2019-08-22   22:05:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    621  30.36  1:03.94  1:39.02    2:12.41   
  Køge Svømmeklub  2:10.61                 
                     
Tine Petersen  2003    608  30.88  1:04.69  1:39.46    2:13.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.03                 
                     
Sofie Maagøe  2003    593  31.20  1:05.32  1:40.03    2:14.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.41                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    587  30.92  1:04.42  1:39.65    2:14.88   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.92                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    587  31.47  1:06.08  1:41.41    2:14.88   
  Svømmeklubben Laksen  2:11.75                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    573  30.67  1:04.14  1:39.28    2:16.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:13.37                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    566  31.46  1:05.83  1:41.25    2:16.58   
  Vejle Svømmeklub  2:12.85                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    550  32.33  1:08.22  1:43.77    2:17.89   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.66                 
                     
Rebekka Giessing  2003    549  30.89  1:05.27  1:41.35    2:17.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.26                 
                     
10  Mia Lindberg  2003    548  32.52  1:08.16  1:43.21    2:18.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.24                 
                     
11  Luna Gammelgaard  2003    544  31.53  1:06.09  1:42.37    2:18.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.18                 
                     
12  Emma Stecher  2003    543  31.90  1:06.48  1:42.95    2:18.47  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:14.44                 
                     
13  Mia Borgensgaard  2003    542  32.07  1:06.89  1:42.87    2:18.51   
  Agfs Svømmeafdeling  2:16.48                 
                     
14  Mille Pedersen  2003    534  31.86  1:06.52  1:42.88    2:19.20   
  Sigma Swim Allerød  2:17.20                 
                     
15  Esther Else Grubert  2003    534  32.28  1:07.51  1:43.55    2:19.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.01                 
                     
16  Hannah Höesch  2003    533  31.92  1:07.85  1:43.96    2:19.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.84                 
                     
17  Sofia Norre Bendt  2003    533  32.69  1:07.75  1:43.61    2:19.34   
  Lyngby Svømmeklub  2:16.06                 
                     
18  Lærke Høgsted  2003    532  32.17  1:07.27  1:43.24    2:19.36   
  Svømmeklubben S 68  2:16.22                 
                     
19  Michelle Kramer Andersen  2003    532  31.09  1:05.47  1:42.32    2:19.37   
  Esbjerg Svømmeklub  2:14.10                 
                     
20  Thippe de Neergaard  2003    522  31.13  1:06.65  1:43.77    2:20.29   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.29                 
                     
21  Freja Stenbækgård  2003    520  31.99  1:08.23  1:45.28    2:20.44   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.66                 
                     
22  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    519  31.75  1:07.29  1:44.50    2:20.51   
  Vejle Svømmeklub  2:18.96                 
                     
23  Sophie Grandjean  2003    519  32.69  1:08.85  1:45.46    2:20.55   
  Ringsted Svømme Klub  2:17.22                 
                     
24  Sarah Sirek Hansen  2003    519  32.64  1:08.83  1:45.02    2:20.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.88                 
                     
25  Emilia Naledi Madonsela  2003    518  31.94  1:07.36  1:43.93    2:20.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.66                 
                     
26  Laura Boutrup  2003    517  33.22  1:09.10  1:45.53    2:20.74   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.83                 
                     
27  Selma Pruzljanin  2003    516  32.10  1:07.84  1:44.18    2:20.77   
  Thisted Svømmeklub  2:18.31                 
                     
28  Mie Bidsted Hansen  2003    512  32.90  1:08.17  2:21.22    2:21.22   
  Hvidovre Svømme Klub  2:17.01                 
                     
29  Olivia Ida Madsen  2003    511  32.69  1:08.89  1:45.73    2:21.26   
  Helsingør Svømmeklub  2:22.48                 
                     
30  Clara Carlquist  2003    510  31.84  1:06.81  1:43.84    2:21.40   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.79                 
                     
31  Emma Fjordside Jensen  2003    506  32.92  1:09.31  1:46.01    2:21.75   
  Holstebro Svømme Club  2:18.54                 
                     
32  Naja Thomsen  2003    504  32.57  1:08.74  1:46.02    2:21.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.96                 
                     
33  Mathilde Nielsen  2003    500  32.90  1:08.20  1:45.14    2:22.27   
  Holbæk Svømme Klub  2:20.95                 
                     
34  Ella Christiansen  2003    493  33.43  1:10.11  1:45.99    2:22.92   
  Vejle Svømmeklub  2:21.84                 
                     
35  Anna Wrist-Elkjær  2003    493  32.21  1:09.29  1:47.07    2:22.98   
  Herlev Svømning  2:19.57                 
                     
36  Julie Bruun Jørgensen  2003    493  33.09  1:09.47  1:47.91    2:23.01   
  Svømmeklubben Syd  2:20.24                 
                     
37  Mathilde Yde Munkebæk  2003    492  33.56  1:09.98  1:47.68    2:23.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.68                 
                     
38  Luna Fyller Jacobsen  2003    486  33.14  1:09.41  1:47.15    2:23.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.74                 
                     
39  Louise Dahl  2003    486  33.26  1:09.39  1:46.78    2:23.64   
  JGI Svømning  2:21.63                 
                     
40  Cathrine Toftelund Larsen  2003    483  31.65  1:07.68  1:45.73    2:23.96   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.12                 
                     
41  Louise Sjørup Jensen  2003    482  33.62  1:10.16  1:47.43    2:24.08   
  Vejle Svømmeklub  2:21.84                 
                     
42  Pil Sylvander  2003    481  32.69  1:09.73  1:47.17    2:24.10   
  Helsingør Svømmeklub  2:23.00                 
                     
43  Karoline L. Kristensen  2003    480  33.41  1:10.12  1:47.71    2:24.24   
  Aalborg Svømmeklub  2:22.78                 
                     
44  Sarah Bundgaard  2003    479  32.13  1:08.69  1:46.95    2:24.39   
  Viborg Svømme Klub  2:21.51                 
                     
45  Isabella Rosenberg  2003    476  34.32  1:11.35  1:48.58    2:24.61   
  VAT Copenhagen-MK31  2:25.40                 
                     
46  Katrine Duus  2003    475  32.71  1:09.54  1:46.99    2:24.80   
  Næstved IF  2:24.68                 
                     
47  Matilde Mantzius Mosegård  2003    472  34.14  1:11.41  1:48.38    2:25.09   
  Slagelse Svømmeklub  2:21.52                 
                     
48  Amalie Schou  2003    471  33.88  1:09.65  1:46.97    2:25.15   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.64                 
                     
49  Emilie Egerup  2003    464  34.12  1:11.52  1:49.32    2:25.88   
  Silkeborg Svømmeklub  2:20.53                 
                     
50  Therese Sand Frederiksen  2003    463  34.28  1:12.48  1:49.89    2:25.94   
  Sigma Swim Allerød  2:22.82                 
                     
51  Naya Høgholt Sejr  2003    453  34.01  1:10.73  1:48.97    2:27.02   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.62                 
                     
52  Mai Jørgensen  2003    453  33.99  1:11.50  1:49.74    2:27.03   
  Frem Odense  2:27.49                 
                     
53  Nikoline V Gallop  2003    447  33.58  1:11.59  1:50.61    2:27.69   
  Aalborg Svømmeklub  2:24.60                 
                     
54  Marie Egeskjold Bruun  2003    439  34.18  1:11.69  1:50.24    2:28.58   
  Vejle Svømmeklub  2:25.50                 
                     
55  Maria Mehlsen  2003    435  33.54  1:11.97  1:51.66    2:29.01   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.46                 
                     
56  Emilie Nepper-Christensen  2003    426  34.36  1:12.47  1:51.72    2:30.06   
  Søllerød Svømmeklub  2:29.38                 
                     
57  Louise Houe Andersen  2003    422  33.42  1:11.42  1:51.01    2:30.61   
  Viborg Svømme Klub  2:20.97                 
                     
58  Anna Pave Ottesen  2003    416  32.66  1:10.06  1:50.64    2:31.30   
  DeltaSwim  2:29.35                 
                     
59  Matilde Iversen  2003    400  34.75  1:13.53  1:53.87    2:33.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:27.34                 
                     
60  Camille Hvid Ravnholt  2003    385  34.22  1:13.55  1:54.59    2:35.23   
  Frederikssund Svømmeklub  2:31.94                 
                     
61  Camilla Tommerup Sørensen  2003    358  35.28  1:14.95  1:57.59    2:39.11   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:33.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark