2019-10-19   21:46:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004    593  36.83  1:18.41  2:01.37    2:45.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.00                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    557  38.91  1:21.85  2:05.49    2:49.01   
  Nyborg Svømmeklub  2:47.43                 
                     
Sarah Larsen  2004    542  39.33  1:22.50  2:05.98    2:50.60   
  Lyseng IF  3:05.17                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    521  39.26  1:22.92  2:08.16    2:52.82   
  Slangerup Svømmeklub  2:54.44                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    495  38.18  1:22.72  2:09.79    2:55.76   
  Køge Svømmeklub  2:51.71                 
                     
Nele Schulze  2004    488  38.01  1:23.42  2:09.89    2:56.58   
  Haderslev Svømme Klub  2:52.34                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    477  39.60  1:24.74  2:11.38    2:57.94   
  Vest-Brøndby  2:55.51                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    467  40.57  1:27.46  2:14.03    2:59.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:56.03                 
                     
Dicte Skov Forsberg  2004    466  41.04  1:27.05  2:13.75    2:59.35   
  Skive Svømmeklub Poseidon  3:01.12                 
                     
10  Elma Gabela  2004    463  40.23  1:26.82  2:13.18    2:59.80   
  Kolding SK  2:57.40                 
                     
11  Eva Hjort  2004    461  41.17  1:27.18  2:13.29    2:59.99   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:57.04                 
                     
12  Emma Stoltz  2004    457  40.49  1:27.05  2:14.40    3:00.47   
  Sigma Swim Allerød  3:02.99                 
                     
13  Laura Marie Dige  2004    454  40.85  1:27.01  2:13.73    3:00.94   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  3:02.58                 
                     
14  Josefine Zebitz  2004    452  41.95  1:27.96  2:15.30    3:01.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.88                 
                     
15  Laura Vangkilde  2004    448  41.56  1:28.39  2:14.71    3:01.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.54                 
                     
16  Anne Sofie Evald  2004    443  40.80  1:27.18  2:15.23    3:02.36  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:56.65                 
                     
16  Camille Nørby  2004    443  44.18  1:31.86  2:18.00    3:02.36   
  Sigma Swim Birkerød  3:04.09                 
                     
18  Emma Ekman  2004    442  41.93  1:28.89  2:16.08    3:02.53   
  Svømmeklubben Laksen  2:59.95                 
                     
19  Caroline Holm  2004    442  41.21  1:27.46  2:14.57    3:02.54   
  Kalundborg SK  3:04.54                 
                     
20  Olivia Callesen  2004    431  40.93  1:28.74  2:16.33    3:04.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.14                 
                     
21  Cathrine Birkebæk  2004    428  41.95  1:28.84  2:16.89    3:04.58   
  Agfs Svømmeafdeling  2:59.69                 
                     
22  Kathrine Weide  2004    423  41.12  1:28.75  2:17.20    3:05.26   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.33                 
                     
23  Clara Toft  2004    414  42.50  1:30.25  2:18.57    3:06.64   
  Gentofte Svømme Klub  3:08.43                 
                     
24  Nicoline Dyrman  2004    413  40.99  1:28.55  2:17.93    3:06.69   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:01.53                 
                     
25  Freja Møller  2004    413  42.08  1:30.19  2:18.00    3:06.79   
  Slangerup Svømmeklub  3:00.22                 
                     
26  Isabella Ravn Jensen  2004    412  43.74  1:30.72  2:18.92    3:06.87   
  Lyngby Svømmeklub  3:09.03                 
                     
27  Maria Østergaard Nielsen  2004    409  41.15  1:27.90  2:16.68    3:07.39   
  Viborg Svømme Klub  3:09.25                 
                     
28  Emily Maack  2004    408  42.01  1:30.15  2:18.87    3:07.41   
  Lyngby Svømmeklub  3:06.11                 
                     
29  Elisabeth Them Jensen  2004    408  42.12  1:30.36  2:19.34    3:07.44   
  Køge Svømmeklub  3:04.22                 
                     
30  Karoline Nielsen  2004    406  42.70  1:29.26  2:17.79    3:07.75   
  Slagelse Svømmeklub  3:03.44                 
                     
31  Kristine Kipper Pedersen  2004    405  40.83  1:28.31  2:18.20    3:07.87   
  Nyborg Svømmeklub  3:08.49                 
                     
32  Agnes Bojsen Jensen  2004    398  43.59  1:31.52  2:20.57    3:09.04   
  Lyseng IF  3:05.44                 
                     
33  Anna Maria Madsen  2004    395  42.67  1:30.81  2:19.52    3:09.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:03.13                 
                     
34  Anne Sofie Nørtoft  2004    386  43.42  1:32.77  2:21.82    3:11.01   
  Kolding SK  3:05.63                 
                     
35  Amalie Brammer Kærgaard  2004    360  45.23  1:36.29  2:26.41    3:15.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:13.65                 
                     
36  Søs Freund  2004    360  43.43  1:35.00  2:25.06    3:15.47   
  Esbjerg Svømmeklub  3:01.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark