2020-01-21   19:06:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 09.30

Resultat Løb 58 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 58 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  27 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 58, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    583  29.62  1:04.15  1:38.30    2:13.48   
  Herlev Svømning  2:11.71                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    549  30.04  1:05.98  1:40.52    2:16.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:14.79                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    534  30.65  1:05.81  1:41.58    2:17.42   
  Aalborg Svømmeklub  2:14.02                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    519  29.74  1:03.44  1:40.20    2:18.68   
  Herlev Svømning  2:22.52                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    500  29.41  1:04.92  1:42.03    2:20.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.99                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    498  30.87  1:06.16  1:42.94    2:20.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.95                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    482  31.54  1:08.03  1:44.63    2:22.22   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.44                 
                     
David Arneskov  2002    478  31.63  1:08.12  1:44.65    2:22.53   
  Holbæk Svømme Klub  2:18.22                 
                     
Christoffer Weiss  2002    474  30.69  1:07.25  1:44.46    2:22.97   
  Søllerød Svømmeklub  2:22.62                 
                     
10  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    466  31.90  1:08.82  1:46.07    2:23.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.14                 
                     
11  Mads Kloster  2002    457  30.82  1:07.56  1:46.06    2:24.67   
  Thisted Svømmeklub  2:22.34                 
                     
12  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    448  30.71  1:06.53  1:44.32    2:25.63  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:18.71                 
                     
13  Leo Badaker  2002    422  30.66  1:08.49  1:48.31    2:28.64  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:19.50                 
                     
14  Christopher H. Brown  2002    417  33.16  1:11.21  1:49.96    2:29.21   
  Holbæk Svømme Klub  2:20.97                 
                     
15  August Ryom  2002    416  31.70  1:09.62  1:49.44    2:29.31   
  Køge Svømmeklub  2:24.94                 
                     
16  August Schade Cantby  2002    414  32.16  1:10.59  1:49.58    2:29.53   
  Slagelse Svømmeklub  2:26.83                 
                     
17  Elias Hanghøj Jonsson  2002    409  32.38  1:10.70  1:50.14    2:30.18   
  Svømmeklubben S 68  2:27.20                 
                     
18  Tobias Boström  2002    399  32.36  1:11.56  1:51.22    2:31.46   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.32                 
                     
19  Julius Henriksen  2002    389  30.94  1:08.66  1:49.26    2:32.74   
  Holstebro Svømme Club  2:22.26                 
                     
20  Jakob Alexander Jensen  2002    374  32.70  1:12.29  1:53.61    2:34.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.16                 
                     
21  Mikkel Riis  2002    362  33.48  1:13.39  1:54.73    2:36.35   
  Viborg Svømme Klub  2:31.03                 
                     
22  Johan Siksne Kaalund  2002    360  32.38  1:13.06  1:55.88    2:36.62   
  H2Odense  2:38.50                 
                     
23  Rasmus Hatting Petersen  2002    358  33.27  1:12.16  1:53.58    2:36.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.87                 
                     
24  Mark Brandt  2002    342  35.04  1:15.62  1:57.30    2:39.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:39.72                 
                     
25  Lucas Burmester  2002    338  34.38  1:16.14  1:57.98    2:39.94   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.94                 
                     
26  Mads Lind  2002    332  32.97  1:13.76  1:59.32    2:40.91   
  Hvidovre Svømme Klub  2:34.98                 
                     
27  Mikkel Gummer  2002    331  35.18  1:16.72  1:59.07    2:41.06   
  Greve Svømmeklub  2:37.51                 
                     
28  Oskar Skov Grell  2002    331  32.72  1:14.67  1:58.47    2:41.16   
  Glostrup Svømmeklub  2:35.72                 
                     
29  Andreas Kronborg  2002    327  33.61  1:13.96  1:56.66    2:41.81   
  Vejle Svømmeklub  2:36.40                 
                     
30  Gustav Haugård Hansen  2002    322  33.25  1:12.61  1:56.89    2:42.58   
  Hvidovre Svømme Klub  2:33.35                 
                     
31  Sofus Bolwig Balladone  2002    320  35.75  1:16.63  1:59.70    2:42.94   
  Agfs Svømmeafdeling  2:45.28                 
                     
32  Andreas Blaaberg  2002    316  35.14  1:17.13  2:01.80    2:43.68   
  Vejle Svømmeklub  2:37.24                 
                     
33  Carl Magnus Krievs  2002    312  34.57  1:15.97  1:59.06    2:44.24   
  Vest-Brøndby  2:37.28                 
                     
34  Casper Brinch  2002    307  35.69  1:17.41  2:01.35    2:45.12   
  Vejle Svømmeklub  2:38.82                 
                     
35  Johan Heeno Rasmussen  2002    302  33.62  1:14.45  2:00.98    2:46.13   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.28                 
                     
36  Patrick Zakaryan Olsen  2002    279  34.55  1:17.04  2:04.23    2:50.49   
  Horsens Svømmeklub  2:36.93                 
                     
37  Oliver Breuner  2002    277  33.77  1:16.18  1:59.32    2:50.86   
  Roskilde Svømning  2:39.27                 
                     
Mads Enghave  2002              DSQ  SW 8.3 
  Ishøj Svømme Klub  2:34.66                 
                     
Oliver Steenberg  2002              DSQ  SW 8.4 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.92                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  27 juni 2017 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark