2019-08-22   00:57:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003    540  28.51        1:01.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.40                 
                     
Joakim Køhn  2003    527  28.56        1:01.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.35                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    497  30.07        1:02.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.12                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    440  30.33        1:05.49   
  Kalundborg SK  1:06.81                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    436  30.65        1:05.69   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.14                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    433  31.19        1:05.83   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.43                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    423  29.76        1:06.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.85                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    414  30.46        1:06.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.78                 
                     
Mathias Knudsen  2003    413  30.75        1:06.86   
  Svømmeklubben Nord  1:07.96                 
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    413  31.24        1:06.86   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.92                 
                     
11  Noah Bred  2003    399  32.37        1:07.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.52                 
                     
12  Jonas Kjær  2003    399  30.35        1:07.64   
  Esbjerg Svømmeklub  1:06.39                 
                     
13  Silas Lykke  2003    399  29.58        1:07.66   
  Slagelse Svømmeklub  1:05.13                 
                     
14  Peter Vinge-Maigaard  2003    393  31.18        1:07.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.48                 
                     
15  Daniel Damsbo  2003    391  31.40        1:08.09   
  Vejle Svømmeklub  1:08.11                 
                     
16  Lasse Darlem Brandt  2003    385  31.80        1:08.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.77                 
                     
17  Jonathan Eskildsen  2003    376  31.68        1:08.98   
  Køge Svømmeklub  1:08.94                 
                     
18  Thorvald Bomholt Larsen  2003    368  32.73        1:09.47   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.96                 
                     
18  William Kristensen  2003    368  32.08        1:09.47   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.76                 
                     
20  Mohammed Ghizzaui  2003    368  30.95        1:09.52  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:05.42                 
                     
21  Christopher Z. Christense  2003    365  32.33        1:09.71   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.24                 
                     
22  Oscar Thinghøjen  2003    364  32.42        1:09.73   
  VAT Copenhagen-MK31  1:10.03                 
                     
23  Sander Kudahl Zaccarin  2003    364  32.62        1:09.75   
  Agfs Svømmeafdeling  1:11.65                 
                     
24  Christoffer Rekling  2003    361  32.88        1:09.96   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.74                 
                     
25  Nicolai Therkelsen  2003    355  32.37        1:10.35   
  Svømmeklubben Laksen  1:08.28                 
                     
26  Kristian B. Rasmussen  2003    352  32.26        1:10.55   
  Svømmeklubben S 68  1:09.15                 
                     
27  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    346  32.89        1:10.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:08.84                 
                     
28  Andreas Hoffmann  2003    345  33.94        1:10.97   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.16                 
                     
29  Christian Kornum  2003    345  32.44        1:11.02   
  Svømmeklubben Nord  1:08.52                 
                     
30  Marcus Hiort  2003    344  32.03        1:11.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.05                 
                     
31  Mads Stamholt  2003    337  32.89        1:11.57   
  Haderslev Svømme Klub  1:10.14                 
                     
32  Elias Rought  2003    335  33.00        1:11.72   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.36                 
                     
33  Oliver Fenger  2003    327  33.86        1:12.27   
  Horsens Svømmeklub  1:10.60                 
                     
34  Simon Degn  2003    324  33.69        1:12.48   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:11.68                 
                     
35  Frederik Venø Elling  2003    323  33.28        1:12.55   
  Silkeborg Svømmeklub  1:09.78                 
                     
36  Kasper Johnsen  2003    319  32.57        1:12.87   
  Odder Svømmeklub  1:12.02                 
                     
37  Niklas Højbjerg  2003    317  32.08        1:13.06   
  Svømmeklubben S 68  1:10.54                 
                     
38  Benjamin Bodal  2003    309  33.69        1:13.63   
  Ringsted Svømme Klub  1:12.04                 
                     
39  Alexander Tullberg  2003    308  34.49        1:13.70   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.75                 
                     
40  Bror Textor-Broch  2003    306  34.69        1:13.87   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.32                 
                     
41  Erik Li  2003    301  34.00        1:14.30   
  Herlev Svømning  1:18.00                 
                     
42  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    300  33.02        1:14.38   
  JGI Svømning  1:24.18                 
                     
Lukas Pedersen  2003              DNS   
  Roskilde Svømning  1:12.45                 
                     
Ole Hovmand  2003              DSQ  SW 8.2 
  Svømmeklubben Syd  1:11.82                 
                     
Rasmus Nickelsen  2003              DSQ  SW 4.4 
  Lyngby Svømmeklub  59.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark