | 2:29.39 | ||
Svømmeklubben Nord | 2:29.23 | |||||||||
10 | Jonas Kjær | 2003 | 11 | 444 | 31.60 | 1:10.55 | 1:55.19 | 2:29.42 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
11 | Oliver Fenger | 2003 | 10 | 443 | 31.98 | 1:13.32 | 1:55.51 | 2:29.44 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:30.30 | |||||||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | 9 | 436 | 31.80 | 1:09.46 | 1:56.59 | 2:30.25 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.97 | |||||||||
13 | Elias Rought | 2003 | 8 | 423 | 32.49 | 1:13.76 | 1:56.44 | 2:31.86 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.43 | |||||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 7 | 422 | 31.30 | 1:08.79 | 1:57.05 | 2:31.93 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
15 | Christopher G. Trandum | 2003 | 6 | 413 | 30.60 | 1:09.61 | 1:59.22 | 2:33.03 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.49 | |||||||||
16 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 5 | 355 | 34.12 | 1:11.00 | 2:02.56 | 2:40.96 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:32.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 635 | 31.61 | 1:09.33 | 1:50.40 | 2:26.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.41 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 591 | 31.69 | 1:10.90 | 1:55.04 | 2:30.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.73 | |||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 572 | 32.88 | 1:15.67 | 1:57.24 | 2:31.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.51 | |||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 563 | 32.26 | 1:11.59 | 1:55.71 | 2:32.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.23 | |||||||||
5 | Caroline Brink | 2003 | 560 | 33.48 | 1:15.26 | 1:57.50 | 2:32.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.03 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 550 | 33.16 | 1:15.25 | 1:58.64 | 2:33.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.03 | |||||||||
7 | Julie K Rose | 2003 | 548 | 32.54 | 1:13.60 | 1:57.58 | 2:34.05 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.69 | |||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 2003 | 548 | 32.81 | 1:10.16 | 1:57.82 | 2:34.11 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:32.77 | |||||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 537 | 33.89 | 1:15.82 | 1:57.67 | 2:35.16 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:36.76 | |||||||||
10 | Amalie Michelsen | 2003 | 530 | 33.08 | 1:15.41 | 1:59.24 | 2:35.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.88 | |||||||||
11 | Tine Petersen | 2003 | 530 | 33.82 | 1:15.46 | 2:01.31 | 2:35.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.09 | |||||||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | 525 | 33.42 | 1:12.23 | 2:00.13 | 2:36.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.51 | |||||||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | 525 | 32.92 | 1:14.01 | 2:00.31 | 2:36.27 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:34.41 | |||||||||
14 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 524 | 33.31 | 1:15.35 | 1:59.68 | 2:36.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.99 | |||||||||
15 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 524 | 32.90 | 1:15.21 | 1:59.72 | 2:36.40 | |||
Herlev Svømning | 2:33.84 | |||||||||
16 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 522 | 35.27 | 1:15.18 | 2:01.62 | 2:36.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.00 | |||||||||
17 | Celia Puggaard | 2003 | 520 | 32.38 | 1:12.93 | 2:00.51 | 2:36.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.67 | |||||||||
18 | Emilie Meng | 2003 | 513 | 33.84 | 1:15.07 | 1:59.09 | 2:37.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.93 | |||||||||
18 | Rebekka Giessing | 2003 | 513 | 33.64 | 1:16.34 | 2:01.73 | 2:37.54 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.24 | |||||||||
20 | Clara Carlquist | 2003 | 510 | 32.61 | 1:13.56 | 2:01.39 | 2:37.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.38 | |||||||||
21 | Laura Fogh | 2003 | 505 | 35.15 | 1:17.88 | 2:00.79 | 2:38.35 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:34.18 | |||||||||
22 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 504 | 36.46 | 1:17.65 | 2:04.63 | 2:38.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.66 | |||||||||
23 | Hannah Höesch | 2003 | 503 | 34.23 | 1:17.48 | 2:01.78 | 2:38.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.42 | |||||||||
24 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 502 | 34.15 | 1:13.55 | 2:00.87 | 2:38.67 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:36.33 | |||||||||
25 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 495 | 33.31 | 1:18.78 | 2:03.41 | 2:39.36 | |||
JGI Svømning | 2:36.94 | |||||||||
26 | Thea F. Johansen | 2003 | 491 | 34.33 | 1:14.93 | 2:03.11 | 2:39.80 | |||
Herlev Svømning | 2:40.63 | |||||||||
27 | Maria Lund | 2003 | 490 | 34.89 | 1:14.93 | 2:03.76 | 2:39.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.30 | |||||||||
28 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 485 | 32.81 | 1:16.02 | 2:05.34 | 2:40.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.17 | |||||||||
29 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 484 | 33.45 | 1:16.47 | 2:04.78 | 2:40.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.69 | |||||||||
30 | Anna Bull Kramer | 2003 | 483 | 33.74 | 1:15.81 | 2:02.51 | 2:40.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:41.35 | |||||||||
31 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 474 | 34.21 | 1:16.48 | 2:05.47 | 2:41.65 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:36.28 | |||||||||
32 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 473 | 34.80 | 1:16.48 | 2:05.52 | 2:41.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.30 | |||||||||
33 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 469 | 32.44 | 1:14.50 | 2:04.02 | 2:42.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.33 | |||||||||
34 | Caroline Broholm | 2003 | 467 | 33.23 | 1:16.42 | 2:03.88 | 2:42.45 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:36.84 | |||||||||
35 | Ingrid Lindemann | 2003 | 467 | 35.77 | 1:18.53 | 2:07.73 | 2:42.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.49 | |||||||||
36 | Amalie Schou | 2003 | 466 | 34.27 | 1:18.03 | 2:05.10 | 2:42.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.44 | |||||||||
37 | Sarah Bundgaard | 2003 | 464 | 35.58 | 1:17.17 | 2:06.05 | 2:42.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.73 | |||||||||
38 | Line Lyskjær | 2003 | 462 | 33.67 | 1:17.57 | 2:06.35 | 2:43.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.05 | |||||||||
39 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 460 | 33.46 | 1:16.42 | 2:05.94 | 2:43.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.50 | |||||||||
40 | Mille Pedersen | 2003 | 458 | 34.22 | 1:17.18 | 2:05.72 | 2:43.54 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.32 | |||||||||
41 | Christine Henriksen | 2003 | 456 | 34.72 | 1:17.83 | 2:05.20 | 2:43.80 | |||
JGI Svømning | 2:41.10 | |||||||||
42 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 450 | 36.78 | 1:20.79 | 2:05.72 | 2:44.48 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.86 | |||||||||
43 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 450 | 35.90 | 1:22.00 | 2:07.73 | 2:44.53 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.66 | |||||||||
44 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 447 | 36.52 | 1:19.48 | 2:07.00 | 2:44.88 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.37 | |||||||||
45 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 447 | 35.86 | 1:20.08 | 2:07.93 | 2:44.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.14 | |||||||||
46 | Elena Westmark Holm | 2003 | 447 | 33.47 | 1:16.43 | 2:07.59 | 2:44.92 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.77 | |||||||||
47 | Amalie Nielsen | 2003 | 446 | 36.02 | 1:18.25 | 2:05.26 | 2:45.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.86 | |||||||||
48 | Luna Gammelgaard | 2003 | 444 | 38.23 | 1:17.80 | 2:09.37 | 2:45.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.98 | |||||||||
49 | Caroline Lysgaard | 2003 | 441 | 39.09 | 1:23.26 | 2:06.78 | 2:45.61 | |||
Lyseng IF | 2:58.38 | |||||||||
50 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 439 | 36.28 | 1:22.42 | 2:06.69 | 2:45.83 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:40.61 | |||||||||
51 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 439 | 32.78 | 1:17.41 | 2:06.35 | 2:45.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:33.66 | |||||||||
52 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 438 | 35.37 | 1:19.85 | 2:07.14 | 2:46.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.32 | |||||||||
53 | Maria Hagen | 2003 | 437 | 33.82 | 1:16.11 | 2:07.62 | 2:46.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.37 | |||||||||
54 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 436 | 34.14 | 1:15.25 | 2:10.02 | 2:46.21 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.00 | |||||||||
55 | Cecilie Batz | 2003 | 432 | 37.84 | 1:22.85 | 2:06.57 | 2:46.81 | |||
Kolding SK | 2:41.26 | |||||||||
56 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 410 | 35.00 | 1:18.40 | 2:11.73 | 2:49.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.73 | |||||||||
56 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 410 | 34.91 | 1:18.04 | 2:10.18 | 2:49.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.35 | |||||||||
58 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 406 | 36.56 | 1:20.51 | 2:11.15 | 2:50.24 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:44.04 | |||||||||
59 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 400 | 37.74 | 1:24.35 | 2:12.90 | 2:51.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:52.94 | |||||||||
60 | Ellen A. Skov | 2003 | 399 | 36.65 | 1:23.51 | 2:13.41 | 2:51.21 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:48.82 | |||||||||
61 | Freja Romanski | 2003 | 397 | 38.78 | 1:22.56 | 2:13.10 | 2:51.48 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:44.63 | |||||||||
62 | Sille Andersen | 2003 | 397 | 37.91 | 1:21.21 | 2:13.99 | 2:51.50 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:45.02 | |||||||||
63 | Thea Pedersen | 2003 | 385 | 40.78 | 1:24.56 | 2:14.31 | 2:53.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.33 | |||||||||
64 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 370 | 37.87 | 1:25.20 | 2:12.69 | 2:55.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.61 | |||||||||
65 | Barbara Ammentorp | 2003 | 327 | 42.37 | 1:33.71 | 2:20.68 | 3:02.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:04.46 | |||||||||
- | Emma Stecher | 2003 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.68 | |||||||||
- | Ida S Olesen | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 20 | 655 | 30.90 | 1:08.96 | 1:49.28 | 2:25.15 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.41 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 19 | 599 | 31.43 | 1:10.35 | 1:53.78 | 2:29.54 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.73 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 18 | 585 | 32.25 | 1:10.97 | 1:54.42 | 2:30.72 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.23 | |||||||||
4 | Julie K Rose | 2003 | 17 | 581 | 31.65 | 1:11.91 | 1:56.22 | 2:31.09 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:34.69 | |||||||||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 16 | 562 | 33.28 | 1:16.36 | 1:58.01 | 2:32.74 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.51 | |||||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | 15 | 558 | 33.71 | 1:15.95 | 1:58.17 | 2:33.18 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.03 | |||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 14 | 552 | 32.93 | 1:12.42 | 1:57.34 | 2:33.73 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:29.03 | |||||||||
8 | Cecilie Christiansen | 2003 | 13 | 540 | 33.41 | 1:10.28 | 1:58.57 | 2:34.84 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:32.77 | |||||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | 12 | 561 | 32.99 | 1:11.60 | 1:58.39 | 2:32.87 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.51 | |||||||||
10 | Amalie Michelsen | 2003 | 11 | 557 | 32.26 | 1:14.98 | 1:57.86 | 2:33.25 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.88 | |||||||||
11 | Emilie Meng | 2003 | 10 | 529 | 32.93 | 1:13.26 | 1:57.97 | 2:35.86 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.93 | |||||||||
12 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 9 | 529 | 32.77 | 1:15.22 | 2:00.66 | 2:35.89 | ||
Herlev Svømning | 2:33.84 | |||||||||
13 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 8 | 527 | 32.67 | 1:16.16 | 2:00.00 | 2:36.10 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.99 | |||||||||
14 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 7 | 525 | 33.21 | 1:14.99 | 1:58.21 | 2:36.30 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:36.76 | |||||||||
15 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 6 | 508 | 35.28 | 1:15.76 | 2:02.83 | 2:38.01 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.00 | |||||||||
16 | Selma Pruzljanin | 2003 | 5 | 501 | 33.64 | 1:14.92 | 2:02.41 | 2:38.71 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:34.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 597 | 28.40 | 1:00.47 | 1:42.76 | 2:15.32 | |||
Herlev Svømning | 2:13.48 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 597 | 28.87 | 1:04.67 | 1:43.74 | 2:15.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.27 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 594 | 29.03 | 1:03.40 | 1:43.40 | 2:15.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.30 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 584 | 28.18 | 1:01.95 | 1:44.18 | 2:16.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.54 | |||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 566 | 28.34 | 1:02.84 | 1:45.12 | 2:17.81 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:14.42 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 559 | 27.33 | 1:02.94 | 1:45.31 | 2:18.31 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.21 | |||||||||
7 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 547 | 29.20 | 1:03.69 | 1:45.33 | 2:19.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.86 | |||||||||
8 | David Arneskov | 2002 | 541 | 29.69 | 1:05.89 | 1:47.77 | 2:19.87 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.95 | |||||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | 537 | 28.82 | 1:05.03 | 1:49.03 | 2:20.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.02 | |||||||||
10 | Simon Perzynski | 2002 | 534 | 29.87 | 1:07.93 | 1:47.42 | 2:20.50 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:19.34 | |||||||||
11 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 524 | 28.73 | 1:07.29 | 1:48.04 | 2:21.40 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.59 | |||||||||
12 | Alfred Højberg | 2002 | 523 | 29.60 | 1:06.96 | 1:50.10 | 2:21.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.16 | |||||||||
13 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 520 | 29.08 | 1:05.93 | 1:49.69 | 2:21.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.47 | |||||||||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | 506 | 29.00 | 1:06.73 | 1:48.93 | 2:22.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.54 | |||||||||
15 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 504 | 29.61 | 1:07.17 | 1:51.20 | 2:23.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.68 | |||||||||
15 | Frederik Møller | 2002 | 504 | 28.37 | 1:06.45 | 1:51.68 | 2:23.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:20.24 | |||||||||
17 | Morten Østergaard | 2002 | 488 | 29.67 | 1:08.62 | 1:51.14 | 2:24.75 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:20.78 | |||||||||
18 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 487 | 30.43 | 1:11.19 | 1:50.64 | 2:24.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.38 | |||||||||
19 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 483 | 31.15 | 1:10.15 | 1:52.49 | 2:25.23 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:25.95 | |||||||||
20 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 478 | 31.00 | 1:09.55 | 1:54.10 | 2:25.79 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:24.78 | |||||||||
21 | Mattias Houen | 2002 | 476 | 31.05 | 1:10.07 | 1:53.82 | 2:25.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.90 | |||||||||
22 | Christopher H. Brown | 2002 | 471 | 31.26 | 1:11.48 | 1:55.04 | 2:26.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.41 | |||||||||
23 | Alexander Søgaard | 2002 | 470 | 29.91 | 1:10.67 | 1:52.18 | 2:26.56 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.17 | |||||||||
24 | Janus Rosholm | 2002 | 468 | 31.43 | 1:07.99 | 1:51.52 | 2:26.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.29 | |||||||||
25 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 460 | 31.21 | 1:09.24 | 1:53.25 | 2:27.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.82 | |||||||||
26 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 456 | 29.96 | 1:09.34 | 1:54.15 | 2:28.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:27.25 | |||||||||
27 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 455 | 32.47 | 1:11.85 | 1:55.04 | 2:28.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.88 | |||||||||
28 | Marcus Dessau | 2002 | 453 | 29.84 | 1:07.72 | 1:55.01 | 2:28.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.43 | |||||||||
29 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 450 | 29.32 | 1:10.63 | 1:52.84 | 2:28.69 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:24.97 | |||||||||
30 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 448 | 30.08 | 1:08.82 | 1:55.05 | 2:28.96 | |||
H2Odense | 2:25.47 | |||||||||
31 | Filip Cederstrøm | 2002 | 444 | 31.40 | 1:11.68 | 1:52.37 | 2:29.35 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:25.07 | |||||||||
32 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 443 | 31.61 | 1:11.39 | 1:56.63 | 2:29.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.75 | |||||||||
33 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 442 | 31.09 | 1:08.44 | 1:54.72 | 2:29.62 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
34 | Anders Skousen | 2002 | 439 | 30.88 | 1:06.70 | 1:55.14 | 2:29.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.29 | |||||||||
35 | Oskar Allerslev | 2002 | 436 | 33.17 | 1:11.29 | 1:55.08 | 2:30.31 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.48 | |||||||||
36 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 435 | 30.58 | 1:08.75 | 1:55.01 | 2:30.43 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.04 | |||||||||
37 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 434 | 32.12 | 1:12.29 | 1:56.48 | 2:30.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:25.29 | |||||||||
38 | Joakim Mortensen | 2002 | 433 | 33.23 | 1:12.03 | 1:56.53 | 2:30.61 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.62 | |||||||||
39 | August Schade Cantby | 2002 | 428 | 29.42 | 1:09.61 | 1:58.06 | 2:31.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.63 | |||||||||
40 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 428 | 31.34 | 1:13.70 | 1:56.59 | 2:31.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.53 | |||||||||
41 | Mads Enghave | 2002 | 426 | 30.28 | 1:11.98 | 1:57.14 | 2:31.42 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:26.28 | |||||||||
42 | Gustav Fabiansen | 2002 | 425 | 31.07 | 1:10.38 | 1:56.94 | 2:31.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.06 | |||||||||
43 | Nicolai Wiuff | 2002 | 423 | 29.74 | 1:10.40 | 1:54.80 | 2:31.76 | |||
Herlev Svømning | 2:28.34 | |||||||||
44 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 410 | 30.93 | 1:14.17 | 1:56.38 | 2:33.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.42 | |||||||||
45 | Lucas Burmester | 2002 | 402 | 32.43 | 1:13.37 | 1:58.80 | 2:34.37 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.35 | |||||||||
46 | Asbjørn Guldager | 2002 | 401 | 29.70 | 1:11.67 | 1:56.47 | 2:34.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:34.57 | |||||||||
47 | Silas Bøjsen | 2002 | 397 | 33.08 | 1:13.44 | 2:00.43 | 2:35.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:37.89 | |||||||||
48 | Oliver L Nelander | 2002 | 389 | 33.98 | 1:14.97 | 2:00.24 | 2:36.15 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
49 | Ejnar Truelsen | 2002 | 386 | 32.04 | 1:10.69 | 2:00.98 | 2:36.49 | |||
Swim Team Midtjylland | 2:42.36 | |||||||||
49 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 386 | 33.14 | 1:18.65 | 2:00.08 | 2:36.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.79 | |||||||||
51 | Jacob Christensen | 2002 | 385 | 32.54 | 1:15.52 | 1:59.57 | 2:36.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.24 | |||||||||
52 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 383 | 30.05 | 1:11.30 | 1:58.96 | 2:36.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.50 | |||||||||
53 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 379 | 29.87 | 1:09.36 | 2:02.20 | 2:37.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.62 | |||||||||
54 | Mikkel Gummer | 2002 | 377 | 32.67 | 1:15.45 | 2:03.04 | 2:37.73 | |||
Greve Svømmeklub | 2:34.17 | |||||||||
55 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 376 | 31.92 | 1:11.66 | 2:03.04 | 2:37.94 | |||
Herlev Svømning | 2:38.44 | |||||||||
56 | Mark Brandt | 2002 | 356 | 32.42 | 1:17.01 | 2:05.74 | 2:40.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.96 | |||||||||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:18.04 | |||||||||
- | Oliver Steenberg | 2002 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.20 | |||||||||
- | Sebastian Bonde | 2002 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 20 | 634 | 27.89 | 1:00.26 | 1:41.68 | 2:12.65 | ||
Herlev Svømning | 2:13.48 | |||||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 19 | 613 | 28.98 | 1:02.97 | 1:42.42 | 2:14.18 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.30 | |||||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 18 | 595 | 28.28 | 1:03.07 | 1:43.75 | 2:15.49 | ||
Ikast Svømmeklub | 2:14.42 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 17 | 592 | 28.13 | 1:02.46 | 1:43.69 | 2:15.71 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.54 | |||||||||
5 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 16 | 566 | 29.79 | 1:04.51 | 1:44.91 | 2:17.77 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.86 | |||||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 15 | 562 | 29.31 | 1:05.67 | 1:45.27 | 2:18.11 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.27 | |||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 14 | 524 | 30.18 | 1:06.21 | 1:49.19 | 2:21.37 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.95 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 13 | 507 | 29.26 | 1:05.26 | 1:50.35 | 2:22.91 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.02 | |||||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | 12 | 548 | 29.29 | 1:05.64 | 1:48.11 | 2:19.27 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.16 | |||||||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 11 | 548 | 28.55 | 1:06.68 | 1:47.27 | 2:19.29 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.59 | |||||||||
11 | Simon Perzynski | 2002 | 10 | 548 | 29.72 | 1:07.70 | 1:47.21 | 2:19.30 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:19.34 | |||||||||
12 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 9 | 527 | 28.86 | 1:05.48 | 1:49.08 | 2:21.11 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.47 | |||||||||
13 | Morten Østergaard | 2002 | 8 | 504 | 29.65 | 1:08.82 | 1:50.00 | 2:23.24 | ||
Svømmeklubben Laksen | 2:20.78 | |||||||||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | 7 | 503 | 29.12 | 1:06.33 | 1:49.86 | 2:23.28 | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.54 | |||||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 6 | 493 | 31.21 | 1:09.26 | 1:51.58 | 2:24.30 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:25.95 | |||||||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 5 | 461 | 31.13 | 1:14.31 | 1:52.76 | 2:27.49 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.07 | 2:26.98 | 3:40.42 | 4:56.11 | 9:49.93 | ||
6:09.54 | 7:24.85 | 8:38.07 | ||||||||
2 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.75 | 2:26.73 | 3:41.50 | 4:57.21 | 9:55.83 | ||
6:12.39 | 7:27.80 | 8:43.60 | ||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.87 | 2:22.62 | 3:36.93 | 4:51.68 | 9:59.81 | ||
6:07.80 | 7:24.22 | 8:41.90 | ||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.10 | 2:27.73 | 3:44.41 | 5:01.73 | 10:02.20 | ||
6:17.95 | 7:34.31 | 8:49.97 | ||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.80 | 2:28.16 | 3:44.76 | 5:00.73 | 10:02.28 | ||
6:17.06 | 7:33.27 | 8:49.16 | ||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:10.95 | 2:27.99 | 3:45.30 | 5:01.80 | 10:07.74 | ||
6:19.23 | 7:36.41 | 8:53.71 | ||||||||
7 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.26 | 2:27.80 | 3:46.72 | 5:05.81 | 10:15.80 | ||
6:24.05 | 7:42.78 | 9:01.49 | ||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.79 | 2:30.35 | 3:48.17 | 5:06.30 | 10:17.56 | ||
6:24.60 | 7:42.76 | 9:00.66 | ||||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.95 | 2:30.01 | 3:48.48 | 5:07.73 | 10:20.55 | ||
6:26.88 | 7:46.14 | 9:05.79 | ||||||||
10 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.55 | 2:29.37 | 3:47.99 | 5:06.24 | 10:21.02 | ||
6:24.87 | 7:44.36 | 9:04.16 | ||||||||
11 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.30 | 2:29.83 | 3:47.28 | 5:05.84 | 10:23.24 | ||
6:26.20 | 7:46.61 | 9:05.36 | ||||||||
12 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.99 | 2:29.26 | 3:47.95 | 5:07.22 | 10:25.93 | ||
6:26.03 | 7:46.18 | 9:06.80 | ||||||||
13 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:11.50 | 2:28.86 | 3:48.69 | 5:08.39 | 10:33.70 | ||
6:29.44 | 7:51.11 | 9:12.59 | ||||||||
14 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:12.50 | 2:32.53 | 3:53.89 | 5:15.57 | 10:43.50 | ||
6:38.38 | 8:01.21 | 9:23.18 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 20 | 588 | 1:09.81 | 2:23.12 | 3:36.61 | 4:50.66 | 9:41.45 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 9:40.29 | 6:04.14 | 7:18.07 | 8:31.31 | ||||||
2 | Mia Lindberg | 2003 | 19 | 588 | 1:09.30 | 2:23.46 | 3:37.36 | 4:51.16 | 9:41.73 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 9:51.29 | 6:04.60 | 7:18.54 | 8:32.07 | ||||||
3 | Sophie Grandjean | 2003 | 18 | 575 | 1:10.05 | 2:24.24 | 3:38.56 | 4:53.40 | 9:46.04 | |
Ringsted Svømme Klub | 9:55.92 | 6:07.86 | 7:21.99 | 8:35.95 | ||||||
4 | Maria Lund | 2003 | 17 | 563 | 1:11.07 | 2:26.98 | 3:40.42 | 4:56.11 | 9:49.93 | |
Sigma Swim Birkerød | 10:09.54 | 6:09.54 | 7:24.85 | 8:38.07 | ||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | 16 | 547 | 1:10.75 | 2:26.73 | 3:41.50 | 4:57.21 | 9:55.83 | |
Sigma Swim Birkerød | 10:19.81 | 6:12.39 | 7:27.80 | 8:43.60 | ||||||
6 | Emma Stecher | 2003 | 15 | 541 | 1:10.25 | 2:25.11 | 3:40.12 | 4:55.79 | 9:58.14 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:44.08 | 6:10.81 | 7:27.05 | 8:43.07 | ||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | 14 | 536 | 1:08.87 | 2:22.62 | 3:36.93 | 4:51.68 | 9:59.81 | |
Svømmeklubben S 68 | 10:16.66 | 6:07.80 | 7:24.22 | 8:41.90 | ||||||
8 | Mia Borgensgaard | 2003 | 13 | 530 | 1:11.10 | 2:27.73 | 3:44.41 | 5:01.73 | 10:02.20 | |
Agfs Svømmeafdeling | 10:07.45 | 6:17.95 | 7:34.31 | 8:49.97 | ||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | 12 | 529 | 1:11.80 | 2:28.16 | 3:44.76 | 5:00.73 | 10:02.28 | |
Gladsaxe Svømmeklub | 10:05.11 | 6:17.06 | 7:33.27 | 8:49.16 | ||||||
10 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 11 | 527 | 1:11.36 | 2:27.66 | 3:43.88 | 5:00.20 | 10:03.15 | |
Svømmeklubben Syd | 10:02.99 | 6:16.68 | 7:33.31 | 8:50.10 | ||||||
11 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 10 | 515 | 1:10.95 | 2:27.99 | 3:45.30 | 5:01.80 | 10:07.74 | |
Køge Svømmeklub | 10:10.16 | 6:19.23 | 7:36.41 | 8:53.71 | ||||||
12 | Naja Thomsen | 2003 | 9 | 513 | 1:11.02 | 2:27.62 | 3:44.08 | 5:00.87 | 10:08.69 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 9:53.50 | 6:18.23 | 7:35.74 | 8:52.92 | ||||||
13 | Hannah Höesch | 2003 | 8 | 508 | 1:11.50 | 2:27.79 | 3:44.60 | 5:01.60 | 10:10.44 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 9:57.11 | 6:18.89 | 7:35.94 | 8:53.37 | ||||||
14 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 7 | 497 | 1:11.23 | 2:29.53 | 3:48.39 | 5:07.16 | 10:15.01 | |
Vejle Svømmeklub | 9:56.64 | 6:24.78 | 7:42.59 | 8:59.67 | ||||||
15 | Caroline Veggerby | 2003 | 6 | 495 | 1:10.26 | 2:27.80 | 3:46.72 | 5:05.81 | 10:15.80 | |
Vallensbæk IF Af 1939 | 10:10.32 | 6:24.05 | 7:42.78 | 9:01.49 | ||||||
16 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 5 | 491 | 1:12.79 | 2:30.35 | 3:48.17 | 5:06.30 | 10:17.56 | |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 10:10.35 | 6:24.60 | 7:42.76 | 9:00.66 | ||||||
17 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 484 | 1:11.95 | 2:30.01 | 3:48.48 | 5:07.73 | 10:20.55 | ||
Helsingør Svømmeklub | 10:25.62 | 6:26.88 | 7:46.14 | 9:05.79 | ||||||
18 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 483 | 1:11.55 | 2:29.37 | 3:47.99 | 5:06.24 | 10:21.02 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:20.79 | 6:24.87 | 7:44.36 | 9:04.16 | ||||||
19 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 478 | 1:12.30 | 2:29.83 | 3:47.28 | 5:05.84 | 10:23.24 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 10:07.13 | 6:26.20 | 7:46.61 | 9:05.36 | ||||||
20 | Mathilde Nielsen | 2003 | 472 | 1:10.99 | 2:29.26 | 3:47.95 | 5:07.22 | 10:25.93 | ||
Holbæk Svømme Klub | 10:13.02 | 6:26.03 | 7:46.18 | 9:06.80 | ||||||
21 | Ella Christiansen | 2003 | 454 | 1:11.50 | 2:28.86 | 3:48.69 | 5:08.39 | 10:33.70 | ||
Vejle Svømmeklub | 10:15.49 | 6:29.44 | 7:51.11 | 9:12.59 | ||||||
22 | Louise Houe Andersen | 2003 | 434 | 1:12.50 | 2:32.53 | 3:53.89 | 5:15.57 | 10:43.50 | ||
Viborg Svømme Klub | 10:22.67 | 6:38.38 | 8:01.21 | 9:23.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.93 | 2:18.29 | 3:30.78 | 4:42.82 | 17:50.46 | ||
5:54.02 | 7:06.67 | 8:18.40 | 9:29.80 | |||||||
10:41.50 | 11:53.35 | 13:04.82 | 14:17.55 | |||||||
15:29.39 | 16:40.55 | |||||||||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 1:07.30 | 2:20.63 | 3:34.06 | 4:47.55 | 18:12.67 | ||
6:00.98 | 7:14.72 | 8:28.69 | 9:42.46 | |||||||
10:55.65 | 12:09.42 | 13:22.43 | 14:36.17 | |||||||
15:49.49 | 17:02.20 | |||||||||
3 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.58 | 2:20.06 | 3:33.59 | 4:46.97 | 18:21.25 | ||
6:00.73 | 7:14.75 | 8:28.86 | 9:42.85 | |||||||
10:56.51 | 12:10.62 | 13:24.78 | 14:39.35 | |||||||
15:54.40 | 17:09.27 | |||||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.46 | 2:20.50 | 3:34.15 | 4:48.60 | 18:34.61 | ||
6:02.89 | 7:17.87 | 8:33.22 | 9:47.86 | |||||||
11:03.53 | 12:17.92 | 13:33.04 | 14:48.62 | |||||||
16:04.21 | 17:20.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 20 | 644 | 1:06.47 | 2:15.41 | 3:23.76 | 4:31.15 | 16:48.26 | |
Søllerød Svømmeklub | 16:49.36 | 5:37.05 | 6:43.08 | 7:49.72 | 8:56.48 | |||||
10:04.12 | 11:11.91 | 12:19.99 | 13:27.80 | |||||||
14:35.75 | 15:43.50 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 19 | 581 | 1:06.71 | 2:17.54 | 3:27.82 | 4:37.33 | 17:23.33 | |
Holbæk Svømme Klub | 17:14.74 | 5:47.15 | 6:56.43 | 8:05.99 | 9:15.55 | |||||
10:24.98 | 11:34.30 | 12:43.86 | 13:53.55 | |||||||
15:03.88 | 16:13.77 | |||||||||
3 | Marcus Dessau | 2002 | 18 | 572 | 1:04.83 | 2:13.62 | 3:21.55 | 4:30.95 | 17:29.03 | |
Gentofte Svømme Klub | 18:00.68 | 5:39.71 | 6:50.36 | 8:00.66 | 9:10.56 | |||||
10:21.97 | 11:32.34 | 12:43.54 | 13:54.52 | |||||||
15:05.12 | 16:13.20 | |||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 17 | 569 | 1:06.37 | 2:16.38 | 3:25.43 | 4:35.38 | 17:30.53 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 17:25.03 | 5:45.30 | 6:55.53 | 8:05.93 | 9:17.00 | |||||
10:27.57 | 11:38.27 | 12:48.37 | 13:59.57 | |||||||
15:10.81 | 16:21.73 | |||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 16 | 559 | 1:05.43 | 2:15.80 | 3:25.88 | 4:35.97 | 17:36.91 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 17:57.13 | 5:46.26 | 6:57.12 | 8:07.88 | 9:18.58 | |||||
10:29.38 | 11:40.37 | 12:51.37 | 14:02.95 | |||||||
15:14.94 | 16:26.62 | |||||||||
6 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 15 | 547 | 1:06.68 | 2:18.97 | 3:31.71 | 4:43.93 | 17:44.63 | |
Dragsholm Svømmeklub | 18:16.78 | 5:56.05 | 7:07.62 | 8:18.52 | 9:29.39 | |||||
10:38.45 | 11:49.57 | 13:01.10 | 14:12.99 | |||||||
15:25.07 | 16:36.88 | |||||||||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | 14 | 546 | 1:08.01 | 2:19.78 | 3:31.49 | 4:42.61 | 17:45.07 | |
Holbæk Svømme Klub | 17:43.39 | 5:53.98 | 7:05.48 | 8:16.62 | 9:27.66 | |||||
10:38.66 | 11:50.39 | 13:01.90 | 14:14.17 | |||||||
15:26.02 | 16:37.33 | |||||||||
8 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 13 | 538 | 1:05.93 | 2:18.29 | 3:30.78 | 4:42.82 | 17:50.46 | |
Agfs Svømmeafdeling | 18:20.54 | 5:54.02 | 7:06.67 | 8:18.40 | 9:29.80 | |||||
10:41.50 | 11:53.35 | 13:04.82 | 14:17.55 | |||||||
15:29.39 | 16:40.55 | |||||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 12 | 530 | 1:05.84 | 2:16.60 | 3:26.86 | 4:37.92 | 17:56.13 | |
Sigma Swim Birkerød | 18:10.88 | 5:49.00 | 7:01.29 | 8:13.75 | 9:26.58 | |||||
10:39.79 | 11:53.00 | 13:05.62 | 14:19.01 | |||||||
15:32.22 | 16:44.91 | |||||||||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | 11 | 506 | 1:07.30 | 2:20.63 | 3:34.06 | 4:47.55 | 18:12.67 | |
Frem Odense | 18:19.56 | 6:00.98 | 7:14.72 | 8:28.69 | 9:42.46 | |||||
10:55.65 | 12:09.42 | 13:22.43 | 14:36.17 | |||||||
15:49.49 | 17:02.20 | |||||||||
11 | Mattias Houen | 2002 | 10 | 494 | 1:06.58 | 2:20.06 | 3:33.59 | 4:46.97 | 18:21.25 | |
Helsingør Svømmeklub | 18:18.81 | 6:00.73 | 7:14.75 | 8:28.86 | 9:42.85 | |||||
10:56.51 | 12:10.62 | 13:24.78 | 14:39.35 | |||||||
15:54.40 | 17:09.27 | |||||||||
12 | Emil Steenberg | 2002 | 9 | 477 | 1:07.46 | 2:20.50 | 3:34.15 | 4:48.60 | 18:34.61 | |
Gladsaxe Svømmeklub | 18:22.77 | 6:02.89 | 7:17.87 | 8:33.22 | 9:47.86 | |||||
11:03.53 | 12:17.92 | 13:33.04 | 14:48.62 | |||||||
16:04.21 | 17:20.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 20 | 492 | 37.32 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.88 | |||||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 19 | 471 | 37.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 18 | 452 | 38.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 38.58 | |||||||||
4 | Caroline Villum Færch | 2005 | 17 | 450 | 38.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 16 | 450 | 38.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 38.65 | |||||||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 15 | 444 | 38.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
7 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 14 | 431 | 39.02 | |||||
Herlev Svømning | 39.65 | |||||||||
8 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 13 | 425 | 39.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.31 | |||||||||
9 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 12 | 421 | 39.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
10 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 11 | 417 | 39.44 | |||||
Frem Odense | 39.73 | |||||||||
11 | Caroline Koch | 2005 | 10 | 414 | 39.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.91 | |||||||||
12 | Luna Christensen | 2005 | 9 | 411 | 39.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
13 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 8 | 408 | 39.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.39 | |||||||||
14 | Tilde Søe Bach | 2005 | 7 | 408 | 39.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
15 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 6 | 406 | 39.81 | |||||
JGI Svømning | 39.73 | |||||||||
16 | Rebecca Petersen | 2005 | 5 | 403 | 39.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.04 | |||||||||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 4 | 392 | 40.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.05 | |||||||||
18 | Kristine Vestergaard | 2005 | 3 | 390 | 40.34 | |||||
Brønderslev SK08 | 40.67 | |||||||||
19 | Mille Hansen | 2005 | 2 | 384 | 40.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.79 | |||||||||
20 | Ida Hovmark | 2005 | 1 | 370 | 41.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 40.38 | |||||||||
20 | Josephine Thomsen | 2005 | 1 | 370 | 41.05 | |||||
Herlev Svømning | 40.47 | |||||||||
22 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 368 | 41.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.86 | |||||||||
23 | Ida Marie Platzer | 2005 | 368 | 41.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.13 | |||||||||
24 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 367 | 41.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
25 | Agnete Habermann | 2005 | 366 | 41.20 | ||||||
H2Odense | 40.77 | |||||||||
26 | Mathilde Bager | 2005 | 361 | 41.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
27 | Cille Kirketerp | 2005 | 360 | 41.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.11 | |||||||||
28 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 360 | 41.44 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
29 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 359 | 41.46 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.04 | |||||||||
30 | Anna R. Strøbek | 2005 | 354 | 41.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.36 | |||||||||
31 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 343 | 42.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.45 | |||||||||
31 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 343 | 42.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.84 | |||||||||
33 | Silja Brage | 2005 | 338 | 42.29 | ||||||
JGI Svømning | 43.43 | |||||||||
34 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 331 | 42.58 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.77 | |||||||||
35 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 329 | 42.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
36 | Elida Thornsen | 2005 | 328 | 42.74 | ||||||
SVØM Korsør | 41.90 | |||||||||
37 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 327 | 42.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.06 | |||||||||
38 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 324 | 42.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
38 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 324 | 42.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.19 | |||||||||
40 | Josefine Staudt | 2005 | 314 | 43.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.46 | |||||||||
41 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 314 | 43.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.32 | |||||||||
42 | Anna Mundt Karup | 2005 | 312 | 43.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 43.29 | |||||||||
43 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 311 | 43.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.56 | |||||||||
44 | Agnete Høyer | 2005 | 309 | 43.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.28 | |||||||||
45 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 304 | 43.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.89 | |||||||||
46 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 304 | 43.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 43.92 | |||||||||
47 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 303 | 43.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.50 | |||||||||
48 | Johanne Heilmann | 2005 | 298 | 44.12 | ||||||
Kolding SK | 43.36 | |||||||||
49 | Anna Rønn | 2005 | 291 | 44.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.99 | |||||||||
50 | Antoinette Zafra | 2005 | 291 | 44.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.27 | |||||||||
51 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 284 | 44.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 504 | 33.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 19 | 472 | 33.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 18 | 449 | 34.48 | |||||
JGI Svømning | 34.53 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 17 | 440 | 34.71 | |||||
Greve Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
5 | Troels Fode | 2004 | 16 | 414 | 35.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 15 | 408 | 35.61 | |||||
Lyseng IF | 35.96 | |||||||||
7 | Mads Liechti | 2004 | 14 | 364 | 37.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 36.49 | |||||||||
8 | Mads Mikkelsen | 2004 | 13 | 362 | 37.07 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.97 | |||||||||
9 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 12 | 354 | 37.32 | |||||
H2Odense | 37.53 | |||||||||
10 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 11 | 345 | 37.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 37.27 | |||||||||
11 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 10 | 344 | 37.68 | |||||
Ikast Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
12 | Silas Fessel | 2004 | 9 | 337 | 37.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.07 | |||||||||
13 | Mads Iversen | 2004 | 8 | 333 | 38.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
14 | Jeppe Kjær | 2004 | 7 | 332 | 38.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.60 | |||||||||
15 | Esben Rasmussen | 2004 | 6 | 332 | 38.13 | |||||
Vest-Brøndby | 38.19 | |||||||||
15 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 6 | 332 | 38.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
17 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 4 | 332 | 38.15 | |||||
Odder Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
18 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 3 | 329 | 38.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.06 | |||||||||
19 | Julian Birch | 2004 | 2 | 327 | 38.31 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
20 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 1 | 327 | 38.33 | |||||
Næstved IF | 38.76 | |||||||||
21 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 326 | 38.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
21 | Villads Arfelt | 2004 | 326 | 38.36 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.90 | |||||||||
23 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 319 | 38.66 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.27 | |||||||||
24 | Mathias Christensen | 2004 | 317 | 38.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.52 | |||||||||
25 | Linus Folke Jensen | 2004 | 311 | 38.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.72 | |||||||||
26 | Jannik Jørgensen | 2004 | 310 | 39.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
27 | Joachim Mårtensen | 2004 | 310 | 39.01 | ||||||
Kalundborg SK | 40.52 | |||||||||
28 | Sebastian Greisen | 2004 | 308 | 39.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
29 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 302 | 39.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
30 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 297 | 39.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.62 | |||||||||
31 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 296 | 39.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.71 | |||||||||
32 | Andreas Torp | 2004 | 289 | 39.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.31 | |||||||||
33 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 287 | 40.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.90 | |||||||||
34 | Joost Rijkhoff | 2004 | 285 | 40.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.55 | |||||||||
35 | Oliver Schultz | 2004 | 285 | 40.14 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
36 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 283 | 40.22 | ||||||
Kalundborg SK | 39.91 | |||||||||
37 | Tobias Gammelvind | 2004 | 279 | 40.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
38 | Kasper Henriksen | 2004 | 273 | 40.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.66 | |||||||||
39 | Oscar Kroos | 2004 | 271 | 40.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.10 | |||||||||
40 | Matias Munkholm | 2004 | 268 | 40.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.02 | |||||||||
41 | Alexander Griffin | 2004 | 268 | 40.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.44 | |||||||||
42 | Anders Mose | 2004 | 267 | 41.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.03 | |||||||||
43 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 266 | 41.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
44 | Søren Have | 2004 | 259 | 41.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.34 | |||||||||
45 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 256 | 41.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.05 | |||||||||
46 | Tobias Mølbak | 2004 | 254 | 41.67 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 43.99 | |||||||||
47 | Mads Naver | 2004 | 252 | 41.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 41.52 | |||||||||
48 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 241 | 42.43 | ||||||
H2Odense | 40.68 | |||||||||
- | Mathias Lindgaard | 2004 | DSQ | sw 10.8 | ||||||
Herlev Svømning | 41.11 | |||||||||
- | Viktor Lei Lamberg | 2004 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 20 | 546 | 30.78 | 1:03.70 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 19 | 541 | 30.86 | 1:03.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 18 | 516 | 31.43 | 1:04.90 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.26 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 17 | 513 | 31.66 | 1:05.04 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
5 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 16 | 484 | 31.63 | 1:06.29 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.36 | |||||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 15 | 483 | 31.80 | 1:06.32 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
7 | Fenja Romanski | 2005 | 14 | 473 | 31.62 | 1:06.82 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:05.38 | |||||||||
8 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 13 | 470 | 32.02 | 1:06.97 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.68 | |||||||||
9 | Amalie Østerlund | 2005 | 12 | 465 | 31.84 | 1:07.21 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
10 | Elida Thornsen | 2005 | 11 | 449 | 32.50 | 1:07.97 | ||||
SVØM Korsør | 1:08.21 | |||||||||
11 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 10 | 448 | 33.21 | 1:08.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.02 | |||||||||
12 | Anna Varming | 2005 | 9 | 447 | 32.60 | 1:08.06 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.51 | |||||||||
13 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 8 | 447 | 32.43 | 1:08.07 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.59 | |||||||||
14 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 7 | 439 | 32.41 | 1:08.49 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
15 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 6 | 432 | 31.83 | 1:08.84 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.44 | |||||||||
16 | Rebecca Petersen | 2005 | 5 | 431 | 32.87 | 1:08.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
17 | Cille Kirketerp | 2005 | 4 | 426 | 32.90 | 1:09.15 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.91 | |||||||||
18 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 3 | 426 | 33.94 | 1:09.19 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.99 | |||||||||
19 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 2 | 419 | 33.16 | 1:09.53 | ||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
20 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 1 | 417 | 33.76 | 1:09.67 | ||||
Swim Team Neptun | 1:12.34 | |||||||||
21 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 417 | 33.31 | 1:09.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.09 | |||||||||
22 | Lise Refsgaard | 2005 | 413 | 33.31 | 1:09.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.62 | |||||||||
23 | Liva Lund Hansen | 2005 | 413 | 33.65 | 1:09.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.72 | |||||||||
24 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 413 | 33.41 | 1:09.92 | |||||
Kolding SK | 1:08.82 | |||||||||
25 | Malou Sejr | 2005 | 412 | 33.61 | 1:09.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.37 | |||||||||
26 | Antoinette Zafra | 2005 | 411 | 33.26 | 1:10.01 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.46 | |||||||||
27 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 406 | 33.96 | 1:10.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
28 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 405 | 33.63 | 1:10.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
29 | Amalie Jensen | 2005 | 403 | 34.31 | 1:10.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.11 | |||||||||
30 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 399 | 34.50 | 1:10.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
31 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 399 | 33.34 | 1:10.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.73 | |||||||||
32 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 399 | 32.92 | 1:10.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
33 | Louise Sunesen | 2005 | 399 | 33.78 | 1:10.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.89 | |||||||||
34 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 398 | 34.17 | 1:10.75 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.23 | |||||||||
35 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 396 | 34.14 | 1:10.88 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
36 | Isabella Larsen | 2005 | 395 | 33.83 | 1:10.91 | |||||
JGI Svømning | 1:10.03 | |||||||||
37 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 395 | 34.27 | 1:10.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.84 | |||||||||
38 | Amalie Tolderlund | 2005 | 393 | 34.30 | 1:11.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.82 | |||||||||
39 | Asta Palmund | 2005 | 389 | 33.98 | 1:11.27 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.65 | |||||||||
40 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 381 | 33.94 | 1:11.81 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.89 | |||||||||
41 | Agnete Habermann | 2005 | 380 | 33.96 | 1:11.86 | |||||
H2Odense | 1:10.56 | |||||||||
42 | Mathilde Bager | 2005 | 379 | 34.67 | 1:11.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
42 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 379 | 34.47 | 1:11.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.64 | |||||||||
44 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 377 | 34.25 | 1:12.04 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
45 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 377 | 34.49 | 1:12.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.12 | |||||||||
46 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 376 | 34.88 | 1:12.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.45 | |||||||||
47 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 374 | 34.97 | 1:12.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.15 | |||||||||
48 | Signe Eie | 2005 | 373 | 34.36 | 1:12.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.53 | |||||||||
49 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 371 | 34.29 | 1:12.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
50 | Silja Brage | 2005 | 370 | 34.90 | 1:12.47 | |||||
JGI Svømning | 1:11.73 | |||||||||
51 | Annika Køhn | 2005 | 362 | 34.84 | 1:13.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.82 | |||||||||
52 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 360 | 34.68 | 1:13.15 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
53 | Filippa Eiler | 2005 | 359 | 34.36 | 1:13.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.92 | |||||||||
54 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 359 | 35.12 | 1:13.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
55 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 343 | 33.91 | 1:14.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.61 | |||||||||
56 | Alyssa Cao | 2005 | 333 | 36.31 | 1:15.09 | |||||
Frem Odense | 1:16.23 | |||||||||
57 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 331 | 33.56 | 1:15.20 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:17.09 | |||||||||
58 | Annika Britt Larsen | 2005 | 325 | 35.94 | 1:15.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.97 | |||||||||
59 | Ella Gohr Metz | 2005 | 314 | 36.17 | 1:16.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 569 | 27.12 | 56.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 19 | 511 | 28.55 | 58.66 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.01 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 18 | 446 | 30.21 | 1:01.36 | ||||
Lyseng IF | 1:01.89 | |||||||||
4 | Christian Landtved | 2004 | 17 | 445 | 29.64 | 1:01.43 | ||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.33 | |||||||||
5 | Karsten Olsen | 2004 | 16 | 442 | 29.86 | 1:01.54 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 1:02.58 | |||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 15 | 432 | 29.67 | 1:02.04 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.39 | |||||||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | 14 | 425 | 29.90 | 1:02.38 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.63 | |||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 13 | 424 | 30.27 | 1:02.43 | ||||
H2Odense | 1:03.25 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 12 | 420 | 30.44 | 1:02.59 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.70 | |||||||||
10 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 11 | 420 | 29.97 | 1:02.62 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.18 | |||||||||
11 | Sebastian Greisen | 2004 | 10 | 416 | 30.00 | 1:02.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.33 | |||||||||
12 | Nicklas Plank | 2004 | 9 | 409 | 30.04 | 1:03.18 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.63 | |||||||||
13 | Mads Mikkelsen | 2004 | 8 | 396 | 30.26 | 1:03.88 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.31 | |||||||||
14 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 7 | 385 | 29.98 | 1:04.44 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
15 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 6 | 380 | 30.84 | 1:04.73 | ||||
Herlev Svømning | 1:04.39 | |||||||||
16 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 5 | 378 | 30.80 | 1:04.83 | ||||
Greve Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
17 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 4 | 378 | 31.27 | 1:04.85 | ||||
Odder Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
18 | Mathias Christensen | 2004 | 3 | 377 | 31.51 | 1:04.88 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.08 | |||||||||
19 | Lukas Frederiksen | 2004 | 2 | 374 | 31.79 | 1:05.10 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.18 | |||||||||
20 | Søren Have | 2004 | 1 | 372 | 30.86 | 1:05.18 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.28 | |||||||||
21 | Lukas Hedegaard | 2004 | 369 | 30.80 | 1:05.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.81 | |||||||||
22 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 368 | 31.11 | 1:05.42 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
23 | Lucas Rosenborg | 2004 | 365 | 32.18 | 1:05.60 | |||||
Lyseng IF | 1:05.43 | |||||||||
24 | Troels Fode | 2004 | 364 | 31.31 | 1:05.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.12 | |||||||||
25 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 362 | 31.71 | 1:05.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.11 | |||||||||
26 | Jeppe Kjær | 2004 | 359 | 31.72 | 1:06.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.86 | |||||||||
27 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 356 | 31.72 | 1:06.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.49 | |||||||||
28 | Oliver Sperling | 2004 | 356 | 32.02 | 1:06.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
29 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 356 | 31.88 | 1:06.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.11 | |||||||||
30 | William Ølshøj | 2004 | 354 | 31.15 | 1:06.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.29 | |||||||||
31 | Lucas Nielsen | 2004 | 351 | 32.29 | 1:06.44 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
32 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 350 | 32.13 | 1:06.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.59 | |||||||||
33 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 350 | 32.97 | 1:06.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
34 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 348 | 30.81 | 1:06.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
35 | Oscar Isberg | 2004 | 347 | 32.21 | 1:06.70 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.05 | |||||||||
36 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 347 | 31.99 | 1:06.71 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.72 | |||||||||
37 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 343 | 32.08 | 1:06.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
38 | Pelle Colmorten | 2004 | 342 | 32.04 | 1:07.07 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.05 | |||||||||
39 | Oscar Kroos | 2004 | 341 | 32.13 | 1:07.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.84 | |||||||||
40 | Emil Neumann | 2004 | 340 | 32.93 | 1:07.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.34 | |||||||||
41 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 339 | 32.08 | 1:07.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.12 | |||||||||
42 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 334 | 32.11 | 1:07.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
43 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 327 | 32.82 | 1:08.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
44 | Anton Skov Grell | 2004 | 326 | 32.71 | 1:08.15 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.19 | |||||||||
45 | Tobias Nielsen | 2004 | 320 | 31.68 | 1:08.58 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.15 | |||||||||
46 | Michael Halck | 2004 | 317 | 32.82 | 1:08.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
47 | Lauritz Johansen | 2004 | 305 | 31.84 | 1:09.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 20 | 502 | 35.22 | 1:13.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 19 | 486 | 35.41 | 1:13.90 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 18 | 485 | 36.34 | 1:13.96 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.96 | |||||||||
4 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 17 | 461 | 36.48 | 1:15.22 | ||||
JGI Svømning | 1:14.78 | |||||||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 16 | 446 | 36.99 | 1:16.05 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.77 | |||||||||
6 | Fenja Romanski | 2005 | 15 | 441 | 37.36 | 1:16.33 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:15.84 | |||||||||
7 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 14 | 439 | 37.02 | 1:16.42 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.74 | |||||||||
8 | Louise Lie Thisted | 2005 | 13 | 437 | 37.12 | 1:16.57 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
9 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 12 | 434 | 37.34 | 1:16.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.81 | |||||||||
10 | Rebecca Petersen | 2005 | 11 | 423 | 37.95 | 1:17.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
11 | Josephine Thomsen | 2005 | 10 | 423 | 38.04 | 1:17.42 | ||||
Herlev Svømning | 1:16.09 | |||||||||
12 | Anna Varming | 2005 | 9 | 419 | 37.99 | 1:17.66 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.82 | |||||||||
13 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 8 | 411 | 37.12 | 1:18.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.87 | |||||||||
14 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 7 | 409 | 38.32 | 1:18.24 | ||||
Roskilde Svømning | 1:21.02 | |||||||||
15 | Ida Jacobsen | 2005 | 6 | 405 | 37.56 | 1:18.50 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.67 | |||||||||
16 | Amalie Østerlund | 2005 | 5 | 404 | 37.49 | 1:18.60 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
17 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 4 | 394 | 38.92 | 1:19.27 | ||||
Frem Odense | 1:18.97 | |||||||||
18 | Malou Sejr | 2005 | 3 | 389 | 39.09 | 1:19.60 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.42 | |||||||||
19 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 2 | 387 | 38.84 | 1:19.69 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.12 | |||||||||
20 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1 | 387 | 38.50 | 1:19.73 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.20 | |||||||||
21 | Lise Refsgaard | 2005 | 382 | 38.36 | 1:20.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.95 | |||||||||
22 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 380 | 39.11 | 1:20.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.85 | |||||||||
23 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 374 | 39.27 | 1:20.65 | |||||
Kolding SK | 1:16.33 | |||||||||
24 | Jazmin Jensen | 2005 | 373 | 38.75 | 1:20.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.39 | |||||||||
25 | Alma Olivarius | 2005 | 372 | 38.87 | 1:20.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.53 | |||||||||
26 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 370 | 39.39 | 1:20.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
27 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 365 | 39.53 | 1:21.28 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
28 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 364 | 38.62 | 1:21.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
29 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 363 | 40.11 | 1:21.45 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:21.24 | |||||||||
30 | Liva Lund Hansen | 2005 | 361 | 39.28 | 1:21.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.35 | |||||||||
31 | Victoria W. Stahl | 2005 | 354 | 39.50 | 1:22.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.42 | |||||||||
32 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 352 | 41.04 | 1:22.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.77 | |||||||||
33 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 348 | 40.54 | 1:22.56 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
34 | Louise Sunesen | 2005 | 347 | 40.53 | 1:22.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
35 | Sofie Bjerre | 2005 | 346 | 40.25 | 1:22.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.93 | |||||||||
36 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 345 | 41.04 | 1:22.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.14 | |||||||||
37 | Camilla Porsdal | 2005 | 343 | 41.59 | 1:23.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.99 | |||||||||
38 | Laura S. Olesen | 2005 | 342 | 40.81 | 1:23.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.01 | |||||||||
39 | Emilie Moberg | 2005 | 341 | 39.88 | 1:23.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.98 | |||||||||
40 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 341 | 39.32 | 1:23.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
41 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 338 | 41.50 | 1:23.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.70 | |||||||||
42 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 336 | 40.42 | 1:23.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.88 | |||||||||
43 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 333 | 40.31 | 1:23.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.29 | |||||||||
44 | Luna Christensen | 2005 | 333 | 40.92 | 1:23.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
45 | Catrine Porsdal | 2005 | 332 | 40.51 | 1:23.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.97 | |||||||||
46 | Josefine Staudt | 2005 | 330 | 41.27 | 1:24.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.83 | |||||||||
47 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 328 | 41.66 | 1:24.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.38 | |||||||||
48 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 327 | 41.11 | 1:24.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.65 | |||||||||
49 | Elida Thornsen | 2005 | 325 | 41.55 | 1:24.45 | |||||
SVØM Korsør | 1:22.09 | |||||||||
50 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 324 | 41.09 | 1:24.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
51 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 321 | 41.30 | 1:24.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.06 | |||||||||
52 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 317 | 41.17 | 1:25.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.84 | |||||||||
53 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 315 | 41.92 | 1:25.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
54 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 305 | 42.67 | 1:26.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.66 | |||||||||
55 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 294 | 41.73 | 1:27.40 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
56 | Josefine Nielsen | 2005 | 274 | 43.36 | 1:29.38 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
57 | Anna Mundt Karup | 2005 | 240 | 44.61 | 1:33.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.21 | |||||||||
- | Ester Lauritsen | 2005 | DSQ | SW 6.4 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 20 | 450 | 33.22 | 1:07.75 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.97 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 19 | 437 | 34.12 | 1:08.42 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 18 | 419 | 33.77 | 1:09.40 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.48 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 17 | 391 | 34.25 | 1:11.01 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.47 | |||||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | 16 | 374 | 34.76 | 1:12.04 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.29 | |||||||||
6 | Karsten Olsen | 2004 | 15 | 371 | 35.21 | 1:12.26 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 1:10.31 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 14 | 362 | 35.40 | 1:12.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.32 | |||||||||
8 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 13 | 351 | 36.60 | 1:13.61 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.91 | |||||||||
9 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 12 | 348 | 35.65 | 1:13.80 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
10 | Lucas Rosenborg | 2004 | 11 | 344 | 36.74 | 1:14.08 | ||||
Lyseng IF | 1:14.87 | |||||||||
11 | Eigil Sigfusson | 2004 | 10 | 336 | 37.11 | 1:14.64 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.34 | |||||||||
12 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 9 | 325 | 37.44 | 1:15.51 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.58 | |||||||||
13 | Mikkel Roed | 2004 | 8 | 325 | 37.07 | 1:15.52 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:15.99 | |||||||||
14 | Tobias Gammelvind | 2004 | 7 | 324 | 36.90 | 1:15.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
15 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 6 | 319 | 37.73 | 1:16.01 | ||||
Odder Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
16 | Julian Birch | 2004 | 5 | 318 | 37.74 | 1:16.09 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
17 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 4 | 315 | 37.12 | 1:16.29 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 1:19.59 | |||||||||
18 | Asger Mathiasen | 2004 | 3 | 308 | 36.55 | 1:16.91 | ||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
19 | Anton Poulsen | 2004 | 2 | 307 | 38.55 | 1:16.92 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:15.10 | |||||||||
20 | Oscar Pedersen | 2004 | 1 | 307 | 36.47 | 1:16.99 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.38 | |||||||||
21 | Jeppe Kjær | 2004 | 305 | 37.96 | 1:17.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.35 | |||||||||
22 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 303 | 37.11 | 1:17.28 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.65 | |||||||||
23 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 299 | 38.34 | 1:17.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.02 | |||||||||
24 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 296 | 38.24 | 1:17.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.20 | |||||||||
24 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 296 | 37.96 | 1:17.88 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.09 | |||||||||
26 | Gustav Hansen | 2004 | 290 | 37.89 | 1:18.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
27 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 286 | 38.17 | 1:18.77 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
28 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 285 | 38.28 | 1:18.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.74 | |||||||||
29 | Lucas Kaavé | 2004 | 277 | 39.42 | 1:19.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.50 | |||||||||
30 | Kasper Henriksen | 2004 | 239 | 40.66 | 1:23.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 2003 | 40 | 607 | 4:33.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 4:31.12 | |||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.33 | 1:10.16 | 1:10.16 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.49 | 1:15.42 | 2:25.58 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 30.90 | 1:07.67 | 3:33.25 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.98 | 1:00.69 | 4:33.94 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2003 | 38 | 605 | 4:34.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:30.00 | |||||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 34.81 | 1:11.36 | 1:11.36 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 35.78 | 1:16.39 | 2:27.75 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.90 | 1:06.88 | 3:34.63 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.87 | 59.72 | 4:34.35 | ||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2003 | 36 | 584 | 4:37.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:35.60 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 35.31 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 35.14 | 1:15.29 | 2:26.80 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 31.18 | 1:09.58 | 3:36.38 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.16 | 1:01.10 | 4:37.48 | ||||||
4 | Sigma Damer A | 2003 | 34 | 574 | 4:39.06 | |||||
Sigma Swim | 4:41.24 | |||||||||
Maria Lund | 2003 | 35.56 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 36.44 | 1:19.06 | 2:32.07 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.43 | 1:06.52 | 3:38.59 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 28.98 | 1:00.47 | 4:39.06 | ||||||
5 | Køge Piger 1 | 2003 | 32 | 543 | 4:44.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 4:43.86 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.23 | 1:11.70 | 1:11.70 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 36.86 | 1:20.30 | 2:32.00 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 33.55 | 1:11.80 | 3:43.80 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.05 | 1:00.49 | 4:44.29 | ||||||
6 | A6 Piger 1 | 2003 | 30 | 530 | 4:46.74 | |||||
A6 | 4:41.88 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 34.75 | 1:13.32 | 1:13.32 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 37.25 | 1:20.17 | 2:33.49 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.68 | 1:11.31 | 3:44.80 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.39 | 1:01.94 | 4:46.74 | ||||||
7 | Hovedstaden A | 2003 | 28 | 523 | 4:48.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.23 | |||||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 35.30 | 1:14.47 | 1:14.47 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 37.91 | 1:21.62 | 2:36.09 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 31.42 | 1:09.31 | 3:45.40 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 29.91 | 1:02.60 | 4:48.00 | ||||||
8 | Herlev Piger | 2003 | 26 | 517 | 4:49.07 | |||||
Herlev Svømning | 4:52.79 | |||||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 35.07 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 39.60 | 1:24.33 | 2:37.49 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 31.70 | 1:08.57 | 3:46.06 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 29.12 | 1:03.01 | 4:49.07 | ||||||
9 | Aalborg Damer | 2003 | 24 | 505 | 4:51.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 4:45.50 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 34.99 | 1:12.42 | 1:12.42 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 38.85 | 1:23.75 | 2:36.17 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.51 | 1:10.78 | 3:46.95 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 30.55 | 1:04.26 | 4:51.21 | ||||||
10 | Helsingør Piger | 2003 | 22 | 502 | 4:51.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 4:50.64 | |||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 36.16 | 1:15.27 | 1:15.27 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 37.39 | 1:22.38 | 2:37.65 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 33.60 | 1:12.49 | 3:50.14 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 29.03 | 1:01.72 | 4:51.86 | ||||||
11 | Vs Piger 1 | 2003 | 20 | 501 | 4:52.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 4:48.30 | |||||||||
Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 32.99 | 1:08.95 | 1:08.95 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 38.76 | 1:25.79 | 2:34.74 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 33.38 | 1:12.48 | 3:47.22 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.63 | 1:04.80 | 4:52.02 | ||||||
12 | Agf Piger 1 | 2003 | 18 | 500 | 4:52.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:49.69 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 34.30 | 1:11.97 | 1:11.97 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.50 | 1:24.01 | 2:35.98 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 32.41 | 1:09.94 | 3:45.92 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.27 | 1:06.27 | 4:52.19 | ||||||
13 | Vat Piger 1 | 2003 | 16 | 493 | 4:53.70 | |||||
VAT Copenhagen | 4:53.00 | |||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 35.77 | 1:14.85 | 1:14.85 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 38.31 | 1:23.32 | 2:38.17 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 33.05 | 1:13.03 | 3:51.20 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 29.64 | 1:02.50 | 4:53.70 | ||||||
14 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | 14 | 483 | 4:55.61 | |||||
Aarhus Swim | 4:43.00 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 37.43 | 1:15.88 | 1:15.88 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 35.76 | 1:17.51 | 2:33.39 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 34.51 | 1:15.30 | 3:48.69 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 32.02 | 1:06.92 | 4:55.61 | ||||||
15 | Esbjerg Piger 1 | 2004 | 12 | 481 | 4:56.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:42.30 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 37.34 | 1:17.46 | 1:17.46 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 37.18 | 1:21.23 | 2:38.69 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 32.08 | 1:10.61 | 3:49.30 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 31.86 | 1:06.83 | 4:56.13 | ||||||
16 | Esv Piger | 2003 | 10 | 479 | 4:56.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | 4:50.23 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 36.77 | 1:16.22 | 1:16.22 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.43 | 1:22.64 | 2:38.86 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 32.95 | 1:12.18 | 3:51.04 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.91 | 1:05.42 | 4:56.46 | ||||||
17 | Triton Årgang Piger | 2005 | 474 | 4:57.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:48.95 | |||||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 36.63 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 37.72 | 1:21.04 | 2:36.32 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.42 | 1:11.40 | 3:47.72 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 33.52 | 1:09.86 | 4:57.58 | ||||||
18 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | 470 | 4:58.31 | ||||||
H2Odense | 5:11.66 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 36.02 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 40.86 | 1:27.73 | 2:41.66 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 34.66 | 1:14.76 | 3:56.42 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.08 | 1:01.89 | 4:58.31 | ||||||
19 | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | 467 | 4:59.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:55.00 | |||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 36.27 | 1:14.66 | 1:14.66 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 39.74 | 1:25.89 | 2:40.55 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 33.22 | 1:13.04 | 3:53.59 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 30.54 | 1:05.46 | 4:59.05 | ||||||
20 | Horsens Piger | 2003 | 464 | 4:59.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:54.50 | |||||||||
Caroline Madsen | 2004 | 39.25 | 1:21.13 | 1:21.13 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 39.73 | 1:25.29 | 2:46.42 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.20 | 1:10.68 | 3:57.10 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 29.17 | 1:02.48 | 4:59.58 | ||||||
21 | Frem Piger | 2003 | 452 | 5:02.20 | ||||||
Frem Odense | 4:54.69 | |||||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 36.90 | 1:56.27 | 1:56.27 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 43.50 | 1:17.55 | 3:13.82 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 39.51 | 1:12.42 | 4:26.24 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 35.96 | 35.96 | 5:02.20 | ||||||
22 | S68 - 1 | 2003 | 446 | 5:03.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:04.19 | |||||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 36.16 | 1:14.89 | 1:14.89 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 41.03 | 1:28.14 | 2:43.03 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 32.66 | 1:12.91 | 3:55.94 | ||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 31.92 | 1:07.74 | 5:03.68 | ||||||
23 | Silkeborg Piger | 2003 | 442 | 5:04.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:00.46 | |||||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 39.92 | 1:22.02 | 1:22.02 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 37.17 | 1:19.45 | 2:41.47 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 33.75 | 1:12.54 | 3:54.01 | ||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 33.93 | 1:10.57 | 5:04.58 | ||||||
24 | Kalundborg Piger | 2004 | 422 | 5:09.27 | ||||||
Kalundborg SK | 4:59.00 | |||||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 36.46 | 1:14.60 | 1:14.60 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 39.60 | 1:24.78 | 2:39.38 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 36.54 | 1:22.09 | 4:01.47 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 32.23 | 1:07.80 | 5:09.27 | ||||||
25 | Søllerød Girls | 2003 | 417 | 5:10.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:17.00 | |||||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 36.87 | 1:14.97 | 1:14.97 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 43.38 | 1:30.94 | 2:45.91 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 34.53 | 1:14.87 | 4:00.78 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 32.93 | 1:09.58 | 5:10.36 | ||||||
26 | Hørsholm Piger | 2003 | 415 | 5:11.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:55.00 | |||||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 37.02 | 1:17.16 | 1:17.16 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 40.34 | 1:27.74 | 2:44.90 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.22 | 1:19.66 | 4:04.56 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 31.35 | 1:06.45 | 5:11.01 | ||||||
27 | Hvidovre Piger | 2003 | 410 | 5:12.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:03.46 | |||||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 39.99 | 1:21.94 | 1:21.94 | ||||||
Sofie Bak | 2003 | 41.79 | 1:28.23 | 2:50.17 | ||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 34.80 | 1:17.29 | 4:07.46 | ||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 31.26 | 1:04.80 | 5:12.26 | ||||||
28 | Kolding Piger Kolding | 2003 | 406 | 5:13.22 | ||||||
Kolding SK | 4:49.37 | |||||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 38.10 | 1:18.23 | 1:18.23 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 38.55 | 1:22.33 | 2:40.56 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 37.22 | 1:23.20 | 4:03.76 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 32.08 | 1:09.46 | 5:13.22 | ||||||
29 | Nyborg Piger | 2003 | 372 | 5:22.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 41.45 | 1:24.58 | 1:24.58 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 38.62 | 1:25.60 | 2:50.18 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 35.46 | 1:24.20 | 4:14.38 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 31.81 | 1:08.03 | 5:22.41 | ||||||
30 | Gti 2 Piger | 2003 | 365 | 5:24.59 | ||||||
GTI | 4:50.22 | |||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 37.19 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 42.28 | 1:31.43 | 2:48.31 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 35.41 | 1:20.19 | 4:08.50 | ||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 36.79 | 1:16.09 | 5:24.59 | ||||||
31 | Nord Valkyrier | 2003 | 297 | 5:47.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 5:49.53 | |||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 38.40 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Karoline Iversen | 2005 | 52.77 | 2:28.29 | 3:48.15 | ||||||
Daphne Sander | 2003 | 47.81 | 1:20.93 | 5:09.08 | ||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 38.40 | 38.40 | 5:47.48 | ||||||
- | Hsc Piger | 2003 | DSQ | SW 8.3 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:57.81 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 34.60 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 37.39 | 1:21.87 | 2:33.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | 40 | 574 | 4:09.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 4:17.00 | |||||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 32.23 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 32.46 | 1:10.47 | 2:16.18 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 26.33 | 58.24 | 3:14.42 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 25.97 | 54.99 | 4:09.41 | ||||||
2 | Triton Årgang Drenge | 2004 | 38 | 542 | 4:14.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.05 | |||||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 32.42 | 1:07.51 | 1:07.51 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.89 | 1:07.74 | 2:15.25 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 26.40 | 58.51 | 3:13.76 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 28.62 | 1:00.42 | 4:14.18 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2002 | 36 | 516 | 4:18.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.26 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 32.30 | 1:07.79 | 1:07.79 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 32.91 | 1:11.15 | 2:18.94 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.40 | 59.67 | 3:18.61 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.25 | 59.77 | 4:18.38 | ||||||
4 | Hsc Drenge | 2003 | 34 | 516 | 4:18.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | 4:18.40 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 32.71 | 1:07.79 | 1:07.79 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 31.66 | 1:08.98 | 2:16.77 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.72 | 1:01.67 | 3:18.44 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 27.93 | 59.96 | 4:18.40 | ||||||
5 | Gentofte Drenge | 2002 | 32 | 508 | 4:19.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 4:17.67 | |||||||||
Marcus Dessau | 2002 | 33.69 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 32.19 | 1:11.45 | 2:21.83 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.20 | 1:01.99 | 3:23.82 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 26.43 | 55.79 | 4:19.61 | ||||||
6 | Kvik Drenge 1 | 2004 | 30 | 506 | 4:20.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.60 | |||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 29.72 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 35.26 | 1:19.42 | 2:21.08 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 27.97 | 1:01.38 | 3:22.46 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 27.67 | 57.65 | 4:20.11 | ||||||
7 | Ringsted Drenge | 2002 | 28 | 501 | 4:20.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 4:22.75 | |||||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 33.74 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 32.79 | 1:11.95 | 2:20.17 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 27.15 | 1:00.15 | 3:20.32 | ||||||
Emil Carstensen | 2002 | 28.67 | 1:00.63 | 4:20.95 | ||||||
8 | Sigma Herrer A | 2002 | 26 | 497 | 4:21.64 | |||||
Sigma Swim | 4:39.77 | |||||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.58 | 1:09.36 | 1:09.36 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 33.66 | 1:13.24 | 2:22.60 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.60 | 1:01.56 | 3:24.16 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 27.46 | 57.48 | 4:21.64 | ||||||
9 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | 24 | 477 | 4:25.28 | |||||
H2Odense | 4:29.55 | |||||||||
Victor Nygaard | 2003 | 33.28 | 1:09.60 | 1:09.60 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 34.23 | 1:13.69 | 2:23.29 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 28.56 | 1:03.41 | 3:26.70 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.64 | 58.58 | 4:25.28 | ||||||
10 | Herlev Drenge | 2002 | 22 | 469 | 4:26.77 | |||||
Herlev Svømning | 4:26.79 | |||||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 34.07 | 1:10.33 | 1:10.33 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 34.42 | 1:16.78 | 2:27.11 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 29.14 | 1:03.86 | 3:30.97 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 26.07 | 55.80 | 4:26.77 | ||||||
11 | A6 Drenge 1 | 2002 | 20 | 456 | 4:29.13 | |||||
A6 | 4:28.90 | |||||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 34.97 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 34.03 | 1:13.29 | 2:24.91 | ||||||
Karsten Olsen | 2004 | 31.05 | 1:06.67 | 3:31.58 | ||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 26.88 | 57.55 | 4:29.13 | ||||||
12 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 18 | 445 | 4:31.32 | |||||
Aarhus Swim | 4:33.00 | |||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 33.25 | 1:08.61 | 1:08.61 | ||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 34.99 | 1:16.60 | 2:25.21 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 31.16 | 1:08.16 | 3:33.37 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 27.02 | 57.95 | 4:31.32 | ||||||
13 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | 16 | 437 | 4:33.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:28.60 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:12.20 | 1:12.20 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 34.46 | 1:14.49 | 2:26.69 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 30.01 | 1:07.26 | 3:33.95 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 27.91 | 59.07 | 4:33.02 | ||||||
14 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 14 | 432 | 4:34.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | 4:39.80 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 34.10 | 1:09.92 | 1:09.92 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 37.37 | 1:20.18 | 2:30.10 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 27.35 | 1:01.02 | 3:31.12 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 29.71 | 1:03.06 | 4:34.18 | ||||||
15 | Esv Drenge | 2003 | 12 | 430 | 4:34.56 | |||||
Vejle Svømmeklub | 4:36.36 | |||||||||
Casper Brinch | 2002 | 35.03 | 1:12.12 | 1:12.12 | ||||||
Anton Leth | 2002 | 33.84 | 1:12.26 | 2:24.38 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 30.94 | 1:10.07 | 3:34.45 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 27.64 | 1:00.11 | 4:34.56 | ||||||
16 | Hvidovre Drenge | 2002 | 10 | 426 | 4:35.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:31.95 | |||||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 33.31 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 37.33 | 1:21.65 | 2:31.47 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 30.11 | 1:06.18 | 3:37.65 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 26.96 | 57.82 | 4:35.47 | ||||||
17 | Vs Drenge 1 | 2002 | 425 | 4:35.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:36.99 | |||||||||
Mathias Basse Pedersen | 2002 | 33.46 | 1:09.47 | 1:09.47 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 36.54 | 1:19.07 | 2:28.54 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 30.12 | 1:05.85 | 3:34.39 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 28.50 | 1:01.18 | 4:35.57 | ||||||
18 | Silkeborg Drenge | 2003 | 417 | 4:37.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:37.67 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 34.30 | 1:10.62 | 1:10.62 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 33.29 | 1:11.46 | 2:22.08 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 33.37 | 1:12.26 | 3:34.34 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 30.03 | 1:03.07 | 4:37.41 | ||||||
19 | Søllerød Boys | 2002 | 413 | 4:38.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Janus Rosholm | 2002 | 32.69 | 1:08.35 | 1:08.35 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 35.91 | 1:17.81 | 2:26.16 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 29.43 | 1:04.69 | 3:30.85 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 30.83 | 1:07.35 | 4:38.20 | ||||||
20 | Stv Drenge | 2002 | 406 | 4:39.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
August Schade Cantby | 2002 | 36.01 | 1:13.48 | 1:13.48 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 35.87 | 1:17.43 | 2:30.91 | ||||||
Silas Lykke | 2003 | 30.29 | 1:08.09 | 3:39.00 | ||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 28.85 | 1:00.72 | 4:39.72 | ||||||
21 | Nord Vikinger 1 | 2002 | 399 | 4:41.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:42.82 | |||||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 34.11 | 1:10.22 | 1:10.22 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 36.40 | 1:18.35 | 2:28.57 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 30.02 | 1:13.98 | 3:42.55 | ||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 28.27 | 58.79 | 4:41.34 | ||||||
22 | Aalborg Herrer | 2002 | 395 | 4:42.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 36.43 | 1:15.48 | 1:15.48 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 37.31 | 1:23.75 | 2:39.23 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.63 | 59.43 | 3:38.66 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 29.98 | 1:03.67 | 4:42.33 | ||||||
23 | Horsens Drenge 2 | 2002 | 392 | 4:43.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:38.00 | |||||||||
Oliver Fenger | 2003 | 36.06 | 1:15.04 | 1:15.04 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 35.13 | 1:16.26 | 2:31.30 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.48 | 1:05.18 | 3:36.48 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 31.24 | 1:06.61 | 4:43.09 | ||||||
24 | Vat Drenge 1 | 2002 | 388 | 4:43.98 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:41.30 | |||||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 36.06 | 1:13.98 | 1:13.98 | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 36.39 | 1:18.90 | 2:32.88 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 30.62 | 1:08.17 | 3:41.05 | ||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 29.26 | 1:02.93 | 4:43.98 | ||||||
25 | Hørsholm Drenge | 2002 | 378 | 4:46.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:32.00 | |||||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 36.97 | 1:17.73 | 1:17.73 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 33.91 | 1:11.91 | 2:29.64 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 31.30 | 1:06.80 | 3:36.44 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 32.80 | 1:10.15 | 4:46.59 | ||||||
26 | Køge Drenge | 2002 | 353 | 4:53.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:52.04 | |||||||||
Mikkel Roed | 2004 | 39.02 | 1:19.17 | 1:19.17 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 40.25 | 1:27.19 | 2:46.36 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 30.63 | 1:08.92 | 3:55.28 | ||||||
August Ryom | 2002 | 27.50 | 58.00 | 4:53.28 | ||||||
27 | Odder Drenge | 2002 | 351 | 4:53.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:53.10 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 36.85 | 1:55.86 | 1:55.86 | ||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 45.59 | 1:15.68 | 3:11.54 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 38.40 | 1:08.03 | 4:19.57 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 34.24 | 34.24 | 4:53.81 | ||||||
28 | Pingvinen Drenge | 2003 | 325 | 5:01.26 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:47.60 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 37.21 | 1:17.77 | 1:17.77 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 38.24 | 1:23.10 | 2:40.87 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 33.32 | 1:13.89 | 3:54.76 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 30.97 | 1:06.50 | 5:01.26 | ||||||
- | Agf Drenge 1 | 2002 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:25.02 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 33.83 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 33.97 | 1:13.80 | 2:24.15 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 29.09 | 1:05.01 | 3:29.16 | ||||||
- | Gti 2 Drenge | 2002 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
GTI | 4:22.48 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 32.38 | 1:06.92 | 1:06.92 | ||||||
- | Helsingør Drenge | 2002 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 31.55 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 34.74 | 1:14.25 | 2:19.10 | ||||||
- | Hovedstaden A | 2002 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:17.25 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 31.76 | 1:05.58 | 1:05.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 41, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 592 | 29.46 | 1:02.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 572 | 30.07 | 1:02.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.61 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 550 | 30.53 | 1:03.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.35 | |||||||||
3 | Jasmin Philip | 2004 | 550 | 30.64 | 1:03.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 532 | 30.76 | 1:04.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
6 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 529 | 31.25 | 1:04.38 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.06 | |||||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | 528 | 30.83 | 1:04.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.39 | |||||||||
8 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 526 | 31.46 | 1:04.47 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.25 | |||||||||
9 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 524 | 30.55 | 1:04.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.49 | |||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 523 | 31.68 | 1:04.61 | |||||
Lyseng IF | 1:04.02 | |||||||||
11 | Sarah Carugati | 2004 | 513 | 30.86 | 1:05.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.47 | |||||||||
12 | Linnea Hietala | 2004 | 506 | 30.87 | 1:05.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 501 | 31.54 | 1:05.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
14 | Nønne Christensen | 2004 | 495 | 31.89 | 1:05.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.11 | |||||||||
15 | Christina M. Glargaard | 2004 | 492 | 31.65 | 1:05.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
16 | Frederikke Falk-List | 2004 | 492 | 31.25 | 1:05.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.10 | |||||||||
17 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 488 | 32.18 | 1:06.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
18 | Laura L. Hørning | 2004 | 487 | 31.74 | 1:06.14 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
19 | Liva Søby | 2004 | 484 | 31.50 | 1:06.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.28 | |||||||||
20 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 484 | 31.69 | 1:06.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.38 | |||||||||
21 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 480 | 31.74 | 1:06.49 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.83 | |||||||||
22 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 478 | 32.08 | 1:06.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.81 | |||||||||
23 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 477 | 32.42 | 1:06.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.34 | |||||||||
24 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 474 | 32.18 | 1:06.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.91 | |||||||||
25 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 472 | 31.79 | 1:06.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.19 | |||||||||
26 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 472 | 32.67 | 1:06.86 | |||||
H2Odense | 1:07.25 | |||||||||
27 | Olivia Callesen | 2004 | 470 | 31.77 | 1:06.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.40 | |||||||||
28 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 469 | 32.12 | 1:06.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.21 | |||||||||
29 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 467 | 32.56 | 1:07.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.50 | |||||||||
30 | Anne Sofie Evald | 2004 | 466 | 32.67 | 1:07.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.70 | |||||||||
30 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 466 | 31.80 | 1:07.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
32 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 463 | 32.42 | 1:07.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.77 | |||||||||
33 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 460 | 32.48 | 1:07.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.70 | |||||||||
34 | Emma Stoltz | 2004 | 458 | 33.41 | 1:07.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.13 | |||||||||
35 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 455 | 31.86 | 1:07.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.50 | |||||||||
36 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 455 | 31.76 | 1:07.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.20 | |||||||||
37 | Wilma Anker | 2004 | 448 | 32.76 | 1:08.04 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
38 | Aurelia Pedersen | 2004 | 445 | 32.85 | 1:08.17 | |||||
H2Odense | 1:06.49 | |||||||||
39 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 442 | 32.36 | 1:08.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.81 | |||||||||
40 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 441 | 33.04 | 1:08.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
41 | Anna Maria Madsen | 2004 | 441 | 32.22 | 1:08.39 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.18 | |||||||||
42 | Anna Nørskov | 2004 | 440 | 32.96 | 1:08.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
43 | Signe Krag Andersen | 2004 | 440 | 32.82 | 1:08.42 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.99 | |||||||||
44 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 440 | 33.34 | 1:08.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
45 | Anna Larsen | 2004 | 439 | 33.35 | 1:08.46 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.45 | |||||||||
46 | Fiona Andrea Have | 2004 | 435 | 33.47 | 1:08.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.95 | |||||||||
47 | Anne Terp | 2004 | 430 | 32.72 | 1:08.94 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
48 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 429 | 33.48 | 1:09.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.78 | |||||||||
49 | Victoria Underbjerg | 2004 | 427 | 33.32 | 1:09.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.02 | |||||||||
50 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 423 | 32.83 | 1:09.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.91 | |||||||||
51 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 418 | 33.27 | 1:09.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.74 | |||||||||
52 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 416 | 33.18 | 1:09.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.32 | |||||||||
53 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 411 | 33.16 | 1:09.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.29 | |||||||||
54 | Mia Hvarre | 2004 | 409 | 33.33 | 1:10.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
55 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 408 | 33.90 | 1:10.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.80 | |||||||||
56 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 408 | 34.12 | 1:10.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
57 | Emily Maack | 2004 | 406 | 33.03 | 1:10.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
58 | Freja Friborg | 2004 | 403 | 33.83 | 1:10.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.29 | |||||||||
59 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 401 | 33.36 | 1:10.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.62 | |||||||||
60 | Ida Juul Grønning | 2004 | 400 | 33.64 | 1:10.65 | |||||
H2Odense | 1:10.94 | |||||||||
61 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 398 | 34.10 | 1:10.78 | |||||
Lyseng IF | 1:15.47 | |||||||||
62 | Isabel Lillebæk | 2004 | 393 | 33.82 | 1:11.08 | |||||
JGI Svømning | 1:09.24 | |||||||||
63 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 390 | 34.21 | 1:11.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.69 | |||||||||
64 | Karoline Kristensen | 2004 | 386 | 33.35 | 1:11.47 | |||||
DeltaSwim | 1:14.11 | |||||||||
65 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 383 | 33.58 | 1:11.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 41, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 20 | 647 | 28.75 | 1:00.18 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | 19 | 576 | 30.10 | 1:02.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 18 | 572 | 30.42 | 1:02.72 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.35 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 17 | 556 | 31.08 | 1:03.30 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.39 | |||||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 16 | 553 | 30.55 | 1:03.41 | ||||
Kalundborg SK | 1:05.25 | |||||||||
6 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 15 | 552 | 30.56 | 1:03.45 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.49 | |||||||||
7 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 14 | 546 | 30.97 | 1:03.69 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 13 | 539 | 30.80 | 1:03.97 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.06 | |||||||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | 12 | 560 | 29.69 | 1:03.17 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
10 | Sarah Carugati | 2004 | 11 | 534 | 31.29 | 1:04.16 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.47 | |||||||||
11 | Martha Bjerg | 2004 | 10 | 532 | 31.63 | 1:04.23 | ||||
Lyseng IF | 1:04.02 | |||||||||
12 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 9 | 523 | 31.07 | 1:04.62 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
13 | Christina M. Glargaard | 2004 | 8 | 512 | 31.04 | 1:05.05 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.44 | |||||||||
14 | Nønne Christensen | 2004 | 7 | 510 | 30.82 | 1:05.15 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.11 | |||||||||
15 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 6 | 505 | 31.06 | 1:05.37 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
16 | Laura L. Hørning | 2004 | 5 | 480 | 31.79 | 1:06.46 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 573 | 27.15 | 56.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 54.34 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 535 | 27.73 | 57.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.62 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 531 | 27.85 | 57.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.32 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 526 | 28.46 | 58.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.00 | |||||||||
5 | Thor Brunsgaard | 2003 | 513 | 27.72 | 58.58 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.59 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 508 | 27.81 | 58.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.06 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 507 | 28.08 | 58.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.76 | |||||||||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | 485 | 28.32 | 59.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.48 | |||||||||
9 | Christopher G. Trandum | 2003 | 484 | 28.75 | 59.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.76 | |||||||||
10 | Christoffer Rekling | 2003 | 481 | 29.08 | 59.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.78 | |||||||||
11 | Mikkel Hjelm | 2003 | 466 | 28.72 | 1:00.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.80 | |||||||||
12 | Victor Nygaard | 2003 | 456 | 28.87 | 1:00.93 | |||||
H2Odense | 1:00.38 | |||||||||
13 | Mads Stamholt | 2003 | 455 | 29.49 | 1:00.97 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.51 | |||||||||
14 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 455 | 29.68 | 1:00.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
15 | Lukas Pedersen | 2003 | 448 | 28.95 | 1:01.30 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.75 | |||||||||
16 | Marcus Hiort | 2003 | 447 | 29.35 | 1:01.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.14 | |||||||||
17 | Emil Lykke Grann | 2003 | 445 | 29.43 | 1:01.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
18 | Christian Boutrup | 2003 | 442 | 30.02 | 1:01.58 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.24 | |||||||||
19 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 435 | 29.32 | 1:01.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.29 | |||||||||
20 | Mikkel Quaade | 2003 | 431 | 29.34 | 1:02.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 430 | 29.64 | 1:02.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.96 | |||||||||
22 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 430 | 29.31 | 1:02.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.09 | |||||||||
23 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 425 | 29.70 | 1:02.35 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
24 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 425 | 29.69 | 1:02.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.99 | |||||||||
25 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 419 | 29.95 | 1:02.65 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.89 | |||||||||
26 | Niklas Højbjerg | 2003 | 418 | 29.34 | 1:02.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.64 | |||||||||
27 | Victor Abel Brandi | 2003 | 416 | 29.66 | 1:02.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
28 | Harald Franck | 2003 | 414 | 30.08 | 1:02.90 | |||||
Næstved IF | 1:01.90 | |||||||||
29 | Ole Hovmand | 2003 | 413 | 30.29 | 1:02.95 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:01.70 | |||||||||
30 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 410 | 29.71 | 1:03.14 | |||||
Næstved IF | 1:02.83 | |||||||||
30 | Marco Knudsen | 2003 | 410 | 30.07 | 1:03.14 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
32 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 407 | 29.49 | 1:03.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.08 | |||||||||
33 | Tobias Davidsen | 2003 | 405 | 30.16 | 1:03.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.00 | |||||||||
34 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 402 | 30.41 | 1:03.53 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:03.02 | |||||||||
35 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 401 | 30.74 | 1:03.59 | |||||
JGI Svømning | 1:04.43 | |||||||||
36 | Elias Rought | 2003 | 399 | 31.30 | 1:03.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
37 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 391 | 30.21 | 1:04.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
38 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 378 | 31.17 | 1:04.87 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:02.89 | |||||||||
39 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 372 | 30.51 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.60 | |||||||||
40 | Nikolai Sander | 2003 | 371 | 30.99 | 1:05.28 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:06.20 | |||||||||
41 | Anton Pedersen | 2003 | 361 | 31.55 | 1:05.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
42 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 355 | 31.30 | 1:06.19 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.59 | |||||||||
43 | Tobias Svenningsen | 2003 | 335 | 32.54 | 1:07.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
44 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 322 | 32.94 | 1:08.44 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 20 | 650 | 25.83 | 54.15 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 54.34 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 19 | 559 | 28.09 | 56.94 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 58.00 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 18 | 557 | 27.69 | 56.98 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.62 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 17 | 550 | 27.47 | 57.23 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.32 | |||||||||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | 16 | 535 | 27.73 | 57.78 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.76 | |||||||||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | 15 | 502 | 27.82 | 59.02 | ||||
Swim Team Neptun | 1:02.59 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 14 | 494 | 28.35 | 59.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.06 | |||||||||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | 13 | 490 | 28.62 | 59.48 | ||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.48 | |||||||||
9 | Christopher G. Trandum | 2003 | 12 | 474 | 28.85 | 1:00.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 59.76 | |||||||||
10 | Christoffer Rekling | 2003 | 11 | 470 | 29.62 | 1:00.31 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.78 | |||||||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | 10 | 465 | 29.57 | 1:00.52 | ||||
H2Odense | 1:00.38 | |||||||||
12 | Lukas Pedersen | 2003 | 9 | 465 | 29.57 | 1:00.55 | ||||
Roskilde Svømning | 1:00.75 | |||||||||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | 9 | 465 | 29.05 | 1:00.55 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.80 | |||||||||
14 | Marcus Hiort | 2003 | 7 | 462 | 29.35 | 1:00.66 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.14 | |||||||||
15 | Mads Stamholt | 2003 | 6 | 456 | 29.69 | 1:00.92 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.51 | |||||||||
16 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 5 | 455 | 30.03 | 1:00.97 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 43 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 635 | 29.10 | 1:00.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.83 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 624 | 29.66 | 1:00.92 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | 587 | 29.97 | 1:02.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.71 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 586 | 29.64 | 1:02.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.61 | |||||||||
4 | Caroline Brink | 2003 | 586 | 30.03 | 1:02.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.18 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 584 | 29.94 | 1:02.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 582 | 30.30 | 1:02.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 574 | 30.26 | 1:02.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 571 | 30.49 | 1:02.74 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:01.00 | |||||||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 566 | 30.22 | 1:02.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.90 | |||||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | 566 | 30.17 | 1:02.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.27 | |||||||||
12 | Thippe de Neergaard | 2003 | 564 | 30.09 | 1:03.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.02 | |||||||||
13 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 561 | 30.30 | 1:03.13 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.17 | |||||||||
14 | Mille Pedersen | 2003 | 558 | 30.23 | 1:03.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.04 | |||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 553 | 29.92 | 1:03.41 | |||||
H2Odense | 1:01.95 | |||||||||
16 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 553 | 30.43 | 1:03.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.17 | |||||||||
17 | Freja Stenbækgård | 2003 | 553 | 30.71 | 1:03.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
18 | Elena Westmark Holm | 2003 | 538 | 31.08 | 1:03.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.05 | |||||||||
19 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 538 | 30.49 | 1:04.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
20 | Karoline Lagoni | 2003 | 535 | 30.77 | 1:04.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.77 | |||||||||
21 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 531 | 30.52 | 1:04.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.98 | |||||||||
22 | Rebekka Giessing | 2003 | 531 | 30.66 | 1:04.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.26 | |||||||||
23 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 523 | 31.37 | 1:04.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.97 | |||||||||
24 | Lærke Høgsted | 2003 | 521 | 30.88 | 1:04.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.01 | |||||||||
25 | Clara Carlquist | 2003 | 519 | 31.13 | 1:04.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
26 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 519 | 30.71 | 1:04.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
27 | Luna Gammelgaard | 2003 | 515 | 31.08 | 1:04.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
28 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 513 | 31.99 | 1:05.03 | |||||
JGI Svømning | 1:04.85 | |||||||||
29 | Emilie Egerup | 2003 | 510 | 31.79 | 1:05.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
29 | Laura Boutrup | 2003 | 510 | 31.80 | 1:05.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.57 | |||||||||
31 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 507 | 31.39 | 1:05.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.93 | |||||||||
32 | Caroline Broholm | 2003 | 507 | 30.67 | 1:05.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
33 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 505 | 31.40 | 1:05.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.45 | |||||||||
33 | Sarah Bundgaard | 2003 | 505 | 31.11 | 1:05.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.43 | |||||||||
35 | Selma Pruzljanin | 2003 | 503 | 31.37 | 1:05.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.60 | |||||||||
35 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 503 | 30.90 | 1:05.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.57 | |||||||||
37 | Louise Jensen | 2003 | 501 | 31.56 | 1:05.53 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.17 | |||||||||
38 | Maria Mehlsen | 2003 | 500 | 31.47 | 1:05.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.41 | |||||||||
39 | Fiona Burmester | 2003 | 499 | 31.38 | 1:05.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
40 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 498 | 31.22 | 1:05.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
41 | Naja Thomsen | 2003 | 492 | 31.31 | 1:05.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
42 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 489 | 30.89 | 1:06.07 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
43 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 487 | 31.14 | 1:06.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
44 | Amalie Nielsen | 2003 | 485 | 31.78 | 1:06.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.86 | |||||||||
45 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 479 | 32.05 | 1:06.51 | |||||
DeltaSwim | 1:05.19 | |||||||||
46 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 479 | 31.16 | 1:06.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.35 | |||||||||
47 | Amalie Schou | 2003 | 477 | 31.85 | 1:06.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.74 | |||||||||
48 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 474 | 32.46 | 1:06.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.38 | |||||||||
49 | Caroline Veggerby | 2003 | 474 | 31.67 | 1:06.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.70 | |||||||||
50 | Louise Dahl | 2003 | 473 | 32.02 | 1:06.82 | |||||
JGI Svømning | 1:07.86 | |||||||||
51 | Katrine Duus | 2003 | 469 | 31.95 | 1:06.98 | |||||
Næstved IF | 1:06.53 | |||||||||
52 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 465 | 32.29 | 1:07.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.69 | |||||||||
53 | Astrid Thimmer | 2003 | 463 | 31.26 | 1:07.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.46 | |||||||||
54 | Louise Houe Andersen | 2003 | 463 | 31.72 | 1:07.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.47 | |||||||||
55 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 459 | 32.26 | 1:07.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
56 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 458 | 31.95 | 1:07.51 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
57 | Lærke Asmussen | 2003 | 440 | 32.99 | 1:08.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.43 | |||||||||
58 | Mai Jørgensen | 2003 | 434 | 32.89 | 1:08.73 | |||||
Frem Odense | 1:09.79 | |||||||||
59 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 428 | 33.07 | 1:09.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
60 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 398 | 32.95 | 1:10.73 | |||||
Frem Odense | 1:10.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 20 | 662 | 29.17 | 59.72 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 19 | 640 | 28.61 | 1:00.41 | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.83 | |||||||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | 18 | 624 | 29.28 | 1:00.93 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.71 | |||||||||
4 | Caroline Brink | 2003 | 17 | 613 | 29.18 | 1:01.29 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.18 | |||||||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 16 | 602 | 29.35 | 1:01.66 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 15 | 598 | 29.86 | 1:01.79 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.61 | |||||||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 14 | 586 | 30.09 | 1:02.21 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 13 | 569 | 30.12 | 1:02.83 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 12 | 590 | 30.13 | 1:02.07 | ||||
H2Odense | 1:01.95 | |||||||||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 11 | 588 | 30.43 | 1:02.13 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 1:01.00 | |||||||||
11 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 10 | 582 | 30.01 | 1:02.34 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.90 | |||||||||
12 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 9 | 579 | 29.98 | 1:02.46 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.17 | |||||||||
13 | Mille Pedersen | 2003 | 8 | 575 | 29.83 | 1:02.59 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.04 | |||||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | 7 | 568 | 29.66 | 1:02.84 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.02 | |||||||||
15 | Freja Stenbækgård | 2003 | 6 | 562 | 30.20 | 1:03.07 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
16 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 5 | 561 | 29.66 | 1:03.12 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 44 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 602 | 26.77 | 55.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 55.17 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 583 | 26.93 | 56.14 | |||||
Herlev Svømning | 56.54 | |||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 577 | 27.06 | 56.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 573 | 27.39 | 56.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.03 | |||||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | 570 | 26.93 | 56.55 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.34 | |||||||||
6 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 569 | 26.43 | 56.58 | |||||
Herlev Svømning | 56.67 | |||||||||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 566 | 27.95 | 56.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Søllerød Svømmeklub | 56.51 | |||||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 565 | 27.26 | 56.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.18 | |||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 557 | 27.39 | 57.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.25 | |||||||||
10 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 554 | 27.37 | 57.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.74 | |||||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | 553 | 27.51 | 57.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
12 | Julius Henriksen | 2002 | 550 | 27.28 | 57.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | 57.47 | |||||||||
13 | Frederik Bojesen | 2002 | 534 | 27.44 | 57.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
JGI Svømning | 57.44 | |||||||||
14 | August Schade Cantby | 2002 | 529 | 27.48 | 57.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.36 | |||||||||
15 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 521 | 28.00 | 58.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
16 | Gustav Stahl | 2002 | 518 | 28.42 | 58.39 | |||||
H2Odense | 58.38 | |||||||||
17 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 513 | 28.38 | 58.59 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.55 | |||||||||
18 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 509 | 28.57 | 58.74 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.95 | |||||||||
19 | Christopher H. Brown | 2002 | 506 | 28.66 | 58.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.22 | |||||||||
20 | August Ryom | 2002 | 504 | 28.36 | 58.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 503 | 28.17 | 58.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.60 | |||||||||
22 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 502 | 28.28 | 59.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.01 | |||||||||
23 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 501 | 28.00 | 59.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | 59.32 | |||||||||
24 | Daniel Gallacher | 2002 | 500 | 28.86 | 59.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.21 | |||||||||
25 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 496 | 28.40 | 59.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
26 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 496 | 27.78 | 59.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
27 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 495 | 28.83 | 59.27 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
28 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 494 | 28.14 | 59.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 58.69 | |||||||||
29 | Marcus Dessau | 2002 | 493 | 28.41 | 59.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.41 | |||||||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 492 | 28.50 | 59.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.98 | |||||||||
31 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 486 | 28.01 | 59.64 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.56 | |||||||||
32 | Gustav Fabiansen | 2002 | 482 | 29.19 | 59.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.51 | |||||||||
33 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 480 | 29.19 | 59.88 | |||||
Odder Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
34 | Frederik Pedersen | 2002 | 479 | 28.89 | 59.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.35 | |||||||||
35 | Jakob Tietgen | 2002 | 477 | 28.28 | 1:00.03 | |||||
Frem Odense | 58.11 | |||||||||
36 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 476 | 28.93 | 1:00.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 59.71 | |||||||||
37 | Mads Lind | 2002 | 474 | 28.89 | 1:00.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.21 | |||||||||
38 | Andreas Blaaberg | 2002 | 469 | 29.34 | 1:00.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
39 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 469 | 28.83 | 1:00.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
40 | William Vig Stærmose | 2002 | 468 | 29.34 | 1:00.38 | |||||
Frem Odense | 59.30 | |||||||||
41 | Frede Meincke | 2002 | 466 | 29.36 | 1:00.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.88 | |||||||||
42 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 464 | 29.63 | 1:00.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
43 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 460 | 29.14 | 1:00.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:01.41 | |||||||||
44 | Mads Enghave | 2002 | 458 | 29.13 | 1:00.84 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:00.08 | |||||||||
45 | Simon Blidarevic | 2002 | 456 | 28.89 | 1:00.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:00.52 | |||||||||
46 | Marcus Ipsen | 2002 | 456 | 29.21 | 1:00.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.52 | |||||||||
47 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 454 | 29.32 | 1:01.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.85 | |||||||||
48 | Tobias Boström | 2002 | 447 | 29.52 | 1:01.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.65 | |||||||||
49 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 437 | 29.76 | 1:01.80 | |||||
H2Odense | 1:01.55 | |||||||||
50 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 432 | 30.26 | 1:02.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.91 | |||||||||
51 | Kevin Liang | 2002 | 423 | 29.62 | 1:02.47 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:00.74 | |||||||||
52 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 421 | 29.65 | 1:02.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
53 | Oliver Hallenborg | 2002 | 415 | 30.17 | 1:02.85 | |||||
H2Odense | 1:01.87 | |||||||||
54 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 414 | 29.74 | 1:02.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.91 | |||||||||
55 | Andreas Kronborg | 2002 | 399 | 28.98 | 1:03.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.34 | |||||||||
56 | Anton Leth | 2002 | 398 | 30.96 | 1:03.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
- | Frederik Møller | 2002 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 55.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 20 | 626 | 26.57 | 54.82 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 55.17 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 19 | 608 | 26.55 | 55.36 | ||||
Herlev Svømning | 56.54 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 18 | 590 | 26.72 | 55.92 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 57.03 | |||||||||
4 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 17 | 586 | 26.72 | 56.05 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 56.25 | |||||||||
5 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 16 | 584 | 26.78 | 56.09 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.18 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 15 | 582 | 26.81 | 56.16 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
7 | Rasmus Petersen | 2002 | 14 | 569 | 26.67 | 56.58 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 56.34 | |||||||||
8 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 13 | 532 | 26.42 | 57.88 | ||||
Herlev Svømning | 56.67 | |||||||||
9 | Mads Kloster | 2002 | 12 | 566 | 27.44 | 56.69 | ||||
Thisted Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
10 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 11 | 551 | 27.70 | 57.21 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 57.74 | |||||||||
11 | Julius Henriksen | 2002 | 10 | 545 | 27.61 | 57.41 | ||||
Holstebro Svømme Club | 57.47 | |||||||||
12 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 9 | 540 | 28.04 | 57.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
13 | August Schade Cantby | 2002 | 8 | 532 | 27.72 | 57.86 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 57.36 | |||||||||
14 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 7 | 524 | 28.27 | 58.16 | ||||
Sigma Swim Allerød | 58.95 | |||||||||
15 | Gustav Stahl | 2002 | 6 | 511 | 28.12 | 58.67 | ||||
H2Odense | 58.38 | |||||||||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 5 | 501 | 28.70 | 59.04 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 45 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 45, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 597 | 1:12.67 | 2:36.09 | 4:01.65 | 5:18.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:07.71 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 580 | 1:12.65 | 2:34.47 | 4:07.99 | 5:21.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.10 | |||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 578 | 1:13.77 | 2:36.79 | 4:11.69 | 5:22.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:14.27 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 575 | 1:14.16 | 2:36.37 | 4:09.88 | 5:22.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:24.16 | |||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 563 | 1:13.15 | 2:38.42 | 4:10.14 | 5:24.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:19.65 | |||||||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 555 | 1:15.13 | 2:41.99 | 4:15.21 | 5:26.49 | |||
Køge Svømmeklub | 5:15.74 | |||||||||
7 | Ida S Olesen | 2003 | 539 | 1:16.93 | 2:37.26 | 4:13.16 | 5:29.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:15.50 | |||||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 534 | 1:16.67 | 2:43.23 | 4:11.96 | 5:30.73 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:31.57 | |||||||||
9 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 527 | 1:15.56 | 2:46.71 | 4:11.74 | 5:32.17 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 5:24.52 | |||||||||
10 | Maria Lund | 2003 | 522 | 1:19.42 | 2:41.47 | 4:20.99 | 5:33.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:37.63 | |||||||||
11 | Hannah Höesch | 2003 | 515 | 1:17.39 | 2:47.22 | 4:17.67 | 5:34.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:26.56 | |||||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | 512 | 1:18.50 | 2:46.52 | 4:19.50 | 5:35.39 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:36.06 | |||||||||
13 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 509 | 1:13.22 | 2:39.74 | 4:15.60 | 5:36.01 | |||
Herlev Svømning | 5:32.14 | |||||||||
14 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 505 | 1:14.59 | 2:43.91 | 4:21.20 | 5:37.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:34.13 | |||||||||
15 | Naja Thomsen | 2003 | 501 | 1:19.55 | 2:46.60 | 4:23.26 | 5:37.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:37.88 | |||||||||
16 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 498 | 1:17.78 | 2:46.39 | 4:21.98 | 5:38.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:33.48 | |||||||||
17 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 495 | 1:24.07 | 2:48.72 | 4:25.81 | 5:39.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:27.01 | |||||||||
18 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 493 | 1:17.94 | 2:48.19 | 4:22.55 | 5:39.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:15.30 | |||||||||
19 | Line Lyskjær | 2003 | 489 | 1:15.81 | 2:44.22 | 4:22.85 | 5:40.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:34.06 | |||||||||
20 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 487 | 1:22.76 | 2:46.92 | 4:24.66 | 5:41.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:41.69 | |||||||||
21 | Anna Bull Kramer | 2003 | 483 | 1:15.20 | 2:46.11 | 4:21.27 | 5:42.05 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:43.65 | |||||||||
22 | Mia Lindberg | 2003 | 477 | 1:25.73 | 2:53.28 | 4:29.24 | 5:43.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:34.38 | |||||||||
23 | Karoline Lagoni | 2003 | 474 | 1:21.04 | 2:51.88 | 4:28.71 | 5:44.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:34.18 | |||||||||
24 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 465 | 1:24.77 | 2:56.69 | 4:28.23 | 5:46.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:29.66 | |||||||||
25 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 464 | 1:23.78 | 2:53.65 | 4:28.26 | 5:46.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:47.08 | |||||||||
26 | Emilie Egerup | 2003 | 457 | 1:20.46 | 2:54.33 | 4:27.45 | 5:48.42 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:42.62 | |||||||||
27 | Laura Boutrup | 2003 | 455 | 1:22.03 | 2:53.59 | 4:35.51 | 5:48.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:39.78 | |||||||||
28 | Christine Henriksen | 2003 | 446 | 1:20.10 | 2:50.55 | 4:30.45 | 5:51.22 | |||
JGI Svømning | 5:49.03 | |||||||||
29 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 446 | 1:25.88 | 2:57.53 | 4:29.70 | 5:51.24 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:32.48 | |||||||||
30 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 436 | 1:25.94 | 2:59.14 | 4:32.64 | 5:53.79 | |||
Næstved IF | 5:41.95 | |||||||||
31 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 434 | 1:19.80 | 2:53.04 | 4:33.39 | 5:54.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:44.81 | |||||||||
32 | Camilla Kjær | 2003 | 432 | 1:15.09 | 2:47.79 | 4:34.19 | 5:55.06 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:50.52 | |||||||||
33 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 431 | 1:17.56 | 2:50.70 | 4:36.43 | 5:55.25 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:45.44 | |||||||||
34 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 431 | 1:20.80 | 2:50.51 | 4:35.77 | 5:55.29 | |||
Ishøj Svømme Klub | 5:49.98 | |||||||||
35 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 429 | 1:22.01 | 2:54.32 | 4:38.13 | 5:55.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:50.04 | |||||||||
36 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 424 | 1:28.51 | 2:56.31 | 4:37.54 | 5:57.29 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:46.49 | |||||||||
37 | Maria Hagen | 2003 | 423 | 1:19.41 | 2:50.88 | 4:37.07 | 5:57.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:49.55 | |||||||||
38 | Ella Christiansen | 2003 | 416 | 1:23.43 | 2:55.03 | 4:37.87 | 5:59.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:45.15 | |||||||||
39 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 413 | 1:18.32 | 2:54.11 | 4:37.62 | 6:00.25 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:48.42 | |||||||||
40 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 412 | 1:18.26 | 2:51.23 | 4:37.37 | 6:00.54 | |||
Køge Svømmeklub | 5:48.36 | |||||||||
41 | Ellen A. Skov | 2003 | 410 | 1:21.43 | 2:57.99 | 4:38.53 | 6:01.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:46.50 | |||||||||
42 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 409 | 1:27.88 | 2:57.63 | 4:39.85 | 6:01.52 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 5:43.66 | |||||||||
43 | Signe Thomsen | 2003 | 404 | 1:23.21 | 2:53.45 | 4:37.49 | 6:03.09 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:51.73 | |||||||||
44 | Cecilie Batz | 2003 | 403 | 1:27.15 | 3:00.35 | 4:34.64 | 6:03.37 | |||
Kolding SK | 5:46.81 | |||||||||
45 | Freja Romanski | 2003 | 397 | 1:27.96 | 2:58.46 | 4:40.75 | 6:05.17 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:49.43 | |||||||||
46 | Sofie Bak | 2003 | 389 | 1:26.84 | 3:05.35 | 4:41.63 | 6:07.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:43.37 | |||||||||
47 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 388 | 1:26.28 | 3:02.98 | 4:45.36 | 6:07.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:46.51 | |||||||||
48 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 358 | 1:23.55 | 2:58.80 | 4:51.76 | 6:17.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:41.27 | |||||||||
- | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | DSQ | SW 7.6 | ||||||
Odder Svømmeklub | 5:46.74 | |||||||||
- | Matilde Iversen | 2003 | DSQ | SW 10.8 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:45.03 | |||||||||
Løb 45, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 559 | 1:17.48 | 2:43.38 | 4:11.70 | 5:25.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:22.97 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 542 | 1:13.68 | 2:38.04 | 4:13.70 | 5:29.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:32.53 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 540 | 1:13.58 | 2:38.45 | 4:13.81 | 5:29.59 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:28.24 | |||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 523 | 1:14.59 | 2:43.72 | 4:17.62 | 5:32.96 | |||
Kolding SK | 5:25.74 | |||||||||
5 | Elma Gabela | 2004 | 516 | 1:18.22 | 2:46.89 | 4:20.34 | 5:34.53 | |||
Kolding SK | 5:24.89 | |||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 487 | 1:18.44 | 2:44.28 | 4:26.25 | 5:41.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:32.38 | |||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 485 | 1:20.16 | 2:50.41 | 4:28.34 | 5:41.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:37.36 | |||||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 484 | 1:21.22 | 2:48.48 | 4:27.68 | 5:41.68 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:39.47 | |||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 478 | 1:19.91 | 2:52.36 | 4:25.47 | 5:43.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:43.67 | |||||||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 474 | 1:13.72 | 2:43.64 | 4:28.50 | 5:44.25 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:39.97 | |||||||||
11 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 473 | 1:20.39 | 2:50.09 | 4:30.76 | 5:44.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:34.58 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 468 | 1:15.68 | 2:48.07 | 4:28.01 | 5:45.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:47.53 | |||||||||
13 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 464 | 1:22.48 | 2:54.34 | 4:33.78 | 5:46.62 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:44.09 | |||||||||
14 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 461 | 1:22.66 | 2:51.57 | 4:30.70 | 5:47.48 | |||
Kolding SK | 5:49.52 | |||||||||
15 | Laura Marie Dige | 2004 | 449 | 1:21.41 | 2:50.92 | 4:27.33 | 5:50.51 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:41.22 | |||||||||
16 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 445 | 1:26.96 | 3:01.99 | 4:31.19 | 5:51.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:43.89 | |||||||||
17 | Anna Toft Petersen | 2004 | 443 | 1:19.99 | 2:49.76 | 4:32.03 | 5:51.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:50.65 | |||||||||
18 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 442 | 1:20.79 | 2:53.45 | 4:32.88 | 5:52.34 | |||
Køge Svømmeklub | 5:49.09 | |||||||||
19 | Katrine Bonefeld | 2004 | 438 | 1:25.45 | 2:51.32 | 4:34.38 | 5:53.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:55.02 | |||||||||
20 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 424 | 1:24.73 | 2:57.55 | 4:39.35 | 5:57.11 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:36.39 | |||||||||
21 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 424 | 1:20.86 | 2:56.33 | 4:35.41 | 5:57.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:44.33 | |||||||||
22 | Kathrine Weide | 2004 | 422 | 1:23.15 | 2:55.31 | 4:36.69 | 5:57.72 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:59.89 | |||||||||
23 | Laura Vangkilde | 2004 | 414 | 1:29.26 | 3:02.06 | 4:38.94 | 5:59.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.43 | |||||||||
24 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 411 | 1:28.12 | 3:04.27 | 4:41.21 | 6:00.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:00.41 | |||||||||
25 | Søs Freund | 2004 | 406 | 1:30.78 | 3:03.15 | 4:43.11 | 6:02.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:56.48 | |||||||||
26 | Anna Nørskov | 2004 | 405 | 1:20.26 | 2:54.64 | 4:45.50 | 6:02.61 | |||
Søllerød Svømmeklub | 6:00.67 | |||||||||
27 | Nicoline Dyrman | 2004 | 400 | 1:18.15 | 2:55.79 | 4:36.44 | 6:04.22 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:57.13 | |||||||||
28 | Josephine Larsen | 2004 | 381 | 1:22.73 | 3:00.40 | 4:44.94 | 6:10.17 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:05.20 | |||||||||
29 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 378 | 1:26.06 | 3:02.67 | 4:46.96 | 6:11.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:56.11 | |||||||||
30 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 363 | 1:34.48 | 3:07.33 | 4:51.74 | 6:16.17 | |||
Swim Team Neptun | 6:04.36 | |||||||||
- | Benedicte Them Jensen | 2004 | akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | 5:43.39 | |||||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | Afmeldt | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:03.45 | |||||||||
- | Anne Terp | 2004 | DSQ | SW 7.5 | ||||||
Struer Svømmeklub | 6:04.98 | |||||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 45, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 20 | 643 | 1:11.11 | 2:31.61 | 3:55.40 | 5:10.93 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:07.71 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 19 | 615 | 1:12.26 | 2:31.69 | 4:05.46 | 5:15.55 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:14.27 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 17 | 594 | 1:10.83 | 2:32.64 | 4:03.91 | 5:19.15 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.10 | |||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 16 | 568 | 1:11.78 | 2:35.91 | 4:07.89 | 5:23.99 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:19.65 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 15 | 564 | 1:12.56 | 2:35.79 | 4:10.41 | 5:24.81 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:24.16 | |||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 12 | 538 | 1:15.50 | 2:36.63 | 4:12.68 | 5:29.86 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:15.50 | |||||||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 11 | 533 | 1:16.84 | 2:44.73 | 4:18.76 | 5:30.92 | ||
Køge Svømmeklub | 5:15.74 | |||||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 9 | 523 | 1:17.29 | 2:44.72 | 4:14.75 | 5:33.06 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:31.57 | |||||||||
Løb 45, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 18 | 605 | 1:13.11 | 2:37.81 | 4:05.42 | 5:17.24 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:22.97 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 14 | 554 | 1:14.31 | 2:38.12 | 4:14.29 | 5:26.83 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:32.53 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 13 | 547 | 1:11.65 | 2:36.51 | 4:12.18 | 5:28.07 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:28.24 | |||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 10 | 528 | 1:15.10 | 2:43.22 | 4:19.28 | 5:31.96 | ||
Kolding SK | 5:25.74 | |||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 8 | 520 | 1:16.14 | 2:42.35 | 4:20.46 | 5:33.75 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:39.47 | |||||||||
6 | Elma Gabela | 2004 | 7 | 505 | 1:17.55 | 2:46.65 | 4:21.95 | 5:36.86 | ||
Kolding SK | 5:24.89 | |||||||||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 6 | 466 | 1:15.61 | 2:45.84 | 4:30.00 | 5:46.06 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:39.97 | |||||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 5 | 463 | 1:15.12 | 2:50.23 | 4:26.89 | 5:46.92 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:43.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 46 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 46, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 593 | 1:05.67 | 2:21.00 | 3:43.45 | 4:50.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.71 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 592 | 1:04.83 | 2:18.81 | 3:43.71 | 4:50.40 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:46.36 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 561 | 1:02.57 | 2:16.89 | 3:44.63 | 4:55.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.46 | |||||||||
4 | David Arneskov | 2002 | 561 | 1:06.71 | 2:22.84 | 3:47.58 | 4:55.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:50.05 | |||||||||
5 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 537 | 1:06.02 | 2:22.94 | 3:49.56 | 4:59.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:52.56 | |||||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | 532 | 1:06.84 | 2:28.17 | 3:51.17 | 5:00.85 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:59.74 | |||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2002 | 512 | 1:05.99 | 2:25.55 | 3:54.87 | 5:04.63 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:03.69 | |||||||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 504 | 1:06.81 | 2:29.18 | 3:56.04 | 5:06.34 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.05 | |||||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | 497 | 1:09.21 | 2:27.73 | 3:59.46 | 5:07.81 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 4:59.77 | |||||||||
10 | Morten Østergaard | 2002 | 494 | 1:07.20 | 2:30.88 | 3:58.09 | 5:08.42 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:58.06 | |||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 480 | 1:12.88 | 2:36.84 | 4:00.34 | 5:11.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:11.55 | |||||||||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | 476 | 1:11.68 | 2:27.19 | 4:02.43 | 5:12.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.00 | |||||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | 471 | 1:09.07 | 2:31.75 | 3:58.82 | 5:13.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:08.61 | |||||||||
14 | Christopher H. Brown | 2002 | 461 | 1:11.02 | 2:36.41 | 4:10.08 | 5:15.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:00.60 | |||||||||
15 | Alexander Søgaard | 2002 | 458 | 1:11.55 | 2:36.31 | 4:03.66 | 5:16.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:07.25 | |||||||||
16 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 455 | 1:11.19 | 2:34.86 | 4:06.25 | 5:16.86 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:11.38 | |||||||||
17 | Mattias Houen | 2002 | 452 | 1:12.20 | 2:35.48 | 4:07.97 | 5:17.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:13.83 | |||||||||
18 | Filip Cederstrøm | 2002 | 446 | 1:12.50 | 2:40.99 | 4:05.63 | 5:19.00 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:20.11 | |||||||||
19 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 445 | 1:09.45 | 2:32.79 | 4:07.42 | 5:19.17 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:09.04 | |||||||||
20 | Janus Rosholm | 2002 | 444 | 1:12.19 | 2:33.89 | 4:05.88 | 5:19.54 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:13.40 | |||||||||
21 | Emil Steenberg | 2002 | 435 | 1:10.52 | 2:37.49 | 4:09.78 | 5:21.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:16.34 | |||||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 434 | 1:12.90 | 2:34.34 | 4:09.53 | 5:21.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:20.90 | |||||||||
23 | Oskar Allerslev | 2002 | 418 | 1:18.98 | 2:42.37 | 4:13.17 | 5:25.99 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:13.54 | |||||||||
24 | Casper Brinch | 2002 | 398 | 1:15.74 | 2:43.63 | 4:17.10 | 5:31.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:20.82 | |||||||||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | 385 | 1:08.91 | 2:32.89 | 4:16.52 | 5:35.09 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:21.50 | |||||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | 375 | 1:18.92 | 2:45.25 | 4:21.41 | 5:37.92 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:20.48 | |||||||||
27 | Andreas Kronborg | 2002 | 358 | 1:12.89 | 2:44.15 | 4:24.10 | 5:43.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:22.51 | |||||||||
28 | Andreas Blaaberg | 2002 | 354 | 1:14.33 | 2:45.66 | 4:26.83 | 5:44.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:14.06 | |||||||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | DNF | |||||||
H2Odense | 5:13.79 | |||||||||
Løb 46, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 545 | 1:07.17 | 2:24.04 | 3:52.41 | 4:58.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:57.58 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 503 | 1:08.80 | 2:27.42 | 3:56.51 | 5:06.43 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:57.58 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 490 | 1:10.53 | 2:26.67 | 4:00.53 | 5:09.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.30 | |||||||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 456 | 1:12.44 | 2:35.08 | 4:07.62 | 5:16.58 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:16.36 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 451 | 1:12.22 | 2:32.86 | 4:08.83 | 5:17.95 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:13.95 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 440 | 1:11.68 | 2:34.66 | 4:05.95 | 5:20.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:22.05 | |||||||||
7 | Christian Kornum | 2003 | 436 | 1:11.67 | 2:36.00 | 4:07.62 | 5:21.35 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:24.22 | |||||||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 436 | 1:17.16 | 2:39.27 | 4:10.00 | 5:21.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.74 | |||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 429 | 1:15.05 | 2:36.13 | 4:11.68 | 5:23.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:34.63 | |||||||||
10 | Valdemar Wichmann | 2003 | 429 | 1:12.43 | 2:36.07 | 4:09.13 | 5:23.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:29.96 | |||||||||
11 | Emil Lykke Grann | 2003 | 418 | 1:15.51 | 2:37.89 | 4:11.91 | 5:26.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:32.47 | |||||||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | 410 | 1:18.79 | 2:47.13 | 4:15.76 | 5:28.17 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:29.77 | |||||||||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 404 | 1:12.54 | 2:38.38 | 4:15.96 | 5:29.71 | |||
Køge Svømmeklub | 5:31.74 | |||||||||
14 | Daniel Damsbo | 2003 | 397 | 1:15.44 | 2:43.89 | 4:18.91 | 5:31.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:25.03 | |||||||||
15 | Valentin Wahl | 2003 | 395 | 1:20.26 | 3:30.53 | 4:55.45 | 5:32.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:25.14 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 393 | 1:11.15 | 2:38.05 | 4:16.08 | 5:32.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:25.30 | |||||||||
17 | Benjamin Bodal | 2003 | 377 | 1:14.95 | 2:40.60 | 4:24.84 | 5:37.26 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:29.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 46, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 20 | 597 | 1:06.59 | 2:22.88 | 3:44.03 | 4:49.51 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.71 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 19 | 588 | 1:05.81 | 2:19.87 | 3:44.40 | 4:51.04 | ||
Ikast Svømmeklub | 4:46.36 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 18 | 584 | 1:03.18 | 2:16.84 | 3:44.10 | 4:51.64 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.46 | |||||||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | 17 | 577 | 1:05.52 | 2:24.07 | 3:45.89 | 4:52.78 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:59.74 | |||||||||
5 | David Arneskov | 2002 | 16 | 574 | 1:06.65 | 2:22.67 | 3:47.79 | 4:53.37 | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:50.05 | |||||||||
6 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 14 | 538 | 1:06.86 | 2:22.85 | 3:48.48 | 4:59.63 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:52.56 | |||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 13 | 508 | 1:06.36 | 2:28.54 | 3:55.70 | 5:05.41 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.05 | |||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2002 | 12 | 505 | 1:06.39 | 2:25.10 | 3:56.05 | 5:06.02 | ||
Søllerød Svømmeklub | 5:03.69 | |||||||||
Løb 46, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 15 | 542 | 1:07.26 | 2:25.37 | 3:53.70 | 4:58.95 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:57.58 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 11 | 495 | 1:10.41 | 2:27.66 | 4:00.59 | 5:08.18 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.30 | |||||||||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 10 | 479 | 1:09.23 | 2:30.78 | 4:03.25 | 5:11.54 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 5:16.36 | |||||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 9 | 479 | 1:07.97 | 2:30.24 | 4:01.43 | 5:11.58 | ||
Holstebro Svømme Club | 4:57.58 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 8 | 448 | 1:12.10 | 2:33.90 | 4:10.08 | 5:18.61 | ||
Ikast Svømmeklub | 5:13.95 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 7 | 443 | 1:11.84 | 2:34.21 | 4:06.57 | 5:19.77 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:22.05 | |||||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 6 | 437 | 1:15.59 | 2:36.86 | 4:08.95 | 5:21.32 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.74 | |||||||||
8 | Christian Kornum | 2003 | 5 | 434 | 2:36.70 | 4:08.88 | 5:21.96 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:24.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 47 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 47, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 556 | 35.65 | 1:14.10 | 1:52.74 | 2:30.79 | |||
H2Odense | 2:30.60 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 501 | 36.10 | 1:16.60 | 1:57.16 | 2:36.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.57 | |||||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | 489 | 37.77 | 1:19.19 | 1:59.35 | 2:37.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.92 | |||||||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | 488 | 38.41 | 1:18.30 | 1:58.59 | 2:37.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.40 | |||||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 482 | 38.96 | 1:19.41 | 1:59.52 | 2:38.16 | |||
Lyseng IF | 2:40.33 | |||||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 482 | 39.27 | 1:19.58 | 1:59.73 | 2:38.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.12 | |||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 478 | 37.75 | 1:17.71 | 1:58.17 | 2:38.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.63 | |||||||||
8 | Frederikke Falk-List | 2004 | 472 | 36.59 | 1:17.18 | 1:58.40 | 2:39.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.01 | |||||||||
9 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 464 | 37.80 | 1:18.49 | 1:59.89 | 2:40.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.52 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 460 | 38.52 | 1:19.60 | 2:00.37 | 2:40.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.55 | |||||||||
11 | Christina M. Glargaard | 2004 | 455 | 37.82 | 1:19.04 | 2:01.11 | 2:41.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.94 | |||||||||
12 | Josefine Zebitz | 2004 | 453 | 38.44 | 1:19.69 | 2:01.02 | 2:41.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.45 | |||||||||
13 | Sia Aagaard | 2004 | 437 | 39.05 | 1:20.97 | 2:03.26 | 2:43.37 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.28 | |||||||||
14 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 435 | 38.40 | 1:20.54 | 2:02.37 | 2:43.67 | |||
Swim Team Neptun | 2:42.57 | |||||||||
15 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 434 | 39.08 | 2:02.59 | 2:43.81 | ||||
Vest-Brøndby | 2:38.13 | |||||||||
16 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 429 | 39.14 | 1:20.74 | 2:02.84 | 2:44.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Midtjylland | 2:43.47 | |||||||||
17 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 427 | 38.70 | 1:19.63 | 2:01.72 | 2:44.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.08 | |||||||||
18 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 424 | 40.16 | 1:22.28 | 2:03.97 | 2:45.11 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:40.74 | |||||||||
19 | Clara Sass Husum | 2004 | 422 | 40.05 | 1:22.31 | 2:04.45 | 2:45.29 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:41.00 | |||||||||
20 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 421 | 39.82 | 1:21.42 | 2:04.30 | 2:45.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.38 | |||||||||
21 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 419 | 38.67 | 1:20.52 | 2:03.20 | 2:45.76 | |||
H2Odense | 2:39.09 | |||||||||
22 | Malou Soelberg | 2004 | 411 | 39.48 | 1:22.37 | 2:04.72 | 2:46.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.27 | |||||||||
23 | Linnea Hietala | 2004 | 409 | 39.39 | 1:21.83 | 2:04.89 | 2:47.02 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.06 | |||||||||
24 | Aurelia Pedersen | 2004 | 401 | 39.97 | 1:22.90 | 2:06.54 | 2:48.13 | |||
H2Odense | 2:43.10 | |||||||||
25 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 399 | 39.44 | 1:21.22 | 2:04.35 | 2:48.45 | |||
Odder Svømmeklub | 2:44.10 | |||||||||
26 | Wilma Anker | 2004 | 396 | 40.24 | 1:24.04 | 2:07.87 | 2:48.84 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.06 | |||||||||
27 | Laura L. Hørning | 2004 | 386 | 40.50 | 1:24.26 | 2:08.38 | 2:50.28 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:42.00 | |||||||||
28 | Clara Toft | 2004 | 384 | 39.96 | 1:23.71 | 2:07.46 | 2:50.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.53 | |||||||||
29 | Josefine Krumbak | 2004 | 378 | 40.35 | 1:23.67 | 2:08.46 | 2:51.48 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.13 | |||||||||
30 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 372 | 41.17 | 1:25.31 | 2:09.31 | 2:52.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:45.01 | |||||||||
31 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 353 | 42.34 | 1:27.04 | 2:11.64 | 2:55.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.45 | |||||||||
32 | Caroline Holm | 2004 | 351 | 42.72 | 1:27.66 | 2:12.27 | 2:55.84 | |||
Kalundborg SK | 2:53.43 | |||||||||
33 | Caroline Madsen | 2004 | 337 | 41.00 | 1:26.09 | 2:13.23 | 2:58.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:52.63 | |||||||||
- | Benedicte Them Jensen | 2004 | akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:41.24 | |||||||||
- | Mia Hvarre | 2004 | DSQ | SW 6.5 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:43.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 47, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 20 | 586 | 35.46 | 1:13.13 | 1:51.39 | 2:28.24 | ||
H2Odense | 2:30.60 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 19 | 516 | 36.16 | 1:15.53 | 1:56.34 | 2:34.59 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.92 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 18 | 516 | 35.98 | 1:15.08 | 1:55.65 | 2:34.62 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.57 | |||||||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | 17 | 512 | 37.13 | 1:16.33 | 1:56.67 | 2:35.02 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.40 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 16 | 511 | 37.30 | 1:16.91 | 1:56.68 | 2:35.09 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.12 | |||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 15 | 504 | 37.44 | 1:16.64 | 1:56.71 | 2:35.83 | ||
Lyseng IF | 2:40.33 | |||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 14 | 487 | 36.78 | 1:16.77 | 1:57.48 | 2:37.62 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.52 | |||||||||
8 | Frederikke Falk-List | 2004 | 13 | 485 | 35.67 | 1:15.80 | 1:56.82 | 2:37.87 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.01 | |||||||||
9 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 12 | 465 | 37.84 | 1:18.25 | 1:59.82 | 2:40.12 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.55 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 11 | 451 | 37.48 | 1:18.73 | 2:01.19 | 2:41.69 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.94 | |||||||||
11 | Josefine Zebitz | 2004 | 10 | 449 | 38.73 | 1:19.50 | 2:01.04 | 2:41.91 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.45 | |||||||||
12 | Sia Aagaard | 2004 | 9 | 447 | 37.87 | 1:19.72 | 2:01.92 | 2:42.18 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:44.28 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 8 | 445 | 38.00 | 1:19.19 | 2:01.37 | 2:42.38 | ||
Vest-Brøndby | 2:38.13 | |||||||||
14 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 7 | 441 | 38.92 | 1:20.32 | 2:02.03 | 2:42.90 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:39.08 | |||||||||
15 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 6 | 438 | 38.22 | 1:20.04 | 2:02.50 | 2:43.26 | ||
Swim Team Neptun | 2:42.57 | |||||||||
16 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 5 | 428 | 39.87 | 1:21.37 | 2:03.75 | 2:44.50 | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:40.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 48 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 48, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 485 | 34.11 | 1:09.99 | 1:46.43 | 2:22.38 | |||
Kalundborg SK | 2:19.79 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 466 | 33.88 | 1:10.42 | 1:48.34 | 2:24.33 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.90 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 465 | 34.24 | 1:10.97 | 1:48.59 | 2:24.37 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:24.96 | |||||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 445 | 35.26 | 1:12.46 | 1:50.15 | 2:26.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.88 | |||||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 442 | 34.62 | 1:11.45 | 1:49.54 | 2:26.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.19 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 431 | 35.15 | 1:12.97 | 1:51.41 | 2:28.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.33 | |||||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | 428 | 35.11 | 1:13.42 | 1:51.25 | 2:28.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.70 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 424 | 35.39 | 1:13.52 | 1:51.80 | 2:28.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.55 | |||||||||
9 | Frederik Venø Elling | 2003 | 411 | 34.86 | 1:13.35 | 1:53.14 | 2:30.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.57 | |||||||||
10 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 409 | 35.65 | 1:14.19 | 1:52.92 | 2:30.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.70 | |||||||||
11 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 405 | 36.06 | 1:14.98 | 1:53.42 | 2:31.15 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:30.80 | |||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 396 | 35.10 | 1:13.47 | 1:52.95 | 2:32.36 | |||
H2Odense | 2:32.05 | |||||||||
13 | Oscar Cleemann | 2003 | 393 | 34.42 | 1:13.10 | 1:53.35 | 2:32.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.37 | |||||||||
14 | Kasper Johnsen | 2003 | 392 | 34.72 | 1:13.77 | 1:53.83 | 2:32.81 | |||
Odder Svømmeklub | 2:33.78 | |||||||||
15 | Daniel Østerballe | 2003 | 392 | 35.59 | 1:14.63 | 1:54.03 | 2:32.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.20 | |||||||||
16 | Christoffer Rekling | 2003 | 381 | 37.09 | 1:16.61 | 1:55.90 | 2:34.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.18 | |||||||||
17 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 376 | 36.86 | 1:16.92 | 1:56.88 | 2:35.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.87 | |||||||||
18 | Andreas Hoffmann | 2003 | 372 | 37.56 | 1:17.02 | 1:56.77 | 2:35.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.17 | |||||||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | 367 | 37.28 | 1:17.04 | 1:56.63 | 2:36.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.91 | |||||||||
20 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 352 | 37.51 | 1:18.22 | 1:58.18 | 2:38.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
21 | Anders Elsborg | 2003 | 340 | 37.97 | 1:19.07 | 2:00.13 | 2:40.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 48, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 20 | 508 | 33.65 | 1:08.86 | 1:44.73 | 2:20.22 | ||
Kalundborg SK | 2:19.79 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 19 | 478 | 33.17 | 1:08.96 | 2:23.10 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.90 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 18 | 473 | 33.60 | 1:10.14 | 1:47.27 | 2:23.59 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:24.96 | |||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 17 | 459 | 33.48 | 1:10.32 | 1:48.13 | 2:25.08 | ||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.19 | |||||||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 16 | 452 | 34.40 | 1:11.99 | 1:50.68 | 2:25.75 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.33 | |||||||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 15 | 443 | 34.34 | 1:11.60 | 1:49.76 | 2:26.73 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.88 | |||||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | 14 | 442 | 34.43 | 1:11.46 | 1:49.72 | 2:26.86 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.70 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 13 | 410 | 35.45 | 1:13.27 | 1:52.24 | 2:30.63 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.55 | |||||||||
9 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 12 | 433 | 35.07 | 1:12.46 | 1:50.51 | 2:27.89 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.70 | |||||||||
10 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 11 | 428 | 34.91 | 1:12.44 | 1:51.02 | 2:28.48 | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:30.80 | |||||||||
11 | Frederik Venø Elling | 2003 | 10 | 416 | 34.87 | 1:13.23 | 1:52.22 | 2:29.89 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.57 | |||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 9 | 415 | 35.83 | 1:14.52 | 1:52.56 | 2:29.94 | ||
H2Odense | 2:32.05 | |||||||||
13 | Kasper Johnsen | 2003 | 8 | 414 | 33.85 | 1:11.65 | 1:51.46 | 2:30.13 | ||
Odder Svømmeklub | 2:33.78 | |||||||||
14 | Oscar Cleemann | 2003 | 7 | 413 | 33.95 | 1:11.78 | 1:51.34 | 2:30.25 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.37 | |||||||||
15 | Daniel Østerballe | 2003 | 6 | 387 | 35.53 | 1:14.36 | 1:54.11 | 2:33.56 | ||
Viborg Svømme Klub | 2:29.20 | |||||||||
16 | Christoffer Rekling | 2003 | 5 | 359 | 38.04 | 1:17.64 | 1:57.75 | 2:37.37 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 49 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 578 | 35.24 | 1:12.40 | 1:50.90 | 2:28.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.48 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 572 | 35.90 | 1:13.46 | 1:51.93 | 2:29.38 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.26 | |||||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 565 | 35.37 | 1:13.46 | 1:52.38 | 2:29.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.42 | |||||||||
4 | Cecilie Christiansen | 2003 | 564 | 35.52 | 1:13.01 | 1:51.51 | 2:30.08 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:25.91 | |||||||||
5 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 553 | 35.30 | 1:13.44 | 1:52.31 | 2:31.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:23.47 | |||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 532 | 36.08 | 1:14.58 | 1:54.23 | 2:33.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.51 | |||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 519 | 37.17 | 1:17.11 | 1:56.30 | 2:34.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.94 | |||||||||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 515 | 36.01 | 1:16.20 | 1:55.66 | 2:34.69 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.82 | |||||||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 512 | 36.89 | 1:17.19 | 1:57.06 | 2:34.99 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.48 | |||||||||
10 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 498 | 37.52 | 1:17.61 | 1:57.34 | 2:36.45 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
11 | My Phuong Bui | 2003 | 494 | 37.86 | 1:17.77 | 1:57.47 | 2:36.93 | |||
H2Odense | 2:36.62 | |||||||||
12 | Celia Puggaard | 2003 | 491 | 37.08 | 1:16.48 | 1:57.02 | 2:37.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.52 | |||||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 488 | 37.85 | 1:17.76 | 1:58.09 | 2:37.48 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:35.88 | |||||||||
14 | Luna Gammelgaard | 2003 | 479 | 37.57 | 1:17.29 | 1:58.13 | 2:38.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.93 | |||||||||
15 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 475 | 37.72 | 1:19.18 | 2:00.21 | 2:38.89 | Deltager ikke i finalen | ||
Brædstrup Svømmeklub | 2:38.63 | |||||||||
16 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 471 | 38.25 | 1:19.21 | 2:00.36 | 2:39.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.53 | |||||||||
17 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 470 | 38.52 | 1:18.85 | 2:00.00 | 2:39.48 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:33.41 | |||||||||
18 | Selma Pruzljanin | 2003 | 468 | 37.57 | 1:17.98 | 1:59.01 | 2:39.76 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.43 | |||||||||
19 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 465 | 37.92 | 1:18.76 | 2:00.40 | 2:40.09 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:38.72 | |||||||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 463 | 38.43 | 1:18.73 | 1:59.85 | 2:40.30 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.70 | |||||||||
21 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 461 | 38.35 | 1:18.74 | 2:00.30 | 2:40.50 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
22 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 460 | 39.69 | 1:19.42 | 2:00.93 | 2:40.71 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.55 | |||||||||
23 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 456 | 38.12 | 1:19.33 | 2:00.47 | 2:41.07 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:37.88 | |||||||||
24 | Caroline Veggerby | 2003 | 455 | 37.84 | 1:18.23 | 2:00.09 | 2:41.21 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.12 | |||||||||
25 | Isabella Rosenberg | 2003 | 452 | 38.31 | 1:19.73 | 2:01.47 | 2:41.60 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:42.37 | |||||||||
26 | Nikoline V Gallop | 2003 | 450 | 38.45 | 1:19.84 | 2:01.25 | 2:41.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.95 | |||||||||
27 | Thea Pedersen | 2003 | 449 | 38.13 | 1:19.46 | 2:01.19 | 2:41.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.59 | |||||||||
28 | Louise Houe Andersen | 2003 | 448 | 38.30 | 1:19.63 | 2:01.67 | 2:42.08 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.24 | |||||||||
29 | Mille Pedersen | 2003 | 447 | 37.96 | 1:19.24 | 2:01.18 | 2:42.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.36 | |||||||||
30 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 446 | 36.43 | 1:17.72 | 2:00.98 | 2:42.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.10 | |||||||||
31 | Sille Andersen | 2003 | 445 | 38.70 | 1:21.21 | 2:03.30 | 2:42.49 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:38.25 | |||||||||
32 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 443 | 38.58 | 1:19.21 | 2:01.32 | 2:42.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.69 | |||||||||
33 | Amalie Nielsen | 2003 | 440 | 39.44 | 1:21.04 | 2:02.66 | 2:43.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.45 | |||||||||
34 | Thea F. Johansen | 2003 | 440 | 37.44 | 1:18.19 | 2:00.09 | 2:43.05 | |||
Herlev Svømning | 2:30.34 | |||||||||
35 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 432 | 40.20 | 1:22.75 | 2:04.69 | 2:44.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.30 | |||||||||
36 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 432 | 39.67 | 1:22.04 | 2:04.12 | 2:44.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.78 | |||||||||
37 | Signe Thomsen | 2003 | 431 | 40.00 | 1:21.20 | 2:03.09 | 2:44.16 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:38.25 | |||||||||
38 | Freja Gjerløv | 2003 | 430 | 37.88 | 1:20.46 | 2:03.46 | 2:44.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.04 | |||||||||
39 | Laura Fogh | 2003 | 428 | 40.11 | 1:20.76 | 2:02.94 | 2:44.56 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:38.86 | |||||||||
40 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 411 | 39.50 | 1:21.51 | 2:04.32 | 2:46.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.71 | |||||||||
41 | Line Lyskjær | 2003 | 397 | 40.09 | 1:22.56 | 2:06.37 | 2:48.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | 20 | 600 | 35.36 | 1:12.11 | 1:49.34 | 2:27.07 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:25.91 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 19 | 581 | 35.47 | 1:13.25 | 1:51.33 | 2:28.65 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.48 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 18 | 578 | 35.44 | 1:12.95 | 1:51.20 | 2:28.90 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.26 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 17 | 538 | 35.64 | 1:14.14 | 1:54.09 | 2:32.49 | ||
Viborg Svømme Klub | 2:23.47 | |||||||||
5 | Maria Lund | 2003 | 16 | 534 | 35.93 | 1:14.99 | 1:54.51 | 2:32.87 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.94 | |||||||||
6 | Ida S Olesen | 2003 | 15 | 515 | 36.18 | 1:14.93 | 1:54.92 | 2:34.69 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.51 | |||||||||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 14 | 502 | 35.20 | 1:14.89 | 1:55.67 | 2:36.00 | ||
Køge Svømmeklub | 2:25.82 | |||||||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 13 | 478 | 36.77 | 1:17.18 | 1:58.26 | 2:38.66 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.48 | |||||||||
9 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 12 | 510 | 36.69 | 1:15.41 | 1:55.79 | 2:35.18 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:35.88 | |||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 11 | 508 | 37.11 | 1:16.48 | 1:56.27 | 2:35.43 | ||
H2Odense | 2:36.62 | |||||||||
11 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 10 | 505 | 37.92 | 1:17.88 | 1:57.33 | 2:35.69 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
12 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 9 | 492 | 37.32 | 1:16.93 | 1:57.38 | 2:37.07 | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.53 | |||||||||
13 | Celia Puggaard | 2003 | 8 | 484 | 37.81 | 1:18.84 | 1:59.15 | 2:37.91 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.52 | |||||||||
14 | Luna Gammelgaard | 2003 | 7 | 477 | 36.26 | 1:15.74 | 1:56.85 | 2:38.74 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.93 | |||||||||
15 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 6 | 467 | 37.88 | 1:18.54 | 1:59.84 | 2:39.86 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:33.41 | |||||||||
16 | Selma Pruzljanin | 2003 | 5 | 447 | 37.45 | 1:18.09 | 2:00.19 | 2:42.20 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:33.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 50 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 50, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 617 | 30.86 | 1:04.26 | 1:37.79 | 2:11.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.07 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 582 | 30.06 | 1:03.89 | 1:38.80 | 2:13.98 | |||
Herlev Svømning | 2:08.48 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 560 | 31.73 | 1:06.31 | 1:41.32 | 2:15.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.81 | |||||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 517 | 32.59 | 1:07.40 | 1:43.85 | 2:19.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.11 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 517 | 31.84 | 1:07.01 | 1:43.38 | 2:19.42 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:15.71 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 488 | 31.64 | 1:06.35 | 1:44.97 | 2:22.11 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.87 | |||||||||
7 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 485 | 34.21 | 1:11.13 | 1:47.03 | 2:22.38 | |||
Odder Svømmeklub | 2:18.37 | |||||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | 478 | 33.12 | 1:09.03 | 1:46.09 | 2:23.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.76 | |||||||||
9 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 467 | 33.34 | 1:10.07 | 1:47.28 | 2:24.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.85 | |||||||||
10 | Anders Skousen | 2002 | 464 | 33.38 | 1:09.85 | 1:47.38 | 2:24.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.77 | |||||||||
11 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 462 | 35.07 | 1:11.43 | 1:47.99 | 2:24.74 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.01 | |||||||||
12 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 461 | 34.62 | 1:12.64 | 1:49.23 | 2:24.84 | |||
H2Odense | 2:23.32 | |||||||||
13 | Joakim Mortensen | 2002 | 448 | 35.74 | 1:12.63 | 1:50.11 | 2:26.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:27.47 | |||||||||
14 | Gustav Stahl | 2002 | 447 | 33.76 | 1:11.24 | 1:48.77 | 2:26.31 | |||
H2Odense | 2:21.67 | |||||||||
15 | Daniel Gallacher | 2002 | 445 | 33.84 | 1:11.67 | 1:49.14 | 2:26.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.73 | |||||||||
16 | Janus Rosholm | 2002 | 436 | 34.03 | 1:11.65 | 1:50.61 | 2:27.54 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.98 | |||||||||
17 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 433 | 35.25 | 1:12.82 | 1:50.29 | 2:27.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.58 | |||||||||
18 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 431 | 35.01 | 1:12.72 | 1:50.77 | 2:28.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:26.06 | |||||||||
19 | Ejnar Truelsen | 2002 | 427 | 35.51 | 1:12.49 | 1:51.28 | 2:28.61 | |||
Swim Team Midtjylland | 2:26.26 | |||||||||
20 | Marcus Dessau | 2002 | 425 | 34.34 | 1:12.20 | 1:50.57 | 2:28.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.93 | |||||||||
21 | Mathias Basse Pedersen | 2002 | 422 | 34.18 | 1:12.47 | 1:51.60 | 2:29.10 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:19.83 | |||||||||
22 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 416 | 35.04 | 1:13.24 | 1:51.98 | 2:29.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.14 | |||||||||
23 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 416 | 34.79 | 1:12.77 | 1:51.52 | 2:29.92 | |||
Frem Odense | 2:26.92 | |||||||||
24 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 415 | 35.15 | 1:12.84 | 1:51.58 | 2:30.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.18 | |||||||||
25 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 413 | 35.17 | 1:13.29 | 1:52.28 | 2:30.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | 2:25.19 | |||||||||
26 | Mads Baltzer | 2002 | 405 | 35.60 | 1:14.41 | 1:52.65 | 2:31.24 | |||
Greve Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
27 | August Ryom | 2002 | 398 | 34.88 | 1:13.41 | 1:53.46 | 2:32.13 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.15 | |||||||||
28 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 395 | 35.28 | 1:13.95 | 1:53.22 | 2:32.46 | |||
Herlev Svømning | 2:27.93 | |||||||||
29 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 394 | 36.58 | 1:14.71 | 1:53.39 | 2:32.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.23 | |||||||||
30 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 393 | 34.62 | 1:13.44 | 1:53.54 | 2:32.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.65 | |||||||||
31 | Mads Enghave | 2002 | 389 | 35.32 | 1:14.84 | 1:55.71 | 2:33.20 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:24.67 | |||||||||
32 | Casper Koch | 2002 | 386 | 36.03 | 1:15.07 | 1:55.07 | 2:33.66 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:31.20 | |||||||||
33 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 353 | 37.17 | 1:17.06 | 1:58.06 | 2:38.33 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.14 | |||||||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | DSQ | SW 6.5 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 50, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 20 | 644 | 30.27 | 1:03.77 | 1:36.74 | 2:09.56 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.07 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 19 | 641 | 30.28 | 1:03.55 | 1:37.06 | 2:09.76 | ||
Herlev Svømning | 2:08.48 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 18 | 554 | 31.59 | 1:05.24 | 1:40.42 | 2:16.24 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.81 | |||||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 17 | 529 | 32.76 | 1:07.68 | 1:42.97 | 2:18.36 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.11 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 16 | 517 | 31.35 | 1:06.65 | 1:43.14 | 2:19.44 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:15.71 | |||||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 15 | 512 | 32.88 | 1:08.67 | 1:44.56 | 2:19.89 | ||
Odder Svømmeklub | 2:18.37 | |||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 14 | 468 | 33.29 | 1:09.71 | 1:47.35 | 2:24.15 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.85 | |||||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | 13 | 463 | 33.51 | 1:09.60 | 1:47.36 | 2:24.63 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.76 | |||||||||
9 | Daniel Gallacher | 2002 | 12 | 466 | 32.65 | 1:07.98 | 1:45.87 | 2:24.32 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.73 | |||||||||
10 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 11 | 463 | 34.64 | 1:10.76 | 1:47.65 | 2:24.59 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:27.01 | |||||||||
11 | Anders Skousen | 2002 | 10 | 463 | 34.07 | 1:10.21 | 1:47.38 | 2:24.62 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.77 | |||||||||
12 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 9 | 453 | 34.42 | 1:12.46 | 1:50.30 | 2:25.65 | ||
H2Odense | 2:23.32 | |||||||||
13 | Janus Rosholm | 2002 | 8 | 451 | 33.29 | 1:09.98 | 1:47.55 | 2:25.92 | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.98 | |||||||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | 7 | 447 | 34.75 | 1:11.99 | 1:49.37 | 2:26.27 | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:27.47 | |||||||||
15 | Gustav Stahl | 2002 | 6 | 435 | 36.14 | 1:14.17 | 1:51.10 | 2:27.61 | ||
H2Odense | 2:21.67 | |||||||||
16 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 5 | 431 | 33.52 | 1:10.98 | 1:49.81 | 2:28.06 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:26.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 51, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 20 | 522 | 29.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 19 | 516 | 29.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 18 | 509 | 29.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 30.71 | |||||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 17 | 506 | 29.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.28 | |||||||||
5 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 16 | 480 | 30.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.61 | |||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 15 | 476 | 30.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.47 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 14 | 475 | 30.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
8 | Josephine Thomsen | 2005 | 13 | 469 | 30.54 | |||||
Herlev Svømning | 30.94 | |||||||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | 12 | 464 | 30.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
10 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 11 | 462 | 30.69 | |||||
JGI Svømning | 31.20 | |||||||||
11 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 10 | 455 | 30.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | |||||||||
12 | Fenja Romanski | 2005 | 9 | 453 | 30.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.67 | |||||||||
13 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 8 | 451 | 30.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
14 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 7 | 450 | 30.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.51 | |||||||||
15 | Elida Thornsen | 2005 | 6 | 446 | 31.05 | |||||
SVØM Korsør | 31.31 | |||||||||
16 | Anna Varming | 2005 | 5 | 440 | 31.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 30.89 | |||||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 5 | 440 | 31.18 | |||||
Sigma Swim Allerød | 31.12 | |||||||||
18 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 3 | 438 | 31.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
19 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 2 | 437 | 31.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
20 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1 | 434 | 31.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 32.38 | |||||||||
21 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 434 | 31.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
22 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 430 | 31.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
22 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 430 | 31.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
24 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 427 | 31.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
25 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 426 | 31.52 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
26 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 424 | 31.57 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
27 | Lise Refsgaard | 2005 | 421 | 31.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.79 | |||||||||
28 | Antoinette Zafra | 2005 | 420 | 31.68 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
29 | Agnete Habermann | 2005 | 417 | 31.75 | ||||||
H2Odense | 32.68 | |||||||||
30 | Isabella Larsen | 2005 | 417 | 31.76 | ||||||
JGI Svømning | 30.82 | |||||||||
31 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 408 | 31.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
32 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 407 | 32.02 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.46 | |||||||||
33 | Caroline Koch | 2005 | 406 | 32.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | |||||||||
34 | Amalie Tolderlund | 2005 | 404 | 32.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
35 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 402 | 32.14 | ||||||
Kolding SK | 32.65 | |||||||||
36 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 397 | 32.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.86 | |||||||||
37 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 395 | 32.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.43 | |||||||||
38 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 392 | 32.42 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
39 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 390 | 32.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.77 | |||||||||
40 | Amalie Jensen | 2005 | 388 | 32.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.80 | |||||||||
41 | Ida Jacobsen | 2005 | 386 | 32.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
42 | Signe Eie | 2005 | 386 | 32.58 | ||||||
Herlev Svømning | 31.82 | |||||||||
43 | Louise Lie Thisted | 2005 | 385 | 32.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
44 | Liva Lund Hansen | 2005 | 384 | 32.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.70 | |||||||||
45 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 383 | 32.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
45 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 383 | 32.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.51 | |||||||||
47 | Anna R. Strøbek | 2005 | 380 | 32.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.58 | |||||||||
48 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 376 | 32.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.45 | |||||||||
49 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 375 | 32.88 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
49 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 375 | 32.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.70 | |||||||||
51 | Filippa Eiler | 2005 | 369 | 33.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.23 | |||||||||
52 | Annika Køhn | 2005 | 363 | 33.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.72 | |||||||||
53 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 361 | 33.32 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.78 | |||||||||
54 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 360 | 33.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.81 | |||||||||
55 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 349 | 33.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
56 | Clara Jensen | 2005 | 347 | 33.74 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 32.44 | |||||||||
57 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 344 | 33.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
58 | Karla Kristensen | 2005 | 340 | 33.99 | ||||||
Kolding SK | 35.16 | |||||||||
59 | Alma Olivarius | 2005 | 336 | 34.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
60 | Alyssa Cao | 2005 | 330 | 34.32 | ||||||
Frem Odense | 34.51 | |||||||||
61 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 324 | 34.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.81 | |||||||||
62 | Johanne Heilmann | 2005 | 323 | 34.56 | ||||||
Kolding SK | 35.51 | |||||||||
63 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 318 | 34.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.66 | |||||||||
64 | Josefine Nielsen | 2005 | 312 | 34.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.23 | |||||||||
65 | Alma Gotfredsen | 2005 | 275 | 36.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.67 | |||||||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | DSQ | SW 10.8 | ||||||
Herlev Svømning | 32.54 | |||||||||
- | Ella Gohr Metz | 2005 | DSQ | SW 10.8 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.03 | |||||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 52, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 510 | 26.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 19 | 444 | 27.40 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.19 | |||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 18 | 415 | 28.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.05 | |||||||||
4 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 17 | 412 | 28.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.27 | |||||||||
5 | Christian Landtved | 2004 | 16 | 411 | 28.12 | |||||
Ringe Svømme Klub | 28.80 | |||||||||
6 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 15 | 401 | 28.35 | |||||
H2Odense | 28.74 | |||||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 14 | 397 | 28.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 28.63 | |||||||||
8 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 13 | 395 | 28.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | 12 | 385 | 28.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 29.39 | |||||||||
10 | Nicklas Plank | 2004 | 11 | 383 | 28.79 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.55 | |||||||||
11 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 10 | 381 | 28.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
12 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 9 | 376 | 28.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 27.38 | |||||||||
13 | Emil Søby | 2004 | 8 | 373 | 29.03 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.84 | |||||||||
14 | Sebastian Greisen | 2004 | 7 | 371 | 29.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
15 | Karsten Olsen | 2004 | 6 | 369 | 29.15 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 29.37 | |||||||||
16 | Søren Have | 2004 | 5 | 368 | 29.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.29 | |||||||||
17 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 4 | 362 | 29.32 | |||||
Greve Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
18 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 3 | 356 | 29.49 | |||||
Greve Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
19 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 2 | 352 | 29.59 | |||||
Greve Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
20 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 1 | 351 | 29.63 | |||||
Herlev Svømning | 29.97 | |||||||||
21 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 347 | 29.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.92 | |||||||||
22 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 346 | 29.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.09 | |||||||||
23 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 342 | 29.90 | ||||||
JGI Svømning | 30.07 | |||||||||
24 | Lucas Rosenborg | 2004 | 340 | 29.93 | ||||||
Lyseng IF | 30.06 | |||||||||
25 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 339 | 29.98 | ||||||
Kalundborg SK | 30.01 | |||||||||
26 | Oscar Isberg | 2004 | 336 | 30.07 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.96 | |||||||||
27 | Eigil Sigfusson | 2004 | 334 | 30.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
28 | Joachim Mårtensen | 2004 | 330 | 30.23 | ||||||
Kalundborg SK | 32.71 | |||||||||
29 | Esben Rasmussen | 2004 | 324 | 30.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.60 | |||||||||
30 | Lukas Frederiksen | 2004 | 317 | 30.64 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
31 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 317 | 30.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
32 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 317 | 30.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.00 | |||||||||
33 | Lauritz Johansen | 2004 | 311 | 30.85 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
34 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 310 | 30.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.84 | |||||||||
35 | Tobias Nielsen | 2004 | 306 | 31.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
36 | Gustav Hansen | 2004 | 305 | 31.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
37 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 298 | 31.28 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 32.51 | |||||||||
37 | Jannik Jørgensen | 2004 | 298 | 31.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
39 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 298 | 31.30 | ||||||
H2Odense | 30.75 | |||||||||
40 | Lucas Kaavé | 2004 | 289 | 31.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.00 | |||||||||
41 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 273 | 32.23 | ||||||
Næstved IF | 32.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 53, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 20 | 568 | 34.54 | 1:13.97 | 1:57.09 | 2:32.21 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.18 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 19 | 503 | 34.49 | 1:17.35 | 2:03.81 | 2:38.57 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.26 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 18 | 463 | 35.28 | 1:17.39 | 2:06.09 | 2:42.95 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.43 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 17 | 441 | 34.83 | 1:20.80 | 2:06.61 | 2:45.67 | ||
Herlev Svømning | 2:42.75 | |||||||||
5 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 16 | 439 | 37.11 | 1:18.60 | 2:07.15 | 2:45.83 | ||
JGI Svømning | 2:44.47 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 15 | 430 | 37.07 | 1:20.42 | 2:08.90 | 2:47.09 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.35 | |||||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | 14 | 422 | 36.83 | 1:20.86 | 2:10.69 | 2:48.11 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.55 | |||||||||
8 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 13 | 409 | 37.68 | 1:20.25 | 2:11.94 | 2:49.83 | ||
Roskilde Svømning | 2:55.13 | |||||||||
9 | Fenja Romanski | 2005 | 12 | 409 | 36.75 | 1:20.34 | 2:09.10 | 2:49.87 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:41.85 | |||||||||
10 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 11 | 407 | 37.86 | 1:25.07 | 2:11.15 | 2:50.09 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.38 | |||||||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 10 | 407 | 34.85 | 1:20.80 | 2:12.48 | 2:50.12 | ||
Køge Svømmeklub | 2:45.10 | |||||||||
12 | Malou Sejr | 2005 | 9 | 404 | 36.35 | 1:19.88 | 2:12.10 | 2:50.47 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.14 | |||||||||
13 | Elida Thornsen | 2005 | 8 | 401 | 35.72 | 1:23.12 | 2:13.79 | 2:50.91 | ||
SVØM Korsør | 2:47.81 | |||||||||
14 | Caroline Villum Færch | 2005 | 7 | 396 | 35.82 | 1:21.53 | 2:10.70 | 2:51.65 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.19 | |||||||||
14 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 7 | 396 | 38.69 | 1:26.69 | 2:13.32 | 2:51.65 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:51.82 | |||||||||
16 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 5 | 392 | 35.74 | 1:22.74 | 2:13.47 | 2:52.25 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.91 | |||||||||
17 | Jazmin Jensen | 2005 | 4 | 391 | 35.61 | 1:19.68 | 2:11.77 | 2:52.41 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:52.84 | |||||||||
18 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 3 | 383 | 37.54 | 1:21.88 | 2:13.95 | 2:53.57 | ||
Kolding SK | 2:50.89 | |||||||||
19 | Silja Brage | 2005 | 2 | 383 | 38.26 | 1:25.91 | 2:15.38 | 2:53.63 | ||
JGI Svømning | 2:54.57 | |||||||||
20 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 1 | 381 | 37.65 | 1:23.83 | 2:15.25 | 2:53.96 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.22 | |||||||||
21 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 377 | 36.21 | 1:22.98 | 2:15.76 | 2:54.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.66 | |||||||||
22 | Liva Lund Hansen | 2005 | 374 | 36.66 | 1:21.25 | 2:15.59 | 2:55.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.52 | |||||||||
23 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 372 | 37.13 | 1:21.21 | 2:13.50 | 2:55.36 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:06.16 | |||||||||
24 | Louise Lie Thisted | 2005 | 369 | 36.71 | 1:19.72 | 2:13.58 | 2:55.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.87 | |||||||||
25 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 367 | 39.77 | 1:25.88 | 2:16.38 | 2:56.01 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:51.54 | |||||||||
26 | Louise Sunesen | 2005 | 362 | 36.28 | 1:22.30 | 2:18.14 | 2:56.96 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:51.50 | |||||||||
27 | Antoinette Zafra | 2005 | 357 | 35.93 | 1:23.40 | 2:17.71 | 2:57.72 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:52.32 | |||||||||
28 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 351 | 38.10 | 1:27.81 | 2:17.16 | 2:58.69 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:16.81 | |||||||||
29 | Ester Lauritsen | 2005 | 346 | 39.14 | 1:25.98 | 2:18.20 | 2:59.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:01.66 | |||||||||
30 | Agnete Høyer | 2005 | 346 | 38.58 | 1:27.61 | 2:19.98 | 2:59.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.47 | |||||||||
31 | Thea Mikkelsen | 2005 | 346 | 38.23 | 1:24.47 | 2:19.70 | 2:59.63 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:03.69 | |||||||||
32 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 341 | 38.56 | 1:26.55 | 2:20.01 | 3:00.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.65 | |||||||||
33 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 327 | 42.85 | 1:29.98 | 2:23.54 | 3:02.90 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:00.60 | |||||||||
34 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 310 | 39.85 | 1:26.40 | 2:26.62 | 3:06.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.30 | |||||||||
35 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 307 | 42.89 | 1:30.26 | 2:22.95 | 3:06.78 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:03.88 | |||||||||
36 | Mille Hansen | 2005 | 299 | 43.15 | 1:32.92 | 2:23.89 | 3:08.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.11 | |||||||||
37 | Clara Jensen | 2005 | 298 | 39.77 | 1:26.65 | 2:25.17 | 3:08.74 | |||
Swim Team Midtjylland | 3:24.08 | |||||||||
38 | Anna Rønn | 2005 | 276 | 41.73 | 1:31.71 | 2:26.42 | 3:13.68 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:04.18 | |||||||||
- | Schastine Skifter Tabor | 2005 | akut syg | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.79 | |||||||||
- | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 54, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 512 | 28.82 | 1:05.74 | 1:47.93 | 2:22.50 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.67 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 19 | 479 | 31.84 | 1:09.65 | 1:52.29 | 2:25.70 | ||
Viborg Svømme Klub | 2:25.42 | |||||||||
3 | Karsten Olsen | 2004 | 18 | 447 | 31.69 | 1:10.33 | 1:56.42 | 2:29.04 | ||
Svømmeklubben Laksen | 2:32.34 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 17 | 429 | 33.16 | 1:13.70 | 1:58.17 | 2:31.13 | ||
Lyseng IF | 2:34.20 | |||||||||
5 | Troels Fode | 2004 | 16 | 411 | 34.26 | 1:15.33 | 1:57.83 | 2:33.32 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.54 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 15 | 406 | 33.51 | 1:13.20 | 1:58.03 | 2:33.86 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.66 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 14 | 400 | 34.33 | 1:13.29 | 1:59.50 | 2:34.62 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.85 | |||||||||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | 13 | 394 | 32.79 | 1:11.65 | 1:58.42 | 2:35.43 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.29 | |||||||||
9 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 12 | 390 | 33.68 | 1:14.44 | 2:00.95 | 2:35.95 | ||
Odder Svømmeklub | 2:37.40 | |||||||||
10 | Mads Mikkelsen | 2004 | 11 | 387 | 33.86 | 1:17.23 | 2:00.26 | 2:36.38 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.04 | |||||||||
11 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 10 | 382 | 35.12 | 1:16.70 | 2:01.08 | 2:37.02 | ||
Ikast Svømmeklub | 2:36.11 | |||||||||
12 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 9 | 369 | 34.96 | 1:17.37 | 2:02.35 | 2:38.93 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.07 | |||||||||
13 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 8 | 367 | 33.13 | 1:13.87 | 2:03.74 | 2:39.10 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:39.83 | |||||||||
14 | Alexander Vergereau | 2004 | 7 | 360 | 34.41 | 1:15.70 | 2:03.68 | 2:40.18 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.80 | |||||||||
15 | Emil Søby | 2004 | 6 | 358 | 34.85 | 1:15.47 | 2:04.51 | 2:40.47 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:36.19 | |||||||||
16 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 5 | 347 | 33.50 | 1:15.63 | 2:04.17 | 2:42.20 | ||
Greve Svømmeklub | 2:38.48 | |||||||||
17 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 4 | 346 | 35.27 | 1:17.63 | 2:04.52 | 2:42.23 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.29 | |||||||||
18 | Asger Mathiasen | 2004 | 3 | 343 | 35.84 | 1:16.09 | 2:05.19 | 2:42.71 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:46.07 | |||||||||
19 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 2 | 335 | 34.69 | 1:16.94 | 2:05.57 | 2:43.99 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:37.75 | |||||||||
20 | Silas Fessel | 2004 | 1 | 333 | 37.48 | 1:19.42 | 2:06.77 | 2:44.42 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.72 | |||||||||
21 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 313 | 34.45 | 1:21.04 | 2:09.24 | 2:47.75 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:47.53 | |||||||||
22 | Villads Arfelt | 2004 | 306 | 39.81 | 1:26.02 | 2:12.42 | 2:49.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:54.04 | |||||||||
23 | Mads Liechti | 2004 | 306 | 37.24 | 1:22.84 | 2:09.61 | 2:49.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.44 | |||||||||
24 | Michael Halck | 2004 | 294 | 36.32 | 1:22.73 | 2:13.27 | 2:51.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.02 | |||||||||
25 | Tobias Mølbak | 2004 | 287 | 36.24 | 1:22.68 | 2:12.80 | 2:52.76 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:01.69 | |||||||||
26 | Victor Dyrhauge | 2004 | 283 | 37.92 | 1:23.89 | 2:15.72 | 2:53.48 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:53.59 | |||||||||
27 | Alexander Griffin | 2004 | 282 | 39.08 | 1:24.34 | 2:14.07 | 2:53.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.98 | |||||||||
28 | Emil Neumann | 2004 | 265 | 36.72 | 1:23.63 | 2:20.10 | 2:57.40 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:48.76 | |||||||||
- | Anders K. Kortegaard | 2004 | DSQ | SW4.4 | ||||||
JGI Svømning | 2:37.31 | |||||||||
- | Mads Juul Henriksen | 2004 | DSQ | SW 6.3 | ||||||
H2Odense | 2:31.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 55, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | 40 | 627 | 8:59.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:03.20 | |||||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 1:07.80 | 2:19.14 | 2:19.14 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 1:06.91 | 2:15.89 | 4:35.03 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:03.75 | 2:14.54 | 6:49.57 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:02.76 | 2:10.08 | 8:59.65 | ||||||
2 | Sigma Damer A | 2003 | 38 | 625 | 9:00.27 | |||||
Sigma Swim | 9:08.44 | |||||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 1:04.24 | 2:14.43 | 2:14.43 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 1:04.07 | 2:15.62 | 4:30.05 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:05.35 | 2:14.83 | 6:44.88 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:05.81 | 2:15.39 | 9:00.27 | ||||||
3 | Hovedstaden A | 2003 | 36 | 601 | 9:07.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:02.25 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:06.28 | 2:18.17 | 2:18.17 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:05.95 | 2:16.67 | 4:34.84 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:06.69 | 2:18.89 | 6:53.73 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:03.23 | 2:13.54 | 9:07.27 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2003 | 34 | 578 | 9:14.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 9:05.47 | |||||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:07.52 | 2:20.45 | 2:20.45 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:05.38 | 2:15.50 | 4:35.95 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:05.84 | 2:16.14 | 6:52.09 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:06.82 | 2:22.62 | 9:14.71 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 2003 | 32 | 576 | 9:15.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:08.72 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:04.83 | 2:16.03 | 2:16.03 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:08.26 | 2:21.59 | 4:37.62 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:05.90 | 2:18.05 | 6:55.67 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:07.51 | 2:19.40 | 9:15.07 | ||||||
6 | A6 Piger 1 | 2003 | 30 | 568 | 9:17.84 | |||||
A6 | 9:15.01 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:04.95 | 2:13.66 | 2:13.66 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 1:08.57 | 2:22.64 | 4:36.30 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:06.71 | 2:20.86 | 6:57.16 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:07.24 | 2:20.68 | 9:17.84 | ||||||
7 | Helsingør Piger | 2003 | 28 | 560 | 9:20.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 9:25.00 | |||||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 1:08.17 | 2:20.85 | 2:20.85 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 1:04.88 | 2:16.98 | 4:37.83 | ||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 1:05.90 | 2:20.06 | 6:57.89 | ||||||
Pil Sylvander | 2003 | 1:07.46 | 2:22.57 | 9:20.46 | ||||||
8 | Sigma Damer B | 2003 | 26 | 545 | 9:25.48 | |||||
Sigma Swim | 9:34.56 | |||||||||
Laura Boutrup | 2003 | 1:07.12 | 2:17.04 | 2:17.04 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:08.49 | 2:22.30 | 4:39.34 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 1:07.56 | 2:20.87 | 7:00.21 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:07.94 | 2:25.27 | 9:25.48 | ||||||
9 | Esv Piger | 2003 | 24 | 543 | 9:26.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 9:12.20 | |||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:09.23 | 2:23.71 | 2:23.71 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:05.73 | 2:22.59 | 4:46.30 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 1:08.61 | 2:23.85 | 7:10.15 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:06.87 | 2:16.05 | 9:26.20 | ||||||
10 | Aalborg Damer | 2003 | 22 | 540 | 9:27.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 9:16.30 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:05.60 | 2:16.70 | 2:16.70 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:08.98 | 2:22.88 | 4:39.58 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 1:07.77 | 2:21.80 | 7:01.38 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:10.58 | 2:25.87 | 9:27.25 | ||||||
11 | Kvik Piger 2 | 2003 | 20 | 538 | 9:27.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:19.48 | |||||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:05.22 | 2:18.01 | 2:18.01 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 1:07.06 | 2:21.73 | 4:39.74 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 1:07.97 | 2:24.89 | 7:04.63 | ||||||
Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 1:09.33 | 2:23.20 | 9:27.83 | ||||||
12 | Vat Piger 1 | 2003 | 18 | 530 | 9:30.89 | |||||
VAT Copenhagen | 9:34.70 | |||||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 1:07.27 | 2:20.84 | 2:20.84 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 1:08.44 | 2:24.79 | 4:45.63 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 1:08.57 | 2:20.94 | 7:06.57 | ||||||
Nønne Christensen | 2004 | 1:09.69 | 2:24.32 | 9:30.89 | ||||||
13 | Gentofte Piger 2 | 2003 | 16 | 521 | 9:34.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 9:34.39 | |||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:08.53 | 2:21.45 | 2:21.45 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:07.22 | 2:21.24 | 4:42.69 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:11.11 | 2:26.17 | 7:08.86 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:09.94 | 2:25.27 | 9:34.13 | ||||||
14 | Agf Piger 1 | 2003 | 14 | 518 | 9:35.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:31.20 | |||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:09.65 | 2:23.48 | 2:23.48 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:06.92 | 2:17.87 | 4:41.35 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:12.20 | 2:27.31 | 7:08.66 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:11.03 | 2:26.53 | 9:35.19 | ||||||
15 | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | 12 | 516 | 9:35.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 9:35.00 | |||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:06.21 | 2:16.93 | 2:16.93 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 1:09.65 | 2:25.81 | 4:42.74 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 1:10.36 | 2:29.01 | 7:11.75 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:08.52 | 2:24.18 | 9:35.93 | ||||||
16 | Horsens Piger | 2003 | 10 | 516 | 9:35.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 9:46.00 | |||||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 1:09.55 | 2:23.51 | 2:23.51 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 1:11.00 | 2:28.92 | 4:52.43 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 1:10.40 | 2:25.41 | 7:17.84 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:05.37 | 2:18.10 | 9:35.94 | ||||||
17 | Herlev Piger | 2003 | 508 | 9:38.76 | ||||||
Herlev Svømning | 9:30.79 | |||||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 1:08.63 | 2:20.73 | 2:20.73 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 1:09.78 | 2:22.09 | 4:42.82 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 1:10.55 | 2:30.03 | 7:12.85 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 1:10.15 | 2:25.91 | 9:38.76 | ||||||
18 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | 498 | 9:42.68 | ||||||
Aarhus Swim | 9:28.76 | |||||||||
Laura Fogh | 2003 | 1:09.28 | 2:22.60 | 2:22.60 | ||||||
Sarah Larsen | 2004 | 1:13.28 | 2:28.70 | 4:51.30 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:10.37 | 2:26.25 | 7:17.55 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:11.22 | 2:25.13 | 9:42.68 | ||||||
19 | Vat Piger 2 | 2003 | 485 | 9:47.74 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:43.30 | |||||||||
Liva Søby | 2004 | 1:10.81 | 2:26.44 | 2:26.44 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 1:10.02 | 2:26.16 | 4:52.60 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:11.61 | 2:29.27 | 7:21.87 | ||||||
Isabella Rosenberg | 2003 | 1:10.17 | 2:25.87 | 9:47.74 | ||||||
20 | A6 Piger 2 | 2003 | 472 | 9:53.11 | ||||||
A6 | 9:46.56 | |||||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:07.57 | 2:22.25 | 2:22.25 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:10.52 | 2:28.70 | 4:50.95 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:13.41 | 2:31.36 | 7:22.31 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 1:14.00 | 2:30.80 | 9:53.11 | ||||||
21 | Kolding Piger Kolding | 2003 | 470 | 9:54.26 | ||||||
Kolding SK | 9:30.71 | |||||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:10.46 | 2:23.55 | 2:23.55 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 1:10.70 | 2:30.59 | 4:54.14 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 1:13.50 | 2:33.52 | 7:27.66 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:11.80 | 2:26.60 | 9:54.26 | ||||||
22 | Vs Piger 1 | 2003 | 468 | 9:54.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 9:26.49 | |||||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:08.98 | 2:26.21 | 2:26.21 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:14.03 | 2:33.12 | 4:59.33 | ||||||
Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 1:07.61 | 2:25.77 | 7:25.10 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:11.09 | 2:29.79 | 9:54.89 | ||||||
23 | Esv Piger 2 | 2003 | 461 | 9:57.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 9:33.22 | |||||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:09.60 | 2:24.33 | 2:24.33 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 1:14.03 | 2:30.68 | 4:55.01 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:14.09 | 2:33.36 | 7:28.37 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 1:11.62 | 2:29.60 | 9:57.97 | ||||||
24 | Aarhus Swim Piger 2 | 2005 | 452 | 10:01.88 | ||||||
Aarhus Swim | 10:02.09 | |||||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 1:16.24 | 2:37.14 | 2:37.14 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 1:12.19 | 2:28.15 | 5:05.29 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:11.51 | 2:29.05 | 7:34.34 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:10.20 | 2:27.54 | 10:01.88 | ||||||
25 | Lyngby Damer 2 Lyngby | 2003 | 451 | 10:02.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:55.00 | |||||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 1:12.26 | 2:29.37 | 2:29.37 | ||||||
Emily Maack | 2004 | 1:13.79 | 2:36.39 | 5:05.76 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:13.92 | 2:30.13 | 7:35.89 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 1:09.27 | 2:26.56 | 10:02.45 | ||||||
26 | Gsc Piger 2 | 2003 | 437 | 10:08.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:34.23 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:13.67 | 2:33.71 | 2:33.71 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:14.82 | 2:37.73 | 5:11.44 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:11.73 | 2:30.08 | 7:41.52 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:11.89 | 2:26.98 | 10:08.50 | ||||||
27 | Vs Piger 2 | 2003 | 419 | 10:17.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 10:08.94 | |||||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:14.03 | 2:31.88 | 2:31.88 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:14.63 | 2:34.23 | 5:06.11 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:16.31 | 2:36.44 | 7:42.55 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 1:15.96 | 2:34.86 | 10:17.41 | ||||||
28 | Søllerød Girls | 2003 | 418 | 10:17.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 10:03.00 | |||||||||
Anna Nørskov | 2004 | 1:13.48 | 2:29.35 | 2:29.35 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 1:12.92 | 2:31.79 | 5:01.14 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 1:18.46 | 2:49.17 | 7:50.31 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 1:11.90 | 2:27.37 | 10:17.68 | ||||||
29 | A6 Piger 3 | 2003 | 418 | 10:17.87 | ||||||
A6 | 10:17.97 | |||||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 1:13.05 | 2:32.70 | 2:32.70 | ||||||
Emma Ekman | 2004 | 1:14.21 | 2:34.90 | 5:07.60 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 1:15.28 | 2:36.39 | 7:43.99 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 1:15.50 | 2:33.88 | 10:17.87 | ||||||
30 | Nyborg Piger | 2003 | 399 | 10:27.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 10:40.00 | |||||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 1:14.66 | 2:32.33 | 2:32.33 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 1:16.67 | 2:36.07 | 5:08.40 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 1:14.25 | 2:34.48 | 7:42.88 | ||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 1:19.12 | 2:44.53 | 10:27.41 | ||||||
31 | Nord Valkyrier | 2003 | 378 | 10:38.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 10:56.27 | |||||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 1:15.48 | 2:36.16 | 2:36.16 | ||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 1:19.61 | 2:46.24 | 5:22.40 | ||||||
Daphne Sander | 2003 | 1:17.03 | 2:38.98 | 8:01.38 | ||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 1:15.56 | 2:37.54 | 10:38.92 | ||||||
- | Silkeborg Piger | 2003 | DSQ | SW 10.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:49.65 | |||||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 1:17.09 | 2:39.84 | 2:39.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 56, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstaden A | 2002 | 40 | 594 | 8:17.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:24.40 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 59.63 | 2:04.50 | 2:04.50 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 59.78 | 2:03.97 | 4:08.47 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:00.53 | 2:04.59 | 6:13.06 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 58.53 | 2:04.83 | 8:17.89 | ||||||
2 | Gentofte Drenge | 2002 | 38 | 578 | 8:22.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 8:22.77 | |||||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 1:02.21 | 2:11.81 | 2:11.81 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 59.68 | 2:06.29 | 4:18.10 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 59.82 | 2:03.68 | 6:21.78 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 57.49 | 2:00.40 | 8:22.18 | ||||||
3 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | 36 | 575 | 8:23.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 8:26.00 | |||||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 58.48 | 2:02.83 | 2:02.83 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 1:00.90 | 2:09.17 | 4:12.00 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 1:02.28 | 2:09.37 | 6:21.37 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 57.60 | 2:01.77 | 8:23.14 | ||||||
4 | Sigma Herrer A | 2002 | 34 | 575 | 8:23.27 | |||||
Sigma Swim | 8:27.48 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 1:00.08 | 2:04.07 | 2:04.07 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 1:00.51 | 2:05.72 | 4:09.79 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 1:01.30 | 2:07.78 | 6:17.57 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:00.95 | 2:05.70 | 8:23.27 | ||||||
5 | Gsc Drenge 1 | 2002 | 32 | 525 | 8:38.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 8:36.89 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 1:00.87 | 2:07.07 | 2:07.07 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:03.32 | 2:11.83 | 4:18.90 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 1:03.27 | 2:12.67 | 6:31.57 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 1:01.05 | 2:07.12 | 8:38.69 | ||||||
6 | Holbæk | 2002 | 30 | 525 | 8:38.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 8:29.65 | |||||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 59.95 | 2:05.11 | 2:05.11 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 59.10 | 2:07.01 | 4:12.12 | ||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 1:05.66 | 2:15.90 | 6:28.02 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 1:04.82 | 2:10.80 | 8:38.82 | ||||||
6 | Hovedstaden B | 2002 | 30 | 525 | 8:38.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:39.57 | |||||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:00.94 | 2:08.27 | 2:08.27 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 1:03.21 | 2:11.89 | 4:20.16 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 1:01.49 | 2:09.62 | 6:29.78 | ||||||
Frede Meincke | 2002 | 1:01.54 | 2:09.04 | 8:38.82 | ||||||
8 | Ringsted Drenge | 2002 | 26 | 522 | 8:39.65 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 8:34.81 | |||||||||
Emil Carstensen | 2002 | 1:03.57 | 2:13.43 | 2:13.43 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 1:02.61 | 2:08.45 | 4:21.88 | ||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 1:04.67 | 2:14.95 | 6:36.83 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 57.82 | 2:02.82 | 8:39.65 | ||||||
9 | Kvik Drenge 1 | 2004 | 24 | 516 | 8:41.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:38.50 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 1:04.26 | 2:13.39 | 2:13.39 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:01.47 | 2:08.56 | 4:21.95 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 1:00.81 | 2:07.30 | 6:29.25 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 1:03.86 | 2:12.50 | 8:41.75 | ||||||
10 | Herlev Drenge | 2002 | 22 | 499 | 8:47.47 | |||||
Herlev Svømning | 8:42.75 | |||||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 1:02.35 | 2:11.77 | 2:11.77 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 59.54 | 2:07.87 | 4:19.64 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 1:07.31 | 2:20.04 | 6:39.68 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 59.55 | 2:07.79 | 8:47.47 | ||||||
11 | A6 Drenge 1 | 2002 | 20 | 496 | 8:48.68 | |||||
A6 | 8:41.26 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 59.03 | 2:02.94 | 2:02.94 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 1:01.01 | 2:09.00 | 4:11.94 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:04.98 | 2:16.72 | 6:28.66 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:06.72 | 2:20.02 | 8:48.68 | ||||||
12 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 18 | 490 | 8:50.66 | |||||
Aarhus Swim | 8:52.00 | |||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:07.59 | 2:16.48 | 2:16.48 | ||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 1:03.71 | 2:11.93 | 4:28.41 | ||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:00.73 | 2:09.46 | 6:37.87 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 1:03.93 | 2:12.79 | 8:50.66 | ||||||
13 | Esv Drenge | 2003 | 16 | 473 | 8:57.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 9:02.50 | |||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 1:07.97 | 2:15.18 | 2:15.18 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 1:04.33 | 2:14.15 | 4:29.33 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 1:03.55 | 2:14.46 | 6:43.79 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 1:03.77 | 2:13.29 | 8:57.08 | ||||||
14 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 14 | 469 | 8:58.67 | |||||
Ikast Svømmeklub | 8:50.37 | |||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 58.75 | 2:02.87 | 2:02.87 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 1:06.29 | 2:18.56 | 4:21.43 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 1:05.62 | 2:14.13 | 6:35.56 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 1:09.62 | 2:23.11 | 8:58.67 | ||||||
15 | Sigma Herrer B | 2002 | 12 | 456 | 9:03.59 | |||||
Sigma Swim | 8:56.12 | |||||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 1:01.80 | 2:09.34 | 2:09.34 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 1:02.93 | 2:08.71 | 4:18.05 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 1:06.66 | 2:16.51 | 6:34.56 | ||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 1:12.55 | 2:29.03 | 9:03.59 | ||||||
16 | Agf Drenge 1 | 2002 | 10 | 452 | 9:05.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:49.40 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:04.13 | 2:11.71 | 2:11.71 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:05.30 | 2:15.57 | 4:27.28 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 1:05.87 | 2:17.14 | 6:44.42 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 1:07.42 | 2:20.84 | 9:05.26 | ||||||
17 | Vat Drenge 1 | 2002 | 441 | 9:09.49 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:10.80 | |||||||||
Asger Johansen | 2003 | 1:07.48 | 2:20.94 | 2:20.94 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 1:02.91 | 2:10.95 | 4:31.89 | ||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 1:08.79 | 2:23.26 | 6:55.15 | ||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 1:05.15 | 2:14.34 | 9:09.49 | ||||||
18 | Silkeborg Drenge | 2003 | 441 | 9:09.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:04.53 | |||||||||
Marius Gystad | 2003 | 1:07.37 | 2:17.06 | 2:17.06 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:07.67 | 2:19.70 | 4:36.76 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:05.98 | 2:13.88 | 6:50.64 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 1:07.66 | 2:18.93 | 9:09.57 | ||||||
19 | Gsc Drenge 2 | 2002 | 431 | 9:13.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:09.45 | |||||||||
Mark Brandt | 2002 | 1:04.82 | 2:14.65 | 2:14.65 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:11.52 | 2:25.96 | 4:40.61 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 1:06.49 | 2:18.78 | 6:59.39 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:05.16 | 2:14.43 | 9:13.82 | ||||||
20 | Vs Drenge 1 | 2002 | 427 | 9:15.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 9:04.20 | |||||||||
Mikkel Riis | 2002 | 1:06.34 | 2:16.67 | 2:16.67 | ||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 1:11.90 | 2:26.07 | 4:42.74 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:08.58 | 2:19.92 | 7:02.66 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:04.54 | 2:13.12 | 9:15.78 | ||||||
21 | Lyngby Herrer 2 Lyngby | 2002 | 426 | 9:15.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:00.00 | |||||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 1:07.89 | 2:19.68 | 2:19.68 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 1:08.05 | 2:23.07 | 4:42.75 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 1:05.42 | 2:18.46 | 7:01.21 | ||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 1:05.65 | 2:14.75 | 9:15.96 | ||||||
22 | Nord Vikinger 1 | 2002 | 425 | 9:16.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 9:21.66 | |||||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 1:05.15 | 2:13.37 | 2:13.37 | ||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 1:04.58 | 2:16.90 | 4:30.27 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 1:07.59 | 2:29.49 | 6:59.76 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 1:06.55 | 2:16.90 | 9:16.66 | ||||||
23 | Horsens Drenge 2 | 2002 | 417 | 9:19.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:43.98 | |||||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:07.83 | 2:21.30 | 2:21.30 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 1:08.95 | 2:21.25 | 4:42.55 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 1:09.16 | 2:25.37 | 7:07.92 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 1:02.40 | 2:11.95 | 9:19.87 | ||||||
24 | Esv Drenge 2 | 2003 | 408 | 9:24.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 9:30.34 | |||||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 1:03.32 | 2:12.99 | 2:12.99 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 1:06.51 | 2:19.86 | 4:32.85 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:08.80 | 2:26.14 | 6:58.99 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:10.06 | 2:25.30 | 9:24.29 | ||||||
25 | Kvik Drenge 2 | 2004 | 402 | 9:27.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:17.00 | |||||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 1:07.65 | 2:21.99 | 2:21.99 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:06.96 | 2:21.13 | 4:43.12 | ||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 1:06.34 | 2:22.70 | 7:05.82 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 1:06.46 | 2:21.24 | 9:27.06 | ||||||
26 | Vat Drenge 2 | 2002 | 377 | 9:39.02 | ||||||
VAT Copenhagen | 10:02.50 | |||||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | 1:08.80 | 2:24.84 | 2:24.84 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 1:09.19 | 2:27.30 | 4:52.14 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 1:09.96 | 2:23.92 | 7:16.06 | ||||||
Mikkel Hansen | 2003 | 1:08.56 | 2:22.96 | 9:39.02 | ||||||
27 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | 376 | 9:39.41 | ||||||
Aarhus Swim | 9:32.00 | |||||||||
William Sloth | 2003 | 1:10.24 | 2:25.49 | 2:25.49 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:12.06 | 2:30.89 | 4:56.38 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:08.18 | 2:20.31 | 7:16.69 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:09.23 | 2:22.72 | 9:39.41 | ||||||
28 | Agf Drenge 2 | 2002 | 369 | 9:43.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:13.65 | |||||||||
Søren Have | 2004 | 1:11.34 | 2:30.95 | 2:30.95 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 1:10.33 | 2:27.05 | 4:58.00 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 1:08.70 | 2:24.58 | 7:22.58 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 1:08.18 | 2:20.76 | 9:43.34 | ||||||
29 | Pingvinen Drenge | 2003 | 367 | 9:44.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 9:25.50 | |||||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 1:11.10 | 2:26.16 | 2:26.16 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 1:08.29 | 2:20.52 | 4:46.68 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 1:10.37 | 2:31.15 | 7:17.83 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 1:09.90 | 2:26.40 | 9:44.23 | ||||||
30 | Aalborg Herrer | 2002 | 367 | 9:44.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:01.70 | |||||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 1:06.93 | 2:22.24 | 2:22.24 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 1:08.05 | 2:23.33 | 4:45.57 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:12.26 | 2:30.10 | 7:15.67 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 1:11.85 | 2:28.89 | 9:44.56 | ||||||
31 | A6 Drenge 2 | 2002 | 348 | 9:54.66 | ||||||
A6 | 9:47.03 | |||||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 1:08.68 | 2:21.14 | 2:21.14 | ||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 1:13.54 | 2:32.13 | 4:53.27 | ||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 1:13.34 | 2:31.71 | 7:24.98 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 1:11.73 | 2:29.68 | 9:54.66 | ||||||
- | Søllerød Boys | 2002 | akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 8:47.00 | |||||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2002 | |||||||||
Julian Birch | 2004 | |||||||||
Janus Rosholm | 2002 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:10 |
Resultat Løb 57 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 57, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:11.39 2017-05-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 489 | 33.65 | 1:14.20 | 1:53.35 | 2:34.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.75 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 475 | 34.47 | 1:14.53 | 1:53.64 | 2:36.02 | |||
Herlev Svømning | 2:36.65 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 471 | 34.80 | 1:14.43 | 1:54.77 | 2:36.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.41 | |||||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | 464 | 34.76 | 1:14.79 | 1:55.63 | 2:37.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.30 | |||||||||
5 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 464 | 35.16 | 1:16.66 | 1:57.33 | 2:37.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.20 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 459 | 33.96 | 1:13.83 | 1:55.51 | 2:37.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.01 | |||||||||
7 | Line Lyskjær | 2003 | 456 | 35.64 | 1:16.74 | 1:57.21 | 2:38.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.46 | |||||||||
8 | Emma Stecher | 2003 | 453 | 33.30 | 1:13.60 | 1:55.81 | 2:38.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.38 | |||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | 447 | 35.61 | 1:16.06 | 1:56.52 | 2:39.22 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:32.35 | |||||||||
10 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 442 | 33.85 | 1:13.86 | 1:57.13 | 2:39.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.62 | |||||||||
11 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 433 | 34.83 | 1:14.83 | 1:57.22 | 2:40.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.66 | |||||||||
12 | Laura Boutrup | 2003 | 422 | 35.27 | 1:15.56 | 1:58.83 | 2:42.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.41 | |||||||||
13 | Camilla Kjær | 2003 | 411 | 36.14 | 1:18.26 | 2:01.20 | 2:43.79 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.95 | |||||||||
14 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 384 | 35.32 | 1:16.72 | 2:01.40 | 2:47.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.28 | |||||||||
15 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 381 | 34.36 | 1:15.90 | 2:01.21 | 2:48.01 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:31.03 | |||||||||
16 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 377 | 33.87 | 1:15.61 | 2:00.98 | 2:48.57 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:50.89 | |||||||||
17 | Anna Bull Kramer | 2003 | 374 | 36.45 | 1:19.08 | 2:03.92 | 2:48.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.13 | |||||||||
18 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 350 | 35.13 | 1:16.98 | 2:03.34 | 2:52.81 | |||
Køge Svømmeklub | 2:42.67 | |||||||||
19 | Josefine Heuer | 2003 | 348 | 37.27 | 1:20.37 | 2:05.78 | 2:53.12 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.13 | |||||||||
20 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 347 | 36.39 | 1:20.30 | 2:07.04 | 2:53.18 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.47 | |||||||||
21 | Nikoline Andersen | 2003 | 346 | 36.94 | 1:21.03 | 2:07.04 | 2:53.40 | |||
H2Odense | 2:51.47 | |||||||||
22 | Esther Else Grubert | 2003 | 322 | 34.93 | 1:18.33 | 2:07.19 | 2:57.64 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.83 | |||||||||
23 | Matilde Iversen | 2003 | 319 | 37.25 | 1:22.26 | 2:10.67 | 2:58.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.16 | |||||||||
24 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 316 | 38.71 | 1:23.34 | 2:09.86 | 2:58.69 | |||
Odder Svømmeklub | 2:52.18 | |||||||||
25 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 306 | 38.67 | 1:23.75 | 2:11.68 | 3:00.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:49.75 | |||||||||
26 | Maria Hagen | 2003 | 302 | 36.58 | 1:20.88 | 2:10.57 | 3:01.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.61 | |||||||||
27 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 265 | 37.92 | 1:24.07 | 2:15.81 | 3:09.44 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:54.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 57, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:11.39 2017-05-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 20 | 538 | 33.80 | 1:12.49 | 1:50.36 | 2:29.75 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.75 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 19 | 533 | 34.05 | 1:12.33 | 1:51.52 | 2:30.23 | ||
Herlev Svømning | 2:36.65 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 18 | 532 | 32.52 | 1:11.42 | 1:51.17 | 2:30.29 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.38 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 17 | 495 | 34.70 | 1:14.00 | 1:53.77 | 2:33.94 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.41 | |||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 16 | 491 | 34.83 | 1:13.87 | 1:53.24 | 2:34.37 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.30 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 15 | 489 | 33.93 | 1:13.20 | 1:53.75 | 2:34.55 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.01 | |||||||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 14 | 477 | 35.19 | 1:14.39 | 1:55.42 | 2:35.82 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.20 | |||||||||
8 | Line Lyskjær | 2003 | 13 | 477 | 35.59 | 1:16.05 | 1:56.23 | 2:35.89 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.46 | |||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 12 | 492 | 34.99 | 1:14.20 | 1:54.15 | 2:34.23 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:34.66 | |||||||||
10 | Cecilie Christiansen | 2003 | 11 | 482 | 35.17 | 1:14.37 | 1:54.14 | 2:35.28 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:32.35 | |||||||||
11 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 10 | 424 | 34.48 | 1:15.20 | 1:58.10 | 2:42.14 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.62 | |||||||||
12 | Camilla Kjær | 2003 | 9 | 413 | 34.65 | 1:15.82 | 1:59.48 | 2:43.44 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:37.95 | |||||||||
13 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 8 | 402 | 33.65 | 1:14.63 | 1:58.26 | 2:44.93 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:50.89 | |||||||||
14 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 7 | 398 | 35.54 | 1:18.65 | 2:02.47 | 2:45.51 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:38.28 | |||||||||
15 | Anna Bull Kramer | 2003 | 6 | 398 | 36.08 | 1:18.32 | 2:01.64 | 2:45.58 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:48.13 | |||||||||
16 | Laura Boutrup | 2003 | 5 | 397 | 35.16 | 1:17.11 | 2:01.50 | 2:45.65 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 58 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 58, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 583 | 29.62 | 1:04.15 | 1:38.30 | 2:13.48 | |||
Herlev Svømning | 2:11.71 | |||||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 549 | 30.04 | 1:05.98 | 1:40.52 | 2:16.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.79 | |||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 534 | 30.65 | 1:05.81 | 1:41.58 | 2:17.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.02 | |||||||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | 519 | 29.74 | 1:03.44 | 1:40.20 | 2:18.68 | |||
Herlev Svømning | 2:22.52 | |||||||||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 500 | 29.41 | 1:04.92 | 1:42.03 | 2:20.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.99 | |||||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 498 | 30.87 | 1:06.16 | 1:42.94 | 2:20.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.95 | |||||||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 482 | 31.54 | 1:08.03 | 1:44.63 | 2:22.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.44 | |||||||||
8 | David Arneskov | 2002 | 478 | 31.63 | 1:08.12 | 1:44.65 | 2:22.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.22 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2002 | 474 | 30.69 | 1:07.25 | 1:44.46 | 2:22.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:22.62 | |||||||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 466 | 31.90 | 1:08.82 | 1:46.07 | 2:23.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.14 | |||||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | 457 | 30.82 | 1:07.56 | 1:46.06 | 2:24.67 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.34 | |||||||||
12 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 448 | 30.71 | 1:06.53 | 1:44.32 | 2:25.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.71 | |||||||||
13 | Leo Badaker | 2002 | 422 | 30.66 | 1:08.49 | 1:48.31 | 2:28.64 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.50 | |||||||||
14 | Christopher H. Brown | 2002 | 417 | 33.16 | 1:11.21 | 1:49.96 | 2:29.21 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.97 | |||||||||
15 | August Ryom | 2002 | 416 | 31.70 | 1:09.62 | 1:49.44 | 2:29.31 | |||
Køge Svømmeklub | 2:24.94 | |||||||||
16 | August Schade Cantby | 2002 | 414 | 32.16 | 1:10.59 | 1:49.58 | 2:29.53 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
17 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 409 | 32.38 | 1:10.70 | 1:50.14 | 2:30.18 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:27.20 | |||||||||
18 | Tobias Boström | 2002 | 399 | 32.36 | 1:11.56 | 1:51.22 | 2:31.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.32 | |||||||||
19 | Julius Henriksen | 2002 | 389 | 30.94 | 1:08.66 | 1:49.26 | 2:32.74 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:22.26 | |||||||||
20 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 374 | 32.70 | 1:12.29 | 1:53.61 | 2:34.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.16 | |||||||||
21 | Mikkel Riis | 2002 | 362 | 33.48 | 1:13.39 | 1:54.73 | 2:36.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.03 | |||||||||
22 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 360 | 32.38 | 1:13.06 | 1:55.88 | 2:36.62 | |||
H2Odense | 2:38.50 | |||||||||
23 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 358 | 33.27 | 1:12.16 | 1:53.58 | 2:36.91 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:32.87 | |||||||||
24 | Mark Brandt | 2002 | 342 | 35.04 | 1:15.62 | 1:57.30 | 2:39.38 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.72 | |||||||||
25 | Lucas Burmester | 2002 | 338 | 34.38 | 1:16.14 | 1:57.98 | 2:39.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.94 | |||||||||
26 | Mads Lind | 2002 | 332 | 32.97 | 1:13.76 | 1:59.32 | 2:40.91 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.98 | |||||||||
27 | Mikkel Gummer | 2002 | 331 | 35.18 | 1:16.72 | 1:59.07 | 2:41.06 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.51 | |||||||||
28 | Oskar Skov Grell | 2002 | 331 | 32.72 | 1:14.67 | 1:58.47 | 2:41.16 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:35.72 | |||||||||
29 | Andreas Kronborg | 2002 | 327 | 33.61 | 1:13.96 | 1:56.66 | 2:41.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.40 | |||||||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 322 | 33.25 | 1:12.61 | 1:56.89 | 2:42.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.35 | |||||||||
31 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 320 | 35.75 | 1:16.63 | 1:59.70 | 2:42.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.28 | |||||||||
32 | Andreas Blaaberg | 2002 | 316 | 35.14 | 1:17.13 | 2:01.80 | 2:43.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.24 | |||||||||
33 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 312 | 34.57 | 1:15.97 | 1:59.06 | 2:44.24 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.28 | |||||||||
34 | Casper Brinch | 2002 | 307 | 35.69 | 1:17.41 | 2:01.35 | 2:45.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.82 | |||||||||
35 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 302 | 33.62 | 1:14.45 | 2:00.98 | 2:46.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.28 | |||||||||
36 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 279 | 34.55 | 1:17.04 | 2:04.23 | 2:50.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:36.93 | |||||||||
37 | Oliver Breuner | 2002 | 277 | 33.77 | 1:16.18 | 1:59.32 | 2:50.86 | |||
Roskilde Svømning | 2:39.27 | |||||||||
- | Mads Enghave | 2002 | DSQ | SW 8.3 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:34.66 | |||||||||
- | Oliver Steenberg | 2002 | DSQ | SW 8.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 58, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 20 | 605 | 29.23 | 1:02.92 | 1:36.22 | 2:11.79 | ||
Herlev Svømning | 2:11.71 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 19 | 593 | 29.66 | 1:03.59 | 1:38.08 | 2:12.66 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.02 | |||||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 18 | 569 | 29.19 | 1:02.39 | 1:37.92 | 2:14.51 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.79 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 17 | 520 | 30.41 | 1:05.19 | 1:41.02 | 2:18.62 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.99 | |||||||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | 16 | 513 | 29.25 | 1:03.05 | 1:39.41 | 2:19.24 | ||
Herlev Svømning | 2:22.52 | |||||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 15 | 492 | 31.97 | 1:09.00 | 1:45.11 | 2:21.19 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.44 | |||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 14 | 479 | 31.78 | 1:08.06 | 1:44.47 | 2:22.43 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.22 | |||||||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 13 | 450 | 31.31 | 1:07.50 | 1:45.81 | 2:25.44 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.95 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2002 | 12 | 515 | 30.20 | 1:04.94 | 1:41.21 | 2:19.11 | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:22.62 | |||||||||
10 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 11 | 491 | 31.61 | 1:07.50 | 1:43.55 | 2:21.29 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.14 | |||||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | 10 | 468 | 31.21 | 1:07.49 | 1:45.54 | 2:23.61 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:22.34 | |||||||||
12 | August Ryom | 2002 | 9 | 461 | 30.83 | 1:06.58 | 1:44.84 | 2:24.30 | ||
Køge Svømmeklub | 2:24.94 | |||||||||
13 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 8 | 427 | 31.75 | 1:09.37 | 1:49.41 | 2:28.00 | ||
Svømmeklubben S 68 | 2:27.20 | |||||||||
14 | Tobias Boström | 2002 | 7 | 420 | 31.98 | 1:09.95 | 1:48.88 | 2:28.90 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.32 | |||||||||
15 | August Schade Cantby | 2002 | 6 | 419 | 31.48 | 1:08.90 | 1:48.53 | 2:28.95 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
- | Christopher H. Brown | 2002 | DNF | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 59 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 59, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 554 | 37.34 | 1:18.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 551 | 36.92 | 1:18.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.78 | |||||||||
3 | Sarah Larsen | 2004 | 535 | 37.76 | 1:19.24 | |||||
Lyseng IF | 1:21.52 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 530 | 37.36 | 1:19.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.04 | |||||||||
5 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 529 | 37.98 | 1:19.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 525 | 37.55 | 1:19.76 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
7 | Emma Stoltz | 2004 | 517 | 37.47 | 1:20.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.69 | |||||||||
8 | Nele Schulze | 2004 | 507 | 37.25 | 1:20.68 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
9 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 500 | 38.06 | 1:21.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.37 | |||||||||
10 | Eva Hjort | 2004 | 490 | 38.69 | 1:21.60 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.33 | |||||||||
11 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 460 | 38.73 | 1:23.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
12 | Camille Nørby | 2004 | 457 | 39.69 | 1:23.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.37 | |||||||||
13 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 444 | 39.83 | 1:24.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.15 | |||||||||
14 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 444 | 39.51 | 1:24.33 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.75 | |||||||||
15 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 442 | 39.73 | 1:24.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 441 | 39.49 | 1:24.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.90 | |||||||||
17 | Anne Sofie Evald | 2004 | 437 | 39.86 | 1:24.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.76 | |||||||||
18 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 436 | 39.20 | 1:24.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
19 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 429 | 40.42 | 1:25.26 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:21.60 | |||||||||
20 | Laura Marie Dige | 2004 | 429 | 40.11 | 1:25.31 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.90 | |||||||||
21 | Nicoline Dyrman | 2004 | 425 | 39.84 | 1:25.54 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.39 | |||||||||
22 | Signe Krag Andersen | 2004 | 417 | 39.68 | 1:26.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.77 | |||||||||
23 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 417 | 40.08 | 1:26.10 | |||||
Swim Team Neptun | 1:27.24 | |||||||||
24 | Caroline Holm | 2004 | 412 | 40.80 | 1:26.42 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.28 | |||||||||
25 | Kathrine Weide | 2004 | 412 | 41.19 | 1:26.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
26 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 411 | 41.20 | 1:26.52 | |||||
Lyseng IF | 1:27.46 | |||||||||
26 | Emma Ekman | 2004 | 411 | 40.83 | 1:26.52 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:24.33 | |||||||||
28 | Karoline Nielsen | 2004 | 410 | 40.75 | 1:26.58 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:24.48 | |||||||||
29 | Josefine Zebitz | 2004 | 407 | 40.97 | 1:26.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.54 | |||||||||
30 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 405 | 40.66 | 1:26.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.12 | |||||||||
31 | Anna Toft Petersen | 2004 | 404 | 41.31 | 1:27.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.97 | |||||||||
32 | Clara Sass Husum | 2004 | 403 | 41.03 | 1:27.08 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:27.68 | |||||||||
33 | Olivia Callesen | 2004 | 399 | 41.13 | 1:27.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.82 | |||||||||
34 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 397 | 40.56 | 1:27.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
35 | Clara Toft | 2004 | 393 | 41.84 | 1:27.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.53 | |||||||||
36 | Freja Møller | 2004 | 392 | 41.89 | 1:27.87 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
37 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 390 | 40.37 | 1:28.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
38 | Christina M. Glargaard | 2004 | 388 | 41.24 | 1:28.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
39 | Anna Maria Madsen | 2004 | 380 | 41.88 | 1:28.83 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.31 | |||||||||
40 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 379 | 43.06 | 1:28.85 | |||||
Frem Odense | 1:25.56 | |||||||||
41 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 379 | 41.94 | 1:28.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.65 | |||||||||
42 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 371 | 41.30 | 1:29.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.44 | |||||||||
43 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 368 | 42.01 | 1:29.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.06 | |||||||||
44 | Frederikke Falk-List | 2004 | 363 | 41.66 | 1:30.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.90 | |||||||||
45 | Anja Xin Andersen | 2004 | 362 | 42.68 | 1:30.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.19 | |||||||||
46 | Søs Freund | 2004 | 361 | 42.54 | 1:30.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.85 | |||||||||
47 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 359 | 42.47 | 1:30.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.15 | |||||||||
48 | Emily Maack | 2004 | 359 | 42.14 | 1:30.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.27 | |||||||||
49 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 357 | 43.34 | 1:30.70 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.24 | |||||||||
50 | Katrine Bonefeld | 2004 | 356 | 42.95 | 1:30.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.64 | |||||||||
51 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 356 | 42.67 | 1:30.78 | |||||
H2Odense | 1:24.04 | |||||||||
52 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 345 | 43.34 | 1:31.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.98 | |||||||||
- | Elma Gabela | 2004 | DSQ | SW 7.4 | ||||||
Kolding SK | 1:20.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 59 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 59, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 20 | 591 | 36.52 | 1:16.65 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 19 | 586 | 37.13 | 1:16.88 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.78 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 18 | 557 | 36.84 | 1:18.19 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:20.04 | |||||||||
4 | Sarah Larsen | 2004 | 17 | 556 | 37.42 | 1:18.25 | ||||
Lyseng IF | 1:21.52 | |||||||||
5 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 16 | 555 | 37.49 | 1:18.26 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
6 | Nele Schulze | 2004 | 15 | 536 | 36.69 | 1:19.17 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
7 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 14 | 516 | 37.59 | 1:20.22 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
8 | Emma Stoltz | 2004 | 13 | 500 | 38.70 | 1:21.07 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.69 | |||||||||
9 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 12 | 520 | 37.40 | 1:19.98 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.37 | |||||||||
10 | Eva Hjort | 2004 | 11 | 503 | 38.31 | 1:20.90 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.33 | |||||||||
11 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 10 | 473 | 39.22 | 1:22.57 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
12 | Camille Nørby | 2004 | 9 | 461 | 39.25 | 1:23.26 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.37 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 8 | 454 | 38.94 | 1:23.70 | ||||
Vest-Brøndby | 1:20.75 | |||||||||
14 | Laura Vangkilde | 2004 | 7 | 451 | 39.00 | 1:23.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.90 | |||||||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 6 | 436 | 40.71 | 1:24.85 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.15 | |||||||||
16 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 5 | 434 | 39.75 | 1:24.97 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 60 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 60, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 449 | 35.78 | 1:15.63 | |||||
H2Odense | 1:11.57 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 439 | 35.93 | 1:16.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.47 | |||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 437 | 35.53 | 1:16.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.13 | |||||||||
4 | Elias Rought | 2003 | 432 | 36.21 | 1:16.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | 424 | 35.86 | 1:17.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | 419 | 37.18 | 1:17.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
7 | Asger Johansen | 2003 | 416 | 36.56 | 1:17.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 416 | 36.35 | 1:17.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.33 | |||||||||
9 | Christian Kornum | 2003 | 404 | 37.49 | 1:18.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.83 | |||||||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 397 | 36.81 | 1:18.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 396 | 36.35 | 1:18.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.90 | |||||||||
12 | Jonas Kjær | 2003 | 395 | 37.61 | 1:18.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
13 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 376 | 37.93 | 1:20.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.85 | |||||||||
14 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 372 | 38.59 | 1:20.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
15 | Valentin Wahl | 2003 | 371 | 37.27 | 1:20.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.09 | |||||||||
16 | Marcus Hiort | 2003 | 371 | 37.38 | 1:20.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
17 | Marius Gystad | 2003 | 367 | 38.00 | 1:20.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
18 | Sune Schaarup | 2003 | 367 | 38.39 | 1:20.86 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
19 | Valdemar Wichmann | 2003 | 365 | 37.65 | 1:21.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.59 | |||||||||
20 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 361 | 37.63 | 1:21.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.06 | |||||||||
21 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 359 | 38.98 | 1:21.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.70 | |||||||||
22 | Oscar Cleemann | 2003 | 357 | 37.42 | 1:21.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.79 | |||||||||
23 | Christian Johannesen | 2003 | 357 | 37.91 | 1:21.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.11 | |||||||||
24 | Mikkel Hansen | 2003 | 356 | 38.11 | 1:21.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.49 | |||||||||
25 | Noah Bred | 2003 | 350 | 38.31 | 1:22.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
26 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 348 | 38.85 | 1:22.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.44 | |||||||||
27 | Emil Lykke Grann | 2003 | 347 | 38.57 | 1:22.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
28 | Silas Lykke | 2003 | 346 | 38.58 | 1:22.44 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:18.18 | |||||||||
29 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 343 | 38.75 | 1:22.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.17 | |||||||||
30 | Frederik Venø Elling | 2003 | 341 | 38.76 | 1:22.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
31 | Victor Abel Brandi | 2003 | 340 | 38.82 | 1:22.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
32 | Tobias Svenningsen | 2003 | 339 | 38.45 | 1:23.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.44 | |||||||||
33 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 339 | 38.90 | 1:23.03 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:18.38 | |||||||||
34 | Simon Degn | 2003 | 338 | 39.56 | 1:23.09 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.75 | |||||||||
35 | Christopher Z. Christense | 2003 | 338 | 37.44 | 1:23.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.93 | |||||||||
36 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 334 | 38.51 | 1:23.42 | |||||
Næstved IF | 1:19.78 | |||||||||
37 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 333 | 40.11 | 1:23.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.46 | |||||||||
38 | Villads Kruse | 2003 | 333 | 38.79 | 1:23.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
39 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 331 | 39.11 | 1:23.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.90 | |||||||||
40 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 327 | 39.33 | 1:24.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
41 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 326 | 39.52 | 1:24.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.09 | |||||||||
42 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 324 | 39.62 | 1:24.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
43 | Karl August B. Balle | 2003 | 318 | 39.90 | 1:24.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.00 | |||||||||
44 | Daniel Østerballe | 2003 | 314 | 40.42 | 1:25.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.63 | |||||||||
45 | Anton Pedersen | 2003 | 312 | 40.08 | 1:25.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
46 | Bror Textor-Broch | 2003 | 311 | 39.71 | 1:25.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.77 | |||||||||
47 | William Sloth | 2003 | 310 | 40.30 | 1:25.56 | |||||
Lyseng IF | 1:23.42 | |||||||||
48 | Victor Toftehøj | 2003 | 304 | 41.06 | 1:26.10 | |||||
JGI Svømning | 1:23.52 | |||||||||
49 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 298 | 40.68 | 1:26.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
50 | Nikolai Sander | 2003 | 292 | 39.49 | 1:27.26 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.80 | |||||||||
51 | Mikkel Hjelm | 2003 | 287 | 41.40 | 1:27.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.86 | |||||||||
52 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 282 | 42.02 | 1:28.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.42 | |||||||||
53 | Daniel Damsbo | 2003 | 281 | 42.08 | 1:28.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
54 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 261 | 42.46 | 1:30.60 | |||||
H2Odense | 1:29.43 | |||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Næstved IF | 1:21.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 60 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 60, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 20 | 482 | 35.24 | 1:13.84 | ||||
H2Odense | 1:11.57 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 19 | 470 | 35.01 | 1:14.48 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.13 | |||||||||
3 | Elias Rought | 2003 | 18 | 454 | 35.82 | 1:15.36 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
4 | Oliver Fenger | 2003 | 17 | 443 | 35.94 | 1:15.97 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 16 | 424 | 35.08 | 1:17.05 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.47 | |||||||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | 15 | 419 | 36.16 | 1:17.35 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
7 | Asger Johansen | 2003 | 14 | 415 | 36.81 | 1:17.62 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
8 | Markus Toft | 2003 | 13 | 412 | 36.05 | 1:17.78 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.33 | |||||||||
9 | Jonas Kjær | 2003 | 12 | 424 | 36.55 | 1:17.09 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
10 | Christian Kornum | 2003 | 11 | 400 | 37.11 | 1:18.56 | ||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.83 | |||||||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 10 | 394 | 36.22 | 1:18.97 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.90 | |||||||||
12 | Valentin Wahl | 2003 | 9 | 389 | 37.19 | 1:19.32 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.09 | |||||||||
13 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 8 | 386 | 37.17 | 1:19.53 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
14 | Marcus Hiort | 2003 | 7 | 384 | 37.24 | 1:19.63 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.49 | |||||||||
15 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 6 | 368 | 37.69 | 1:20.79 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 5 | 365 | 38.28 | 1:21.04 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 61 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 645 | 35.02 | 1:14.45 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:14.05 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 607 | 36.40 | 1:16.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.43 | |||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 587 | 36.17 | 1:16.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.57 | |||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 568 | 36.06 | 1:17.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.03 | |||||||||
5 | Caroline Lysgaard | 2003 | 564 | 37.28 | 1:17.86 | |||||
Lyseng IF | 1:18.67 | |||||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | 561 | 36.98 | 1:18.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.89 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 548 | 37.16 | 1:18.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | 529 | 37.69 | 1:19.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.92 | |||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 521 | 37.81 | 1:19.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.66 | |||||||||
10 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 508 | 37.77 | 1:20.63 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
11 | Cecilie Batz | 2003 | 507 | 38.23 | 1:20.67 | |||||
Kolding SK | 1:19.23 | |||||||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 504 | 38.67 | 1:20.83 | |||||
JGI Svømning | 1:18.59 | |||||||||
13 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 493 | 38.77 | 1:21.41 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.84 | |||||||||
14 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 493 | 38.17 | 1:21.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.80 | |||||||||
15 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 493 | 38.72 | 1:21.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.97 | |||||||||
16 | Karoline Lagoni | 2003 | 492 | 38.22 | 1:21.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
17 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 491 | 37.63 | 1:21.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.70 | |||||||||
18 | Johanne A Andersson | 2003 | 486 | 38.59 | 1:21.80 | |||||
Frem Odense | 1:19.11 | |||||||||
19 | Hannah Höesch | 2003 | 486 | 39.21 | 1:21.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
20 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 484 | 38.99 | 1:21.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.48 | |||||||||
21 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 479 | 38.11 | 1:22.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.08 | |||||||||
22 | Lærke Blond | 2003 | 472 | 38.99 | 1:22.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.49 | |||||||||
23 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 467 | 39.23 | 1:22.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
24 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 466 | 38.55 | 1:22.95 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
25 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 462 | 37.91 | 1:23.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.19 | |||||||||
26 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 460 | 39.53 | 1:23.32 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.90 | |||||||||
27 | Caroline Broholm | 2003 | 459 | 39.37 | 1:23.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.51 | |||||||||
28 | Amalie Nielsen | 2003 | 445 | 39.58 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.28 | |||||||||
29 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 437 | 39.30 | 1:24.78 | |||||
Næstved IF | 1:23.32 | |||||||||
30 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 437 | 40.45 | 1:24.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
31 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 435 | 39.73 | 1:24.87 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.80 | |||||||||
32 | Barbara Ammentorp | 2003 | 432 | 39.15 | 1:25.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
33 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 426 | 40.29 | 1:25.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.95 | |||||||||
34 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 425 | 40.68 | 1:25.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
35 | Christine Henriksen | 2003 | 421 | 40.12 | 1:25.82 | |||||
JGI Svømning | 1:22.79 | |||||||||
36 | Sofie Bak | 2003 | 419 | 41.18 | 1:25.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.37 | |||||||||
37 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 401 | 41.90 | 1:27.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.79 | |||||||||
38 | Anna Bull Kramer | 2003 | 401 | 41.41 | 1:27.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:23.83 | |||||||||
39 | Astrid Thimmer | 2003 | 400 | 40.40 | 1:27.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.14 | |||||||||
40 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 398 | 42.11 | 1:27.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.75 | |||||||||
41 | Olivia Mammen | 2003 | 391 | 42.01 | 1:27.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.70 | |||||||||
42 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 386 | 42.77 | 1:28.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.30 | |||||||||
43 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 351 | 42.23 | 1:31.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.22 | |||||||||
44 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 316 | 44.47 | 1:34.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
- | Ida S Olesen | 2003 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 20 | 638 | 34.86 | 1:14.73 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:14.05 | |||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 19 | 617 | 36.20 | 1:15.55 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.43 | |||||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | 18 | 612 | 35.11 | 1:15.76 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.03 | |||||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 17 | 594 | 36.29 | 1:16.53 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.57 | |||||||||
5 | Caroline Lysgaard | 2003 | 16 | 589 | 36.74 | 1:16.75 | ||||
Lyseng IF | 1:18.67 | |||||||||
6 | Julie K Rose | 2003 | 15 | 554 | 37.28 | 1:18.31 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.66 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 14 | 551 | 36.98 | 1:18.49 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
8 | Caroline Brink | 2003 | 13 | 531 | 37.42 | 1:19.46 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.89 | |||||||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | 12 | 523 | 37.92 | 1:19.82 | ||||
Kolding SK | 1:19.23 | |||||||||
10 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 11 | 517 | 38.14 | 1:20.15 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.97 | |||||||||
11 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 10 | 498 | 38.14 | 1:21.15 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:18.84 | |||||||||
12 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 9 | 496 | 37.62 | 1:21.26 | ||||
Køge Svømmeklub | 1:19.70 | |||||||||
13 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 8 | 493 | 38.59 | 1:21.45 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.80 | |||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 7 | 489 | 38.49 | 1:21.67 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
15 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 6 | 488 | 38.36 | 1:21.69 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
16 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 5 | 478 | 39.20 | 1:22.29 | ||||
JGI Svømning | 1:18.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 62 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 614 | 31.76 | 1:08.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.66 | |||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 555 | 32.70 | 1:10.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.84 | |||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 543 | 33.47 | 1:10.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.12 | |||||||||
4 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 538 | 33.88 | 1:11.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 528 | 34.17 | 1:11.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
6 | Alexander Søgaard | 2002 | 507 | 34.01 | 1:12.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.35 | |||||||||
7 | Simon Perzynski | 2002 | 503 | 34.16 | 1:12.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.23 | |||||||||
8 | Mingus Okkerholm | 2002 | 487 | 34.09 | 1:13.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | 482 | 34.57 | 1:13.83 | |||||
H2Odense | 1:12.80 | |||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 481 | 35.00 | 1:13.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.97 | |||||||||
11 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 480 | 34.28 | 1:13.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.39 | |||||||||
12 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 479 | 36.27 | 1:13.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.01 | |||||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | 475 | 34.27 | 1:14.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
14 | Anton Leth | 2002 | 475 | 35.43 | 1:14.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
15 | Morten Østergaard | 2002 | 466 | 35.07 | 1:14.70 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:13.09 | |||||||||
16 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 464 | 35.41 | 1:14.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
17 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 461 | 34.46 | 1:14.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
18 | Mattias Houen | 2002 | 455 | 35.99 | 1:15.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
19 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 452 | 35.38 | 1:15.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
20 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 445 | 36.19 | 1:15.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
21 | Christian Ottosen | 2002 | 421 | 36.55 | 1:17.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.09 | |||||||||
22 | Janus Rosholm | 2002 | 420 | 35.95 | 1:17.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.97 | |||||||||
23 | Joakim Mortensen | 2002 | 416 | 36.25 | 1:17.53 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.71 | |||||||||
24 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 408 | 36.12 | 1:18.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:15.51 | |||||||||
25 | Oskar Allerslev | 2002 | 407 | 36.21 | 1:18.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.82 | |||||||||
26 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 402 | 36.80 | 1:18.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
27 | Alfred Højberg | 2002 | 398 | 36.27 | 1:18.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.19 | |||||||||
28 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 392 | 38.15 | 1:19.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.46 | |||||||||
29 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 390 | 36.26 | 1:19.25 | |||||
H2Odense | 1:18.48 | |||||||||
30 | Asbjørn Guldager | 2002 | 388 | 36.06 | 1:19.36 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.28 | |||||||||
31 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 370 | 37.73 | 1:20.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.35 | |||||||||
32 | Simon Blidarevic | 2002 | 359 | 37.35 | 1:21.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.77 | |||||||||
33 | Silas Bøjsen | 2002 | 355 | 37.68 | 1:21.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.85 | |||||||||
34 | Mikkel Riis | 2002 | 353 | 37.64 | 1:21.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.67 | |||||||||
35 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 352 | 39.15 | 1:22.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.44 | |||||||||
36 | Casper Koch | 2002 | 347 | 38.37 | 1:22.36 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.66 | |||||||||
37 | Casper Brinch | 2002 | 339 | 39.50 | 1:23.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
38 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 323 | 38.68 | 1:24.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.09 | |||||||||
- | Jacob Christensen | 2002 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 20 | 625 | 31.30 | 1:07.72 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.66 | |||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 19 | 587 | 32.59 | 1:09.16 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.84 | |||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 18 | 572 | 33.21 | 1:09.75 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.12 | |||||||||
4 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 17 | 551 | 33.24 | 1:10.63 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 16 | 549 | 33.97 | 1:10.71 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
6 | Alexander Søgaard | 2002 | 15 | 525 | 33.50 | 1:11.78 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.35 | |||||||||
7 | Simon Perzynski | 2002 | 14 | 518 | 33.80 | 1:12.10 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.23 | |||||||||
8 | Mingus Okkerholm | 2002 | 13 | 483 | 33.72 | 1:13.79 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
9 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 12 | 513 | 33.11 | 1:12.34 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.39 | |||||||||
10 | Anton Leth | 2002 | 11 | 501 | 34.12 | 1:12.91 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
11 | Oliver Steenberg | 2002 | 10 | 496 | 34.71 | 1:13.16 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
12 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 9 | 488 | 34.85 | 1:13.54 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.01 | |||||||||
13 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 8 | 483 | 34.74 | 1:13.81 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.97 | |||||||||
14 | Oliver Hallenborg | 2002 | 7 | 482 | 34.33 | 1:13.85 | ||||
H2Odense | 1:12.80 | |||||||||
15 | Morten Østergaard | 2002 | 6 | 457 | 35.29 | 1:15.19 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 1:13.09 | |||||||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 5 | 454 | 34.62 | 1:15.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 63 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | 590 | 1:08.38 | 2:21.24 | 3:33.46 | 4:44.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:36.02 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 590 | 1:07.60 | 2:20.53 | 3:33.13 | 4:44.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.61 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 580 | 1:08.53 | 2:21.79 | 3:35.10 | 4:45.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.76 | |||||||||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 573 | 1:08.29 | 2:21.74 | 3:34.98 | 4:46.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:39.57 | |||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 563 | 1:09.05 | 2:22.70 | 3:35.55 | 4:48.53 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:55.16 | |||||||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 562 | 1:10.06 | 2:24.79 | 3:38.57 | 4:48.77 | |||
Køge Svømmeklub | 4:42.57 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 562 | 1:09.91 | 2:24.14 | 3:38.20 | 4:48.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.01 | |||||||||
8 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 562 | 1:10.45 | 2:24.24 | 3:37.47 | 4:48.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:51.83 | |||||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | 560 | 1:08.87 | 2:22.75 | 3:36.15 | 4:49.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:44.14 | |||||||||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 557 | 1:44.88 | 2:57.91 | 4:13.00 | 4:49.55 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:41.42 | |||||||||
11 | Sophie Grandjean | 2003 | 556 | 1:08.80 | 2:23.06 | 3:37.79 | 4:49.75 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:44.38 | |||||||||
12 | Ingrid Lindemann | 2003 | 556 | 1:08.96 | 2:23.39 | 3:37.65 | 4:49.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:50.65 | |||||||||
12 | Rebekka Giessing | 2003 | 556 | 1:09.68 | 2:24.18 | 3:37.97 | 4:49.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:47.48 | |||||||||
14 | Maria Lund | 2003 | 538 | 1:11.06 | 2:26.07 | 3:40.39 | 4:53.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:53.31 | |||||||||
15 | Mille Pedersen | 2003 | 536 | 1:08.31 | 2:22.47 | 4:16.65 | 4:53.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:56.35 | |||||||||
16 | Laura Boutrup | 2003 | 533 | 1:10.19 | 2:25.25 | 3:40.73 | 4:53.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:54.72 | |||||||||
17 | Naja Thomsen | 2003 | 524 | 1:11.12 | 2:26.71 | 3:41.67 | 4:55.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.01 | |||||||||
18 | Luna Gammelgaard | 2003 | 522 | 1:09.66 | 2:25.59 | 3:41.81 | 4:56.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:54.32 | |||||||||
19 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 519 | 1:11.06 | 2:26.59 | 3:41.75 | 4:56.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:58.09 | |||||||||
20 | Esther Else Grubert | 2003 | 519 | 1:11.59 | 2:27.26 | 3:41.25 | 4:56.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:47.86 | |||||||||
21 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 518 | 1:09.11 | 2:24.51 | 3:41.15 | 4:56.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:56.84 | |||||||||
22 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 515 | 1:11.59 | 2:27.15 | 3:42.49 | 4:57.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:46.58 | |||||||||
23 | Thippe de Neergaard | 2003 | 512 | 1:10.23 | 2:26.77 | 3:43.78 | 4:57.77 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:00.06 | |||||||||
24 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 511 | 1:09.92 | 2:26.21 | 3:42.99 | 4:58.05 | |||
Køge Svømmeklub | 4:56.37 | |||||||||
25 | Mathilde Nielsen | 2003 | 510 | 1:11.00 | 2:27.24 | 3:43.58 | 4:58.21 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:52.42 | |||||||||
26 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 508 | 1:10.27 | 2:26.73 | 3:44.17 | 4:58.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:03.89 | |||||||||
27 | Selma Pruzljanin | 2003 | 503 | 1:10.02 | 2:25.97 | 3:42.85 | 4:59.60 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:55.68 | |||||||||
28 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 503 | 1:12.26 | 2:28.55 | 3:44.96 | 4:59.62 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:58.43 | |||||||||
29 | Ida S Olesen | 2003 | 502 | 1:09.92 | 2:26.52 | 3:43.61 | 4:59.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:56.73 | |||||||||
30 | Isabella Rosenberg | 2003 | 500 | 1:10.99 | 2:27.45 | 3:44.55 | 5:00.28 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:01.81 | |||||||||
31 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 499 | 1:10.61 | 2:26.94 | 3:44.37 | 5:00.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:51.31 | |||||||||
32 | Ella Christiansen | 2003 | 495 | 1:11.18 | 2:26.66 | 3:43.50 | 5:01.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:58.57 | |||||||||
33 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 494 | 1:11.38 | 2:27.41 | 3:44.38 | 5:01.38 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:49.83 | |||||||||
34 | Karoline Lagoni | 2003 | 491 | 1:11.12 | 2:27.49 | 3:45.17 | 5:01.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:54.35 | |||||||||
35 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 490 | 1:12.55 | 2:29.15 | 3:46.44 | 5:02.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.38 | |||||||||
36 | Louise Dahl | 2003 | 490 | 1:11.91 | 2:29.12 | 3:46.47 | 5:02.28 | |||
JGI Svømning | 4:59.31 | |||||||||
37 | Nikoline V Gallop | 2003 | 484 | 1:13.41 | 2:31.78 | 3:50.34 | 5:03.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:02.46 | |||||||||
38 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 484 | 1:11.52 | 2:28.93 | 3:46.33 | 5:03.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:58.43 | |||||||||
39 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 483 | 1:12.88 | 2:30.85 | 3:48.42 | 5:03.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:01.04 | |||||||||
40 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 482 | 1:12.12 | 2:30.84 | 3:48.46 | 5:03.86 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:02.88 | |||||||||
41 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 479 | 1:12.24 | 2:31.43 | 3:44.61 | 5:04.54 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:51.92 | |||||||||
42 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 478 | 1:11.75 | 2:28.87 | 3:47.40 | 5:04.78 | |||
Køge Svømmeklub | 4:54.16 | |||||||||
43 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 477 | 1:09.72 | 2:30.03 | 3:48.65 | 5:04.95 | |||
Næstved IF | 5:02.46 | |||||||||
44 | Caroline Veggerby | 2003 | 476 | 1:10.41 | 2:28.28 | 3:47.23 | 5:05.27 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:52.23 | |||||||||
45 | Amalie Schou | 2003 | 474 | 1:10.79 | 2:27.55 | 3:46.55 | 5:05.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:02.03 | |||||||||
46 | Katrine Duus | 2003 | 468 | 1:09.91 | 2:27.89 | 3:48.00 | 5:06.88 | |||
Næstved IF | 5:03.94 | |||||||||
47 | Mai Jørgensen | 2003 | 467 | 1:11.45 | 2:29.46 | 3:48.63 | 5:07.20 | |||
Frem Odense | 5:03.86 | |||||||||
48 | Pil Sylvander | 2003 | 464 | 1:11.86 | 2:30.84 | 3:50.07 | 5:07.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:02.41 | |||||||||
49 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 448 | 1:13.97 | 2:34.25 | 3:52.76 | 5:11.47 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:02.97 | |||||||||
50 | Louise Houe Andersen | 2003 | 442 | 1:11.57 | 2:30.30 | 3:51.39 | 5:12.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:01.96 | |||||||||
51 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 437 | 1:14.02 | 2:34.05 | 3:53.86 | 5:14.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:02.99 | |||||||||
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 576 | 1:09.58 | 2:24.17 | 3:36.88 | 4:46.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:46.17 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 529 | 1:11.18 | 2:28.08 | 3:42.14 | 4:54.72 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:56.81 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 526 | 1:10.79 | 2:26.45 | 3:41.62 | 4:55.23 | |||
Kolding SK | 4:49.75 | |||||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | 521 | 1:09.52 | 2:24.69 | 3:41.16 | 4:56.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.80 | |||||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | 521 | 1:10.32 | 2:26.17 | 3:42.28 | 4:56.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:55.73 | |||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 512 | 1:11.87 | 2:27.75 | 3:43.45 | 4:57.77 | |||
H2Odense | 5:03.65 | |||||||||
7 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 510 | 1:12.49 | 2:28.97 | 3:44.81 | 4:58.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:54.38 | |||||||||
8 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 506 | 1:12.35 | 2:28.51 | 3:45.43 | 4:58.96 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:58.23 | |||||||||
9 | Nønne Christensen | 2004 | 501 | 1:50.76 | 3:07.86 | 4:24.11 | 5:00.09 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:00.32 | |||||||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 498 | 1:11.18 | 2:28.81 | 3:45.23 | 5:00.53 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:05.05 | |||||||||
11 | Martha Bjerg | 2004 | 492 | 1:12.72 | 2:30.49 | 3:47.43 | 5:01.93 | |||
Lyseng IF | 4:57.62 | |||||||||
12 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 489 | 1:11.84 | 2:29.53 | 3:47.16 | 5:02.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:03.05 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 488 | 1:13.10 | 2:30.84 | 3:47.78 | 5:02.70 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:56.28 | |||||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | 486 | 1:12.43 | 2:29.61 | 3:47.38 | 5:03.05 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:57.56 | |||||||||
15 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 484 | 1:12.82 | 2:31.07 | 3:49.15 | 5:03.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:02.92 | |||||||||
16 | Malou Soelberg | 2004 | 484 | 1:12.11 | 2:29.48 | 3:46.95 | 5:03.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.01 | |||||||||
17 | Josefine Zebitz | 2004 | 480 | 1:13.84 | 2:32.40 | 3:49.44 | 5:04.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.12 | |||||||||
18 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 474 | 1:14.32 | 2:34.98 | 3:52.09 | 5:05.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | 4:59.68 | |||||||||
19 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 463 | 1:13.08 | 2:32.20 | 3:51.14 | 5:08.00 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:13.01 | |||||||||
20 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 461 | 1:13.74 | 2:32.29 | 3:51.68 | 5:08.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:09.53 | |||||||||
21 | Victoria Underbjerg | 2004 | 457 | 1:12.59 | 2:31.45 | 3:51.31 | 5:09.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:09.92 | |||||||||
22 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 457 | 1:14.92 | 2:34.34 | 3:51.76 | 5:09.43 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:07.29 | |||||||||
23 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 453 | 1:14.19 | 2:35.08 | 3:54.69 | 5:10.37 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:08.81 | |||||||||
24 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 449 | 1:15.07 | 2:35.24 | 3:54.25 | 5:11.14 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:07.16 | |||||||||
25 | Clara Toft | 2004 | 449 | 1:15.35 | 2:34.90 | 3:54.16 | 5:11.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:07.34 | |||||||||
26 | Sarah Carugati | 2004 | 448 | 1:15.12 | 2:35.07 | 3:54.01 | 5:11.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:08.96 | |||||||||
27 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 444 | 1:17.07 | 2:37.32 | 3:55.67 | 5:12.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:11.47 | |||||||||
28 | Signe Krag Andersen | 2004 | 443 | 1:14.83 | 2:36.85 | 3:57.11 | 5:12.65 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:14.73 | |||||||||
29 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 441 | 1:14.65 | 2:36.00 | 3:55.91 | 5:13.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:10.51 | |||||||||
30 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 440 | 1:14.69 | 2:34.76 | 3:54.98 | 5:13.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:12.35 | |||||||||
31 | Anne Terp | 2004 | 439 | 1:14.44 | 2:34.67 | 3:54.74 | 5:13.41 | |||
Struer Svømmeklub | 5:08.79 | |||||||||
32 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 437 | 1:15.28 | 2:36.81 | 3:57.07 | 5:13.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:14.34 | |||||||||
33 | Anna Toft Petersen | 2004 | 437 | 1:14.59 | 2:35.34 | 3:56.72 | 5:13.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:14.20 | |||||||||
34 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 433 | 1:13.90 | 2:35.01 | 3:57.20 | 5:15.02 | |||
Kolding SK | 5:10.05 | |||||||||
35 | Laura L. Hørning | 2004 | 431 | 1:13.97 | 2:35.38 | 3:56.67 | 5:15.40 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:11.40 | |||||||||
36 | Katrine Bonefeld | 2004 | 429 | 1:16.53 | 2:36.98 | 3:57.78 | 5:15.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:10.77 | |||||||||
37 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 429 | 1:12.82 | 2:34.33 | 3:56.15 | 5:15.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:10.27 | |||||||||
38 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 428 | 1:15.47 | 2:37.09 | 3:58.29 | 5:16.11 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:13.85 | |||||||||
39 | Linnea Hietala | 2004 | 423 | 1:12.95 | 2:33.88 | 3:55.71 | 5:17.38 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:04.23 | |||||||||
40 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 421 | 1:15.36 | 2:37.16 | 3:58.93 | 5:17.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:11.53 | |||||||||
41 | Josephine Larsen | 2004 | 410 | 1:19.42 | 2:39.99 | 4:00.23 | 5:20.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:16.01 | |||||||||
42 | Laura Marie Dige | 2004 | 405 | 1:15.20 | 2:37.50 | 4:00.01 | 5:21.93 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:15.48 | |||||||||
43 | Karoline Kristensen | 2004 | 405 | 1:15.84 | 2:38.66 | 4:01.89 | 5:22.00 | |||
DeltaSwim | 5:12.11 | |||||||||
44 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 401 | 1:16.27 | 2:39.27 | 4:03.69 | 5:23.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:12.81 | |||||||||
45 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 400 | 1:12.84 | 2:36.91 | 4:01.53 | 5:23.48 | |||
Vest-Brøndby | 5:04.16 | |||||||||
46 | Aurelia Pedersen | 2004 | 380 | 1:16.92 | 2:42.44 | 4:07.71 | 5:28.81 | |||
H2Odense | 5:06.62 | |||||||||
- | Fiona Andrea Have | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 5:10.57 | |||||||||
- | Isabella Victoria Nimb | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:07.49 | |||||||||
- | Liva Søby | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:10.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 20 | 648 | 1:05.76 | 2:16.27 | 3:25.85 | 4:35.45 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.61 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 18 | 595 | 1:06.08 | 2:18.00 | 3:31.32 | 4:43.25 | ||
Vejle Svømmeklub | 4:39.57 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 17 | 583 | 1:07.07 | 2:19.99 | 3:33.42 | 4:45.22 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:36.02 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 16 | 579 | 1:07.35 | 2:20.34 | 3:33.14 | 4:45.91 | ||
Svømmeklubben S 68 | 4:55.16 | |||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 15 | 560 | 1:08.67 | 2:23.83 | 3:37.62 | 4:49.17 | ||
Køge Svømmeklub | 4:42.57 | |||||||||
6 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 13 | 558 | 1:09.72 | 2:23.97 | 3:38.46 | 4:49.52 | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:51.83 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 10 | 549 | 1:08.54 | 2:22.67 | 3:37.21 | 4:50.98 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.76 | |||||||||
8 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 7 | 532 | 1:08.59 | 2:22.54 | 3:38.28 | 4:54.03 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.01 | |||||||||
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 19 | 617 | 1:07.54 | 2:19.30 | 3:30.94 | 4:39.88 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:46.17 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 14 | 558 | 1:08.65 | 2:22.17 | 3:37.08 | 4:49.49 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:56.81 | |||||||||
3 | Jasmin Philip | 2004 | 12 | 552 | 1:08.15 | 2:22.12 | 3:36.99 | 4:50.55 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.80 | |||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 11 | 551 | 1:09.47 | 2:23.84 | 3:38.90 | 4:50.59 | ||
Kolding SK | 4:49.75 | |||||||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 9 | 543 | 1:09.45 | 2:24.43 | 3:38.96 | 4:52.03 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:54.38 | |||||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | 8 | 539 | 1:08.97 | 2:23.57 | 3:39.16 | 4:52.90 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:55.73 | |||||||||
7 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 6 | 513 | 1:11.48 | 2:27.64 | 3:43.59 | 4:57.61 | ||
Vejle Svømmeklub | 4:58.23 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 5 | 499 | 1:11.06 | 2:27.07 | 3:43.82 | 5:00.35 | ||
H2Odense | 5:03.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 64 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 654 | 1:00.09 | 2:04.01 | 3:08.77 | 4:13.42 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:12.05 | |||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 598 | 1:02.00 | 2:07.50 | 3:14.75 | 4:21.07 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:30.51 | |||||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 595 | 1:00.97 | 2:07.88 | 3:15.65 | 4:21.51 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:14.19 | |||||||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | 593 | 1:00.55 | 2:06.56 | 3:14.50 | 4:21.88 | |||
JGI Svømning | 4:22.60 | |||||||||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | 576 | 1:04.44 | 2:12.44 | 3:19.85 | 4:24.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:30.39 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 571 | 1:01.65 | 2:09.34 | 3:18.00 | 4:25.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:29.87 | |||||||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 563 | 1:04.22 | 2:12.89 | 3:20.30 | 4:26.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:33.73 | |||||||||
8 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 563 | 1:03.73 | 2:12.12 | 3:20.41 | 4:26.49 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:31.32 | |||||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 556 | 1:02.54 | 2:10.78 | 3:19.06 | 4:27.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:14.39 | |||||||||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 552 | 1:02.73 | 2:11.19 | 3:19.88 | 4:28.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.82 | |||||||||
11 | David Arneskov | 2002 | 544 | 1:03.46 | 2:11.53 | 3:20.90 | 4:29.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:22.81 | |||||||||
12 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 535 | 1:03.50 | 2:11.99 | 3:22.02 | 4:31.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:33.53 | |||||||||
13 | Frede Meincke | 2002 | 533 | 1:04.03 | 2:13.57 | 3:22.08 | 4:31.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.20 | |||||||||
14 | Simon Perzynski | 2002 | 532 | 1:04.41 | 2:13.76 | 3:23.59 | 4:31.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:40.46 | |||||||||
15 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 530 | 1:03.67 | 2:13.50 | 3:23.92 | 4:31.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:37.62 | |||||||||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 528 | 1:05.15 | 2:13.94 | 3:23.06 | 4:32.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:36.71 | |||||||||
17 | Jens Bomgaard | 2002 | 524 | 1:03.27 | 2:12.51 | 3:23.33 | 4:32.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.59 | |||||||||
18 | Marcus Dessau | 2002 | 522 | 1:03.53 | 2:11.84 | 3:23.49 | 4:33.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:29.84 | |||||||||
19 | Frederik Møller | 2002 | 520 | 1:02.87 | 2:11.96 | 3:23.29 | 4:33.58 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:24.30 | |||||||||
20 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 507 | 59.57 | 2:09.90 | 3:22.39 | 4:35.82 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:29.00 | |||||||||
21 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 502 | 1:06.71 | 2:18.44 | 3:28.49 | 4:36.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:33.60 | |||||||||
22 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 500 | 1:06.66 | 2:17.08 | 3:28.15 | 4:37.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:36.21 | |||||||||
23 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 499 | 1:05.62 | 2:15.67 | 3:25.05 | 4:37.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:33.55 | |||||||||
24 | Emil Carstensen | 2002 | 495 | 1:06.04 | 2:17.48 | 3:28.69 | 4:38.04 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:36.89 | |||||||||
25 | William Vig Stærmose | 2002 | 489 | 1:05.84 | 2:16.91 | 3:28.37 | 4:39.33 | |||
Frem Odense | 4:34.21 | |||||||||
26 | Daniel Gallacher | 2002 | 484 | 1:06.25 | 2:17.14 | 3:28.68 | 4:40.12 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:36.90 | |||||||||
27 | Emil Steenberg | 2002 | 475 | 1:07.29 | 2:19.64 | 3:28.89 | 4:41.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.11 | |||||||||
28 | Nicolai Wiuff | 2002 | 473 | 1:04.37 | 2:16.06 | 3:29.83 | 4:42.37 | |||
Herlev Svømning | 4:37.23 | |||||||||
29 | Mads Enghave | 2002 | 463 | 1:05.82 | 2:18.66 | 3:32.01 | 4:44.33 | |||
Ishøj Svømme Klub | 4:34.65 | |||||||||
30 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 456 | 1:07.39 | 2:18.79 | 3:31.90 | 4:45.71 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:40.42 | |||||||||
31 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 454 | 1:07.70 | 2:19.77 | 3:33.38 | 4:46.26 | |||
Odder Svømmeklub | 4:37.24 | |||||||||
32 | August Ryom | 2002 | 443 | 1:08.56 | 2:23.31 | 3:38.80 | 4:48.52 | |||
Køge Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
33 | Sebastian Bonde | 2002 | 427 | 1:08.27 | 2:23.01 | 3:38.44 | 4:52.12 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:37.98 | |||||||||
34 | Andreas Blaaberg | 2002 | 420 | 1:07.42 | 2:22.57 | 3:38.32 | 4:53.80 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:31.42 | |||||||||
- | Leo Badaker | 2002 | DSQ | SW 5.3 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:20.34 | |||||||||
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 579 | 1:03.63 | 2:09.72 | 3:19.45 | 4:24.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:24.01 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 563 | 1:03.01 | 2:10.44 | 3:19.08 | 4:26.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.93 | |||||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | 550 | 1:05.49 | 2:14.58 | 3:21.98 | 4:28.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:34.94 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 539 | 1:02.82 | 2:11.13 | 3:21.00 | 4:30.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.13 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 531 | 1:06.60 | 2:17.54 | 3:25.66 | 4:31.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:38.86 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 499 | 1:03.72 | 2:14.19 | 3:25.13 | 4:37.44 | |||
Kalundborg SK | 4:29.49 | |||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 486 | 1:07.31 | 2:20.12 | 3:31.72 | 4:39.86 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:47.64 | |||||||||
8 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 485 | 1:05.19 | 2:17.81 | 3:30.56 | 4:39.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.96 | |||||||||
9 | Benjamin Bodal | 2003 | 475 | 1:07.63 | 2:20.08 | 3:32.60 | 4:41.90 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:43.35 | |||||||||
10 | Mathias Knudsen | 2003 | 466 | 1:04.93 | 2:18.32 | 3:32.72 | 4:43.83 | |||
Svømmeklubben Nord | 4:47.79 | |||||||||
11 | Marius Gystad | 2003 | 457 | 1:09.92 | 2:23.26 | 3:34.44 | 4:45.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:46.58 | |||||||||
12 | Emil Lykke Grann | 2003 | 456 | 1:09.25 | 2:23.85 | 3:35.72 | 4:45.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:43.08 | |||||||||
13 | Daniel Damsbo | 2003 | 451 | 1:08.67 | 2:21.74 | 3:34.68 | 4:46.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:46.93 | |||||||||
14 | Oliver Fenger | 2003 | 447 | 1:08.99 | 2:24.05 | 3:38.04 | 4:47.62 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:49.73 | |||||||||
15 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 445 | 1:06.72 | 2:20.69 | 3:35.70 | 4:48.11 | |||
Køge Svømmeklub | 4:50.04 | |||||||||
16 | Marcus Hiort | 2003 | 439 | 1:07.84 | 2:21.79 | 3:36.21 | 4:49.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.85 | |||||||||
17 | Carl Heyn Stage | 2003 | 439 | 1:07.87 | 2:23.29 | 3:36.97 | 4:49.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.07 | |||||||||
18 | Mads Stamholt | 2003 | 438 | 1:09.85 | 2:24.87 | 3:38.22 | 4:49.63 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:46.40 | |||||||||
19 | Ole Hovmand | 2003 | 426 | 1:08.97 | 2:23.14 | 3:38.17 | 4:52.33 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:43.93 | |||||||||
20 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 410 | 1:05.53 | 2:24.44 | 3:40.82 | 4:56.21 | |||
Næstved IF | 4:43.64 | |||||||||
21 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 404 | 1:07.98 | 2:23.92 | 3:41.82 | 4:57.68 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:50.50 | |||||||||
- | Frederik Venø Elling | 2003 | DNF | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:47.45 | |||||||||
- | Christoffer Rekling | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:45.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 20 | 696 | 1:00.41 | 2:03.20 | 3:06.60 | 4:08.25 | ||
Søllerød Svømmeklub | 4:12.05 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 19 | 623 | 1:01.96 | 2:06.50 | 3:12.48 | 4:17.62 | ||
JGI Svømning | 4:22.60 | |||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 18 | 618 | 1:02.07 | 2:06.35 | 3:13.74 | 4:18.26 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:30.51 | |||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 17 | 606 | 1:01.09 | 2:06.22 | 3:12.53 | 4:19.99 | ||
Ikast Svømmeklub | 4:14.19 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 14 | 581 | 1:01.76 | 2:08.97 | 3:16.64 | 4:23.73 | ||
Lyngby Svømmeklub | 4:29.87 | |||||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | 13 | 574 | 1:03.27 | 2:09.85 | 3:17.22 | 4:24.75 | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:30.39 | |||||||||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 9 | 552 | 1:03.07 | 2:10.97 | 3:20.10 | 4:28.12 | ||
Dragsholm Svømmeklub | 4:31.32 | |||||||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 5 | 408 | 1:10.57 | 2:25.51 | 3:41.17 | 4:56.70 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:14.39 | |||||||||
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 16 | 601 | 1:02.81 | 2:08.79 | 3:15.10 | 4:20.64 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:24.01 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 15 | 583 | 1:02.69 | 2:09.40 | 3:16.80 | 4:23.42 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.93 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 12 | 570 | 1:03.20 | 2:10.86 | 3:18.71 | 4:25.30 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.13 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 11 | 569 | 1:04.70 | 2:13.06 | 3:20.07 | 4:25.51 | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:38.86 | |||||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | 10 | 558 | 1:04.70 | 2:13.11 | 3:20.55 | 4:27.19 | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:34.94 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 8 | 512 | 1:04.82 | 2:13.38 | 3:23.77 | 4:34.93 | ||
Kalundborg SK | 4:29.49 | |||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 7 | 497 | 1:06.27 | 2:17.39 | 3:28.76 | 4:37.79 | ||
Ikast Svømmeklub | 4:47.64 | |||||||||
8 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 6 | 496 | 1:05.08 | 2:15.36 | 3:28.63 | 4:37.83 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 65 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 65, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 20 | 488 | 31.03 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.09 | |||||||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 19 | 486 | 31.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 31.59 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 18 | 454 | 31.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
4 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 17 | 443 | 32.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 16 | 434 | 32.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
6 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 15 | 425 | 32.48 | |||||
Køge Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
7 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 14 | 418 | 32.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
8 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 13 | 404 | 33.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
9 | Louise Sunesen | 2005 | 12 | 399 | 33.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 33.50 | |||||||||
10 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 11 | 398 | 33.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 33.38 | |||||||||
11 | Elida Thornsen | 2005 | 10 | 397 | 33.22 | |||||
SVØM Korsør | 33.23 | |||||||||
12 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 9 | 392 | 33.36 | |||||
Herlev Svømning | 33.26 | |||||||||
13 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 8 | 389 | 33.44 | |||||
Frem Odense | 33.80 | |||||||||
14 | Josephine Thomsen | 2005 | 7 | 385 | 33.56 | |||||
Herlev Svømning | 34.09 | |||||||||
15 | Rebecca Petersen | 2005 | 6 | 382 | 33.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
16 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 5 | 375 | 33.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
17 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 4 | 372 | 33.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.15 | |||||||||
18 | Caroline Villum Færch | 2005 | 3 | 364 | 34.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 2 | 362 | 34.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 35.00 | |||||||||
20 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 1 | 361 | 34.29 | |||||
Roskilde Svømning | 35.43 | |||||||||
21 | Antoinette Zafra | 2005 | 361 | 34.30 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
22 | Thea Mikkelsen | 2005 | 355 | 34.47 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
23 | Louise Lie Thisted | 2005 | 353 | 34.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
24 | Isabella Larsen | 2005 | 351 | 34.63 | ||||||
JGI Svømning | 34.87 | |||||||||
25 | Malou Sejr | 2005 | 348 | 34.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.22 | |||||||||
26 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 340 | 34.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
27 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 340 | 35.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
28 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 338 | 35.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
29 | Karla Kristensen | 2005 | 336 | 35.12 | ||||||
Kolding SK | 36.75 | |||||||||
29 | Liva Lund Hansen | 2005 | 336 | 35.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.77 | |||||||||
31 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 336 | 35.13 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
32 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 334 | 35.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.96 | |||||||||
33 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 331 | 35.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
34 | Silja Brage | 2005 | 327 | 35.43 | ||||||
JGI Svømning | 36.48 | |||||||||
35 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 327 | 35.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
36 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 327 | 35.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.66 | |||||||||
37 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 326 | 35.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
38 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 325 | 35.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | |||||||||
39 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 322 | 35.62 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.44 | |||||||||
40 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 322 | 35.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
41 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 320 | 35.68 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.96 | |||||||||
42 | Sofie Bjerre | 2005 | 320 | 35.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.05 | |||||||||
43 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 320 | 35.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.42 | |||||||||
44 | Jazmin Jensen | 2005 | 318 | 35.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.02 | |||||||||
45 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 308 | 36.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.28 | |||||||||
46 | Clara Secher Termansen | 2005 | 308 | 36.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.58 | |||||||||
46 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 308 | 36.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.88 | |||||||||
48 | Annika Britt Larsen | 2005 | 305 | 36.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.79 | |||||||||
49 | Mathilde Bager | 2005 | 305 | 36.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
50 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 302 | 36.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.01 | |||||||||
51 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 301 | 36.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.87 | |||||||||
52 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 289 | 36.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.73 | |||||||||
53 | Ida Marie Platzer | 2005 | 289 | 36.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
54 | Ida Hovmark | 2005 | 289 | 36.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
55 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 283 | 37.18 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.26 | |||||||||
56 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 279 | 37.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.24 | |||||||||
57 | Agnete Habermann | 2005 | 268 | 37.87 | ||||||
H2Odense | 36.93 | |||||||||
58 | Alma Gotfredsen | 2005 | 248 | 38.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 66 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 66, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 530 | 27.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 19 | 461 | 29.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 29.96 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 18 | 448 | 29.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | 30.93 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 17 | 431 | 29.68 | |||||
H2Odense | 30.69 | |||||||||
5 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 16 | 403 | 30.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 15 | 402 | 30.39 | |||||
Lyseng IF | 30.78 | |||||||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | 14 | 391 | 30.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.71 | |||||||||
8 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 13 | 384 | 30.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.58 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 12 | 382 | 30.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 32.35 | |||||||||
10 | Mads Mikkelsen | 2004 | 11 | 379 | 30.99 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.47 | |||||||||
11 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 10 | 378 | 31.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
12 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 9 | 372 | 31.16 | |||||
Greve Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
13 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 8 | 368 | 31.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
14 | Eigil Sigfusson | 2004 | 7 | 366 | 31.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
15 | Nicklas Plank | 2004 | 6 | 356 | 31.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.35 | |||||||||
16 | Tobias Gammelvind | 2004 | 5 | 342 | 32.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
17 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 4 | 342 | 32.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
18 | Sebastian Greisen | 2004 | 3 | 341 | 32.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
19 | Pelle Colmorten | 2004 | 2 | 340 | 32.11 | |||||
Roskilde Svømning | 32.85 | |||||||||
20 | Mathias Christensen | 2004 | 1 | 340 | 32.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.61 | |||||||||
21 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 336 | 32.24 | ||||||
JGI Svømning | 32.42 | |||||||||
22 | Oliver Schultz | 2004 | 332 | 32.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
22 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 332 | 32.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
24 | William Ølshøj | 2004 | 331 | 32.42 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.02 | |||||||||
25 | Troels Fode | 2004 | 329 | 32.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
26 | Mads Iversen | 2004 | 328 | 32.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
27 | Søren Have | 2004 | 327 | 32.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.18 | |||||||||
28 | Linus Folke Jensen | 2004 | 323 | 32.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.20 | |||||||||
29 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 321 | 32.74 | ||||||
Kalundborg SK | 33.25 | |||||||||
30 | Mathias Lindgaard | 2004 | 320 | 32.76 | ||||||
Herlev Svømning | 33.25 | |||||||||
31 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 319 | 32.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
32 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 318 | 32.83 | ||||||
Herlev Svømning | 32.91 | |||||||||
33 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 318 | 32.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
34 | Alexander Vergereau | 2004 | 317 | 32.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.79 | |||||||||
34 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 317 | 32.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.71 | |||||||||
36 | Anton Skov Grell | 2004 | 312 | 33.06 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
36 | Matias Munkholm | 2004 | 312 | 33.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.54 | |||||||||
38 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 312 | 33.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.16 | |||||||||
39 | Joost Rijkhoff | 2004 | 310 | 33.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.12 | |||||||||
40 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 307 | 33.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.89 | |||||||||
41 | Oscar Isberg | 2004 | 306 | 33.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.90 | |||||||||
42 | Julian Birch | 2004 | 305 | 33.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
43 | Lucas Kaavé | 2004 | 305 | 33.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.35 | |||||||||
44 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 303 | 33.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
45 | Oscar Kroos | 2004 | 298 | 33.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.45 | |||||||||
46 | Oliver Sperling | 2004 | 296 | 33.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
47 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 294 | 33.70 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.77 | |||||||||
48 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 293 | 33.77 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.28 | |||||||||
49 | Andreas Torp | 2004 | 291 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.73 | |||||||||
50 | Lucas Nielsen | 2004 | 290 | 33.88 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
51 | Lauritz Johansen | 2004 | 286 | 34.03 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
52 | Mikkel Roed | 2004 | 286 | 34.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
53 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 283 | 34.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.27 | |||||||||
54 | Anders Mose | 2004 | 283 | 34.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
55 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 278 | 34.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
56 | Oscar Pedersen | 2004 | 266 | 34.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.38 | |||||||||
57 | Lukas Hedegaard | 2004 | 252 | 35.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.06 | |||||||||
58 | Victor Dyrhauge | 2004 | 251 | 35.53 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
59 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 244 | 35.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.53 | |||||||||
- | Silas Waterval | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 67 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 67, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 20 | 520 | 33.63 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.97 | |||||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 19 | 514 | 33.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 18 | 511 | 33.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.12 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 17 | 469 | 34.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 34.61 | |||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 16 | 468 | 34.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | 15 | 466 | 34.90 | |||||
Herlev Svømning | 34.54 | |||||||||
7 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 14 | 464 | 34.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
8 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 13 | 442 | 35.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 36.36 | |||||||||
9 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 12 | 439 | 35.58 | |||||
JGI Svømning | 35.16 | |||||||||
10 | Rebecca Petersen | 2005 | 11 | 437 | 35.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
11 | Louise Lie Thisted | 2005 | 10 | 433 | 35.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 36.56 | |||||||||
12 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 9 | 430 | 35.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
13 | Fenja Romanski | 2005 | 8 | 426 | 35.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.72 | |||||||||
14 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 7 | 408 | 36.47 | |||||
Frem Odense | 36.74 | |||||||||
15 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 6 | 405 | 36.55 | |||||
Roskilde Svømning | 37.33 | |||||||||
16 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 5 | 404 | 36.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
17 | Lise Refsgaard | 2005 | 4 | 397 | 36.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.56 | |||||||||
18 | Jazmin Jensen | 2005 | 3 | 396 | 36.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 37.45 | |||||||||
19 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 2 | 394 | 36.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.71 | |||||||||
20 | Clara Jensen | 2005 | 1 | 391 | 37.00 | |||||
Swim Team Midtjylland | 38.38 | |||||||||
21 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 386 | 37.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
22 | Amalie Tolderlund | 2005 | 385 | 37.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
23 | Ester Lauritsen | 2005 | 374 | 37.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
24 | Liva Lund Hansen | 2005 | 370 | 37.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.68 | |||||||||
24 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 370 | 37.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.03 | |||||||||
26 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 367 | 37.78 | ||||||
Kolding SK | 36.69 | |||||||||
27 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 363 | 37.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
28 | Signe Eie | 2005 | 362 | 37.94 | ||||||
Herlev Svømning | 38.87 | |||||||||
29 | Caroline Koch | 2005 | 360 | 38.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.37 | |||||||||
30 | Alma Olivarius | 2005 | 360 | 38.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
31 | Ida Jacobsen | 2005 | 359 | 38.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
32 | Victoria W. Stahl | 2005 | 359 | 38.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.20 | |||||||||
33 | Louise Sunesen | 2005 | 357 | 38.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.84 | |||||||||
34 | Sofie Bjerre | 2005 | 354 | 38.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.54 | |||||||||
35 | Emilie Moberg | 2005 | 352 | 38.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
36 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 352 | 38.32 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.22 | |||||||||
37 | Malou Sejr | 2005 | 351 | 38.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.19 | |||||||||
38 | Kristine Vestergaard | 2005 | 351 | 38.36 | ||||||
Brønderslev SK08 | 38.77 | |||||||||
39 | Thea Møller Larsen | 2005 | 350 | 38.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.15 | |||||||||
40 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 344 | 38.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
41 | Luna Christensen | 2005 | 342 | 38.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.22 | |||||||||
42 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 342 | 38.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.88 | |||||||||
43 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 341 | 38.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.07 | |||||||||
44 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 339 | 38.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
45 | Catrine Porsdal | 2005 | 338 | 38.84 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.48 | |||||||||
46 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 335 | 38.96 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.65 | |||||||||
47 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 333 | 39.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.14 | |||||||||
48 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 332 | 39.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.95 | |||||||||
49 | Ida Marie Platzer | 2005 | 332 | 39.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.47 | |||||||||
50 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 331 | 39.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.75 | |||||||||
51 | Ella Gohr Metz | 2005 | 331 | 39.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.76 | |||||||||
52 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 330 | 39.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.66 | |||||||||
53 | Mathilde Bager | 2005 | 329 | 39.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
54 | Camilla Porsdal | 2005 | 328 | 39.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.93 | |||||||||
55 | Antoinette Zafra | 2005 | 327 | 39.24 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.82 | |||||||||
56 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 326 | 39.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
56 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 326 | 39.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 39.15 | |||||||||
58 | Liv Salhauge | 2005 | 325 | 39.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.17 | |||||||||
59 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 323 | 39.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
60 | Asta Palmund | 2005 | 321 | 39.50 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.83 | |||||||||
61 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 320 | 39.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
61 | Laura S. Olesen | 2005 | 320 | 39.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.17 | |||||||||
61 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 320 | 39.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
64 | Josefine Staudt | 2005 | 318 | 39.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
65 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 313 | 39.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.16 | |||||||||
66 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 311 | 39.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.42 | |||||||||
67 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 308 | 40.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
68 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 303 | 40.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.16 | |||||||||
69 | Josefine Nielsen | 2005 | 300 | 40.38 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.76 | |||||||||
70 | Agnete Habermann | 2005 | 294 | 40.65 | ||||||
H2Odense | 38.43 | |||||||||
71 | Annika Britt Larsen | 2005 | 280 | 41.33 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.90 | |||||||||
- | Caroline Bach Mindested | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:11 |
Resultat Løb 68 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 68, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 20 | 454 | 31.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 31.38 | |||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 19 | 439 | 31.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.89 | |||||||||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 18 | 436 | 31.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 17 | 383 | 33.10 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.75 | |||||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | 16 | 374 | 33.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 33.56 | |||||||||
6 | Sebastian Greisen | 2004 | 15 | 354 | 33.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 14 | 353 | 33.99 | |||||
Lyseng IF | 34.17 | |||||||||
8 | Eigil Sigfusson | 2004 | 13 | 348 | 34.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 12 | 343 | 34.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 34.99 | |||||||||
10 | Asger Mathiasen | 2004 | 11 | 319 | 35.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 35.52 | |||||||||
11 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 10 | 316 | 35.27 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 35.34 | |||||||||
11 | Tobias Gammelvind | 2004 | 10 | 316 | 35.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
13 | Oscar Pedersen | 2004 | 8 | 313 | 35.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.86 | |||||||||
14 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 7 | 312 | 35.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
15 | Mads Iversen | 2004 | 6 | 311 | 35.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
16 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 5 | 311 | 35.47 | |||||
Greve Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
17 | Gustav Hansen | 2004 | 4 | 309 | 35.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
18 | Jeppe Kjær | 2004 | 3 | 308 | 35.58 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.43 | |||||||||
19 | Anton Poulsen | 2004 | 2 | 301 | 35.86 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 36.00 | |||||||||
20 | Julian Birch | 2004 | 1 | 295 | 36.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
21 | Nicklas Plank | 2004 | 293 | 36.17 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.22 | |||||||||
22 | Tobias Mølbak | 2004 | 290 | 36.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.89 | |||||||||
23 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 278 | 36.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.51 | |||||||||
24 | Silas Waterval | 2004 | 277 | 36.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.65 | |||||||||
25 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 277 | 36.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
26 | Mikkel Roed | 2004 | 274 | 36.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.83 | |||||||||
- | Frederik Scheby Petersen | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Kalundborg SK | 33.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 69 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 69, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 20 | 453 | 39.99 | 1:23.77 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.78 | |||||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 19 | 445 | 40.34 | 1:24.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 18 | 444 | 39.56 | 1:24.30 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
4 | Luna Christensen | 2005 | 17 | 440 | 39.53 | 1:24.58 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.26 | |||||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 16 | 434 | 40.19 | 1:24.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.67 | |||||||||
6 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 15 | 426 | 39.52 | 1:25.50 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
7 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 14 | 424 | 41.13 | 1:25.61 | ||||
Herlev Svømning | 1:31.66 | |||||||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 13 | 423 | 41.83 | 1:25.67 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.64 | |||||||||
9 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 12 | 415 | 41.21 | 1:26.25 | ||||
JGI Svømning | 1:29.25 | |||||||||
10 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 11 | 411 | 41.53 | 1:26.54 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.04 | |||||||||
11 | Tilde Søe Bach | 2005 | 10 | 403 | 40.90 | 1:27.05 | ||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.29 | |||||||||
12 | Agnete Habermann | 2005 | 9 | 403 | 41.93 | 1:27.09 | ||||
H2Odense | 1:27.84 | |||||||||
13 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 8 | 402 | 41.33 | 1:27.17 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.67 | |||||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | 7 | 399 | 42.44 | 1:27.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.98 | |||||||||
15 | Caroline Koch | 2005 | 6 | 393 | 40.50 | 1:27.84 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.52 | |||||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 5 | 392 | 43.46 | 1:27.89 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.88 | |||||||||
17 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 4 | 389 | 40.79 | 1:28.08 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.81 | |||||||||
18 | Fenja Romanski | 2005 | 3 | 376 | 41.94 | 1:29.11 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.46 | |||||||||
19 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 2 | 375 | 41.99 | 1:29.18 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.71 | |||||||||
20 | Kristine Vestergaard | 2005 | 1 | 370 | 41.19 | 1:29.63 | ||||
Brønderslev SK08 | 1:33.54 | |||||||||
21 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 367 | 41.54 | 1:29.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.67 | |||||||||
22 | Elida Thornsen | 2005 | 366 | 41.97 | 1:29.89 | |||||
SVØM Korsør | 1:30.81 | |||||||||
23 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 361 | 41.58 | 1:30.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.86 | |||||||||
24 | Cille Kirketerp | 2005 | 351 | 43.16 | 1:31.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.08 | |||||||||
25 | Silja Brage | 2005 | 350 | 43.94 | 1:31.24 | |||||
JGI Svømning | 1:32.69 | |||||||||
26 | Ida Hovmark | 2005 | 349 | 41.22 | 1:31.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.14 | |||||||||
27 | Ida Marie Platzer | 2005 | 346 | 43.63 | 1:31.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.39 | |||||||||
28 | Josephine Thomsen | 2005 | 343 | 43.84 | 1:31.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.28 | |||||||||
29 | Anna R. Strøbek | 2005 | 343 | 43.54 | 1:31.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.40 | |||||||||
30 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 338 | 44.62 | 1:32.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.97 | |||||||||
31 | Mille Hansen | 2005 | 331 | 42.95 | 1:32.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.02 | |||||||||
32 | Josefine Staudt | 2005 | 329 | 43.86 | 1:33.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.98 | |||||||||
33 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 325 | 43.68 | 1:33.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.05 | |||||||||
34 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 322 | 45.68 | 1:33.87 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.83 | |||||||||
35 | Johanne Heilmann | 2005 | 314 | 44.67 | 1:34.62 | |||||
Kolding SK | 1:35.08 | |||||||||
36 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 313 | 44.46 | 1:34.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.93 | |||||||||
37 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 309 | 44.49 | 1:35.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:35.28 | |||||||||
38 | Clara Secher Termansen | 2005 | 309 | 44.63 | 1:35.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.00 | |||||||||
39 | Jazmin Jensen | 2005 | 308 | 44.49 | 1:35.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.24 | |||||||||
40 | Anna Rønn | 2005 | 288 | 44.54 | 1:37.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 70 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 70, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 20 | 487 | 35.09 | 1:13.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 19 | 445 | 35.67 | 1:15.81 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 18 | 424 | 36.52 | 1:17.07 | ||||
JGI Svømning | 1:17.02 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 17 | 402 | 37.15 | 1:18.44 | ||||
Greve Svømmeklub | 1:17.59 | |||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 16 | 387 | 37.49 | 1:19.44 | ||||
Lyseng IF | 1:20.60 | |||||||||
6 | Troels Fode | 2004 | 15 | 382 | 37.62 | 1:19.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.51 | |||||||||
7 | Mads Mikkelsen | 2004 | 14 | 378 | 37.34 | 1:20.04 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.04 | |||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 13 | 369 | 37.96 | 1:20.75 | ||||
H2Odense | 1:20.12 | |||||||||
9 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 12 | 360 | 38.89 | 1:21.40 | ||||
Ikast Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
10 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 11 | 355 | 38.62 | 1:21.77 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.02 | |||||||||
11 | Silas Fessel | 2004 | 10 | 352 | 38.24 | 1:21.97 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.14 | |||||||||
12 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 9 | 341 | 38.77 | 1:22.83 | ||||
Greve Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
13 | Mathias Christensen | 2004 | 8 | 338 | 39.56 | 1:23.11 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.62 | |||||||||
14 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 7 | 338 | 40.24 | 1:23.12 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
15 | Mads Liechti | 2004 | 6 | 336 | 37.74 | 1:23.26 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.77 | |||||||||
16 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 5 | 332 | 39.12 | 1:23.62 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.86 | |||||||||
17 | Oscar Kroos | 2004 | 4 | 328 | 39.84 | 1:23.92 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.04 | |||||||||
18 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 3 | 327 | 39.99 | 1:23.99 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:27.03 | |||||||||
19 | Villads Arfelt | 2004 | 2 | 327 | 40.69 | 1:24.04 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.56 | |||||||||
20 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 1 | 325 | 38.82 | 1:24.21 | ||||
Næstved IF | 1:27.66 | |||||||||
21 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 323 | 40.66 | 1:24.33 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
22 | Andreas Torp | 2004 | 312 | 40.04 | 1:25.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:26.01 | |||||||||
23 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 311 | 39.73 | 1:25.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.47 | |||||||||
24 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 310 | 40.25 | 1:25.50 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.73 | |||||||||
25 | Linus Folke Jensen | 2004 | 310 | 41.08 | 1:25.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.18 | |||||||||
26 | Sebastian Greisen | 2004 | 309 | 40.22 | 1:25.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
27 | Jeppe Kjær | 2004 | 302 | 40.84 | 1:26.32 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.97 | |||||||||
28 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 299 | 40.30 | 1:26.53 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.77 | |||||||||
29 | Joost Rijkhoff | 2004 | 299 | 40.43 | 1:26.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
30 | Mads Iversen | 2004 | 299 | 40.80 | 1:26.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
31 | Lucas Rosenborg | 2004 | 296 | 40.92 | 1:26.84 | |||||
Lyseng IF | 1:25.33 | |||||||||
32 | Esben Rasmussen | 2004 | 296 | 39.53 | 1:26.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.55 | |||||||||
33 | Julian Birch | 2004 | 294 | 42.16 | 1:27.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.09 | |||||||||
34 | Jannik Jørgensen | 2004 | 291 | 41.56 | 1:27.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
35 | Alexander Vergereau | 2004 | 290 | 40.47 | 1:27.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.36 | |||||||||
36 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 289 | 40.83 | 1:27.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.05 | |||||||||
37 | Matias Munkholm | 2004 | 288 | 41.51 | 1:27.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.13 | |||||||||
38 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 288 | 41.33 | 1:27.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.95 | |||||||||
39 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 286 | 40.76 | 1:27.83 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.04 | |||||||||
40 | Oliver Schultz | 2004 | 273 | 42.54 | 1:29.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.24 | |||||||||
41 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 270 | 44.32 | 1:29.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.73 | |||||||||
42 | Mads Naver | 2004 | 267 | 41.52 | 1:29.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.19 | |||||||||
43 | Joachim Mårtensen | 2004 | 266 | 42.71 | 1:30.06 | |||||
Kalundborg SK | 1:27.82 | |||||||||
44 | Alexander Griffin | 2004 | 265 | 42.26 | 1:30.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.55 | |||||||||
45 | Michael Halck | 2004 | 263 | 43.14 | 1:30.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.14 | |||||||||
46 | Oliver Sperling | 2004 | 261 | 42.68 | 1:30.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
47 | Kasper Henriksen | 2004 | 237 | 42.56 | 1:33.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.54 | |||||||||
48 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 232 | 44.28 | 1:34.17 | |||||
H2Odense | 1:32.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 71 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 71, 4x200m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 2003 | 40 | 10:08.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:02.01 | |||||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:11.76 | 2:25.72 | 2:25.72 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:12.66 | 2:33.27 | 4:58.99 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:11.25 | 2:35.63 | 7:34.62 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:11.83 | 2:33.93 | 10:08.55 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2003 | 38 | 10:08.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:58.00 | |||||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:12.65 | 2:33.67 | 2:33.67 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:15.51 | 2:32.24 | 5:05.91 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 1:13.68 | 2:33.78 | 7:39.69 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:11.66 | 2:29.30 | 10:08.99 | ||||||
3 | Hovedstaden A | 2003 | 36 | 10:15.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:09.83 | |||||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:12.70 | 2:31.00 | 2:31.00 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:14.34 | 2:35.96 | 5:06.96 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:13.37 | 2:37.05 | 7:44.01 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:11.81 | 2:31.29 | 10:15.30 | ||||||
4 | Esbjerg Piger 1 | 2004 | 34 | 10:31.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:29.50 | |||||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 1:14.62 | 2:35.96 | 2:35.96 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:14.62 | 2:38.03 | 5:13.99 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:15.15 | 2:37.70 | 7:51.69 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:16.84 | 2:39.79 | 10:31.48 | ||||||
5 | Sigma Damer A | 2003 | 32 | 10:32.67 | ||||||
Sigma Swim | 10:36.36 | |||||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:13.69 | 2:35.58 | 2:35.58 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:19.80 | 2:40.34 | 5:15.92 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:14.70 | 2:39.22 | 7:55.14 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 1:14.68 | 2:37.53 | 10:32.67 | ||||||
6 | Gsc Piger 1 | 2003 | 30 | 10:33.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:16.62 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:12.78 | 2:36.24 | 2:36.24 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:12.53 | 2:37.25 | 5:13.49 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:13.41 | 2:39.76 | 7:53.25 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:17.16 | 2:40.68 | 10:33.93 | ||||||
7 | Aalborg Damer | 2003 | 28 | 10:35.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:16.94 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:13.44 | 2:36.14 | 2:36.14 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:12.56 | 2:36.28 | 5:12.42 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 1:16.08 | 2:40.30 | 7:52.72 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:18.78 | 2:43.18 | 10:35.90 | ||||||
8 | A6 Piger 1 | 2003 | 26 | 10:35.94 | ||||||
A6 | 10:26.98 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:13.44 | 2:34.05 | 2:34.05 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:19.50 | 2:39.44 | 5:13.49 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:20.70 | 2:42.21 | 7:55.70 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:13.25 | 2:40.24 | 10:35.94 | ||||||
9 | Køge Piger 1 | 2003 | 24 | 10:42.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | 10:25.63 | |||||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:20.27 | 3:17.47 | 3:17.47 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 1:25.78 | 2:37.55 | 5:55.02 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 1:31.37 | 2:42.96 | 8:37.98 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:29.70 | 2:04.03 | 10:42.01 | ||||||
10 | Gentofte Piger 2 | 2003 | 22 | 10:44.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:38.99 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:13.60 | 2:41.79 | 2:41.79 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:12.96 | 2:38.99 | 5:20.78 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:17.28 | 2:42.56 | 8:03.34 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 1:13.74 | 2:41.04 | 10:44.38 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | 20 | 10:45.22 | ||||||
Aarhus Swim | 10:40.00 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:17.23 | 2:42.99 | 2:42.99 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:16.13 | 2:39.95 | 5:22.94 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:17.45 | 2:44.65 | 8:07.59 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 1:17.67 | 2:37.63 | 10:45.22 | ||||||
12 | Herlev Piger | 2003 | 18 | 10:46.02 | ||||||
Herlev Svømning | 10:40.79 | |||||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 1:13.95 | 2:38.68 | 2:38.68 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 1:16.09 | 2:37.32 | 5:16.00 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 1:16.37 | 2:42.80 | 7:58.80 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 1:21.00 | 2:47.22 | 10:46.02 | ||||||
13 | Esv Piger | 2003 | 16 | 10:49.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 10:21.59 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:16.95 | 2:39.02 | 2:39.02 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:21.13 | 2:41.32 | 5:20.34 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:17.01 | 2:41.58 | 8:01.92 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:15.63 | 2:47.66 | 10:49.58 | ||||||
14 | Vs Piger 1 | 2003 | 14 | 10:54.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 10:37.77 | |||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:16.13 | 2:44.36 | 2:44.36 | ||||||
Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 1:11.95 | 2:38.44 | 5:22.80 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:18.40 | 2:50.96 | 8:13.76 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:15.10 | 2:41.04 | 10:54.80 | ||||||
15 | Sigma Damer B | 2003 | 12 | 10:56.19 | ||||||
Sigma Swim | 11:05.82 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:18.26 | 2:44.74 | 2:44.74 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 1:17.16 | 2:40.99 | 5:25.73 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 1:20.24 | 2:45.35 | 8:11.08 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 1:17.96 | 2:45.11 | 10:56.19 | ||||||
16 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | 10 | 11:04.12 | ||||||
H2Odense | 11:08.65 | |||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:13.93 | 2:39.33 | 2:39.33 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 1:18.43 | 2:48.26 | 5:27.59 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 1:20.59 | 2:55.49 | 8:23.08 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:15.54 | 2:41.04 | 11:04.12 | ||||||
17 | Hsc Piger | 2003 | 11:06.61 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 10:51.93 | |||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:15.47 | 2:45.80 | 2:45.80 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:18.02 | 2:39.65 | 5:25.45 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:12.57 | 2:37.83 | 8:03.28 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 1:23.30 | 3:03.33 | 11:06.61 | ||||||
18 | A6 Piger 2 | 2003 | 11:09.97 | |||||||
A6 | 10:53.36 | |||||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:17.30 | 2:42.23 | 2:42.23 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:22.18 | 2:49.62 | 5:31.85 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 1:18.10 | 2:49.41 | 8:21.26 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 1:21.28 | 2:48.71 | 11:09.97 | ||||||
19 | Esbjerg Piger 2 | 2004 | 11:11.89 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 11:12.80 | |||||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:21.21 | 2:47.51 | 2:47.51 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 1:18.65 | 2:46.96 | 5:34.47 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:23.56 | 2:52.09 | 8:26.56 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 1:20.76 | 2:45.33 | 11:11.89 | ||||||
20 | Kolding Piger Kolding | 2004 | 11:12.94 | |||||||
Kolding SK | 10:30.44 | |||||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 1:16.48 | 2:41.88 | 2:41.88 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 1:22.05 | 2:48.61 | 5:30.49 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 1:22.88 | 2:58.26 | 8:28.75 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:18.80 | 2:44.19 | 11:12.94 | ||||||
21 | Aarhus Swim Piger 2 | 2005 | 11:18.01 | |||||||
Aarhus Swim | 11:05.00 | |||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 1:17.82 | 2:47.30 | 2:47.30 | ||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 1:25.15 | 2:50.10 | 5:37.40 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 1:27.21 | 2:56.29 | 8:33.69 | ||||||
Sarah Larsen | 2004 | 1:20.51 | 2:44.32 | 11:18.01 | ||||||
22 | Gsc Piger 2 | 2003 | 11:20.33 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 11:19.94 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:18.55 | 2:47.45 | 2:47.45 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:19.29 | 2:46.59 | 5:34.04 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 1:25.38 | 2:56.13 | 8:30.17 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:23.01 | 2:50.16 | 11:20.33 | ||||||
23 | A6 Piger 3 | 2003 | 11:23.93 | |||||||
A6 | 11:11.25 | |||||||||
Emma Ekman | 2004 | 1:20.75 | 2:47.89 | 2:47.89 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 1:22.82 | 2:53.00 | 5:40.89 | ||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 1:20.03 | 2:51.39 | 8:32.28 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 1:24.40 | 2:51.65 | 11:23.93 | ||||||
24 | Gti 2 Piger | 2003 | 11:24.94 | |||||||
GTI | 11:31.93 | |||||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 1:23.31 | 2:59.69 | 2:59.69 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 1:20.67 | 2:58.57 | 5:58.26 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 1:16.91 | 2:44.34 | 8:42.60 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 1:16.81 | 2:42.34 | 11:24.94 | ||||||
25 | Silkeborg Piger | 2003 | 11:28.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 11:03.74 | |||||||||
Emilie Egerup | 2003 | 1:22.49 | 2:43.78 | 2:43.78 | ||||||
Mette Marie H. Petersen | 2005 | 1:26.78 | 2:53.29 | 5:37.07 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 1:20.14 | 2:48.46 | 8:25.53 | ||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 1:27.72 | 3:02.63 | 11:28.16 | ||||||
26 | Nord Valkyrier | 2003 | 12:14.62 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 12:26.71 | |||||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 1:29.41 | 3:18.90 | 3:18.90 | ||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 1:18.75 | 2:55.60 | 6:14.50 | ||||||
Daphne Sander | 2003 | 1:24.65 | 3:05.49 | 9:19.99 | ||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 1:21.44 | 2:54.63 | 12:14.62 | ||||||
- | Horsens Piger | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 11:08.00 | |||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | |||||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | |||||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | |||||||||
Karoline Lagoni | 2003 | DNS | ||||||||
- | Søllerød Girls | 2003 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 11:25.00 | |||||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | |||||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | |||||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | |||||||||
Anna Nørskov | 2004 | |||||||||
- | Agf Piger 1 | 2003 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:36.76 | |||||||||
- | Esv Piger 2 | 2003 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 10:52.59 | |||||||||
- | Kvik Piger 2 | 2003 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:24.19 | |||||||||
- | Lyngby Damer 1 Lyngby | 2003 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:47.00 | |||||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:17.68 | 2:43.41 | 2:43.41 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:15.93 | 2:37.75 | 5:21.16 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 1:19.72 | 2:44.11 | 8:05.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 72 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 72, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstaden A | 2002 | 40 | 9:25.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:21.61 | |||||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:06.04 | 2:18.01 | 2:18.01 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:08.53 | 2:21.47 | 4:39.48 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 1:05.75 | 2:23.33 | 7:02.81 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:04.98 | 2:22.41 | 9:25.22 | ||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2002 | 38 | 9:35.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:36.75 | |||||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 1:06.92 | 2:20.80 | 2:20.80 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:07.07 | 2:22.26 | 4:43.06 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 1:05.22 | 2:24.22 | 7:07.28 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 1:10.04 | 2:27.96 | 9:35.24 | ||||||
3 | Lyngby Herrer 1 Lyngby | 2002 | 36 | 9:39.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:33.01 | |||||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 1:04.42 | 2:22.66 | 2:22.66 | ||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 1:11.07 | 2:27.15 | 4:49.81 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 1:09.24 | 2:30.04 | 7:19.85 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 1:05.69 | 2:19.58 | 9:39.43 | ||||||
4 | Sigma Herrer A | 2002 | 34 | 9:42.67 | ||||||
Sigma Swim | 9:51.59 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 1:08.20 | 2:24.96 | 2:24.96 | ||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 1:09.05 | 2:24.17 | 4:49.13 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 1:08.85 | 2:28.11 | 7:17.24 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:11.85 | 2:25.43 | 9:42.67 | ||||||
5 | Hsc Drenge | 2003 | 32 | 9:44.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 9:34.86 | |||||||||
Julius Henriksen | 2002 | 1:06.38 | 2:25.97 | 2:25.97 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 1:12.17 | 2:28.77 | 4:54.74 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 1:12.43 | 2:29.77 | 7:24.51 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 1:06.27 | 2:20.22 | 9:44.73 | ||||||
6 | Gentofte Drenge | 2002 | 30 | 9:45.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:32.80 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 1:04.08 | 2:18.00 | 2:18.00 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 1:06.62 | 2:31.26 | 4:49.26 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 1:07.69 | 2:27.97 | 7:17.23 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 1:07.40 | 2:27.80 | 9:45.03 | ||||||
7 | Hovedstaden B | 2002 | 28 | 9:50.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:47.90 | |||||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 1:08.36 | 2:30.11 | 2:30.11 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 1:06.82 | 2:27.75 | 4:57.86 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:06.98 | 2:23.69 | 7:21.55 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 1:08.45 | 2:29.20 | 9:50.75 | ||||||
8 | Kvik Drenge 1 | 2004 | 26 | 9:52.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:45.00 | |||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:02.97 | 2:17.61 | 2:17.61 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 1:05.87 | 2:24.70 | 4:42.31 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 1:09.81 | 2:31.91 | 7:14.22 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:15.82 | 2:38.01 | 9:52.23 | ||||||
9 | Søllerød Boys | 2002 | 24 | 9:52.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 9:53.00 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 1:08.92 | 2:24.45 | 2:24.45 | ||||||
Janus Rosholm | 2002 | 1:08.19 | 2:25.12 | 4:49.57 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 1:14.52 | 2:44.28 | 7:33.85 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 1:07.24 | 2:18.66 | 9:52.51 | ||||||
10 | Esbjerg Drenge 1 | 2002 | 22 | 9:56.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:55.20 | |||||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:11.55 | 2:30.09 | 2:30.09 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:12.01 | 2:28.62 | 4:58.71 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 1:09.72 | 2:30.27 | 7:28.98 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 1:09.78 | 2:27.55 | 9:56.53 | ||||||
11 | Aqua Monsters H2Odense | 2004 | 20 | 9:58.74 | ||||||
H2Odense | 9:39.22 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 1:07.62 | 2:27.64 | 2:27.64 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 1:07.14 | 2:26.55 | 4:54.19 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:09.97 | 2:29.95 | 7:24.14 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 1:16.49 | 2:34.60 | 9:58.74 | ||||||
12 | Herlev Drenge | 2002 | 18 | 10:04.38 | ||||||
Herlev Svømning | 10:20.00 | |||||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 1:01.83 | 2:17.99 | 2:17.99 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 1:04.07 | 2:26.80 | 4:44.79 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 1:15.56 | 2:41.48 | 7:26.27 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 1:10.44 | 2:38.11 | 10:04.38 | ||||||
13 | Esv Drenge | 2003 | 16 | 10:05.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 9:50.00 | |||||||||
Casper Brinch | 2002 | 1:12.02 | 2:31.28 | 2:31.28 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 1:12.46 | 2:33.21 | 5:04.49 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 1:12.74 | 2:30.20 | 7:34.69 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 1:11.69 | 2:31.15 | 10:05.84 | ||||||
14 | Agf Drenge 1 | 2002 | 14 | 10:07.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:53.23 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:11.53 | 2:32.32 | 2:32.32 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:12.50 | 2:26.37 | 4:58.69 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 1:10.39 | 2:29.57 | 7:28.26 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 1:17.82 | 2:39.29 | 10:07.55 | ||||||
15 | Isk Tiger Sharks | 2002 | 12 | 10:11.00 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 9:54.03 | |||||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 1:14.44 | 2:35.73 | 2:35.73 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 1:05.29 | 2:20.48 | 4:56.21 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 1:11.75 | 2:32.98 | 7:29.19 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 1:19.31 | 2:41.81 | 10:11.00 | ||||||
16 | Stv Drenge | 2002 | 10 | 10:12.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 10:00.00 | |||||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 1:10.78 | 2:34.21 | 2:34.21 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 1:14.94 | 2:33.81 | 5:08.02 | ||||||
Silas Lykke | 2003 | 1:11.79 | 2:34.13 | 7:42.15 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 1:09.27 | 2:30.52 | 10:12.67 | ||||||
17 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 10:13.03 | |||||||
Aarhus Swim | 10:08.00 | |||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:08.11 | 2:26.68 | 2:26.68 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:15.58 | 2:35.72 | 5:02.40 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 1:08.10 | 2:39.32 | 7:41.72 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:14.11 | 2:31.31 | 10:13.03 | ||||||
18 | Vs Drenge 1 | 2002 | 10:15.62 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 9:51.88 | |||||||||
Mathias Basse Pedersen | 2002 | 1:10.60 | 2:33.00 | 2:33.00 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 1:13.94 | 2:34.98 | 5:07.98 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:11.89 | 2:35.21 | 7:43.19 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:10.79 | 2:32.43 | 10:15.62 | ||||||
19 | Horsens Drenge 2 | 2002 | 10:22.97 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 10:31.00 | |||||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:15.39 | 2:32.61 | 2:32.61 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 1:17.94 | 2:37.72 | 5:10.33 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 1:18.60 | 2:44.15 | 7:54.48 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 1:08.30 | 2:28.49 | 10:22.97 | ||||||
20 | Silkeborg Drenge | 2003 | 10:23.06 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:58.03 | |||||||||
Marius Gystad | 2003 | 1:18.26 | 2:40.40 | 2:40.40 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:18.29 | 2:36.73 | 5:17.13 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 1:11.49 | 2:34.10 | 7:51.23 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:10.73 | 2:31.83 | 10:23.06 | ||||||
21 | Sigma Herrer B | 2002 | 10:25.37 | |||||||
Sigma Swim | 10:34.12 | |||||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 1:12.17 | 2:30.83 | 2:30.83 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 1:12.36 | 2:36.19 | 5:07.02 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 1:12.53 | 2:33.20 | 7:40.22 | ||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 1:20.20 | 2:45.15 | 10:25.37 | ||||||
22 | A6 Drenge 1 | 2002 | 10:25.55 | |||||||
A6 | 9:49.42 | |||||||||
Morten Østergaard | 2002 | 1:09.38 | 2:24.78 | 2:24.78 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:14.18 | 2:37.01 | 5:01.79 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:12.46 | 2:38.37 | 7:40.16 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 1:15.69 | 2:45.39 | 10:25.55 | ||||||
23 | Kvik Drenge 2 | 2004 | 10:27.17 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:27.00 | |||||||||
Valentin Wahl | 2003 | 1:16.71 | 2:34.77 | 2:34.77 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 1:10.56 | 2:36.22 | 5:10.99 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 1:11.70 | 2:37.60 | 7:48.59 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 1:17.00 | 2:38.58 | 10:27.17 | ||||||
24 | Nord Vikinger 1 | 2002 | 10:32.67 | |||||||
Svømmeklubben Nord | 10:40.23 | |||||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 1:12.05 | 2:39.62 | 2:39.62 | ||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 1:09.28 | 2:36.60 | 5:16.22 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 1:15.20 | 2:45.93 | 8:02.15 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 1:09.93 | 2:30.52 | 10:32.67 | ||||||
25 | Gsc Drenge 2 | 2002 | 10:35.52 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:19.30 | |||||||||
Mark Brandt | 2002 | 1:17.40 | 2:39.67 | 2:39.67 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 1:17.10 | 2:45.17 | 5:24.84 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 1:13.01 | 2:37.83 | 8:02.67 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:13.60 | 2:32.85 | 10:35.52 | ||||||
26 | Esv Drenge 2 | 2003 | 10:35.68 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:05.52 | |||||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 1:14.04 | 2:34.51 | 2:34.51 | ||||||
Anton Leth | 2002 | 1:17.56 | 2:36.28 | 5:10.79 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:16.63 | 2:42.89 | 7:53.68 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 1:20.07 | 2:42.00 | 10:35.68 | ||||||
27 | Aalborg Herrer | 2002 | 10:38.56 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:07.20 | |||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:06.19 | 2:20.25 | 2:20.25 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:16.62 | 2:46.77 | 5:07.02 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 1:20.38 | 2:47.24 | 7:54.26 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:18.48 | 2:44.30 | 10:38.56 | ||||||
28 | Lyngby Herrer 2 Lyngby | 2002 | 10:39.31 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:40.00 | |||||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 1:14.74 | 2:32.12 | 2:32.12 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 1:16.99 | 2:39.17 | 5:11.29 | ||||||
Oliver Sperling | 2004 | 1:17.02 | 2:44.48 | 7:55.77 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 1:18.06 | 2:43.54 | 10:39.31 | ||||||
29 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | 10:40.68 | |||||||
Aarhus Swim | 10:44.00 | |||||||||
William Sloth | 2003 | 1:19.83 | 2:46.96 | 2:46.96 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:16.55 | 2:41.95 | 5:28.91 | ||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 1:09.36 | 2:32.16 | 8:01.07 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 1:15.39 | 2:39.61 | 10:40.68 | ||||||
30 | Gti 3 Drenge | 2004 | 10:53.86 | |||||||
GTI | 10:43.20 | |||||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 1:15.49 | 2:45.78 | 2:45.78 | ||||||
Nicolai Schuster Gath | 2003 | 1:20.69 | 2:46.41 | 5:32.19 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 1:17.76 | 2:42.33 | 8:14.52 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 1:13.56 | 2:39.34 | 10:53.86 | ||||||
- | Agf Drenge 2 | 2002 | DSQ | SW 9.3 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:23.75 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 1:14.52 | 2:40.32 | 2:40.32 | ||||||
- | Gti 2 Drenge | 2002 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
GTI | 10:01.99 | |||||||||
Casper Koch | 2002 | 1:11.46 | 2:33.85 | 2:33.85 | ||||||
Kevin Liang | 2002 | 1:12.31 | 2:43.32 | 5:17.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:08 |